Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) @matthew@ válasza royalka (#1400) üzenetére


@matthew@
őstag

Én NTFS-t jobban preferálom, de csak azért mert nekem az gyorsabb volt és pl amikor játékokat cipelészek akkor fat32 nem is jó hozzá :N

Matthew 24:42

(#1402) royalka válasza @matthew@ (#1399) üzenetére


royalka
őstag

Igen a dvd az lesz@rja nagy ívbe az NTFS-t. Nekem is a king 8Gb az nagyon lassú. De majd kipróbálom a Corsair-t NTFS módba és megírom hogy miket néztem. Igaz nem progival nézem csak simán másolok rá valami avi-s filmet. De lehet hogy csak olvasásba lesz jobb..

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1403) @matthew@ válasza royalka (#1402) üzenetére


@matthew@
őstag

Az nagyon jó lenne, előre is köszi. Amúgy teszteket én sem szoktam csinálni max másolás közben látom h mennyire lassú.

Matthew 24:42

(#1404) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok!
az olcsó kategóriából szeretném a legjobb 8GB-os pendrive-ot megvenni.
én ezt, ezt illetve ezt néztem.
ti melyiket ajánljátok? esetleg valami egészen mást jobban megéri? :) köszi előre is a válaszokat! :R :R

Predator G3-571-77QK

(#1405) royalka válasza ádika86 (#1404) üzenetére


royalka
őstag

Nekem fentebb a SANDISK Cruzer Blade-t ajánlották igaz a 16gb-s változatot.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1406) royalka válasza @matthew@ (#1403) üzenetére


royalka
őstag

Holnap meg is csinálom a tesztet. Mert ma melóba vagyok.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1407) @matthew@ válasza royalka (#1406) üzenetére


@matthew@
őstag

Oksi, köszi :K

Matthew 24:42

(#1408) ádika86 válasza royalka (#1405) üzenetére


ádika86
aktív tag

köszi

Predator G3-571-77QK

(#1409) camalot


camalot
tag

Szerintetek ez megéri? [link]

(#1410) royalka válasza @matthew@ (#1407) üzenetére


royalka
őstag

Corsair Falsh Voyager 16GB USB2
~1,4GB fáljt használtam
_______NTFS (4096 bájt)_______
Írás:
- átlag 16K
Olvasás:
- átlag 27K
_______exFAT (32 kilobájt)_______
Írás:
- átlag 14K
Olvasás:
- átlag 26k
_______FAT32 (8192 bájt)_______
Írás
- átlag 15K
Olvasás:
- átlag 26K

Sztem mélyen a gyári adatok alatt teljesített. Még megpróbálom csajom gépén ha ott is ezeket hozza akkor semmit nem ér, nem hogy 10k-t kiadni érte. :O

Total Commandert használtam.

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1411) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Én is kapnék karácsonyra egy valószínűleg 16GB-os pendrive-ot, és mivel tudják hogy mennyire részletesen megnézem az ilyesmit, rám bízták a konkrét típust kiválasztását...

Természetesen már USB 3.0-sat néznék.
És a sebesség érdekében én hajlandó vagyok adni a fizikai méretből, vagyis nem baj ha nagyobb. De lehetőleg ne legyen túlságosan vastag, azaz ne akadályozza a szomszédos portokat (laptopnál). Hosszú viszont nyugodtan lehet.
A visszahúzható csati sem fontos szempont - persze ha van ilyen megfelelő sebességgel, az lenne a legjobb.
Közepes árkategóriában néznék, olyat ami mondjuk min. 25-30MB/s-el írható.
És lehetőleg olyat, ami USB 2.0-n (egyenlőre még csak az van) is eléri a max. lehetségeset (ami ha jól tudom ~23-25MB/s).

(#1412) talpas


talpas
aktív tag

Ez a TeraCopy kis progi totalba is beépíthető.
És nem csak ha lassú az a fránya másolgatás azon az adathordozón.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1413) Mexildos válasza atesss (#1411) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Kingston-nál van USB-as. Elvileg egész jó olvasás - írás aránnyal.

(#1414) royalka válasza talpas (#1412) üzenetére


royalka
őstag

Ezt kinek írtad??

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1415) talpas válasza royalka (#1414) üzenetére


talpas
aktív tag

Mindenkinek

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1416) royalka válasza talpas (#1415) üzenetére


royalka
őstag

"És nem csak ha lassú az a fránya másolgatás azon az adathordozón." Ezt mire érted? :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1417) atesss válasza Mexildos (#1413) üzenetére


atesss
addikt

Biztos nem rossz, csak ez már túl drága...

(#1418) maestro87 válasza royalka (#1410) üzenetére


maestro87
őstag

Helló!

Ez ő lenne?
Csak USB2-n mérted?

Más:
SILICON POWER Marvel M01 16GB

Ebben az árkategóriában tudtok mondani gyorsabb pendrive-ot?
TESZT
A Blaze B10 olvasásban elveri, de nem tudom, hogy nekem szükség van-e arra a sebesség különbségre. Elég gyakran másolok kis fájlokat (ebben állítólag jobb az M01), bár a tesztből nekem nem derül ki a kis fájlok mérete. Meg portable programokat is szeretnék rajta futtatni és nem tudom, hogy ehhez írásban vagy inkább olvasásban kell-e nagyobb sebesség.
Szóval a kérdés, hogy tudtok-e jobbat ajánlani?

(#1419) talpas válasza royalka (#1416) üzenetére


talpas
aktív tag

Használd akkor is adatmozgatásra ha HDD-on másolsz.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1420) royalka válasza maestro87 (#1418) üzenetére


royalka
őstag

Nem.. USB2 -es (piros)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1421) royalka válasza talpas (#1419) üzenetére


royalka
őstag

Tegnap probalgatam a progit. Drasztikus sebességnővekedést nem tapasztaltam de valamivel gyorsabb. Azért köszönöm magam és mások nevébe is. :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1422) macska


macska
tag

http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/external-hdd-usb-3_3.html

Én ez alapján vettem meg a 32 GB Silicon Power Blaze B10 USB 3.0 pendrivot, 12500ft körül már megvehető. USB 3.0 PCI-E kártya 2 db USB 3.0-ás porttal: 3300ft

CristalDiskmark 3.01 ingyen letölthető progival csak a SEQ teszt (5/1000 beállításban) eredmények a következők. Nálam a 64 bites CristalDisk futott.

Silicon Power Blaze B10 USB 3.0-ás Pen Drive

Olvasás: 28.XX MB/sec USB 2.0
Olvasás: 66.XX MB/sec USB 3.0
Írás: 26.XX MB/sec USB 2.0
Írás: 54.XX MB/sec USB 3.0

A-Data S102 Pen Drive NTFS

Olvasás:28.XX MB/sec USB 2.0
Olvasás: 98.XX MB/sec USB 3.0
Írás: 27.XX MB/sec USB 2.0
Írás: 49.XX MB/sec USB 3.0

Érdemes letesztelni az USB 3.0 pen drive-okat USB 3.0 hardweren keresztül, mert nekem Silicon Power B10-et cserélni kellett, mert USB 3.0 25MB/sec ír. A kicserélt 54.XX MB/sec a eszt szerint, azaz megfelel a paramétereknek már. Cristal Diskmark SEQ teszt (5/1000 MB beállításban).

Total Commander-ben az írás nagy file (11GB egyben) 45-48 MB/sec volt átlagban USB 3.0 környezetben. Kisebb file-ok esetén, 4GB-nyi MP3: 12MB/sec körül.

Érdemesebb USB 3.0 pen drive-ot venni szerintem is, mert még ha nincs is még USB 3.0-ás hardware környezet, az USB 2.0 sávszélességet is kihasználja rendesen. USB 3.0 környezetben pedig hasít rendesen.32 GB-os pendrive-ra pedig lehet nagy file-okat is tenni.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1423) macska válasza macska (#1422) üzenetére


macska
tag

Kiegészítés: A Total Commander írás teszt a 32GB Silicon Blaze B10-re vonatkozik, ami szintén NTFS-re van formázva, a 11GB egybe file-ból látszik, de azért megerősítem.

Az A-Data S102 egy ismerősé, az adatokat írtam csak le a SEQ (5/1000) tesztben 3.0 hardware környezetben, ugyanott, ahol a 32GB Silicon Blaze B10 lett tesztelve.

Itt olvastam, hogy 16, de inkább 32GB méretnél van igazi gyorsulás a 8GB-os lassabb jóval.
Ezért vettem én 32GB os pendrive-ot. Az a biztos. :D

macska

(#1424) camalot


camalot
tag

3700 ft-ért ez a 16 gigás megéri? A teszteken jókat olvastam róla [link]

(#1425) macska válasza Sub-ZeRo (#1214) üzenetére


macska
tag

USB 2.0-án a hibás, később cserélt Silicon Power B10-es produkált 20 MB/sec körüli írási sebességet.
USB 3.0 kártyán keresztül 25MB/sec az írási sebesség. Ez kevés, ez tűnt fel nekem.

Kicseréltettem, és USB 2.0-án 24-25MB/sec ír, USB 3.0 pedig 45-48MB/sec Total Commanderen keresztül. A cseréltnek kicsit más volt a csomagolása, volt rajta egy hőérzékelő matrica. Másik sorozat valószínűleg, ez most hozza, amit kell.

USB 2.0-án a 20-21MB/sec-et a rossz Silicon Power B10 produkálta, a cserélt 24-25MB/sec -et tud a Commanderrel. USB 3.0-án 45-48 MB/sec ír. Ha USB 2.0 használod csak, nem ugrik ki a probléma.
Szóltam, talán érdemes lenne megnézni USB 3.0-án is valakinél, ha neked nincs.

macska

(#1426) macska válasza maestro87 (#1418) üzenetére


macska
tag

A Silicon Power Blaze B10 tesztje a tesztoldalon nem okés. A 71MB/sec olvasás USB 3.0 tesztre utal. Ha 20MB/sec az írás a tesztjük szerint, az karcsú.Ergo, az összes többi milyen lehet.
Ha ezt nézem, akkor maradt volna a rossz Silicon Power B10-em. A jó B10-es 54-57MB/sec írási sebességet mutatott az adott programmal USB 3.0 környezetben.

Ez a tesztoldal hitelesebb:
http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/external-hdd-usb-3_3.html

macska

(#1427) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

sziasztok!

pendriveot keresek saját részre, 16gbosat (esetleg 8)!

fontos, h minőségi darab legyen, nem 2hétre venném :D

nem lenne sokszor használva, ezért nem kell a leggyorsabb sem!

vmi ár/érték arányban remek kütyü kellene... (nem vmi noname fisifosi 100 ft-os 1x használatos :D)

köszönöm a segítségetek!

ui: nem kell feltétlen usb3, de mivel hosszú távra tervezek, jól jöhet (ha nem vészesen drága)

[ Szerkesztve ]

(#1428) macska válasza CoolBoy323 (#1427) üzenetére


macska
tag

Amennyi pénzt szánsz rá, ha nem irreálisan kis összeg, bármit vehetsz.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1429) CoolBoy323 válasza macska (#1428) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

de melyik típust? pl van kingstone 101, 102 meg a fene se tudja hány féle-fajta, és nem tudom ezek közül melyik jó, mennyiért...
(aprón is vannak olyan árbeli különbségek, h csak na)

(#1430) macska válasza macska (#1428) üzenetére


macska
tag

Senki nem teszi le neked a nagy esküt, hogy "100 évig jó lesz"
Nem kell se sebesség, alig fogod használni, akkor a keret pénz lesz az, ami meghatározza szerintem. A márkákat látod, melyeket veszik itt, de ma már minden működik általában, mert nem lehetne eladni. Egyszer-egyszer használatos pendrive esetén a komoly márkát minek fizessem meg, felesleges. Ne te fizesd a reklám költségeiket, hisz alig fogod használni.

macska

(#1431) CoolBoy323 válasza macska (#1430) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A-DATA 16GB C802 Black - 4500Ft

akkor ez jó lenne? ez annyira nem rossz márka szerintem...
vagy van olcsóbb is? mondjuk ez csak usb2

(keret pénz nincs rá, mert nem tudom h mennyibe kerülnek :D)

[ Szerkesztve ]

(#1432) macska válasza CoolBoy323 (#1431) üzenetére


macska
tag

Én mindig tudom, hogy valamire mekkora összeget szánok maximum. :D :D És megnézem a neten, mi fér bele, és a legjobbat választom ami nekem megfelel. Persze, előtte olvasgatok fórumokon, tesztoldalakon, ha már van 2-3 db kiszemelt. Aztán döntök.

Mint láttad a szomszédomnak A-Data-s USB 3.0 pen drive-ja van. Müxik, de azt nem tudom, "100 évig e."

Nézd meg a bolti garancia időt is, hány év.

Pl. az enyém a 3.0-ás Silicon Power 3 év garancia a boltban, és élettartam garancia a gyártónál, de 3 év után nem hiszem, hogy a gyártóval fogok nyüszögni, hogy elromlott. Ergó, a magyar garanciát is nézd meg. :D

macska

(#1433) camalot válasza CoolBoy323 (#1431) üzenetére


camalot
tag

Amit én belinkeltem gyorsabb és olcsóbb

(#1434) CoolBoy323 válasza camalot (#1433) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De az noname nekem, felek, h 2x hasznalatos lenne

(#1435) camalot válasza CoolBoy323 (#1434) üzenetére


camalot
tag

Nem noname de nem tudom mennyit számít itt a presztízs vagy a reklám - én is csak azért kérdeztem de eddig senki sem írt róla semmit. Teszten jókat írnak róla, az egyik legjobb usb2-es. A adata sokfelé kapható itthol de attól még noname. Sandisk cruzerem volt 4 gb az beszart hamar. Usb3-ast csak akkor vennék ha egy kb egy árban van a 2-essel, az usb3-port annyira nem elterjedt még szvsz előbb megy tönkre mielőtt használnám. Az ára meg kb fele mint amit itthol találtam eddig 16 gb-ban.

[ Szerkesztve ]

(#1436) CoolBoy323 válasza camalot (#1435) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

akkor azt mondod, érdemes lenne beruházni rá?
elgondolkodtató...

(#1437) maestro87 válasza macska (#1426) üzenetére


maestro87
őstag

Jó, de te 32GB-osat teszteltél, az iPon meg csak 16GB-osat. Így érthető, hogy nem 55MB/s-os írási sebességet kaptak.

(#1438) macska válasza maestro87 (#1437) üzenetére


macska
tag

Akkor viszont egyértelmű, hogy komoly gyorsulás csak 32GB-tól várható el. Futva olvastam el a cikket, és nem figyeltem a 16GB-ot. Az olvasási 71MB/sec miatt.

Eddig nem volt egyértelmű, hogy csak a 8GB lassabb, és 16,32GB-nál van esetleg gyorsulás. Komoly gyorsulás akkor ezek szerint 32GB-tól várható el. Valamint az én rossz 32GB Silicon Blaze B10-em 20,7MB/sec írt USB 3.0-án. Jó hogy jelezted, mert ez is plusz infó.

LG cuccaim vannak, és sajna a média lejátszóm nem ismeri fel a 3.0 Blaze B10-et, a Blu-ray DVD-m pedig elég nehezen. A Plazma TV sem ismeri fel. Tehát bár USB 2.0 kompatibilis, USB-vel rendelkező média eszközökön necces lehet. Nem tudom, hogy a 32GB, vagy az USB 3.0 okozza a gondot. Legfeljebb ezt a részt kihagyom, bár be volt tervezve használatra ide is. Most jutottam el idáig. :D Néztem az USB 2.0 32GB pendrivokat, drágábbak mint a Silicon Blaze B10. Szóval, marad minden így, ahogy van, egyenlőre.

Esetleg, ha valakinek van tapasztalata, 32GB-os 3.0-ás pendrive, bármilyen típust tekintve USB-s média eszközökön való használat tárgyában, írhatna tapasztalatot, mert lehet, hogy az LG és a Blaze B10 USB 3.0 nem szereti csupán egymást. A Silicon Blaze B10-em alapértelmezett NTFS-ben van formázva. Az ExtFAT-tot kipróbáltam, nem jött be. FAT32 nem jó, szükség van a nagy file méretekre. Ez csak tipp volt, sajna nem jött be.

Egy hülye ötlet jutott eszembe. Megvárom, míg a Silicon Blaze B10 kihűl teljesen, és így azért, kicsit várva felismerte a BlU-RAY, és a média lejátszóm is. Azért elég bizonytalan a dolog. :D

Holnap azért megnézem a szomszéd A-Data s102 3.0 USB pendrive-jával is, a média eszközeim USB porton való működését.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1439) camalot válasza CoolBoy323 (#1436) üzenetére


camalot
tag

(#1440) CoolBoy323 válasza camalot (#1439) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Legnagyobb gondom vele, h csak 2.0as, hiaba gyorsabb az atlagnal, akkor sem 3as :/

SP M01 es B10 kozott vacilalok most... esetleg adata kitolos verzioja s102 v c103

(#1441) macska válasza CoolBoy323 (#1440) üzenetére


macska
tag

hát akkor drágább lesz, de úgy tűnik, hogy a 32GB-os lenne jobb. A 16-os "lassú", nem érdemes akkor a 3.0, minek. Ha 16GB, akkor egy olcsó 2.0 elég lenne egyszer, egyszer. Olvasásban jobb a 3.0, de írásban nem éri meg a 16GB-os. Szerintem.

B10, s102 ott vannak az adatok, de mindkettő 32GB-os. A 16GB B10 csak 20MB/Sec ír, azaz közel a max USB 2.0-hoz.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1442) camalot válasza CoolBoy323 (#1440) üzenetére


camalot
tag

Ha ki tudod használni az usb3-at akkor egyértelmű hogy gyorsabb az "anyagmozgatás" rajta. Csak szerintem igen kevés helyen találsz usb3-at egyelőre, nem elterjedt. Ergo mehet usb2-ben többnyire, akkor meg lassabb lesz mint amit én ajánlottam.

(#1443) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!

Az előző hozzászólásokból kiindulva mindenképpen szeretnék USB 3.0-ás pendrive-ot, 16GB-os méretben. Már csak azért is mert hosszú időre veszem, és később biztos elterjed a 3.0-ás szabvány, még ha most annyira nem is tudom kihasználni.

Valami olcsó megoldásban gondolkodtam, bár a sebesség se lenne elhanyagolható tényező.

-Corsair Flash Voyager USB 3.0 16GB?
A-Data Superior S102 16GB?
Transcend JetFlash 700 16GB?

Ezeket nézegettem, de nem igazán tudok dönteni. Esetleg valami más, ami elkerülte a figyelmemet?

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#1444) maestro87 válasza macska (#1438) üzenetére


maestro87
őstag

Attól függ honnan nézzük. Ha jól tudom a 8GB-os meg csak 10-12MB/s-os írási sebességgel rendelkezik. Tehát lényegében megduplázódik a sebesség is a kapacitás duplázással.
Nekem meg már az a 20MB/s is elég magas, ugyanis 16GB-ot egybe ritkán tennék rá aminek az írásához kb. 15 perc kellene ami szerintem nem sok idő. 32GB meg szerintem nem éri meg a 12 ezret (vagy mennyit írtál), mert akkor már inkább rá dobok még pár ezret és veszek egy 320GB-osat (persze nem most). Még ha az csak USB 2.0-ás is, a nagyobb tárhely miatt szerintem jobban megérné.

Az viszont már nagy baj, hogy nem ismerik fel a média lejátszók, ugyanis én is használnám az LG TV-émhez amíg nem mennek lejjebb a vinyó árak.
De azért megpróbálhatnád, hogy mi a helyzet a FAT32-vel, mert szerintem a fájl rendszerrel is lehet a baj úgy mint, ahogy a dvd lejátszók sem szeretik a 2GB-nál nagyobb avi-kat.
Ha azzal működik akkor nincs mese, több felé kell vágni a filmet a megnézés erejéig.
Én pl. már találkoztam olyan sz.géppel is ami az NTFS-re formázott USB 2.0-ás pendrive-omat nem kezelte.

(#1445) macska válasza maestro87 (#1444) üzenetére


macska
tag

Alapvetően sajnos úgy néz ki a helyzet, hogy nem bírja az LG, sem TV, sem média lejátszó, sem Blu-Ray lejátszó. Az A-data s102 szépen bejelentkezik mind a 3 média eszközre.
Mindhárom eszköz kezeli az NTFS-t egyrészt, másrészt pedig 10-15 perc után felismeri a Blu-Ray lejátszó. Akkor megy, de néha kiakad film közben. Szóval erre a célra LG-vel nem jó. Lehet, hogy USB 3.0 sebességről indul, azonban ez a média lejátszóknak sok. Így nem kezelik le. Néha, hosszú idő után történik meg az, hogy felismerik. Ez a tippem. Ha USB 2.0-ról indulna, és ha USB 3.0 talál akkor "pörög fel", akkor jó lenne. Ez csak tipp, teória. Most írtam pár sort a Silicon Power-nek, nem tudom válaszolnak e egyáltalán. Lehet, ebből a szempontból nem tesztelték a cuccaikat.

Samsung TV-n még ki tudom próbálni a hétvégén.
USB 3.0 kártya csücsült a gépben, és hát megnéztem mit tud az USB 3 port. Nem rossz. Jó lett volna, ha jól müxik az LG lejátszókban, de sajna nem jött be. PC-n jól üzemel, stabil, és gyors eddig. USB 3 cuccot meg nem vennék, hogy fél gőzzel írjon, ahhoz képest, amit lehet kapni. Az problémás kicsit, hogy a 32GB használja ki írás, és olvasás tekintetében az USB 3.0-át, de ez van.

Végül is PC-vel okés, LG médiával nem. Én azért elégedett vagyok, mert 32GB alatt nem vettem volna pen drive-ot, és a 3.0-ások olcsóbbak, mint a 2.0-ások, és 2x-2,5X gyorsabbak olvasásban és írásban is. Jó lett volna ezt hordozgatni a média lejátszóval, mint a kis 250GB-os winyómat, de nem jött be. 8GB régi pendrive-om meg amúgy is kinőtte magát, nagyobb kellett. Ez volt a fő ok, hogy 32GB vettem, ez jó ideig adatra elég lesz.Valamint a 32GB volt egyértelműen az, ami USB3.0 nagyot alkot, és hát had szóljon.

Ha már valamiért pénzt adok ki hosszútávra, akkor inkább várok, és olyat veszek ami jó lesz tényleg évekig, ami nálam minima 2-3 év. persze, azért majd veszek közben egy 64GB-ost, ha annyi lesz az ára, amit nekem megér. 10-15000, most még drága. Hátha megy az LG-vel, de nem Silicon Power lesz, esetleges LG kompatibilitási problémák miatt. :D

[ Szerkesztve ]

macska

(#1446) camalot válasza maestro87 (#1444) üzenetére


camalot
tag

2,5-es külső vinyát is kapsz 14k-ért, 500giga usb3 (rack/dokkoló gondolom nem játszik méret miatt). Sebességnél a fileméret (sok kicsi, kevés nagy) is számít.

[ Szerkesztve ]

(#1447) macska


macska
tag

Na szóval..., a kísérletek rámutattak a hiba okára. USB 2.0 hátsó porton egyszer teszteltem az eszközt, azzal jó volt. Ezt követően csak USB 3.0 porton használtam. Ott hozta azokat az eredményeket, amit USB 3.0 kellett. Ok. LG média eszközökön kínlódtam egész nap, hát nem ment.Jó, majd használom a gépben. Most jutottam el odáig, hogy akkor kipróbálom a ház elején lévő USB 2.0 portban. Hát nem igazán ismerte fel a gép. Na mondom, akkor itt a hiba oka, hogy nem megy az LG-ben sem valamely oknál fogva. Az első ház elején lévő USB 2.0 portot egy kb 1 méteres kábel köti össze az alaplappal. Ezért rögtön kipróbáltam ugyanazon hátsó USB 2.0 porton amin működött kábel nélkül, csak hosszabbító kábellel. Nem ismerte fel a PC.
A megfigyeléseim alapján, a hátsó USB porton kábel nélkül 2-3 villogás sorozat történt mikor csatlakoztattam az USB 2.0 portra, ekkor ismerte fel a PC. Ha az LG médiákban, a ház elején lévő USB 2.0 porton, vagy a hátsó USB porton (amin direktbe ok volt) kábellel használtam, ezen esetekben csak 1 villogás sorozat volt USB 2.0-án mikor rácsatlakoztattam, és az eszközök nem ismerték fel a pen drive-ot Van ipszilon USB táp csatlakozóm, azaz 2 USB portról veszi le a tápot, így sem ment a hátsó USB 2.0 portról USB toldó kábelen keresztül.

Újból szervíz, de típuscserét kérek nyomatékosan.

Ja, az A-Data 102s 32GB mindenhol, LG-kben USB 2.0 kábellel, a ház elején lévő USB 2.0 porton jól üzemelt. Az érdekesség az, hogy a korábban cserélt DP10-esem, ami USB 3.0-án írásban nem volt jó, a ház elején lévő USB 2.0 portról jól ment.:D

macska

(#1448) CoolBoy323 válasza camalot (#1442) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

egyelőre!! nem terjtedt még el! 1-2 év, és alap lesz, és hosszú távra tervezem venni a pen-t

(#1449) macska válasza macska (#1447) üzenetére


macska
tag

Kiderült a hiba oka. Rossz a pen drive csatlakozója. Bedugom, és amikor úgy érezni, hogy okés,azaz fullra ok, még kell nyomni rajta befelé, és akkor beindul. Amikor működik, akkor néha le is áll. Gondolom elveszti a kapcsolatot. Veszélyes "erőltetve" betenni az USB-be, mert megreccsenhet a csati az eszközökben. Az A-Adata simán, akadás mentesen becsúszik, és mindenhol működik is rendesen. Szervíz. Az alaplapi USB 2.0, és 3.0 kártyán jól működik. Tele van a hócipőm. :D

[ Szerkesztve ]

macska

(#1450) macska válasza macska (#1449) üzenetére


macska
tag

A kilógó fémcsatlakozó felső részén a fém enyhén, épp hogy befelé volt görbülve "gyárilag" középen egy kis ívben. Körömmel óvatosan kiegyengettem hogy egyenes legyen, azóta nem akad, és jónak tűnik. Az A-data S102 fémcsatlakozó része masszívabb egyértelműen. Szóval egyenlőre ok, de nem értem miért kell ennyire spórolni egy lemezvastagsággal. Elment ezzel a hibával két napom, a fene se gondolta volna. De legalább egyenlőre nincs szerviz, és használhatom. A belseje tök jó, és gyors. :D

macska

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.