Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) patomi válasza HookR (#29050) üzenetére


patomi
őstag

A gyári vékony ventije hangját még alap fordulaton is zavarónak találtam, de hogy ez csak az adott példányra vonatkozik, vagy a többi is ilyen, azt nem tudom.

Nálam ugyan ez van. Sajna.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#29052) ada19 válasza HookR (#29050) üzenetére


ada19
senior tag

Igen, ez világos, ha nem ott lenne a táp és kicsit több hely lenne akár NH-L12 is jó lehetne mint alternatíva.

Ebben a méretben nincs túl sok választás, főleg ha olyan extra igények vannak hogy halk is legyen.

Mégsenem

(#29053) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!

Időközben előkerült a centi és valóban, bárhogyan is szeretném, az AXP200 rálógna valamelyik egységre.

Igen, van itt egy nagyon fontos kérdés mégpedig a TDP. Először a Noctu NH-L9i-re gondoltam, de az idevonalozó ajánlása Haswell-hez:

65W or less: YES
84W: (Recommended with good case ventilation, Intel Turbo Mode disabled and typical workloads only (not recommended for continuous 100% load on all CPU cores).
88W: NO

Egyelőre alapórajelen használom a CPU-t, (aluúlfeszelés tervben), a tuning most annyira nem fontos, de ez idővel változhat ezért is vettem a szorzózármentes változatot.

A DEEPCOOL GABRIEL: Intel Socket 95W viszont ő 60mm-ével már túl magas sajnos.

Duracellm... köszönöm, de házat egyelőre nem szeretnék cserélni. :)

patomi AXP100, egyelőre ő tűnik a megfelelő választásnak, persze jó lenne 1-2 idle/load grafikon...

AxBattler ez is egy lehetséges alternatíva, már kaptam is egy ajánlatot privátba! :K

Ja igen! Nem mondom, hogy nem számít a zaj, de játék alatt egy zárt füles van rajtam, szóval semmit sem hallok a külvilágból. :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#29054) jim bcs válasza Archttila (#29053) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A SilverStone SG13-nál 61mm a max. cpu magasság, a DEEPCOOL GABRIEL 60mm-es, akárhogy nézem még mindig marad 1mm szabad helyed, én úgy gondolom befér de lehet tévedek, ez esetben nézz egy kompakt vizet mondjuk Enermax-ot vagy Lepa-t.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#29055) #16939776 válasza Archttila (#29053) üzenetére


#16939776
törölt tag

61mm magassággal, úgy hogy még a levegő is áramlani tudjon, magas TDP-t, halkan ?? :U

Még ha a tápot lefordítod, és alá raksz egy 60mm-es üres bordát+ módosított tápventivel...akkor talán...
még mindig olcsóbban jönnél ki egy léghűtésre alkalmas házra cserélnéd, de majd rájössz magad is ;)

[ Szerkesztve ]

(#29056) jim bcs válasza #16939776 (#29055) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ezzel egyet értek, még ha egy non-k gép lenne akkor ok pl. egy Alpenföhn Silvretta-val, de oc-s gépet én sem raknék ekkora házba, lehetetlen normálisan meghűteni ebben a házban. Javasolnék neki egy cserét pl. Thermaltake Core V1-re.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#29057) burny


burny
aktív tag

És a ventit megforditva az alaplap felol szivna a levegot és a meleg levegot felfelé fujna?

(#29058) Goose-T válasza jim bcs (#29056) üzenetére


Goose-T
veterán

A méretével semmi baj nincs, csak már nem 1995-öt írunk, hogy az alaplap fölé toljuk be a tápot. Nekem kisebb házban is sikerült lehűtenem a 95W-os AMD A10-7850K-t, mert nincs a proci fölött semmi. Igaz ki kellett vágni a ház oldalát, mert anélkül eléggé pörgette magát a hűtő, de így már sokkal csendesebb.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#29059) jim bcs válasza Goose-T (#29058) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mindig is utáltam a felső tápos házakat :), csak alsó tápossal szerelek. Amúgy csinos a kuckód. Azt hozzáteszem, hogy én magamnak nem veszek házat sőt utálom az összeset, íme az enyém -->

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#29060) AxBattler válasza Archttila (#29053) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg használj SFX tápegységet, átalakítóval az ATX helyett...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29061) kisza25 válasza jim bcs (#29059) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az enyém is így néz ki, csak van rajta burkolat:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#29062) jim bcs válasza kisza25 (#29061) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

lekapott oldallappal még majdnem stimmel is :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#29063) aelod


aelod
veterán

Erről a házról mi a véleményetek?

Ez menne bele + ilyen táp és 2 vincsi.

Vagy 10e körül mit lenne érdemesebb?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29064) ada19 válasza aelod (#29063) üzenetére


ada19
senior tag

Szándékosan mATX házba raksz mITX alaplapot? :)

Ilyen konfighoz jóval kissebb ház is elég.

Mégsenem

(#29065) aelod válasza ada19 (#29064) üzenetére


aelod
veterán

Nem mozgok a témában. Nagy böhöm házaim voltak. Eddig :)
Mit javasolsz?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29066) ada19 válasza aelod (#29065) üzenetére


ada19
senior tag

Nekem csak a Cooler Master Elite 110-zel van tapasztalatom, én ismét megvenném. Persze simán lehet hogy vannak jobb ár/értékű házak is, ebben a többiek tudnak majd segíteni.

Mégsenem

(#29067) kohai


kohai
tag

Mesterek, ajánljatok nekem valami kis házat ami hasonlit egy ps4 vagy xbox360 -hoz,
elkapott a gépszij még kisebb házat akarok mint a jelenlegi cm130 .

esetleg egy gtx 750 lp kéne hogy elférjen benne egy i3-al,

köszi

(#29068) Patice válasza kohai (#29067) üzenetére


Patice
nagyúr

SilverStone ML06B?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29069) kohai válasza Patice (#29068) üzenetére


kohai
tag

tetszik, valami ilyesmi kellene igen

(#29070) patomi válasza aelod (#29065) üzenetére


patomi
őstag

Modecom házról vélemény első kézből. :
Modecom Mini Cool
Ár: 3 000 Ft
Szia,
Nincs mibe belerakni a lapod? Kell egy ház?
Kétsébe vagy esve?
Na akkor itt egy sz@r...
Előnye: olcsó, nem kell porszűrőt takarítani (nincs benne), könnyű,
Hátránya: sz@r...
Rövid ideig használtam, mert egy 7200rpm-es Hitachi hdd berezgette az egész kasznit.
Mondjuk SSD-vel biztos nincs hangja. :-)
Esetleg van valami cserélnivalód, dobj egy privit, és megláttjuk.
Radeon 6670el mindenképp, mert azt keresek... :-)
Személyes átadást preferálom, nem postáznám. Max a vevő terhére.
Köszönöm hogy benéztél!
Geri

Egy itteni hirdetés, de nem akartam linkelni.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#29071) Pete55555 válasza patomi (#29070) üzenetére


Pete55555
addikt

LIKE

...Szeretem leracsniztatni...

(#29072) Giovanny válasza patomi (#29070) üzenetére


Giovanny
őstag

Őszinteség csúcsa :C

Zero Defect.No Compromise !

(#29073) HookR válasza kohai (#29069) üzenetére


HookR
addikt

Ennek az újabb verzióját javasolnám inkább, mert átgondoltabb a belső kialakítása, pláne tekintettel a GTX 750 LP-re. - Silverstone ML06-E
Egy gond van csak vele, hogy egyelőre nem látom hazai árlistában.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#29074) AxBattler válasza kohai (#29067) üzenetére


AxBattler
félisten

Chieftec BT-04B-U3 - ugyan kicsit dundibb, mint egy konzol, de minden elfér benne, lehet bele normális hűtést szerelni, és egy igazán jó tápegységgel szállítják.
Árgép
Logout cikk
Light mod

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29075) ada19 válasza kohai (#29067) üzenetére


ada19
senior tag

Most futottam bele véletlen SPCR-en:
http://www.silentpcreview.com/Fractal_Design_Node_202

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#29076) #16939776 válasza kohai (#29067) üzenetére


#16939776
törölt tag

Silverstone Raven RVZ01 vagy ML07 Nézz szét PHaprón.

(#29077) Pete55555 válasza ada19 (#29075) üzenetére


Pete55555
addikt

Tudnám miért kifele fújóra rakták a ventit a VGA előtt...

...Szeretem leracsniztatni...

(#29078) rottbali válasza aelod (#29065) üzenetére


rottbali
csendes tag

Tegnap raktam össze egy coolermaster elite 110 házba egy pc-t.
Konfig: ASROCK Z97M-ITX/ac ,I5-4460, coolermaster B500-as táp, GIGABYTE GV-N75TOC-2GI GTX750Ti videókártya, 8 giga ram, 1 ssd, 2 laptop vinyó (ez volt otthon).
Összerakásnál nagyon pozitívan csalódtam. Kicsit tartottam tőle, hogy kevés lesz a videokártyának a hely, de szerencsére elfér rendesen.

(#29079) kohai válasza AxBattler (#29074) üzenetére


kohai
tag

Köszi, de az állo ház semmikèppen nem jó a cm130 is alig fèrt be a tv alá

(#29080) AxBattler válasza kohai (#29079) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, azt nem írtad! PS4-et, XO-t is sokan állítva tárolják. ;)
Akkor a korábban említett SST-ML06-E, csak várd meg, míg idehaza is megjelenik.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29081) Goose-T válasza kohai (#29067) üzenetére


Goose-T
veterán

Elsőre egy ilyen Chieftecre gondoltam, de ebbe elég nehéz találni egy slotos GTX 750-et, méretre viszont még kisebb is egy konzolnál. Ha mindenképpen konzolszerű házat szeretnél, akkor van még microATX-es változata, ami nagyobb, viszont elfér benne a két slotos GTX 750 is és megkapod vele a csodás Chieftec SFX-350BS tápot. Érdemes megjegyezni, hogy űrméretre még ez is lényegesen kisebb a CM Elite 130-nál: 11,66 liter a CM 19,79 literjéhez képest.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#29082) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

került hozzám egy újabb kompakt méretű kártya gigabyte gtx 960 4GB személyében, akit érdekel az nézzen át a gtx 960 topikba ott írok róla tapasztalatokat:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#29083) kohai válasza #16939776 (#29076) üzenetére


kohai
tag

az a raven szép, de már kivül esik a kereten valami olyasmiben gondolkodom hogy i5,cm130,gtx560 (ezek eladása)+20.000ft
és ebből venném az uj házat tápot és a korszerübb vga-t meg egy i3 is elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29084) Goose-T válasza kohai (#29083) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez kell neked:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#29085) kohai válasza Goose-T (#29084) üzenetére


kohai
tag

a belső tetszik ,itt a külső előlappal azért még barátkoznom kéne

(#29086) #16939776


#16939776
törölt tag

Intel új 5x5"-os alaplapi méretszabványa:[link]

[ Szerkesztve ]

(#29087) shteer válasza #16939776 (#29086) üzenetére


shteer
titán

Szvsz nem fog elterjedni. Fura öszvér, muszáj a DC-in, de van lehetőség dedikált VGA-ra wtf :F

..szerintem jónak tűnik

(#29088) mrbig25 válasza shteer (#29087) üzenetére


mrbig25
őstag

Én nem látok dedikált VGA-ra opciót.

...

(#29089) Pista0001 válasza #16939776 (#29086) üzenetére


Pista0001
addikt

Ennek az égvilágon semmi értelme. Annyival nem kisebb az itx-nél. Intelék nem tudom mit variálnak ennyit a méretekkel, a többi ötletük sem terjedt el annyira.

(#29090) HookR


HookR
addikt

Biostar Hi-Fi B85 PIO hivatalos oldal - [link]
Támadnak az új formátumok :)

===========================================

És ha minden igaz, a H81 mellett az ECS is készül B85-ös variánssal:
ECS B85M-SI01 - [link]

===========================================

Asus B85M View-Paker user manual - [link]

===========================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#29091) AxBattler válasza #16939776 (#29086) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz az Intel NUC sokkal jobb, annál már komolyan érezhető a méretcsökkenés.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29092) shteer válasza mrbig25 (#29088) üzenetére


shteer
titán

Én láttam az utsó képen de benéztem mert az mITX spec :B

..szerintem jónak tűnik

(#29093) #16939776


#16939776
törölt tag

Saját véleményem:

Csatlakozó elhelyezésből adódóan (Lap eleje és háta is doboz oldalához esik) ez egy skálázható teljesítményű NUC akarna lenni, gondolom azért lett nagyobb hogy az IGP és CPU VRM elférjen a ?lap hátán?, és azért ilyen kopasz ez az oldala hogy a hűtést ne akadályozza semmi.

Mivel nincs rajta semmilyen irányban bővítési lehetőség, így az IGP-használatra korlátozódik ez a platform, ami ugyan "értelmetlen", de stratégiája a szabvány kiötlőjének.

A Thin-ITX és e-között már nincs akkora különbség -használhatóságban-, hogy ne lenne "értelme" tovább csökkenteni a PCB méretét, költségeket.

[ Szerkesztve ]

(#29094) #25954560 válasza #16939776 (#29093) üzenetére


#25954560
törölt tag

egyreszt az intel nagyon bizik a sajat gpu-jaban (vagy az elkovetkezokben), lehet ezert nem terveztek ra pcie x4-et vagy nagyobbat (es persze a strategia, amint irod). masreszt meg nagyon buszkek a skylake kapcsan h mennyit sikerult javitani a hatekonysagon, meg hogy 4.5W-tol 95W-ig skalazodik az uj csalad (kiveve persze a xeon-okat). szoval kis szerencsevel (es a fix elhelyezesu foglalattal) kozelebb kerulhet a passziv hazikok elterjedesenek kora.
es azzal egyutt h mennyi mindent integraltak a skylake-be, lehet h meg akarnak teremteni megint egy geposztalyt valahol az sff es az ultrabook kozott :)

(#29095) AxBattler


AxBattler
félisten

Tudnátok ajánlani halk, de használható 70mm-es slim ventiket?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29096) #16939776 válasza AxBattler (#29095) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ekkora méretben csúszócsapágyas kb 1-2 napig "hangtalan"..Nidec/Delta/NMB-Mat golyóscsapágyas ventik között nézz szét. véletlenül sem a legolcsóbb a legjobb..

[ Szerkesztve ]

(#29097) AxBattler válasza #16939776 (#29096) üzenetére


AxBattler
félisten

Magyarul felejtős kategória?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29098) HookR


HookR
addikt

Érdekesség ínyenceknek! ASRock-nál meghallgatták néhány fórumlakó sirámát és az ASRock X99E-ITX/ac-hoz - mint 1db PCIe slot-os mini-ITX alaplaphoz - is kiadtak PCIe bifurcation-t támogató BIOS-t. Mit jelent ez a gyakorlatban? Azt, hogy megfelelő PCIe splitter közbeiktatásával rá lehet dugni 2db dVGA-t is, mint a nagyobb, több bővítősínnel felvértezett deszkák esetében (elméletileg akár 4-et is, de egyelőre 2 működik a gyakorlatban). - hardforum.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#29099) Ðávid válasza HookR (#29098) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Valami ilyesmin gondolkoztam mostanában én is. Csak nem két videokártya miatt.
Az lenne a célom, hogy a mITX-es gépem x16-os PCI-E sínjét el tudjam osztani kétfelé, mondjuk 2x8 sávra. Szeretnék egy egy slot magasságú videokártyát és mellé egy RAID kártyát tenni, mert nem elég az alaplapi SATA csatlakozó. Persze az gondot jelentene, hogy ez az elosztó a PCI-E foglalatba helyezve már kifoglalna némi helyet, így low profile kártya jöhet csak szóba mellé. A lejjebb levőnél már természetesen nem lenne ilyen gond. A ház egy Bitfenix Prodigy lenne.
Nem tudod véletlenül, hogy hazai üzletekben kapható-e ilyen elosztó és ha igen, milyen néven és hol keressem?

Szerk.: Közben az általad linkelt HardForum találtam egy linket ehhez. Szerinted erre lenne szükségem az elképzelésemhez?

[ Szerkesztve ]

(#29100) #16939776 válasza AxBattler (#29097) üzenetére


#16939776
törölt tag

Valahogy úgy, nem arra vannak kitalálva, mit elvárnál tőlük.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.