Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) lilp válasza gghrtz (#5642) üzenetére


lilp
tag

mediamarkban kiprobaltam 808b-n. egybol felismerte - a t620-as egeret is - viszont valami hihhhetetlen szar. lehet szokni kell, de egy lagyabb huzasra vagy 4 oldalt gorget...win alatt biztos lehet driverbol korrigalni a sebesseget. ra voltam allva, mint valami szuzre, de hanyagolom meg par evig ezt a vonalat...vagy tabla vagy eger, de ez igy meg kiforratlan.

(#5652) Z_T válasza #79335424 (#5650) üzenetére


Z_T
aktív tag

Nem vagy sok, ne parázz! :)

Amúgy #4969 szóval teljesen egyetértek!

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5653) Indiant válasza #79335424 (#5650) üzenetére


Indiant
addikt

Ez teljesen érthető, de sajnos lesznek sokan akiket ez nem fog érdekelni.
Én is láttam már a saját művemet mások nevei alatt megjelentetve....

(#5654) azozo válasza #79335424 (#5647) üzenetére


azozo
senior tag

Köszönjük a részletes leírást :) :C
Tehát először CWM majd bakcup utána mehet a Kizs féle féle rom.....
cwm-hez nem kell rootolt legyen az eszköz /imito mx 1/!? :U

(#5655) Dragon27


Dragon27
senior tag

mk802 iiis hogy lehet ubuntu Boot indítás ? Csak Micro SD vel lehet ? mert most csak pendrive van kéznél ... + Universal-USB-Installer-1.9.2 készítettem a kulcsot

ubuntu és lehet telepíteni is pl. Micro SD-re ?

(#5656) vitezfeher válasza #79335424 (#5647) üzenetére


vitezfeher
tag

Tisztelettel köszönöm a részletes leírást. Az első lépés simán zajlott. A tű és dugás helyett reboot recovery parancscsot használtam. Előjött a menü - backup - végigment, nem kérdezte, hova metse így a belső memóriára mentette az egészet. No, sebaj- kimásoltam az sd kártyára. Tehát látszólag minden ok.

(#5657) #79335424 válasza azozo (#5654) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én eddig csak rootolt eszközön próbáltam, de ez volt kérdés CWM -éknél is, és az volt a válasz, hogy nem. Ez logikus is, hiszen a telepítés módja megegyezik a gyári frissítésével, a működése pedig olyan állapotban történik, amikor lényegtelen, hogy rootolt az eszköz, vagy sem. Az egyetlen kérdés, hogy miként lehet az eszközt root nélkül recovery -be küldeni. De MX -en ez nem annyira lényeges, mert a rootolt firmet is fel tudod rakni a gyári, mikrosd -s update -tel. Aztán Titanium Backup - menü - eszköz újraindítása -indítás helyreállító módban. Amikor utoljára próbáltam, Terminálból nem működött a reboot recovery MX -en. De TiBi rá tudta venni, hogy rec -ben induljon.

[ Szerkesztve ]

(#5658) #79335424 válasza vitezfeher (#5656) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért írtam bonyolultabban, mert úgy biztos müxik. Amikor én csináltam, akkor az a módszer nem indította újra az usb portot, ezért nem működött a billentyűzet. Olvastam, hogy azóta ezt megoldották, de gondoltam, biztos, ami tuti. Egyébként a CWM -ek sem egyformák. Tartalmazhatnak több funkciót is. Itt egy kicsit gondban voltam a leírással, mert van egy-két opció, ami hasznos lehet mentéskor, visszaállításkor. Ilyen pl. a dalvik cache törlés, vagy a partíció cache törlés. Akit érdekel a téma, az olvasgasson utána ezeknek a funkcióknak, mert hozzátartozik a mentéshez, visszaállításhoz, de én nem tudom egy fórumposzt keretei között leírni a teljes CWM dokumentációt.

(#5659) #79335424


#79335424
törölt tag

Egy kis csemege. Measy U2C, Finless 1.4 (nemtom, miért így számozta). Felhívnám a figyelmet a procisebességre (én húztam vissza)!

(#5660) Tejföl


Tejföl
tag

Sziasztok, most rendeltem én is egy ilyesmi készüléket. Pontosabban ezt itt: MK808
Szóval azt mondjátok, azért egy alap androiddal, mxPlayer-rel 720p-t még elviszi?

(#5661) Liar válasza Tejföl (#5660) üzenetére


Liar
tag

Az én tapasztalatain szerint, 720p-s kernellel igen.
Hogy gonosz legyek: itt 5 USD-vel olcsóbb lett volna, és garantáltan 2A-s tápot küldtek volna EU-s átalakítóval. Persze ez utóbbi könnyen meglehet, hogy a DX-től is így jön.

(#5662) Tejföl válasza Liar (#5661) üzenetére


Tejföl
tag

Igazából, eddig is csak a DX-ről rendeltem, mert ezt használom nagyon régóta. Átalakító meg akad itthon egy pár. Ezt a kernel dolgot annyira nem vágom, ezért is kérdeztem úgy, hogy alap androiddal. Szóval csak kiszedni a dobozból és használni :D egyébként torrentet képes kezelni valahogy?

(#5663) Dragon27


Dragon27
senior tag

(#5664) #79335424 válasza Dragon27 (#5663) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen Ubuntuval próbálkozol? Tudnád esetleg linkelni?

(#5665) hobbitka_


hobbitka_
tag

Sziasztok!
A következőre kérnék tippeket.
Otthon használtam 3 napig minden hiba nélkül a kütyüt.
Most kivittem a célhelyszínre és miután összedugtam a tv-vel, először szaggatottan láttam a képet, majd később teljesen elment és azóta csak a "nincs jel" infót látom. A kék led világít mindig, amikor rádugom a tápra és a hdmi kábel sem hiszem, hogy megsérült út közben. Az eredeti tv felbontása full hd, ennek pedig csak 720p, de arra figyeltem, hogy 720-as kernelt tegyek fel és a felbontást is eleve arra állítottam.
Köszi a tippeket előre is!

(#5666) Dragon27 válasza #79335424 (#5664) üzenetére


Dragon27
senior tag

[link]
[Ubuntu 12.10]

[ Szerkesztve ]

(#5667) Liar válasza Dragon27 (#5666) üzenetére


Liar
tag

(#5668) #79335424 válasza Dragon27 (#5666) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vszínűleg csak annyi a gond, hogy rossz usb portba dugtad a pen -t. Próbáld meg a PC -be dugni! Ez ugyanis ahhoz való (x86, vagy x64 architektúra), semmi köze ezeknez a kütyükhöz (ARM architektúra).

(#5669) Faresz404


Faresz404
csendes tag

Kedves Fórumozók!
Örömmel jelentem be, hogy ma megkaptam a 808B-met! TV-be dugva usb-ről működik és eddig tökéletesen. A wifivel bajlódtam kicsit de rájöttem rosszul emlékeztem a jelszóra. Vettem hozzá Hama Uzzano billentyűzetet ami a golyós egér kivételével jól működik ( szerintem gyári hibás mert elakad egy ponton ). Annyi a bibi, hogy fel van cserélve a "z" és az "y". Nem értem miért...... a billentyűzet magyarra van állítva a 808-ban és az Uzzano is magyar. Wifi-ről a full HD filmek jól mennek, még gyenge jelerősséggel is. Egy régi Dlink DI-524 routerem van. Sajnos mivel az egyik ismerősöm az usa-ban rendelte meg nekem és hozta haza a táp nem hazai ( egyébként 2A van ráírva). Próbáltam gyorsan venni hozzá átalakítót ma délután, de sajnos nem kaptam csak egy helyen, az is 3.990 Ft volt :(( ( a neten van500Ft-ért is )

Üdv: Faresz

[ Szerkesztve ]

(#5670) azozo válasza #79335424 (#5658) üzenetére


azozo
senior tag

Na a CWM fent van :)
Kizs féle 4az egyben img -fájlt restore-val lehet feltenn :)) ?
úgy ha bemásolom a külső SD re egy clockwork mappába;)?

Vagy egyszerűen bezippelem az img imaget?

(#5671) vitezfeher válasza #79335424 (#5658) üzenetére


vitezfeher
tag

Köszönöm a segítséget. Feltettem ezt az 1.7-t, HBO GO alkalmazás itt is ugyanúgy viselkedik: vagy lefagy, vagy rebootol. A wifi erőssége szintén változatlan, -72. Ha a betáp az OTG-n van, a wifi jobb, de ott egy idő után lekapcsol a tápegység (a led is kialszik). Próbálkozom tovább...

(#5672) vargalex válasza Faresz404 (#5669) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Akkor nincsenek túl nagyméretű (file méretben) FullHD filmjeid. Ugyanis azokat fizikai képtelenség a DI-524 G-s WiFi-jén (de még az MK808B 65 Mbps-es N-esén is) átvinni.

Alex

(#5673) vlevi


vlevi
nagyúr

Frssült a finless 1.7, egyelőre csak a sima (nem BT) MK808-hoz [link]
A változás a wifiben van, azt írta, valami kimaradt az 1.7-esből, ami miatt lassulások tapasztalhatóak.
A freaktabon az első hozzászólásban már az új ROM linkje van.

(#5674) Faresz404 válasza vargalex (#5672) üzenetére


Faresz404
csendes tag

Azthiszem félreértés van. Én youtube-on néztem a filmeket!! A full hd és 3D filmjeim külső vinyón vannak, azokat közvetlen a tv lejátszójával nézem. Mivel 1 usb port van a tv-n és nincs még átalakítóm. egyszerre csak egyiket tudom. Vagy külső vinyó vagy MK808B :) .... egyenlőre.

(#5675) #79335424 válasza azozo (#5670) üzenetére


#79335424
törölt tag

Itt vmi nem stimmel. Abban biztos vagyok, hogy a CWM -et illetően totális a képzavar. Csak az nem világos, hogy mit is szeretnél tulképp. Mi ez a 4 az 1-ben?

(#5676) Zol77 válasza vargalex (#5672) üzenetére


Zol77
aktív tag

Igaz nekem UG802-m van, először nekem is akadtak a filmek wifin,de amióta átállítottam a routert 20-ról 40MHz-re (Channel Width) onnantól a kis kütyü 65Mbps helyett 150Mbps-el csatlakozott,és akadásmentesen megy az 1080p-s film is wifin. Faresz esetében ez tárgytalan,mert a DI-524 kicsit már régi ehez,de másnál egy próbát megér,akinek 65Mbps-el csatlakozik,és újabb routere van. (feltéve, ha fizikailag nem 65Mbps a korlát más tipusú droidos stickekben)

(#5677) vargalex válasza Zol77 (#5676) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Írtam, hogy korábban nekem is UG802-m volt. Az nekem is 150Mbps-el csatlakozott, ott nem is volt gond. Ezért írtam korábban, hogy nagyon meglepődtem, hogy az MK808/MK808B wifije csak 65 Mbps-t tud. De ez valóban csak ennyit tud. A spórolás mindenek előtt... :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5678) lilp


lilp
tag

ilyesmin agyal valaki korunkben?[link]

(#5679) Marvinn válasza lilp (#5678) üzenetére


Marvinn
tag

Szerintem sokan... :)
bár a 31E ftos ára nem annyira alacsony

[ Szerkesztve ]

(#5680) lilp válasza Marvinn (#5679) üzenetére


lilp
tag

mali t604, ca15...

szerintem abszolute olcso!

(#5681) CsendbenJáró


CsendbenJáró
csendes tag

Sziasztok!

A kütyü megérkezett, bár wifihez csak akkor csatlakozott, ha nem volt titkosítva. Titkosítás esetén nem volt hibaüzenet, de nem csatlakozott...

ROM frissítés után egy zöld android logo fogadott 4-5 másodpercre, aztán semmi! Azóta abszolut nem indul el :(

ha jól emlékszem, valakivel már történi ilyen. Nand törlés, flashelés, vissza is ellenőrizte magát, hogy jó, aztán kinyiffan itt nekem. Menthető még? Illetve mi lehetett a baj?

(#5682) azozo válasza #79335424 (#5675) üzenetére


azozo
senior tag

Kezdek rájönni ...;)
CWM telepítés megvolt .Lementettem az eredeti ROM-ot /1,4GB/
Most jöhet a rom frissités ...
KIZSnek van egy egybegyúr CWN+Finless 1.6 rom/kernel verziója az gondoltam feltenni,de látom,hogy laptop/gép szükséges..+./RKbatchtool vagy flashtool/.
Van egy laptop,de win8 van hozzá
Lehet hogy ez alapján http://itfroccs.hu/imito_mx1_finless_rom_1.7_beta frissítek ::)
csak a 1.7a Romot teszem fel

CWM recoveryben lehet Romot frissíteni ha jó az angol tudásom.....

Hát az usb gamepad és egyéb támogatás+gyorsaság miatt :DD

[ Szerkesztve ]

(#5683) krampusz11


krampusz11
csendes tag

Üdv mindenkinek!

ebay-en szoktam vásárolni és ott is szeretnék. Viszont aki már rendelt ebay-ről ilyen kütyüt és elégedett is vele attól szeretnék kérni Pü-be felhasználót akitől bátran rendelhetnék.
MK808B-t szeretnék vásárolni.

(#5684) Indiant


Indiant
addikt

Van valakinek ötlete, hogy a SPY mouse miért nem tölti le a cache-t a 808-on?

(#5685) vlevi válasza krampusz11 (#5683) üzenetére


vlevi
nagyúr

Miért fontos az ebay? Főleg, ha nincs tuti eladó, akitől vennél?
geekbuying egy megbízható online bolt, ott is lehet fizetni paypallal, ingyen posta, satöbbi.

(#5686) hobbitka_ válasza hobbitka_ (#5665) üzenetére


hobbitka_
tag

Az mk808asomra most feltoltam az 1.6-os Finless-t, de a kicsit korosabb 720p-s tv-nk így sem hajlando felismerni :( Uaz a helyzet, mint az 1.7-el volt.
Mint ha nem is kapna semmi jelet a kutyubol. ("nincs jel" felirat, semmi más)
Valakinek volt hasonlo tapasztalata?

(#5687) CsendbenJáró válasza CsendbenJáró (#5681) üzenetére


CsendbenJáró
csendes tag

Bár nem ismeretes számomra az RK3066 bootolási folyamata, de azt olvasom a PicUntu oldalán, hogy bármilyen mass-storage-ről hajlandó bootolni, ha az 'linuxroot'-nak van elnevezve.

A PicUntu egy kifejezetten RK3066-ra szánt (főleg MK808 és UG802 támogatott), Pico-Ubuntu: itt olvashattok bővebben

Akkor ezek szerint menthető a téglásított eszköz, amennyiben a flashelés lett elrontva?

[ Szerkesztve ]

(#5688) mimey válasza hobbitka_ (#5686) üzenetére


mimey
tag

Szia!

Kék led ég a kütyün? A saját tápjával próbálod?

(#5689) MGa73 válasza vargalex (#5677) üzenetére


MGa73
tag

Ez sajnos nem általánosítható. Nekem is UG802-es van és nagyon vacak a wifije. Akár közel, akár távol van a routertől. Csak az USB-Ethernet adapter és a vezetékelés oldotta meg a problémát :-(

(#5690) CsendbenJáró válasza CsendbenJáró (#5687) üzenetére


CsendbenJáró
csendes tag

Tehát a kérdés, hogy a "linuxroot" betöltését szoftveresen végzi-e (a NAND-ban lévő programmal), vagy a chip támogatja hardveresen?

bocsi, azt nem mondtam, hogy nekem a led sem világít :S

(#5691) Z_T válasza CsendbenJáró (#5687) üzenetére


Z_T
aktív tag

Akkor csinál ilyet, ha nem megfelelő ROM-ot teszel rá! Nem irtad, hogy pontosan mi a kütyü, és pontosan mit tettél rá!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5692) Z_T válasza hobbitka_ (#5686) üzenetére


Z_T
aktív tag

Tedd rá omegamoon kernelét, régi TV-hez az kell!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5693) #79335424 válasza azozo (#5682) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem első körben tedd fel azt a Finless -t. A CWM úgy müxik, hogy beteszed a zip -et a kártya gyökerébe és a CWM recovery -ben kiválasztod a restore -t. DE! Nem elég vmit becsomagolni zip -be, aztán hajrá.
ITT egy cikk, hogy hogyan lehet CWM flashelhető zipet készíteni. Ha végigolvasod a topikot, akkor találsz egy posztot, amiben írnak egy tool -ról. Talán azt is ki lehetne próbálni. Elméletileg az is lehetséges, hogy a mostani mentésedben átcserélgeted a szükséges állományokat, aztán generálsz egy új md5 -öt. Az az igazság, hogy soxor használom a CWM -et, de ilyen beavatkozást még nem végeztem. Ennek az az oka, hogy Samura a custom dolgok alapból két verzióban is elérhetők. Tar kiterjesztésben (ezt használja az Odin, ami a Flashtool megfelelője Samun), és CWM zip -ben. A legjobb itt is az lenne, ha Finless -t (meg másokat is) rá lehetne venni, hogy a frissítéseket adják ki CWM -képes változatban is. Igazából nem is értem, hogy ez miért nem történik így, hiszen a legtöbb kütyüre van eccerűen telepíthető CWM. A PC -t is ki lehetne hagyni az egészből. Egyébként sztem Liar tudna még érdemben hozzászólni a témához, mert ha jól emlékszem, Ő már próbálkozott ilyen buherálással.

[ Szerkesztve ]

(#5694) focvis válasza PcCar (#5303) üzenetére


focvis
veterán

Kis értelmezési segítséget szeretnék kérni, mert nem akarok hülyeséget csinálni :)

MK808B vásárlásán töprengek, "mini médiaplayer", illetve TV okosítási céllal.
Ami adott:
- egy 6 év körüli plazma TV (Pioneer PDP 427XA, 2xHDMI, USB nincs),
- mellé egy Pioneer DVR-560H DVD lejátszó/felvevő (ez igazából mellékes, de lefoglal egy HDMI-t a 2-ből),
- Seagate Expansion Portable 2,5" 1TB külső HDD.

Ha azt szeretném, hogy minden klasszul működjön, meglegyen a felhasználói élmény és ne vágjak semmit se haza, akkor:
- MK808B jó lesz 720p-ig (a TV is csak sima HD, de a 24p-t tudja), nem szakadozik a kép,
- egy RC12-es billentyűzettel boldog leszek (?),
- 1. vegyek egy aktív USB HUB-ot a vinyó meghajtására?
- 2. az MK808B-t a saját tápjáról hajtsam, vagy az USB HUB-ról?
- 3. Ezen a kombón tudok torrentezni laptop nélkül?

OFF: Valami nem horror áru, de jó NAS-on is elgondolkodnék beépített wifi routerrel, de ez nem ennek a topiknak a témája, ha mégis van valakinek tippje ehhez a konfigurációhoz, az nagyon welcome! ON!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5695) interstate76 válasza krampusz11 (#5683) üzenetére


interstate76
addikt

Geekbuyingon most olcsóbb egy picivel, eBay-en pedig dindin16888 egy 2000%-osan megbízható eladó.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#5696) #79335424 válasza CsendbenJáró (#5687) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért ez nem ilyen egyszerű. Az elinduláshoz kell egy linux kernel és egy loader, ami tudja, hogy mit és honnan kell betöltenie. Ezeket telepíteni kell, méghozzá a flashtool -lal. Ha az működik, akkor van rá lehetőség. Minden ilyen kütyü támogatott, csak a zárt forráskód miatt a Mediatek modulos kütyükön nem működik a wifi. Viszont az usb wifi müxik. Vagy letöltöd az alap telepítőt, aztán a többit lehúzza magának netről, vagy a net nélküli kütyükhöz (amikhez nincs wifi modul támogatás) egyben is le lehet szedni a cuccokat (kb. 2,5Giga). Tegnap letöltöttem a cuccokat hozzá, csak még nem volt időm felrakni, meg felesleges mikro sd -m sincs. Van vmi RC3 -as kernel is hozzá, ami AndrewDB fejlesztése alapján készült. Ez még nem érhető el közvetlenül, de a Rikomagic fórumon linkelve van. Van benne néhány újdonság. A Measy szerencsére "kísérleti nyúl" -státuszba helyezte a 808 -at, úgyhogy tudok vele játszani. Úgyis útáltam már ezt az 1080 ,vagy semmi -mizériát.

(#5697) hobbitka_ válasza Z_T (#5692) üzenetére


hobbitka_
tag

Eredeti toltovel hasznalom es vilagit a kek led. A kutyu geekbuyingos, azaz nem hiszem, hogy a tolto lenne a gubanc.
Omegamoon kernellel is teszteltem, kulonbseg nem tapasztalhato. Egy max egy eves projektorra is rakotottuk es uaz a helyzet, nem mutat semmit.

(#5698) #79335424 válasza focvis (#5694) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mindenképpen aktív hub, ha meg akarsz hajtani egy vinyót. Erről találsz itt a topikban elég kivesézős hozzászólásokat. NAS -ból én nem láttam ilyen beépített routerest (legalábbis abban az árkategóriában, amiben én kerestem). Egyébként sem tartom nyerő koncepciónak. Nekem egy Zyxel NSA310 -esem van. Azt tudom ajánlani, sztem a legjobb ár-érték arányú NAS a piacon. Remekül össze tud dolgozni a stick -el is és a PC -vel is. Egyúttal a torrent, letöltés, dlna szerver probléma is letudva. A router az egy külön fejezet. Egy jó router is tud NAS és szerver funkciókat (főleg egy custom firm -mel). A NAS-router kombó ellen szól az is, egy most vásárolt NAS még évekig kiszolgálja az igényeket. Viszont nyakunkon az AC szabvány. Az ilyen routerek még elég drágák és jelenleg nincs még eszköz, ami tudna így kommunikálni velük, de a HD médiastream miatt úgy gondolom, hogy a váltás nagyon gyors ütemben fog megtörténni.

(#5699) CsendbenJáró válasza #79335424 (#5696) üzenetére


CsendbenJáró
csendes tag

Már látom. Itt írják, hogy a bootolásnál agy belső 10 kB-os RAM van a prociban, az alapján indul el. Ez viszont csak az eMMC-ről tud bootolni, SD-ről nem, illetve azt írja, hogy támogatja a rendszer betöltését az USB OTG-n keresztül. Erre említ is egy kis linuxos progit.

Az eszközöm egy MK808, és az 1.6-os Finless ROMot tettem rá, amikortól nem működött tovább.

A flashtool alatt a Finless féle csomagban lévő programot érted?

(#5700) azozo válasza #79335424 (#5693) üzenetére


azozo
senior tag

Pontosan rátappintottál a lényegre;)
A PC kiagyása :C

http://itfroccs.hu/imito_mx1_finless_rom_1.7_beta

Elvileg a finless 1.7 től ,mint azt linkeltem updatelni lehet majd a romot ... :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.