Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) anaqer válasza Throme (#48449) üzenetére


anaqer
veterán

Mesterségesen... erről is lehetne vitatkozni, mert ha a telefonok miatt a kereslet eleve csökken, akkor a haszonkulcson kell ugye mókolni. Semmi nincs ingyen, nekik se.

(BTW totál nem a 35-öt akarom védeni, mert szerintem a minőségi problémák nélkül is egy halál uncsi obi... még vázmotor nélkül is inkább vennék 25k körül egy 50/1.8D-t és manuáloznék vele (mint ahogy tettem), de ez már tényleg személyes preferencia.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48452) Viperator válasza Throme (#48449) üzenetére


Viperator
őstag

Sigma 35-ös kiváló, persze más árkategória, legalább minőségi.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48453) updog válasza Throme (#48450) üzenetére


updog
senior tag

Egyetértek, igazság szerint most hogy egyre kevesebb időm van a fotózásra, de azt egyre komolyabban veszem, már nincs időm a kompromisszumos ésvagy használt cuccokkal szórakozni, új, garis a D750, és a Tamron 24-70-200 obik is.

De nyilván nekem is megvolt az az időszak, amikor minden lehetséges platformon vadásztam a 20 éves félmanuális szutykokat, mert pártízezerért akartam fényerős zoomot :D Aztán összeszámoltam hogy mennyi bukó volt ezeknek utánajárni, időt tölteni a mókolással, bosszankodni az elhibázott képeken, kevesebbért továbbadni.. hát köszönöm de azért van az AF meg a VR hogy dolgozzon, azért annyi az új/garis cucc mert időt tud spórolni és kényelmet ad.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48454) helixP válasza anaqer (#48451) üzenetére


helixP
nagyúr

Működik, éles, gyors, kics, könnyű: valóban uncsi :D
Én mondjuk imádom. Ha ezt veszem előbb, és nem az 50-est a DX-re, akkor az 50-es nem is kellett volna.

Oké, a bokeh-je lehetne szebb, de nagyon kis szerethető obi.

(#48455) anaqer válasza helixP (#48454) üzenetére


anaqer
veterán

Nem pont arról van most szó, hogy nem is olyan szuperül működik...? ;]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48456) helixP válasza anaqer (#48455) üzenetére


helixP
nagyúr

Nálam még igen :DDD

(#48457) RP1980


RP1980
tag

Tisztában vagyok az obi árakkal, tudom, hogy az 50 nem sok. Viszont, ha azt nézzük, hogy pár száz expo után kukázhatod, (vagy autós nyelven szólva gazdasági totálkár) akkor az egyik legdrágább obi.

(#48458) anaqer válasza RP1980 (#48457) üzenetére


anaqer
veterán

De várj - most akkor ez új vagy használt?

a) Mert ha használt, akkor honnan tudod, hogy pár száz expo? Eladó bemondására...?
b) Ha új, akkor meg irány gari, aztán kész.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48459) RP1980 válasza anaqer (#48458) üzenetére


RP1980
tag

Általam újonnan vásárolt, de igen keveset használt viszont több éves darab.

(#48460) #56474624 válasza helixP (#48454) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az 50/1.8D bokeh sem valami világmegváltó sajnos.
Még jó, hogy nem adtam túl a Pancolaron, csak át fogom alakíttatni Nikonra. :)

(#48461) Vikthor válasza #56474624 (#48460) üzenetére


Vikthor
nagyúr

van neki de nem olyan mint egy 1.4 vagy 1.2-es 50es

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48462) helixP válasza #56474624 (#48460) üzenetére


helixP
nagyúr

G-ével elégedett vagyok DX-en. Nem megélhetés, nem művészi szinten :)

(#48463) .bTr


.bTr
tag

Sziasztok!

Z6-hoz jár valamilyen nikon garanciajegy, mint régebben a sorozatszámos vagy elég az amit a Media Markt kiállít jótállási jegyet?
Kaptam egy Nikonos A5 méretű jótállás papírt, amit ők töltöttek ki, illetve obihoz volt a szokásos kis papír a sorozatszámmal, de ennyi.
Mondjuk azt elcseszték, hogy a jótállásra az obi sorozatszámát írták rá csak, hívtam őket azt mondták, ha gonolom írjam mellé a gép sorszámát én... de így is érvényes.
Ugye a sorozatszám sem a számlán sem a kaidási bizonlyaton nem szerepel.

(#48464) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

2020-ban még szabad újonnan D610-et venni, úgy hogy ez lenne az első FF vázam? Most a Mediamarkt-ban 278 ezer, és egy 10%-os törzsvásárlói kártyával lehetne még olcsóbb.

Ha jól néztem a D750-hez képest a következőkben gyengébb:
- építés minősége, részben polikarbonát váz
- lassabb feldolgozó processzor
- szűkebb ISO tartomány
- leheletnyivel lassabb sorozat, gyengébb videós képességek
- nincs beépített Wi-Fi
- nagyobb energiaigény, így kevesebb kép jön ki egy akksiból, nem mintha a 900 fotó kevés lenne

A fentieket nem tartom akkora dolognak, de a jobb AF-t és a kihajtható kijelzőt biztosan tudnám valamire használni. :)

Az, hogy 100 grammal nehezebb a D610 nem izgat, ugyanakkor a 4mm-rel nagyobb markolat még előnyös is lehet.

D5100-at váltana le, adott egy full manual 105/2.8, egy 50/1.8, egy Tamron 70-300 és egy 35/1.8 DX. Ezekkel szerintem egy ideig elbohóckodnék, amíg nem veszek valami rendes FF obit rá. :))

(#48465) rekid válasza masterful87 (#48464) üzenetére


rekid
addikt

Mit fotózol?
Nyilván felhasználás függő, de én inkább d750-et vennék. Ha használod a livew view-t akkor a kihajtható kijelző nagyon hálás dolog.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48466) Viperator válasza masterful87 (#48464) üzenetére


Viperator
őstag

Én D750-t választanék, D610 régebbi változat (D750 elődje).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48467) csacsi77 válasza rekid (#48465) üzenetére


csacsi77
senior tag

Egyébként én is 750-et vennék, de a 278 eFt -10% azért már olyan csábító ár, amin elgondolkodik az ember. Ráadásul 3 év hivatalos garival igazán jó ajánlat lenne.
Én használtam mindkettőt, parádés volt mindkettő képminősége, különösen low light szituációkban.
5100 után mindkettő dimenzióugrás élmény lesz majd.

Öreg fater megoldja!!!!

(#48468) anaqer válasza masterful87 (#48464) üzenetére


anaqer
veterán

2020-ban még szabad újonnan D610-et venni [...]

Nem. Kérdezz valami nehezebbet! ( ;) )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48469) Ed Parker válasza masterful87 (#48464) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A d610-ben az sem szerencsés hogy a 39AF pont középre van pozicionálva, míg ez a D750-nél kicsit szélesebb. [link]
mondjuk egy d5100-hoz képest felüdülés lesz :D nekem is van még egy, bár én szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#48470) anaqer válasza Ed Parker (#48469) üzenetére


anaqer
veterán

Ez mondjuk csak akkor számít, ha nem centerspot-backbutton-reframe módszerrel lősz. ;)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48471) helixP válasza anaqer (#48470) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyébként DSLR-en van ennél hatékonyabb / gyorsabb?
2 "fotóstársam" is kvázi hülyének nézett emiatt a technika miatt.

[ Szerkesztve ]

(#48472) anaqer válasza helixP (#48471) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem erősen témafüggő. Madarazást pl. inkább rábíznám a technikára... de olyan szitu úgyis félévente ha van, minden másra meg ott az automanuális fókusz.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48473) Ed Parker válasza anaqer (#48470) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Márpedig nem :)
jó az ha minél szélesebben vannak a fókuszpontok

(#48474) anaqer válasza Ed Parker (#48473) üzenetére


anaqer
veterán

Nyilván, több lehetőség jobb.

Én csak azt mondtam, hogy a gyakorlatban pontleszarom, mert egynél többet úgysem használok. Egyéni preferencia, take it or leave it.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48475) Ed Parker válasza anaqer (#48474) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ahogy írtad is, én madarazok, azt azért ha repül, középső AF ponttal leszedni Lv10-es skill ;]

(#48476) anaqer válasza Ed Parker (#48475) üzenetére


anaqer
veterán

Git gud :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48477) masterful87


masterful87
senior tag

(#48465) rekid: nincs konkrét téma, mindent IS tudnia kell fotózni. :DDD
(#48469) Ed Parker: az AF pontok elhelyezkedését én is néztem, ügyesen megoldották a D750-ben a D610-hez képest, de ami még komolyabb az utódban, hogy a középső 9 helyett már 15 pont keresztszenzoros.

(#48470) anaqer: én is ezt a technikát preferálom, "szerencsére" nincsenek olyan fényerős obijaim, ahol az élesítés-újrakomponálás technikája meglepetést tudna okozni. :))

Még egy pont a D750-nek, hogy élőképnél van Exposure Preview, ami azért egész jó dolog.

Nem egyszerű dönteni a két gép között, szinte pont annyival drágább a D750, amennyivel többet is tud. Azért köszönöm, hogy megosztottátok velem a meglátásaitokat. :)

(#48478) Vikthor válasza masterful87 (#48477) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Használtan jutottam hozzá 300ért egy garis 648 expós D750hez, de ahogy láttam kb ilyen áron vannak a D750ek eladóak, mert most sokan adják el a D780 miatt. Lehet kifogni jókat én nem félek attól mert vmi használt.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48479) updog válasza Vikthor (#48478) üzenetére


updog
senior tag

Január elején 340 környékén ment újonnan a D750. Ha nem sürgős valakinek, érdemes figyelni a bolti akciókat, a negyedévente jelentkező Nikon visszatérítéseket stb.

Most 29-én a 220Voltnak is lesz valami akciója, nem tudom mennyire lesz a szokásosnál komolyabb. Sőt, ma minden készleten lévő Nikon termékre -10% van a D780 bemutató keretében (D750: 368.000)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48480) Ed Parker válasza masterful87 (#48477) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a d750 egy minden szempontból jobb/fejlettebb váz, ha kihasználod vedd azt, ha nem elég a 610.

vikthor:kétlem hogy d780 miatt árulnák a d750-eket, a két váz között nagyon kicsi a különbég, viszont az árrés hatalmas.

[ Szerkesztve ]

(#48481) anaqer válasza Vikthor (#48478) üzenetére


anaqer
veterán

"Lehet kifogni jókat én nem félek attól mert vmi használt."

Rohadt nagy pluszegy. Én obit is csak akkor vettem újonnan, amikor türelmetlen voltam. De vázat meg aztán tényleg csakis használtan.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48482) updog válasza anaqer (#48481) üzenetére


updog
senior tag

Én egyszer megégettem magam (egy Tamron 70-300-zal), fókuszhibásan sózta rám a srác (ráadásul PH!-s...) csak a "kis hibát" elfelejtette említeni, ajánlgatta hogy megadja a Kalocsai számát stb., pár hét levelezés után világossá tettem hogy neki is jobb lesz ha visszaállítjuk a vásárlás előtti állapotot mindkettőnk oldalán... de akkor elhatároztam, hogy épp elég volt a használtakkal való szórakozásból (jó, a Nikon 50-et még pont tőled vettem ezután :DDD), az utánajárás meg az idegeskedés nem érte meg a spórolást.

De a rengeteg Nikon cashback (Tamronnak is volt tavaly) meg Black Friday, meg éves rendszeres kedvezmények miatt állítom hogy 20% (lehet hogy 15%)-on belül vagyok azon a forintban számolt határon, mintha kevés expos, kevés garis használt cuccokból, vagy kétes szürkeáruházakból vadásztam volna össze a felszerelésem, ennek megfelelő kockázattal. Ehelyett minden új, kimaxolt magyar garis.

Én már csak akkor veszek valamit használtan, ha türelmetlen vagyok :D

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48483) helixP válasza anaqer (#48481) üzenetére


helixP
nagyúr

Énis egyetértek.
Akkor vettem obit újat, amikor a cafeteria részeként kapott kupont csak a MediaMarktban lehetett normálisan elfogadni, vagy amikor a 70-300 AF-P szállítással együtt kijött 30 körül :)

(#48484) rekid válasza anaqer (#48470) üzenetére


rekid
addikt

Ha egy picit is előrébb/hátrébb dőlsz buktad az f1.8-on lőtt szemre élesített portréd. Ez nálam megesik ha nem iszok eleget.. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48485) Byk01 válasza Ed Parker (#48480) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért nem olyan kicsi az a különbség (főleg, ha a videó is nagyobb szerepet játszik).

Ettől függetlenül még tényleg olyan nagy az árkülönbség a két gép között, hogy nem hinném, hogy emiatt kerülnének a D750-ek a használtpiacra.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#48486) Ed Parker válasza Byk01 (#48485) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem?
nézzük:
van 4K és jobb a live AF
ushII-re cserélték a kártyafoglalatokat
fejlettebb a fénymérés
6,5fps helyett már 7fps ;]
1/4000 helyett már 1/8000
kihagytam valamit?

[ Szerkesztve ]

(#48487) rekid


rekid
addikt

Az egyetlen igazi ütőkártyája a d780-nak a Z6 fókuszrendszere. Vitathatatlanul más dimenzió. A többi csak papírelőny.
Viszont pont olyan sokkal drágább, hogy az inkább hagyjuk kategória... (pedig számomra pl. a tökéletes gép lenne.)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48488) pergabb válasza rekid (#48487) üzenetére


pergabb
senior tag

A d750-ben levo szenzor jobban birja a rangatast, mint ami a d780-ban van. Ez igaz a d500-ra, d7500-ra es minden ujabb szenzorra. Cserebe a magas iso eseten kevesbe zajos, de csuszkakat elkezded b*sztatni, akkor lottek a dolognak. Nem egyeges zaj jelenik meg, ha nem jol elhatarolhato kis feher pottyok. Sony a7 iii is ilyen lett. D850 eseten egeszen elfogadhato, de szerintem a 810-es szenzora jobb kepet adott.

(#48489) Ed Parker válasza pergabb (#48488) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csak a D810 ugye 36Mp míg a D850 meg 46Mp, viszont most hogy ránéztem a dpreview oldalán ISO6400-on ugyanolyan zajos és sokkal rondább a zaj textúrája a D810-nek.
Ez így van az A7R3 és R4 között is, a kisebb felbontású szenzoron kevesebb a zaj, illetve jobb a zajtűrèse.
Ezalól a D500 egy fura kivétel, mert az így is úgy is zajos már ISO 3200-on míg egy hasonló felbontású z6 ISO 6400-on sincs annyi.

[ Szerkesztve ]

(#48490) robi1979 válasza rekid (#48487) üzenetére


robi1979
aktív tag

Ok, de akkor nem egyszerűbb ezért az árért egy Z6 (kit)+FTZ adapter? Ugyan úgy felmennek rá az F-es obik és F-es obikkal az FTZ állítólag jól is működik. Míg a D780-ra nem mennek fel a Z-s obik. Z6-nál a fókuszrendszer meg adott. Itt a Z8 lesz a hírek szerint igazán ütős, kérdés milyen áron.

[ Szerkesztve ]

(#48491) randras_83 válasza rekid (#48487) üzenetére


randras_83
addikt

én megnyomkodtam tegnap, valóban vagány a LV fókusz, de kb ennyi, illetve az 1/8000 is jól tud jönni, viszont az ár az tényeg az inkább hagyjuk ennyiért kategória. Ezért a pénzért Z6+24-70+FTZ.
Nagyon agyalok, hogy eladom a D-s sorom meg a vázam aztán hajrá.
Sőt lehet megy a 70-200

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#48492) rekid válasza randras_83 (#48491) üzenetére


rekid
addikt

Ezért írtam én is, hogy az ár miatt akkor inkább a z6. A 70-200-at bánnád szvsz. :D Abból a z-s verzió irgalmatlan drága.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48493) Ed Parker válasza randras_83 (#48491) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem bátran lépd meg a Z6 szettet, rohadt jó lett most a 3.00fw-el, és valóban én is most januárban vettem 1900€-ért ftz és 24-70/4 kitben. Vettem egy tartalék akksit, ha kellene. Próbáltam F üvegekkel, a D850-hez képest nem rosszabb az AF.

rekid: az lehet hogy drágább viszont ahogy a tesztek mutatják, a Z-s üvegek az F-s társaikat úgy kb mindenben felülmúlják és ez a jövő, szóval az F-s üvegeket addig kell elengedni amíg van ára, illetve azokat megtartani még! amiknek nincs Z verziója.

[ Szerkesztve ]

(#48494) pergabb válasza Ed Parker (#48489) üzenetére


pergabb
senior tag

Kivetelesen nem ennyire magas iso-ra gondoltam, ha nem alacsonyabbra:) z6 amugy lr alatt alapbol fura elesitesi beallitasokkal jon be? Teszt kepeket leszedem a netrol, akkor elesites, szinzajszures, sima zajszures mind mashol allnak

(#48495) Ed Parker válasza pergabb (#48494) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem nincs vele gond, nagyon jó a Z6 szenzora, meglepődtem milyen jó még iso6400-on is.

(#48496) robi1979 válasza Ed Parker (#48495) üzenetére


robi1979
aktív tag

Te egyébként miért váltottál Sonyról? Mennyivel másabb a Nikon z6 mint a Sony FF? Érdekes hogy mennyire lehúzták a Z6-ot az elején, most meg a 3.0-ás firmware-el mindenki ódákat zeng róla.

(#48497) Ed Parker válasza robi1979 (#48496) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem váltottam, megvan az R4 is.
Tök más a két milc, mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya.
Sokkal jobb lett a Z6 most mint amikor megjelent.

(#48498) rekid válasza Ed Parker (#48493) üzenetére


rekid
addikt

Persze, hogy felul muljak de szerintem joideig lesz meg piacuk. Illetve a G-s obik is vannak mar annyira jok, hogy messze nem rajtuk mulik, hogy jo lesz e a kep vagy sem. Egyszeruen mar szvsz nem korlatozzak a fotost.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48499) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sziasztok, úgy tűnik van némi back focus a D5600-asomnál 50-es és 35mm-es 1.8-as objektíveknél. Ha élőképen fókuszálok akkor nincs gond. A kit obik jók. Mit lehet ezzel kezdeni? Szervizben tudnak esetleg állítani ezen? És ha igen erre kiterjed a garancia vagy perkálni kell érte?

(#48500) Throme válasza tomboy0013 (#48499) üzenetére


Throme
veterán

Ingyen beállítják.
A kitobik is lehetnek b-f fókuszosak, csak ott nincs olyan vékony dof teljesen nyitva ;) hogy feltűnjön.
Kérdés, hogy a két lencsédet, ha referenciához állítják, akkor jók lesznek-e, vagy a vázadra is szükség lesz...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.