Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Capless pendrive-ot készülök venni. USB 2, 8gb-os méretben. Fontos lenne a írás-olvasási sebesség. Álltalános felhasználásra lesz.

Kongston DT 100 G2, vagy valami mást érdemes venni?

(#1302) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Szükségem van egy 16GB-os pendrive-ra, innen rendelném.
Maximum 6k-t szánok rá. Rögtön itt is van 3 féle Kingston: egyes, kettes, hármas.
Ezekre csak 5 év garancia van. A többire pedig 10 év lenne, ami a linknél szerepel.

Melyiket válasszam?

(#1303) november


november
tag

Sziasztok!

Lehet hogy nagy hülyeséget kérdezek. de kell-e pendrive-ot töredezettségmentesíteni? Még akkor se ha a defrag program töredezettnek írja is ki? És nem lesz baja a fájloknak ha pendrive-ol közvetlenül írom ki lemezre a fájlokat?

(#1304) draco31 válasza november (#1303) üzenetére


draco31
veterán

Teljesen felesleges a töredezettségmentesítés. Régen csináltam én is, de csak öregíti a pendrive-ot, sebességet meg nem növel.
Nem lesz semmi baja, mert először csinál egy ideiglenes lemezképet róla a NERO( én ezt használom) és csak utána írja fel lemezre. Szóval ideiglenesen felmásolja az adatokat a HDD-re, de írás után törli is ezt a lemezképet.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1305) november válasza draco31 (#1304) üzenetére


november
tag

Kösz a választ!

(#1306) oszili válasza aclandiae (#1302) üzenetére


oszili
csendes tag

Szerintem nézz egy USB 3-as modellt, azok USB 2-õn is gyorsabbak elõdjüknél. Nekem ADATA Superior S102 USB 3.0 16GB-om van és jelenleg USB 2-õn használom, de legalább 5X gyorsabb a régi 8 gigás USB 2-nél(igaz ez ebben a szegmensben sem egy sebességbajnok :) ), ami sajna már a végnapjait éli :F
Ha meg nem számít a sebesség akkor mindegy melyik, csak olcsó és sok gari legyen rá :DD

[ Szerkesztve ]

(#1307) engine88


engine88
aktív tag

Üdv
Vettem ma egy 16GB-os SanDisk Cruzer Blade pendrive-ot.
Kell valamire figyelni egy ekkora pendrive-nál, vagy úgy mint a kicsiknél?
Ismerősöm egyszer 4GB-osból csinált 2GB-osat valami formázással, azt hogy sikerült neki? Nem akarok így járni.

(#1308) Etzel


Etzel
aktív tag

Hali!

Egy 32 Gb-os pendrive-ra szeretnék beruházni. Csak az ár a fontos, minél olcsóbb legyen!
Se sebesség, se garancia semmi ilyen nem érdekel.
Vagy, van egy ilyen kártya olvasóm, 32 Gb-os SD kártyát tudna ez kezelni? Ha igen melyik érné meg jobban? Egy 32 GB-os pendrive vagy egy SDHC kártya?

Köszönöm előre is :R

(#1309) Etzel válasza Etzel (#1308) üzenetére


Etzel
aktív tag

Senki :F

(#1310) draco31 válasza Etzel (#1308) üzenetére


draco31
veterán

Ha csak az érdekel, hogy 32Gb-os legyen, akkor ezt találtam legolcsóbban: [link]
Nem ismerem.
Kártyából pedig ezt találtam legolcsóbbat: [link]

Nem tudom, hogy kezeli-e az ilyen méretű kártyát, nem találtam róla ilyen részletes leírást.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1311) Etzel válasza draco31 (#1310) üzenetére


Etzel
aktív tag

Hali!

Köszi a választ, sajnos én sem tudom hogy kezeli-e vagy sem :(

(#1312) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy 4-8GB-os pendrive-ot, hogy a windows readyboost-ját használjam vele, úgy vettem észre, hogy mióta egy 4gb os rá van dugva nem recseg anyit a vinyo és valamelyest tényleg gyorsabban jönnek be az appok.

Szóval egy 4-8Gb-os gyors és megbízható pendrive-ot, nagyjából 5e-et szánnék rá. :)

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#1313) talpas válasza aclandiae (#1302) üzenetére


talpas
aktív tag

Garancia alapján akarsz dönteni és leírtad a típust, árat, látszik félig már döntöttél. A futárt is beszámoltad? Ebben az esetben a minőséget kell igazán levinned vagy a kapacitást. Most volt náluk pesti futár ár, a vidéki szállításra, én lecsúsztam:(
A garancia: nézz, érdeklődj, nem biztos, hogy 6 év múlva ezzel akarsz foglalkozni.
Én a 10-et javaslom, valahol takar 1 minőséget, de ez az én véleményem.
Csak mellékesen Super Talent!.Az iskola programra emlékszel?.Ma már történelem! azt sem tudtam mi ez a márka, kolléga nekem adta/minek ez darab műanyag neki/.nejem főiskolára, munkába, otthoni 2db.P3-pc-és mai konfig használat.Apa! ez-az kell,DVD-be USBport, képnézés, Ma is ami ráfér!!stb.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1314) talpas válasza Roliiii (#1312) üzenetére


talpas
aktív tag

Mivel állandó munkára akarod fogni, nem azt kell nézni, hogy 1000 képet ráraktam és néha megmutatom valakinek. Szóval válassz sok garival egy USB3-ast akkor is ha a gépeden 2-es van!.sok-sok tipus sebesség adatai.
És ha nincs rá most Huf. akkor vedd meg később de márkát vegyél!
Pld. Super Talent ha 6év óta nem változott a minősége magamnak azt és csak garival!.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1315) talpas válasza engine88 (#1307) üzenetére


talpas
aktív tag

valami formázással, azt hogy sikerült neki?
Te sem ő sem mi sem, 1 mágus megmondaná biztos. Fat32 és gyors.
Vannak megfelelő programok ezekre a küyükre. Format, hibakeresés, recover, mind megtalálható és sok-sok ingyenes.
Ha írás olvasás van, ne szünjön meg a kapcsolat! Erre a típusra a műanyag "pofája" miatt panaszkodnak. De szerintem ha a helyén van nem kell rugdosni /sok agyas nyugati/.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1316) talpas válasza Etzel (#1309) üzenetére


talpas
aktív tag

Nos én megnéztem az én H..a 35in1 márkájú olvasómat és többet írnak a megsemmisítésről mint bármiféle kapacitás korlátról ill semmit!.Ebből az következik nincs határ?. Mikor 2éve a Verba 2GB-ra írtam, hát az valami tetű lassú volt. A biztos választás, működés, draco31 által linkelt Pen!.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1317) Etzel válasza talpas (#1316) üzenetére


Etzel
aktív tag

Köszi a választ és az infót is.
A pendrive-ot meg már aznap megrendeltem :K kinemsz@rja le hogy rózsaszín :DDD

(#1318) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, mert nem vagyok otthon a pendriveok világában, olcsón szeretnék 2-3 darab pendriveot venni. Kivétel nélkül mindegyikre image menne, egyikre Win7 x86, a másikra XP SP3. Tehát bootolható kell, hogy legyen, és minél olcsóbb, újhoz nem ragaszkodom. Árban 1000-1500 forintot szánok rá /db. Gondolom XP-nek 2gb-os elég, win7-nek 4gb?! üdv és köszi

(#1319) engine88 válasza Jim-Y (#1318) üzenetére


engine88
aktív tag

Pont a minap toltam fel egy 2GB-os pendrive-ra egy XP-t, 450MB lett,
egy 16GB-osra pedig Win7-et, 2.9GB lett.
Mindkettő 2.0-ás.

(#1320) edemke007


edemke007
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, h a Kingstone pendriveom kezd megdögleni sajna. Öröm az ürömben, hogy van még garancia rá. A kérdésem az volna, hogy nem tudtok esetleg olyan programot, ami kinyírná nekem és a garancia keretein belül kicserélnék? :D Vagy esetleg bármilyen módszert, ami még belefér a gariba. :D

Előre köszi! :D Ádám

(#1321) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Az USB 3.0-s pendrive-ok USB 2.0-n használva mindig hozzák az USB 2.0 maximális gyakorlati sebességét (kb. 30MB/s olvasás, 20MB/s írás) ?
Persze ha a max. sebességük (vagyis USB 3.0-n használva) legalább ekkora.
Arra gondolok, hogy pl. némelyikben valami szar vezérlő van, ami nem működik tökéletesen USB 2.0-n, és így nem tudja azt a sebességet, amit egyébként tudna.

(#1322) atesss válasza edemke007 (#1320) üzenetére


atesss
addikt

Mit jelent az, hogy kezd megdögleni ?

Azt megteheted, hogy sokszor írsz rá, a flash (főleg ami a pendriveokban van) ugye csak egy adott véges írási ciklust bír el.
Pl. valami merevlemez tesztelő programmal, amiben van írás teszt is, és az egész lemezt is tudja tesztelni.
De hogy ez belefér-e a garanciába azt nem tudom. Az a kérdés, meg tudnak-e valamilyen erre utaló adatot nézni a szervizesek.

(#1323) apóka


apóka
aktív tag

Sziasztok!

Pendrive-ot keresek és a következő elképzeléseim vannak:
- vízálló legyen (a feleségem rendszeresen kimosta az eddigieket ezért haláloztak el)
- 4-8gb-os tárhely
- ha árban nincs nagy különbség akkor usb 3.0-ás kellene
Semmi különösre nem használom, extrákra semmi szükség, csak adathordozásra kell.
Megbízható kellene, lehetőleg emberi áron.....természetesen drágábbat is megveszem ha jó.

A fentieket figyelembe véve, ha tudtok nekem típust ajánlani azt megköszönöm.

Üdv.

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#1324) edemke007 válasza apóka (#1323) üzenetére


edemke007
tag

Szia!

Egész pontosan azt jelenti, hogy pl. egy 700 megás adat írásakor 1 kis idő után leállt az írás, nem csinált semmit kb. 1 percig, majd újrakezdte, és ismét. Formázhattam én, de nem sokat ért neki.

(#1325) DarkDeer válasza apóka (#1323) üzenetére


DarkDeer
senior tag

(#1326) zeus26


zeus26
csendes tag

Silicon Power Blaze B10 16GB valami ellenvélemény? javaslat helyette?
Adata N005 drága és hosszú :DD

Üdv zeus!

(#1327) apóka válasza DarkDeer (#1325) üzenetére


apóka
aktív tag

Köszönöm!
Megpróbálok valahol olcsóbban szerezni.

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#1328) atesss


atesss
addikt

#1321-re valaki ? :F

(#1329) DarkDeer válasza atesss (#1328) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Úgy tudom, hogy mindegyik 3.0-ás pendrive tudja az általad írt sebességeket 2.0-án, némelyik írásban lemarad picit, 17-18 MB/s-t tud csak.

(#1330) atesss válasza DarkDeer (#1329) üzenetére


atesss
addikt

Köszi az infót. :R

Már csak olyan USB 3.0-sat kéne találni, ami eléggé kicsi (elsősorban rövid). És emellett lehetőleg nem túl drága.
Van tipped ?

(#1331) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

2 év használat után meghalt a 8Gb kapacitású Kingmax USB-s flash memóriám avagy a Pen Drive-om. Szeretnék egy újat venni. Abban kérem tanácsotokat hogy melyiket válasszam (típusra gondolok) abban az esetben ha nekem strapabil, tartós pen drive-ra van szükségem. Nap mint nap ki-be húzkodom a gépek között. Nekem kicsit lehangoló hogy 2 év után meghal!

Előre is köszönöm! :R

Apropó! Méret nem számít 8GB bőven elég!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#1332) DarkDeer válasza atesss (#1330) üzenetére


DarkDeer
senior tag

(#1333) talpas válasza Carasc0 (#1331) üzenetére


talpas
aktív tag

Méret nem számít 8GB bőven elég! :))
Akkor szinte mind1 melyik, keress élettartam garanciával. A 2 év garisok mindent elárulnak.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#1334) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Usb3-as pendrive kéne, elsődleges a sebesség aztán a tárhely. A keret max 16k.
Mit ajánlotok?

Köszi.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1335) FireKeeper válasza adamssss (#1334) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az eddigi itteni tapasztalatok alapján az A-Data N005 és a Kingston DT Ultimate G2 voltak előkelő helyen sebességben, de a kingston prohardveres tesztjében kikapott valami verbatim store'n'go-tól amit nem igazán tudtam megtalálni.
azt azért tudni érdemes, hogy 16GB-os méretben nem igazán fogsz találkozni 30MB/s-os írással, még USB3-s csúcsmeghajtók esetén sem (MLC technológia hálátlan sajátossága).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1336) adamssss válasza FireKeeper (#1335) üzenetére


adamssss
veterán

erről mi a vélemény?
Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1337) FireKeeper válasza adamssss (#1336) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem láttam még róla teszteket, szerintem nem gyorsabb annyival a kingstonnál, mint amennyivel drágább. a flashvoyager gt családban már kétszer is csalódnom kellett sebesség terén. mondjuk kinézetre meg anyaghasználatra ötös, de nem hozta azt a sebességet, mint ami a dobozra volt írva.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1338) adamssss válasza FireKeeper (#1337) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi majd nézegetek összehasonlító teszteket, aztán az alapján döntök. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1339) DarkDeer válasza adamssss (#1334) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Nálunk kb. ezek kaphatóak, válaszd ki ami árban és sebességben megfelelő Neked.
Transcend Jetflash 700
Silicon Power Marvel M01
Silicon Power Blaze B10
Silicon Power Marvel M60
Adata S102
Adata N005
Corsair Flash Voyager USB 3.0
Corsair Flash Voyager GT USB 3.0
CORSAIR Flash Survivor USB 3.0
Kingston DataTraveler Ultimate 3.0
Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 G2

(#1340) adamssss válasza DarkDeer (#1339) üzenetére


adamssss
veterán

Az mit jelent, hogy nálunk? :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1341) FireKeeper válasza DarkDeer (#1339) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért árakat mondhatnál. érdekelne a voyager gt 3.0 :DDD hátha harmadszorra hozná a sebességét :DD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1342) DarkDeer válasza adamssss (#1340) üzenetére


DarkDeer
senior tag

adamssss Úgy értettem, hogy hazánkban, tehát Magyarországon.

FireKeeper Google a barátod. :) Árgépben meglesheted az árakat.

(#1343) FireKeeper válasza DarkDeer (#1342) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ne kezelj le kérlek.
a hsz-edből az jött le, hogy te árulod, és nem csak nekem.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1344) DarkDeer válasza FireKeeper (#1343) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Nem állt szándékomban lekezelni. Ha félreérthető voltam akkor elnézést kérek. Én nem árulok semmit.

(#1345) atesss válasza DarkDeer (#1332) üzenetére


atesss
addikt

Koszi, nem tunik rossznak, bar sebesseg ertekeket meg nem neztem.
Csak az a gondom vele, hogy nem visszahuzhato az USB csati !
Meg esetleg lehetne meg egy kicsivel rovidebb is.

(#1346) DarkDeer válasza atesss (#1345) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Az 3.0-ás pendrive-ok mindegyike nagyobb méretű, mint a 2.0-ások, ez technológiai sajátosság. A Silicon Power Marvel M01 az egyik legkisebb 3.0-ás pendrive, a többi még nagyobb. Visszahúzható csatlakozósból csak egyet ismerek, ezt: Silicon Power Marvel M60.

(#1347) atesss válasza DarkDeer (#1346) üzenetére


atesss
addikt

Hát ez így nem túl jó.

Azt azért kétlem, hogy csakis egyetlen lenne, ami visszahúzható.

Akkor lehet hogy inkább gondolkozok egy gyors USB 2.0-son, ami viszont akkor tényleg kicsi, és nem túl drága.
Erre ötlet ?

(#1348) FireKeeper válasza atesss (#1347) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ott is ehezen találsz olyat, ami gyors írásban. olyat még nehezebben, ami az általam említett adatát vagy kingstont elveri. viszont az usb2 miatt azok csak 30 megával fognak olvasni jó esetben, az usb3asok közül meg a legkukásabb is tudja ennek a dupláját (persze csak rendes usb3 portban).

a kis fájlokkal való munka megint más, abban szinte minden mai mlc-s pendrive rossz, slc-s meg ritka mi t a fehér holló. egyetlen egy jut eszembe, az ocz atv slc, talán gab fórumtársnál kapsz olyat, ha egyáltalán foglalkozik még a dologgal.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1349) DarkDeer válasza atesss (#1347) üzenetére


DarkDeer
senior tag

USB 2.0-ásokban is ami gyors az nagy méretű.

(#1350) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.KINGSTON DTR500 16GB-os pendrive-ot néztem ki magamnak!
Rendszer gyorsításra használnám ReadyBoost-hoz!A kérdés az lenne hogy megfelel e?
Tapasztalata van e valakinek ezzel kapcsolatba?
A Windows élményindex-nél a memória értékét növeli e?
Előre is köszönöm!

"Fej vagy gyomor"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.