Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) macska válasza cellpeti (#1550) üzenetére


macska
tag

A-Data s102 pro, és 32GB, ha sebességet is akarsz. Olvass vissza, sok hasznos infó van a döntéshez. Ha ezt korábban megtetted volna, nem is kérdeznél, csak döntenél. :DD

macska

(#1552) cellpeti válasza macska (#1551) üzenetére


cellpeti
veterán

felesleges nekem USB 3.0, mert nincs a gépemben.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1553) FireKeeper válasza cellpeti (#1552) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

attól még jól jöhet később. ráadásul olvasásban így biztos az USB2 max sebességét kapod, de 32GB-osnál valószínűleg írásban is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1554) cellpeti válasza FireKeeper (#1553) üzenetére


cellpeti
veterán

értem, hát...így más a leányzó fekvése.

De most nézem ez kurva drága. :( :(

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1555) FireKeeper válasza cellpeti (#1554) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mondjuk olvasásban valószínűleg még a legolcsóbb USB3-as pen is gyorsabb lesz, mint az USB2 max 30MB/s-ja. az írás a kérdéses, ott az olcsóbb modellek lehet hogy 30MB/s alatt maradnak, bár a 32gigások jellemzően jobbak, mint a 16-osak (ahogy az SSD-knél is általában a több chip miatt írásban gyorsabbak a nagyobb meghajtók).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1556) cellpeti válasza FireKeeper (#1555) üzenetére


cellpeti
veterán

lehet elég lesz a 16GB-os is. Amúgy pofás pendi, meg ha sokáig kiszolgál akkor megérheti az árát a 16GB-os.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1557) macska válasza cellpeti (#1556) üzenetére


macska
tag

ha a sebesség nem érdekes, akkor jó a 16GB. Egyébként kb 3200 ft-ért lehet kapni USB 3.0 kártyát a gépbe, azaz nem kell alaplapot cserélni feltétlenül, ami azt jelenti, hogy a későbbiekben fejleszthetsz nem nagy összegért. Csak a 32GB gyors, első lépésként a 3.0 porton. A 3.0, viszont, mint ahogy a tesztek mutatják, kihasználja a 2.0 sávszélességet is, igen jól. Ha 16GB, akkor 2.0-ás lesz, 3.0 porton is sebességben a későbbiekben is.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1558) cellpeti válasza macska (#1557) üzenetére


cellpeti
veterán

tudom, hogy lehet venni usb 3.0 paneleket. De 18k egy pendriveért? Nekem nem fussa most erre. :( Esetleg még egy jelölt?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1559) macska válasza cellpeti (#1558) üzenetére


macska
tag

Én 12.400 vettem A silicon Blaze B10-et. Ha visszaolvastál, akkor láthattad, hogy szenvedtem vele kicsit. Csatlakozó + formázás, aztán most már okés. A-data S102 Pro 16000 körül. Viszont 32GB, nem 16 mindkettő.

Ha 16GB, akkor vegyél egy olcsóbb 2.0-át, és kész. Az anyagi lehetőségek adottak, ehhez is kell igazodni. Van garancia, és ha 32GB 3.0 drága, akkor 2.0 egy olcsóbb 16GB verzióban, pont elég, mert a sebesség nem változik később sem, egy 3.0 port esetén sem, a 16GB miatt. 32GB 2.0 viszont majdnem drágább, vagy kb ugyanannyi, mint a Silicon Blaze B10, vagy a A-data S102 Pro 32GB, 3.0-ás.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1560) cellpeti válasza macska (#1559) üzenetére


cellpeti
veterán

köszönöm ,rendben. :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1561) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

szükségem van egy 16 gb-os pendrivera olcsón és ezt néztem ki: A-DATA C103 16GB. 6-7-8Gb-os file-ok cipelgetésére használnám. Szerintetek ilyen nagy file-okat rá lehet másolni minden probléma nélkül? (mert visszább olvastam, hogy valakinek egy ocz rally-ja volt és az 3GB-nál nagyobb adatokat csak hibásan tudott felírni neki)

(#1562) talpas válasza Blood Mage (#1561) üzenetére


talpas
aktív tag

1 fecske nem csinál nyarat Tudod! / főleg meg hogy már alig vannak ezek a csodás kis madarak nálunk :( /Ha meg hibás a pen. visszaviszed. Ott vedd ahol korrekt a garancia. Ha fat32-őn hagyod akkor meg soha nem tudod a DVD ISO stb. egész tartalmat hurcolni. Még mindig alkudni kell nekünk ezekkel a problémákkal de ez van. Vagy darabolod a nagy file-okat, de akkor kell 1db. fogadó PC. A legtöbb asztali stb. média pl. meg még így "szereti", fat32. A vélemények megoszlanak, USB 3.0-2.0 között,ebből neked kell a számodra megfelelőt típust,"olcsót" megtalálnod az állásfoglalásodat fogod használni!!. Tudom,látom 16GB-ba gondolkozol de!, mivel olcsóra gondoltál, helyedben 2db. 8-ast vennék. Az is igaz a 8Gb-ból a system file szépen lefarag. 8-ból nem lesz soha 8Gb. De még mindíg a kezedben lehet 1db. ha esetleg gondok vannak!. Ez az én véleményem!!. Ha meg w7-fut nálad, még ready boost.-ra is használhatsz 1-et bízva a sebességében. És tőle/sicc/ bármikor el is veheted!. Ezt a típust amit írtál most nem csekkolom sry!. A következő amit tehetsz még a nagy file-ok nál az USB 1.8"-os külső HDD relat. gyors.Tegyük fel ha előadó, oktató stb. moovie lejátszás a lényeg!. Na most találd ki mit veszel :K

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1563) macska válasza Blood Mage (#1561) üzenetére


macska
tag

NTFS-re formázod, és a 16GB-on tudod vinni gond nélkül a 6-7-8 GB file-aidat, sőt még nagyobbat, amit a pendrive elbír. Csak a másolási időhöz kell kis türelem.

A szóban forgó ocz rally nagy valószínűséggel hibás.

A média lejátszáshoz 20MB/sec olvasási sebesség mindenhez elég szerintem, tehát arra jó lesz egy 16GB 2.0-ás pen drive.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1564) macska válasza talpas (#1562) üzenetére


macska
tag

32GB pendrive simán NTFS-ben formázva simám visz mindent, mint egy vinchester. A 16GB ugyanígy. Ahol meg nagyobb média file lejátszható, mondjuk mkv file, az az USB lejátszó eszköz tudja az NTFS-t kezelni.
Ha csak képet és zenét játszik le az eszköz, akkor FAT32 fogad valószínűleg.
A kérdés az volt, hogy tud e hozni, vinni 6-7-8GB file-okat egy 16GB-os pendrive-on, igen.

macska

(#1565) talpas válasza macska (#1564) üzenetére


talpas
aktív tag

Részben!.
Te is Tudod, bukott a 2x8Gb teljes tartalom másolása.
Csak sejtem 2 "frankó" konvert mkv-ban a 16-on sem vihető.
Tehát így kénytelen darabolni, azt lejátszóban nem használható formában 1 PC -nek kell fogadnia és azon összefűzés stb. Tehát 16-on is csak 1db.8 GB-os file-t vihet át!
Ezért mertem az USB 1.8"-os külső HDD lehetőségre fölhívni a figyelmét.Sok problémát elkerül amit a kérdése nem takar de sejtem, hogy beleszalad hamarosan ezekbe a problémákba. És talán segítünk is neki itt és ma.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1566) macska válasza talpas (#1565) üzenetére


macska
tag

720-as 4-7 giga között van átlagban. 1080-as az durvább. Alapból 8GB volt a max, amit mondott. Ebből kettő biztos nem megy, de a 6-7GB-ból igen.
Azért 3.0-át, hogy a másolás is gyors legyen, ha már egyszer fejlesztettem. No meg azért, mert 3.0-ás kártyám volt már a gépben, viszont eszköz nem, ami használni is tudja. :D + kinőttem a 8GB-os pent, minden szempontból.
45-47 MB/sec írhatok a pendrive-ra a 32GB-os 3.0-ásra.. Szóval, ha nagyobb az adat file, a sebesség is elfogatható. :D

A tárhely sosem elég, csak az elején tűnik annak, ez így igaz. :D :DD

[ Szerkesztve ]

macska

(#1567) talpas válasza macska (#1566) üzenetére


talpas
aktív tag

Igen, felbontás, hang minden "beszól".Üdvözítő lenne, ha véleményét akinek segíteni szeretnénk kifejtené és mi is tapasztalhatnánk belőle. :R. Máskor talán okosabban tudnék segítséget vagy ötletet adni másoknak.
A kinőtt 8asról márka, év stb. bővebbet lehetne tudni? eladó v. nem?keresek most 1-et és természetesen olcsón, mert az ár amire épp most gondoltál az már nagyon sok:).

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1568) macska válasza talpas (#1567) üzenetére


macska
tag

Nem sajna, céges cucc a 8GB-os. A 32GB saját, + van 1db 1GB, képekre.

Én általában a feltett kérdésre igyekszem választ adni. Én elég szép rendszert raktam össze cirka 2,5 év alatt, és jól tudom, hogy semmi pénz nem elég. Pont most nem hiszem, hogy érdemes vinyót venni, mert a Western Digital árvíz miatt leállt hosszú időre. Most már újraindult, és termel, de mire beállnak a winchester árak, szerintem talán egy év. Most nem vennék winyót, aranyárban van, a duplája. (Én kinéztem korábban egy 1TB kis winyót, 24000 volt akkor, most 47000, és még jó, hogy lehet kapni.)

[ Szerkesztve ]

macska

(#1569) talpas válasza macska (#1568) üzenetére


talpas
aktív tag

HDD. nos igen, Gianni apróban a nyáron /07-08-án/postával 3,5"-os 1,5terás. 14.volt. Na ez most az egekben, át se nézek mert iszonyat árak lettek. De például 1 hónappal ezelőtt ezt találtam és ráadásul akkor vettem 1db. S.Talent 3.0-ás 16GB-ost pen-t is.
TV-re itthon, gyerekeim gépei, Nejemnek segítség a munkahelyen, előadásra ha kell neki. Szóval sikerült összeraknom az adattárolást így ebben a formában mobilizálni.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1570) Blood Mage válasza talpas (#1562) üzenetére


Blood Mage
senior tag

köszi szépen mindkettőtöknek :)))

[ Szerkesztve ]

(#1571) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!

Milyen USB3-as 8 GB-os gyors pendrive-ot ajánlotok, amelyik nem túl drága?
Nem kell a csúcs kategória, de azokat is szívesen megnézem, mert ha nem nagy az árkülönbség, akkor hosszú távra megérné talán.
Követelmény lenne, hogy ne tartalmazzon semmiféle cd titkosítási funkciót, amit nem lehet formázással sem letörölni róla, és hogy ne legyen túl vastag, laptopba is be lehessen dugni másik usb aljzat mellé.

Üdv

(#1572) Vyndree


Vyndree
őstag

Sziasztok!

Rendeltem eBay-en december 27.-én egy 256GB-os pen drive-ot. Másnap a felhasználó már nem volt az eBay rendszerében, 14USD bukta. Írtam az eBay Buyer Protection-nak és január 3.-án visszakaptam a teljes összeget.
Tegnap kopogtat a postás és meghozta. :)

Már 100GB feletti adat van rajta, eddig tökéletes.

Milyen programmal érdemes meg tesztelni? Olyan kéne ami megmutatja, hogy minden rendben van vele, illetve elérhető a teljes adat mennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#1573) Bodor válasza Bodor (#1571) üzenetére


Bodor
veterán

Egyelőre ezt találtam ár/érték arányban a legjobbnak. Vélemények?

(#1574) FireKeeper válasza Vyndree (#1572) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem mondod, hogy 14 dodóért kaptál egy ténylegesen 256GB-os pendrive-ot, és még utána az árát is visszakaptad. namészafenébe :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1575) jozsi252 válasza Bodor (#1573) üzenetére


jozsi252
veterán

Ugyanezt ajánlottam volna énis, ez egy nagyon jó és gyors pendrive. Illetve megfelel azoknak a kritériumoknak amit írt a kérdező, igaz ez 16 gigás

Vyndree: egy ilyen flash drive majd 200e. Oltári mákod van :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1576) FireKeeper válasza jozsi252 (#1575) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

gondolom valami kamionról leesett darab lehet, és az eladó nem tudta mennyi a valós értéke. vagy fake.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1577) Vyndree válasza jozsi252 (#1575) üzenetére


Vyndree
őstag

Sajnos nincs ilyen mákom. :(
Nem tudja visszaolvasni. Fel lehet rá tenni 256GB-ot, úgy is írja hogy felmásolja, de videó lejátszásnál már gondok vannak így elsőre, hibát ír ki. Azt jól írja, hogy mennyi van rajta, meg a szabad helyet is rendesen kiírja, de sztem nem fog működni.
Végül is ingyen volt, semmit nem veszítek vele.
Még tesztelem, majd beszámolok a fejleményekről.

(#1578) jozsi252 válasza Vyndree (#1577) üzenetére


jozsi252
veterán

De ha fellehet rá tenni 256 gb-ot akkor eredetinek kell lennie szerintem, mert nahh azért 256 gb az 256 gb, nemhinném hogy a hamisítványt tudnák úgy buherálni hogy rálehessen másolni annyi adatot.

Lehet hogy legyártottak egy hibás szériát és azt kaphattad meg ?

iPhone 13 Pro Max

(#1579) macska válasza Bodor (#1573) üzenetére


macska
tag

jónak tűnik.

macska

(#1580) macska válasza Vyndree (#1572) üzenetére


macska
tag

CristalDiskmark 3.01 teszt progi. Free-s, azaz ingyenes. A lustaság fél egészség, csak 5 oldalt kellett volna kb visszaolvasni. :DD Formázd le, valahol írtam, hogy hogyan. Hátha.

#1519 hozzászólás. :D

[ Szerkesztve ]

macska

(#1581) Bodor válasza macska (#1579) üzenetére


Bodor
veterán

Végül is ez lett, mert 1800-al olcsóbb ,mint az N005-ös, sebességben meg nem hiszem, hogy nagyon meg fogom érezni a különbséget.

(#1582) cellpeti válasza Bodor (#1581) üzenetére


cellpeti
veterán

Jó ár érte, ebayen is 7200ért adják őket

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1583) jozsi252


jozsi252
veterán

Rászánom magam aztán veszek énis egy A-DATA N005 Pro 16GB pendrive-ot.

Gigabyte p67a-ud3-b3 alaplapom van. Hátul van 2 db usb3.0 port.

Lehet kapni usb 3.0 usb hosszabbító kábelt? hogy ne kelljen mindig hátra bedugni a pendrive-ot?

iPhone 13 Pro Max

(#1584) Vyndree válasza macska (#1580) üzenetére


Vyndree
őstag

Köszi a tippeket.

Lefutott a sequential, semmi hibát nem ír.

Most formázom NTFS-re ahogy leírtad, meglátjuk mi lesz belőle.

(#1585) macska válasza jozsi252 (#1583) üzenetére


macska
tag

lehet, keress rá a neten. Nem olcsó. Én kipróbáltam USB 2.0 kábellel USB 3 portról, há visszaesett szegényke tesztje, de érdekes, nem usb 2.0 szintre, annál több volt picit. :DD

macska

(#1586) macska válasza Vyndree (#1584) üzenetére


macska
tag

ok, kíváncsi vagyok. 2.0 port teszt, ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1587) Vyndree válasza macska (#1586) üzenetére


Vyndree
őstag

Leformázta, végén hiba, azóta nem működik...
A lemezegységet látja, formázásra vár, de nem lehet már. :(

(#1588) macska válasza Vyndree (#1587) üzenetére


macska
tag

akkor nem véletlen, hogy valami gond van vele. Próbáld Total Commanderrel. FAT 32-be volt eredetileg??? Próbáld akkor abba visszahozni NTFS helyett.

macska

(#1589) rasky válasza Vyndree (#1587) üzenetére


rasky
senior tag

hibás szériából való...a vatera is tele van ilyen hirdetésekkel. Nehezéknek jó lesz. :)

(#1590) macska válasza rasky (#1589) üzenetére


macska
tag

64GB-ost 3.0-ást láttam itthon boltban 30-42000 Ft-ért. 14 dollárért 256-os valószínű problémás széria, még ha 2.0 is. Nem nézek utána, mindegy ebből a szempontból. Valaki kilopta a selejtből, és eladogatja. A többi selejtet meg bezúzzák, ha nem lopta ki mind. Én azért küzdenék vele még, dafkéból. Formázni 2.0, 3.0, más gépben, stb.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1591) jozsi252 válasza macska (#1585) üzenetére


jozsi252
veterán

Télleg húzós, 2-3k tól kezdődik :Y akkor marad a hátra bedugdosás

macska neked milyen 3.0 pendrive-od van illetve milyen pendriveról tudsz nyilatkozni hogy mekkora a sebessége?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1592) macska válasza jozsi252 (#1591) üzenetére


macska
tag

Olvass vissza pár oldalt léci, és sok minden világos lesz. Had ne írjam le még egyszer. THX.

Most néztem, Kingston 256GB DT310 175000-219000-ig, nálunk.

Én is megszenvedtem az enyémmel, most már okés valamelyest, használhatóvá vált. 32GB Silicon Power B10 3.0-ás. Olvasás 67MB / sec körül, írás 50 MB / sec körül 3.0 porton. Én 12400 vettem. Silicon Powert azért nem veszek többet, kínlódtam vele, kb 50 órát minimum. :DD + az első példányom hibás volt, 3 hét múlva a másik sorozat legalább hozta a 3.0 kritériumokat.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1593) macska válasza jozsi252 (#1591) üzenetére


macska
tag

A-Data S102 Pro USB 3.0, kb. 16000. Masszív, gondmentes a szomszédomban. :D

Olvasás 99.XX MB/sec, Írás: 50MB/sec

2-3000Ft-ért még én sem vettem, szintén zenész, azaz járkálok hátra én is. :D

[ Szerkesztve ]

macska

(#1594) jozsi252 válasza macska (#1593) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a teszt infókat :R

Hogyha nagyobb fileokat másolnék rá akkor megéri hátramenni de most pár megás fileoknál bőven jó az előlapi usb 2.0 port.

Amúgy Cooler Master HAF 922 házam van, gondolkoztam rajta hogy valahogy megkellene buherálni hogy egyik usb portot kicserélni 3.0-ra, csak foggalmam sincs hogy milyen módon lenne ez lehetséges.

iPhone 13 Pro Max

(#1595) macska válasza Vyndree (#1587) üzenetére


macska
tag

Esetleg, ha létezik olyan program, amivel kisebbre formázod, hátha jó lesz egy része, nem tudom, hogy létezik e ilyen program pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1596) macska válasza jozsi252 (#1594) üzenetére


macska
tag

Én hónapokkal ezelőtt vettem USB 3.0 PCI-E-s kártyát 3200FT-ért. ( 2db USB 3.0 port van rajta) Amíg nem megy lejjebb az USB 3.0 hosszabbító kábel ára mondjuk 1500 alá, addig járkálok hátra. :D

macska

(#1597) cellpeti válasza macska (#1596) üzenetére


cellpeti
veterán

vagy esetleg Ebay-ről 1800ért van USB 3.0 előlapi panel, amit rá lehet kötni mint a lapra, mint hátra.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1598) macska


macska
tag

E-Bay, hát mint a mai példa igazolja, nem mindig frankó. Most itt kb 1500FT-ról beszélgetünk. + magyar országi garancia van rá, 6 hónap, 1 év. :DD

macska

(#1599) franc0


franc0
őstag

Üdv, tudnátok ajánlani apró pendriveot? Sebesség nem fontos, 8 vagy 16 gigás érdekel.
Köszönöm.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1600) jozsi252 válasza franc0 (#1599) üzenetére


jozsi252
veterán

KATT 8GB ---- KATT 16GB

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.