Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) mimey válasza hobbitka_ (#5697) üzenetére


mimey
tag

Azért kérdeztem,mert nálam nem is világított a led KIZS kernelének flash-elése után, majd visszaraktam a Finless Bob 1.6-ot, és azzal működött/működik azóta is.

(#5702) KIZS válasza azozo (#5682) üzenetére


KIZS
aktív tag

Nem kell hozzá laptop. Egyszerűen másold be a belső SD-re (elvben a külsőn is működik) update.img néven. A rendszer fel fogja ismerni és megkérdezi telepítse-e. Ha azt mondod, hogy igen, akkor szépen fel is rakja.
Ez viszont csak addig igaz, amíg a gyári recovery van rajta. A CWM-nek már nincs ilyen képessége.

(#5703) #79335424 válasza KIZS (#5702) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha viszont a frissítések CWM zip -ben lennének, akkor bármit lehetne oda-vissza flashelni. Ha vmi nem tetszik, egyszerűen vissza lehetne állni az előző mentésre minden egyéb tortúra nélkül.

(#5704) vitezfeher


vitezfeher
tag

Lehet, hogy hülyének néztek.tudtok-e linket olyan RAM-hoz, ami nem rootolt MK808-hoz?

(#5705) #79335424 válasza CsendbenJáró (#5699) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez egy másik projekt. Ez nem duálboot. A Picuntu a recoveryből indítja a linuxot, normál boottal az Androidot. Mikro sd -n van maga az oprendszer. Lehet usb -keresztül akár merevlemezen is, csak azt írják, hogy on an lassabb (meg oda a port). A kernel úgy kerül fel, hogy a Finless flashtoollal fel kell tolni a recovery -t. De amíg resettel felismeri a flashtool az eszközt és flashelhető, addig bármilyen droidot is fel lehet rakni. Ha viszont nem flashelhető, akkor a linux sem fog működni.

(#5706) Marvinn


Marvinn
tag

a ráragasztott hűtőbordát mivel lehet levenni?
egyrészt beférne kicsit nagyobb is, másrészt a ramokon nincs is rajta csak felette...

(#5707) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Talán tudtok segíteni. OFF androidos eszközön próbálom az XMBC-t. Mindent lejátszik külső lejátszóval, de a youtube videókat nem akarja sem a mx player pro sem a dice player lejátszani. Bejön a lejátszó,aztán kiírja,hogy nem tudja lejátszani a videót. Egyébként más oldalakról lejátssza a videókat pld. liveleak.
FHD videók is simán mennek, szóval valami más beállítási gond lehet.

(#5708) focvis válasza #79335424 (#5698) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm!
A NAS kérdésben még okosítanom kell magam, wifis verzió kilőve.
Lehet, hogy tényleg egy olyan routerre van szükségem, amire rá tudom kötni a külső vinyót -> és kész a "NAS". Energiatakarékossági okokból gondoltam az egybeépítettet, most a routerem és a modemem van egy házban (TP-LINK W8900GB), ha erre rá tudnám kötni a vinyót az csodás lenne, de nincs rajta még USB csati sem :N

Mit gondolsz, mit gondoltok; aktív hubnak egy ilyen megteszi, vagy szükséges vmi komolyabb cucc?
http://dx.com/p/7-port-usb-2-0-hub-with-power-adapter-white-102544

Szeretnék tanácsot kérni a többi kérdésemben is.
Ha azt szeretném, hogy minden klasszul működjön, meglegyen a felhasználói élmény és ne vágjak semmit se haza, akkor:
1. MK808B jó lesz 720p-ig (a TV is csak sima HD, de a 24p-t tudja), nem szakadozik a kép?
2. egy RC12-es billentyűzettel boldog leszek?,
3. az MK808B-t a saját tápjáról hajtsam, vagy azt is az aktív USB HUB-ról?
5. Ezen a kombón tudok esetleg torrentezni laptop nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#5709) interstate76 válasza Avicularia (#5707) üzenetére


interstate76
addikt

Törölve.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#5710) Avicularia válasza interstate76 (#5709) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem igen, de külső lejátszóval akarom lejátszani a videókat, szóval mindegy a flash szvsz

(#5711) interstate76 válasza Avicularia (#5710) üzenetére


interstate76
addikt

Jah, közben rájöttem, hogy több szempontból is hülyén futottam neki. :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#5712) azozo válasza KIZS (#5702) üzenetére


azozo
senior tag

Köszi ...:9
Ép most update.zip -peltem az imitomat a Mx1 CWM-mel :)

A 1.7-as letöltöttem,szerinted flashtollal,ha rádugom az MX-et a számítógép usbre akkor szerinted látja majd ... :))

(#5713) Dragon27


Dragon27
senior tag

Szerintetek ha ezt [link] a frissítés helyett Recovery Software +
A10 Media PC Linux - 2GB SD Card Image vagy USB-kulcsot használok : PC Linux lesz belőle ami ha később visszatehetem a gyári androidra
???

[ Szerkesztve ]

(#5714) krampusz11


krampusz11
csendes tag

Ilyen billentyűzettel használja valaki?
[link]
Vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#5715) #79335424 válasza Dragon27 (#5713) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már linkeltem neked egy Magyar nyelvű leírást a Picuntu telepítéséről. A kernel flashelése ugyanazzal a PC -s programmal történik, mint a custom romok flashelése. Hidd el, jelenleg NEM LÉTEZIK ennél egyszerűbb megoldás duálbootos linux telepítésére! Túl azon, hogy még a kérdésedet se értem (ez lehet az én hibám), amit linkeltél, annak megint semmi köze a Te kütyüdhöz. Remélem, azt legalább tudod, hogy a dolgok jelenlegi állása szerint, ha nincs egy linux -kompatibilis usb wifid, vagy egy megfelelő lan adaptered, akkor még ha sikerülne is vmilyen linuxot ráimátkoznod, neted akkor se lesz.

(#5716) tvamos válasza lilp (#5678) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem ez tetszik:
http://www.hardkernel.com/renewal_2011/products/prdt_info.php?g_code=G135341370451
De az UG802-t se hasznalom semmire.
Megvettem, flashelgettem, rauntam...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5717) Dragon27 válasza #79335424 (#5715) üzenetére


Dragon27
senior tag

eddig úgy gondoltam rámásolom usb-re és kész de nem : a témát most már elástam ... de azért csak (androidos témákba) lehetnek kérdéseim :F ... egy pár napig ismerkedek vele ...... és jönnek a buta kérdések :U

:R

[ Szerkesztve ]

(#5718) MGa73 válasza krampusz11 (#5714) üzenetére


MGa73
tag

Pont ilyen billentyűzetem van. Mind az UG802 mind az MK808B tökéletesen kezeli.

(#5719) janos.cs válasza krampusz11 (#5714) üzenetére


janos.cs
tag

nekem ilyenem van hozza,teljesen jo. :) szerintem ezt itthonrol is nyugodtan megtudod rendelni.

(#5720) krampusz11


krampusz11
csendes tag

Ha geekbuying-ról rendelnék pl. MK808B-t akkor elég csak 1 regisztráció? Paypal-om van mert ebay-ról rendeltem már.

(#5721) lilp válasza tvamos (#5716) üzenetére


lilp
tag

ezen agyaltam, de kezdetnek beertem a mk808b-vel. ez az egy masinam van csak, igy gond lenne, ha raunnek.
egyebkent a masik csucs cucc: [link]

mit lehet tudni, mit josoltok, mikor lesznek androidra, linuxra archicad es hasonlo tervezo programok? 2 3 ev?

(#5722) vargalex válasza krampusz11 (#5720) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Beállítottad lehet lépni Google account-al is.

Alex

(#5723) hobbitka_


hobbitka_
tag

Most már több helyen, azaz két különböző tv-vel és egy projektorral is teszteltem, 3 féle rommal és 4 féle kernellel az eredetileg jól működő mk808-am, de minddel azt írja, hogy nem kap jelet. Mindeközben a kék led világít.

Ki kellene tesztelnem, hogy a töltő, a fő egység, vagy a hdmi kável a hibás.
Persze nem rendeltem egyből kettőt, így nem egyszerű a helyzet. :)
Ha úgy alakulna, akkor lakik valaki Budapesten a belváros környékén, vagy az Örs felé, aki tudna segíteni végigpróbálgatni a sajátjával összefűzve, hogy melyik egység adta meg magát?

(#5724) #79335424 válasza lilp (#5721) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#5725) ludus válasza krampusz11 (#5720) üzenetére


ludus
aktív tag

Üdv mindenkinek! Az lenne a kérdésem hogy általában hány nap alatt ér ide a csomag a geekbuyingról? Már 6. napja Célországba elküldve a csomagjaim státusa...

[ Szerkesztve ]

(#5726) oba válasza ludus (#5725) üzenetére


oba
addikt

az még teljesen normális... általában két hét mire célországba érkezett -re vált át

pl.: LINK

nekem is már egy hete ez a status, szintén geekbuyingról rendeltem

egyszóval nopara :) teljesen normális a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#5727) vargalex válasza hobbitka_ (#5723) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Keress meg privátban, szerintem meg tudjuk oldani.

Alex

(#5728) vargalex válasza ludus (#5725) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Én február 20-án rendeltem, a Geekbuying-tól, 21-én küldték az e-mailt, hogy kiküldték. A tracking-on a következők látszanak:

2013.02.24 14:42 Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.02.27 12:29 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.02.27 12:35 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.02.28 08:27 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2013.03.04 10:45 Budai Központi Kézbesítő Posta Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

Úgyhogy nekem elég hamar megérkezett. De szerintem nem kell aggódnod. A tracking-al úgyis látod majd a változásokat.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5729) ludus válasza vargalex (#5728) üzenetére


ludus
aktív tag

Kössz a válaszokat, sajnos úgy látom ez is csak a szerencsén meg az aktuális bolygó-együttállásoktól függ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#5730) oba válasza vargalex (#5728) üzenetére


oba
addikt

8 nap alatt megkaptad? az igen... :) rekord gyanús! :DDD

(#5731) ludus válasza oba (#5730) üzenetére


ludus
aktív tag

Mindíg kell lenni pozitív példának is csak nehogy a miénk legyen a negatív!

(#5732) Yssy


Yssy
csendes tag

Mostanában tényleg ilyen gyorsak a srácok... :)

2013.02.23 14:13 Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.02.27 12:15 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.02.27 12:25 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.02.28 08:48 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2013.03.04 09:14 Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

Más, hogy ne off topic:
1.7 Finless reflash megoldotta nem működő sleep beállítást, de többet hozzá nem nyúlok a sleephez :)

(#5733) Heller2


Heller2
aktív tag

Hogyan lőhető ki egy automatikusan induló program? Sajna miatta állandóan újraindul a rendszert , de már visszaboot-olni nem bír! :B

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#5734) mimey válasza Heller2 (#5733) üzenetére


mimey
tag

Titanium Backup pro-val fagyasztani,vagy android assistant képes az letiltani az automatikusan induló programokat.

[ Szerkesztve ]

(#5735) Bhalazs válasza vargalex (#5728) üzenetére


Bhalazs
csendes tag

Szerencséd volt, én 21-én rendeltem és még mindig csak valamelyik hajón van kb fokváros környékén... :)

(#5736) vargalex válasza Bhalazs (#5735) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Lehet, de február 23-án rendeltem egy Mele F10-et is a Geekbuying-ról, az is megérkezett múlt hét kedden (március 5-én).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5737) Bhalazs válasza vargalex (#5736) üzenetére


Bhalazs
csendes tag

Hát nekem úgy néz ki most nincs szerencsém a posta 4x megmondta hogy elküldte és azóta jön. De még bőven benne vannak a 7-15 napban amit a honlapon ígérnek. És még mindig jobb mint a 15-60 nap amit a china air mail ígér. :)

2013.02.27
12:44
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.03.02
15:01
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.02
19:17
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.02
21:46
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.03
21:45
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

(#5738) mimey válasza #79335424 (#5647) üzenetére


mimey
tag

Mást kerestem, de már a Geekbuying blogján is fent van a CWM install.

(#5739) Arthur997


Arthur997
csendes tag

A múlt héten érkezett meg az MK808B és RC11 párosom. Tapasztalatom,hogy teljesen stabil, nem melegszik, éppen csak langyos, minden buhera nélkül remekül működik a Samsung tv-el akár USB-ről, akár a 2A tápról. Igazi felhasználói élmény, nekem smart TVm van, de ezzel sokkal okosabb mint az okos TV. :C Kár, hogy ez nem volt előbb, feleslegesen fizettem a TV "okosságáért". :W
Azonban ma megjött a várva várt HDMI-sTabletem. :)
Mivel a családom nő tagjait nem hozta lázba a technika eme csodája, ezért eladó az MK808B és RC11.
Privátban.

[ Szerkesztve ]

(#5740) itanczos válasza tvamos (#5716) üzenetére


itanczos
senior tag

Megnéztem ezt az ODROID-ot. Hát, szimpatikus, de ebben is MALI 400 van. Az XBMC 1080-ban szintén meg-meg bicsaklik...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5741) Avicularia


Avicularia
veterán

Ezek mennyiben mások mint a 808B?
Valamelyik esetleg jobb vétel, vagy inkább a 808B-t érdemes megvenni?
[link]
[link]

(#5742) Google Nexus válasza Avicularia (#5741) üzenetére


Google Nexus
csendes tag

Sziasztok lenne pár kérdésem mielőtt veszek egy Mk 808-t.

Melyik android boxot ajánljátok?
Külső Hdd rá lehet kötni ha igen mekkora a legnagyobb amit lát?
Full Hd-s filmek 10-15gb méretben zökkenő mentesen mennek rajra?
A irányítás milyen?
Köszönöm a választ

(#5743) Z_T válasza Google Nexus (#5742) üzenetére


Z_T
aktív tag

Olvass vissza pár oldalt, minden kérdésre itt a válasz. Ha profi vagy, használd a gyorskeresőt! :) Működik!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5744) vitezfeher


vitezfeher
tag

Miközben kerestem az MK808-on az HBO GO alkalmazás futtatásának lehetőségét találtam egy érdekes ROMot: MK808 Hybryd FW V2.1.2 1080p Feltettem a kütyüre, lesz ami lesz...
Már az első indítás előtt kérte az alap beállításokat (nyelv, wifi, stb.) MINIX logoval indított - na ebből mi lesz -
és láss csodát, működik. Ráadásul az áhított HBO alkalmazás is simán megy rajta. Apróbb kellemetlenség, hogy a család hölgy tagjainak itt nem fut az Retek Klub alkalmazása és nem állítható be, hogy ne kapcsoljon ki, ami nem előnyös torrentezéshez.

(#5745) csili123


csili123
csendes tag

Sziasztok
tapasztalt már valaki olyanproblémát a kütyüvel hogy antutuba elég vegyes eredmények jönnek van amikor 10e fölött van ekkor általában minden okés nem szagat az RC11 sem film lejátszás alatt sem.
de van amikor 6000-7000 körül van az antutu.

Finless 1.6 és 2dark4u kernel
[link]

jah és a tápcsatlakozo is ha rosszul van a konnekotrba akkor kikapcsol, emiatt átdugtam az usb egy laptopba de igyis gyenge az eredmény.

valaki tpasztalt már ilyet?

[ Szerkesztve ]

csili

(#5746) Z_T válasza csili123 (#5745) üzenetére


Z_T
aktív tag

Ugyanezt a ROM + kernel párosítást használom mk808-on, semmi probléma nincs vele.
Ha a CPUMaster-ben felhúzom 1.4 GHz-re a minimumot és "performance"-re állítom, akkor most 10,230 a legújabb AnTuTu. Ha visszaveszem a minimumot minimumra (504 MHz), és "interactice" akkor 8398.

A tápot nyomd be rendesen!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5747) Clavo


Clavo
csendes tag

FONTOS!!
Egy kis segítség kéne!! Van egy Measy u2c amit most flasheltem volna az új rommal. [link]
Csatlakoztattam is az eszközt. (A beállítások/usb pc csatlakozás be volt kapcsolva és lehet, hogy véletlenül a hibakeresés is bekapcsolva maradt.) Reset gomb benyomása usb kábel bedugása az otg (usb2) portba. A gép fel is ismerte. El is indítottam a Rom Flash Tool-t majd rányomtam a Erase Nand gombra é utána végig is számolt. Utána rányomtam a Flash rom gombra kiírta, hogy run ok, test ok... és utána nem csinált semmit több percig. Gondoltam kifagyott vagy valami és ezért bezártam. Majd megpróbáltam újra és megint ugyanez. Ráduktam a tv-re gondoltam elindítom, de akkor már nem volt rajta a rom.
Utána elindítottam a rockchip batch tool, hogy azzal felrakok egy eggyel régebbi romot de mikor elindítottam valami IDB errort írt ki. Nem tudtam felrakni a régi romot.
Most már ott tartok, hogy ha rádugom a gépre nem ismeri fel. A kék led világít, de a gép nem érzékeli, hogy eszközt dugtam rá.
Szóval nem nagyon tudok vele most mit csinálni. Aki találkozott már ilyen problémával a ért hozzá és tud segíteni attól egy kis segítséget kérek.
Köszi

(#5748) #79335424 válasza Clavo (#5747) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem találkoztam ilyennel. Ez vszínűleg azért lehet, mert eszembe sem jutott rányomni az Erase Nand -ra. Flash és csókolom. Hol láttad, hogy ilyet "kell" csinálni?

(#5749) Clavo válasza #79335424 (#5748) üzenetére


Clavo
csendes tag

Nem láttam sehol. Rutinból nyomtam :(( rá a 808 így flasheltem a finless romot.
Mit lehet vele tenni ezek után szerinted???

De ha nand törlést csináltam utána elvileg fel kellett volna mennie az új romnak nem?

[ Szerkesztve ]

(#5750) Clavo


Clavo
csendes tag

És miért nem látja a windows?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.