Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) itanczos válasza Zirowe (#6400) üzenetére


itanczos
senior tag

Most ez egy szoftveres DTS dekóder? Vagyis a DTS hangból sztereót ad ki ketyere?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#6402) papzi57 válasza Zirowe (#6400) üzenetére


papzi57
csendes tag

Én úgy értettem, hogy egy film, aminek 5.1 Dolby Digital (ac3 hangja, vagy 5.1 DTS hangja van, akkor az jöjjön ki a HDMI-n is, mert onnan tudom tovább vinni 5.1 erősítőbe.
De jelenleg bármilyen lejátszóval próbálkoztam, a HDMI-n csak két csatornás hang jelent meg.
Vagyis a kütyü "dekódolta" a hangot. De nekem passtrough kellene!

[ Szerkesztve ]

(#6403) Zirowe válasza itanczos (#6401) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sehol nem írtam, hogy 5.1 lenne.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6404) itanczos válasza Zirowe (#6403) üzenetére


itanczos
senior tag

Pedig szerintem mindenki arra gondolt, vagy legalábbis remélte, hogy arról van szó! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#6405) hetech válasza Zirowe (#6400) üzenetére


hetech
csendes tag

Melyik 1080p-t kernelt raktad fel?
A 4. pontban linkeltet, vagy az "Update (2012.01.03)"-ban lévőt?

(#6406) papzi57


papzi57
csendes tag

Sajnos nem igazán vagyok otthon Linux-Android-ban, ezért kis segítséget kérnék:
Hogyan tudom elérni a MK belső tárhelyét pc-ről hálózaton (belső)?
Ha beírom a böngészőbe az ip címet, azt a pc nem ismeri fel.
És persze fordítva is érdekelne a dolog, van-e olyan fájlkezelő, amivel az MK-ról a belső hálón lévő tartalmakat látom, másolom, stb.

(#6407) Zirowe válasza hetech (#6405) üzenetére


Zirowe
nagyúr

4. pontost.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6408) paca5 válasza itanczos (#6382) üzenetére


paca5
tag

LG 42lh300 a tv full HD-s

(#6409) vlevi válasza papzi57 (#6406) üzenetére


vlevi
nagyúr

az első kérdésre a válasz, hogy egy Samba szervert kellene telepíteni az mk-ra. Az látszana a windows hálózatban. Én ezt még nem próbáltam.
A másikat már igen. File Manager HD nevű alkalmazás. Ebben minden kiegészítő nélkül be lehet állítan hálózati eléréseket, sőt dropbox, skydrive, ... dolgokat is.
Most éppen másolok (készülök a 4.2.2.-ra), de talán látszi,, hogy a balo oldalra könyvjelzőben ki van rakva a gépem, a dropbox, ... mappám.

(#6410) El Gringo válasza papzi57 (#6402) üzenetére


El Gringo
senior tag

nincs passtrough a Rockchipen még! :(
elvileg témáznak rajta, talán valamikor...

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#6411) Szotka


Szotka
tag

Upsz most vettem észre ezen csak mini Hdmi port van?

Szotka

(#6412) vlevi válasza Szotka (#6411) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen.

Más.: Felraktam a Finless 2.0-t, ami egyben a 4.2.2-es droidod is jelenti. A fene se tudja. Jó, fennvan, működik, de mivel én nem vagyok nagy droid guru, nekem nem mond semmit az újdonság. A task váltó függőlegesből vízszintes lett, meg kicsit kisebb a sarokban az óra, meg eltűnt a képernyőmentés ikon.
Hát, gondolom ezzel nem lettetek okosabbak, sajnos.

(#6413) Z_T válasza vlevi (#6412) üzenetére


Z_T
aktív tag

Dehogyisnem! Már az is infó, hogy felment, elindul, nem dobálja a wifi-t stb.
Ez akkor melyik kernellel megy? (3.0.36+ ?) Van olyan alkalmazás ami nem indult el? Mértél sebességet? Multiuser-t próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#6414) vargalex válasza Arti1 (#6371) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A korábban linkelt kernel modullal nem ment a TP-Link TL-WN823N. Viszont buildelnem egy sajátot, ami működik. Innen letölthető. Egyszerűen a /system/lib/modules alá kell másolni rkwifi.ko (az eredetit érdemes átnevezni előtte) néven és a jogosultságokat be kell állítani (group és other-nek read jog). Érdekes módon Android alatt 300 Mbps-en kapcsolódik a routerhez és a valós átviteli sebesség sem olyan rossz:

1. Az MK808 a szerver:

[gavarga@GoFlex ath]$ iperf -c 192.168.22.172 -i 1
------------------------------------------------------------
Client connecting to 192.168.22.172, TCP port 5001
TCP window size: 16.0 KByte (default)
------------------------------------------------------------
[ 3] local 192.168.22.200 port 33063 connected with 192.168.22.172 port 5001
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 3] 0.0- 1.0 sec 8.12 MBytes 68.2 Mbits/sec
[ 3] 1.0- 2.0 sec 9.62 MBytes 80.7 Mbits/sec
[ 3] 2.0- 3.0 sec 11.4 MBytes 95.4 Mbits/sec
[ 3] 3.0- 4.0 sec 10.9 MBytes 91.2 Mbits/sec
[ 3] 4.0- 5.0 sec 11.0 MBytes 92.3 Mbits/sec
[ 3] 5.0- 6.0 sec 11.4 MBytes 95.4 Mbits/sec
[ 3] 6.0- 7.0 sec 10.1 MBytes 84.9 Mbits/sec
[ 3] 7.0- 8.0 sec 11.0 MBytes 92.3 Mbits/sec
[ 3] 8.0- 9.0 sec 11.5 MBytes 96.5 Mbits/sec
[ 3] 0.0-10.0 sec 106 MBytes 89.0 Mbits/sec

2. Az MK808 a kliens:

[gavarga@GoFlex ~]$ iperf -s
------------------------------------------------------------
Server listening on TCP port 5001
TCP window size: 85.3 KByte (default)
------------------------------------------------------------
[ 4] local 192.168.22.200 port 5001 connected with 192.168.22.172 port 48733
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 4] 0.0-10.0 sec 102 MBytes 85.3 Mbits/sec

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6415) Arti1 válasza vargalex (#6414) üzenetére


Arti1
aktív tag

Szia, köszönöm, amint meglesznek az eszközök, kipróbálom, de így legalább nyugodt szívvel rendelem meg őket. Ha meg mégsem lesz a külső usb-s wifi vétele elég jó, még mindig megoldható lesz a dolog egy repeaterrel, de akkor már tuti hasítani fog a net :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#6416) vargalex válasza Arti1 (#6415) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nekem most a TP-Link TL-WN823N-el folyamatosan kiváló a jel (azaz full jelerősséget mutat) és 300 Mbps a vonalsebesség 1 szobával távolabb a routertől (1 db 60 cm-es fal van köztük).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6417) sirtiby


sirtiby
csendes tag

Sziasztok!

Nekem pár napja érkezett meg a Concord Mini PC 201 - ami MK808-as ugye, rootolt stb.

Air Mouse-om van hozzá, ilyen:
http://img0097.popscreencdn.com/104080826_4ghz-wireless-mousekeyboard-2-in-1-fly-air-mouse-with-.jpg

Minden ok működik, de van egy furcsaság:

Ha kikapcsolom a távirányító gombjával és pl. elmegyek dolgozni, este hazaérve az istenért se kapcsol be,
csak ha kihúzom a tápot és újraindul.

Hogyan tegyek, ha úgy minden délután 4 körül van bekapcsolva először?

Mert a gyereknek nem mondhatom, hogy ha hazaérsz, tépd ki a tápkábelt, utána állítsd be a dátumot, időt és már engribördszözhetsz is - meg az eszköznek se tesz jót, ha csak úgy paff ki-be húzom a tápot.

(#6418) Arti1 válasza sirtiby (#6417) üzenetére


Arti1
aktív tag

Szia, választ nem fogok tudni adni, de találgatni szeretek :)
Mintha úgy emlékeznék, hogy a kikapcsológomb tényleg kikapcsoló és nem sleep gomb, magyarul ha kikapcsolod gombbal, az olyan, mintha kihúznád, csak rendszer szempontból (SD meg belső memória, adatvesztés, stb) biztonságosabb.
RC11-re hasonlít a távirányítód, ezzel angry birds-ben hogy oldod meg a zoom-ot?
Tényleg minden kihúzás után dátum-idő beállítás van? Nem lehet valami atomóráról szinkronizálni bekapcsolás után automatikusan, vagy ne álmodozzak?

Szerk: itthon egy-két kütyüm, amit meguntam állandóan konnektorból kirángatni, rákerült távirányítós konnektorra, vagy kapcsolós elosztóra, ez a problémád nem oldja meg, csak kényelmesebb lesz tőle (kb. mint hasmenésre nyugtató :) )

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#6419) Arti1 válasza vargalex (#6416) üzenetére


Arti1
aktív tag

Meggyőztél, köszönöm :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#6420) drr


drr
őstag

Megint én...

Bocsi, ha unjátok a hülye kérdéseimet. Már én utálom magamat, hogy nem tudok dönteni és nem vagyok képben :W

Szóval, hálószobába van a TV, stabil felület nincs, amire egy egeret tehetnék, ezért hajlok a légegér felé. Olvasgatva a fórumot, először RC11-et akartam, de írtátok, hogy azzal nem fog menni a giroszkópos játék... Most találtam ezt a modellt, ezzel mennek a játékok is. Tapasztalatokat várok és véleményeket! Egyesek azt mondják, hogy megszokhatatlan, mások azt, hogy zabálja az aksit. Kérlek titeket, világosítsatok már fel, hogy tisztán lássak és tudjak dönteni végre!!! :R

(#6421) drr válasza drr (#6420) üzenetére


drr
őstag

Lejárt a limit...

Még annyit, hogy XBOX kontrollerem van, de vezetékes... Meg van 2 ördögfióka fiam, akik egy óvatlan mozdulatban a kábelbe bonyolódva majd a TV-t is lerántják - ettől tartok...

Szóval eléggé komplex a problémám, remélem valaki akad, aki segít...

(#6422) RufuszX válasza vargalex (#6414) üzenetére


RufuszX
senior tag

Köszi!! Akkor nem mókolgatok az antennán, hanem kap egy ilyen adaptert. (bár a mókolás mellett is csak 65 Mbps lenne a maximum sajnos, így végre mennie kell majd wifin a FullHD-nak is)

[ Szerkesztve ]

(#6423) lilp


lilp
tag

mk808b. keresgeltem a keresoben, aztan asszem vargalex leirt par / szerinte / alapprogramot. bloatware / rendszerprogramok torlese. fel is tettem / gyari geekbuying minden /, toroltem a pptvt, a vplayert meg par gyari szutykot, de melyebben nem nyulkaltam. torolte is, aztan par perc utan nem tudtam a fokepernyot behozni, valtani se tudtam az ablakok kozt. ujrainditas. a faszom, csak tolt, csak tolt az android fokepernyo...tegnap este felment az mk808b finless 1.7 / 4.2.2 akartam, de a faszom betazzon, itthon csak az mk van, mint pc.../, az adataim meg tuntek el szepen /nincs microsdm, se hdd, sesemmi/. nincs mese, ismerkednem kell a hon emlegetett tibivel, hogy legkozelebb ne legyen ilyen.

external keyboard helper pro 5.5 van fennt, de a vilag osszes imajaert se akar eltunni a kepernyobill. mit hol kell? keresoben se talaltam tobbet.

(#6424) Marvinn válasza lilp (#6423) üzenetére


Marvinn
tag

K.helpernél a beállitásoknál pipáld ki mert alapból nem kapcsolódik be. utána a kis beállitások ikonra menj ami a szöveg mellett van és automatikus felismerésre. ezután bezárhatod a beállitásokat és nyiss valamit ahol szüvegbevitel van. az értesitési task mellett lesz egy billentyűzet ikon, rányom és kiválaszt a k.helper, ennyi, ezek után magyar a bill. csak a 0 és a hosszú i nem lesz, ezeket be kell állitani... ahogy látod nálam sincs hosszú i mert lusta voltam még kitalálni hol legyen :)

(#6425) sirtiby válasza Arti1 (#6418) üzenetére


sirtiby
csendes tag

Szia,

letöltöttem már egy "Switch Off" alkalmazást, ami kikapcsolja a képernyőt - és nem a távirányítóról működtetve kapcsol ki.

Így hagyva éjszakára ismét nem kapcsolt be. Ha úgy hagyom bekapcsolva egyfolytában sztem kiég vagy valami.

(#6426) lilp válasza Marvinn (#6424) üzenetére


lilp
tag

na igy mar fejedelmi, koszonom! ez a kis bill ikon zavart be; eszembe se jutott, hogy ott allitsam at...(felreertheto. a magyar billen sincs íííííííííí vagy 0? ezen van, de veszek vezetekmentes angol kiosztasut, oda meg mindegy)

sirtiby 6425: miert egne ki? tobben irtak mar, hogy hetek ota jaratjak ejjel nappal...

(#6427) Szotka


Szotka
tag

Geekbuyingrol amit hozzá küldenek hdmi kábelt annak mind a két fele mini hdmi vagy az egyik nagy másik kicsi? Képből nem tudtam kivenni.

Szotka

(#6428) lilp válasza Szotka (#6427) üzenetére


lilp
tag

nekem 808b van. gyanitom a simahoz is normal meretu hdmi-t adnak; legalabb is a kutyu normal meretu hdmi-s.

(#6429) vargalex válasza Szotka (#6427) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Természetesen az egyik vége mini, a másik normál.

(#6428) lilp: az MK808B-n is mini HDMI aljzat van.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6430) lilp válasza vargalex (#6429) üzenetére


lilp
tag

ops, keverek. valoban mini hdmi-s.

(#6431) Yssy válasza drr (#6420) üzenetére


Yssy
csendes tag

Pont most akarok egy ilyet rendelni.
Ahogy olvastam, itt senkinek sincs ez a típus.
Ismertetőben 6hó készenléti, és 30 óra "working time" szerepel.

A fly mouse meg van akinek bejön, van akinek nem.

(#6432) drr válasza Yssy (#6431) üzenetére


drr
őstag

:)

(#6433) Yssy válasza drr (#6432) üzenetére


Yssy
csendes tag

Na én berendeltem. Amúgy is már tegnap akartam volna :D
Nem tudom te mikor akarod rendelni, de ha megjön leírom a tapasztalatokat.

(#6434) PcCar válasza drr (#6420) üzenetére


PcCar
tag

Korábban volt már téma ez a típus is.
Többen is rendeltek ilyet a játékok miatt, bár itt nem jelezték a tapasztalataikat,
"szomszédos" topikokban olvastam, hogy nem mennek vele a G szenzoros játékok.
(rendelések elött jeleztem is, hogy szerintem nem fog működni)
Jelenleg nem tudok olyan távról ami G szenzorként is használható.
Hasonló távokban a gyro csak a kurzor vezérlést működteti.
G szenzoros alkalmazásokat androidos telefonnal/tablettel + RKremote alkalmazással tudod használni.
Illetve nemrég láttam egy "új" mini pc-t, ahol G szenzort is építettek a dobozba,
gondolom az ötlet a beépített kamera és a billennytyűzetbe épített mini pc kitalálójától származik :D
RC11 nem eszi az elemeket(négy hónap alatt egyszer cseréltem elemet),
és egér helyett tökéletesen használható.
Minden ismerősöm RC11-et használ, és eddig csak pozitív visszajelzéseket kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#6435) drr válasza PcCar (#6434) üzenetére


drr
őstag

:R

(#6436) Yssy válasza PcCar (#6434) üzenetére


Yssy
csendes tag

Hát majd kiderül, nem volt lényegesen drágább az rc11nél, sokat nem bukhatok rajta.
Az elemeket meg majd meglátjuk mennyire eszi. :)

Én is telefonnal RKremotal játszadozok ha úgy van.
De pl ezt sem eszi meg minden játék. :(

(#6437) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok! http://www.ebay.com/itm/130873569759?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 jó vétel ennyiért? Köszi

(#6438) Arti1 válasza kircsi28 (#6437) üzenetére


Arti1
aktív tag

Ha tényleg azt kapod, akkor megéri :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#6439) richome válasza kircsi28 (#6437) üzenetére


richome
tag

ééérdekes ár, de alatta volt ez, még érdekesebb ?!?

(#6440) drr válasza richome (#6439) üzenetére


drr
őstag

Ez licites... :Y

(#6441) richome válasza drr (#6440) üzenetére


richome
tag

Jóvanna, ééértem, ne csak nézzek, lássak is?
bocs nemszótam, nemfigyeeetem

hogyan tudok hozzászólást törölni? :)

[ Szerkesztve ]

(#6442) sirtiby válasza lilp (#6426) üzenetére


sirtiby
csendes tag

Szia,

egyszer próbaképp úgy hagytam, kikapcsolt tévével, amíg elmentem dolgozni és hazatérve hosszú kék csíkok és villogás fogadott - igaz ezt orvosolta egy gyors képernyő ki-be kapcsolás... csak nem érzem egészségesnek :)

(#6443) Bhalazs


Bhalazs
csendes tag

Na nekem közben egy hónap alatt megérkezett az EU-s hálózati adapter és az USB hangkártya. Nem volt sok időm próbálgatni, csak tegnap este játszottam velük.

Az adapter: pont ugyan úgy néz ki mint az alap amit adnak, csak nem US, hanem EU-s csatlakozóval alapból. Jól működik és mivel nem kell rá extra átalakító, nem is lóg ki annyira a konnektorból, ami legalábbis nekem valamennyivel biztonságosabb érzést ad. Teljesítményben nincs változás, ez is 5V 2A mint az eredeti. Sajnos a torrentes problémámat (lassulás, fagyás már 1 letöltésnél) nem oldotta meg, bár tegnap csak aTorrenttel próbáltam egy HIMYM részt leszedni. Úgy érzem torrentnél itanczos transmissionös megoldása lesz a nyerő, majd ha lesz rá időm megpróbálom.

A hangkártya: sima alap átlátszó kék Geekbuyingról $3. Plug and play, bedugtam rögtön ment és a rendszer automatikusan átállt erre a HDMI hang helyett. Normál használat mellett nem tapasztaltam torzítást, sem alap zajt, bár nekem nincs nagyon komoly hangcuccom. Azért rendeltem, mert előzőleg nekem a samu tv-n át ment a hang a hangszórókhoz és egy idő után mindig elcsúszott youtube-ozás és filmezés közben is. Ez a gond teljesen megoldódott így, de azt hiszem lesz egy levelem a samsung ügyfélszolgálathoz a hangcsúszással kapcsolatban, hátha engesztelésként küldenek egy GS4-et. :)

(#6444) Liar válasza kircsi28 (#6437) üzenetére


Liar
tag

Én úgy sejtem, hogy felnyomhatták az eladó ebay acc-át, de láttam már karón varjút... Ha megrendelted, drukkolok, hogy megkapd.

(#6445) lilp


lilp
tag

urak!

filmnezes a tema.
csak feliratos filmeket lesek, de amiota nincs pc-m, csak az mk, azota egyet se neztem, mert nincs szinkronban a felirat. hogy lehet korrigalni a csuszast? mx pro-val + egy ket masik videolejatszoval probaltam, de semmi ilyesmi nincs a beallitasok kozt.

(#6446) Bhalazs válasza lilp (#6445) üzenetére


Bhalazs
csendes tag

mx player jobb fönt 3 pötty--->felirat--->felirat panel

ezután alul megjelenik egy sáv a betöltött felirat nevével és jobb oldalon + - gombbal tudod állítani

BS player pc-n biztos hogy rendesen kiválasztja magána online a feliratokat, és neked egy listában kell ráklikkelni, androidon nekem ez még nem sikerült.

(#6447) ludus


ludus
aktív tag

Segítsetek!
Egyszerűen nem bírom az optware-t felvarázsolni a kütyüre.
Amit idáig csináltam:
1. Vbox alá Ubuntu feltelpít
2. Java install [link] ez alapján
3. Android SDK install [link] ez alapján
4. PATH rendben, kijavítva, adb simán megy parancssorból csatlakozik is az mk808-hoz
Elindítom a scriptet [link] és egy rakás hibaüzeneten kívül más nem történik...
Nem hozza létre a könyvtárat sem ahonnan a start scriptet kéne indítanom.
Kössz minden segítséget, akár privátban is!

(#6448) richome


richome
tag

Sokan agyaltok a WiFi erején, itt vannak az én paramétereim,
ha kell valakinek: Fél éves gyári Rom van még rajta, fél méterre
a Linksys WRT54GL 1.1-től. /max jel/ Fel/le is 3,7 - 4,2mbps
közötti sebességet tud, laptop ugyanezen a routeren fel/le 18mbps.
Csak netről/youtube-ról használtam filmekhez vagy csak az MX playert,
nem akad semmi. Ha valamivel teszteljem, csak írjatok...

[ Szerkesztve ]

(#6449) drr


drr
őstag

Akinek gondja van a wifi-vel ez a videó esetleg segíthet [link]

(#6450) papzi57 válasza vargalex (#6414) üzenetére


papzi57
csendes tag

Nelem egy 821N-es stickem van.
Megpróbáltam a linkelt .ko fájlodat=semmi :W
Mit próbálgassak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.