Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Mercutio_ válasza TIT (#6000) üzenetére


Mercutio_
félisten

Minél gyorsabb, minél jobb?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6002) bul07 válasza TIT (#6000) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez igaz de nem 3400Ft-ba kerül

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6003) TIT válasza Mercutio_ (#6001) üzenetére


TIT
veterán

TRANSCEND 790
Az biztos,nem véletlen olcsóbb.

(#6004) edari válasza Soma01 (#5990) üzenetére


edari
őstag

Bocsi, csak most láttam a kérésedet.
Én így csináltam :
http://m.logout.hu/bejegyzes/ksanyo/windows_7_telepitese_usb_3_0-n.html

Sry, telefonról nem lehet rendesen linkelni.

(#6005) Sterilzona válasza zseniális19 (#5994) üzenetére


Sterilzona
senior tag

szia,
nem látja lemezkezelő sem.

(#6006) zseniális19 válasza Sterilzona (#6005) üzenetére


zseniális19
csendes tag

Próbáld meg még ebben a cikkben az első lépést, viszont ha nem segít, akkor ez a pendrive probléma forum, kérdezd meg ott, hátha ott tudják a megoldást.

(#6007) Gézengúz válasza zseniális19 (#6006) üzenetére


Gézengúz
addikt

Haverom pendrive-jait ezzel életre tudtam kelteni.....

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6008) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Szerintetek, melyiket vegyem?

[link] vagy [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6009) bul07 válasza gzbotii (#6008) üzenetére


bul07
nagyúr

S102-vel jobban járnál mert ezek piszkos lassúak (direkt linkeltem a román oldalukat mert gondolom nem véletlen volt román oldal linkelve)

Vagy a fentebb linkelt ebay-es eladónál 790-es, még a 790-es is gyorsabb

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6010) fdisk


fdisk
őstag

Srácok,általános vélemény a ADATA Elite S102PRO 64GB USB 3.0 penről?
Ezt néztem ki magamnak.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#6011) bul07 válasza fdisk (#6010) üzenetére


bul07
nagyúr

Inkább a kék belőle 1000Ft-al olcsóbb :DDD :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6012) fdisk válasza bul07 (#6011) üzenetére


fdisk
őstag

A szín nem számít. :D
Így legalább szállítási költség kijön az 1000-ből.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#6013) gzbotii válasza bul07 (#6009) üzenetére


gzbotii
veterán

Kosz :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6014) fdisk válasza fdisk (#6012) üzenetére


fdisk
őstag

No,megrendeltem a PCland-től.
10e ft felett ingyenes pick-pack pont kiszállítás. :)

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#6015) vond válasza fdisk (#6010) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Itt egy teszt.

Nemrég vettem én is egy ilyet, eddig semmi gond vele. Gyors, masszív, jól is néz ki, és az itthoni árakhoz képest viszonylag olcsó is.

Arra figyelj majd, hogy gyárilag FAT32-re van formázva, amin ugye 4GB a max. file méret. Ha átformázod NTFS-re, vagy EXFAT-re, s netán valamiért vissza akarod tenni FAT32-re, akkor ahhoz direkt valami partícionáló programot kell használnod Windows-ban, mert simán oprendszerből max. 32 gigáig lehet ilyen file rendszerre formázni.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#6016) fdisk válasza vond (#6015) üzenetére


fdisk
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítőkész hsz-t.
Észben tartom ezt a fat32-es dolgot.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#6017) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

16 gigás, usb3as pendriveból tudnátok ajánlani egy igazán gyors félét? :)

(#6018) vond válasza mcs (#6017) üzenetére


vond
MODERÁTOR

SanDisk Cruzer Extreme.
eBay-en 5 ezer környékén már beszerezhető a 16 gigás.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#6019) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Milyen fájlrendszerben és foglalási egységben formázzam meg a pendriveomat? (flash voyager 16gb)

(#6020) cocka válasza Mr. Erikszon (#6019) üzenetére


cocka
veterán

FAT32 és minimum 8 kilobájt/klaszter legyen.

(#6021) bul07 válasza cocka (#6020) üzenetére


bul07
nagyúr

Fat32 csak akkor hogyha nem akar 4GB nagyobb fájlokat rámásolni , ha akar akkor NTSF

Amúgy nálam Fat32 16kilobájt-ra van , de én nem hordozok rajta 4GB nagyobb fájlokat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6022) TaaT válasza bul07 (#6021) üzenetére


TaaT
veterán

Neked meg jött már az ominózus Sincerity-s rendelés(ei)d? :(

Give them hell Ukraine!

(#6023) bul07 válasza TaaT (#6022) üzenetére


bul07
nagyúr

A legrégebbi a múlt hó 10-i szerintem megjött , mert 3 rendelésem volt ugyan az 2db 16Gb 790-es , és ebből 2db rendelés megjött és mivel az utolsó e hó 3-án lett kifizetve ez még nem jöhetett meg marad a két régebbi

Az egyik igen megviselt volt mintha meg is ázott volna nem nagyon de látszott rajta víznyom

Viszont van még két rendelésem múlt hó 15-ről 16-ról , na ezek még nem jöttek meg, 790 32GB-os példányok egy-egy darab külön

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6024) TaaT válasza bul07 (#6023) üzenetére


TaaT
veterán

"Viszont van még két rendelésem múlt hó 15-ről 16-ról , na ezek még nem jöttek meg, 790 32GB-os példányok egy-egy darab külön"

Igen ezekre gondoltam, nekem 06.17.-én lett 2db 790 32gb feladva de sehol semmi. :(

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#6025) mcs válasza vond (#6018) üzenetére


mcs
veterán

Köszi, de az eBayt szeretném mellőzni. ;)
Amúgy ez egy igazán fürge cucc, ahogy elnéztem a speckóit, és itthon 8-9 ezer. Majd ha lesz fölös pénzem, amit éppen nem tudok semmire költeni, beinvesztálom ilyenre. :)

[ Szerkesztve ]

(#6026) cocka


cocka
veterán

Pendrive-ra amúgy fizettetnek vámot vagy áfát? (ez utóbbit mondjuk nem is értem, hiszen a külföldi webáruháznak már amúgy is kifizeted a VATot)

(#6027) TaaT válasza cocka (#6026) üzenetére


TaaT
veterán

"Pendrive-ra amúgy fizettetnek vámot vagy áfát?"

Ha unión kívülről érkezik és 22Eurónál több az értéke per csomag/levél akkor igen, áfát és egy kis vámeljárási díjat. De mivel a pendrive kicsi és könnyű, elég nehezen szúrják ki a vámosok, egyetlen lebukási lehetőség ha 22Eurónál többet ír rá az eladó.

Give them hell Ukraine!

(#6028) pietrrr válasza Mr. Erikszon (#6019) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Ha PC-n használod XP-nél újabb Win rendszeren, akkor az exFAT a legcélszerűbb.

(#6029) cocka válasza pietrrr (#6028) üzenetére


cocka
veterán

exFAT kiegészítés van xphez is

(#6030) Soma01 válasza cocka (#6029) üzenetére


Soma01
veterán

Van valami hátránya úgy általában az exFAT-nak? (Nem xp-n, úgy általában?)

[ Szerkesztve ]

(#6031) cocka válasza Soma01 (#6030) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom, nekem bőven elég a FAT32.

(#6032) vond válasza Soma01 (#6030) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egyetlen hátránya, hogy rosszabb a kompatibilitása, mint a FAT32-nek és az NTFS-nek. Bizonyos TV-k, asztali eszközök, és hasonlók még nem támogatják. Win7, Win8 natívan viszi, XP-hez meg telepíteni kell egy apró frissítést.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#6033) bul07 válasza TaaT (#6024) üzenetére


bul07
nagyúr

Na ma megjött a e hó 3-án rendelt 2db 16GB-os
Viszont a két 32GB-os példány még sehol nincs, ha holnap nem jön meg túl is lépem a 30napot rendesen jövőhéten se jön meg akkor kezdődik a kuncsorgás a pénzemért
És szerintem megint ügy nyitás lesz a vége mert a negatívoknál a kommunikáció hiánya van megemlítve

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6034) ktamas76 válasza Avicularia (#5927) üzenetére


ktamas76
csendes tag

Ln is tőle rendeltem 32GB 790-est, de nekem nem akarta elfogadni a transcend oldalán. De a tempóval nincsen baj.

(#6035) flash-


flash-
veterán

hali
melyik 16Gb-os Usb 3 as pendrive ot ajánljátok?
sebesség megbizhatosag fontos.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6036) cocka válasza flash- (#6035) üzenetére


cocka
veterán

Ezt: [link]

(#6037) TaaT válasza bul07 (#6033) üzenetére


TaaT
veterán

Kellett már ügyet nyitnod nála?

Give them hell Ukraine!

(#6038) Cs.I.T. válasza TaaT (#6037) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

Sincerity-től kétszer rendeltem, először egy 32GB-os Transcend 790-et, másodszorra ugyanezt, és + egy 780-ast is. Kicsit sokat kellett rá várnom mindkétszer, de megérte. Szomszédom teesztelte az egyik 790-et, és állítása szerint valamivel gyorsabb, mint ami rá van írva.

(#6039) bul07 válasza TaaT (#6037) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen egyszer
Az első refund kérő üzenetre még reagált is majd csend, írtam még vagy kétszer de semmi, megnyitottam az ügyet, ara már nem emlékszek hogy ekkor egyből visszaadta az pénzt vagy ebay zárta az ügyet a javamra

De az biztos hogy a negatívok többsége a kommunikáció hiányát írják

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6040) Soma01


Soma01
veterán

Ma, vasárnap délben megrendeltem sinceritytrading-től 2db TRANSCEND JETFLASH 790 USB 3.0 16GB USB FLASH DRIVE-ot és már este 18.00-kor postára is volt adva. :C Kíváncsi leszek, mikor ér ide.

[ Szerkesztve ]

(#6041) pintyesz válasza TaaT (#5822) üzenetére


pintyesz
senior tag

jetflash 790

[ Szerkesztve ]

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#6042) BitMiller


BitMiller
csendes tag

Tiszteletem!

Kutatgattam, hogy ne legyen felesleges a kérdésem, de mégis meg kell kérdenem:
Létezik-e manapság még olyan pendrive, amelyen van egy kis kapcsolócska, két állással: "Írható/Nem írható", vagyis lockolható? Nem hardveresen titkosítható külön szoftverrel, hanem kapcsolóval írásvédetté tehető. Avagy ne reméljek ilyet találni már? Hanem SD kártya+olvasóval, vagy esetleg MP3 lejátszóval kell megelégednem? Nem akarok extra szoftverrel bánni össze-vissza, titkosítgatni meg jelszavazni. Ugyanolyan céllal kell, a vírusos gépek ellen, mint a "http://prohardver.hu/tema/irasvedett_pendrive_vasarlas/hsz_1-50.html" témában kérdezőnek, akit ide irányítottak. (Nem tudom, megtalálta-e a számítását.)

Remélem a kérdés nem sikkadt el :D
Szép napot!

(#6043) Soma01 válasza BitMiller (#6042) üzenetére


Soma01
veterán

Van ilyen. Én találtam most amikor rákerestem. pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6045) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,

32GB Transcend JetFlash 780 vásárlásán agyalok pár korábbi hozzászólás alapján.
Van esetleg egyéb alternatíva, amire szintén ilyen nagy gari van, nem drágább, megbízható, és hasonlóan gyors (ebay, hardverapró nem játszik)?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6046) flash-


flash-
veterán

sincerity több találattal is fellelhető a 16 gigás Transcend 780 as pendrive-al.
kérlek linkeljétek melyiket érdemes megrendelni ami gyorsan meg is jön és jó áron van.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6047) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Nővéremnek keresek pendrive-ot, 16-32Gb körül. Jó lenne egy kicsit nőiesebb darab, látom a JetFlash 780-790 kelendő mostanában, a 820G is használható darab?

Köszönöm

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#6048) bul07 válasza TaaT (#6037) üzenetére


bul07
nagyúr

Van remény ma megjött a 2db 32GB-os 790-es

Tuti hogy készlett hiány volt mert két külön rendelés egy borítékba lett elküldve

Reménykedek benne hogy olyan gyors lesz mint a sebesség fórumba linkelt, az igen gyors volt ell se adnám :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6049) TaaT válasza bul07 (#6048) üzenetére


TaaT
veterán

Úgy legyen! :R

Give them hell Ukraine!

(#6050) TaaT válasza bul07 (#6048) üzenetére


TaaT
veterán

Az előbb csöngetett a postás, tudtam hogy egy csónakban eveztünk. :DDD

Az enyém sajnos 21megánál nem tud gyorsabban írni. :(

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.