Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) macska válasza maestro87 (#1444) üzenetére


macska
tag

Amint a hibát megtaláltam, az összes LG eszköz, TV, Médialejátszó, Blu-Ray lejátszó gond nélkül kezeli, azaz LG kompatibilis lett. :C :DD

macska

(#1452) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!
8-16 gigás gyors és masszív, megbízható, hosszú élettartamú pendrive-ot szeretnék venni. Az USB 2-3 mindegy, inkább a 2-t preferálnám. A főszempont a megbízhatóság és az élettartam lenne, majd a gyorsaság. A masszívnál csak annyi a cél, hogy ne törjön ripityára, ha leejtem az asztalról. Nem kell hozzá segédprogram, nem érdekel a színe, mérete, gyors legyen és megbízható. Én erre gondoltam, de kikérném a szakavatottak véleményét is.

(#1453) macska válasza Vardar (#1452) üzenetére


macska
tag

Vannak gumiborítású pen drive-ok, Murphy törvénye, ami elromolhat, el is romlik. 3.0 gyors. 2.0 gyorsnál már lassan olcsóbbak. Olvasás: 22-25 MB/sec írás 20MB/sec körül minima mennek 2.0 poron. 3.0-án a igazán gyors 32GB Olyat vegyél inkább, ahol a gyártó oldalán le van írva az írás, olvasás sebesség.

macska

(#1454) FireKeeper válasza Vardar (#1452) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én egy corsai flashvoyagert mondanék, mert ugyan nem feltétlenül a leggyorsabbak, de gumírozott a borításuk (elvileg a simából és a GT-ből is van USB3-as változat, bár az utóbbit még nem láttam boltban). ha ennél is extrémebb masszivitásra vársz, akkor ott a flash survivor család is, abból is van USB3-as változat.

macska: a gyártói értékeket a fejedre kenheted, a corsair is mondta a flashvoyagerre a 30/20-at, aztán az MLC-sek közel nem hozták ezt. :(

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1455) Alex91 válasza Vardar (#1452) üzenetére


Alex91
félisten

Adata n005

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1456) Vardar


Vardar
tag

Köszönöm a segítséget és a tippeket, szerintem egy Silicon Power Blaze B10 mellett teszem le a voksom.

(#1457) macska válasza FireKeeper (#1454) üzenetére


macska
tag

Én például egy nyugati tesztoldal alapján szúrtam ki, hogy a Silicon Blaze B10-em rossz. Cserélték, jó lett, bár volt vele kis csatlakozási gondom, ami megoldódott.Most szuper gyorsasággal megy. 12400Ft-ért jó vétel volt, még a későbbi nehézségek ellenére is.
Ha valamit veszek, utána kell nézni, időt kell rá szánni.

Én, amikor pen drivo-ot akartam venni, nézelődtem, és amikor rátaláltam erre a topikra, rászántam 1 órát, és végigolvastam. Ha igazán segíteni akarunk másoknak, több adatot kéne megadni, ami viszont nem gyári. Néhányan meg is teszik, nem sajnálva az időt arra, hogy letöltsék az ingyenes tesztprogramot, és felhasználói valós adattal segítsenek másokat.
Tesztprogi pl. CrystalDiskMark3_0_1b

Mert ezek az adatok felhasználóktól származnának, és nem kicsit kozmetikázottak a gyártó által.

A lényeg szerintem, mennyi pénzem van max rá, és mely szempontok fontosak a számomra.
Murphy törvénye alapján "Ami elromolhat, el is romlik." Tehát erre választ senki nem tud adni, hogy meddig lesz jó. Én például, amikor csak tehetem, szabályosan veszem ki a pen drive-ot a gépből, azaz használom a leállítást szoftweres-en. 30 másodpercet kibírok. Évente 5X húzom ki e nélkül, holott tudom, hogy igazán ma már nem számít, mert csak a rendszerből veszi ki a Win7, a tápot nem kapcsolja le. Anno a Win98 az akkori pen drive-okról levette a tápot a szoftveres kikapcsolás által.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1458) FireKeeper válasza macska (#1457) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Oh, nekem nem kell mondani az utánajárást, elég megnézned, ki nyitotta ezt a topikot, vagy épp a logout-om :)
Nem egy pendrive fordult már meg a kezeim között, főleg felsőkategóriás darabok, és ez alapján írtam, amit, vagyis hogy a gyártói értékeket mindig távolságtartással kell kezelni, mert közel sem biztos, hogy azt kapod, amire számítasz.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1459) macska válasza FireKeeper (#1458) üzenetére


macska
tag

Én is külföldi teszteket keresek leginkább. Illetve bízom a fórumokon egyértelműen leírt adatokban. Segített ez a fórum nekem is, ezért cserébe szántam rá időt, hogy én is adjak mások számára. :)

[ Szerkesztve ]

macska

(#1460) Vardar


Vardar
tag

Én az usbflashspeed.com-ot néztem át, az elég jónak tűnt, nem tudom, hogy valóban megbízható-e.

(#1461) maestro87 válasza macska (#1450) üzenetére


maestro87
őstag

Ezek szerint annyira mégsem ajánlott ez a Silicon Power. Mindenesetre én lehet mégis az M01-et fogom megvenni a kis mérete miatt. Talán ennek a csatlakozóját már jobban megcsinálták.
Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat, nagyon hasznos volt!

(#1462) maestro87 válasza camalot (#1446) üzenetére


maestro87
őstag

"Sebességnél a fileméret (sok kicsi, kevés nagy) is számít."

Ezt nem teljesen értem: "sok kicsi, kevés nagy"

(#1463) macska válasza maestro87 (#1461) üzenetére


macska
tag

Hát amit óvatosan körömmel, és ujjal vissza tudsz "görbíteni", hát az nem acélos, az biztos. Íram is pár sort a taiwani szerviznek. Viszont korrektül foglalkoztak a problémámmal és válaszoltak. Azóta persze megoldódott a csati gond, de írtam nekik, hogy gyenge minőségű a fémcsatija + hogy ez már a második B10-sem. Most jól megy, de filmet nézni róla nem ajánlatos, le szokott akadni legalább egyszer. Ezek az én tapasztalataim. Most használom, adatra, és majd kiderül meddig bírja. Erre jó. Kíváncsi vagyok, hogy a második mail-re reagálnak e.

macska

(#1464) macska válasza maestro87 (#1462) üzenetére


macska
tag

Arra gondol szerintem, hogy kis file-oknál jóval lassabb a másolás, mivel a filokat, nyitni zárni kell neki, és a "FAT" táblából is többet foglal a több file bejegyzés miatt, így a hasznos szabad hely is csökken. Nagyobb file-oknál a kevesebb a file bejegyzés, és a másolás is gyorsabb. Hobbi szinten űzöm az ipart, szóval a szakmai nyelvezetem nem pontos, kérek tőle eltekinteni. :D

macska

(#1465) macska válasza maestro87 (#1461) üzenetére


macska
tag

Nem tudom milyen, de ha én vennék, fém házas pen drive-ot vennék már.

http://www.silicon-power.com/product/product_detail.php?main=10&sub=73&pro=162&currlang=utf8&frist_menu=0

[ Szerkesztve ]

macska

(#1466) macska válasza maestro87 (#1461) üzenetére


macska
tag

32GB Adata S102 PRO, fémházas, olvasásban jobb mint a Silicon Power B10, írásban kb egyforma. És masszívabb. :D :D 16000ft körül kb. Ezt is teszteltem. Filmet nem néztem rajta, mert a szomszédomé, visszaadtam.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1467) Vardar


Vardar
tag

A boltok miatt csak ezek jöhetnek számításba. Ezekből melyiket ajánljátok végül is?

(#1468) maestro87 válasza macska (#1465) üzenetére


maestro87
őstag

Igen, én is ezt a pendrive-ot néztem ki magamnak. Az ADATA S102-nek nekem a mérete (71,8 x 18,6 x 10,6) aggaszt egy kicsit, hogy nem-e túl nagy, be férne-e a TV hátsó csatlakozójába. A mostani 1GB-os Kingstonom olyan 9,7mm vastagságban és szerintem épp, hogy befér hosszabbító nélkül. Még hosszúságban az a pár mm nem is zavarna annyira, legalább jobban megtalálnám a zsebemben.:-D
Ezzel szemben az M01 csak 60.6 x 18.0 x 8.1mm méretekkel rendelkezik.
Meg nem tudom, hogy szg. előlapi csatlakozóiba beférne-e egymás mellé 2 pendrive ha az egyik az S102.

(#1469) maestro87 válasza Vardar (#1467) üzenetére


maestro87
őstag

Feljebb linkeltem már be egy iponos tesztet, amiben tesztelik a B10-et is az M01-et is.

(#1470) macska válasza maestro87 (#1468) üzenetére


macska
tag

értem és jogos is. Az s 102 nem épp lapos.

macska

(#1471) Kube


Kube
senior tag

Üdv.

Pendrive-ot szeretnék vásárolni. Lehetőleg akkor már a jövőre nézve USB 3.0. Ami ha jól tudom akkor visszafelé kompatibilis az USB 2.0.

CORSAIR Flash Voyager USB3 16GB

USB 3.0 olvasási sebesség: Maximum 79 MB/s.
USB 3.0 írási sebesség: Maximum 21 MB/s.

7.000 Ft

Véleményeteket kérném ki erről a cuccról, mennyire reális az amit a gyártó írt illetve USB 2.0-át kihasználja-e? Ez egy kicsit hülye kérdés mivel alapból gondolom gyorsabb az USB 3.0-ás kivitelezése miatt, de ha bedugom egy USB 2.0-ásba akkor is így viselkedik és kihozza a maximumot amit lehet belőle?

Esetleg jöhetnek még általatok ajánlott pendrive-ok is.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#1472) macska válasza Kube (#1471) üzenetére


macska
tag

Olvasásban gyorsabb csak a 16GB USB 3.0. Írásban nem számottevő, viszont kihasználja nagyjából az USB 2.0 sávszélességet. Ki lett tárgyalva, 20-30 hozzászólást kellett volna visszaolvasni. Kompatibilis még az 1.1-gyel, ha a gyártó oldalán szerepel.
32GB-tól nő az írási sebesség, kb a 2 - 2,5X-sére USB 3.0-án.

macska

(#1473) royalka válasza Kube (#1471) üzenetére


royalka
őstag

Nekem usb2 es van. Visszáb leírtam hogy mennyiket mértem vele, de összeségébe nem hozta 100% ba a gyári sebességet. Azt nem tom hogy ez mennyit változott az usb3 as változatnál (mármint hogy mennyire fedi a valóságot a megadott sebesség).

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1474) Kube


Kube
senior tag

Köszönöm az infókat, visszaolvasok :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#1475) btf


btf
aktív tag

Üdv.

Melyik a legkisebb, legellenállóbb (főleg karcállóságra gondoltam) pendrive?

Egy 8gb méretűt szeretnék venni, kulcsok mellett lenne felfűzve, mint egy kulcstartó.

Akár fém is lehet.

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#1476) camalot


camalot
tag

Pár napja használok egy Fusion F108 16 gigásat, 13 körül ír.

(#1477) DarkDeer válasza btf (#1475) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Nem a legkisebb, de elég ellenálló: CORSAIR Flash Survivor USB3 8GB

(#1478) kali8n


kali8n
tag

Üdv!
Adott egy Kingston DT101G2 16GB pendrive pontosan ilyen , és az vele a probléma, hogy amikor rádugom a gépre akkor nem villog rajta semmi. Létezik, hogy hibás vagy nem is kellene villognia? Mert van egy ugyanilyen típusú pendriveom 4gb-osban és az szépen villog.
Szerintetek? :F

(#1479) macska válasza kali8n (#1478) üzenetére


macska
tag

Jól működik???

macska

(#1480) kali8n válasza macska (#1479) üzenetére


kali8n
tag

Igen, működni működik, de csak zavaró, hogy nem villog rajta semmi.

(#1481) macska válasza kali8n (#1480) üzenetére


macska
tag

ma már van olyan pendrive ami nem villog. pl 32GB Adata s102 sem villog.Megszokod, vagy veszel olyat, ami villog. Kérdezd meg majd az eladót, de nem biztos, hogy tudja majd.

macska

(#1482) camalot válasza kali8n (#1480) üzenetére


camalot
tag

engem kifejezetten idegesít a villogás, főleg ha filmet nézek róla

(#1483) kali8n válasza macska (#1481) üzenetére


kali8n
tag

Időközben kiderült, hogy ugyanez a típus másnak villog, szóval valami nincs vele rendben.

(#1484) macska válasza kali8n (#1483) üzenetére


macska
tag

Akkor garancia érvényesítés. Csere.

macska

(#1485) kali8n válasza macska (#1484) üzenetére


kali8n
tag

Az lesz, egyébként köszi a válaszokat!

(#1486) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek???
Megéri vagy nem? :F

(Egyébként 64-es, usb 3-asat keresek, így ha valakinek volna jobb ötlete, akkor nagyon szívesen meghallgatom.)

A segítséget előre is köszönöm!
És mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!

Eladó cuccaim: -

(#1487) CoolBoy323 válasza Kvazár (#1486) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ez csak 2.0ás

(#1488) Kvazár válasza CoolBoy323 (#1487) üzenetére


Kvazár
őstag

Jéé tényleg! :B

És mint 2.0-ás 64-es megéri?

Eladó cuccaim: -

(#1489) Pode30


Pode30
csendes tag

Sziasztok

Ezek a Pendrivek közül melyiket éri meg megvenni? Max 10ezerért gondoltam venni de még belefér az ADATA N005 ha sokkal gyorsabb mint a többi.

ADATA 16GB USB3.0 Fekete (AS102P-16G-RGY) Flash Drive 7 980 Ft
CORSAIR Flash Voyager 16GB USB3.0 8 060 Ft
CORSAIR Flash Survivor 16GB Ultra Rugged USB3.0 10 590 Ft
ADATA 16GB USB3.0 Szürke (AN005P-16G-CGY) Flash Drive 12 170 Ft

(#1490) macska válasza Pode30 (#1489) üzenetére


macska
tag

Mind jó márka. Vedd a legolcsóbbat, vagy amelyik jobban tetszik. Sebesség növekedés USB 3.0 32GB-tól, 3.0 porton. 16GB USB 3.0 csak a 2.0 sávszélességet használja ki, semmi több, később USB. 3.0 nem lesz gyorsabb, a 16GB miatt.

macska

(#1491) Alex91 válasza macska (#1490) üzenetére


Alex91
félisten

Hülyeségeket ne írjunk mar...

Miért ne lenne gyorsabb 3.0-an? Adata n005 biztos, hogy gyors...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1492) macska válasza Alex91 (#1491) üzenetére


macska
tag

Ha 32GB-os akkor igen. Nem tudom hány gigás.Az olvasás az gyorsabb 3.0. Az írás nem igazán a 2.0 képest. Pontosítok, kicsit lazán fogalmaztam. Ha 3.0, akkor legyen az írás is, és az olvasás is gyorsabb egy 2.0 sávszélességnél is. Amúgy, veszek egy 2.0 cuccost.
Média file olvasásnál pl a 20MB/sec körül minden lejátszható. Ha ugyan annyit kell várnom az USB 3.0 eszközre 3.0 porton íráskor, akkor minek. 20MB/sec elég mindenre olvasáskor, 66MB/sec felesleges szinte. Ha lúd, legyen kövér, íráskor és olvasáskor is, ha már 3.0. :DD

macska

(#1493) Alex91 válasza macska (#1492) üzenetére


Alex91
félisten

A 16gb-os is gyorsabb (vagy pontosabban lehet gyorsabb) USB 3.0-an, bár az tény, hogy általában az ennél nagyobb kapacitasuak általában meg gyorsabbak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1494) macska válasza Alex91 (#1493) üzenetére


macska
tag

A tesztek azt mutatják, hogy 32GB-nál van számottevő gyorsulás 3.0-án íráskor is. A 16GB-osok nem igazán gyorsabbak íráskor 3.0. A 32GB-osnak más a belseje chip szinten. Ezért íráskor is 3.0 2X általában a 16GB-oshoz képest írásban a 2.0 képest. Eléggé körbe lett járva ez a téma. Ha olvasásban és írásban is többet szeretnél egyértelműen 32GB vagy a fölött. 1-3 MB/sec nem számít. A 3.0 16GB kihasználja majdnem az USB 2.0 teljes sávszélességét, ez a stabil infó.
Ha visszaolvasol pár oldalt, van egy két tesztadat.

macska

(#1495) DarkDeer válasza Pode30 (#1489) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Ezekből az Adata N005 a leggyorsabb. Íme egy teszt: [link]
Amúgy az N005-ből és az S102-ből van új széria, ami még gyorsabb és alig drágább, ez a Pro széria. Én ezeket választanám a helyedben.
Adata N005 Pro
Adata S102 Pro

(#1496) macska válasza DarkDeer (#1495) üzenetére


macska
tag

Én is egy 32GB (!!) S102 Pro-t teszteltem a cristaldisk progival. Néhány oldalt visszaolvasva megtalálhatóak az eredmények. Stabil, jónak tűnő cuccos.
USB 3.0 9x MB/sec az olvasás. Írás: 49.X . Total Commanderrel 45-47 MB/sec az írás, hasonlóan a Silicon Blaze B10-hez, az olvasás gyorsabb a 102 S Pro-nál. Fémtokozás, led nincs rajta. Henger alakú, kicsit ezáltal "vastag". Én megvenném.

macska

(#1497) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
A jelenlegi kínálatból melyik pendrive-ot ajánlanátok ReadyBoostra? Az alábbi konf. alá?
E5500 3Gb DDR3 (800Mhz) 80+300Gb Maxtor Dimondmax 10 és 9.
Deszka: GA EP35c-DS3r
Válaszokat köszi.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#1498) macska


macska
tag

Kiegészítő infó alapvetően a pen drive-ról. Tapasztalat, illetve más forrásból is az, hogy hosszabb média file lejátszásánál média lejátszók esetén előfordulhat, hogy a file megtekintése közben a pen drive leakadhat, azaz kilép. 2.0-ás és 3.0 pen drive esetén is tapasztalható ez a jelenség. A winchester stabil.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1499) Yany


Yany
addikt

Hali,

Slim (tehát egymás melletti usb csatlakozókban is elférő) pendrive-ot keresek, ami megbízható és strapabíró is. Minél gyorsabb, annál jobb, de ez az utolsó szempont. Inkább minél kisebb legyen és egyben strapabíróbb. Mit ajánlotok?

Erről mi a véleményetek?
[16 GB OCZ Rally 2]

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1500) truefx válasza Yany (#1499) üzenetére


truefx
aktív tag

En epp most fogok visszavinni egy 32GB-s Rally2-t szervizbe. Nagyobb (3GB+) file-okat csak korruptan lehet ramasolni.... :( (biztos, hogy nem ajanlom tehat az OCZ termekeit senkinek sem)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.