Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) Z_T válasza Clavo (#5799) üzenetére


Z_T
aktív tag

:C Nahát-nahát!

Azért a sok aggódásnak ez egy szép vége! Mindannyian drukkoltunk ... pedig a TV topicban lett volna a helye ...
Örülök, hogy megoldódott! :)

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5802) Z_T válasza hetech (#5790) üzenetére


Z_T
aktív tag

1-2 hét, aztán pedig már drukkoljunk, hogy csütörtökre ideérjen?? Jópofi! :K
Drukkolunk!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5803) mimey válasza itanczos (#5795) üzenetére


mimey
tag

Lehet, hogy hülyeség, de nem a build.prop-ban kellene átírni a mikrofon érzékenységét?

(#5804) hetech válasza Z_T (#5802) üzenetére


hetech
csendes tag

A régebben ide bemásolt szállítási infók azt mutatták, hogy képes 2 hetet keringeni a világban, mire ideér.
Nem is értettem, hiszen elvileg légiposta, minek reptetnék keresztül-kasul az egész világon 2 hétig, csak azért, hogy nehogy már túl hamar ideérjen??
De ezek után meglepődtem, hogy már itt van.
Pedig tulajdonképpen ez lenne a normális.

[ Szerkesztve ]

(#5805) hetech válasza Clavo (#5799) üzenetére


hetech
csendes tag

Akkor végülis nem is volt rossz először sem?

(#5806) itanczos válasza mimey (#5803) üzenetére


itanczos
senior tag

Nem tudom! Lehet! :)

Viszont most kipróbáltam egy Logitech C270-el! Na, annak egész jó a képe és a mikrofon érzékenysége is tűrhető! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5807) Liar válasza Statiszta18 (#5800) üzenetére


Liar
tag

Szia, ha csak erre kell, akkor inkább valami ilyesmit javaslok: link.
Vagy ha a közelebbi jövőre router vásárlás is képbe kerülhet, akkor elég sok támogat már ilyen funkciót.

(#5808) hetech válasza itanczos (#5806) üzenetére


hetech
csendes tag

Na igen, csak a Measy U2C-nek pont az lett volna a lényege, hogy benne van a kamera meg a mikrofon...

[ Szerkesztve ]

(#5809) #79335424 válasza hetech (#5808) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egészen pontosan a mikrofon és egy valami, amit ők kamerának hívnak. :)

(#5810) Statiszta18 válasza Liar (#5807) üzenetére


Statiszta18
csendes tag

Netezne is rajta valamilyen szinten. De azért köszi. De még mindig nem tudom hogy menne e egy ilyen mini pc nyomtatóval.

Ha privátot írsz kérlek hogy ird bele, hogy mivel kapcsolatos.

(#5811) hetech válasza #79335424 (#5809) üzenetére


hetech
csendes tag

Akkor ennyi erővel U2A-t is vehettetek volna...
Olcsóbb is.

(#5812) #79335424 válasza hetech (#5811) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem egészen. Nekem már a mikrofon is elég lenne, hogy ezt válasszam, mert ezt a pluszt csak újabb eszközök vásárlásával és ráaggatásával tudnám pótolni. De ezen kívül a C -ben van még egy "apróság". Analóg AV kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#5813) András1980


András1980
tag

Sziasztok!

Ma végre megérkezett az én MK808B kütyüm is.
Pár napja olvasója vagyok a fórumnak és látom, hogy itt szinte minden kérdésre megvan a válasz.

Egy hd ready (1366/768) felbontású tv-vel kötöttem össze. Megmondom őszintén, nem vagyok megelégedve a kép élességével. A felbontást csak max 1280/720-ban tudom beállítani. Gondolom, ha full hd lenne, akkor a kép is élesebb lenne. Igaz?
Kérdésem, hogy a tv felbontása miatt nem engedi a nagyobb felbontást, vagy a kütyü van lekorlátozva és max 1280/720-ban tud ezzel a szoftverrel, ami rajta van.

Még egy apró kérdés. Én csak egy sima vezeték nélküli egérrel használom. Hogyan tudom az Angry Birdsben lekicsinyíteni a képet.

(#5814) itanczos válasza András1980 (#5813) üzenetére


itanczos
senior tag

A Te kérdésedre is leírtuk már a választ! :)
A 1366x768 nem szabványos HDMI felbontás, ezért nem teljesen illeszkedő. 1920x1080 még rondább a HD READY tv-ken.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5815) András1980 válasza itanczos (#5814) üzenetére


András1980
tag

Köszi a gyors választ.

Tehát ha jól értelek, ez a max képminőség, amit ez a kombináció ki tud hozni?

(#5816) vlevi válasza András1980 (#5813) üzenetére


vlevi
nagyúr

A gyári ROM-al 1280x720 a felbontás.Nekem a fullHD TV-n nincs vele bajom, de ez gondolom azért van, mert a FullHD az másfélszerese a 720p-nek, tehát viszonylag jól lehet interpolálni, elfogadható kép lesz belőle.
A 720->768 az már keményebb dió, ott már el tudom képzelni, hogy nem szép.
Igaz, engem nem foglalkoztaott a téma, de nem is nagyon láttam, hogy lenne 1366x768-as felbontást kínáló ROM. Persze könnyen lehet, hogy van. Neked az lenne a jobb, nem a FullHD. Az 1080p ugyanis felelslegesen máséleszer akkora felbontással terheli a gépet

szerk.:: Közben látom, míg én itt pötyögtem az mk808-on, addíg valaki megválasztolta.
Azt nem értem, ha az első tévék 1366x768 felbontásúak voltak (mármint HD Ready lapostévére gondolok), akkor miazhogy nem szabványos felbontás???? Tudom, nem te döntöd el, mint a szabvány, és mi nem az, de valaki mutasson már egy 720p felbontású eszközt, ami úgymond szabványos? Mert van az 1366x768 és az 1920x1080, mint TV felbontás. Mást nemigazán látni.

[ Szerkesztve ]

(#5817) hetech válasza #79335424 (#5812) üzenetére


hetech
csendes tag

Ha már ráteszel egy kamerát, akkor abban jó eséllyel lesz mikrofon is.
Analóg video kimenet meg minek, ha ott a HDMI?
Persze nem akarok vitatkozni (főleg veled, vén rókával;)), mindenkinek mások a szempontjai.
Pl. én is azért rendeltem MK808-at és nem MK808B-t, mert egyrészt nincs szükségem a bluetoothra, ha esetleg később lesz, akkor hever itt az asztalomon egy USB-s adapter, amit már rég nem használok semmire, másrészt az ára is kevesebb volt 5 dollárral. Így nem volt kérdés, hogy melyiket rendelem a 2 közül.

Én abból indultam ki, hogy láttam és pár percig használtam egy Measy U1A-t egy ismerősnél.
Abban nem találtam semmi kifogásolni valót elsőre, olyan volt, mint egy 40"-os tablet, csak nem tapogatni kellett, hanem egérrel mutogatni.
Akkor eldöntöttem, hogy kell egy ilyen nekem is. Utánanéztem a dolognak és így találtam ide. Megtudtam, hogy amit láttam, annál tulajdonképpen egy csomó jobb van. Mindjárt ott van a nagyogg testvére az U2A, de van egy még jobb, még olcsóbb több USB-vel, 4G helyett 8G tárral, az MK808. Ráadásul jobbnál jobb romok vannak hozzá és egy 3-4 hónap alatt több mint 5000 hozzászólást számláló fórum (azóta már majdnem 6000), ahol mindenben segítenek (magyarul!), ha elakad az ember. Na és persze nem 26000-ért (egérrel együtt), hanem 10000 körül (MK808) és mellé 7000 körül egér+billentyűzet is van, tehát kevesebb mint 18000-ből van egy a látottnál jobb cuccom magyar billentyűzettel.
És akkor Kényelmesen netezhetek a TV-n, nézhetem a Youtube-ról a teljes filmeket, amit eddig csak az iMediaShare segítségével tudtam, de a retek telefonom képes volt lefagyni 2-3 alkalommal egy film alatt.
Ahhoz, hogy a neten olvassak (pl. ezt a fórumot) nem kell bekapcsolni a gépet és ott ülni előtte, megtehetem majd a fotelból kényelmesen, nagy képernyőn.
Most mindez egyszerűbbé, kényelmesebbé, energiatakarékosabbá(!) válik.

Szóval most itt tartok és várom a csomagot.

ui: Nézd már... regényt írtam! :))

(#5818) Clavo válasza Marvinn (#5793) üzenetére


Clavo
csendes tag

És te nyertél. Én néztem be. :W Tényleg a hozzá adott kábel volt rossz egy bizonyos pozìcióban. Most már minden működik. :))

(#5819) itanczos válasza András1980 (#5815) üzenetére


itanczos
senior tag

Igen, ez van, ezt kell szeretni! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5820) Clavo válasza hetech (#5805) üzenetére


Clavo
csendes tag

Először a flashelésnél volt valami gebaszami hazavágta teljesen az egészet. De itt a tanult hozzá értő kollegák segìtettek. A full hd részével nem volt baj csak én voltam béna és a kábel volt rossz csak benéztem. És azt hittem ez is a rossz flashelés miatt van mert előtte még jó volt. :B

(#5821) Liar válasza András1980 (#5813) üzenetére


Liar
tag

Az Angry Birds: szerintem sehogy, de még billentyűzettel sem. Pinch zoom kellene hozzá. Néhány androidos távirányítós alkalmazás tudja csak emulálni azt.
Nagy bánatom ez nekem is. Mármint nem feltétlen az Andry Birds miatt, képnézegetni sem olyan jó így.

(#5822) vlevi válasza hetech (#5817) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyjából én is arra használom, amit itt leírtál. Sőt, most is arról fórumozok. Ráadásul nekem még olcsóbb volt, mert van itthon vezetélnélküli bill+egér, azt nem kellett vennem. És az External Keyboard Helper alkalmazással, ami néhány dollárba kerül, van teljes magyar ékezet, kurzornyilak, Ctrl+C, multimédia gombok, szóval egész használható.
Persze, nem éri el egy asztali PC teljesítményét, de van, ami ezen jobb, kéényelmesebb, már csak az android lehetőségei miatt is. Pl. kinnt van a naptár, időjárás, gmail egy widgetben a desktopon, semmit sem kell csinálnom, és látom, hogy milyen levelek jöttek.
És az, hogy fogyaszt 5-6W-ot az azért nagyon nem mindegy. Itt lehet hagyninapokra, pl. ha kell valamit letölteni.

(#5823) András1980 válasza Liar (#5821) üzenetére


András1980
tag

Köszi a választ, akkor ez van, el kell fogadni.

Közben, ahogy ismerkedem vele, már én is hiányolom a képnézegetésnél is.

(#5824) #79335424 válasza hetech (#5817) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jobb, ha nem lesz szükséged arra a bluetooth -ra. Mert a dolgok jelenlegi állása szerint az usb -s bt. csak CM rommal, vagy linux alatt müxik. A kamerával nem sokra megyek, mert a netem nem bírja a képátvitelhez szükséges sávszélességet. Viszont telefonálni bármikor tudok mikrofonnal. Aztán ott van pl. a hangjegyzet. Néha sokkal praktikusabb, mint a gépelgetés. A hangvezérlésről nem is beszélve. Ezekhez a funkciókhoz a külön kamera tök felesleges. Igazából írtam már egy párszor, hogy nekem a beépített is, de sajnos nem volt "helló, én inkább 2G ramot kérek" -opció. Az AV kimenet más miatt lehet fontos. Én sokat utazom és elég sok szállodában van még régi, csöves TV. Ott kenhetem a hajamra a HDMI kimenetet. Aztán elvileg így rá tudom kötni közvetlenül a hangcuccra és NAS -ról küldeni a zenét. Közben a telóról tudom irányítani. Azért írtam, hogy elvileg, mert ezt még nem próbáltam. De az biztos, hogy HDMI kimenetről "csak úgy" nem tudsz analóg hangot kihozni.

(#5825) itanczos válasza András1980 (#5813) üzenetére


itanczos
senior tag

Zoom-olás:
Finless rom-ban van egy beállítás. Beállításoknál Kisegítő lehetőségek, Mouse Wheel Zoom Settings.
Ezt bekapcsolva a középső görgető gombot lenyomva, nyomvatartva és a görgőt görgetve tudsz nagyítani és kicsinyíteni! Most próbáltam Angry Birds-el! :)

Kamera téma:
Szóval, aki UVC webkamerát (pl.: Logitech C270) használ a ketyerével, az teljesen úgy működik, mint ha gyári kamerája lenne a kütyünek. A finless rom-ban van kamera alkalmazás. Az is működik vele. :)

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5826) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung FullHD tvm smart nélkül. Ezért tévedtem ide. :) Eddig úgy játszottam le rajta a filmeket, hogy külső meghajtóra rámásoltam, majd bedugtam a TV-be. De ezt az 500mA-s korlát miatt nem szeretném túl sokáig csinálni.

Gondolkodtam abban, hogy HDMI kábelt vezetek ki a TV és a számítógép között.

De most megláttam ezt az MK kütyüt. De nem teljesen értem. Hogyan lehet ezzel a gépről átvinni a filmet a TV-be? :D Nem vagyok finnyás nem kellene wifi úgyis van a TV mellett egy szabad ethernet kábel, le tudom rövidíteni a TV-nél, így jutna az MK-ba kábeles net. De hogy jut el a gépről az MK-ba a film?

Meg ha jól értem 720p lenne a max felbontás, FullHD-ről ne is álmodjak? Mert akkor jobb, és olcsóbb megoldás a filmezésre a HDMI kábel. Úgyis járnia kell a gépnek... A fullHD-ról de legalább 1080p-ről nem mondanék le, ha már egyszer ilyen tv-t vettem.

Emellett internetezésre jó még ez az MK ugye? Milyen "távbillentyűzet" jó hozzá, amin van touchpad?

Nem szeretném mókolgatni első körben, bár van androidos telefonom, és rootoltam, meg tettem rá pimpelt romot, de nem vagyok az a nagy bűvész....

(#5827) vlevi válasza Ákinard (#5826) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hogyan lehet átvinni a képet?
Hát, ez a legegyszerűbb. Mivel ezeknek a kimenete HDMI. Csak bedugod a tévébe, és kész.
Viszont az az 500mA már érdekesebb dolog. Nekem még nem sikerült működésre bírnom a kis vinyómat az Mk808-al, mert egyszerűen nem bírja szuflával a dolgot. Hiába a külön tápos USB HUB, sajnos úgy sem :(

(#5828) gghrtz válasza vlevi (#5827) üzenetére


gghrtz
őstag

Egyébként külső tápos HDD-vel már nincs probléma a kütyüvel gondolom?

(#5829) #79335424 válasza Ákinard (#5826) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha mennie kell a PC -nek, akkor semmi értelme a kütyünek. Ebben a fantázia az Android alkalmazások, a csendes működés és az alacsony fogyasztás. Persze ezen kívül még sok mindenre lehet használni.

(#5830) Ákinard válasza vlevi (#5827) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Na várj, félreértettél. Az nekem is tiszta volt, hogy az MK hogyan adja a képet a TV-nek. De nekem a számítógépen lévő filmet hogyan lehet átjuttatni a TV-re ezzel a kütyüvel? Vagy erre nem alkalmas?

Igazából nekem az tetszett meg az MKában, hogy apróbb internetezésekre alkalmassá tenné a TV-met. Csak ha esetleg extra funkciókat ki lehetne csikarni belőle (mittudomén a laptopról etherneten át átküldeni rá a filmet vagy ilyesmi. ) Visszaolvastam én, de a szakszavak között elveszek. NAS meg egyebek nekem kicsit sok :)

(#5831) vlevi válasza gghrtz (#5828) üzenetére


vlevi
nagyúr

Külső tápossal semmi gond. Megy vagy 3 napja folyamatosan. Eddig éjszakára ki-kikapcsolgattam, de mostmár úgylátszik, hozzászoktam a HDD zúgásához, mert el tudok aludni mellette :D
2TB-os vinyókat kezeli, afölött nem tudom.

Ákinard : Ja, hát igen. Ha a gép megy, akkor mondhatni ez a ketyere majdnem felesleges. Akkor már inkább külső vinyó, arra minden film, és onnan lejátszani. 720p-s videók egész jól mennek, az 1080-asokban én már látom a röcögést ( a Samu 40C650 tévém szebben játsza le ugyanazokat a filmeket). De pl. a tévém a DVD ISO-val nem tud mit kezdeni, ezzel viszont igen.

Kisebb netezésre (pl. PH fórumot végiggörgetni), RSS híreket olvasni, youtubeozni is jó.
De azért néha mégiscsak be kell kapcsolni az asztali gépet, mert van, ami azon működik kényelmesebben.

[ Szerkesztve ]

(#5832) Ákinard válasza #79335424 (#5829) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Nem kötelező mennie.

Nekem vannak filmjeim a laptopon. Nincsen hálózati meghajtóm és egyéb ketyerém, a filmek vagy a laptopon vagy a külső HDD-n pihennek. Mivel a laptopra költöznek a filmek le az internetről (:)) elsődleges jelforrás az.
Hogyan lehet a filmeket ezzel lejátszani?

Írtátok ezt a 720p-s problémát, meg Wifis lejátszást (?). Az mi? Honnan szedi a filmet wifin át? A lapoppal egy hálózatra csatlakozik az MK?

Mire jó még a kütyü?

(#5833) Ákinard válasza vlevi (#5831) üzenetére


Ákinard
aktív tag

"Akkor már inkább külső vinyó, arra minden film, és onnan lejátszani. 720p-s videók egész jól mennek, az 1080-asokban én már látom a röcögést "

Akkor ti ezt úgy értitek, hogy a külső HDD-t bedugom az MK-ba, elindítom az akármilyen androd alkalmazást (mondjuk VLC player) és az MK-n keresztül játszom le a filmet?
Mert így tényleg nem jó nekem filmlejátszásra, hiszen ez megy most is MK nélkül is, igaz a TV UBS portját féltem az 500mA miatt.

Én sem laptop helyett gondoltam, youtube, gmail megnézése, facebook esetleg skype ritkán, ilyesmik. De akkor ezekszerint a filmek lejátszásához kellene a HDMI kapcsolat a laptop és a TV közé MK-tól függetlenül.

(#5834) Z_T válasza itanczos (#5825) üzenetére


Z_T
aktív tag

Ez melyik ROM-ban van? Az 1.6-ban nem találom ...

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5835) #79335424 válasza Ákinard (#5833) üzenetére


#79335424
törölt tag

Belegondoltál, hogy mennyit fogyaszt a PC, miközben letölt, vagy mennyit amortizálódik a laptop? Miért ne az MK töltsön le helyettük? Persze az igazi (sztem) egy MK NAS kombó. A NAS nem egy szakmisztifikum. Gyakorlatilag egy számítógép és egy háttértár egyben. Nem usb -n kell csatlakoztatni, hanem hálózatban. Ezáltal minden gép látja. A számítógép funkciója pedig állandó, olcsó működésre, szerverek (web, ftp, stb) működtetésére, letöltésekre van optimalizálva.

(#5836) Ákinard válasza #79335424 (#5835) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Jah, így már tudom mi az a nas. Ilyesmin én is gondoltam már, de az árazásuk bőségesen meghaladja azt az árszintet mi nekem már a lélektani határt jelenti. Azért tudod, egy 2 m2-es betonjárdát is fel lehet bontani csákánnyal-kalapáccsal és lehet bérelni bobcatet, de minek? :D
Azért ennyire nem vagyok fanatikus filmnéző, amiért megérné ilyen eszközt üzemeltetni. ráadásul az a laptoppal ellentétben mindig működne, és fogyasztana. 20-25 wattot eszik a laptop, szerintem azért ez elfogadható.
Tehát akkor jól értem, hogy az én igényeimmel (FullHD lejátszás) csak a netezésre lenne jó ez a kütyü?
Melyik az az egér hozzá ami tuti működik vele, és van touchpadje?

(#5837) cSuwwi válasza Ákinard (#5836) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

én nas-al etetem az mk808-at, és még annyit se fogyaszt a kettő együtt mint a laptopod (pedig 2 winyó is van benne), ennyi :)

(#5838) gghrtz válasza cSuwwi (#5837) üzenetére


gghrtz
őstag

Én annyira nem értek a NAS-hoz(csak nagyjából gondolom mi az), de nem egyszerűbb az MK808-cal megosztani a filmeket wifin? :) (vagy most f_szságot mondtam?)

(#5839) Ákinard válasza cSuwwi (#5837) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Ok, használd egészséggel. :) Ha amúgy is vennél egy NAS-t vagy rá vagy indulva nem tagadom biztosan jó dolog, meg kényelmes, meg említettem, hogy ilyenen régen én is elgondolkodtam, bár inkább adattárolás mint kényelmes filmnézés miatt.
De csak a fogyasztás miatt venni, hát... 30e a doboz és még egy 10-es legyen a hdd. 40 ezerből pár kWh energia kijön... (főleg a rezsiMcsökkentéssel ;] )

(#5840) itanczos válasza Z_T (#5834) üzenetére


itanczos
senior tag

Finless 1.7-ben benne van a mouse zoom!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5841) Z_T válasza itanczos (#5840) üzenetére


Z_T
aktív tag

Köszönöm!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5842) #79335424 válasza Ákinard (#5839) üzenetére


#79335424
törölt tag

Engem meggyőztél. Ez a kütyü tényleg nem való neked. Semmire sem tudnád használni.

(#5843) #79335424 válasza gghrtz (#5838) üzenetére


#79335424
törölt tag

A wifi itt mellékes (más szempontból persze fontos). A kérdés, hogy mi osztja meg a filmet a kütyüvel? Mert ha egy nagyobb számítási teljesítményű, drágább, hangosabb, magasabb fogyasztású eszköz, akkor felesleges az egész, hiszen egyszerűbb közvetlenül azt csatlakoztatni a megjelenítőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#5844) Enemy


Enemy
aktív tag

1,7 romot felmásolom egy sdre és úgy tudom frissíteni?

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#5845) Ákinard válasza #79335424 (#5842) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Attól tartok egy kicsit tévútra terelted a témát.
Én szimplán érdeklődtem afelől, hogy az MK-val hogyan lehet filmet lejátszani egy fél szerverterem beszerzése nélkül. A választ megkaptam: sehogy. 4000 ft-os 10m-es HDMI kábel kielégíti a filmnézés témakörét.
Ehhez valóban nincs szükségem rá, mint kiderült.

Ettől függetlenül az internetezés "tv-smartosítás" lehetősége miatt feltétlenül érdekel, így nagyon köszönöm hogy nem döntesz helyettem, hogy tudnám-e mire használni :)

A kérdés még mindig nyitott: milyen hozzávaló billentyűzet+touchpad kombóval rendelkező "egér" ajánlott hozzá? És egyáltalán ajánlott-e a 808 vagy 808b úgy, hogy nem szeretnék a lelke mélyére ásni, hanem használnám úgy, ahogy kapom?

(#5846) Z_T válasza Enemy (#5844) üzenetére


Z_T
aktív tag

Nem.

Itt a szájbarágós ROM frissítés leírás! [link]

(c) RufuszX :C

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5847) Z_T válasza Ákinard (#5845) üzenetére


Z_T
aktív tag

Billentyűzet + tapipad: #1176

A gyorskeresőt ismeritek? Tök jó funkció!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5848) #79335424 válasza Ákinard (#5845) üzenetére


#79335424
törölt tag

Összekötöd a PC -t a TV -vel, egy HDMI kábellel, hogy a netre kötött PC -n tudjál filmet nézni. Aztán érdekel még egy kütyü, amivel netezni, Youtube -ozni, meg e-mail -ezni lehet. Faguriga legyek, ha értem a logikádat. Miért nem a PC -vel csinálod ugyanezt, ha már úgyis rá van kötve a TV -re???

(#5849) Ákinard válasza Z_T (#5847) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Igen, ismerjük.
Csak ha nem tudja az ember mire keressen, akkor nehéz használni.
És sajnos itt 1.hozzászólásban összeszedett FAQ sincsen, hiába próbáltam jó előre tájékozódni.

Ettől függetlenül köszönöm.

(#5850) Ákinard válasza #79335424 (#5848) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Mert egy reggeli email nézésre, vagy "uhh elfelejtettem megnézni de már kikapcsoltam a gépet" internetezésre tökéletes volna. Ezekért kár bekapcsolni a gépet. Hétköznap munka után is sokszor csak ezekért izzítom be a laptopot, semmi mást nem csinálok rajta.

De ezt a logikát követve a SMART Tv-nek sincsen semmi értelme, ha az ember nem rendelkezik média lejárszóval. A film nézéshez úgyis összeköti a laptoppal a gépet, akkor meg minek smart nem?

Amikor még csak olvasgattam a topikot a hozzászólásokból nekem az jött le, hogy az MK-t rá lehet kötni netre vagy wifivel lehet csatlakozni rá, és valami módon (NEM nassal) a laptopról átjuttatható a film rá. Valami megosztási vagy egyéb funkciókkal. Ezért kérdeztem rá a dologra...
De ha jól értem ezt nem lehet. Vagy a HDD-t dugom az MK-ra (aminek nincs értelme nekem mert van USB a tv-n) vagy veszek egy nast bele hdd-t, azért, hogy ne kelljen járatni heti 3-4 alkalommal 1-2 órát "fölöslegesen" a laptopot amikor filmet néznék... Plusz az MK-n át a 720p lenne a max ami nagy biztonsággal üzemel.

Ezért szűkítettem le a kört az internetezésre, és alkalmazásokra...

Írtad, hogy torrentezhet az MK. Ilyenkor mire ment? Rádugott HDD-re? És onnan játszaná vissza?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.