Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) jubilleum


jubilleum
senior tag

Hello!

Szerintetek egy Corsair Voyager GT 16gb os pendrive jó befektetés?
Mert hasonló kategóriában nem találtam jobbat...

(#802) tnpp


tnpp
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy ha szeretnék venni egy Pendrive-ot, akkor mit kell figyelembe venni?

Sajnos erről semmit nem tudok.

Köszönöm a válaszokat, előre is! :K

(#803) kissdani válasza tnpp (#802) üzenetére


kissdani
senior tag

Mindenek előtt az irás olvasást! Mert vannak olyanok amik csak 2megával irnak ha megveszel egy olyat akkor megőszülsz mire telirakod!
Aztán a noném pendrivékre csak rá van irva hogy 16giga lehet hogy a felét se tudja!
Erre a kettőre főként a márka az szerintem másodlagos!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#804) tnpp


tnpp
csendes tag

Értem, köszi
Esetleg egyéb tudnivaló?

(#805) canniball


canniball
nagyúr

Nemrég tudtam meg, hogy a Corsair Flash Voyager tud wear levelinget, OS-hez ez nem rossz opció... Néztem mint borjú az új kapura, megkérdem hát (hátha másról is lemaradtam): akad-e más pendrive is ami tud ilyet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#806) lorant80


lorant80
tag

Szevasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet...???
A következő lenne a kérdésem: adott egy 16GB-os vagy lehet kisebb pendrive is, amihez a gyártó nem mellékelt semmilyen szoftvert! Ha jól tudom korábbi típusaihoz a Corsair mellékelt olyan szoftvert, amivel partícionálni és titkosítani lehetett a pendrive-okat! De ez most elmaradt, ha minden igaz?! Az érdekelne, hogy ha nincs ilyen program a drive-hoz, akkor hogy tudom partícionálni? Ez lehet hülye kérdés, de én szeretném partícionálni, mivel egy 16GB vagy 8GB-os drive-ot nem csak adathordozásra szeretnék használni, hanem esetleg op.rendszer telepítésre is vagy egyéb olyan dologra, ahol szükséges a drive formatálása! És elég kellemetlen dolog lenne, ha pl: op.rendszer telepítés után újra kellene másolni a drive-ra a különböző adatokat!
Még egyszer hangsúlyozom lehet nagy hülyeséget írtam, de azért érdekelnének a lehetőségek!

Előre is köszönöm a válaszokat!!! :R

S.L

(#807) canniball válasza lorant80 (#806) üzenetére


canniball
nagyúr

Lemezkezelés?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#808) lorant80 válasza canniball (#807) üzenetére


lorant80
tag

Hy!

Ezt most kérdezed?
Próbálni még nem tudom, mivel nem vettem meg az eszközt! Ezért érdekelne egy konkrétabb válasz, hogy így meg így oldható meg ez a fajta dolog! Persze ha megoldható??! :F

S.L

(#809) wariror


wariror
tag

Üdv!

Megtudná mondani valaki hogy a Super Talent 4 fajtája csak a külsöben tér el?

[ Szerkesztve ]

(#810) canniball válasza lorant80 (#808) üzenetére


canniball
nagyúr

Kérdeztem (hogy azzal próbáltad-e már), merthogy a Lemezkezelőben pont úgy jelenik meg mint a HDD-k. Azt nem tudtam hogy még nincs meg (ezt nem írtad)...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#811) ANT válasza lorant80 (#806) üzenetére


ANT
őstag

Először: ha még nem vetted meg a pendrive-ot, honnan tudod, hogy nem mellékelik hozzá a szoftvert?
Másodszor: az említett szoftver a TrueCrypt, amit akár le is tölthetsz utólag.
Harmadszor: a TrueCrypt nem partícionáló, hanem kizárólag titkosító progi. Persze tud akár partíció-szinten is titkosítani, de szvsz te nem erre gondolsz.
TrueCrypt bővebben.
TrueCrypt még bővebben.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#812) lorant80 válasza ANT (#811) üzenetére


lorant80
tag

Mert már kb:90%-ban megvan a kiválasztott és a tesztekből és innen -onnan informálódva úgy tűnik hogy csak ezt az általad is ajánlott progit mellékelik! :( A pendrive: A Corsair Flash Voyager GT 16GB-os változata!
Nekem ez a progi nem okés! Lentebb már írtam hogy miért..., mivel ha pendrive-ról szeretnék Windos-t instalálni akkor azt a partíciót előtte le kell formatálni vagyis minden adat száll róla!!! :W És azért egy 16GB-os pendrive-ot nem szeretnék csak Windos instalálásra használni!!!
Ha a titkosított rész megmaradna formatálás után is akkor jó lenne a progi, de gondolom ez nem úgy működik!??

S.L

(#813) ANT válasza lorant80 (#812) üzenetére


ANT
őstag

Formázás után semmilyen partíció nem marad meg, ez már igaz!
De neked a pendrive-on a Windows lenne, vagy csak a telepítője? Mert formázáskor nem a telepítő partíció törlődik, hanem a célterület, ahová az op.rendszer kerül. Nem kevered véletlenül ezt a kettőt? Vagy én nem értem, mit szeretnél? :F
Másrészt te végül milyen progit szeretnél a Corsair mellé?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#814) építész(ke)


építész(ke)
tag

Szasztok!

Tudom, hogy nem konkrétan a témába vág, de a másik topic nem igazán pörög, itt hátha hamarabb észreveszi valaki.

Szóval:
Segítséget szeretnék kérni. Adva van egy 8Gb-os Kingston DataTraveler pendrive és egy Acer Aspire 5710 laptop Vista SP2-vel. Kb. fél éves a pendrive és eddig semmi probléma nem volt egészen mostanáig. Ma amikor bedugtam a meghajtót nem történt semmi, pontosabban villogott párat, de nem jelent meg a sajátgépben. Az eszközkezelőben a hordozható eszközök között látszik, de a tulajdonságoknál a következőt írja: Az eszköz nem indítható el (Kód: 10). Eltávolítottam az eszközkezelőben majd újra bedugtam, de a probléma hasonló, kivéve, hogy mostmár nem Kingston-ként látja, hanem Microsoft WPD fáljrendszerű kötetként. Két egyéb gépen tökéletesen működik és még az asztali DVD-m is látja. Másik gépen formáztam is, de a laptop továbbra sem látja rendesen. Egyéb USB-s eszközök tökéletesen működnek.
Remélem valakinek van ötlete.

(#815) ANT válasza építész(ke) (#814) üzenetére


ANT
őstag

Gugli találta.
Talán a #6 post lehet a megoldás.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#816) sfdrakex válasza építész(ke) (#814) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen file rendszerre van formázva?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#817) építész(ke) válasza ANT (#815) üzenetére


építész(ke)
tag

A k*********! A WPD-re eszemben sem volt keresni. :W
A megoldás tökéletesen működik, de ha nem távolítom el az eszközkezelőben máig is kiírja, hogy Datatraveler és ez a WPD megoldás (legalábbis nekem) soha nem jut eszembe.
Nagyon köszönöm a gyors segítséget :R !
(A Vistát amint lehet eltakarítom az életemből)

(#818) wid22


wid22
aktív tag

Mi lehet a különbség a Kingston DT és DTI között? Tudja valaki? Kösz

(#819) g@bo válasza jonner (#800) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem, mivel csak olvasod. más kérdés hogy áram alatt van, és használódik. örökké úgy se tart, nyúzd amig lehet, én a 10 év garis corsair voyagert gyilkolom a wdtv vel.. ;]

(#820) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok,

elromlott a Kingstone 16 Gb datatraveler-em.
Olyan problémám volt vele, hogy nem engedett bizonyos iso fájlokat másolni rá, és nem engedte hogy "live usb"-t csináljak win 7-el.
Fogalmam sincs hogy miért, lehet hogy valamilyen eredetiséget figyelő védelmet raktak bele?
Veletek törént már ilyen?
Ha igen mi a megoldás rá?
Holnap viszem gariztatni, kérjek ugyanilyet, vagy szerintetek érdemes lenne más márkát kérni helyette?
Ha igen mit ajánlotok?

(#821) finest


finest
őstag

Mit tudtok a 16GB-os Patriot Xporter XT és a Corsair Flash Voyager és Voyager GT sebességéről? A Patriot újabban egész olcsó, de milyen a sebessége a Corsairhez képest?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#822) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Azon kaptam magam, h szívesen kipróbálnám a readyboostot első kézből, de nincs hozzá pendrive-om. Aki kicsit tájékozottabb az tudna esetleg ajánlani vmit?
Olyasmit keresek, ami kicsi, de marha gyors.
Legszívesebben egy voyager gt-t tudnék elképzelni a kingmax super stick méreteivel. :)
(gép hátulján szeretném elhelyezni, ezért jó, ha nem egy ökölnyi bunkóról van szó ;] - meg eleve, 21. században vagyunk, nehogymá nagyobb legyen egy gombostűfejnél :)) )
Kapacitás nem lényeg, egy 2 gigás már elég, nem kell nagyobb.
Mit tudnátok ajánlani?

Árérzékeny a dolog, nem költenék most tízezreket egy légből kapott ötletért...

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#823) Teasüti válasza Teasüti (#822) üzenetére


Teasüti
nagyúr

up

(#824) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

Egy 4-16Gb-os pendrivera lenne szükségem. nem kell hypergyorsnak lennie, de legyen szép a külalakja. ami szóba jöhet borításnak: csiszolt alumínium, bőr, fa.
ne legyen csicsás, inkább minimalista stílusú. Ha valaki lenne olyan kedves és mutatna pár alternatívát, annak nagyon hálás lennék

Köszi, Gaiwer

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#825) Teasüti válasza MCGaiwer (#824) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Láttál már valaha fa vagy bőr nyakbaakasztóslófaszkát? :Y
Még gondolatban sem merült fel bennem hasonló, h létezhet ilyen.

(#826) tcp válasza Teasüti (#825) üzenetére


tcp
tag

létezik bőr és fa is. nekem mindkettő volt már, konferencián kaptam őket repi ajándékként. Mondjuk a fa drive hátránya az volt, hogy nagyon robosztus volt a tokozás, nem lehetett mellé bedugni másitm a bőr pedig pillanatokon belül megadta magát ha az ember zsebben hurcolászta.

Körül kell nézni neten, vagy olyan cégeknél, akik foglalkoznak céges ajándéktárgyakkal, az egy másik kérdés, hogy megér e pár ezer forintos felárat az exclusive borítás.

(#827) MCGaiwer válasza Teasüti (#825) üzenetére


MCGaiwer
addikt

láttam már mindkét félét, de azok nem tetszettek :S
ha esetleg konkrét terméket nem tud senki találni, akkor pár link is megtenné ezekkel foglalkozó oldalakra

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#828) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem pendriveot ami:
4Gb
irás : ~ 8-10MB/s
olvasás: 10MB/s--->

Inkább a teljesítmény a lényeg és nem a kinézet 4-5k környékén.
Előre is Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#829) vPhis


vPhis
aktív tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Adott egy Silicon Power 64GB-os SSD pendrájv. Ennek ahhoz hogy eSATA-val lhessen használni, kell egy olyan eSATA csatlakozó ami ad powert is :F
ezt hogy lehet elérni? van olyan PCMCIA bőv.kártya ami ad powert is az eSATA-ba?
ha nincs akkor egyáltalán hova tudom csatlakoztatni és hogy?

[ Szerkesztve ]

(#830) tomy_cz válasza tomy_cz (#828) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Háth..végülis kutakodtam kicsit és ennél kötöttem ki: OCZ RALLY2 Pendrive 4GB
Vélemény? :)

Egyébként ajálom figyelmetekbe az[USBSpeed.net] oldalt, ami nagy adatbázist tartalmaz a pendrive-ok tekintetében, irás és olvasást illetően. :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#831) cross56


cross56
senior tag

:R

(#832) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Milyen lenne egy pendrive-ról futtatni a gépet, OS-t, felmenni a netre és úgy használni pl. ebank-os szolgáltatást, esetleg ügyfélkapu-t. Kényes dolgok, személyes adatok. Vki mondta, linux alá nincsenek vírusok, ezért ubuntu os-t tenni rá. Csak erre használni a pendrive-ot, máskor meg hdd-ről bootolni a win xp-t.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#833) vPhis válasza tknof1871 (#832) üzenetére


vPhis
aktív tag

Háthogyhogy milyen lenne? Gyorsabb, jobb, biztonságosabb.

(#834) Core2duo6600 válasza tomy_cz (#828) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A kingstone nak van egy olyan, ami zulképpen micro sd kártyaolvasó, a kártya is benne van persze, szvsz azok a leggyorsabbak.

(#833) vPhis
Hát hogy gyorsabb lenne azt kétlem, a pendrive ekeve lasső, már már használhatatlanul, én inkább a wd passportot viszem magammal.
2-3 szor gyorsabb mint a pendrive ok.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#835) vPhis válasza Core2duo6600 (#834) üzenetére


vPhis
aktív tag

van ám eSATA-s SSD pendrive néven. Amúgy úgy gondoltam h az ubuntu gyorsabb mint a win

[ Szerkesztve ]

(#836) Core2duo6600 válasza vPhis (#835) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az SSD az más, a Pendrive megint más,
Pendrive nekem és sokaknak az USB be dugható adattárat jelent, és én erre mondtam, hogy tetvesen lassú.

5000 el írok az egyikre, a másik valamivel gyorsabb, de kisebb.
Van egy 32 Gb os Corsair is, használhatatlanul lassú.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#837) vPhis válasza Core2duo6600 (#836) üzenetére


vPhis
aktív tag

Jól tudom mi az SSD és tudom mi a pendrive.
Ezt nézd meg:

és a PH! cikk

(#838) Core2duo6600 válasza vPhis (#837) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az egy dolog, hogy rajta van az esata port.
De sok pendrive még az usb sebességét sem közelíti meg.
És a gond itt van, hogy usb 2.0 nak árulják, és ennek ellenére tetvesen lassú.
Amit vettem kingmax 8gb ud-01 3510/usb stick, pl. 7600 ba került.

Kb 10 000 ért, lehet kapni, 1,8 colos USB hdd ét gyorsabb is és fajlagosan olcsóbb is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#839) vPhis válasza Core2duo6600 (#838) üzenetére


vPhis
aktív tag

Értem mire célzol.
Am USB 3.0 mennyivel lesz gyorsabb?

(#840) Core2duo6600 válasza vPhis (#839) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Állítólag 10 -szer gyorsabb az USB 2.0 nál, van a laponom 2 port, de ilyen eszközöm nincsen, és nem is igen kapni még.

Sebességben az usb 2.0 sebessége elég lenne egy pentől jelenleg, ha maga a pen tudná.
Itt a flash mem ami benne van lassú szvsz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#841) harry


harry
veterán

Sziasztok, szeretnék egy olyan pendriveot, melyre telepíthetnék oprendszert (egy ubuntu home-server / media gép volna). Milyen szempontok volnának fontosak? Mekkora legyen a minimális írási/olvasási sebesség? Mennyivel lenne lassabb egy vinyónál? Mármint a tényleges használat alatt, nyilván olv/írásban lassabb egy pen, de ez mennyire érezhető pl. torrent, hálózati másolgatás, ftp, filmezés, stb esetén? Fontos, hogy csak az oprendszer lenne a pendriveon, van mellette egy vinyó is, ott van minden adat.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#842) lajszer


lajszer
tag

Sziasztok!

LG Blu-ray lejátszomhoz keresek jó pendriveot, amiről tuti fogja olvasni a 4-12 gb közötti méretű .mkv, Divx(HD) filmeket! Fontos lenne olyan pendrive, amire egyből rá tudom másolni a nagy méréretű fájlokat. (Nem muszáj hogy villám sebességű legyen, de legalább menjen rá)

Hallottam hogy vannak a fájlrendszerrel (FAT32 v NTFS) "gondok" hogy valamelyik nem kezeli a nagy fájlokat. Hogy is van ez?

én amúgy ezt néztem ki:

Lécci segítsetek :R

(#843) syberia


syberia
veterán

Sziasztok!
Vaterán találtam egy Kingston pendrive-ot és nem tudom
elhinni hogy létezik belőle 512GB kapacitású!
Szerintetek? [link]

https://howbad.info/

(#844) Gerisz válasza syberia (#843) üzenetére


Gerisz
addikt

A gyártónak is szóljon már!
Lehet ezt sok pénzért megvenné a konkurencia is.
Egyébként a legnagyobb Kingston a Data Traveler 300 a maga 256GB feltüntetett (nem valós adattárolásra képes) kapacitásával. (900$ az ára :) )
Ráadásul ami a képen van az a Data Traveler 101 amiből a maximális 16GB-os kapacitású.

[ Szerkesztve ]

(#845) syberia válasza Gerisz (#844) üzenetére


syberia
veterán

Köszi a választ, az ipse remélem nem ugrat be senkit sem! :R

https://howbad.info/

(#846) Gerisz válasza syberia (#845) üzenetére


Gerisz
addikt

dehogynem

(#847) lajszer válasza syberia (#845) üzenetére


lajszer
tag

Sztem úgy gondolta hogy 8*64 Gb :D végülis az 512 :D :W

(#848) Gerisz válasza lajszer (#847) üzenetére


Gerisz
addikt

Hiába gondolja, nincs a Data traveler 101-ben 16Gb-tól nagyobb.
De ezen a fórumon írnak a "jelenségről" és problémáról, átverésről kinek hogy tetszik.

(#849) fuzyi63 válasza syberia (#843) üzenetére


fuzyi63
csendes tag

Ez nekem is hihetetlennek tűnik első hallásra, de ha elég gyors az interneted(amit a sajátomról nem tudok elmondani), akkor keress rá a Kingston honlapján, és ha igaz, akkor ott megtalálod(gondolom nem kis reklámban). minden jót

(#850) syberia válasza fuzyi63 (#849) üzenetére


syberia
veterán

Kíváncsi vagyok a vevő arcára majd ha mondjuk 400 Gb adatot szeretne erre rámenteni: [link] :(

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.