Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) #56474624 válasza Throme (#48600) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szelektálni kell.

(#48602) anaqer válasza Throme (#48600) üzenetére


anaqer
veterán

Azért egy idő után kialakul, hogy milyen színvilágot stb. szeretnél, és elmented egy profilba aztán uccu neki batch. Ugyanazt meg tudod csinálni, amit a váz jpeg motorja - és attól még, hogy lehet tényleg nem muszáj is minden képpel egyenként szőrözni.

(Tárkappal meg 2020-ban tényleg senki ne jöjjön már, úgy dobálják utánad a terákat hogy győzz elhajolni előlük...)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48603) .mf válasza Throme (#48598) üzenetére


.mf
veterán

"Csak azért fotózok rawban, mert nem vagyok elég jó hobbi fotós ahhoz, hogy egyből eltaláljam a beállítást :B ."

Nem. Vannak helyzetek, amit raw nélkül meg se tudsz oldani, vagy csak körülményesen (nagy dinamikát expo-bracketing vagy változó fényeket pl. koncerten wb-bracketing segítségével).

Anaqer: "Tárkappal meg 2020-ban tényleg senki ne jöjjön már, úgy dobálják utánad a terákat hogy győzz elhajolni előlük..."

Hol? Én nem hajolgatnék előlük, kéne pár TB, de én valahogy nem látom azokat az alacsonyan szálló terákat... Az Özönvíz előtt 14k-ért vettem 2 TB-os lemezeket - most 18k legolcsóbban. Régen szép lassan csökkentek az árak, ahogy jöttek újabb, nagyobb kapacitású darabok - most meg fent ragadtak és nem lesznek olcsóbbak a kisebbek sem, a nagyok pedig főleg drágák (legolcsóbb 4 TB "csak" 30k, de 6 TB 50k, 8TB pedig 65k? Még mit nem). És nem csak a forint gyengesége miatt, USD-ben is. Pedig jó lenne már venni egy pár 4 TB-osat ahelyett, hogy törölgetek...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48604) Roachy válasza .mf (#48603) üzenetére


Roachy
senior tag

Jpg-ben fotózni egy dslr-el az olyan mint a neszkávé, vagy a zacskós leves.

A tárhely szerintem sem annyira nagyon olcsó, de nem is vészes. Ha beleszámítjuk az inflációt is akkor kb ott van ahol a cunami előtt, picit drágább talán. Az ssd-k ára pl azért szépen csordogál lefelé.
És az árba belejátszanak az egyre drágább és ritkább földfémek és gyanítom most a víruspara is beleszól majd egy kicsit. Miközben a tárhely igény egyre nő. Szóval ja sokkal olcsóbb nem lesz már ennél.
Amúgy nincs igazából különbség a nagy és kisebb kapacitású vinyók között, ár/Tb-ban számolva kb ugyanannyi.

(#48605) A Zéé válasza Roachy (#48604) üzenetére


A Zéé
addikt

"Jpg-ben fotózni egy dslr-el az olyan mint a neszkávé, vagy a zacskós leves."

Erről azért kérdezz meg 1-2 riportert, sportfotóst... stb., akiknek a képei az elkészültük után 1-2 perccel már publikálva is vannak. Ők is biztos sokat bíbelődnek a RAW hívással. :B

Just a simple Lineman...

(#48606) helixP válasza A Zéé (#48605) üzenetére


helixP
nagyúr

Pedig ők is a RAW-t küldik be a szerkesztőségbe, és a képszerkesztők utómunkáznak vele.

[ Szerkesztve ]

(#48607) Throme


Throme
veterán

#48601) Ba cy lus
Sokszor nagyon nehéz :K

#48602) anaqer
"Azért egy idő után kialakul, hogy milyen színvilágot stb. szeretnél,"
Ezt én nem nevezném fejlődésnek, inkább ízlés változásnak.
Rengeteg képről van szó, nem tudsz sztenderdizálni színtelítettséget, fehéregyensúlyt, sötét-világos részek kompenzálását...stb., stb..

Úgy hogy nem tartom meg a raw-okat, már fél terra felett járok (vagy a fene se tudja ..), ami valóban nem költséges. Igazából több adathordozót használok.
Itthon is vagy két helyen megvannak a fotók, plusz egy harmadikon, amit szüleimnél tárolok.
Ez már kapásból 3 db. Oké ez se fél disznó ára.

(#48603) .mf
Ez is igaz, viszont nekem megadja azt a kényelmet, hogy 1 - 2 végzetes hibától eltekintve (ami egyből kuka is), utólag tudom korrigálni a bénázást is.

(#48608) PuMbA válasza helixP (#48606) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, majd valamikor, de a neten te biztos egy kamerából kiesett JPEG-et fogsz látni, amikor megírják a hírt fél perccel a döntő után, hogy ki nyerte az olimpián az X számot :) Később meg elég kicsi az esély, hogy látni fogod az RAW-ból feldolgozott képet, kivéve ha valami tényleg legendás kép lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48609) Roachy válasza A Zéé (#48605) üzenetére


Roachy
senior tag

Az egy másik speciális eset, pont úgy ahogyan néha a neszkávé és a zacskós leves is jól tud jönni. ;)

(#48610) Roachy válasza helixP (#48606) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem mindig, sokszor nincs idő/lehetőség külön képszerkesztőre. Olyankor tényleg jpg-ben tolják.

(#48611) helixP válasza Roachy (#48610) üzenetére


helixP
nagyúr

Oké, én csak egy helyen voltam nyári munkás, ahol RAW-os feldolgozás volt :R

(#48612) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Szervanyoltam egy SB-24 vakut. A kis gombocskaval a hatuljan szepen elvillan.
Felraktam a D80-ra, a gep latja is hogy ott van, de nem villan a vaku. :(
Felraktam a Nikon F50-re, (ami nem Ferrari...) es ott sem villan, de a vaz kiirja, hogy err.
Megtisztogattam az erintkezoket, de nem segitett.
Nem tudjatok, mi lehet a gond? (Oke, elromlott...) Meg tudom ezt itthon javitani?
Elore is koszi a segitseget!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48613) polesa


polesa
csendes tag

Egyik napról a másikra eltűnt a magyar nyelv a gépből (D7100), csak angol és kínai választható...
Mi a megfejtés (azon kívül, hogy az angol is használható, nade mégis...)?

(#48614) anaqer válasza polesa (#48613) üzenetére


anaqer
veterán

Firmware-t megint ráflasheled...?

A sima "zöldpöttyös" factory reset szerintem nem fog segíteni, de első körben ki lehet azt is próbálni, semmibe nem kerül.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48615) polesa válasza anaqer (#48614) üzenetére


polesa
csendes tag

1.04 volt/van rajta, netről letöltöttem, ismét rátöltöttem...semmi változás. Zöldpöttyös úgyszintén nem hatotta meg.

(#48616) flusze


flusze
tag

Üdv.!

Találtam egy ilyen szettet, szerintetek megérne 550€-t ?

Nikon D3500
Nikkor 18-55 f 3.5-5.6 G
Nikkor 35 f 1.8 G
Tamron 70-300 f 4-5.6 Tele Macro
Nikon Speedlight SB 300
3× Akku (1× eredetil 2× utángyártott)
1× Tamron UV Filter 62mm
1× töltő
Amazon Basic Kamera Táska Fotopro Stativ
1× Sandisk Ultra 128gb
Szinte új állapot, 111 kioldás!

(#48617) tomboy0013 válasza tomboy0013 (#48579) üzenetére


tomboy0013
veterán

Megjárta a szervizet a D5600-am obikkal együtt. Múlt hét kedden vitte el a futár és ma délelőtt jött vissza. Meg is lepődtem milyen gyorsan megjárta Csehországot, pláne jelen helyzetben. Tökéletes lett a fókusz nem csak az elküldött 2 fix obival de a Tokina 11-16mm-essel is. Elégedett vagyok a szervízzel, vigyáztak a cuccaimra is, alaposan be is csomagolták a visszaküldésnél. Így már megvan a napi öröm, lesz mivel fotózni ha megáll az élet a vírus miatt. Már ha nem csuknak karanténba. :D

(#48618) wms válasza tomboy0013 (#48617) üzenetére


wms
senior tag

Gratula! :K Akkor most már élvezheted a gépet! :C

(#48619) robi1979 válasza tomboy0013 (#48617) üzenetére


robi1979
aktív tag

De miért a csehekhesz küldted? Mi van ott?

(#48620) randras_83 válasza robi1979 (#48619) üzenetére


randras_83
addikt

Itthon csak FX-et szervizelnek, abból is van ami kimegy. DX kizárólag kint.

@tomboy: akkor öröm és bódottááá

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#48621) 80hun válasza robi1979 (#48619) üzenetére


80hun
addikt

“Megjárta a szervizet a D5600-am”
Hát a nikon szervíz :)

(#48622) Throme


Throme
veterán

Akinek van bedöglött nikon cucca, gyorsan küldje szervizbe, mert ez hozzánk is valszeg begyűrűzik...

[link]

(#48623) rob01


rob01
tag

Szisztok!
Vásároltam egy Tamron 70-210mm f/4 objektivet, a rekesz állításakor hangosan kattog. A másik Tamron objektívemnél legalább kétszer hangosabb a Nikon Z meg alig hallom. Van másnak is hasonló tapasztalata Tamron objektívvel, vagy kifogtam egy rossz példányt?

(#48624) anaqer válasza Throme (#48622) üzenetére


anaqer
veterán

"valszeg"...? :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48625) Throme válasza anaqer (#48624) üzenetére


Throme
veterán

Úgy látszik majdnem minden fórumra jut egy "nyelvtann@zi" :U
Ugord át...

(#48626) anaqer válasza Throme (#48625) üzenetére


anaqer
veterán

Sajnos nem a nyelvtanon pörgettem a szemeimet.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48627) Throme válasza anaqer (#48626) üzenetére


Throme
veterán

akkor elnézést!

(#48628) anaqer válasza Throme (#48627) üzenetére


anaqer
veterán

Természetesen, nincs harag.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48629) pergabb


pergabb
senior tag

A nikon z50-es modellt lehet usb kabelen keresztul tolteni? A leorasaban nincs benne, ugyan akkor a neten par helyen azt irjak lehet, szoval ossze vagyok zavarodva.

(#48630) mazsi70 válasza pergabb (#48629) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#48631) pergabb válasza mazsi70 (#48630) üzenetére


pergabb
senior tag

Koszi, mar meg van:) ujabb akku is megjott hozza, mar van ketto, sony a6400 pedig megy vissza, mikro laggolgat videozas soran, nekem meg mindig horror a menuje es a szinei sem olyan szepek. Lakas fotozast kiegesziti par video is, vazakat tesztelgettem 2 hetig, z50 lett a befuto erre a celra. Szinhubb, kellemesebb a szemnek es az a rohadt mikro laggolas nincsen benne, amit a sony minden felbontason muvel. Egyelore szimpi kis vaz kb a d7500/d500 kepminosegevel, aztan lehet ugyan az a szenzor van benne. Semmi masra nem lesz, csak videozasra, neha 1-1 kepre, de arra ott a fo vaz. Szerencsetlen sony vazakat egyre jobban utalom...
Most mar csak a sliderek, gimbalok es drone beallitasa van hatra, hogy tokeletesen finomhangoljam:D de mar tokom tele, sajnos korona ide vagy oda, nekem valtozatlan sok ingatlan fotozasom/videozasom van.

(#48632) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok!
Előre is elnézést a láma kérdésért de ha most szeretnék belevágni a fotózásba és első gépnek tanulni melyik nikon gépet ajánlanátok.
A három kinézett gép közt talán nincs nagy különbség számomra de valószínű,hogy ti esetleg többet tudtok mint én.
Nos a három gép:
Nikon 3300
Nikon 3400
Nikon 5200
Egyelőre mind három gép alap obival értendő.
Előre is köszönöm.

(#48633) Throme válasza barrasz (#48632) üzenetére


Throme
veterán

Kategórián belül a magasabb számozás ad több funkciót, drágábban.

(#48634) barrasz válasza Throme (#48633) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm szépen akkor az 5200-as nyerő.
Még egyszer kösz!

(#48635) helixP válasza barrasz (#48632) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez talán segít :)
A legnagyobb különség, hoy az 5-ös szériának kihajtható a kijelzője, és több a fókusz pontja.
A 3400-nak pedig jobb a "conectivity" része.

Az 5100 egy 7 éves gép, vs 3400, ami csak 3. Én mennék egy kört az újabb 5-ös szériák felé, hátha árban is belefér.

Persze kérdés, mit tervezel alap felhasználási módnak és fő témának, és mennyi az anyagi kereted.

[ Szerkesztve ]

(#48636) barrasz válasza helixP (#48635) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm szépen akkor tényleg maradok az ötezres szériánál.

(#48637) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok!

Van egy D7500 gépem, és szeretném a szenzort megtisztítani mert sikerült egy makacs porszemet benyeljek. A képeken már F4 nél is látszik. A szenzoron látható, de körte pumpával nem sikerült lefújjam. Az előző gépeimet a Nikonnál takarítottam, de most már szeretném magam megcsinálni. Tudom volt már itt szó erről ,de nem találom. Tudtok tanácsot adni? Mivel és hogyan kezdjem el.

(#48638) Throme válasza azka79 (#48637) üzenetére


Throme
veterán

Van száraz (lenspen) és nedves (nem vizes!!) swab.
Ki mire esküszik....

Javasolnám, hogy ezekre youtube-om keress rá. Jobban megérted melyikkel hogyan lehet tisztítani, minthogy itt sorokon át valaki leírja.
Persze szvsz....

(#48639) t72killer válasza azka79 (#48637) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én mindigis izopropanolba áztatott fülpiszkálóval pucoltam a gépeimet, egyik szenzorról se oldotta még le a vázat:)) 3-4kör izopropanolos sikálás, majd óvatosan rálehelsz (=desztvíz) és azt is letörlöd, vagy fpiszkálóval vagy tiszta szemüvegtörlő kendővel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48640) Viperator válasza azka79 (#48637) üzenetére


Viperator
őstag

Tessék és hosszútávon megéri, mint egyszeri tisztítás (aminek értéke 5-6ezer körül szokott lenni).

Videó.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48641) helixP


helixP
nagyúr

Onilne raw szerkesztő alkalmazást tudtok ajánlani? Elvonultam a világtól kicsit, de nem a saját gépemmel, amire nem tudok semmit telepíteni :(((
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#48642) Roachy válasza helixP (#48641) üzenetére


Roachy
senior tag

(#48643) helixP válasza Roachy (#48642) üzenetére


helixP
nagyúr

Kac-kac.
Azért kérdeztem, mert ezek nagy részét végig néztem. Van, amelyik buta, van amelyik 1 képet tud licensz nélkül exportálni, van amelyik fagy. Hátha volt már valaki hasonló cipőben.

Amúgy, ha ennyire nem akartál segíteni, simán megspórolható lett volna ez a hsz. De hát gyűljön a hozzászólás, nem igaz?

[ Szerkesztve ]

(#48644) t72killer válasza helixP (#48641) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pendrive-ra se enged telepíteni pl egy DXO photolab-ot user módban:F? (sose próbáltam:B) B megoldás: ubuntu liveCD, rajta akármi, lehet linuxos okosság vagy wine bármelyik windowsos cuccal.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48645) Roachy válasza helixP (#48643) üzenetére


Roachy
senior tag

Pedig ha rákerestél, akkor 99% az összes használhatóba belefutottál. És akkor nyilván véleményeket is kerestél. A maradék 1% pedig az amit valamiért úgy ítélted meg sem nézed, vagy véletlenül átsiklottál felette. Gyanítom nincs tele a világháló, ingyenes és használható online raw szerkesztőkkel. Ebből kiindulva majdnem biztos, hogy ilyen téren már te vagy a legtapasztaltabb közülünk. ;)
Illetve nem derült ki az sem, hogy kerestél is már, vagy csak rögtön itt kérdezed.
Egyébként meg teló, vagy tablet is megteszi, ha a gépre nem tudsz telepíteni. Egy online szerkesztőnél szerintem még a telefon kisebb kijelzője és a kényelmetlenebb használat is kevesebb szívás.

[ Szerkesztve ]

(#48646) Viperator válasza helixP (#48643) üzenetére


Viperator
őstag

Rawtherapia? (kicsinyke program)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#48647) helixP válasza Viperator (#48646) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, annak a portable-je volt eddig a standard megoldásom ilyen esetekben, de sajnos most valami gondja van, és nem működik rendesen.

T72: köszi, a DXO-t megpróbálom.

(#48648) t72killer válasza helixP (#48647) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyébként jó cucc, egész hónapos próbával, nem mint smucig adobe-ék.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48649) Throme válasza helixP (#48647) üzenetére


Throme
veterán

Nem lehet ott a számítógép a ludas? Pár dolgot próbáltál, és egyik se válik be.

(#48650) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Létezik olyan spéci töltő amivel lehet a D7100 aksiját usb-n keresztül pl. power bankról tölteni?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.