Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) htc07 válasza vlevi (#5386) üzenetére


htc07
addikt

Nekem a routered 'butább' verziója van meg (WL-520GC) ami annyiban különbözik, hogy nincs rajta usb. DD-WRT-vel használom, abban is lehet portszám és MAC alapján kiosztani a prioritást, egy ötös skálán, a QoS fülnél. És elég stabil, az évek alatt kétszer sikerült csak megölni mert nagyon beleturkáltam a dolgokba, de a reset gomb visszaállította gyárira, és felhúztam rá a backupot.

[ Szerkesztve ]

(#5402) MGa73 válasza #79335424 (#5396) üzenetére


MGa73
tag

Sajnos még nem sikerült.
Pedig másodszor is neki estem.
Látszólag fent van az ADB driver.
A SuperOneClick szépen lefut ugyanúgy mint korábban. A végén kérdezi, hogy tesztelje-e az su kiadásával. Teszteli és kiírja, hogy minden rendben rootolt az eszköz.
A terminálban su parancsra semmi...nem megy :-(

(#5403) #79335424 válasza MGa73 (#5402) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor a feladat adott. Olvasgatás, tanulgatás, próbálgatás. Első körben ki kellene derítened, hogy a tied tulképp milyen verzió. Mi van rajta? 4.0, vagy 4.1? Nem kell különösebben otthon lenned ezeken az oldalakon. Mindegyiken van típus szerinti lebontás. Rákattintasz a tiedre és indulj ki abból, hogy ami Neked probléma, az vszínűleg másnál is előfordul. Sajnos, a pontos beazonosítás nélkül segíteni tudunk, de ezttöltsdleittnyomdmeg -típusú kézenfogva vezetést nem. Esetleg akinek van ilyen kütyüje, az tud részletesebb infót. Pl. Finless oldalán most találtam egy ilyet.

WARNING, NEWS, and ROM - New model UG802 different wifi!!
Folks, we have a new model of UG802 out now and no stock ROM is available yet.

In Settings > About device the system ROM is:
RK30_ANDROID4.1.1-SDK-V1.00.1015
rk30sdk-eng 4.1.1 JRO03H eng.box.20121119.121544

I cannot tell what kernel version it is as the kernel for this will not boot on my original UG802.

DO NOT FLASH the UG802 1.7 ROM or any other UG802 ROM or you will loose wifi. The new model uses 8188 Wifi chip.

Thanks to Freaktab user Ken Hashizume for getting me a ROM dump. I will be making a stock ROM for you all for this new model. This will allow you to at least fix your stick if you flashed the 1.7 ROM.

Then I will work on rooted ROM. 2dark4u is aware now of this new model and he can let you all know when he can make a new 1080 kernel.

Stay tuned in this thread for news about this new model

(#5404) vlevi válasza janos.cs (#5399) üzenetére


vlevi
nagyúr

1602 :)

A többi kép pedig itt : [link]

(#5405) tomazin válasza tomazin (#5374) üzenetére


tomazin
veterán

na első éjszaka után ez is leállt, szóval az android memóriakezelése lesz a ludas (szerintem)
viszont pozitívumok a ttorrenthez képest:
nem kezdett el újra ellenőrizni (ami egy 50gb-os torrent esetében azért bőven 1 óra körül volt) és a ratiot sem felejti el.
a config filet még mindig nem találtam meg, és a kütyün kívülről sem tudok becsatlakozni.

vlevi ez mennyire aranyos már,h felhívja a figyelmed, h ez nem igazi telefon :)

[ Szerkesztve ]

(#5406) #79335424 válasza tomazin (#5405) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kár, hogy nem kínaiul írja ki. El lehetne küldeni a gyártóknak, hátha csak nem tűnt fel nekik, amikor a romot készítették rá. :D (pl. akkutöltöttség, fényerőszabályzás, stb.)

(#5407) janos.cs válasza vlevi (#5404) üzenetére


janos.cs
tag

valami nincs rendben.. ennel sokkal tobbet kellett volna kapnia. Custom test volt?

[ Szerkesztve ]

(#5408) gghrtz válasza #79335424 (#5400) üzenetére


gghrtz
őstag

akkor azt mondod, hogy a tv jackjebe erdemesebb bedugni mint a neoba? Egyebkent valaki tud valamit a minix neo x5 ethernet sebessegerol?

(#5409) #79335424 válasza gghrtz (#5408) üzenetére


#79335424
törölt tag

Minden rendszer annyit tud, amennyit a leggyengébb tagja. Ez most olyan, mintha Trabi blokkot raksz a Ferrariba. Bomba lesz az útfekvés a kanyarban. Negyvennel. Vagy hifi fülessel mp3 -at hallgatni. Attól, hogy a TV -be dugod, még a NEO -tól kapja a jelet. A NEO is RK3066, úgyhogy 100 -as eth port van rajta. Ezt tudja a soc.

[ Szerkesztve ]

(#5410) itanczos válasza #79335424 (#5409) üzenetére


itanczos
senior tag

Azért talán nagyobb esélye van a jó hangra a tv-ből. Mivel a tv-be hdmi-n keresztül digitálisan megy a hang. Más kérdés, hogy a tv-ben milyen a fejhallgató erősítő... :)
A tuti az lenne, ha a tv-ből spdif-en keresztül jönne ki és egy profi DAC-on keresztül menne a fülesbe. :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5411) hobbitka_


hobbitka_
tag

sziasztok!
új mk808 (geekbuying-os, azaz tényleg az :) ) felhasználóként a következő kérdések merültek fel bennem:

0. Flasheltem Finless 1.6-os romjával, de KIZS kernelével (720p) kétszer sem volt hajlandó bebootolni (áramra csatolás után még csak kék led sem volt). Az alap kernellel később szó nélkül elindult. Mi lehet az oka? Ha flashelek rá másik kernelt (semmi más nem lenne kipipálva a progiban), akkor az nem jár az adatok törlésével, ugye? (azaz nem kell erase NAND-ot tolni és ő se törli az adatokat remélem)

1. Vettem hozzá itthon usb dongle-s billentyűzet és egér kombót.
a. hogyan tudnám magyar kiosztással használni?
b. mi lehet az oka, hogy sokszor nem érzékeli az egér mozgást/kattintást. Lehet, hogy üti valami más, esetleg a wifi? (2.4 GHz-en komunikálnak)

2.Beállítható-e, hogy a torrent progi automatikusan induljon boot után?

3.Szeretném csatolni a külső 1TB-os NTFS vinyómat, de csatolás után fél perccel feldob egy "sd kártya csatolása", majd kicsivel később egy "sd kártya hibás" majd egy "sd leválasztása" üzenetet és ezt ismételgeti. Sima pendrive-al nem volt probléma.

Biztos lesznek még kérdéseim, de egyelőre nem terhellek jobban benneteket ;)
Fontos lenne mindegyik, kérlek próbáljátok meg mindet megválaszolni.

(#5412) hobbitka_ válasza hobbitka_ (#5411) üzenetére


hobbitka_
tag

Közben az 1/b kérdésre megtaláltam a választ a fórumba (external keyboard helper pro, amit ügyesen meg is szereztem és klasszul működik).
Így mág "csak" másik négy kérdésre keresek választ :)

(#5413) #79335424 válasza hobbitka_ (#5411) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha külön van kernel a romban, amit letöltöttél, akkor igen, ami elé pipát raksz, azt fogja flashelni. Ha egyben egy .img -d van, akkor rk.batch tool és upgrade, NEM restore.

A torrent programot el lehet indíttatni automatikusan, de ez csak akkor eredményes, ha a programon belül be lehet állítani, hogy indulásakor indítsa a töltögetést is. Különben lesz egy futó torrent kliensed nem futó torrentekkel.

Az sd card jelen esetben a belső tárhelyed. Annak a fájlrendszerébe próbálja becsatolni a vinyót. De vmiért nem sikerül neki (pl. kevés a delej), és ezért mount után hibásnak érzi az egész belső tárhelyet.

(#5414) azozo


azozo
senior tag

Én is most készülnék flashelni a Kizs féle "egybe minden"-nel,de gondolom kellene root jog...
Nem elég ha a SD-re másolom hogy updatelje :))
Sajna a laptopon win8 van,bár leszedtem a win8-as driver ,de a root miatt kell--e még valami....... :F

Ja Mennyi hely kell az Sd a backupra ?lehet csak rendszer mentés!?

[ Szerkesztve ]

(#5415) vlevi válasza janos.cs (#5407) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom mi lehetett, most lefuttattam kétszer egymás után, és 9500 körüli pontokat kaptam.

(#5416) MGa73


MGa73
tag

Ttorrent pro egy bizonyos torrent oldalnál azt írja, hogy hiábás torrent fájl...és nem indul a letöltés. Többet is próbáltam.M ás helyről megy. Van ennek vmi ismert oka?

(#5417) tomazin válasza MGa73 (#5416) üzenetére


tomazin
veterán

sajnos ez ilyen :(
de adsz neki magnet linket, abból csinál neked .torrentet és jó lesz.

(#5418) MGa73 válasza tomazin (#5417) üzenetére


MGa73
tag

Magnet linkbe be kell másolni a torrent webes elérését?

(#5419) gghrtz válasza itanczos (#5410) üzenetére


gghrtz
őstag

Igen en is erre gondoltam, hogy a hdmi-n keresztul digitalisan megy a hang, es a tv hangchipje csak nem lesz mar rossz. egyebkent meg elgonolkoztam xonar u1- en de nem tudom erne-e annyit.

(#5420) itanczos válasza gghrtz (#5419) üzenetére


itanczos
senior tag

Nálam van most egy ilyen xonar u1.
Amikor DVI monitorral próbáltam, az u1-en ment ki az analóg hang a monitorba!
Hát... Ugyanúgy recsegős volt a hang, mint a könig hangdugasszal... Igaz, egy noname passzív usb hub-on keresztül.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5421) gghrtz válasza itanczos (#5420) üzenetére


gghrtz
őstag

Es ha a tv-be van dugva a hangfal, ugy probalta mar valaki, hogy jo e a hangminoseg, mert gondolom ott a tv alakitja at a jelet a hangfalnak.

(#5422) Z_T válasza vlevi (#5415) üzenetére


Z_T
aktív tag

A 9488 már valami!Próbáltad 2dark4u Alex 1.4 @720 kernelével? Azzal 11000 körül kellene hogy zakatoljon!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5423) vlevi válasza Z_T (#5422) üzenetére


vlevi
nagyúr

Annyira nem akarom reszelgetni. Menjen stabilan, ez a lényeg.
Majd ha egyszer lesz rá valóban hardveres gyorsítású XBMC, akkor majd megint nekiállok. Nem is értem egyébként, hogy a mondhatni legelterjedtebb GPU-ra, a MALI400-ra nincs HW gyorsítás? Vagy csak az alsóbb kategóriás telefonokban, tabletekben olyan nagyon kedvelt darab a MALI, drágább készülékekben más van?
Vagy Ubuntu. Mert, korábbi kijelentésemet, lehet, hogy vissza kell vonni, az Ubuntu honlapján látottak alapján nagyon keményen ráfeküdtek a tabletes Ubuntura. Lehet, hogy lesz belőle valami használható.

(#5424) #79335424 válasza vlevi (#5423) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hogyne lenne HW gyorsítás. Ha Android lejátszót használsz. Az XBMC -vel más a gond. Szokásos, tetves, jogi problémák. A Mali -nak zárt a forráskódja.

[ Szerkesztve ]

(#5425) itanczos válasza #79335424 (#5275) üzenetére


itanczos
senior tag

Bocsi

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5426) #79335424 válasza itanczos (#5425) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi ez? Dézsavüüü? Bekavar a fórum? Ja, csak a vas. ebéd volt nehéz. :D

[ Szerkesztve ]

(#5427) Mike88 válasza vlevi (#5423) üzenetére


Mike88
senior tag

A teszt szakaszban lévő hardveres dekódolású XBMC-vel mi a gondod? Én kimondottan erre a célra vettem az UG-t, s az fut rajta, engem abszolúte kiszolgál, persze nyilván nem kerek még teljesen, de az más tészta, a film lejátszás az teljesen rendben van.

Szerk.: Ok, asszem valami másra gondoltatok. Kifejtenétek, asszem lemaradtam...

[ Szerkesztve ]

(#5428) Bhalazs válasza #79335424 (#5356) üzenetére


Bhalazs
csendes tag

Mi lett végül a megoldás a sípolásra?

(#5429) itanczos válasza #79335424 (#5426) üzenetére


itanczos
senior tag

A mobil böngésző tréfált meg... :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5430) Bhalazs válasza gghrtz (#5421) üzenetére


Bhalazs
csendes tag

Én úgy használom az MX1-em, hogy a tv-be egy genius hangfalpár van bedugva, de a probléma az, hogy időnként elcsúszik a hang. Már rájöttem, hogy a tv hibája (Samsung ue40eh6030) de megoldást nem találtam rá. Annyit tudok tenni, hogy ha elcsúszik akkor elkapcsolok és vissza, akkor megint jó.

(#5431) itanczos válasza Mike88 (#5427) üzenetére


itanczos
senior tag

Van újabb is, igaz az már a v13-as. Azt használom.

Nekem speciel a billentyűzet kezelés nem tetszik!!! :( Nem használja a Keyboard Helper-t! :(

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5432) gghrtz válasza Bhalazs (#5430) üzenetére


gghrtz
őstag

Szóval ez egyedi hiba ennél a típusnál? Mert én Samsung 40EH5300-at szeretnék majd venni.

(#5433) vlevi válasza Mike88 (#5427) üzenetére


vlevi
nagyúr

"teszt szakaszban lévő hardveres dekódolású XBMC-vel mi a gondod?"
Az, hogy nem tudtam róla, hogy létezik :)
Kipróbálom.

MX Playert néztem az előbb, hát érdekes kihívásokkal küszködik. Tizenhat gigás avatar-t viszit, 15gigás star treket is, de vannak videók, ahol kiírja, hogy dts hangot nem támogatja. A másik mkv-t pedig rendesen bekockázva játssza le. Némelyik FLV-t pedig teljesen összezagyválja.
Megjegyzem ezeket a videókat a tévém tökéletesen lejáttsza. A tévém "csak" a DVD ISO-val, és a videóban lévő feliratokkal nem boldogul. De a DVD ISO-t még az MX player sem kínálja fel.
Na, de ez itt már off, mert ez nem az MK808 hiányossága, hanem a lejátszó szoftveré

(#5434) #79335424 válasza Bhalazs (#5428) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még semmi. Vszínűleg bal váll fölött, hátra, nagy ívben. Szóval megy az "ez a mag nem kelt ki" feliratú fiókba.

(#5435) #79335424 válasza vlevi (#5433) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hálózatról próbálod, vagy usb -ről?

(#5436) Mike88 válasza itanczos (#5431) üzenetére


Mike88
senior tag

Van persze. Nekem még egyelőre ez van fönt, így ezt mertem csak linkelni.
A magyar billentyűzetre nekem eddig nem volt szükségem, szóval én nem érzem annak hiányát, de én teljesen alap médialejátszónak használom. Filmek, sorozatok NAS-ról, szóval így még nem volt rá szükségem.
Természetesen vlevi próbáld a legfrissebbet is, holnap én is feldobom.
Itt találod mindig a legfrissebbet.
Amelyik file nevében benne van az, hogy "hwaccel" azt töltsd.

(#5437) itanczos válasza Mike88 (#5436) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem bosszantó, hogy a PVR vagy élő tv menüben a felvételeket amiket már láttam, a delete gombbal tudnám törölni, de az ugyen nem működik. Helyette a backspace törli. Viszont nem működik az esc, ami ugye evidens, illetve a backspace is fontos.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5438) vlevi válasza #79335424 (#5435) üzenetére


vlevi
nagyúr

USB-ről.

(#5439) Bhalazs válasza gghrtz (#5432) üzenetére


Bhalazs
csendes tag

Nem tudom, hogy egyedi hiba-e vagy mindegyik samu tv ilyen, mert nem találtam semmit a neten erről. De ha az a hiba amit sejtek, akkor mindegyik tv-n ugyan ez lesz. Arra gondolok, hogy el van tolva a hangkimenet pár ms-al, hogy legyen ideje megjeleníteni a tv-nek az adást. És mivel a mi esetünkben nem a tv, hanem az mini pc dolgozza fel a képet, így túl tolja a hangot. Ezt alátámasztja, hogy mindig amikor elcsúszik a hang, akkor késik. Ezt viszont csak a service menüben tudod beállítani elvileg, de ott én nagyon nem akarok kotorászni.

(#5440) azozo válasza Bhalazs (#5439) üzenetére


azozo
senior tag

Samun hogy van beállítva a hang kimenet PCM !? :U

[ Szerkesztve ]

(#5441) Bhalazs válasza azozo (#5440) üzenetére


Bhalazs
csendes tag

A hangkimenetet visszaraktam alapbeállításra, tv-speaker, mert mikor át volt állítva external speakerre- akkor bekapcsoláskor nem volt hangja, csak ha kihúztam a hangfalakat és újra bedugtam, illetve ugyan úgy megvolt a random időközönkénti hangcsúszás.

(#5442) vlevi válasza Bhalazs (#5439) üzenetére


vlevi
nagyúr

Játék módra kell állítani a tévét (ez bemenetenként állítható), mert különben samu tévének (legalábbis a C650 típusnak) hatalmas input lagja van.

(#5443) Mike88 válasza itanczos (#5437) üzenetére


Mike88
senior tag

Ha csak törlésre kellene a backspace, akkor jobb klikk helyettesíti, RC11-en ez még könnyedén meg is szokható, normál bill+egérrel már annyira nem. =)
mármint nem PVR-nél törlésre, hanem karakter törlésre

[ Szerkesztve ]

(#5444) Bhalazs válasza vlevi (#5442) üzenetére


Bhalazs
csendes tag

Próbálgattam már mindenféle átnevezést a hdmi-n (PC, DVD, mittomén) de sajnos nem segített semmi. Majd holnap este kipróbálom, hogy játék módba kapcsolom, de nem hiszem h sokat segít.

(#5445) azozo válasza vlevi (#5442) üzenetére


azozo
senior tag

Nekem is c650-em van Jól mondod :DD

(#5446) itanczos válasza tomazin (#5364) üzenetére


itanczos
senior tag

Megvan az mc-re a megoldás! :)

Ezeket kell beírni a terminálba, vagy az adb shell-be:
export TERMINFO=/opt/share/terminfo
export TERM=xterm
alias mc="/data/opt/bin/mc -c"

Ezek után minden billentyű működik és színes mc-t kapsz! :) Csakhogy ezeket fixen kellene beírni egy szkript-be, ami a rendszer indulásakor elindul. Még keresem a megoldást.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5447) itanczos válasza itanczos (#5446) üzenetére


itanczos
senior tag

mc eredetileg:

módosítás után:

Még fontos lehet, hogy nem UTF-8 az adb-s kódolás!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5448) #79335424 válasza vlevi (#5438) üzenetére


#79335424
törölt tag

Próbáld ki, hogy betallózod az ISO -t olyan fájlkezelővel, amin ki lehet választani, hogy ismeretlen fájlt mivel nyisson meg (pl. Filexpert). Add meg neki az MX playert. Ha ez nem jön be, akkor van még egy ötletem.

(#5449) itanczos válasza #79335424 (#5448) üzenetére


itanczos
senior tag

XBMC nem játssza le?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5450) #79335424 válasza itanczos (#5446) üzenetére


#79335424
törölt tag

E-Robot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.