Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Chesterfield válasza Pompi (#100) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Aha, meg is van, akkor eddig 1:0 a Corsairnek :R

(#102) cqr válasza cqr (#23) üzenetére


cqr
aktív tag

Talán többeket érint ez a kérdés(em), mostmár itt az ideje hogy vki megválaszolja :D

Kb 20 teszt, tömérdek vélemyény elolvasása után megvettem a 8GB os sima flash voyagert.
A tesztelő oldalak mind a 32/16-os sebességet kapták, de nekem csak 32/7.2 jött ki mind a 4-5 (többé kevésbbé az összes elérhető) irás/olvasás tesztelő programmal (több gépben is kipróbálva)... Ez azért nem volt túl feldobó mert nem úgy mentem be a boltba hogy azt a gumis fekete-kék pendrive-ot kérem,nem véletlenül öltem bele időt a tesztek végigolvasásába... Ezután a corsair supporter fórumának végigolvasása után összefoglalva röviden a "story"t :
- kezdetben a corsair a flash voyager gt-ket a sima flash voyager köntösében adja ki igy a tesztelő oldalak (többek közt a ph is) 33/22 körüli sebességet kapnak a simára.
-majd heyreáll a ""rend"" és a sima 33/16 os értékekkel kerül forgalomba.
-Végül (ez nem is olyan régen történt) a corsair gyártási technológiát vált SLC->MLC re melynek következtében az irási sebesség jelentősen visszaesik a jelenleg is elérhető 32/7 re.

Az MLC-vel gazdaságossabban tudja kihozni nyilván ezért is csökkent olyan gyorsan az voyager ára, DE hogy a sebességcsökkenésről nem ad infót, ellenben az interneten a mindenhol elérhető tesztek olyan sebességeket mutatnak mellyel már köszönőviszonyban sincs a jelenlegi, de (kinézetre, névre stb. persze ugyan olyan) az azért nem túl "szép" dolog..

(#103) ttower


ttower
aktív tag

üdv
tudnátok ajánlani pendrájvot nőnemű egyénnek ezen szempontok alapján?
-szépen nézzen ki, lehet valami minta(virágok vagy nemtudom)
-lehetőleg 4gb

előre is köszönöm

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#104) Lacik-X


Lacik-X
csendes tag

Nekem egy Transcend 2GB-s pendrive-m van és nagyon gyors-a legjobb!!!

(#105) quin


quin
csendes tag

Sziasztok,

Szerintetek a köv. pendrive-ok közül melyik éri meg a legjobban:

Corsair Flash Voyager USB 2.0 (8GB)
KINGSTON Pen DT 100 8GB
KINGSTON Pen DT 8GB

A Corsair kicsit drágább, de kb ebben az árfekvésben kellene egy 8GB-s pen. Legyen minél gyorsabb és persze megbízható.

Előre is köszi

(#106) rvR--


rvR--
csendes tag

Sziasztok!

Nem olvastam visza, ha volt már szó erről akkor bocs.

64GB-s pendrive okkal van vkinek tapasztalata? Ha igen milyet érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#107) Rover623 válasza rvR-- (#106) üzenetére


Rover623
félisten

Ha igen milyet érdemes venni?
Miért...te milyeneket tudsz venni?

primus inter pares

(#108) rvR-- válasza Rover623 (#107) üzenetére


rvR--
csendes tag

64gb-s ből Buslink, Kanguru meg Toshiba márkájút lehet rendelni ha minden igaz

(#109) Rover623 válasza rvR-- (#108) üzenetére


Rover623
félisten

LOL
Nem azt kérdeztem hogy mit tudsz rendelni (vagy miről hiszed azt hogy rendelhető;])...hanem hogy mit tudsz vásárolni...konkrétan...
Amúgy, árakat néztél már, okostojás...?:DDD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#110) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Én is szeretnék egy pendrivet,csak nem tudom hogy milyet,és hogy hogyan kell használni.
Ha ebben tudna nekem segíteni valaki,megköszönném! : :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#111) Rover623 válasza Sanyabá (#110) üzenetére


Rover623
félisten

csak nem tudom hogy milyet,és hogy hogyan kell használni.
Akkor nem is biztos hogy szükséged van rá, Sanyabá...;)
Egyébként roppant egyszerű...be kell dugni egy szabad USB "lyukba", oszt jónapot...
Ugyanúgy használod mint a gépedben most meglévő bármelyik lemezt/diszket/stb.
Ja...és vegyél 1GB-osat...vagy 2GB-osat...a legolcsóbbat.

primus inter pares

(#112) rvR-- válasza Rover623 (#109) üzenetére


rvR--
csendes tag

ja... LOL...

Bocs hogy feltettem a kérdést. Attól még hogy konkrétan Magyarországon egy kisker se forgalmaz ilyet, létezik (vagy létezhet ha ennyire szkeptikus vagy a dolog iránt). Ha lehet valamit rendelni neten 10en-x (nem az e-bay re gondolok) helyről, lehet hogy webshop, de az számomra elég konkrét vásárlási lehetőség.
Igen, néztem árakat, kösz a tiszteletet. Nem az árral kapcsolatban volt kérdésem, hanem hogy volt-e vkinek tapasztalata ekkora kapacitású pendrive-val.

Azért kösz a segítséget! :R

(#113) tothm


tothm
őstag

Tudtok mondani konkrétan olyan pendrivet amiről bebootol az xp? Köszi: Máté

(#114) Rover623 válasza rvR-- (#112) üzenetére


Rover623
félisten

Igen, néztem árakat, kösz a tiszteletet. Nem az árral kapcsolatban volt kérdésem,
Hmmm....és tényleg szükséged van 64GB-os pendrive-ra, vagy csak villogni akartál, hogy jól megy az ingatlanbiznisz és már nincs hova tenni a zsét...?

primus inter pares

(#115) ANT válasza rvR-- (#108) üzenetére


ANT
őstag

A "busman" meg a "kenguru" már a neve alapján is jó vételnek tűnik! :DDD
Kicsit komolyabban: mit tudnak ezek írás/olvasás sportágban? Mer' szerintem 64 GB-nál már egészségtelenül nincs arányban a kapacitás a sebességgel. Ha tud is talán 7-8 MB/s-el írni (amit kétlek), akkor is hasba döföd magad, mire megtelik a drive.
Ha tényleg szükséged van ilyesmi kapacitásra a kis méret mellett, akkor szvsz inkább egy 2,5"-es vinyó külső rack-ben. Azt se kell nagyon cipelni. De te tudod.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#116) rvR-- válasza Rover623 (#114) üzenetére


rvR--
csendes tag

Nem villogni akartam az ár miatt. Nem is vagyok az ingatlanbiznisszben :DDD
Egy Asus EEE Pc 700-hoz kéne hogy kicsit több hely legyen rajta.
Azért kellett volna tapasztalat, hogy esetleg mennyire megbízható, milyen gyors stb...

(#117) rvR-- válasza ANT (#115) üzenetére


rvR--
csendes tag

Hát igen pont ezért kérdezem én is, mert nem nagyon hallottam ezekről a márkákról.
Ezekre a sebességekre lettem volna én is kíváncsi, mer tényleg nem éri meg megvenni, ha megőszülök mire 50 gigát megmozgat. :(

[ Szerkesztve ]

(#118) tope


tope
addikt

Tegnap vettem egy Kingmax 8GB-os pendrive-ot 5.900 Ft-ért. 20 MB olvasási, 11 MB írási sebesség (nem mellesleg még Win98 alatt is műkszik egy nusb*.exe segítségével ;] ) Legközelebb bele sem merek gondolni, hogy mekkora tárkapacítású (első vinyóm 120 MB-os volt :DDD ) pendrive-ok lesznek, mire újfent venni akarok

(#119) Rover623 válasza rvR-- (#116) üzenetére


Rover623
félisten

Inkább priviben...:U
Sorry.

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#120) Sanyabá válasza Rover623 (#111) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nos,először is azért fordultam ide hogy segítséget kapjak,másrészt meg szeretném használni
Ugyanúgy tettem ahogy mondottad volt,de " ismeretlen eszközként"jelent meg.Miért? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#121) Rover623 válasza Sanyabá (#120) üzenetére


Rover623
félisten

Érzek némi ellentmondást a hozzászólásaidban...;]

Én is szeretnék egy pendrivet,csak nem tudom hogy milyet,és hogy hogyan kell használni.

Ugyanúgy tettem ahogy mondottad volt,de " ismeretlen eszközként"jelent meg.

No de spongyát rá...;)

Lehetséges okok:

- Windows 95, 98 vagy Millenium van a gépeden. Ezeknél driver kell a pendrive-hoz.
- Windows Vista van a gépeden...Service Pack 1 nélkül. Sajnos az SP1 nélküli Vista esetében előfordul, hogy némelyik pendrive így viselkedik.
- rossz/hibás/sérült az USB foglalat és/vagy a pendrive.

primus inter pares

(#122) ANT válasza rvR-- (#117) üzenetére


ANT
őstag

Látatlanban mondom neked, hogy nem éri meg megvenni. Az említett 7-8MB/s írási sebesség csak egy optimista becslés volt, sztem a valóság jóval lehangolóbb. Viszonyításképpen: egy 8GB-os Corsair FlashVoyager TotalCommander alatt kis ügyeskedéssel (kompatibilitás mód bekapcs.) szűken 10MB/s-t tud. Ekkora (vagy még nagyobb) kapacitásnál sztem kb. ez a plafon jelenleg.
Aztán lehet, hogy jön valaki, és megcáfol engem. Enyhítő körülmény: 8GB-tól felfelé az összes típust nem próbáltam végig.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#123) lúzer válasza ANT (#122) üzenetére


lúzer
veterán

hát az enyém tud 13-16-ot (kingston datatraveller, mezei, 8 Gb)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#124) Sanyabá válasza Rover623 (#121) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nem tudom miért tünik ellenmondásnak az ,hogyha valaki szeretne egy számára addig ismeretlen dologgal megismerkedni,ne 'adj Isten használni is szeretné azt. Nem vagyok egy nagy fenomén,ezért kérek segítséget ebben a témában.Más.A gépemen XP van. Az SP1-et
fellehet valahonnan telepíteni?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#125) lúzer válasza Sanyabá (#124) üzenetére


lúzer
veterán

ms letöltőközpont, de minimum sp2!
de van sp3 is :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#126) badkid


badkid
csendes tag

Engem az zavar a pendriveokkal kapcsolatban, hogy alig van szép, dizájnos pendrive a piacon! Egy normális oldalt találtam magyarországon ( multiven.hu ) , ők viszont csak nagy mennyiségben (100db) adnak el pendriveot, főleg cégeknek, det nagyon szép pendrivejaik vannak.

(#127) Traxx válasza badkid (#126) üzenetére


Traxx
őstag

Mi a fontosabb, hogy csilivili legyen, vagy jól használható, gyors és megbízható? ;) Lehet bennem van a hiba, de bűnronda pen-t is vígan használnék, ha tökéletes a számomra (és jóárasítva is van :D ), aki meg akarja, lesegesse :R Alaplapból se azért van Gigám, mert a szivárvány összes színe megtalálható rajta :DDD

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#128) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!
Melyiket ajánljátok?egy pendriveom már tönkrement,esetleg egy harmadik márka is szóba jöhet,csak irjátok meik :)

Kingston Data Traveler 4 GB USB 2.0 pendrive? 3,6k
MCSTYLE USB STICK Aluminum 4Gb? 2,7k és szebb.

köszi.sűrgős lenne mert mihelyst válaszoltok én rendelem.

Minden szinten,szinte minden.

(#129) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Sorry ha volt már kérdés, de sajna nincs időm átfutni az összes hszt. A 8 Gb-os pendrivenak mennyi a szabad/felhasználható kapacitása? Én konkrétan a Kingston 8192 Mb-osat néztem ki. És melyik márkát éri meg megvenni ilyen nagy kapacitásúban?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#130) m0rd0k válasza m0rd0k (#128) üzenetére


m0rd0k
senior tag

ja és ehhez még egy pendrive:LG Vaccine Drive USB pendrive 4 Gb a linken 2 gb osat ir de persze 4 gbosat vennék 4600 ft ért

Minden szinten,szinte minden.

(#131) Traxx válasza Joe bácsi (#129) üzenetére


Traxx
őstag

"És melyik márkát éri meg megvenni ilyen nagy kapacitásúban?"

Nos, ez konkrétan engem is érdekelne. Szemezek én is a Kingston-nal, de nem tudom, milyen megbízhatóságot várhatok el tőle. Corsair felénk nincs, csak 16 megás, annyit meg nem adok ki érte, netről rendelni +2500-ért megint nemnagyon van kedvem...

Ami felénk elérhető, és jó ára van, az a Kingston, PQI, A-data, kisebb kapacitásban Kingmax, de sztem rendelni biztos tudnának 8 gigásat. Nagyon talán Sandisk.

Vélemény? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#132) Joe bácsi válasza Traxx (#131) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Nekem pár éve van egy 1 Gb-os és az ismeretségi körömben meg 3 db is van Kingston évek óta. Pöpec! Semmi hiba!
A 16 Gb-osat venném, ha nem lenne olyan baromi irreálisan drága.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#133) kali válasza Traxx (#131) üzenetére


kali
legenda

"Corsair felénk nincs, csak 16 megás" :Y
amúgy az a-data például nagyon jó :K

(#134) Traxx válasza kali (#133) üzenetére


Traxx
őstag

Produkált az a-data amúgy érdekes dolgokat :D A tesóm barátjának van egy 2 gigás jószág (típusjelet fejből nem tudok). Gépre rádug (előlapi USB híván a hátsó USB-t vezettem előre kábellel), és egy idő után az írási sebesség 100k környékére zuhan. Magába az alaplap USB-jébe (és ugyanabba, amiből kivettem a kábelt) tökéletes. A kábel más pennel sosem csinálta, ellenben az a-data más gép ugyanilyen megoldására ugyanígy reagált, tehát nem is lehetett kábelgond.

Tény, hogy egész jó, csak éppen finnyás :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#135) kali válasza Traxx (#134) üzenetére


kali
legenda

nekem most is a-data van (igaz, ez csak 4 gb), és messze az elvárások felett teljesít!
teszteltem 8 gb válozatot is, kifogástalanul mőködött minden általam használt gépben (több noti és több asztali).
amúgy csak egy gyártót mondj, akinél nem volt még legalább egy problémás termék...

(#136) cascada


cascada
senior tag

Hello!
A következő a kérdésem: Én a Corsair Voyagert néztem ki /8 Gb-os érdekelne/, ezt a két tesztet futottam át: [link] és [link].
A tesztek alapján sebességben a Corsair Voyager, Voyager GT és A-Data PD7 volt a nyerő. Viszont a Voyager GT-ből nincs 8 Gb-os, az A-Data PD7-ért azt a 19 ezret sokallom, így a Voyager tetszik a legjobban.
Van valakinek valami tapasztalata ezzel a típussal? Esetleg van másik beváltabb márka/típus (ami sebességben se nagyon lassabb :) )?
Előre is köszi a válaszokat

(#137) strebacom


strebacom
senior tag

Hali...lenne egy kérdésem, ha egy pendrivenak az irási sebessége 3-4000Kb/sec, az olvasási sebessége 15000Kb/sec az jó, már ezt az irásra értem nem kevés ez egy kicsit(3-4e).. :F

(#138) cascada válasza strebacom (#137) üzenetére


cascada
senior tag

Szia!

De az nagyon kevés.
Nekem egy 1GB-os A-DATA pendrive-om van és egy régi P4-es géppel használom és lazán megy az írás 20MB/sec-el bármikor.
Olvasás természetesen több :)

Viszont most szeretnék beruházni egy ilyenre: A-DATA C702 8GB. Nem tudom ennek mennyi az írási sebessége? Ha van valakinek ilyen akkor kérem írja meg! SÜrgős lenne.

Köszi :)

(#139) strebacom válasza cascada (#138) üzenetére


strebacom
senior tag

Köszi...Akkor cseréltetem....de csak Kingstonra tudják....az jó(?) :F :az is 8GB mint az elöbbi A-data.... :R

(#140) cascada válasza strebacom (#139) üzenetére


cascada
senior tag

Szia!

Hát sajna az a baj ezzel a PenDrive vásárlással hogy nemtudni előre mennyi lesz az átviteli sebessége, hacsak nem találsz valami tesztet róla, vagy ismidnek nincs pont olyan amit venni akarsz :(
Énis most gondban vagyok milyet vegyek. A-Data-ból is ahány féle annyi átviteli sebesség. És ez igy van sajnos a töbinél is.

(#141) Joe bácsi válasza kali (#135) üzenetére


Joe bácsi
őstag

A 8 Gb-osnak mennyi a tényleges kapacitása? 7... Gb.........

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#142) Ribi válasza cascada (#138) üzenetére


Ribi
nagyúr

20MB/s = 2500Kb/s vagyis kevesebb mint amit kollega irt.
20Mb/s pedig lehetetlen.

Szoval a ~3-4Mb/sec valami jo, de nem is nagyon rossz. Attol fugg milyen tipus.

(#143) kali válasza Joe bácsi (#141) üzenetére


kali
legenda

~ 7.62 gb (tipuson ként +/- egy pici...)

(#144) VVoid válasza Ribi (#142) üzenetére


VVoid
aktív tag

20MB/s = 2500Kb/s vagyis kevesebb mint amit kollega irt.

Valamit elszamoltal. 20 MB/s = 20 000 KB/s = 160 000 Kb/s. Ha a mega es kilo kozotti valtoszamot 1000-nek vesszuk.

(#145) maross


maross
veterán

kellene nekem egy pendrive, 8gigas, minimum 15megabyte irasi sebesseggel (gyakorlatban, es nem papiron). milyenek kozott keresgeljek? eddig csak kingston hyperx-et talaltam, 30/20asak, de eleg felelmetes aron.

szerk: most 2gigas samsung gooddrive-ot hasznalok, ha jol emlekszem 20/28as, gyakorlatban ez 15/28ban realizalodik.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#146) Egyfejű


Egyfejű
tag

Pendriver-t akarok venni, de egy kicsit elbizonytalanítottak a korábban olvasottak, ezért segítséget szeretnék kérni!

Tudna valaki olvasási/írási értéket mérni a most kapható Corsair Flash Voyager USB 2.0 (4GB) és a Corsair Flash Voyager USB 2.0 (8GB) -ről!

Előre is köszi a fáradozást!

(#147) finest válasza Egyfejű (#146) üzenetére


finest
őstag

Szívesen megmérem a 8GB-os írás/olvasás értékét, ha mondasz egy progit, amivel megoldható! :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#148) Egyfejű válasza finest (#147) üzenetére


Egyfejű
tag

Talán ez? http://www.ipon.hu/utils/HDTach

(#149) maross válasza finest (#147) üzenetére


maross
veterán

totalcommander :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#150) finest válasza Egyfejű (#148) üzenetére


finest
őstag

8MB zones
32MB zones

A pendrive nem volt üres a tesztelés alatt, ha ennek van jelentősége.

Maross: A TC-ben van ilyen? Nem is tudtam. :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.