Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) BitRider válasza volandy (#12950) üzenetére


BitRider
aktív tag

*Egyelőre. :K Legalább ez legyen a helyén.

A kitolós csak azért felejtős, mert egy idő után feladják a sok mozgatást. Nincs min meijedni, addig kell használni, amíg megy. Rendszeres filmnézésre legközelebb érdemes SSD alapú pendrive-ot vagy... rendes SSD-t venni. Utóbbira is van az M.2 tok, vagy a normál 2,5"-os. De ezeket már milliószor felhoztuk az utolsó párszáz hozzászólásban.

(#12952) volandy válasza BitRider (#12951) üzenetére


volandy
senior tag

Okkés!
Köszi!
:R
Ismét visszaolvasok. Hátha megértem amit írtok. .....M.2 tok......vagy normál 2,5"......
Hát egyelőre még most sem értem, hogy nekem melyik a jó és itthon mi kapható kpra!

(#12953) BitRider válasza volandy (#12952) üzenetére


BitRider
aktív tag

Filmezéshez, hosszabb távon biztos, hogy egy SSD tartósabb. Pendrive-ok esetén is van már SSD (pl. az általad is említett Silicon M80), de ott inkább a kis méret és a sebesség jön össze, a tartósságot még nem tudjuk, illetve biztosan gyengébb, mint a nagyobb társainál.

Amúgy szerintem ez a best buy: Axagon EEM2-SG2 - bár most feljebb kúszott kicsit. Hozzá egy olcsóbb, gen 3-as M.2 NVMe SSD és hosszabb kábel (1m / 2m), ha kell. Ez már nem pendrive, de gyorsabb és minőségibb (egy jó buci pendrive méretében).

Ezen kívül meg van a klasszikus 2,5" SATA SSD + egy tok.

[ Szerkesztve ]

(#12954) volandy válasza BitRider (#12953) üzenetére


volandy
senior tag

Húha! Köszi! Na most már kezdem kapisgálni.
Tehát kell nekem: 1db Axagon eem2 és még 1db M.2 NVMe SSD és természetesen kábel. Na ezekkel nem voltam tisztában.
Okkés!
Köszi!
:C

(#12955) volandy válasza BitRider (#12953) üzenetére


volandy
senior tag

Ezek működő külső hdd. Western Digital 2.0TB usb 3.0. A többi csak 2.0.

[ Szerkesztve ]

(#12956) BitRider válasza volandy (#12954) üzenetére


BitRider
aktív tag

Kábele van eleve, szeretem is, kb. 10 cm. De asztali géphez, ha van rajta USB-C, a plusz kábellel lehet kényelmesen hozzáférni.

(#12957) avl


avl
aktív tag

sajnos itt OFF az SSD, de azokbol mindegyik böven jobb (megbizhatosagbol, miböl ?), mint egy HDD vagy pendrive ? mert ott is komoly arkülönbsegek vannak, vannak relative nem dragak:

pl. [adata-sd600q] ?
[verbatim-vx500] ?
[philips FM25SS030P/00] ?
[apacer] ?
[hikvision] ?

(#12958) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Kingstone Datatraveler Exodia/Exodia M/Onyx (128 GB) közül melyiket válasszam ugyanannyiért? A gyártó oldalán nem látom, hogy írnák a sebességeket. Gondolom elég harmatgyenge az írási sebesség, de mivel csak anyámnak lesz, és csak filmek tárolására és tv-n való lejátszásra lesz használva, max heti egyszeri írva, így valami olcsóbb pendrive kellene.

[ Szerkesztve ]

(#12959) volandy válasza SOAD19 (#12958) üzenetére


volandy
senior tag

(#12960) SOAD19 válasza volandy (#12959) üzenetére


SOAD19
addikt

Értem, akkor mit tudnátok ajánlani olcsó alternatívának?
Esetleg ez?

(#12961) VibeX


VibeX
tag

Üdv sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.
Vásároltam egy Marvel M80-at, és leformáztam GPT-re, azonban most ugye lemezmeghajtóként kezeli, usb csatlakozású SCSI - (UAS) háttértárként. Mondjuk azért, mert formázás után nem észlelte sehol, és én a lemezkezelőben új kötetként újracsináltam.
Hogy tudom visszacsinálni, hogy ismét usb eszközként ismerje fel?
Előre is köszi, már össze-vissza fosom a bokámat, hogy elrontottam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12962) King Unique válasza VibeX (#12961) üzenetére


King Unique
titán

A Windowsokban az MBR / GPT formátumra inicializálni lehet, nem formázni, aminek normál esetben semmi köze az alább ismertetett működéshez, mármint nem MBR / GPT szerinti inicializálás függvénye.

Az UBS-s meghajtók Windowsoknál cserélhető lemezként és helyi lemezként működhetnek, ahol az átlagos pendrive-oknál jellemzően az előbbi van, ellenben ezeknél az extra gyors, SSD-alapú pendrive-oknál nem ritkán az utóbbi, ami önmagában még nyilván nem hiba.
Ahogyan az "SCSI - (UAS) háttértárként" történő megjelenés, vagyis az UASP mód támogatása sem, sőt az eleve szükséges ahhoz, hogy az adott USB 3.X szabvány adatátviteli sebességét ki lehessen maxolni.

Vagyis nem világos miért akkora probléma a helyi lemez + az UASP, miért kellene azt okvetlenül cserélhető lemez + BOT módra állítani, meg amikor eleve az előbbi úgymond a "fullosabb". :))

[ Szerkesztve ]

(#12963) avl válasza avl (#12957) üzenetére


avl
aktív tag

Erre ?
vagy hol tegyem fel ?

(#12964) VibeX


VibeX
tag

Köszi az infot.

És az miért van, hogy sebességben így se hozza az 500 mb/s - os írást? Láttam BitRider crystalos tesztjét, nekem kb fele az összes érték. 3.2-es portban van használva, GPT + NTFS + win index ki (az a windows search szolgáltatás, igaz?). Gyakorlatban 380 mb/s a max, amire képes. Közben ahogy melegszik, veszít is a teljesítményből, lemegy 345 körüli értékekre, ami nyilván érthető is.

[ Szerkesztve ]

(#12965) VibeX


VibeX
tag

Okés a verzió nem stimmel, de az csak nem olyan lényeg.

Ugyan az a Marvel M80 250GB

[ Szerkesztve ]

(#12966) nggabi válasza VibeX (#12965) üzenetére


nggabi
nagyúr

[link] a megoldás meg az h a kocka usb-ből létezik gyorsabb is. ha van usb-c > A átalakítód azzal se mész sokra mert kb az összes felezi a sebességet. de egy próbát megérhet. asszem linkeltek itt olyat ami full speed 1-2 ezer ft.

"szenyor dzsíííí"

(#12967) csibe1 válasza VibeX (#12965) üzenetére


csibe1
addikt

Az eszközök által elérhető legnagyobb sebességhez mind a két oldalnak teljesítenie kell a sebességhez tartozó szabvány követelményeit.
Szóval ha a géped nem tudja ezt, de a pendrive igen, akkor szerintem a gépednél van valami gond. :)

Nálam sincs USB 3.2-es port a gépen, nem is megy akkora sebességgel a másolás; hiába tudná a külső házas SSD. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12968) King Unique válasza VibeX (#12964) üzenetére


King Unique
titán

Aztán pontosan milyen "3.2-es portban van használva"?
Csak mert van ugye USB 3.2 Gen 1(x1) 5 Gb/s, Gen 2(x1) 10 Gb/s, Gen 2x2 20 Gb/s, stb. :))
Ezek 5 Gb/s alapú USB 3.2 Gen 1 (= USB 3.0) értékeknek tűnnek, azért kb. a fele a más által mért értékeknek, ellenben ugye a Silicon Power Marvel M80 USB 3.2 Gen 2 10 Gb/s interfészes pendrive, ahol azon adatátviteli sebesség eléréséhez értelemszerűen minimum olyan USB-portra van szükség, mármint USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s).

(#12966) nggabi:
USB-A - USB-C adapterből is értelemszerűen USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) típusút (pl. AXAGON RUCM-AFA) kell venni és használni az USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) interfészes penrive-hoz, akkor nem fogja felezni az adatátviteli sebességet.

(#12957) avl:
Értelemszerűen a "Milyen SSD-t vegyek?" topik témája a gyárilag készre szerelt külső SSD-k ajánlása és vásárlása, ahol már készen vannak a válaszok (példák).

[ Szerkesztve ]

(#12969) lorcsi válasza KRi2 (#12906) üzenetére


lorcsi
veterán

ezt be lehetne tenni az összefoglalóba
sok kérdést megválaszolna

(#12970) lorcsi


lorcsi
veterán

vettem egy maxell flix pendrive-t
[kép]
a max írástól messze van, de így sem vészes
hordozósnak, filmezősnek vettem

(#12971) attiati


attiati
veterán

Hozzám került egy 32GB Sandisc pendrive.
Szerintem ő lehet az (Ultrafit).
Ezekhez külön drivert kellene telepíteni?

Van rajta valami install sandisc software.exe, de nem települ.
Átirányít honlapra, ahol nem tudom, hogy mit kellene letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#12972) BitRider válasza attiati (#12971) üzenetére


BitRider
aktív tag

Formázni kell, nem telepíteni.

(#12973) attiati válasza BitRider (#12972) üzenetére


attiati
veterán

Közben kiderült, hogy csak egy másik pendriveról nem tudok rá másolni.
Hdd-ről igen.

(#12974) BitRider válasza attiati (#12973) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ettől függetlenül érdemes formázással kezdeni és utána használatba venni, főleg ha csak így "hozzád került". Semmilyen külön szoftver nem kell egy pendrive használatához.

[ Szerkesztve ]

(#12975) gergo5991


gergo5991
őstag

hello
egy olyan kérdésem lenne:
hdd-ről akartam usb-re másolni filmet, 30mb/s nél megállt
mondom kipróbálom hdd-ről átmásolni ssd-re, ott 200 mb/s-el másolt, hátha ssd-ről gyorsabban teszi usb-re.
ssd-ről usb-re 30mb/s ez is..
valaki meg tudná mondani mi a jó istent kell tenni, hogy legalább 100mb/s el másoljon egy filmet?
ha wifin keresztül tudok 100mb/s el tölteni le játékokat stb, mi a francért nem lehet usb-re csak 30mb/s-el másolni?
1tb-sos seagate barracuda a hdd, 3.1 es usb-k vannak a gépen, alaplap tomahawk 450b ha jól emlékszem
ssd samsung evo

mindenhol megy ez a f. méregetés mi mennyi sebességet tud, a való életben meg 30mb/s nél megáll az élet..

(#12976) BitRider válasza gergo5991 (#12975) üzenetére


BitRider
aktív tag

Minden hülyeséget leírsz, csak épp a pendrive típusát nem, mikor arról panaszkodsz. Nyilván az az, ami ennyit tud, vagy pedig az USB portot nem sikerült eltalálni és 2-esbe dugtad.

[ Szerkesztve ]

(#12977) Yahhher válasza gergo5991 (#12975) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.
Olyan pendrive kell, ami képes nagy tempóra. És/vagy olyan usb port, ami képes nagy tempóra. Ez nem úgy működik, hogy van egy pendrive-om aztán az gyorsan tud írni, mert a wifin is a átmegy 100mb/s.

Üdv B.

(#12978) BitRider válasza Yahhher (#12977) üzenetére


BitRider
aktív tag

- vagy

gergo5991: Nálam továbbra is legalább 300 MB/s az átvitel pendrive esetén, az M.2-es cuccnál meg 600-900 MB/s. Ez a tipikus, napi használat során a tapasztalat. Az egyik egy USB 3.0 Gen 1-es HUB-ra van dugva, a másik pedig USB-C 3.0 Gen 2-re közvetlenül egy plusz kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#12979) BitRider válasza BitRider (#12978) üzenetére


BitRider
aktív tag

Vagyis USB 3.1. A Gen számít: az 1-es 5 Gbit/s, a 2-es pedig 10 Gbit/s (azaz 625 MB/s és 1250 MB/s) maximális sebességgel bírnak.

És még egy tapasztalat: hiába nem éri el a 625 MB/sec-et egy eszköz Gen 1-en, mégis soknál az tapasztalható, hogy Gen 2-es porton több kihozható belőlük.

Sokszor hiba, hogy lehet, hogy akár Gen 2-es portra dugsz egy USB HUB-ot, ha maga a HUB nem képes kezelni azt a sebességet. Ilyenből amúgy kevés van, általában csak Gen 1-esek.

[ Szerkesztve ]

(#12981) Yahhher válasza gergo5991 (#12980) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Ez kb ennyit tud. Az hogy 60 van ráírva, az kb 30at jelent. Tehát mondjuk minden rendben, ez az amit tud. Akkor lett ez gond, mikor elkezdtek a nagyobb kapacitású pendrive-ok terjedni.

Üdv B.

(#12982) gergo5991 válasza Yahhher (#12981) üzenetére


gergo5991
őstag

rendben köszi a választ, ha 100mb/s kellene, akkor 200mb/s est keressek kb?

(#12983) King Unique válasza gergo5991 (#12975) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon egyszerű, nyilván olyan pendrive-ot kell venni és használni, ami kellően gyors és magas írási sebességet tud, linkelve lett már itt a topikban ez ügyben többször egy korábbi hozzászólás + egy másik, amelyekben össze lett gyűjtve több ilyen pendrive. Ellenben a különféle Kingston Exodia sorozatok siralmasan lassúak, amiről már ugyancsak volt szó itt, lásd más esetét.
Ennyi! :)

(#12979) BitRider:
Az 5 Gb/s alapú USB 3.0 illetve újabb nevén USB 3.2 Gen 1 szabványnál eleve 8b/10b kódolás van, ami miatt soha nem lesz az 625 MB/s, mivel nemcsak szimplán 8-cal kell leosztani, hanem 0,8-cal szorozni is, ami max. 500 MB/s. De az 500 MB/s is csak az elmeléti maximum, ami a gyakorlatban max. 450-460 MB/s szokott lenni.
A 10 Gb/s alapú USB 3.2 Gen 2 szabvány már más tészta, mivel annál 128b/132b kódolás van, ott 1212 MB/s az elméleti maximum, ami a gyakorlatban max. kb. 1000 / 10XX MB/s (~ 1 GB/s) szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#12984) margithid


margithid
veterán

Na a gigaplaza-tól rendelt pendrive se biztos, hogy eredeti.64 GB-ost rendeltem és most kiderült, hogy 32-es :W

(#12985) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Sziasztok!

Tettem a pendriveomra windows 10 telepítőt és valamiért nem bootol be. Néztem más fórumokat is és megcsináltam a beállítást de semmi, van 1 másik gép arra meg csak simán berakom a pendrive-ot és bootol egyből. Mi lehet a gond?
Ha valaki tudna segíteni megköszönném.

Csé

(#12986) BitRider válasza CsabaSteel (#12985) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nagyon eltévesztetted a topikot.

Ilyenkor kérdés, hogy milyen alaplapokról van szó, ezek hogyan vannak beállítva, illetve hogy mit és mivel raktad pendrive-ra, de ezt nem tudtuk meg. Az MBR, GPT, UEFI és a CSM/Legacy dolgoknak kellene utánaolvasnod. Ide tudod a pontosított kérdésedet felrakni, vagy a Windows 10 topikba.

[ Szerkesztve ]

(#12987) katona.jozsi


katona.jozsi
aktív tag

[Silicon Power Marvel Xtreme M80 250GB USB 3.2]

Csatlakozó: USB-C (USB 3.2 Gen 2) 10 Gbit/s:

Csatlakozó: USB-A (USB 3.2 Gen 1) 5 Gbit/s:

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#12988) matex


matex
tag

Ennek milyen hátránya lehet, amit nem veszek észre? Mert 2TB-os pendrive 1294.-ért, ingyenes szállítással nem tűnik rossz vételnek. Az írási/olvasási sebesség számomra elegendő, többféle eszközön is használható, de nem értem, miért ilyen olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#12989) BitRider válasza matex (#12988) üzenetére


BitRider
aktív tag

Te ilyenkor hallod saját magad? Na, vajon, miért ilyen olcsó? :) Erre egyetlen szó a válasz...

Az ilyenekbe beleraknak valami kallódó 128 MB-os SD-kártyát és átírják a hardware infót 1-2 TB-osra. Alin adattárolót, processzort, videokártyát és társait nem véletlenül nem veszünk.

[ Szerkesztve ]

(#12990) jas39


jas39
tag

Sziasztok!
Imádott Adata UE700Pro / 32GB os pendrive om már sajnos kicsi, viszont sehol sem kapni már ahogy látom [link]
van ötlet hasonló, legalább 30-40 MB/s os írási sebességet tudó utódra, USB 3 természetesen.
Köszi ha van ötlet, Üdv

(#12991) Takuun


Takuun
aktív tag

Sziasztok,

nem vagyok otthon a témában.

2018-ban vettem egy KingstonDataTraveler 100 G3 128Gb-t, munkára. Az utóbbi napokban kezdett el problémázni a laptop, hogy probléma adódott az eszközzel és rendszeresen eldobja. Tudom olvasni, írni, de van hogy random egy mentés során teljesen bezár minden vele kapcsolatos ablakot. A hibajavítást nem tudom lefuttatni, mert alig pár percenként dobálja fel a laptop, hogy gond van a meghajtóval.

Két dologban kérném segítségeteket!
Ez most akkor ennyi volt? Ennyi bírt? Meg lehet javítani? Az adatokat valahogy le tudom róla szedni? kb 105gb-nyi dolgom van rajta, ezek mindenképpen kellenének.

Másik, hogy ha ez ennyi volt, akkor mit ajánlanátok helyette. Megbízhatóság, gyorsaság lenne fontos. Min 256gb kéne, de nem költenék rá 20 eHUF-nál többet és nem szeretnék kintről rendelni.

:R

(#12992) Takuun válasza Takuun (#12991) üzenetére


Takuun
aktív tag

Sikerült leszednem róla, szinte mindent, azonban sajnos 1-2 mappát nem tudtam megnyitni, mert azt írja sérült :(
Ha most formázom akkor rendbe jöhet és használható még a pendrive?
Formázásnál mit kell kiválasztani? NTFS vagy exFAT?

(#12993) Takuun válasza Takuun (#12992) üzenetére


Takuun
aktív tag

Silicon Power Marvel Xtreme M80 jó választás lenne?

(#12994) katona.jozsi válasza Takuun (#12993) üzenetére


katona.jozsi
aktív tag

Ha egy pendrive-ot kellene ajánlanom, akkor az M80 lenne az. :)

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#12995) Takuun válasza katona.jozsi (#12994) üzenetére


Takuun
aktív tag

Köszönöm a gyors választ, gyors rendeltem is egyet, Alza-n volt egy bontott 500 gb-os 21k-ért :R

(#12996) Takuun válasza Takuun (#12992) üzenetére


Takuun
aktív tag

Szóval rendbe hozható a régi pendrive egy formázással?
Lehet, csak az a gondja, hogy pár fájl vagy mappa sérült?
Sajnos vagy nem sajnos nem tudom, de nem szoktam foglalkozni a biztonságos leválasztással, egyszerűen csak lehúzom. Ez amúgy árt neki vagy sem?

(#12997) Takuun válasza Takuun (#12996) üzenetére


Takuun
aktív tag

Este sikerült valahogy életet lehelnem bele, és le tudtam szedni minden adatot.
BitRider féle megoldás lesz, valami épített külső tár, majd ismerős segít benne, meg egy gyorsabb pendrive.

(#12998) eight


eight
senior tag

Jó napot kívánok!

Nincs benne az összefoglalóban, ezért kérdezném, hogy a Silicon Power Marvel M02 (16GB) is ajánlott alap "megbízható" pendrivenak (mint az M01), vagy nem?

Előre is köszönöm szépen,

(#12999) nggabi válasza eight (#12998) üzenetére


nggabi
nagyúr

a semminél jobb de nem egy M80 :U

"szenyor dzsíííí"

(#13000) eight válasza nggabi (#12999) üzenetére


eight
senior tag

Köszönöm szépen a választ.
Igen ezt a képet láttam a zöldmanós portálon, és a sebesség megfelelő lenne a célra (csak router logok mennének rá), viszont feltételezem van egy átfogóbb metodika ami alapján itt meghatározzák a szakértők, hogy valamelyik típus ajánlott vagy nem ajánlott és nem tudtam, hogy az M02 konkrétan melyik halmazba esik.

(#13001) csibe1 válasza eight (#13000) üzenetére


csibe1
addikt

Ez szép, csak nem sokáig tartja egy alzás vélemény szerint.
"Olyan pendrive-ot kerestem, amely nagyobb kapacitású, van aktivitás jelző led, strapabíró burkolata és a mai elvárások alapján elfogadható sebességet ígér. Sajnos csalódnom kellett. Adatok írása során kihívásokkal küzködik. Kb. 100-200 MB szekvenciális írást követően már gyorsan belassul 10 MB/s-re. 1-2 perc "pihentető" után azonban ismét képes ennyit (és legfeljebb csakis ennyit) kb 40-50 MB/s-el írni, majd ismét "kézifék". Érthetetlen, mert érezhetően nem igazán melegszik. Mindebből kifolyólag a nagyobb adatmennyiség törlése is kívánnivalót hagy maga után."

Így már nem tűnik olyan jó vételnek.
Router logoknak ettől még jobb lehet.
Nem írtad, hogy mekkora helyet foglalnak a logok, de a 32GB-os nem sokkal drágább; lehet, hogy sebességben is jobb valamivel.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#13002) eight válasza csibe1 (#13001) üzenetére


eight
senior tag

Halihó

Pár száz MB logról lenne szó, esetleg 1 GB, de nem valószínű. Inkább azt szeretném, hogy ne hasaljon el, ha lehet (persze minden elhasalhat bármikor, szóval csak legalább az esélye legyen kisebb).

Eddig egy Samsung USB 3.2 64GB Fit Plus volt benne, ami másfél év után elhalálozott.

Esetleg van valami a manós boltban (készleten) 5-6-7 ezerért, ami a tapasztalatok szerint megbízható (sebesség nem lényeg).

Kôszönöm!

(#13003) nggabi válasza eight (#13002) üzenetére


nggabi
nagyúr

egy 2,5-es hdd nem lenne jobb? örök élet :D

"szenyor dzsíííí"

(#13004) eight válasza nggabi (#13003) üzenetére


eight
senior tag

Igazából lehet, de a router a padláson van, nyáron 50C, nagyon sok por, évente kétszer járok arra, stb... szóval nem bírná szerintem szegénykém :) Lehet beruházok egy M80-ra, csak nagyon nem akartam annyi pénzt rááldozni, ezért kértem segítséget.

(#13005) csibe1 válasza eight (#13004) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor vegyél egy vagy két 16GB-ost, hogy legyen egy tartalék is; aztán mennek ameddig mennek.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#13006) BitRider válasza eight (#13004) üzenetére


BitRider
aktív tag

A megbízhatóság miatt nem érdemes pendrive-ot venni, hiába SSD-alapú. Vagy ha mégis, akkor ahogy csibe1 is mondja, 2 darab olcsóbbat.

Egyébként pont akartam írni, hogy mostanában nem szeretem már annyira az M80-at, ugyanis elkezdett fogazni. :DDD Ez közel egybevág az idézett Alzás véleménnyel is.

Ennyit a stabilitásról, úgy tűnik. Majd megpróbálom újraformázva, illetve komolyabb USB porton.

Ha a megbízhatóság a lényeg, akkor ezek után már biztosan állíthatom, hogy nem a pendrive-ok terén kell keresgélni, hanem az M.2 / 2,5 USB meghajtóknál. Az Axagon EEM2-SG2-m röccenés nélkül megy a Samsung SSD-vel a belében azóta is. Na, annak tényleg nem számít ez a minimális hordozós feladat és ez az, ami pendrive-ként fullosan használható (bootolásra és minden egyébre).

[ Szerkesztve ]

(#13007) BitRider válasza BitRider (#13006) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ok, false alarm. ImageUSB-vel kizéróztam a drive-ot – szépen, egyenletesen ment:

Aztán újraformáztam (exFAT, mivel azt használja a Ventoy), majd újramásoltam a fájlt, és még további 100 GB-ot hiba nélkül:

Ez Gen 1-es USB. Gen 2-vel tudna gyorsabb lenni, de a lényeg, hogy ismét jól működik. Úgy tűnik, túl sok beteg gépben járt és valami megcseszte. Ezt mondjuk az M.2 is eljátszotta, azt is újra kellett már egyszer húznom emiatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.