Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) Roachy válasza rekid (#47300) üzenetére


Roachy
senior tag

Igen ezért kezdődnek a dx nagylátók 10 mm-től. Ami pont megfelel az fx 15-nek. ;)
Annyiban igazad van, hogy egy lehet szócska kimaradt a mondatomból. Vagy ha így jobban tetszik, nem feltétlenül hátrány a cropp és nem feltétlenül előny a ff.

(#47302) rekid válasza Roachy (#47301) üzenetére


rekid
addikt

A problémám a mondat második felével volt. "előny a croppos szenzor, mert tágabb a mélységélesség".
Ez egy lakás/beltér fotózásnál, az obit rekeszelve (>f8) alig ha jön ki mint előny FF-hez képest.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47303) Roachy válasza rekid (#47302) üzenetére


Roachy
senior tag

Ugyanazon a rekeszértéken melyiknél lesz nagyobb a mélységélesség tartomány? A croppos vázon. Ezért lehet akár előny is a fullframe vázzal szemben, beleszámítva azt is hogy mennyivel olcsóbb, egy a feladatra már megfelelő dx váz és hozzá egy nagylátószög. Ezért írtam , amit írtam.

(#47304) updog válasza Roachy (#47303) üzenetére


updog
senior tag

"Ugyanazon a rekeszértéken melyiknél lesz nagyobb a mélységélesség tartomány? A croppos vázon. "

Őmm. Nem mindegy, hogy milyen esetben :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#47305) Roachy válasza updog (#47304) üzenetére


Roachy
senior tag

Pl 3d ingatlan sétás, ultranyaglátószögűs, fotózásos esetben. ;)
De akkor inkább elengedem ezt a témát, ha ennyire megy a szőrszálhasogatás. És maradok az eredeti tanácsomnál, én erre célhardvert vennék, nem sima gépet. Pláne nem pro fullframe-t és még inkább pláne nem dslr-t és leginkább pláne nem pro fullframe dslr-t.

(#47306) Byk01 válasza Roachy (#47303) üzenetére


Byk01
senior tag

Hiperfokális távolságra állítva DX-en (10 mm-en) 30, FX-en (14 mm-en) 40 centitől lesz éles minden F/8.0 rekeszen. Nem egy egetrengető különbség.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#47307) pergabb válasza Byk01 (#47306) üzenetére


pergabb
senior tag

Szerintem simán csak arra gondolt, hogy ff esetén f11, cropos váz esetén f5,6-f8 mellett lesz ugyan akkora az élességi tartomány, ami nyilván számomra jó, mert rövidebb az expó, azaz időt spórolok magamnak.
Aki említette a D500-at, azt kérdezném, hogy miért járok vele jobban? Tudtommal plussz 50ezer expora van hitelesítve és ezek a számok sem mondanak semmit, mert lehet 100 kép után beadja a derekát a tükör, lehet kijön fél millió is. Ahol egységesen mindent tesztelnek, szenzorban sincs eltérés, az a D5, 1d m2, stb. Alatta mindenben van szórás, egyik D750 dinamikatartománya jobb mint a másiké, egyik tényleg pár száz expo után már beadta a kulcsot, a másik meg megy a végtelenségig. Annyit tudok, hogy mennyi a zárcsere D750 esetén, mennyi cropos váz esetén és hogy, a vacak kis canon 700d esetén egy 20-as volt és valóban kb 3 havonta ment a csere, de egy canon 700d és egy nikon d7200 összeszerelésre nagyon nem egy kutya (szerintem).
Nagylátót amúgy egy értelmeset láttam kb, a tamronól az újat, többi képszéleken eléggé vérszegény.
Dinamikát nézem, akkor meg pl egy D7200 vs D750 egy kutya, legalább is számok alapján, már ami a dinamikát illeti alap érzékenységen, mind a kettő váz esetén nyugodtan fel lehetne tolni az árnyékot 100%-ra, az ff váz nyilván zajtalanabb lesz, de mivel a képek netre mennek többségében, ha sima állókép akkor pedig kb marad a hosszabbik oldal 2048pixel, így jó, ha 2 egész valahány megapixeles lesz a kép, azon meg lófac zajt nem látni :D
Célhardver továbbra sem megoldás, mert mint írtam a több millás készülékek is rosszabb képminőséget produkálnak.
Van még időm agyalni :D lehet ff milc lesz..
#t72killer mezei iso 100-as képeket néztem, felhúztam az árnyékot és borzalom volt a kép, de mondom, lehet ez a netes rawok miatt van, kitolták már akkor, amikor még a váz sem volt kapható, lehet nem is végleges készülékek voltak. Nem életszerű, de +1 expo és árnyék maxra, akkor már az szenzoron levő érzékelőket is láttam szép sávokban.


(#47308) t72killer válasza pergabb (#47307) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt találsz raw fájlokat játszani.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47309) tvamos válasza pergabb (#47307) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor neked nem D750-ed van? Vagy most akkor mit ertek felre?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47310) anaqer


anaqer
veterán

Hmm... minél többet nézem azt a Z50-et, annál kevésbé tűnik annyira szarnak.

Valahogy belelátom a modernizált D40-et. :DDD Ugyanúgy, mint ahogy a D50 után a D40-nél mindenki húzta a száját, hogy de hát vááázmotooor, persze itt is fáj (nekem is!) az IBIS hiánya - de ugyanúgy, mint ahogy annál, itt is megoldották az obiban.

Méret majdnem takkra ugyanaz - csak jobb markolattal, meg jobb helykihasználással. Meg ugye két tárcsával, plusz FN gombokkal, plusz érintős panellel...

... szerintem ebből pár év múlva használtan nagyon frankó kis "elsőgépem" / "játszósgépem" lehet. (Mondjuk ezen egy f2 környéki pancake fixi hatalmasat dobna, de ezzel kapcsolatban nem annyira vagyok derűlátó... :\)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47311) t72killer válasza anaqer (#47310) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"de ugyanúgy, mint ahogy annál, itt is megoldották az obiban."

Ez nem áll meg teljesen, ha feltennél egy fixet, buktad a stabilizálást. Ez volt a bajom a fujival is (pontosabban ezért nem vettem fujit): az ember értelemszerűen a lencsepark minőségibb darabjai felé kacsingat, azokban meg 200mm alatt nincs stabi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47312) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Első z6-os tapasztalataim. Ha lesz vmikor időm beleásni magam a videós beállítások bugyraiba, akkor folytatom a beszámolót:R

Egyelőre a GX80-al összelőve úgy látom bőven megvan a 2+FÉ előrelépés, igazat mond a tesztábra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47313) anaqer válasza t72killer (#47311) üzenetére


anaqer
veterán

Értsd: ahogy anno ott megoldották az autofókuszt az AF-S obikkal, itt is megoldották a stabit azzal, hogy a Z-s DX kitobikban van VR.

"ha feltennél egy fixet, buktad a stabilizálást"

Ha ez alatt azt érted, hogy a mostani fix Z lencsékkel bukod, hát hogy a viharba ne - azok számítanak arra, hogy ott az IBIS. De ettől még miért ne ne lehetne stabis fixet gyártani DX Z-re...? :F

Vagy tudsz arról valamit, hogy ha - urambocsá - ha FT-Z adapterrel feldobsz egy stabis F fixet (85 DX VR, 105 FX VR, csak hogy még a megfizethetőbbeknél maradjunk...), akkor már az sem fog stabizni...? Mert ez azért meglepne.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47314) t72killer válasza anaqer (#47313) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így már stimmel:R csak egyelőre nincs APSC fix a z-s piacon.

Természetesen feltételezem, hogy FTZ-vel megy a régebbi obik stabija:R. A z6-on is megy, különben nem biztos, h megvettem vna:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47315) anaqer válasza t72killer (#47314) üzenetére


anaqer
veterán

csak egyelőre nincs APSC fix a z-s piacon

Mondom, ez a probléma - de ez nem új szitu, F-mountra is előbb jött a 18-70 első direkt DXes obi (ohne VR!), aztán csak rá pár évvel jött a 35/1.8 DX. (Amit szerintem még a legelső 18-55 ED is beelőzött, de erre most hirtelen nem esküdnék meg... )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47316) total90


total90
veterán

Hali,

Szerintetek jövőre várható egy Z6/7 utód? Vagy jön még idén valami?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47317) t72killer válasza total90 (#47316) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Idén biztos nem, jövőre se nagyon vannak pletykák - de ki tudja. Idénre beígértek egy komolyabb videós frissítést a z6-nak, amihez állítólag be kell küldeni a gépet.

Üzletileg ugye akkor éri meg nekik az új váz, ha azt tudják bőven 2000$/€ felett indítani. Annyi újításhoz-javításhoz meg, ami ennyit ér, idő kell. A mostaniból kiindulva, a csomag amiért váltanék (az 1-4 tételek között ÉS kapcsolat van):

1. EVF lag eltüntetése
2. 4k60p @ 10bit 422 belső rögzítés cfexpress karira
3. Lényegesen feljavított AF-tracking, ami nem csak a szemekre-arcokra harap, hanem tárgyakat is felismer
4. Sokkal gyorsabb szenzorkiolvasás (az 1essel összefügg...): most 1/20sec kell ahhoz, hogy az e-shutter lefusson, azaz bármilyen, a csigánál gyorsabb témára a mechanikus zárat kell nyúzni
Opcionális: a váz időjárásállóságát fokozhatják még.
Opcionális2: tehetnek bele jobb szenzort, a 4es feltétel megtartásával

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47318) t72killer válasza t72killer (#47317) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

P.S.: a nikonnak lassan szelektálnia kell, nem lehet értelmesen egyszerre fejleszteni FF és APSC DSLR-t + FF és APSC milcet, mindezt úgy, hogy vásárlóbázisuk töredéke a réginek. Lassan el kell engedniük a dslr szegmenseket.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47319) anaqer válasza t72killer (#47318) üzenetére


anaqer
veterán

Az APSC DSLR-t a D500 óta már bőven elengedték.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47320) t72killer válasza anaqer (#47319) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igaz, az ilyet nem jelentik be fennhangon. Ahogy nézem, 2017 óta nem adtak ki új DX obit tükrösre.:R

Az EVF-fejlesztésektől függően esélyes, hogy FF DSLR-ből is a D6 lesz az utolsó, pont a filmes átállásra hajazva (F6)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47321) Roachy válasza total90 (#47316) üzenetére


Roachy
senior tag

Z6/7 utód biztosan nem lesz, szerintem leghamarabb 2021.
Viszont jön még elvileg egy zászlóshajó, z9. Ami a d5 milc megfelelője lesz, talán markolattal és 2 kártyával. De szerintem az is inkább jövőre. Bár év közben úgy jöttek a pletykák, hogy még idén bejelentik. Előbb utóbb kiderül. És Dx fronton is rebesgetik a z3-at és z5-öt.

[ Szerkesztve ]

(#47322) Roachy válasza t72killer (#47318) üzenetére


Roachy
senior tag

Pedig azt kommunikálják, hogy nem akarják elengedni a fullframe dslr-eket. Gondolván azokra a profikra, akik jobban szeretik az optikai keresőt az evf-nél. És már régen is voltak pletykák egy fajta hibrid megoldásról, ahol váltani lehet evf és ovf között. Erre van valami levédett szabadalmuk is.

(#47323) Roachy válasza t72killer (#47320) üzenetére


Roachy
senior tag

A d6 biztosan jön, de elvileg lesz még utódja a 850-nek és a 750-nek is.

(#47324) t72killer válasza Roachy (#47321) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Olimpiára kéne a zászlóshajó, de nem hiszem, hogy jövő nyárig negyedelni-ötödölni tudnák az EVF-lagot. Ja és persze "nem nekünk készül", azaz számíthatunk sony A9 II környéki árcédulára:Y

#47322: a d6-ot tuti kiadják még, ami a szokásos 3év körüli termékciklus alapján ad nekik időt kb 2023ig, hogy egyrészt trenírozzák a DSLR-hívő vásárlóréteget jobbnál jobb MILC-ekkel és az F-es üvegekre köröket verő modern Z-only obikkal, másrészt elérjék azt a technikai szintet, aminél a tükör hiánya már 0 hátrányt jelent a kolibriakrobatika-fotósnak is.

#47323: a prosumer "vanpénzem, lövökpárBIFetanyaraláson" javarészt amatőr réteget nagy hiba DSLR-en tartani, lévén ezek elég jelentős része már átpártolt a Sonyhoz. Persze, a maradék 60+os amerikai grizzlifotós-dpreview-troll aki pickuppal viszi terepre a 4/600-at DSLR vázzal, azért nyafog, hogy tíccsákbe a "zee"-ket, de ez elég vékonyka réteg. Ettől függetlenül sztem is tolnak nekik egy-két vázat.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47325) pergabb válasza tvamos (#47309) üzenetére


pergabb
senior tag

Nem, mert az is kell :D :D :D
t72killer nézem a rawokat, köszi :)

(#47326) bayarena válasza Roachy (#47323) üzenetére


bayarena
aktív tag

Én csak remélem, hogy jóideig lesz még DSLR, nekem a milc nem jön be, túl kicsi a váz, kényelmetlennek érzem, illetve talán a legjobb szó rá az, hogy egy tükrösnek jobb a fogása számomra.
Valamint imádom a tükör hangját, és hogy őszinte legyek nem vagyok profi akció fotós, így a fókuszálás sebessége sem zavar, és zavart sosem, van egy szint, ami fölött szerintem már az emberek nagy részének fölösleges.
Ami szerintem most történik az ugyan az, mint az elektromos autók esetén. Van egy új technológia, egy új valami, ami elkezd a piacból kiharapni magának egy szeletet, most nagyon nyomatják a milc-eket, és aláírom, hogy sok embernek olyan az igénye, hogy pont a Milc az, amire vágynak...na ezek az emberek vesznek most milcet és az eddigi 100%dslr-0%milc elkezd kiegyenlítődni, és egy darabig ez megy, de kérdés, hogy meddig...
nagyon nyomatják az elektromos autókat is, de talán még nincs 10% sem az utakon, és a köv 20 év során jó ha eljutnak 30%os piaci részesedésig.
Az meg nagy idő.
Szóval annak ellenére hogy a milcek most elkezdenek teret nyerni, szerintem még a DSLR is sokáig itt lesz, csak jelen helyzetben mindenki azt fejleszt ami újdonság, lehet hogy emiatt a DSLR fejlesztések picit lassabban haladnak.

[ Szerkesztve ]

(#47327) t72killer válasza bayarena (#47326) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igaz jó rég volt már a d7000-em, de a z6 fogásával semmi bajom, járt már ilyen a kezedben?

Az igaz, hogy megjelent sok "játék" MILC, lévén az alapfunkciók már elférnek egy méretesebb kompakt téglatest-házában (lásd pl fuji x-t30, rakásnyi m43 váz), de minden gyártónál van komolyabb fogású darab, amit nagytelével is meg lehet tartani stabilan.

A penetráció igen gyors, a számos gyakorlati hátránnyal, megkérdőjelezhető környezetvédelmi előnnyel, tripla áron adott villanyautók elterjedése ehhez képest semmi:

Ebből látszik, hogy világszinten kb 40%-al kevesebb tükröst szállítottak le, mint tavaly, miközben a milc-ek eladási számai stabilak. A globál piac persze csökken a mobilok és az agyonhajszolt életmód miatt, de nem mind1, hogy a csökkenő tortából mekkora szeletet vágunk.

Ha nikon fejes lennél, hová tolnád a fejlesztéseket? A félkész, de igéretes milc vagy a csökkenő DSLR-szegmensbe?

Felhasználói szempontból mit jelent ez? Szimplán annyit, hogy DSLR rendszerbe erősen nyomott áron érdemes csak beszállni akkor, ha tisztában vagyunk a kompromisszumokkal: nincs normális videó, nincs vázstabi. Ezektől eltekintve még persze szuperül használhatók, sőt, jelen pillanatban pl gyors mozgások lekövetésére még jobbak a tükrösök. Kérdés kinek mi a fontos.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47328) Throme válasza bayarena (#47326) üzenetére


Throme
veterán

Mobiltelónál és milcnél is megoldható, hogy tükörcsapkodós hangot adjon ki, szóval ha ez fontos, akkor bekapcsolod ezt a funkciót :P . Vannak markolatos milcek is, szóval a fogással se lesz gondod.

A kicsi "kocka" milcek inkább arra valók, hogy akár egy zsebben elférjenek és többet legyen nálad, mint egy nagy tükrös.
Ráadásul obival együtt zsebrevágható és mégis ott van veled az eqv. 24-70 (igaz nem fényerős verzióban, azok azért nem összecsukhatók).

Néztem a nikon Z50 bemutatót és nem volt gondja a gyorsnak mondható mozgásokkal.
A követő AF is működik.

Az elektromos autós példádnál csak egy párhuzamot látok a milccel, az pedig az akksi kapacitás. A milcek jobban zabálják az energiát, de ez is orvosolható. A tükröshöz is vittem pótakksit, pedig 700 képet biztosan tud a milces 250-nel szemben.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a DX vonalat már elengedték (akár vázat, akár obit nézzük). FF meg nem szükséges mindenkinek.
Az emberek is sodródnak a milc felé. Vagy váltottak, vagy párhuzamosan használják a két rendszert.
Itt fórumozók (vagy már nem itt fórumozók) között is van pár ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#47329) Roachy válasza t72killer (#47327) üzenetére


Roachy
senior tag

A Nikon állítja, hogy nem állnak le a dslr-el. Nem pletyka.
Ha egy másik oldalról nézzük, a Nikon kicsit többet tud harapni majd a tortából ha kielégíti a létező dslr igényt is.
Én is inkább dslr párti vagyok, főleg az ovf és aksi miatt.
A legjobb lenne ha a Nikon tényleg előállna valami hibrid masinával.

(#47330) t72killer válasza Roachy (#47329) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, mit lehet újítani dslr fronton? Ha beleteszik a milc-es cuccokat, (IBIS, szenzor pdaf) attól drága lesz és nagy marad. De ők tudják...

SzVSz értelmes videó-AF nélkül józan gyártó már nem ad el konzumer kamerát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47331) Roachy válasza bayarena (#47326) üzenetére


Roachy
senior tag

Ha már hasonlat az elektromos autó szerintem sem megfelelő.
Inkább mondjuk a bakelit vs spotify. Mind a mai napig gyártanak új lemezjátszókat és adnak ki lemezeket.
És miért? Mert van aki az analóg hangzást jobban kedveli mint a digitálist. Akárcsak fényképező esetében, van aki az analóg keresőt jobban szereti mint az elektronikust. Szerintem ezért fog megmaradni a tükrös technika.

(#47332) Roachy válasza t72killer (#47330) üzenetére


Roachy
senior tag

A méret is szempont. ;) Nekem is jobb fogása van egy D850-nek mint egy Z7-nek. Bár itt azért hozzáteszem, hogy a Milcek között a Nikonnak van a legjobb fogása, szerintem.

(#47333) Roachy válasza t72killer (#47330) üzenetére


Roachy
senior tag

A video Af-en is tudnának javítani a már említett hibrid megoldással, vagy azzal a technológiával ahogyan a Canon csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#47334) wms


wms
senior tag

D750-hez milyen nagylátót ajánlanátok?

(#47335) rekid válasza wms (#47334) üzenetére


rekid
addikt

Tami 17-35.

Imádom és én is d750-en használom.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47336) rekid válasza t72killer (#47327) üzenetére


rekid
addikt

"Szimplán annyit, hogy DSLR rendszerbe erősen nyomott áron érdemes csak beszállni akkor, ha tisztában vagyunk a kompromisszumokkal: nincs normális videó, nincs vázstabi. Ezektől eltekintve még persze szuperül használhatók, sőt, jelen pillanatban pl gyors mozgások lekövetésére még jobbak a tükrösök. Kérdés kinek mi a fontos."

Ilyenkor mindig arra emlékeztetem magam, hogy a mostani gépemnél 3x "rosszabbal" is lőttek 3x jobb képet az enyéimnél. Elég kevés olyan user van akit mondjuk egy d750 tudása korlátoz az alkotómunkában.

Szvsz. a MILC-ek legnagyobb előnye, hogy nincs focus issue.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47337) anaqer válasza rekid (#47336) üzenetére


anaqer
veterán

Szvsz. a MILC-ek legnagyobb előnye, hogy nincs focus issue.

... jein. ;)

Az is, persze - de én meg egyre inkább értékelni tudnám megint az EVF-et. Annak idején az E-M10 Mark 1 nem volt az a hűdemekkora nagy csoda, de már abban is szerettem a WYSIWYG jellegét az elektronikus keresőnek. Főleg, mert a) többnyire gyér fényben dolgozom (akkor van rá időm, ez van) , illetve b) kicsit béna is vagyok expó besaccolásához, aztán a csimpelgetésről is le tudnék mondani.

APS-C szenzor alá már nem annyira mennék... de ha mondjuk lenne egy mítikus Z60 (Z6 vázban Z50 szenzor, top LCD nem is kell, de IBIS igen), arra rá tudnék izgulni a sokáig nagy álomként tervezgetett használt D810 helyett.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47338) rekid válasza anaqer (#47337) üzenetére


rekid
addikt

Ugyan nekem doszt elég volt egy a6300 keresőjének sebessége mégis a legtöbb ember azon fanyalog, hogy milyen lassúak az EVF-ek.
Pedig valóban plusz pont amit írsz. Mondjuk én vaku nélkül az esetek jó részében rekeszprioritással tolom ott meg egy két képen belül az expo korrekció is megvan már érzésre. Amikor meg full manuálozok akkor meg az EVF sem segít mert ND1000 van fenn..

Amúgy az a poén, hogy ha tényleg biztos akarok lenni a portrém élességében akkor rendszerint milcként használom (live view) a dslr-t. :DDD

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47339) t72killer válasza anaqer (#47337) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"APS-C szenzor alá már nem annyira mennék..."
Detto. Elég szánalmas nézni, ahogy pl a DPR fórumokon védik a 2000EUR-s m4/3 kiteket a rezidens trollok - miközben itt van a kezemben mind2 rendszer, az egyik iso3200-on, a FF meg 12800-on lépi át a tűréshatáromat, trollocska persze a csillagot is lehazudja az égről, beleszakad 20%-nyi súlykülönbségbe és csődbemegy +100EUR (vö z6 full kit) kiadástól.

#47336: konkrétan 15éve (egy canon 6D társaságában eltöltött 7vége kivételével) először a múlt héten láttam utoljára a témát a háttértől ténylegesen leválasztó DOF-ot. Akkor ugye "FF" filmre ment a kép. Anno csendben megfogadtam, h akkor térek digitálisra, ha a digi szenzorok mérete eléri a filmkockáét - ezt a "fogadalmat" jó nagy késéssel tudtam teljesíteni.

#47331: bakelit = analóg film. Magára a kamerára senki sem kíváncsi, azt meg a végterméken hóttziher h nem mondod meg, h MILC-en készült.

#47332: "a Milcek között a Nikonnak van a legjobb fogása" - ennyi. Fogtam már a z6-nál sokkal-sokkal sz.rabb fogású DSLR-t, konkrétan a D7000-es szériától lefelé bármi.

#47333: tudnának persze, kérdés mennyi az annyi?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47340) Roachy válasza t72killer (#47339) üzenetére


Roachy
senior tag

A lemezjátszóra gondoltam, nem magára a bakelitre. Azért gyártanak, fejlesztenek még mindig lemezjátszókat, mert van igény a bakelit hangzására = azért fognak tükrös rendszereket gyártani, fejleszteni, mert lesz igény az optikai keresőre. Lehet hogy a végkifejlet lesz a hibrid gép, ahol valamilyen módon megoldják, hogy válthatsz elektronikus és optikai kereső között. De persze az is bőven elképzelhető, hogy végleg megszűnik, ennek én nem annyira örülnék.

(#47341) tvamos válasza anaqer (#47337) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tetszik a Z60! Meg mashol nem olvastam rola, de ahogy leirod, tetszik! ;]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47342) Roachy válasza t72killer (#47339) üzenetére


Roachy
senior tag

Természetesen, nem egy belépő gépre gondoltam, nem véletlenül írtam a D850-et példának. Miért hasonlítanék, egy D3/5xxx szériás gépet a Z7-hez? ;)

(#47343) wms válasza rekid (#47335) üzenetére


wms
senior tag

Köszi a segítséget! :K

(#47344) t72killer válasza Roachy (#47340) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért lenne igény optikai keresőre, ha az EVF-ben egyenesen azt a képet látod, ami el fog készülni, beállításokkal, egyebekkel :F? Igen, ma még laggol - 2 generáció múlva nem fog.

Igen, áram is kell hozzá - de áram nélkül a gép többi része se megy, hacsak nem egy fm2-d van.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47345) Roachy válasza t72killer (#47344) üzenetére


Roachy
senior tag

Pont az tud zavaró lenni.
Megszületik a fejemben egy elképzelés, ami sokszor olyan beállításokat kíván, aminek az utómunka nélküli végeredménye pl túl sötét, vagy túl világos lenne. És mivel azt látom a keresőben nem a valóságot, lassítja, nehezíti a munkát.
De ha pontos képet látok, akkor is hajlamos vagyok eljátszadozni a beállításokkal mert mondjuk az aktuális látott eredmény nem tetszik, ezért amiatt állítok. Pedig utómunkával gond nélkül korrigálható lenne. De ha csak rá gondolok, hogy esetleg állítani kéne, már az is döntő lehet.
És miközben ezek zajlanak lemaradok egy fontos pillanatról pl egy esküvőn.
Adott körülmények között egy vagy két próbaképből pontosan tudom a nekem megfelelő beállításokat, és tudom hogy a kívánt hatás érdekében mit, merre kell állítanom. Gyakorlatilag onnantól csak egy egy kósza pillantást vetek az lcd-re. Max élességet ellenőrzök.
Ilyenkor az az előnyös ha csak a nyers valóságot látom a keresőben, és pontosan akkor amikor történik és nem vonja el semmi a figyelmem.

(#47346) anaqer válasza Roachy (#47345) üzenetére


anaqer
veterán

De ha pontos képet látok, akkor is hajlamos vagyok eljátszadozni a beállításokkal mert mondjuk az aktuális látott eredmény nem tetszik, ezért amiatt állítok. Pedig utómunkával gond nélkül korrigálható lenne. De ha csak rá gondolok, hogy esetleg állítani kéne, már az is döntő lehet.

Szerintem meg ez fulltotál nem az EVF "hibája" - arról nem tehet semmilyen technika, hogy a fejedben ilyen manók futkorásznak.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47347) peti_s válasza anaqer (#47346) üzenetére


peti_s
addikt

Nem, viszont igény lehet erre is, arra is. (Tegyük hozzá hogy ezért van ez is, meg az is. :D )

(#47348) t72killer válasza peti_s (#47347) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem néztem a mostani szoftveres beállításokat, de elvileg softver kérdése, mit mutat az evf. Konkrétan pl a múltkor a Holdat fotóztam manuál 1/100-addal, az evf egész a Holdig töksötét. Erre pl jobb lett volna az ovf (de nem katasztrófa...). 30sec csillagfotónál meg viszont jobb az ovf-nél.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47349) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyen kínai duplatöltőre rá merjem bízni az akksit:F?

A RoHS, CE meg egyebek nyilvánvalóan csak dísznek vannak a címkén... Az a szimpatikus, hogy USB-s, azaz kocsiban is tölthetnék.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47350) Viperator válasza t72killer (#47349) üzenetére


Viperator
őstag

Inkább Patona-t ajánlom, német minőség.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.