Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

A sulis cuccokhoz szeretnék egy pendrive-ot venni. Lényeg,hogy kicsi legyen és,ha lehet USB 3.0-ás. (bár a gépemen csak 2.0-s hub van,úgyhogy akár a 2.0-ás is jó lehet)
Előadásokat,és kisebb dolgokat tennék rá,úgyhogy a 4,vagy 8gb-os bőven elég lenne.

Mit javasoltok,ami ennek megfelel,és a legolcsóbb? (a lényeg a kis méret nekem,mert kulcstartóra szeretném)

/korábban egy microsd kártyát használtam egy olvasóval,csak az eltűnt,ezért kellene valami új/

Üdv.

Tomi

(#2002) szata.68 válasza szata.68 (#2001) üzenetére


szata.68
senior tag

(szerkeszteni már nem tudtam)

KINGSTON DataTraveler 108-t néztem,valami hasonlóra gondolok,csak mondjuk 3.0-s ban.

(#2003) macska válasza royalka (#1999) üzenetére


macska
tag

"Alapvetően kitűnően használja ki az USB 2.0 sávszélességét is, a legjobb 2.0 pendrive-ok tudását hozza e tekintetben."

macska

(#2004) mokas_gizi

Sziasztok!

www.buy.com
www.amazon.com

Oldalakon olcsóbbak sokkal a drágább pendriv-ok, mint Magyarországon...
Tehát érdemes ott szétnéznetek...

(#2005) FireKeeper válasza mokas_gizi (#2004) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az lehet hogy olcsóbbak, de a garancia intézése is bonyolultabb, ami egy adattárolónál fontos lehet, pláne olyannál, amit hurcolászik magával az ember.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2006) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!

USB 3.0-ás 32GB-os pendrive-ot szeretnék venni max. 15 000 Ft-ért. Leginkább nagyobb méretű (akár 8-10GB-os) fájlok másolására használnám, így valami olyan kellene, amelynek gyors az írási/olvasási sebessége. Mit ajánlotok?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#2007) FireKeeper válasza hektor24 (#2006) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

PH! tesztben a Mach Extreme FX elég meggyőző teljesítményt nyújtott

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2008) BullZeye válasza FireKeeper (#2005) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem beszélve, hogy nem olcsóbb, mert amazonról míg ráhuzzák az adót, és a szállítási költséget, máris nem éri meg.

(#2009) macska


macska
tag

Kicserélték a Silicon Power B10-et, egy A-Data S102 Pro 32GB USB 3.0-ra. Kapásból hozza azt, amit kell. :)

macska

(#2010) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyan gondom van, hogy van egy 2GB-os Verbatim Pendrive-om, és az a bajom, hogy van egy 5000ft-os Orion DVD lejátszóm, és felmásolok rá filmeket a Pendrivera, a DVD el is indítja, de 1-2perc után lekapcsolja a filmet, és újra kezdi el tölteni az egész filmet. Viszont ha a telefont rákötöm, és onnan indítom el a filmet, akkor jó. A kérdésem az lenne, hogy milyen Pendrive-ot vegyek hozzá, hogy mennyen. Vagy mi lehet a gond? Van még 1GB-os Pendrive is, azzal is jó. Mi lehet a gond a Verbatimmal? Mert a Pc-én tökéletes, semmi hiba nincs vele, le is lett már formázva teljesen, FAT FAT32-re is, de semmi változás.

Ötlet esetleg?

(#2011) macska válasza krystman (#2010) üzenetére


macska
tag

Ha tudja a dvd kezelni, esetleg ntfs-re formázni. Elképzelhető, hogy a Verbatim pen drive, és a dvd nem szívlelik egymást, ezért elveszti a kapcsolatot a DVD a pen drive-val működés közben.

( Illetve csatlakozó probléma is lehet, valamiért a DVD USB-ben nem érintkezik jól. Esetleg megnézni, hogy mennyire passzentos a csatlakozás a DVD-ben, ha túl laza, akkor a csati fémcsatiját kicsit, óvatosan összenyomni kézzel, vagy kicsit tágítani. Ez utóbbi csak saját felelősségre!!! Nekem is csatlakozó problémám volt, tudom, nagyon nehéz eset!!)

Mindezek csupán ötletek. (!!!!!!!!!!!!!!!!)

macska

(#2012) krystman válasza macska (#2011) üzenetére


krystman
őstag

Oké köszi a tanácsokat! Kicsit olvasgattam utána, és állítólag előfordulhatnak olyan Pendrive-ok, amik nem működnek együtt, egy egy ilyen készülékkel. Végül is nem gond, mert adattárolásra használom majd, ismerősöm A-Data pendriveját elkértem 8GB-at, és azzal tökéletes. Úgy, hogy majd veszek én is egy ilyet majd.

(#2013) macska válasza krystman (#2012) üzenetére


macska
tag

Akkor az első bekezdésem 2. mondata jött be. A lényeg, hogy van megoldás.
Szóval, akkor az A-Data pendrive-ok a legproblémamentesebbek, e téren is.

macska

(#2014) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Kingston DataTraveler G3 8GB-os pendrive-ot, elvileg 5-6 mb az írási sebesség, én is annyit mértem programokkal. Viszont gyakorlatban 2mb-al másol... Ez mitől lehet?

(#2015) macska válasza HollyBoni (#2014) üzenetére


macska
tag

Kisebb file-okat lassabban másol, mivel a partíciós táblába file-onként be kell írnia minden egyes esetben. Minden író, olvasó eszközre igaz ez, azaz pl. egy gyors pendrive-ra is. Több kis file másolása lassú. Egy 7GB-os nagy file-t biztosan gyorsabban másol, mint 2 MB/sec.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2016) HollyBoni válasza macska (#2015) üzenetére


HollyBoni
veterán

Egy 1,5GB-os filmet másoltam, és akkor volt ilyen lassú. Újraformáztam, most jó. :K

(#2017) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Sziasztok
Úgy tűnik odadögölt a kingston DT102 pendriveom, a kérdésem az volna, hogy tudna-e valaki segíteni a garancicázásban?Sajna a kisker megszűnt, de még bő 3 év gari van rá kingston szerint (5év gyári gari).Hogyan kellene elinduljak a garancia rögös útjain? Hogyan működik ez pontosan?A honlap szerint lépjek kapcsolatba a boltal ahol vettem, ők segítenek,de ez ugye kizárva.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2018) Fire/SOUL/CD válasza DeadMeat (#2017) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Biztos, hogy döglött?
2. A számlán is 5 év garanciának kell szerepelnie, amit a forgalmazó állított ki
3. Kingston support az "egyetlen" lehetséges járható út, ahol ún. RMA azonosítót adnak, ki kell küldened a megadott címre a pendrive-ot (minden költség Téged terhel), csomagolásra rá kell írni az RMA azonosítót(ellenkező esetben bontatlanul visszaküldik)
Mindössze egy ismerősöm van, aki ezt eljátszotta, azt mondta soha többet, egyrészt a tortúra, másrészt meg a költségek miatt.

Szóval a "Hogyan kellene elinduljak a garancia rögös útjain?" megközelítésed sajnos helytálló, lehet hogy az a "jobb", ha az a rögös út a szemetesig vezet.... :DDD

Nem írtad, pontosan miben nyilvánul meg, hogy "döglött" a pendrive és azt sem, hogy mivel próbálkoztál eddig (ha próbálkoztál) a helyreállításával. Van egy pár lehetőség, amit érdemes lenne megpróbálni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2019) FireKeeper válasza DeadMeat (#2017) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

vagy talán annak utána lehetne járni, hogy a bolt melyik nagykertől szerezte be a cuccokat, és közvetlenül náluk érdeklődni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2020) DeadMeat válasza Fire/SOUL/CD (#2018) üzenetére


DeadMeat
veterán

Tök tuti.Nem engedi magát formázni, ha esetleg engedi is használatbavételkor (másolás) hibát dob, majd fel sem ismeri több gép sem. Most per pillanat formázni sem engedi.
Sajna a számla csak 1 blokk, nincs rajta semmi más.
Írok akkor a kingston-nak, meglátom mit mondanak rá.De valahogy gyanítom, hogy a szemétben fogja végezni :U
:R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2021) Fire/SOUL/CD válasza DeadMeat (#2020) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha legalább addig felismerné a rendszer, hogy a lemezkezelő látná, akkor még lehet halovány esély vagy legalábbis akkor még lenne értelme megpróbálkozni ezzel-azzal, de ha annyira beállt már, hogy több gép sem ismeri fel, akkor már nem biztos.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2022) DeadMeat válasza Fire/SOUL/CD (#2021) üzenetére


DeadMeat
veterán

Felismeri a gép az a vicc, mind, de nem formázza, mert hibával leáll.Külső progival is próbáltam.Szvsz a vezérlő chip döglött/lik be.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2023) Fire/SOUL/CD válasza DeadMeat (#2022) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A valós méretét kijelzik a programok amúgy avagy 0 byte-os?
Lemezkezelővel próbáltad már a partíciót letörölni róla?
Ha nem jött össze, akkor parancssorból is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2024) DeadMeat válasza Fire/SOUL/CD (#2023) üzenetére


DeadMeat
veterán

Lemezkezelő látja a méretét, minden más 0 byte-ot ír rá.Ha tulajdonságaira megyek akkor is.
Parancssorból sima format-ra gondolsz?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2025) Fire/SOUL/CD válasza DeadMeat (#2024) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Részben.
Ha a CLEAN parancs nem fut le(valami hibát ír ki stb), akkor be is zárhatod a parancssort, nem kell a többi parancsot kiadni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2026) DeadMeat válasza Fire/SOUL/CD (#2025) üzenetére


DeadMeat
veterán

Írásvédett szerinte a pendrive.. Kuka ha jól gondolom.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2027) Fire/SOUL/CD válasza DeadMeat (#2026) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az írásvédettség ez esetben nem arra utal, ami a nevéből logikus lenne, hanem arra, hogy valami más folyamat használja.(meg persze arra is utalhat, hogy kukázható)

W7 telepítőlemezről indítsd a parancssort. (Boot-olj be a W7 telepítőlemezről és amikor megjelenik a területi beállítások ablak(nyelv, idő- és pénzformátum, billentyűzet), akkor üss egy SHIFT+F10-t.)

De szerintem ne ezt a topikot használjuk, mert van erre külön topik is (igaz, már jókor mondom, mi?) és virtuálisan valagba leszünk billentve. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2028) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Milyet vegyek?

Min. 4 GB
Max. 3000 Ft
Fő szempont: sebesség

(#2029) BullZeye válasza Vodar (#2028) üzenetére


BullZeye
veterán

Olvass vissza

(#2030) aag


aag
őstag

Reklámáras, boltaban kapható (nem webáruházban, hanem Tesco, meg ilyenek) 32GB-os pendrájvot szeretnék. Nem kell hűdegyorsnak lennie, de ne legyen csigalassú sem. Mondjuk nagyobb fájloknál legyen kb 10 MB per másodperces írása-olvasása. Tudtok valamit ajánlani nekem?

(#2031) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Melyik a jobb pendrive márka 16 GB-osban:
Kingston vagy Kingmax?

(#2032) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#2031) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Esetleg A-Data?

(#2033) FireKeeper válasza aag (#2030) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a 10MB/s-ot nagy fájloknál szerintem mindegyik 32gigás meg tudja ugrani. vegyél valami usb3-asat.

Kezdő vagyok: milyen szempontok lennének fontosak? amúgy a sebességadatokban még az A-Data hivatalos értékei állnak a legközelebb a valósághoz.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2034) macska válasza Kezdő vagyok (#2032) üzenetére


macska
tag

Eddig az A-Data volt a legproblémamentesebb cucc. Az Web oldalán meg korrekt sebesség értékek.

UI: Egy kisebb gondom azért adódott, stabil, minden ok, korrekt működés, csak az USB 3.0-ás hosszabbító kábelemet nem komázza, így hát közvetlenül az USB 3.0 kártya portjára csatlakoztatom. Alapvetően elégedett vagyok, jók a tapasztalataim. Mindenhol stabil a működése, PC-ben, és minden média lejátszóban, van 4 lehetőségem, mindenhol okés.
Masszív cuccos, A-Data S102 Pro, USB 3.0 32GB, masszív, jól összerakott cuccos, LED kijelzés nincs, de nem is baj. Most már ezt is pozitív dologként értékelem, nem villog a sötétben, minek, jól müxik, ez a lényeg. :)

[ Szerkesztve ]

macska

(#2035) macska válasza aag (#2030) üzenetére


macska
tag

Bármelyik, 32GB-nak 10MB/sec-et illene tudni írásban. A sebesség nem fontos??? Majd lesz, ha esetleg nagyobb file-okat pakolsz rá, a 32GB méret miatt, mert marad helyed. Általában. Sok kis file esetén pedig a max 10MB/sec írás még lassabb lesz, ha az a max, így hát időd, az legyen elég, ha a sebesség nem fontos. Ha média file nincs a tárolást tekintve az elképzelések között, akkor jó lehet bármi. Viszont sok kis file esetén a max 10MB/sec írás macerás lehet, bár 32GB esetén min. 10-15MB/sec szerintem lesz az írás is. Ez csak tipp.

macska

(#2036) aag válasza FireKeeper (#2033) üzenetére


aag
őstag

(#2033) FireKeeper, (#2035) macska:

Jó-jó, akkor legyen fontos a sebesség is, de ne kerüljön miatta mondjuk a duplájába. Szóval akkor melyik akciósak vegyem?

(#2037) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Köszi a válaszokat!
Pendrive választásban nem vagyok túl szerencsés.
Volt egy Verbatim Store'n Go--1 évet bírt
Egy Kingston---Win 7 alatt fagyott.
Most pedig reménykedem az A-Data-ban.

Csere pendrive-ként kaptam a Kingston helyett.
[link]

Tehát nálam a fő dolog a tartósság lenne elsősorban.
Másodsorban a gyorsaság.

(#2038) macska válasza aag (#2036) üzenetére


macska
tag

Ha bizonytalan vagy, megnézném mi a választék, menj hazamegyek, a neten megnézem, hátha van valamelyikről adat, (Gyártó, pontos tipust felírása) és ha ok, azt veszem meg. Én ezt tenném.

Én megnézem a neten a cuccost bolt web oldalán, kiválasztom melyik a jó árban, és tudásban, és megveszem, ott, ahol a keretbe belefér, személyesen átvehető, és van rá magyar garancia. Auchan-os (és más egyéb ilyen helyek) akciós cuccai, de a nem akciósak is részemről kizárva. Egyébként szerintem ezek az akciók drágák, mert lehet annyiért kapsz máshol jobbat, vagy az adottat olcsóbban is. Előfordulhat.

Az a lényeg, mennyi a kereted, én csak a gyakorlati használatra mutattam rá, ami bekövetkezhet, amikor elkezded használni.

macska

(#2039) aag válasza macska (#2038) üzenetére


aag
őstag

Ha bizonytalan vagy, megnézném mi a választék (...)

Nézd, itt van az egyik "nagy" webáruház ár szerint sorba rakott 32GB-os pendrájv választéka. Ehhez jön még a 2500 Ft-os kiszállítási költség. Nos, ezek az árak sokkal drágábbak mint a nagyáruházak akcióiban kínáltak. Ráadásul ugyanúgy nincsen semmi információ sem a sebességadataikról. Vagyis: nem véletlenül kérdezősködöm ezen a fórumon. Olcsó is legyen, meg viszonylag gyors is legyen. Ez lenne a kívánatos. Csakhogy ebből a kettőből csak az árra vonatkozóan tudok információhoz jutni. A sebesség-adatok rejtve maradnak előttem. Illetve ahol ki van írva és tetszene, az már olyan drága, hogy biztosan nem venném meg. Az ugyanis tömény pénzpocsékolásnak tűnik számomra...

(#2040) aag válasza aag (#2039) üzenetére


aag
őstag

Akkor segít nekem valaki? Tapasztalat? Ajánljatok lécci valamit! :K

(#2041) macska válasza aag (#2040) üzenetére


macska
tag

Vegyél A-data-t, de előbb nézd meg a weboldalát, hogy mit is tud.
Web áruház nem jó neked. Menj el a tescoba, vagy boltba és nézd meg, mik vannak pontosan, ami jó. Aztán menj fel a gyártó weboldalára és nézd meg mit ír róla. Az A-data pontos adatokat ír, egy másik gyártó ki tudja.

Ha engem kérdezel, akkor inkább gyors cuccost vennék drágábban, mert így a 9XXXft lesz majd utólag kidobott pénz, mert lassú lesz, a gyakorlatban. Az A-data S102Pro 3.0-ás USB 2.0-ás porton is olvasásban és írásban is 25MB/sec felett tud, 3.0 porton, ha egyszer majd lesz, olvasás 100MB/sec írás 50MB/sec. Fémházas, és masszívnak tünik. Ha sajnálod rá a pénzt, vegyél bármilyen 32GB-ost 10MB/sec felett azért tudnak szerintem, de mintha ezt már leírtuk volna. Silicon Powert ne, a minősége kérdéses.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2042) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Szerintetek ez milyen eredmény?:
A gépem 2.0-ás portjában van most ez a Silicon Power B10 16gb USB 3.0-ás pendrive:

(#2043) royalka válasza Vesztor87 (#2042) üzenetére


royalka
őstag

Barátom a Winyódad mérted... :W :W Egy poénnak elment amúgy.. :C :K

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#2044) macska válasza royalka (#2043) üzenetére


macska
tag

Én is mértem ilyesmit, kikerekedett a szemem először, aztán rájöttem. :D

macska

(#2045) macska válasza Vesztor87 (#2042) üzenetére


macska
tag

(Ha esetleg többször előfordul, hogy nem ismeri fel a géped, vagy médialejátszó, akkor vidd vissza, mert az én 32GB-os 3.0-ás Silicon Power Blaze B10-emmel sokat szívtam, és a végén cseréltettem. Mondjuk én hetente 10-30 között csatlakoztattam ide, oda az enyémet.
Remélem, nálad nem lesz ilyen gond idővel. A csatlakozó része elég gyengus volt az enyémnek. )

[ Szerkesztve ]

macska

(#2046) royalka válasza macska (#2044) üzenetére


royalka
őstag

Ő meg itt felvágóskodik :D (Mindenkivel előfordul ilyen csak kicsit figyelmesebbnek kell lenni.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#2047) Vesztor87 válasza macska (#2045) üzenetére


Vesztor87
senior tag

BÍzom benne hogy nem lesz, bár a csere könnyen megy, korrekt helyről szereztem.... 16 gb-os usb 3-as pendrive 5k körül az jó ár:)

Itt a pendrive:

[ Szerkesztve ]

(#2048) macska válasza royalka (#2046) üzenetére


macska
tag

Főleg, mikor először teszteled, az izgalom, hogy hozza azt, amit kell, + első ízben használod a tesztprogit. :D :D Nem bonyolult, de azért rá kell jönni a csinjára, binjára.

macska

(#2049) macska válasza Vesztor87 (#2047) üzenetére


macska
tag

Az olvasás tök jó, nálam a 32GB-os 28.53 MB/sec körül olvasott, 26.62MB/sec írt 2.0 porton. (SEQ teszt)
(Nekem 7 hónap után jött a csere, macerás volt, pedig 24 órán belül szervíz, és már akkor típuscserét kértem. Csak szóltam, ha nálad is jelentkezik hasonló gond, ne sokat vacakolj vele, típuscsere.) A-data s102 pro mindenhol megy rendesen, stabilan 32GB USB 3.0 13.200ft-ért. Az USB 3.0-ás hosszabbító kábelem nem komázza, így hát portra csatlakoztatom közvetlenül. Kipróbáltam Y USB csatlakozóval, amivel 2 portról veszi le a tápot, akkor ment, de csak USB 2.0, mert a táp duplázó kábel 2.0-ás volt. 3.0-ásban meg nem találtam Y HDD USB kábelt. Tapasztalataim szerint az A-data így tápérzékenynek mondtató, a hosszabbító kábelt nem bírja, az enyém, viszont portra téve mindenhol teljesen ok, és stabil a működése eddig. :) Vagy jobb minőségű USB 3.0 hosszabbító kábel kéne, egyenlőre nem fontos, most vennem ilyet több ezer forintért, és ugye lutri lenne. Így a gép hátulján csatlakoztatom közvetlen a portra.

[ Szerkesztve ]

macska

(#2050) aag válasza macska (#2041) üzenetére


aag
őstag

:R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.