Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) otoaak


otoaak
tag

http://www.hauppauge.com/site/products/data_hvr950q.html

Találtam egy ilyen cuccot de én annyira nem értek hozzá. Elvileg ezzel mehet a kábel TV a cuccra de gyanítom driver nélkül esélytelen. Esetleg valami streamer progi lehet, hogy fel tudja dolgozni a bejövő jelet.

SG Note Pro P900

(#5152) Zirowe válasza itanczos (#5150) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Jelenleg egy itt is szereplő it9135 féle tunerem van, de úton van egy másik.

Erre rákeresve találtam egy ilyen videót, tehát elvileg megoldható lenne vhogy.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5153) itanczos válasza otoaak (#5151) üzenetére


itanczos
senior tag

Kérlek használd a LINK gombot!

Itt megtalálod a linux infókat róla: [Linux HVR-950]
[Linux HVR-950Q]
NEM EGYFORMA A 2!

Ezek szerintem amcsi szabványúak. Inkább egy európai modellt javaslok!!!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5154) itanczos


itanczos
senior tag

Annyit még az USB tuner témához, hogy analóg adást esélytelen vele kezelni! Esetleg azokét lehet, amelyeken HW mpeg kódolás van!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5155) #79335424 válasza gghrtz (#5149) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hááát. Lehet, hogy működik, de én inkább átírom Play előtt a build.prop -ban a DPI értéket, aztán reboot, minthogy alapértelmezett fiókot töröljek egy Droidon. Egyébként nem tudom, hogy ezzel a trükkel mire reagáltál, mert a Dolphin és a Flash kibékítéséhez nincs köze a DPI értéknek.

[ Szerkesztve ]

(#5156) itanczos válasza gghrtz (#5149) üzenetére


itanczos
senior tag

Köszi az ötletet, bár szerintem ez nem old meg semmit... Olyan voodoo-s! :)

Nekem is nagy vágyam a DVB-C tuner beizzítása!
Az a bánatom, hogy az usb-s DVB-C tunerek sokkal drágábbak, mint DVB-T társaik. Egyszerűen nem találok olcsót! :(

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5157) itanczos válasza #79335424 (#5155) üzenetére


itanczos
senior tag

Olyan alkalmazás létezik, amivel ezt menüből lehetne állítani? Gondolom root jog kell hozzá.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5158) itanczos válasza itanczos (#5156) üzenetére


itanczos
senior tag

Lehet, hogy kínában nincs DVB-C??? :W

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5159) #79335424 válasza itanczos (#5157) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát létezik egy buildprop manager progi, de 3 számjegy átírásához sztem kicsit ágyú-veréb story. Én manuálisan szoktam, de nézz körül a Playen, lehet, hogy van rá vmi eccerű megoldás, mert ez nem egyedi probléma. De az biztos, hogy root kell hozzá.

(#5160) otoaak válasza itanczos (#5156) üzenetére


otoaak
tag

DVB-C tuner 15-20k max használtan lehet olcsót venni. A legnagyobb baj ezzel az egésszel, hogy a linuxos driverek sem az igaziak. Kicsit utánanéztem a dolognak meg beszeltem ismerőssel is aki már próbálta, sajnos egyenlőre ez nem működik ezen a szinten, annyi pénzből amivel meg lehetne oldani már sokkal jobb rendszert is lehet építeni.

(ps.: Bocsi a linkér)

SG Note Pro P900

(#5161) Marvinn


Marvinn
tag

A Finless 1.6/1.7 firmwareben mi az Explorer és power appok nevei? playen fent vannak.. feltettem ezt és nincsenek benne..

(#5162) konzi válasza #79335424 (#5118) üzenetére


konzi
aktív tag

ott a pont :)

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#5163) lajozs válasza #79335424 (#5159) üzenetére


lajozs
aktív tag

Nálam működik a p1000 tabon: DPI Changer [link]

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#5164) itanczos válasza otoaak (#5160) üzenetére


itanczos
senior tag

Igen, 15-20 körül vannak. Szerintem ez drága. Egyet vettem, egy Terratec H5 rev3.-at.
Ez elvileg analóg/DVB-T/DVB-C.
Sajna a legújabb kernelben is módosítani kell kicsit a driver-t, hogy megegye, de működik!!!
Jelenleg egy Ubuntu alatt működik TVHeadend backend-del, XBMC klienssel.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5165) itanczos válasza #79335424 (#5159) üzenetére


itanczos
senior tag

Azért sokkal egyszerűbb 2 kattintással (bökéssel) át és vissza állítani play telepítéskor.

Lajozs, köszi, kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5166) #79335424 válasza itanczos (#5165) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érdekes. A kedvesem is szokta mondani, hogy bonyolult vagyok. :) De írtam is, hogy nézz körül, mert lehet, hogy találsz egyszerűbb megoldást. Nekem jó így. Nem sűrűn kell.

[ Szerkesztve ]

(#5167) itanczos válasza #79335424 (#5166) üzenetére


itanczos
senior tag

:D
Én parancssori emberke vagyok! Imádom a linux-ban, hogy nem kell kattintgatni... :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5168) sirarcheer válasza lajozs (#5163) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Én is ezt használtam, Nálam is működött.
Igaz az én gondomat nem oldotta meg 720p vs 1366*768.

PSN: sirarcheer

(#5169) kaisers válasza Liar (#5141) üzenetére


kaisers
aktív tag

Megy a flash a gyári böngészővel is, csak flashp telepítés után a plug-ineket és JavaScript-et is engedélyezd.

5143-ra vki?

[ Szerkesztve ]

(#5170) #79335424 válasza itanczos (#5167) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, akkor igazán nem értelek. Létrehozol egy 160 és egy 240 nevű mappát bennük a megfelelő értékű build.prop fájlokkal. Aztán nyitsz egy terminált és másolással felülírod az eredetit. Mi elegánsabb lehet egy konzolhuszárnak? :)

(#5171) #79335424 válasza kaisers (#5169) üzenetére


#79335424
törölt tag

Viszont a gyári böngésző egy Boat -hoz, vagy egy Dolphin betahoz képest olyan nehézkes, mint egy elefánt.

(#5172) kaisers válasza #79335424 (#5171) üzenetére


kaisers
aktív tag

Én csak könyvjelzőim miatt használom. :)

(#5173) #79335424 válasza kaisers (#5172) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt sztem bármelyik böngésző tudja importálni a gyáriból, mert arra van API. Az Elixír2 -be épített be Tamás egy könyvjelző widgetet (vki adott neki tippet :) ). Az mutatta a gyári böngésző könyvjelzőit, de bármelyik telepített böngésző tudta használni. Először widget, aztán a böngésző a widgetben kiválasztott könyvjelzővel indul. Lehet rendezgetni is a könyvjelzőket különböző szempontok szerint. De még csomó lehetőség van. Pl. dropbox szinkronizálás, vagy PC -könyvjelzők szinkronizálása, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5174) mimey válasza Zirowe (#5146) üzenetére


mimey
tag

Szia!

Ez alapján IS csináltam, ugyanolyan IT9135 rev2-vel, mint a tiéd (ha jól értettem).
Csúnyán lukra futás, legalább is nálam, mert nem az a kernel fut az mk808-on, ami kell, akkor kezdhetjük az első linkkel, és én már ott elvéreztem, de azért folytattam, hátha kiadja... :N

(#5175) itanczos


itanczos
senior tag

Hihetetlen módon, a tegnapi vámolás után ma meg is kaptam a cuccot! :C
Most élesztem!
Az RC11-hez nem adtak elemet... :(

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5176) mimey válasza itanczos (#5175) üzenetére


mimey
tag

Bizony, nem adnak, nálam is így volt.
Halkan megjegyzem, szerintem írhatom a többiek nevében is, - mert mostanában többször felbukkant ez a téma-, hogy ha sikerül beüzemelned a dvb vevőt, jól jönne egy leírás nekünk halandóknak, miként kell életet lehelni bele :)

(#5177) Z_T válasza itanczos (#5175) üzenetére


Z_T
aktív tag

Olyan ez, mint egy szülés! Drukkolok! :C

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5178) itanczos válasza mimey (#5176) üzenetére


itanczos
senior tag

Mindenképp beszámolok, de most nem a dvb a fő csapás irány!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5179) Z_T válasza itanczos (#5178) üzenetére


Z_T
aktív tag

- Egyből flash-elsz, vagy szuttyogsz a gyárival előtte ?
- Melyik változatot kaptad?
- 2A-s a tápicsku?

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5180) itanczos válasza Z_T (#5179) üzenetére


itanczos
senior tag

Egyelőre gyárit vizslatom.
Melyik verziót? Miből tudom meg? MK808, ha ez volt a kérdés.
2A-s tápot kaptam, kis eu átalakítóval.

Első benyomások:
- A 720p tényleg nem valami szép a 1366x768-on...
- Nem kapkod.
- Rádugott egyszerű hangdugasz, megjelenik beállításoknál, rádugott mikrofon nem működik, Skype nem enged hívni.
- Rádugott Asus Xonar U1 usb-s hangkártya, megjelenik a beállításoknál, de mikrofon nem működik, Skype nem hív, ha ez van beállítva mikrofonnak.
- Rádugott Logitech Quickcam for notebook (régi), megjelenik beállításoknál Camera néven, mikrofon működik, Skype enged hívni, de nagyon halk a mikrofon jele. Video nem működik!
- Rádugott Belkin BT adapter nem működik, a hub-on elalszik pár másodperc után annak a portnak a jelző fénye.
- su parancs működik, vagyis root-olt, de nincs gyárilag Superuser alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5181) mimey válasza itanczos (#5178) üzenetére


mimey
tag

Persze, nem is úgy értettem. Kiváncsi vagyok, ha megpróbálod a KIZS féle 1080p-t flash-elni rá, hogyan sikerül.

(#5182) Z_T válasza mimey (#5181) üzenetére


Z_T
aktív tag

mk808 vagy mk808 Sunvel Clone ?

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5183) itanczos válasza Z_T (#5182) üzenetére


itanczos
senior tag

Remélem, hogy nem klón! A geekbuying-tól rendeltem mk808-ként.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5184) vlevi


vlevi
nagyúr

Ma egyszerre érkezett az MK808 és az USB HUB.
Sajnos az MK808 nem jó táppal jött, US dugó van rajta :(
Tévébe bedugva viszont működik.
Volt más is, aki a geektől rendelt, és nem jó táppal kapta? Tudom, hogy pár fillér az US-EU átalakító, de bosszantó, mert arra is várni kell rengeteget :(
Az USB HUB-ot még ki sem csomagoltam, az MK808 is csak vagy 10 perce üzemel.

(#5185) Z_T válasza vlevi (#5184) üzenetére


Z_T
aktív tag

Azért akkor ne csodálkozz, ha bizonytalan lesz a működése!
Mondtam, hogy kell rendelni 2A-s EUs tápot a GB-tól USD 3-ért!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5186) vlevi válasza Z_T (#5185) üzenetére


vlevi
nagyúr

A ket amperes tap megvan, csak lapos a dugoja... :(

Nem is szandekozom tartosan igy hasznalni, csak bedugtam megnezni, bootol-e, van wifi, satobbi.
Wifi jel tenyleg nem a legerosebb, itt van a routertol 1 meterre, de a legfelso csik mar szurke. Gondolom ezen is segit az erosebb tap.

Óbammmmmeggg, vissza az egész!!!!
Majdnem kidobtam a borítékot, és ott van benne a dugó!!!!

[ Szerkesztve ]

(#5187) Flexy90 válasza Z_T (#5185) üzenetére


Flexy90
senior tag

Neked megérkezett már? Én is rendeltem egyet, dátum: február 12. viszont még nem kaptam meg!

Xiaomi Fan

(#5188) ZOLO791006


ZOLO791006
csendes tag

Tegnap jött meg az MK808b. (bluetooth). Nagyon kellemeset csalodtam minden téren, aki vásárlás előtt áll csak bíztatni tudom, illetve leírom tapasztalataimat.

Feb. 17-én rendeltem meg. Előtte sokat olvastam ezt a fórumot és okosodtam.
Végül AliExpress-ről rendeltem meg, méghozzá ettől a beszállítótól: Shenzhen Value in Action Technology Co.,Ltd. Ezért esett rájuk a választásom: "Factory provide firmware directly,we offer latest firmware support." Meg persze azért hogy 2A-es töltőt ígértek hozzá. 51.41 USD volt, se vám, sem áfa nem jött rá. SG Post-al adták fel és 10 nap alatt érkezett meg.

Nem vagyok informatikus, így sok mindenre nem fogok tudni válaszolni a nagy guruknak, de amit eddig tapasztaltam és korábban hibaként írtátok itt a fórumon azoket én nem tapasztaltam.
2A-es táp, EU-s átalakítóval érkezett. Bluetooth jól működik, csak fényképet kültem eddig oda-vissza rajta.
Youtube megy fullscreen-ben fullHD-ben. Majka - Belehalok élvezet nézni rajta pedig nem is szeretem.
2 terrás külső vinyó-t simán kezeli, Skype megy kamerával együtt. FULL HD mkv fájl szépen megy rajta gyönyörű a kép. Van rajta 720p és 1080p beállítás is. Működés küzben 49 C fokot mértem a felületén. Wifi stabil nem szakadozik.

Nem tervezek főzni, flesselni stb. mert nem értek hozzá, és egyenlőre mindenre amire használom arra tökéletes.

Ha bármi kérdésetek van küldjétek, megpróbálok rá válaszolni a saját alapjúzeri korlátaim között. Bocsi ha nem azonnal válaszolok, nem lógok minden nap itt és van 2 pici gyerek is.

[ Szerkesztve ]

(#5189) #79335424 válasza ZOLO791006 (#5188) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha wifin vagy, akkor a beállítások menü wifi résznél ha belemész a kapcsolatba, akkor kiírja a "sebességet". Ír 65 -nél magasabb értéket, amikor jó vétele van?

(#5190) interstate76


interstate76
addikt

Ma érkezett meg ez a LAN to USB adapter + USB HUB, és ez is csak 7 Mb/s-ot tud nálam (egy laptopon próbáltam, usb 2.0-s csatiba dugaszolva). Most fogok reklamálni a GB-on, ill. úgy tűnik, marad az erősebb wifit sugárzó router (egy Asus RT-N56U), amivel emeletkülönbséggel is 20 Mb/s-ot tud az MK808. Csak ez kicsit lassú, amikor filmeket másolok rá belső hálózaton, ill. amikor full hd-s, .m2ts fileokat szeretnék lejátszani a routerre dugott vinyóról, ezért szerettem volna madzagos netet.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#5191) itanczos


itanczos
senior tag

Gyári rom, speedtest, Beállítások-info:
Valamiért nem tudok csak egy képet megosztani a picasa-ról... :W

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5192) interstate76 válasza interstate76 (#5190) üzenetére


interstate76
addikt

.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#5193) ZOLO791006 válasza #79335424 (#5189) üzenetére


ZOLO791006
csendes tag

Megnéztem, jelerősség kiválló, sebesség 65Mbps. Remélem erre gondoltál, bocs ha mégsem.

(#5194) itanczos


itanczos
senior tag

Hová tűnt a picasa-ról a link-en megosztás képenként?!?! :W

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5195) snak1977


snak1977
csendes tag

Sziasztok egy kis segítség kellene nemrég rendeltem egy MK808b-t és szeretném rotolni + fözött romot rátenni az kenne a kérdésem valaki tudna-e dobni egy két linket hogyan fogjak hozzá illetve ehez melyik rom való.Telefonban otthonosabban mozgok de ilyen szerkezetem még nem volt.
Ja és ha nem túl nagy kérés valami emberi nyelven ha lehetne mert angolból gyenge vagyok. :((

(#5196) itanczos válasza snak1977 (#5195) üzenetére


itanczos
senior tag

Kereső a barátod!

[MK808 Flash-elés]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5197) itanczos


itanczos
senior tag

Szóval, speedtest:

Beállítások, infó:

XBMC hiba:

Próbáltam a hw dekóderes xbmc-vel egy 1080-as videót lejátszani, de beleakadt és azóta ilyen felbontásban megy. Állítani nem lehet...
HW gyorsítás nélküli verzió használhatatlan! A HW-s 720p-ig jó!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5198) lajozs válasza #79335424 (#5189) üzenetére


lajozs
aktív tag

Nekem akkor jött fel először 65 helyett a 135 Mbps, amikor a routeren (repeater üzemű) szélessávot állítottam be (40 MHz). Ha valami talált ajánlás alapján az elsődleges routerrel megegyező SSID-n futott, időnként megszakadt; átnevezve atomstabil 135.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#5199) Clavo


Clavo
csendes tag

Helló!

Akinek van measy u2c-je annak sikerült rootolni a leírtak alapján??
Vagy csak én vagyok béna :))
[link]

(#5200) snak1977 válasza itanczos (#5196) üzenetére


snak1977
csendes tag

:R :R :R :R annyi lenne még a kérdésem ez a leírás nem csak a 808-ra hanem a 808b-re is vonatkozik igaz?mert tudtommal a 808b csak annyiban különbözik hogy bluetooth van benne.
Egyépként tapasztalat van hogy mennyire stabil illetve megbízható a Finless Bob 1.6.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.