Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) maross válasza finest (#150) üzenetére


maross
veterán

ugy ertettem ramasolsz egy dvdnyi cuccot, es 6os verzioszam felett mar lathato az irasi sebesseg. tesztekben annyira nem hiszek, mindig jobbat mutatnak mint kene.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#152) finest válasza maross (#151) üzenetére


finest
őstag

8000 kbyte/mp körüli sebességgel másol át egy 4.3GB-os fájlt, a legmagasabb menet közben 8545kbyte/mp volt.
Kisméretű -2-5MB- fájlokat tartalmazó könyvtár másolásánál 1000kybte alatt volt az írás, de a 70-80MB-os fájlok átvitelénél az elején 16000 kbyte/mp feletti értéket is mért, bár ez rendszerint visszaesett 8000-8500 körülire.

MOD: nincs mit :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#153) Egon válasza finest (#152) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, ez engem is érdekelt... :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#154) maross válasza finest (#152) üzenetére


maross
veterán

koszi. minimum ketszerese kene, 8giga 7-8mb/sec sebesseggel majdnem husz perc. mennyivel jobb 15megaval 10perc! :). en csak arra hasznalnam, hogy filmeket mozgassak gep es noti kozott, es nezzunk filmet! felkialtas utan ujabb negyed orat varni kellemetlen. a wifi neha nem birja el (hd-videok).

szerk: ez most konkretan milyen 8gigas pendrive? :). szemeztem egy kingstonnal, talan 8/valami van a hatara vesve, 5500ft-ert aruljak.

itt egy teszt gooddrive 4gigarol, ajanlom mindenkinek a markat, olcso, jo.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#155) finest válasza maross (#154) üzenetére


finest
őstag

Corsair Voyager. A 4,3GB-ot kb. 8 perc alatt írta fel egyébként. A Corsair Voyager szvsz elég jó, sebességben korábban csak az OCZ Rally GT2 vagy mi gyorsabb csak nála.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#156) maross válasza finest (#155) üzenetére


maross
veterán

koszi, utananezek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#157) Chapell


Chapell
aktív tag

Ha nagyon durva sebességű pendrive-ot akartok, akkor a Kingston DataTraveler HyperX USBs tárolókat érdemes nézegetni. Tesztek szerint 30 MB/s olvasási és 20 MB/s írási sebességgel rendelkezik. Kérdés ebből mi az igazság.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#158) maross válasza Chapell (#157) üzenetére


maross
veterán

ilyenem van 2 gigasban Goodram High Speed 4GB, 28/20 as + marha olcso (es ebbol 28/15 -ot szokott produkalni. mar csak meg kene talalnom a 8gigas megfelelojet, mert ehhez hasonlo sebessegut normalis arban meg nem talaltam.

chapell: a kingston hyperx a maga 25-30ezres araval sajna nem opcio.

a corsair flash voyager 19/13 as, az gyarkolatban 10mb/sec irast jelenthet, joo lenne azert a masfelszerese :). viszont 6e forint, barati ar, ha nem talalok jobbat, ilyen lesz belole.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#159) maross


maross
veterán

talaltam meg egy jot, corsair survivor gt 8gb, 7500ft, es 24/20 koruli a gyakorlatban, nem rossz.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#160) finest válasza maross (#159) üzenetére


finest
őstag

Fura, h ennél az olvasás alacsonyabb egy tízessel a Voyagerhez képest, bár ésszerű engedmény.
A te esetedben nem lenne hatékonyabb megoldás egy 2.5"-os külső tároló, olyan ami USB-ről kapja a tápot is, csak gyorsabb lenne a filmek ide-oda szállítása a szobák között?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#161) maross válasza finest (#160) üzenetére


maross
veterán

vegulis, az sem lenne rossz, de rossz tapasztalataim vannak a kulso mobil rackekkel. hozzateszem a 3.5osokkel, 2.5ot nem probaltam meg :).

van 160 es 250 2.5" vinyom a polcon, lehet veszek valami pofas usbs racket hozza, bar persze ez 8koruli pendrive arnak a duplajabol jon ki, de merete ugye 20-30szorosa. elgondolkodom a dolgon :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#162) Ribi


Ribi
nagyúr

Vettem egy 4G-s A-data pd7 pendrájvot.
Most teszteltem a legujabb TC-vel, 7.03 es 15-17MB/sec -el ir es kb 22-vel olvas. Az olvasast azert nem tudom jol tesztelni mert a winyo a gepben igencsak lassu es toredezett, HD Tune nevu progi 28MB/sec-et mond ra.
Viszont amit eszrevettem, hogy regi TC-vel (5.5) sokkal lassabban irt. Ott alig erte el a 10MB/sec-et.
Mar en is elgondolkoztam azon, hogy veszek egy mobil winyot. Mar vannak eleg strapabiroak is. Egyik cegben hasznalnak sok ilyet, kompakt, teljes gumi boritassal, asszem kb 1 vagy 1/2 meterig utesallo. Ficko is keres nelkul bemutatta, hogy fel meterrol nyugodtan le lehet ejteni.
Es ezek nem 4 meg 8 hanem 120 gigasok, gyorsabbak mint egy pendrive es 20k alatt vannak. Csak az egyetlen gondom az, hogy nem tudom zsebrerakni.

(#163) ANT válasza Ribi (#162) üzenetére


ANT
őstag

Vegyél 2,5"-os vinyó + külső rack kombót. Azt akár zsebre is tudod tenni.
Szerk:ez itt OFF. :B

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#164) Ribi válasza ANT (#163) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sajna nincs akkora zsebem.
Mar igy is alig fer el a 2 pendrive meg a kulcscsomo a zsebemben :O
Amugy en nem vennek kulon rack+winyo kombot mert azok szarok. Egybe dolgok jobbak.

(#165) ANT válasza Ribi (#164) üzenetére


ANT
őstag

Ha külön veszel rack-et, vinyót, az miért is szar? Csak mert ismerősök-kollégák (velem együtt) használnak ilyen párosítást, és nincs vele semmi bajunk. (2,5" - 3,5" egyaránt.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#166) finest válasza ANT (#165) üzenetére


finest
őstag

Milyen 3.5"-os rackkel nyomulnak az ismik? Olyat keresek, amiben van feszingadozás elleni védelem (un. softstart). Raidsonic, Sharkoon rackekkel van tapasztalat?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#167) ANT válasza finest (#166) üzenetére


ANT
őstag

A legtöbb rack Coolink. A 3,5"-esekben nincs semmi extra, csak aktív hűtésűek. Az általad említett típusokkal nincs tapasztalat.
Szerk: OFF

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#168) Ribi válasza ANT (#167) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat amit en vettem asszem az is cooolink, csak nincs benne aktiv hutes.
Hat a winyo melegszik is benne mint az allat.
Nemtom ki tevezte de kirugatnam a rákba. Vegulis a működésében nincs vele gond, csak nem tartanam benne a winyomat. Perpillanat a dvd irot hasznalom rajta :)
Aktiv hutes meg nem volt szimpi mert nem kell nekem +1 zajforrás.
Na de hagyjuk ezeket a dolgokat.

Most jol elvagyok a pendrájvval, gyors mint az allat. remelem sokaig fogja birni a kikepzest.

(#169) szilva01


szilva01
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ilyet érdemes -e venni(oldal alja 16Gb-s).Nem néztem szét van-e olcsóbb, de a minőség is fontos!!És ez az ütés+vízállóság+30Mb olvasási sebesség nem hangzik rosszul!

[ Szerkesztve ]

(#170) Traxx válasza szilva01 (#169) üzenetére


Traxx
őstag

Ezt az OCZ-t én is nézegettem. És ezt leltem. Gondolom a 16-osról is hasonló adatok születnének...Tehát nem rossz, de van ez alapján jobb is...

Egyre jobban gondolkozok egy ilyen Voyager-en, de lehet, hogy A-Data lesz belőle...nem tudom...Corsair a név miatt (meg mindenki dícséri), A-Data a könnyebb beszerezhetőség miatt...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#171) szilva01 válasza Traxx (#170) üzenetére


szilva01
őstag

Kösz a linket!! :R :R

(#172) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Vhol olvastam, h. a 4 Gb-nál nagyobb fájlokat nem lehet másolni a pendrivera. Ez tényleg igaz, h. nem tudja kezelni, mozgatni az ekkora méretű fájlokat? :F

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#173) Ribi válasza Joe bácsi (#172) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha jol tudom csak fat32-re lehet fomazni ezeket es az tenyleg nem kezeli le a 4G-nel nagyobb dolgokat. Mint a DVD. Ki akartam irni egy isot dvd-re, meg is csinálta, csak utána nem volt ott a file :)

[ Szerkesztve ]

(#174) ANT válasza Joe bácsi (#172) üzenetére


ANT
őstag

Formázd NTFS-re- és utána írhatsz rá >4GB .iso-t is.
Szerk: NTFS-re formázás előtt optimalizáld teljesítményre a pendrive-ot. (Hardver/Tulajdonságok/Házirendek)

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#175) Dzsekó válasza Joe bácsi (#172) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Azért csak 4GB-ot tudsz rámásolni, mert a pendrive-od Fat32-re van megformázva, és a Fat32-nek ez a fizikai határa.
A HP Format Tool-al meg tudod formázni NTFS-re és akkor akár 8,5GB-ot is rá tudsz másolni. Itt tudod letölteni.
Üdv!

(#176) Joe bácsi válasza Dzsekó (#175) üzenetére


Joe bácsi
őstag

De ha megformázom NTFS-re, akkor instabilabb lesz a pendrive, csökken az élettartama és kevesebb lesz a felhasználható tárterület. :W

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#177) VVoid válasza Joe bácsi (#176) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ezt miből gondolod? Miért lenne instabilabb, és mitől csökkenne az élettartama?

(#178) ANT válasza Joe bácsi (#176) üzenetére


ANT
őstag

És hogyan ellenőrzöd, hogy csökken-e az élettartama? Mihez viszonyítasz?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#179) Joe bácsi válasza ANT (#178) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Itt a Ph-n olvastam az egyik fórumtag tesztjében amiket leírtam.
Pl.: nem 5 évet, hanem csak 2 évet bír ki a pendrive hiba nélkül.
Azt is olvastam, h. nem véletlenül vannak alapból FAT32-re formázva a pendriveok.

Vvoid: azért, mert nem FAT32-ben van a pendrive.

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#180) VVoid válasza Joe bácsi (#179) üzenetére


VVoid
aktív tag

Belinkelnéd azt a tesztet? Nekem nagy baromságnak tűnik, hogy filerendszertől függ egy pendrive élettartama.

(#181) Joe bácsi válasza VVoid (#180) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Reggel vagy a mai nap folyamán megkeresem a tesztet. (Remélem megtalálom.) De azt is írták, h. csökken az üres tárterület NTFS-ben.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#182) Dzsekó válasza Joe bácsi (#181) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kb. 70-80MB-al foglal többet egy NTFS partíció.
Egyébként én meg másik pendrive-os topikban (külföldi) írási sebesség gyorsulásról olvastam, ha NTFS-re volt partícionálva.

(#183) Joe bácsi válasza VVoid (#180) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Megtaláltam: [link]

Az összes hszt olvasd végig és ott írnak érdekes dolgokat. :W

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#184) VVoid válasza Joe bácsi (#183) üzenetére


VVoid
aktív tag

Végigolvastam, de csak egyvalaki írta, hogy NTFS alatt hamarabb tönkremegy, de hogy mire alapozza, azt nem igazán. Továbbra is fenntartom, hogy ez így marhaság. Az meg, hogy 70-80 megával kevesebb hely van, egy 8-16 GB-s pendrive-nál szerintem abszolút nem számít, legalábbis nekem nem.
Amúgy meg, szerintem pendrive-on nem kell tárolni fontos adatot, csak hordozónak kéne használni. Ha tönkremegy, ott a garancia. Ha azon túl megy tönkre, egy 8-16 GB-s pendrive-ot pár év múlva úgyis le kell cserélni egy jóval nagyobbra.

(#185) Joe bácsi válasza VVoid (#184) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Arra alapozza, h. naplóz a pendrive ntfs-ben.
Én sem fontos adat tárolónak akarnám használni. Csak ezt-azt ide-oda vinni.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#186) VVoid válasza Joe bácsi (#185) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szerintem ezen nem érdemes görcsölni, az NTFS amúgy is stabilabb filerendszer, szóval én mindenképpen ezt használnám, hadd naplózzon, kit érdekel. Corsair Voyagert pl. 10 év garanciával láttam, ha azt kibírja, jó, ha nem, gari, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#187) Joe bácsi válasza VVoid (#186) üzenetére


Joe bácsi
őstag

A gyártó ad rá 10 évet, nem a cég. Nem???

Én meg nem fogok azzal sz@rakodni, h. amcsiba elküldöm a pendriveot.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#188) VVoid válasza Joe bácsi (#187) üzenetére


VVoid
aktív tag

Hát, akkor ne vegyél pendrive-ot :DD

(#189) Dzsekó válasza Joe bácsi (#187) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sok bolt, ahol veszed, szintén megadja rá az 5-10 év garit.
Amúgy ezt a hamarabb tönkremegy dolgot sem értem miért olyan fontos.
2-3 évet biztos kibír mindegyik, ezután már úgyis legalább 3x ekkorát fogok venni.
Első pendrive-omat 2004-ben vettem 128MB-osat.
Utána 2006-ban 1GB-osat, és e hó elején egy 16GB-osat 2 év garival.
Én a fenti adatok szerint kb. 2 évente cserélek pendrive-ot és ez idő alatt ki is szolgálnak, szóval nekem bőven elég a 2 év gari. Arról nem is beszélve, hogy sok bolt manapság hamar csődbemegy, eltűnik, és akkor mit érek a garival?

[ Szerkesztve ]

(#190) Joe bácsi válasza Dzsekó (#189) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Itt Szegeden minden számtech bolt 2 év garival adja.
Nekem nem kell 2-3 év múlva nagyobb, mert akkora már nem fogok hurcibálni dolgokat.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#191) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Van vkinek vmi tapasztalata az OCZ ATV pendrivekról?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#192) Traxx válasza Joe bácsi (#191) üzenetére


Traxx
őstag

20 hsz-el fölötted linkeltem egy tesztet.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#193) Joe bácsi válasza Traxx (#192) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Kössz!!! :R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#194) vcoco


vcoco
csendes tag

Sziasztok

Minap vettem egy 2GB-os maxell usb 2.0 flash drive-ot.
Viszont sehogy sem tudok rá írni/olvasni.

Miután bedugom a PC-be az felismeri telepíti, majd megjelenik a sajátgép-ben (H) meghajtóként, amikor rákattintok, hogy megnyissam akkor ugyan azt írja ki mintha egy CD meghajtóba nem lenne lemez és úgy akarnám megnyitni.

A lemez kezelésben eltávolítható de olvashatatlan ként szerepel!
Egyszer miután többször megvolt a le fel csatlakoztatás azt is kiírta hogy nincs formázva, rányomtam hogy formázd de azt sem engedte.

Szerintetek ez lehet az én bénaságom vagy vihetem vissza a boltba cserére?

(#195) bob011 válasza vcoco (#194) üzenetére


bob011
tag

Ha eddig még nem tetted meg, akkor CSERE lesz az.

(#196) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

hello
probáltatok már a pl Corsair vagy más pendrive-ra windows xp-t vagy vistát telepíteni mintha hdd lenne?
hogy usb-ról bootol utána

ha nem ki akkor tudná valaki próbálni?

mert most vettem Kingston DataTraveler 101 II 4GB-ost és arra nem lehet 1xűen
pedig olvasás 18MB/s írás 7MB/s és csak 2600Ft volt 5év gari

(#197) MaSzKa válasza vcoco (#194) üzenetére


MaSzKa
senior tag

próbáld ki usb 2.0 ás másik gépbe

nekem pl a kingston nem megy usb 1.1-es régi gépbe gigabyte p3as alaplap pedig új biossal :(

(#198) bob011 válasza MaSzKa (#196) üzenetére


bob011
tag

Ilyen pörgés mellett esetleg egy angol(v. amilyen nyelvet megértesz) nyelvű fórumon nagyobb sikerrel járhatsz mint itt.

:K

[ Szerkesztve ]

(#200) lúzer válasza vcoco (#194) üzenetére


lúzer
veterán

esetleg ellenőrizni:
regedit:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies]
"WriteProtect"=dword:00000001

persze ha más pen jó akkor mindegy

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.