Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, milyen gyors, de mégis olcsóbb 8,16 gb-os pendriveot ajánlotk? win telepítésre lenne használva leginkább. üdv

(#1202) DarkDeer válasza Jim-Y (#1201) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Én mindenképpen valami usb 3.0-ás pendrive-ot ajánlanék. Azok gyorsabbak és hát az a jövő, az usb 2.0 szépen ki fog halni, mint az 1.1.
Hazánkban kapható usb 3.0-ás pendrive-ok (nagyjából növekvő ársorrendben):
Transcend Jetflash 700
Adata S102
Silicon Power Blaze B10
Corsair Flash Voyager USB 3.0
Adata N005
Kingston DataTraveler Ultimate 3.0
Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 G2

(#1203) Jim-Y válasza DarkDeer (#1202) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, jó, hogy usb3.0-at ajánlottál, mert van is az alaplapomon, illetve van SP A80-am usb3-al.. szemezgetek közülük, köszi ;)

Eddig az A-Data szimpi, árban is:) bár az SP-ben pedig az, hogy lifetime warranty van.. huh, nehéz lesz a döntés..:D

[ Szerkesztve ]

(#1204) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Találkozott már valaki olyannal, hogy egy pendrive-ot nem lehet NTFS-be megformázni csak FAT32-be?
Az én 16GB-os drive-ommal ugyanis ez a helyzet. NTFS-re állítva kiírja, hogy a Windows nem tudta befejezni a formázást, viszont FAT32-re simán megcsinálja. Már több gépen is próbáltam, de mindenhol ugyanaz a helyzet.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1205) Paulo81


Paulo81
aktív tag

sziasztok!

Szeretnék venni egy 32 gb-os pendrive-ot, lehetőleg valamilyen gyors(abb) fajtát.

A Kingston data traveller r500-at nézegettem, de csak a leírások alapján.
De mivel tájékozatlan vagyok ebben a témában, ezért szívesen fogadok minden tanácsot/infot.

Előre is köszönöm!

(#1206) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Egy ilyen pendrive-ot vettem, szerdán jön meg. Silicon Power Blaze B10 blue 16GB USB 3.0 Pendrive . Van valakinek róla tapasztalata? Előtte egy kingston-om volt, de ez gyorsan kipruccant, igaz 8g-s volt. :( Tudom nem utólag kell megkérdezni, csak kíváncsi vagyok mit mondtok róla, mert a kingstonnál azt hittem jót választok, de nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1207) DarkDeer válasza Paulo81 (#1205) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Paulo81: a #1202-es hozzászólásom Neked is szólhatna, ezeket ajánlom.

Sub-ZeRo: jót választottál, usb 2.0-án kb. 20MB/s az írás, 35MB/s az olvasás, usb 3.0-án az írás ugyanaz, az olvasás viszont 65-70 MB/s, és a garanciaidő is hosszú.

(#1208) Sub-ZeRo válasza DarkDeer (#1207) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Még nincs usb 3.0-ám, de majd a következő lapon lesz. Amúgy meg remélem én is hogy jót választottam. Köszi a választ.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1209) Paulo81 válasza DarkDeer (#1207) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Az nem baj, ha nincs usb 3.0-m? Akkor is gyors lesz?

(#1210) DarkDeer válasza Paulo81 (#1209) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Nem baj, ha most nincs usb 3.0-ád, a következő gépeden már lesz. :)
Az usb 3.0-ás pendrive-ok max. olvasási sebessége usb 2.0-án kb. 35 MB/s, az usb 2.0 ennyit tud. Usb 3.0-án kb. a duplája lesz az olvasási sebesség.
Az olcsó usb 3.0-ás pendrive-ok jelenleg csak 20 MB/s körül írhatóak, ami ennél lényegesen gyorsabb az sokkal drágább is. Viszont ezt a 20 MB/s-os írást az usb 2.0-ás pendrive-okból csak a legdrágább típusok tudják, ugyanennyiért megkapod az olcsóbb usb 3.0-ásokat. Szóval érdemes már most is usb 3.0-ás pendrive-ot venned, mert usb 2.0-án is gyorsabbak mint a régebbi usb 2.0-ás pendrive-ok.

(#1211) Paulo81 válasza DarkDeer (#1210) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Köszi! :-)

(#1212) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Melyiket vegyem? SILICON POWER Blaze B10 16GB, vagy A-DATA S102 16GB. Asszonykámnak lenne meglepi. A hordozható dvd lejátszójához használná leginkább. Szerintem árban sem vészes, és igen jó az írás-olvasási teljesítményük is. USB 2.0-án használná.

Köszi

battletag: bossi#2666

(#1213) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok
Kingson G2 Ultimate ...whatever-t neztem ki. USB 3.0 kellene DE az a baj hogy amit talalok azok majdnem mubranernek is elmennenek (kinaban).
Olyan nincs ami kicsi (minel kisebb) ES USB 3.0 at tudja?

Ha nincs akkor melyik a leggyorsabb USB 2.0 as ami pici is egyben

Koszi
PS: 16GB legyen minimum ;)

(#1214) Sub-ZeRo válasza Z0mbi (#1213) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Silicon Power Blaze B10 blue 16GB USB 3.0 Pendrive
Én ilyet vettem most és csak USB 2.0-án használom de piszok gyors. :D
Egy mix-et húztam át 118 mega, írás, 20 ~ 21 mega majdnem, vissza másolás gépre meg majdnem 3 mp volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1215) maestro87 válasza Sub-ZeRo (#1214) üzenetére


maestro87
őstag

A 8 és 16GB-os változat között nem tudod mennyi a különbség írási sebességben?

(#1216) Sub-ZeRo válasza maestro87 (#1215) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem sajnos. De ha keresel egy honlapot ott le van írva. Itt usb 3-ra 70 mega olvasás van írva. 16 gigán, de szerintem nem lehet rosszabb a 8 gigán sem, mivel ugyan az a chip van benne, csak kevesebb a hely.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1217) maestro87 válasza DarkDeer (#1202) üzenetére


maestro87
őstag

"Transcend Jetflash 700
Adata S102
Silicon Power Blaze B10
Corsair Flash Voyager USB 3.0
Adata N005
Kingston DataTraveler Ultimate 3.0
Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 G2"

És írási sebességben is ez lenne a sorrend? Leginkább a 8GB-os változatbeli sebességek érdekelnének, hogy érdemes-e 1-2 ezerrel többet kiadni érte vagy nem.
Az első 4-ből melyik a leginkább ajánlott? Ahogy néztem ezek vannak leginkább egy árszintben.
1-2Mb/s-os írási sebesség eltérés nem érdekel. De ha egy 16GB-os jobban megérné ár/érték arányban akkor az még jobb lenne.
De ha a 8 és 16GB-os változatok között sebességben nincs eltérés, akkor jó lenne a 8GB-os változat is.

Sub-ZeRo: Csak az a baj, hogy nem sokat érnek azok az infók amik a neten vannak. Valami teszt kellene, de nem tudom, hogy hol keressem. Az Adata S102-nél valami 11MB/sec írási sebességet találtam, itt meg pár hozzászólással feljebb egy belinkelt képen ~30MB-os van.

Egyébként tetszetős kis darab? A színváltozás jól néz ki, vagy nem egy nagy szám? :)

[ Szerkesztve ]

(#1218) Sub-ZeRo válasza maestro87 (#1217) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aham. Nem nagyon teszteltem, csak a zenével, a 118 megával, ott 20 megával ment rá.
Amúgy igen szép. :) Amúgy annyit nem használtam, de elsőnek pirosodott, mert gyárilag kék volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1219) maestro87 válasza Sub-ZeRo (#1218) üzenetére


maestro87
őstag

Ok. Köszi. Várok még egy kicsit és ha más se fog tudni válaszolni a sebességekre, akkor lehet én is olyat fogok venni. :)

(#1220) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

USB 3.0-ás pendrive.ot vennék, és az alábbi kettőt néztem ki:
Corsair Flash Voyager
SILICON POWER Blaze B10

Szerintetek melyiket érdemes megvenni? Más javaslat?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1221) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ajánljatok nekem egy nagyon tartós,megbízható penrive-ot,kb.12000 Forintig.
Gyorsan lehessen rá írni+adatot olvasni róla.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1222) Z0mbi válasza AxBattler (#1220) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Ez a thread nem is tudom miert letezik :) Szinte minden kerdesre ua a valasz:
Kingston 16GB USB3.0 DTUltimate G2 - DTU30G2/16GB
vagy mas tetszoleges meret :)
Ettol jelen pillanatban nincs furgebb usb3 as. Es ez nem csak papiron gyors. Haver vett ilyet. 97MB/s olvas es 30.2MB/s el ir :) Nem kolbasz. Es life time guarantee,... ;)
Viszont nekem a fizikai meretei a gondom :( (21sz. es ekkora egy 16gb-s pendrive...ez egy vicc)

[ Szerkesztve ]

(#1223) AxBattler válasza Z0mbi (#1222) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! :B

A bajom az, hogy 10k-t nem akarok pendrive-ra költeni, bőven elég egy 8GB-os is.
Kingston-ban meg nincs akkora bizodalmam, nemrég adta be a kulcsot az aktuális darab.

Jut eszembe: hol lehet érvényesíteni a hosszabb távú garanciát (5+ év)? A vásárlás helyén, vagy a hazai nagykernél/disztribútornál? Mi van, ha megszűnt az a számtechbolt, ahol vettem?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1224) Z0mbi válasza AxBattler (#1223) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Alltalaban ezek mindig gyartonal ervenyesek... Kersz RMA-t es visszakuldod.
A Kingston egyebkent az egyik legmegbizhatobb...speciell pont az a fajta amit kuldtem (azert vannak nekik is alsobb szegmensekbe budget cuccaik)

(#1225) DarkDeer válasza maestro87 (#1217) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Igen, kb. az írási sebességben is ez a sorrend.
A 8 gigások lassabbak mint a 16 gigások, ezt vedd figyelembe!
Pl. az Adata S102-nél így alakulnak az olvasási és írási sebességek:
8GB 52 MB/sec 11 MB/sec
16GB 68 MB/sec 18 MB/sec
32GB 68 MB/sec 31 MB/sec

[ Szerkesztve ]

(#1226) maestro87 válasza DarkDeer (#1225) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi szépen!
Akkor valószínű, hogy 16GB-os lesz ha találok olcsón. Gondolom akkor a Corsair Flash Voyager-nek (16GB) a sebessége is olyan 22MB/s-nál mozoghat írásban, tehát szerintem marad a Silicon Power Blaze B10 16GB (ez jobban tetszik :) ).
Mégegyszer köszi az infókat!
Még annyit, hogy a Flash Voyager-en nem tudod, hogy van-e visszajelző LED?
(Csinálhatna már a PH még egy pendrive-os tesztet :((( ).

(#1227) AxBattler válasza Z0mbi (#1224) üzenetére


AxBattler
félisten

Thx, még egyszer! :R
Viszont asszem inkább maradok a Silicon Graphics-nál...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1228) DarkDeer válasza maestro87 (#1226) üzenetére


DarkDeer
senior tag

A Corsair Flash Voyager 16GB USB 3.0 és a Silicon Power Blaze B10 16GB USB 3.0 szinte pontosan ugyanolyan sebességű. Én is a Silicon-t választanám, mert olcsóbb, és jobban is tetszik, a garancia is ugyanolyan hosszú.
A Corsair Flash Voyager-en van visszajelző led, itt láthatod is: [link]

(#1229) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#1221) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Én is szeretnék választ kérni! :R

(#1230) DarkDeer válasza Kezdő vagyok (#1229) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Neked is az 1202-es hozzászólásomat ajánlom.

(#1231) Kezdő vagyok válasza DarkDeer (#1230) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm!

(#1232) Monyos


Monyos
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgattam a HSZ-eket, és az olvasottak alapján 3 pendrive jöhet nálam szóba.
Egy biztos: egyáltalán nem gondolkodok USB 3.0 -ás alaplap vételen, de legolcsóbban úgy jövök ki, ha ilyen pendrive-ot veszek. Tehát engem csak a 2.0-ás sebesség értékek érdekelnének.

A jelöltek:

A-DATA S102 16GB

A-DATA N005 16GB Megéri azt a plussz ~3000 forintot? :F

Ezt pedig elég sokan ajánlottátok:
Silicon Power Blaze B10 16GB

Köszi! :R

(#1233) Sub-ZeRo válasza Monyos (#1232) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A siliconnak +1. Írás kb 16-20 mega, olvasása meg több. :DDD
Szóval én azt ajánlom, nekem is az van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1234) Monyos válasza Sub-ZeRo (#1233) üzenetére


Monyos
aktív tag

Közben nézelődtem még a neten, és az A-data N005-nek 20-23 "mega" az írási sebessége 2.0-án.
És a Silicon és az A-data ~1500 HUF különbség van, annyit meg megér nekem... :K

Siliconnak viszont nagyon bejön a "stílusa". :)

(#1235) Sub-ZeRo válasza Monyos (#1234) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet hogy az enyémnek is több, mert a 64 bites rendszer meg a lapom nem komálja egymást, elég rossz a gyári MS driver hozzá, az nv meg nem ad ki hozzá egy újat. Szóval az enyémet ne vedd 100%-ra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1236) sorbit_4


sorbit_4
tag

A milyen pendrive-ot vegyek témában azt ajánlom, hogy "Dps colort" ne. Most vettem kettőt. Viszem is vissza, mert ha 50%-nál magasabb a töltöttsége, akkor "megtáltosodik" és 18-22 Mbyte/s -el ír, csak az a gond, hogy hülyeségeket.

(#1237) Monyos


Monyos
aktív tag

Na megjött az Adata N005 16GB.
Egy kis segítség azoknak akik nem tudnak dönteni:
Adata N005 16GB teszt
Ezek az eredmények USB 2.0-án születtek.

(#1238) BoB


BoB
veterán

"Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 G2"

Aki ilyet használ leírhatná hogy az ipszilon kábel amit adnak hozzá mire jó.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1239) Beppe91


Beppe91
aktív tag

Hello! Épp most szeretnék pendrive-t venni, de sajna nem igen vagyok jártas benne, általában a telómat használom. Egy 8 gigásat vennék, 3000-4000 forint körüli áron. Mit tudnátok ajánlani?iponon néztem, eddig kingston, adata között vacilálok, eddig ezt találtam, amit gyorsnak találtam. Esetleg más ötletetek? kösszi előre is a válaszotokat, fontos lenne még ma megrendelném, hogy holnap érte mehessek.

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#1240) DarkDeer válasza Beppe91 (#1239) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Neked is az 1202-es hozzászólásomat ajánlom.

(#1241) apatyas


apatyas
Korrektor

Sziasztok, az A-DATA Nobility N005 nálatok is igen meleg? Ha nem hűtené le a kezem ahogy megfogom, akkor nem tudnám folyamatosan kézben tartani. Ami 60-70 fokot jelenthet. Normális így? Ez le fogja szívni a netbookom idejét :(

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#1242) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Szeretnék venni egy pendrive-ot.Nézelődtem helyi boltokban, és ezen megakadt a szemem.
8 GB USB PEN DRIVE 2.0 KINGSTON DT G3 2875 forint
Jó minőségű pendrive?Csak mert gyanúsan olcsó :B
Az ára alapján nekem tökéletesen megfelelne.

(#1243) apatyas válasza ProEvoFan (#1242) üzenetére


apatyas
Korrektor

És még csak nem is a legolcsóbb boltot nézted ki. A gyártó oldalán ezt írja: "Speed — 16GB, 32GB: 10MB/sec. read, 5MB/sec. write". Amiből én arra következtetek, hogy fele méret - fele sebesség. Aztán lehet, hogy mégis ugyanennyi, de akkor azt is kiírták volna.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#1244) Glave


Glave
csendes tag

Valaki le tudna futtatni egy CDM-et vagy hasonlót akinek Silicon Power Blaze B10-ese van 8/16GB-os? :U
Honlapjukon nem írnak csak annyit, hogy max 70mb/sec olvasási sebesség, neten meg kettő tesztet találtam az egyik 32Gb-osról a másik (magyar) meg csak az olvasási sebességet nézte meg. :W

Glave

(#1245) Jarod1


Jarod1
addikt

Erről vélemény?

[link]

(#1246) amder


amder
csendes tag

Nem túl témábavágó, de ti ajánlanátok pendriveot arhíválásra? Tulajdonképpen a fényképeimre gondoltam, hogy jók lennének, ha 40 év után is elővehetném őket. Egyfelől ott tartanám vinyón is őket, de kellene biztonsági másolat és olyan, amit nem kellene havonta ellenőrizgetni, hogy még életben van. (tehát nem szeretnék optikai lemezt használni)

(#1247) Jarod1 válasza amder (#1246) üzenetére


Jarod1
addikt

az a biztos ha több helyen van meg legalább 3 különböző, DVd re is kiírhatod, legyen pendrivve on is és winyón is. extrakénttt feltöltheted tárhelyre is. :C

(#1248) amder válasza Jarod1 (#1247) üzenetére


amder
csendes tag

Tárhelyhez kicsit sok. Igazából az kéne, ha egyszer elszáll a vinyóm, mert egyszer úgyis elfog, akkor nyugodtan kaphassam elő a backupot. Tehát nem öregszik el az adat rajta.

(#1249) ProEvoFan válasza apatyas (#1243) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igazad lett:)Megvettem és kb a sebessége annyi ahogy mondtad.2600 forintért megérte.

(#1250) MC Pite


MC Pite
veterán

Üdv!

Nem tudom leginkább hova való a kérdés, felteszem ide.
Adott egy 16Gb Adata pendrive, pár hónapos, routerben teljesít szolgálatot. Új router megjött (régi kapott egy kis túlfeszt), tomato fel, pendrive be. Időnként eldobálja.
Ok, mondom formatáljuk/particionáljuk újra, ext2+ext3 helyett mondjuk ntfs-re.
Paragonos sw-el sikerül törölni (fat32-re egybe a win meg tudja formázni, de semmi másra, és felosztani nem képes).
Ezután is csak fat32 és csak egyben. Bármilyen gépen. WTF :F

szerk: HP format tool elbír vele, ntfs-re egyben megformázom. Másolok rá, olvasok róla.
A lemezkezelő szerint viszont nem lefoglalt, azaz nem lát rajta partíciót.
:F

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.