Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47551) t72killer válasza updog (#47550) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Váá, nagyon benéztem :R. 440$-os ajánlatokat küld most a mi note 10ről nekem a Gearbest, magyarisztánban ez értelemszerűen + Fa...

#47547: Abszolúte, mi kb az 5, 1, v akár 0.1%-ban vagyunk.

#47549: nem arról van szó, hogy az annakidején sztár 13éves DSLR rossz lenne (bár őszintén én a D80-at még kihagytam azzal az érvvel, hogy a filmnél nem jobb minőségű :B, a mikrolencsés D90-nel léptem be a digi világba ). Egész egyszerűen annyi, h a gyakorlatban felmerülő feladatra (bilin ülő gyerek képe a nagymamának, anyucin hogyállabikini kép fészbúkra) már nem vállalhatatlan szutyok a mobil.

6-8éve még több kisgyerekes ismerős szülő vett DSLR-t, nem azért merthogy mennyire műkedvelő fotósok lettek volna, hanem mert egyszerűen ez adott értelmezhető eredményt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47552) Roachy válasza t72killer (#47551) üzenetére


Roachy
senior tag

Én már csak azt nem értem miért beszélünk itt a telefonokról. Se az eredeti kérdéshez, sem a csoporthoz nincs köze. Ez egy Nikon fényképezőgépekről szóló fotós csoport.
6-8 éve is hibás döntés volt egy átlag felhasználónak dslr-t vennie, akkor arra ott voltak a kompaktok. A mobiltelefon a kompaktok piacát nyírta ki teljesen és csak annak alternatíva. A dslr és milc piacot csak az alsó szegmensben nyirbálja, ahol amúgy is meggondolatlanul vásárolnak cserélhető optikás gépet mert az olyan menő. De a kidolgozással, optikákkal, vakuval és egyéb sallanggal már nem szeretnek foglalkozni. Na ők akik elájulnak egy szanaszét javítgatott, csilivilivé varázsolt mobil fotótól. Pedig az csak egyszerű parasztvakítás. De mégis azt az érzést kelti bennük, hogy hűha, meg nahát, meg azzannyát. És jönnek azzal, hogy minek a fényképező, amikor a telefonjuk jobb képet csinál.
Nem győzöm hangsúlyozni a mobil, nem fényképezőgép. A linkelt összehasonlítós videóban is rögtön elsőre fölismertem melyik készült telóval, pont a borzalmas és semennyire sem élethű algoritmusok miatt.

(#47553) Roachy válasza #56474624 (#47549) üzenetére


Roachy
senior tag

A 10-15 éves dslr-eket, pontosan csak egy hozzáértő fogja tudni értékelni. Egy kezdő megveszi, lő egy képet a szaladgáló gyerekről a szobában, megnézi és azt mondja mi ez a szar.

(#47554) #56474624 válasza Roachy (#47552) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az Iphone a tökéletes svájci bicska a youtuberek szerint. A drága (100k feletti) fejhallgató sem vágyik másra, csak hogy egy iphone táplálja, a drága erősítő meg pénzkidobás, nem ad "semmi pluszt". És ezt mindenki meghallgathatta youtube-on keresztül a saját audio motyóján (már itt bukik a dolog). Szóval ezek a reklámvideók elég manipulatívak. :R
Egy DSLR-nek gyakran még a jpeg-jeit sem arra hegyezték ki, hogy az "fogyasztásra kész" legyen, hanem utómunkára (ehhez meg a laposabb, puhább kép a szerencsésebb választás), már csak ezért sem fair az ilyen jellegű összevetés. :N

[ Szerkesztve ]

(#47555) Throme válasza Roachy (#47552) üzenetére


Throme
veterán

"6-8 éve is hibás döntés volt egy átlag felhasználónak dslr-t vennie"
.. no de akkor mit vegyen a kérdező?

(#47556) JohnyBlue válasza Throme (#47555) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Fuji GFX-et ;) ;] ;]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#47557) Throme válasza JohnyBlue (#47556) üzenetére


Throme
veterán

Hadd idézzek az előttünk szólótól:

"Ez egy Nikon fényképezőgépekről szóló fotós csoport."

:P

Amúgy van nikon milc is...

(#47558) updog válasza Throme (#47557) üzenetére


updog
senior tag

"Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik" ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#47559) t72killer válasza updog (#47558) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Végülis az is velük kapcsolatos kérdés, hogy adott élethelyzetben van-e rájuk szükség :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47560) Roachy válasza Throme (#47555) üzenetére


Roachy
senior tag

"De a kidolgozással, optikákkal, vakuval és egyéb sallanggal már nem szeretnek foglalkozni."
Ha úgy érzi ez a mondat nem igaz rá, akkor egy belépő dslr-t, vagy milc-et.
Ha igaz, akkor marad a teló, esetleg a szűkös de még mindig létező kompakt piacról egy jobb félét. Illetve ha kéne a dslr-es fogás, de a sallang nem, akkor meg ott a bridge.

(#47561) anaqer válasza Roachy (#47560) üzenetére


anaqer
veterán

Kicsit mintha kezdenénk elveszíteni a fonalat - most ugye még mindig ezzel kapcsolatban megy a vita, ugye?

Mert akkor ez mintha le lett volna zárva.... :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47562) Throme válasza anaqer (#47561) üzenetére


Throme
veterán

Ettől még lehet róla beszélni, csak Te már nem akarsz :)

Egyszer az a baj, hogy senki nem válaszol egy adott kérdésre, most meg össznépi eszmecsere megy. Semmi se jó má' ;] :P :N

[ Szerkesztve ]

(#47563) anaqer válasza Throme (#47562) üzenetére


anaqer
veterán

OK. Elismerem, hogy néha bethreadnáculok... de akkor sem értem, hogy mi a bűbánatos fityfütyürűnyi helye van itt a DSLR vs telefon vitának.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47564) Throme válasza anaqer (#47563) üzenetére


Throme
veterán

Annyi, hogy az a DSLR történetesen nikon ;)

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy ezek után mit fog venni a kérdező?! :D

[ Szerkesztve ]

(#47565) Roachy válasza Throme (#47564) üzenetére


Roachy
senior tag

Festőkészletet. :DD

(#47566) helixP válasza Throme (#47564) üzenetére


helixP
nagyúr

Amúgy akkor amugy a Z szériáról egyébként más topic szól MILC lévén?

(#47567) t72killer válasza helixP (#47566) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak hírtopik van az olympus dslr topiknál kisebb népességgel...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47568) csacsi77 válasza helixP (#47566) üzenetére


csacsi77
senior tag

Egyébként simán át lehetne nevezni a topikot Nagy DSLR és MILC címre.

Öreg fater megoldja!!!!

(#47569) t72killer válasza csacsi77 (#47568) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"nikon cserélhető objektíves", ha esetleg szavazni kell:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47570) anaqer válasza csacsi77 (#47568) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem meg nem, mert t72 felesleges idetrollkodása nélkül simán maradhatna DSLR topic... de hát kinek mi tetszik.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47571) OPiiPO válasza anaqer (#47570) üzenetére


OPiiPO
addikt

nem láttam hogy trollkodott volna mostanában . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47572) csacsi77 válasza anaqer (#47570) üzenetére


csacsi77
senior tag

Szerintem ehhez semmi köze személyeknek. A Nikon komolyan beleállt a milc szegmensbe (jó-jó, elkezdte), ezért a már régóta bejáratott Nikon topik követhetné az eseményeket.
De ha így marad, nekem úgy is jó.

Öreg fater megoldja!!!!

(#47573) .mf válasza anaqer (#47570) üzenetére


.mf
veterán

Nekem is Z6-om van nyár óta...
S idővel gondolom egyre több embernek lesz még, ha továbbra is olyan obik jönnek ki, mint a Nikon Z 24-70 f4 és f2.8, vagy ha a Tamron f2.8 triója Z-re is megjelenik. Ami azért nem kicsit irigylésre méltó: kiváló f2.8-as 17-28, mindössze 420 g és 900 EUR; elég korrekt f2.8 28-75-ös alapzoom 550g és 700 EUR; vagy várhatóan szintén pöpec 70-180 f2.8-as telezoom, és csak 815 g...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47574) helixP válasza anaqer (#47570) üzenetére


helixP
nagyúr

De most viccen és T72-n kívül.
Hamarosan egyre több MILC lesz a felhasználók között. Baj lenne ha ide írnának majd ők is? Nyissunk külön egy Nikon MILC topikot is?

(#47575) OPiiPO válasza helixP (#47574) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szerintem itt lenne a helye a Nikon MILC felhasználóknak - nem lesz nagy tömeg, felesleges szétszabdalni 2-3 fős topicokra a témát. Szerintem.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47576) Roachy


Roachy
senior tag

Előbb utóbb mindannyiunkra az a sors vár, hogy Milcre váltunk. Szóval szerintem is bőven elférünk itt.

(#47577) #56474624 válasza Roachy (#47576) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért nálam még tervben van jövőre egy D750 vagy D760. Remélem, a D760 is kompatibilis lesz annyiféle üveggel, mint a D750.
A Nikon kedvelt szórakozása ez utóbbi években, hogy szűkíti az újonnan kijövő gépekkel a használható objektívek halmazát. :(
A MILC engem különösebben nem hoz lázba. Mai napig használok manuális obit, és még a D200 AF-képességeit sem használom ki teljesen. Az F801s-emét már igen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47578) 42861


42861
senior tag

Kb. az első hivatalos hírek óta van Nikon MILC topik: [link]

(#47579) Roachy válasza #56474624 (#47577) üzenetére


Roachy
senior tag

Z6-7 re én sem váltanék még. Van velük azért még bajom. Megvárom a 2. vagy inkább a 3. generációt, meglátjuk hova fejlődik. És majdnem biztos, hogy a teljes váltásig egy jó darabig még párhuzamosan használom majd a két rendszert. Legalábbis letaglózóan jónak kell lennie, hogy hajlandó legyek azonnal a teljes rendszer cserére.

(#47580) t72killer válasza 42861 (#47578) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hehe, a linkben "hsz_1-200.html", aztán van szumma 38 hozzászólás, utolsó 2018-08-30...

Ehhez képest pl a dpreview fórumán 91 oldalnyi csupán a z-s topiklista...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47581) 42861 válasza t72killer (#47580) üzenetére


42861
senior tag

Azt nem mondtam, hogy pörög is, de van. :)

(#47582) t72killer válasza 42861 (#47581) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kiváncsi lennék egyébként a magyarországi eladási számokra, mennyi ment el az egyes DSLR-kategóriákból (3, 5, 7x00, FF-ek) és vett-e értelmezhető népesség MILC-et az elmúlt évben.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47583) Throme válasza t72killer (#47582) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem az itthoni számok nem jelentenek semmit. Többen vannak, akik vennének, mint akik vettek. Én is vennék mondjuk Z50-et, de már nem adok egy apc-s gépért 350k huf-ot (és ezért a zséért még a stabit is kihagyták belőle...).
Obikról nem is beszéltem, de a bajonett adapter se mondható olcsónak, viszont egy milcen már bohóckodnék a 70-300 VR-el.

(#47584) t72killer válasza Throme (#47583) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ját igen, a forintárfolyan ugyebár... EUR-ban nemrég néztem, többet fizettem a d90-ért anno, mint amennyibe a z50 ma kerül.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47585) Throme válasza t72killer (#47584) üzenetére


Throme
veterán

Ha így nézzük, akkor a z50 olcsóbb, mint a d7100-zam :DD . Akkoriban az euró olcsóbb volt, azon az árfolyamon a z50 most olcsóbb lenne....

(#47586) t72killer válasza Throme (#47585) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a FF vázakat nézem, normális valutában (€, $) ma FF vázat kapsz kevesebbért, mint amennyibe pl egy D300 került (azt 2kEUR-ért vezették be, a z6 igencsak jó kitobival, ftz-adapterrel, ultragyors memkarival kerül ennyibe - úgy, hogy az eur is inflálódott azóta).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47587) Byk01 válasza Throme (#47583) üzenetére


Byk01
senior tag

350k HUF-ért már adják a két Z DX obit is hozzá, és még marad 10k-d apróságokra. [link]

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#47588) .mf válasza helixP (#47574) üzenetére


.mf
veterán

Az sem mellékes, hogy amíg nincs natív Z obipark, addig mindenki FTZ-vel FX obikat adapterez, ha AF-et is akar - ami egy elég nagy közös téma.

Ba cy lus: "A MILC engem különösebben nem hoz lázba. Mai napig használok manuális obit"

Didn't you get the memo? Ha manuál obi, akkor pont, hogy sokkal jobb a MILC: a kis bázistáv miatt bármely gyártó obiját fel lehet adapterezni, korrekciós lencsetag nélkül is lesz végtelen (akár távmérős Leica, akár M42, akár Canon FD, akár Minolta MD, akár C/Y Zeiss - akármilyen egzotikus bajonett is csak egy egyszerű fémdarab adapter kérdése). Ki lehet válogatni a gyártók érdekes obijait, ugyanazzal a vázzal. Élesre állításhoz pedig a keresőben is tudod nézni az 1:1-re nagyított képet (vagy a lustáknak van focus peaking is, de én jobban bízok a belenagyításban). Évekig használtam MILCeket mindenféle manuális obival, Sony A7-tel lőtt képeim legalább 85%-át filmes-kori manuálokkal lőttem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47589) #56474624 válasza .mf (#47588) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez jól hangzik, bár én jól megvagyok a Nikon manuális obijaival is. Egyelőre a MILC hátrányai többet nyomnak nálam a latba, mint az előnyei.

(#47590) t72killer válasza #56474624 (#47589) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Milyen hátrányokra gondolsz:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47591) #56474624 válasza t72killer (#47590) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pl. a fogyasztás.

Ami pedig az egyik előnye lenne, hogy látom a kész képet/élő hisztogramot, nekem nem az, mert nem akarom, hogy a fotózás ilyen szinten kiszámítható legyen. Én még filmre is szeretek fotózni, ahol csak előhívás után látom az elkészült képet. Talán pont ezért is szeretem. A MILC-cel a maradék kiszámíthatatlanságot is igyekeznek kiirtani, amit sokan élhetnek meg előnyként, számomra elvesz valamit az egésznek a szépségéből. Már önmagában a digitális is elvett.
Számomra a DSLR több mint elég kényelmet nyújt. Amire vevő vagyok, az a fejlettebb érzékelő, nagyobb dinamikatartomány, jobb zajtűrés, jobb fogyasztás, jobb felbontás, ezek érdekelnek igazán a fotózás technológiai oldaláról.

[ Szerkesztve ]

(#47592) t72killer válasza #56474624 (#47591) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor boldog ember vagy, 40éve elkészült a számodra ideális fényképezőgép:))

A digi korszak elején abban reménykedtem, hogy a filmes vázak egyszerűen cserélhető hátlapot kapnak, amit az ember lecserél, ha elavult a szenzor - lévén manuál fókusszal dolgoztam, nemigazán tudtam értékelni a csuda AF-rendszereket eleinte.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47593) Mirman válasza #56474624 (#47591) üzenetére


Mirman
őstag

A Fuji X-Pro3-at neked találták ki.

Esetleg bármelyik milcen eljátszhatod hogy kikapcsolod a kijelzőt a keresőt meg szigszalaggal leragasztod. Garantáltan nagyobb lesz a kihívás és nem lesz kiszámítható az eredmény. :C :D

(#47594) rekid válasza Mirman (#47593) üzenetére


rekid
addikt

LOL :DDD

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47595) A Zéé válasza Mirman (#47593) üzenetére


A Zéé
addikt

vagy még inkább a Leica M10-D.
De én az X100S hibrid üveg belenézőkéjét is szeretem.

Amúgy meg kereső leragasztáshoz, meg kijelző kitakaráshoz nem kell milc :B

Just a simple Lineman...

(#47596) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Hali!
Felhomályosítana valaki, hogy milcben (pl. Z50) miért van AF finomhangolás? Bocs, ha volt már róla szó...

[ Szerkesztve ]

(#47597) t72killer válasza bakosgabor57 (#47596) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A PDAF-nek akkor is jól esik, igaz nem öles mértékekről beszélünk. Ebben a topikban írják, hogy minimális bajonettferdeség vagy decenteresség már galibát okozhat a fókuszban, és erre lehet gyógyír a finomhangolás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47598) #56474624 válasza t72killer (#47592) üzenetére


#56474624
törölt tag

Filmesnél már az önmagában elég kiszámíthatatlansági tényező, hogy előhívás után mit kapok, főleg diafilmnél, felesleges fokozni. :)
Technikailag számomra egy F4 lenne az ideális, az F801s-em ennek a kistestvére. F4-et tudnám hasznosítani AI, AI-S obiknál, mert tud velük mátrixmérést. Az FA mellett az egyetlen ilyen, ami képes erre. Az FA a másik gép, ami még szóba jöhetne, bár az bizonyos területeken meg visszalépés az F801s-hez képest (nem tud spot mérést, ami elég nagy hátrány), viszont mutatósabb, akárcsak az Fm.

[ Szerkesztve ]

(#47599) *Ropi* válasza *Ropi* (#45954) üzenetére


*Ropi*
félisten

Újabb D750 + Tami 24-70/2.8 G2 járt nálam, ez jobban szét volt csúszva gyárilag:

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47600) rekid válasza *Ropi* (#47599) üzenetére


rekid
addikt

Az igen.
Mondjuk kíváncsi lennék a váz volt e kalibrálva előtte.
Amúgy nem értem, az összes tesztet miért nem ezzel kezdik...

Gyáva népnek nincs hazája!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.