Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) FireKeeper válasza kaboska (#1350) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha már gyorsítani akarsz, jobban jársz egy SSD-vel.
egyébkén is, 16GB readyboosthoz nagyon erős túlzás.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1352) atesss válasza FireKeeper (#1348) üzenetére


atesss
addikt

Akkor úgy látom jócskán kompromisszumot kell kötni.
Sebességben a nagy fájlokkal való a lényeges, ugyan sajnálom hogy kis fájloknál ilyen lassú, de az általában nem lényeges. Ahol mégis az lenne, akkor majd próbálok keresni SLC-set.
Méretben a viszonyítási alap legyen akkor a Kingston DT100-asom: [link]
Ez néha kicsit széles, ha egymás melletti USB-be akarok nagyobb cuccokat berakni.
(Asztali gép hátulján egymás feletti, notinál egymás melletti.)
Tehát szélességben lehetne pár mm-el kevesebb.
Hosszban meg végül is tudok kompromisszumot kötni. Ennél hosszabb ne legyen, de ez még elmegy, ha gyors.
És mindenképp visszahúzható USB legyen !
Tudtok ajánlani egy pár típust ?

Aztán majd megnézem, hogy melyik milyen hosszú, és milyen gyors, és kötök egy kompromisszumot.

(#1353) DarkDeer válasza atesss (#1352) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Tessék, USB 3.0-ás, kis méretű, és kitolós a csatlakozója. ADATA C103 16GB Fekete

Kingston DT 100 mérete: 59.7mm x 22.3mm x 9.5mm
Adata C103 mérete: 68.6mm x 22.2mm x 8.5mm

[ Szerkesztve ]

(#1354) peetmaster


peetmaster
senior tag

Sziasztok!

Pendrive vásárlás előtt állok, és szeretném kikérni a véleményetek, hogy kb. 5k-ig milyen 8GB-os pendrive-ot érdemes venni? Leginkább filmeket meg zenéket másolgatnék rá, amit tv-n nézek. A márka tuti, hogy Kingston lesz, csak a típusban kérnék segítséget. Előre is köszönöm. :)

(#1355) atesss válasza DarkDeer (#1353) üzenetére


atesss
addikt

Köszi, ez már egész jó méretben. :R
Alig nagyobb, mint a Kingston (9mm-el hosszabb).

Viszont egy gond sajnos van vele: [link]
Hivatalos adat: The C103 has read speeds up to 90 MB/sec and, write speeds up to 10 MB/sec, ...
... (Test data displayed for 16GB product)

Cserébe legalább viszonylag olcsó...
És van 8GB-osban is, bár itthon egyenlőre csak egyetlen helyen látom: [link]

MOD:
Találtam máshol is 8GB-osat: [link]
Viszont ha igaz, amit a 8GB-os írási sebességéről írnak, akkor ez már lassan siralmas:
Olvasás: 50 MB/s
Írés: 5 MB/s

MOD2: Nagyon úgy tűnik, hogy igaz: [link]
(Innen származik a kép: [link])

[ Szerkesztve ]

(#1356) C64


C64
őstag

Sziasztok. Tudtok valami highetetlenül gyors pendrive-ot mondani?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1357) DarkDeer válasza C64 (#1356) üzenetére


DarkDeer
senior tag

(#1358) talpas válasza C64 (#1356) üzenetére


talpas
aktív tag

Válassz

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1359) tiszavirág válasza C64 (#1356) üzenetére


tiszavirág
tag

SUPER TALENT RAIDDRIVE USB 3.0

Ez már elég hihetetlenül gyors ?

Ebay-n 32GB 180$.

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#1360) C64 válasza tiszavirág (#1359) üzenetére


C64
őstag

Elég lesz nekem a 16gb-os is, már rendeltem egyet :D kösz a segítséget :DD

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1361) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Eddig a halálba sodor a King nek a DIT sorozata. Msot láttam itt a DataTraveler R500 -t 5596 Ft ÁFÁ-val annyit nekem megér igaz cask 8 gb osat akartam.
De ha van 8gb osba aminek jó a sebessége akkor szívesen fogadnám. Nem lényeg hogy iszonyat gyors legyen. Csak annyi hogy ne legyen az mint a DTI/8gb- nél hogy belassul és alig másol vagy esetleg el se kezdi.

Előre is köszönöm..

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1362) doddencs


doddencs
senior tag

sziasztok

8, vagy 16 GB-os méretű pendrive érdekelne, a legolcsóbb. Sem a sebesség, garancia, márka nem lényeges, csupán az ár.

Előre is köszönöm.

Üdv.

(#1363) talpas válasza doddencs (#1362) üzenetére


talpas
aktív tag

Mindent megválaszoltál Magadnak árgépVagy lépj át az apróba. Sok sikert!

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1364) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
A Super Talent márkáról mik a vélemények? Csak azért mert most szeretnék előfizetni Chip magazinra és van olyan akciójuk h plusz pénzért vagy SSD-t vagy egy Super Talent Express Drive 3-0ás 16GB-s pendrive-ot adnak, és a pendrive így csak 4k-ba lenne és gondoltam ennyiért jó vétel csak még erről a márkáról nem hallottam :F megéri a 4k-t vagy nem vmi jó gyártó? Bocsi ha hülye kérdés de ebben a témában nem vagyok oothon :(

Matthew 24:42

(#1365) talpas válasza @matthew@ (#1364) üzenetére


talpas
aktív tag

Már dicsértem itt, Most meg 1db.16Gb-ot várok, innen az apróról. Eladó szerint folyamatos TV felvétel és dolgozik szépen. Én csak a kis 70 Mb. ismerem tapasztalatból, nekem eddig +. Ha meg nem is használod ki a 3.0 -át akkor is javasolt. 8-as teszt.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1366) royalka


royalka
őstag

Akkor nem javasoltok valami stabil 8gb-t. Valami olcsó árfekvéssel?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1367) talpas válasza royalka (#1366) üzenetére


talpas
aktív tag

Szerintem ez

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1368) royalka válasza talpas (#1367) üzenetére


royalka
őstag

Árban tényleg jó. De ez a sebsség mem túl kevés. Vagy ez az átlag sebesség. Bocsi de ez nem az erősségem...

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1369) @matthew@ válasza talpas (#1365) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, a 3.0-ás USB-t nem todom kihasználni de igazából a jövőre nézve ez jobb lenne és 16GB mindenképp kell és ha azt veszem figyelembe h csak 4k az ára akk sztem megveszem ezt később jó lesz a 3.0 :K

Matthew 24:42

(#1370) royalka


royalka
őstag

Amúgy ebbe a fórumtémába miért nics 1 oldal ahol föl vannak sorolva sebesség vagy ar szerint a motyók. És akkor könnyebb lenne tájékozódni?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1371) royalka


royalka
őstag

ezt: CORSAIR Flash Voyager GT 16 ezt találtam árgépen. pix-nél 7265 az sok érte?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1372) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Olyan pendrive ot keresek 8-16 GB méretben aminek hardveres irásvédő kapcsolója van.
Kiváltképp tökéletes lenne USB 3 as változatban.
Telepítőket akarok csinálni, és nem szeretném, ha valami szar van a gépen hazavágja az össze szenvedett install cuccokat.

Ha tudtok olyan, 1.8 as, vagy akár 2,5 colos usb 3 as hdd ét, aminek szintén van write protect kapcsolója, ne tartsátok magatokban !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1373) FireKeeper válasza Core2duo6600 (#1372) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szia!

pendrive-ból eddig én még csak olyat találtam, amin hardveres titkosítás volt, illetve a Corsair-nek van olyan pendrive-ja, amit számkombinációval tudsz lezárni.
valami USB-s kártyaolvasóval és SDHC/SDXC kártyával viszont szerintem meg tudod oldani, mert a kártyákon szokott lenni írásvédő kapcsoló. Viszont itt ugye nehéz olyan kártyaolvasót találni, ami méretben jó, és USB3-as, meg olyan kártyát, ami egyáltalán túl tudja lépni az USB2 sebességét.
külső vinyókról még ennyit sem tudok, nem hiszem hogy találsz írásvédőset :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1374) Core2duo6600 válasza FireKeeper (#1373) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Értem

Tulképpen olyan telepítőt akarok csinálni, ami a win-en kivül feltesz mindent, ami kell bent a cégnél, és sok gép esetén nagyon nem mindegy, hogy mennyire gyors a folyamat, a cd be next, next, ok dolgot meg már unom.
Azért is kell, hogy usb és legyen, mert az minden gépen ott van, és ma már a legtöbb bootolni is tud róla.

Jelenleg 2 olyan pendrive om, van ami írásvédős, csak eléggé karcsú a sebessége, 2 PQI amúgy, furcsállom, hogy nincs ilyen, mert szerintem igény lenne rá

A jelenlegi pendrive-jaim általában 5 000 körül írnak, ami elég lassú, ezért gondoltam, hogy gyorsítani kellene !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1375) FireKeeper válasza Core2duo6600 (#1374) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

de ha a telepíteni akarsz róluk, akkor az olvasásnak kell jónak lennie, nem? elvégre is a telepítendő cuccot csak egyszer kell ráírni, telepíteni meg többször.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1376) Core2duo6600 válasza FireKeeper (#1375) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Így igaz, de az olvasás ha 10 000 el megy, nem megy annyival, akkor az még lassú, lévén a 100 Mbit es lan sebessége ami szintén használhatatlan ma már.
És alig gyorsabb mint a cd

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1377) FireKeeper válasza Core2duo6600 (#1376) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

olyan pent, ami USB2-n 25-30-cal, USB3-on meg többel tud olvasni, simán találsz, igazából ez az írásvédettség-dolog öli meg az egészet. :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1378) Core2duo6600 válasza FireKeeper (#1377) üzenetére


Core2duo6600
veterán

És melyiek ezek a penek ?
Mert nekem eddig mind olyan lassuak voltak, hogy hihetetlen

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1379) FireKeeper válasza Core2duo6600 (#1378) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kingston dt ultimate g2 illetve a-data n005, ezek elég jó sebességűek és USB3-asok.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1380) DarkDeer válasza Core2duo6600 (#1378) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Adata N005 Pro , ez újabb és gyorsabb verzió!

(#1381) talpas válasza @matthew@ (#1369) üzenetére


talpas
aktív tag

Ez a 16Gb /770T-UD3P-lap/ Super Talent E.Duo,USB2-őn.
CrystalDiskMark 3.0.1 (C) 2007-2010 hiyohiyo
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]
Sequential Read : 34.850 MB/s
Sequential Write : 21.114 MB/s
Random Read 512KB : 34.646 MB/s
Random Write 512KB : 0.800 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 6.101 MB/s [ 1489.6 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 0.005 MB/s [ 1.3 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 6.254 MB/s [ 1526.8 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 0.007 MB/s [ 1.6 IOPS]
Test : 500 MB [H: 0.0% (0.0/14.6 GB)] (x9)

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1382) @matthew@ válasza talpas (#1381) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi az eredmények! Mondjuk ebben nem nagyon vagyok otthon, szóval ezek jónak számítanak?

Matthew 24:42

(#1383) talpas válasza @matthew@ (#1382) üzenetére


talpas
aktív tag

Nekem megfelelő, mindenkinek mások a követelményei. usb2-őn nálam a 10es listán 6-os.
De ez az én véleményem. USB3 kártyát v. alaplapot nem tervezek venni, hogy nyerjek pár percet. Filmet TV-re vinni tökéletes. Nem reklámnak szánom de nézz szét van 1-2 akik tesztelték 3-ason ezt a S.Talent típust
Meg külföldi sebesség tesztek.
Szerintem 1 másik adathordozó alternatíva sebességben az 1,8"-os külső kis vinyó de az nem ide a pendr-ok rovatba való .

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1384) @matthew@ válasza talpas (#1383) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, nekem igazából van már egy 8 GB-s Kingston-om amin a filmeket hordozom a DVD lejátszóhoz, mert az csak 8 GB-t kezel, bár lehet elbírná a 16GB-t is :F Ez igazából nagyobb telepítő file-oknál lenne alkalmazva mert van egy 500GB-s külső HDD-m de azt nem mindig cipelészem :N Mondjuk én a jövőben mindenképpen szeretnék lapot cserélni DDR3 miatt, de ez még odébb van.
Úgyhogy sztem akkor benevezek egy 16GB-sre végképp h csak 5k-ba fáj :DD köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#1385) talpas válasza @matthew@ (#1384) üzenetére


talpas
aktív tag

Nincs mit.
Azt meg nem is írtam, FAT32-őn hagytam a pent /a teszt is ezen futott/, ami ugye "DVD egész" filmnél már nekem gond.
Kellemes Ünnepeket :)

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1386) @matthew@ válasza talpas (#1385) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi és Neked is :K
Amúgy én is FAT32-n használnám mert a DVD lejátszó vmiért csak azt ismeri fel :F

Matthew 24:42

(#1387) royalka válasza @matthew@ (#1384) üzenetére


royalka
őstag

Nekem egy 2 éves orion lejátszóm van és gomd nélkül viszi a 16g-s pent. Igaz a 8g-s SD kártyát nem ismeri fel.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1388) @matthew@ válasza royalka (#1387) üzenetére


@matthew@
őstag

Nekem egy LG DVD lejátszóm van kb. 1,5 éves és 8GB van írva támogatottnak bár sztem elbírna a 16GB-vel is :K mind1 megveszem a pendrive-ot max nem filmeket cipelészek rajta hanem játékokat :DDD

Matthew 24:42

(#1389) royalka válasza @matthew@ (#1388) üzenetére


royalka
őstag

Szíved joga... XD

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1390) @matthew@ válasza royalka (#1389) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi :DDD

Matthew 24:42

(#1391) royalka


royalka
őstag

Ha leválasztás nélkül húzom ki a pent az károsítja?? De előtte megszoktam nézni hogy már nem villog az az már nincs adatforgalom. :))

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1392) @matthew@ válasza royalka (#1391) üzenetére


@matthew@
őstag

Az NTFS fájlformátum képes erre h nem engedi lekapcsolni illetve biztonságosan eltávolítani és akkor nyugodtan kihúzhatod végképp ha már nem villog és nem dolgozik. Igazából baja nem nagyon lesz maximum adatvesztés lehet de elég ritka esetben, én pl nagyon sokszor csak kihúzom, tudom nem ez a megfelelő módszer de gyors, úgyhogy nyugodtan húzd ki olyankor ha nem engedi, max azt nézd meg h éppen egy vírusirtó vagy vmi más progi nem fut-e rajta vagy rajta keresztül h ne legyen fagyás, de ez sem valószínű.

Matthew 24:42

(#1393) oliwaw


oliwaw
csendes tag

Üdv. Használhatnék e egy pl. 16 Gb-os gyors pendrivet merevlemez helyett ?
(olcsóbb mint az SSD) Kaphatók 100 év vagy élettartam garanciásak is.

(#1394) royalka válasza @matthew@ (#1392) üzenetére


royalka
őstag

Fat32 van rajta hogy ne használódjon. Nagyon köszi Ismét a választ. :R Szal akkor nem játszok a sorssal, majd odafigyelgetek és leválasztatom. :))

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1395) @matthew@ válasza royalka (#1394) üzenetére


@matthew@
őstag

Ha nem engedi leválasztani és kihúzod az sem akkora gáz, ha nem választja le és kell a pendrive nyugodtan húzd ki nagy gond nemlesz belőle.
Amúgy az mi h FAT32-nél nem használódik ezt h érted?

Matthew 24:42

(#1396) royalka válasza @matthew@ (#1395) üzenetére


royalka
őstag

Azt hiszem itt olvastam hogy ha NTFS esen van akkor az indexelés miatt jobban romlik a kondija.. (Vagy nagyon nem itt olvastam.. :F :F :F :F )

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1397) @matthew@ válasza royalka (#1396) üzenetére


@matthew@
őstag

Nem tudom, én ilyenről nem hallottam, bár nekem van pár pendriveom itthon kb. 5-6 évesek és NTFS-el mennek szépen, sztem 7-8 évig NTFS-el is elmegy egy pendrive szépen, utána meg max csere nagyobbra ami már akkor nem lesz pénz úgyhogy sztem felesleges ezzel foglalkozni, meg a FAT32-re lassabban is másolja a dolgokat :K

Matthew 24:42

(#1398) royalka válasza @matthew@ (#1397) üzenetére


royalka
őstag

Nekem a Voyager FAT32-n hozza gyáriakat írásba..

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1399) @matthew@ válasza royalka (#1398) üzenetére


@matthew@
őstag

Az jó, akkor szerencsés vagy vagy jó a pendriveod. Nekem van egy Kingston DataTravaller vagy vmi hasonló 8GB-s és fat32-ben szörnyen lassú kb. 5-10 perc mire egy film ramegy (dvix és átlag 1,4-1,7 GB között vannak) de NTFS-ben sokkal gyorsabb csak a dvd lejátszó nem ismeri fel.

Matthew 24:42

(#1400) royalka válasza @matthew@ (#1397) üzenetére


royalka
őstag

Innen rémlett a dolog, De itt is megoszlottak a vélemények. :B

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.