Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) syberia válasza Gerisz (#848) üzenetére


syberia
veterán

Ezt úgy néz ki tesztelte, vagy az ilyen teszt progit is lehet manipulálni hogy többszörös méretűnek látja a valósághoz képest? [link]

https://howbad.info/

(#852) Gerisz válasza syberia (#851) üzenetére


Gerisz
addikt

A pendrive-ban a chip van módosítva állítólag úgy csinálják ezeket. Elkezded rá írni az adatot és ahogy telik, mikor elérte a kapacitást kiírja, hogy végzett. Egyébként mennyi idő alatt írja tele 3,4Mbit/s-el? Belegondoltál?
De ha egyszer a gyártó sem csinálja akkor honnan lenne neki?

(#853) syberia válasza Gerisz (#852) üzenetére


syberia
veterán

Olvastam róla és most már Te is megerősítettél hogy a fószer csaló/hülye. :R

https://howbad.info/

(#854) Csekaone


Csekaone
csendes tag

Sziasztok!

Pendrive-ot szertenék venni a kiszemelt egy Corsair Flash Voyager GT 16GB de ahogy olvasgatam nem tudja azt a tejesitményt mint amit Írnak róla!

A kérdésem az hogy akkor most megéri meg venni a gt vagy a sima Corsair Flash Voyager 16GB-ot válaszam! A kettő között igy is észrevehető a külömbség az írás olvasásban?

(#855) MrCsiT válasza Csekaone (#854) üzenetére


MrCsiT
addikt

on:
A GT gyorsabb lesz szerintem: azért GT, ha jól tudom. Nekem csak a 4 GB-s van, az elég jól megy. ( Nagyobb helyigényre van egy 320-as laptop hdd-m :D )

itt a penek között ez off lesz: ha valamivel nagyobb helyigény nem zavar, akkor javaslom pl. hardverapro-n is árulnak 15k-ért 320GB-s laptop hdd-t, usb-s kerettel, ami ár/értékben és sebességben is szénné alázza bármelyik pendrive-ot (igaz, nagyobb valamivel, de nagyobb kabát zsebében elfér.. )

Nem tudom, van-e 16GB-s és egyáltalán kapható-e itthon, de van egy Kingston Datatraveler Elite pendrive-om is, az eddig az egyik leggyorsabb, amivel találkoztam.
Szoktak még olyat kitalálni pendrive helyett, hogy vesznek valami egyszerű kártyaolvasót + valami kártyát bele, az is sokkal gyorsabb tud lenni, és olcsóbbra jön ki. (..de lehet, hogy 8GB-nél nagyobb mem.kártya már drága :F)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#856) Directors066


Directors066
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy pendrive-ot de nem tudom milyen vegyek.A tárolókapacitása nem kell,hogy nagy legyen(1Gb-4Gb-ig) de a lényeg az,hogy elég gyors legyen és ne menjen tönkre hamar.

Annyi márka van,hogy nem is tudom milyet nézzek.

Ja a legfontosabba el is felejtettem max 8000Ft.
Tudnátok nekem ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#857) Mtt válasza Directors066 (#856) üzenetére


Mtt
tag

Én is hasonló kérdést tettem volna fel most, de elolvastam az első hsz-t. ;)

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#858) Torry válasza Mtt (#857) üzenetére


Torry
addikt

Csak az a bajság, hogy több mint 2 éves cikkek, azóta változhatott a helyzet.

(#859) Tompie


Tompie
őstag

Nem tud valaki egy olyan oldalt/céget aki kívánságra beszerez pendrive-ot. Konkrétan PQI i812 8Gb keresek.

(#860) Sátán44


Sátán44
addikt

Tudnátok ajánlani olyan pendrive-ot, ami tuti gyors! Min.15mb írjon és 25-30 mb olvasson. 8-16gb jöhet szóba.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#861) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Melyiket érdemes használni: Pendriveként használható (micro) SDHC-t (mondjuk Class4) vagy egy egyszerű pendrivét?

Tudja valaki, hogy hol található a neten a ClassX sebességgel kapcsolatos információk?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#862) tomy_cz válasza Sátán44 (#860) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Sátán44:
Pl.: SanDisk Cruzer Contour 8 GB vagy OCZ Rally2 Turbo 8GB
Ezek nagyon gyorsak.

Viperator:
Hogy érted az "érdemes" szót? Szerintem teljesen mindegy. :)
Ha írás/olvasást nézzük, akkor szerintem pendrive.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#863) <NewL>


<NewL>
addikt

sziasztok

ilyen vagy hasonló pendriveot hol tudok venni? (alu,fém)
ez mondjuk egy Canyon alu
1-2gb-ás bőven elég lenne

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#864) bnss


bnss
veterán

Sziasztok!

AC Ryan pendrive kapható valahol Magyarországon? (Google barátom nem segített, vagy túlkomplikáltam a keresést.) Hasonló, miniatűr kialakítású pendrive is érdekel, ha kapható itthon. Nagyságrendileg a 2-4GiB-os kapacitással rendelkező kategóriát szemeltem ki. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#865) Krystal_s


Krystal_s
addikt

üdvi, szerintetek lehetséges ,hogy formatálás után a Kingston DataTraveler 4Gb-os pendrive-om mérete megváltozott ?
úgy emlékszem ha megnéztem intézőben a tulajdonságait (win xp), akkor a Free Space és a Capacity : 3.77 Gb volt...Most viszont 3.74 Gb
Légyszi ha valakinek ilyen Pendrive-ja van írja le ,hogy neki mekkorának írja a rendszer.
a neten általában 3.7-nek írják, van ahol 3.74-et is találtam.
már nem tudom mi a gyári érték...lehet h ez a valós méret és a korábban írta a rendszer "hibásan"? :U

/szerettem volna bootolhatóvá tenni,ismerősöm ajánlotta a FlashBoot-ot, amiben elég sok beállítás van. a lényeg h a végén nem tudott bootolható usb-t csinálni mert vmi linux cd-t hiányolt. ez ok is lenne,de amikor megnéztem a pendrive-ot ,akkor látom h FAT lett. gondoltam semmi gond visszaformáztam FAT32-re, de azóta tűnt fel nekem a 3.74Gb.../ gondoltam vmi rejtett akármit hozott létre az a hülye program, ezért linux alatt is megnéztem , újraparticionáltam, leformáztam fat, fat32 és ntfs-re is. teszteltem h2testw-el, semmi hibát nem talált.

(#866) vscotina


vscotina
aktív tag

Szervusztok

Van e mód arra, hogy ne fat32-re legyen formázva egy pendrive, illetve mitől függ, hogy mire formázom??? Adott eszköz: Corsair Survivor 16 GB PenDrive

Ha nem NTFS rendszerű, akkor is rámegy az oprendszer telepítő???

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#867) medium84


medium84
aktív tag

Hali!

Ajánljatok nekem 16 GB-os pendrive-ot, ami legalább 10 Mb/s-mal ír és 10E alatt van.

(#868) Gl4diator


Gl4diator
tag

Vettem egy Kingston Datatraveler 64GB-os pendrive-ot.

A Probléma : NEM bírom NTFS-re formázni :W

Fat32-re megy, meg exFat-ra is, de NTFS-re sehogyse. Próbáltam Windowssal formázni NTFS-re, de azt írta ki, hogy nem bírja befejezni a formázást. A HP usb Pendrive tool-al is próbáltam, az se bírja leformázni. Hülyét kapok :) Szoktam magammal 10GB-os, vagy nagyobb fájlokat is hordozni, és kéne az NTFS. (Exfat nem jó, mert nem minden eszköz ismeri fel.)

Mi lehet a megoldás??? :F

(#869) Ribi válasza medium84 (#867) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem lesz egyszerű ugyanis a legolcsóbb 16G-s pendrive is 10k felett van és akkor a sebesség még a béka segge alatt van.

(#870) Ribi válasza Sátán44 (#860) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tesztek alapján a Silicon Power LuxMini920 is gyors.

(#871) atesz117 válasza Krystal_s (#865) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Most formáztam: 3.77

Samsung Galaxy A34 5G

(#872) medium84 válasza Ribi (#869) üzenetére


medium84
aktív tag

Mondjuk ez igy nem igaz,
[link]

(#873) Ribi válasza medium84 (#872) üzenetére


Ribi
nagyúr

Igen, kicsit túloztam.
Csajna ennek a pendrivenak a sebessegere még a gyártó is 10MB/sec. read and 5MB/sec. write értéket ír ami igencsak szánalmas. Képzelem, hogy valóságban milyen lassú lehet ha csak ennyit mernek ráírni

(#874) caprine válasza Ribi (#873) üzenetére


caprine
aktív tag

Nekem a DT100 16GB-os Kingston van. 10 ezer alatt az ára, és a 19/10MB/s olvasás írás megy neki, persze a sok kis állomány lelassítja.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#875) caprine


caprine
aktív tag

Tudtok olyan nem noname pendrive-ot amin van írásvédő kapcsoló? 2-8 GB méretben érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#876) medium84


medium84
aktív tag

Corsair Flash Voyager GT-től van jobb ebben az árkategóriában?

(#877) Krystal_s válasza atesz117 (#871) üzenetére


Krystal_s
addikt

köszönöm ,hogy megnézted nekem...
kicsit most szomorú vagyok ,mert nekem is ua volt ,ami neked ,de most ilyen :(

[ Szerkesztve ]

(#878) atesz117 válasza Krystal_s (#877) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Esetleg megpróbálhatod ezzel letesztelni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#879) Krystal_s válasza atesz117 (#878) üzenetére


Krystal_s
addikt

köszi, már teszteltem egy hasonló progival,és nem volt hiba. ezek a programok az adott partíciót nézik csak, azaz a látható részt. nálam lehet h vmi rejtett részről lehet szó,vmi linuxos dolog pl. bár néztem én linux alatt is és nem írja semmi h bármi lenne ezen a pendrive-on. gondoltam már arra h a gyári formázásnál mások a paraméterek. fura h ismerősömnek van több ilyen Kingston-ja 2- és 8Gb-os. leformázta és a 2 = 1,87 a 8 = 7,46 -> ezek alapján a 3,74 - 3,73 lenne a reális.ezzel meg is nyugtatott..de most h láttam a tiédet, most ismét keresem a választ...:)

(#880) atesz117 válasza Krystal_s (#879) üzenetére


atesz117
aktív tag

Most kipróbáltam a 8 gigás Sandisc Cruser-el - FAT32: 7.48, exFAT: 7.49, NTFS: 7.50.

Samsung Galaxy A34 5G

(#881) Krystal_s válasza atesz117 (#880) üzenetére


Krystal_s
addikt

megnéztem még paragon partition manager-el is...semmi furcsát nem veszek észre...ha törlöm az egész partíciót, vagy bármit nézek, nem látni rejtett vagy hibás részt. sajnos ez megint vmi X akta :(
tulajdonságoknál ezt írja..
kép1.
kép2

(#882) zss2


zss2
csendes tag

a 8gigás corsair flash voyagert cd meghajtónak látja minden gépem..,USBest usb2flashstorage néven,mit lehet ezzel csinálni?formázni nem sikerült,ezek szerint kuka?

(#883) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok.

8GB, 16GB kapacitású, Kingston pendrive-ok esetében meg tudjátok erősíteni az AMD SB600/SB700/SB710/SB750 inkompatibilitást?

Azt a jelenséget tapasztalom, hogy a nevezett kapacitású (DataTraveler) DT Classic, DTI és DT 100 modellek íráskor azonnal lelassulnak néhány kB/s-re, majd csak erőlködik a rendszer, és néhány perc múlva leválik a meghajtó. Olvasáskor néhány megabyte-ot beolvas egész gyorsan, majd utána lassul be, később pedig olvasási hibát dob.. Formázni sem lehet.

Ugyanezek a meghajtók intel és nVidia lapkakészletű gépekkel (no meg VIA-val is) hibátlanok.

Az AMD-s gépekből több, mint 20 különbözőben, mindenféle operációs rendszer alatt jelentkezett a hiba. Ugyanezek a gépek A-Data, Corsair, Transcend, OCZ 8 és 16GB-os meghajtóival tökéletesek. Érdekesség az, hogy 4GB vagy kisebb Kingstonnal is.

Újabban 16GB-os, egyébként szintén hibátlan SDHC+kártyaolvasó kombóval is sikerült a jelenséget reprodukálnom.

Vélemények? Ki tapasztalt hasonlót?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#884) tapsiHun válasza Gl4diator (#868) üzenetére


tapsiHun
csendes tag

Szia,

sikerült megoldást találnod?
Nekem sem megy, uez a problémám. Mi alatt formázod? Vista? XP?

Üdv, Tapsi

(#885) tsii_H


tsii_H
tag

hali. nem tudjatok hogy hol lehet venni 16GB-s LaCie iamaKey-t? mindenhol csak 8-ast meg 4-est talalok :S

(#886) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Van nálam egy 64gb-os pendrive és nem bírom NTFS-ben megformázni csak exfat-ban. Mi lehet a probléma?

(#887) kem


kem
addikt

Sziasztok!

8GB Kingston G2 vagy SANDISK 8GB CRUZER U3?

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#888) Retr0


Retr0
tag

Crosair voyager 64gb pendrive-ot árulnak 5000ért. Nagyon nagyon FAKE gyanús, viszont le lett fényképezve eredetinek tűnő csomagolásban, illetve egy már kibontott darabot láttam is élőbe, amelyet az eladó sajátként használ és teljesen eredetinek tűnik. (lehet hogy az is és ez a megtévesztés, hogy neki van eredetibe a többi meg FAKE)
Mennyire tudják ezt hamisítani?

(#889) Gercsa


Gercsa
senior tag

Sziasztok!

Bocs, ha off, de szerintem talán segíthet egy két embernek, aki vásárlást tervez.
Sokat vaciláltam pendrive vásárláson, olcsón szerettem volna gyorsat venni, de sajnos kevés infót találtam itt a fórumban, ezért beírom a tapasztalataimat, hátha valakinek pont ez kell.

Ilyet vettem, és ebben az árkategóriában mindenkinek ajánlom:

Transcend Jetflash 600 8GB 4750HUF

fájlméret-olvasás-írás
512Byte--155kB/s--11kB/s
32kB--8.65MB/s--777kB/s
256kB--23MB/s--3.88MB/s
2MB--29MB/s--6.37MB/s
64MB--32MB/s--9.6MB/s
256MB--34MB/s--8.5MB/s

Ezek a Sandra benchmark eredményei. Olvasásban gyakorlatilag "mindent tud", írásban sem rossz, viszont gyanús volt, hogy 256MB-on lassabba mért mint 64MB-on, ezért csináltam egy saját mérést.
800MB-os filmet másoltam rá, és 11-12MB/s sebességet tudott írni.
És mindenzt egy 701-es Eee Pc-n!

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#890) goacity


goacity
csendes tag

Egy kis reklám : 128 GB-os Corsair Voyager GTR pendrive 1 db bontatlan csomagolásban eladó 40000 ft-ért. Érd : goacity@hotmail.com

(#891) Gercsa válasza goacity (#890) üzenetére


Gercsa
senior tag

Jó ez a cucc.

Add el gyorsan, mert már szivárognak az usb 3.0-ás cuccok!!

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#892) raszti82


raszti82
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék venni egy "gyorsabb" usb kulcsot. Sajnos nem tudom eldönteni melyik legyen. Ha van valakinek velük tapasztalata segítsen ...mindenképp 16GB akarok venni
ezek közül
CORSAIR Flash Voyager GT 16 GB
Patriot highspeed Xporter XT Boost 200x
Transcend JetFlash 600 flashdisk 16GB

[ Szerkesztve ]

(#893) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sziasztok! van egy érdekes problémám.
Van egy pendrive -om amit ma vettem,személyes adattárolás céljábol/önéletrajz,adoazonosito szám,igazolványszám, ilyenek/
Az adatok felmásolása után kipurcant semmire nem reagál,fel sem ismeri a windows,nem is világit
Vissza akarom vinni gariba de a személyes adataimat nem érzem biztonságban.
A kérdés az lenne .:milyen modszerrel lehet a nem müködö pen driverol legyalulni az adatokat?
Valakinek van ötlete?

(#894) Brian_RL válasza mikloss (#788) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

A 155-ösről van már valami info?

(#895) Tommee válasza tapsiHun (#884) üzenetére


Tommee
aktív tag

A megoldás NTFS-re formázásra:
Eszközkezelőben->Lemezmeghajtó->Pendrive Tulajdonságok->Házirendek->Optimalizálás Teljesítményre bepipálni
Ezután lehet NTFS-re formázni a pendrive-okat.

(#896) nmemlekszem válasza Krystal_s (#879) üzenetére


nmemlekszem
csendes tag

fat32

ntfs

Üdv

Én is bootolhatóvá szerettem volna tenni csak nem flashboot-al, hanem petousb-vel... Én sem erre a méretre emlékszem, de meg nem mondom mennyi volt pontosan. Boot ment valakinek is ezzel, xp, win7, linux?

(#897) wid22


wid22
aktív tag

Kingston DataTraveler G2 DTIG2 8GB pendrive, Tudja valaki mik a sebességek ennél?

(#898) wid22


wid22
aktív tag

Vettem egy SanDisk Cruzer U3 16GB Readyboost pendriv ot bedugom a gépbe és n em iksmeri föl az Win XP pedig leformáztam. Kell valamikt még csinálni? Kösz

(#899) Tommee válasza wid22 (#898) üzenetére


Tommee
aktív tag

Lemezkezelésnél betűjelet adni a meghajtónak-esetleg.
Ha nagyon nem akaródzik, akkor vissza az üzletbe.

(#900) wid22 válasza Tommee (#899) üzenetére


wid22
aktív tag

Win7 nfölismerri XP n meg nem érdekes kuka? vagy vissza a boltba?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.