Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Soma01 válasza Panzermeyer (#1750) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem: [link]

(#1752) macska válasza Panzermeyer (#1750) üzenetére


macska
tag

T-Mobil Ügyfélszolgálat, hátha segítenek. Rendszer újrahúzás, mert valami "szemét" maradt benne a a Vodafon után, ami bekavarhat.

macska

(#1753) Soma01 válasza macska (#1752) üzenetére


Soma01
veterán

Az ügyfélszolgálat segít újrahúzni a rendszert?? :DDD
...de miért pont a Voda után, a Panonn az semmi? Ráadásul a Pannon fent is van még ha jól értem. Meg a régi webenvólk? Az sem kavarhat be? Inkább ez a kettő, mint a Vodás ami már ott sincs.
Meg miért kellene újra húzni egy rendszert e miatt? Sose legyen nagyobb baja.

:)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#1754) macska válasza Soma01 (#1753) üzenetére


macska
tag

Remélem ő tudja értelmezni. T-Mobil ügyfálszolgálat vagy rendszer újrahúzás. A vagy szó kimaradt, de értelmes ember tudja értelmezni. :D :D

Nem hiszem, hogy megtalálja, mi a gond. Egy ilyen NET-es ketyerének gond nélkül fel kéne kúsznia. Ezért írtam azt, hogy valahol valami "szemét" maradhatott a rendszerében.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1755) VW


VW
aktív tag

Üdv! Veritech 16GB V305 pendriveról van valakinek tapasztalata? sajnos még a gyártó oldalán sem találok írás/olvasási sebességet.Pedig olcsó lenne és 10év gari.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#1756) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Üdv, vettem egy Kingmax 4gb-os pendriveot, 7000k/s-e másolok rá, ez átlagos, jó/rossz értéknek számíT?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#1757) BullZeye válasza $p@rr0w (#1756) üzenetére


BullZeye
veterán

Alig 20 hozzászólást kéne visszaolvasnod.

(#1758) royalka válasza BullZeye (#1757) üzenetére


royalka
őstag

;]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1759) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

silicon power marvel m01_8gb

erről lehet tudni valamilyen írás, olvasás értéket?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1760) macska válasza Ł-IceRocK-Ł (#1759) üzenetére


macska
tag

Nem mérvadó, ha a sebesség számít. 32GB, vagy újabb, gyártói oldalon megjelenített gyors értékekkel 16GB. Max 10MB/sec felett az írás szerintem a marvel 8GB is. 3.0-ás.

Ha gyors kell, 32GB 3.0-ás, vagy a nem rég megjelent 16GB-osok, de utóbbiaknál csak akkor, ha a gyártói oldalon le van írva. Ne akarjunk már 4000-ért, vagy 2500 szupergyors cuccost, még nincs itt az ideje.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1761) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Szép jó napot mindenkinek!

Egy 16GB os pendrive-ot szeretnék venni " X360 játék is lenne rá letöltve illetve film és egyéb adat tárolás..mikor mire kell. A lényege persze a gyors adat írás és olvasás lenne. Mit tudnátok ajánlani 7000FT ig bezárólag. Az xbox miatt nagyobbat nemtudok venni,de nem is nagyon kellene nagyobb. És még egy fontos kérdés... Van valami pendrive tesztelő program ami megmutatja hogy pontosan mennyi az adat írás-olvasás sebessége?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv. :R

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#1762) Ł-IceRocK-Ł válasza macska (#1760) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Akarni lehet, csak nem fogok kapi :D

Azért érdekel mert nekem semindegy hogy két ugyanolyan árban lévő pendrive közül az egyik 19 el ír a másik 11 el.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1763) macska válasza KERESZTAPA9 (#1761) üzenetére


macska
tag

Szép jónapot. Olvass vissza 10-15 oldalt, mindenre ott a válasz, a programra is.

macska

(#1764) macska válasza Ł-IceRocK-Ł (#1762) üzenetére


macska
tag

Olvass vissza te is. Ott a válasz.
Ja, meg tesztoldalakon nézelődni, én is azt tettem anno.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1765) Ł-IceRocK-Ł válasza macska (#1764) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Szétkutattam a netet, de nem nagyon találtam értelmes információt. A vicces hogy a 19 mb/sec sebességű egy 2.0 ás csatolójú pen...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1766) macska válasza Ł-IceRocK-Ł (#1765) üzenetére


macska
tag

Ha visszaolvastál volna, egyértelmű lett volna, hogy 3.0 pen drive-ot kellene venni, mert (16GB-tól vannak rá adatok) , a 3.0 majdnem kihasználja az USB 2.0 teljes sávszélességét..., azaz 22-26MB /sec ír, és olvas. 8GB nem tudom mit tud 3.0-án. 16GB-os, 32GB-os tesztek voltak inkább, mivel a 16GB 3.0 már nem drága, 32GB 3.0 pedig megfizethető kategória már.
USB2.0 már néhol drágább, mint a 3.0 ma már, ha csupán az árat nézzük.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1767) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok!

Most melyik 8gb és 16Gb írás-ba leggyorsabb usb-3-s pen-drive?
Melyiket érdemes meg venni?

(#1768) macska válasza rayman2006 (#1767) üzenetére


macska
tag

8GB-ban ne keress. 16GB-nál már vannak gyorsak írásban is, 10000 felett kicsivel. Gyártó oldalán keress adatot. 32GB 15000 felett. 32GB gyors. 3.0-án.

macska

(#1769) rayman2006 válasza macska (#1768) üzenetére


rayman2006
tag

Helló.

Amit gyártó ír sajna nem mindig valós érték.
Nem akarok olyan drágát 8e-ig gondoltam ami azok közül leggyorsabb melyik lehet?
8Gb mi baj a baj az mindig lassúbb egy típuson belül is?
Köszi

(#1770) macska válasza rayman2006 (#1769) üzenetére


macska
tag

8GB lassú, ha gyorsat akarsz. 8 ezerért, meg az van ami. 16GB ami a 2.0-án és a 3.0-án írásban ugyan az, olvasásban gyorsabb 3.0-án a 16GB. A max 8000 kategória. Vársz, vagy hozzáadsz + 2000-3000 et.

macska

(#1771) Orient84


Orient84
aktív tag

Sziasztok,

van vkinek Kingston DT100,101 és 160 16 gigás pendrive-ja?Vmi vélemény?Milyen gyorsan lehet rá,róla másolni?Vagy hasonló árban vmi tudtok mondani?

(#1772) BullZeye válasza Orient84 (#1771) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem kellett volna sokat fáradnod, rögtön az oldalukon fent van az összes pendrive sebességgel, mérettel.

Most vett ismerősöm egy 8gb-osat, 4megával lehet ráírni, ha rossz napja van 3mb/s, úgyhogy aki tudatosan vásárol ilyet az valószínűleg idióta.

(#1773) petya84b


petya84b
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy még 2009-ben vásároltam egy 8GB-os PQI Cool Drive U350-es pendriveot. Minden szuper vele, csak egyik nap az a mechanikai része ami kinttartaná az usb részét megadta magát és mindig visszaugrik a házba, max csak ha folyamatosan nyomom akkor tudom bedugni a gépbe. Ott meg vagy bent marad vagy kidobja. A dobozán élettartam garancia van, a számlája is megvan. Ilyen problémával szerintetek lehet valahova is fordulni? Tudom nem nagy érték de mégis ha kicserélnék akkor ne nekem kelljen fizetnem érte.

Köszönöm a tippeket és válaszokat.

(#1774) BullZeye válasza petya84b (#1773) üzenetére


BullZeye
veterán

Élettartam Garancia = Vásárlástól számítva 5 év (az esetek 99%ában)

Úgyhogy irány a gyártó honlapja, és felvenni velük a kapcsolatot, ők pedig vagy azt mondják, hogy küldenek egy újat, vagy nyaggatnak, hogy küld vissza, és kicserélik. Ha Amerikában van a cég, akkor több a szállítás, mint a pendrive értéke.

(#1775) Orient84 válasza BullZeye (#1772) üzenetére


Orient84
aktív tag

Nekem van kingston,10-15 körül tudok ráírni.

(#1776) macska


macska
tag

Ha gyorsat szeretnénk írásban, és olvasásban is, 16GB, gyártó oldalán megadott értékek ellenőrzésével, 10 000 felett kicsivel. 32GB 15000 körül, az gyors. USB 3.0 !! Mert max kihasználja az USB 2.0 sávszélességet is nagyjából, USB 3.0 porton meg gyors lesz.
8GB, 16GB 32GB USB 2.0 nem játékos, csak, ha nem kell sebesség. Árban meg ma már ott van, ahol a 3.0, vagy drágább. Ergo--> USB 3.0-val érdemes ma már foglalkozni, még akkor is, ha még egyenlőre csak USB 2.0 portod van, ha sebesség is kéne. Ma még ez 10000-15000 felett ( 16-32GB USB 3.0 !! ). Alatta, 4-8GB semmi értelme a sebességet említeni is.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1777) royalka válasza macska (#1776) üzenetére


royalka
őstag

Totál egyet értek. Mindenfélekép USB 3 kell.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1778) BullZeye válasza Orient84 (#1775) üzenetére


BullZeye
veterán

Oké, olvass te is picit vissza, már kifejtettem, hogy a kb 4 éves kingston 102-es 8 gigás szutykom amit 4k-ért vettem tökéletesen ír 10megával, az újak viszont lassú szarok.

Btw az hogy neked van Kingston-od egyet jelent a nullával, mert Kingston HyperX 160megával ír, ahhoz képest meg a 10-15 sehol nincs. Amit ő írt meg 4-5 megával ír.

(#1779) tevfik


tevfik
tag

Milyen pendrive ajánlanátok adatok mentésére. Képek, Dokumentumok - ritka használat, csak mentésre!

4GB gondolkodtam ( scannelt dokumentumok és excel táblákról beszélünk )

A külső forma az lényegtelen, talán időtálló ha létezik ilyen. :K

(#1780) macska válasza tevfik (#1779) üzenetére


macska
tag

Murphy törvénye..., ami elromolhat, el is romlik. A kérdésedre a határozott válasz: Ilyen nincs. Ha kifogod, működik. Nekem ami jól működött, még nem romlott el, az 1GB-os Tiny Disk is megy a mai napig, 6 éves kb. Ha fontos, 2 mentési lehetőség, egyszerre nem romlik el mindkettő.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1781) truefx


truefx
aktív tag

Sharkoon 32GB Flexi-Drive Accelerate Duo USB3.0 vs Corsair 32GB USB3.0 Survivor Ultra?

Elsősorban a teljesítményük, és a megbízhatóság érdekel, az, hogy a Survivor kibírja a 3 tonnás targoncát, meg a 200 fok celsiust, csak "nice-to-have" :)
Ha vki tud ezekről vmi terhelőt, ne kíméljen, egyébként szimpátia alapján fogok dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#1782) csƵ


csƵ
őstag

Csináltam egy tesztet E-SATA portban az ADATA S102 16GB-os pendrive-ról. Milyennek számít ez az eredmény?

(#1783) macska válasza csƵ (#1782) üzenetére


macska
tag

Olvasás megfelelő, írást karcsúnak tartom a Seq tesztben. 24-28 MB/sec jobban nézne ki.
Én már csak Seq-et tesztelgetek néha, a többi nem érdekel, másoláskor ez jön úgyis. Sok kis file másolásánál mindegy, majd csak befejezi. :D

[ Szerkesztve ]

macska

(#1784) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!
Pendrive-ot kellene hamarosan beszereznem, több kérdésem is felmerült. Corsair Flash Voyager pendrive-om volt már korábban, 4 gigás USB 2.0-ás, akkoriban (3 éve kb.) az a legjobbak közt volt, legalábbis elég gyors volt annyi pénzért (sok Kingston milyen lassú volt... ) Jó is volt addig míg a szomszéd csaj el nem hagyta...
No, mindegy, most kellene egy másik, viszont a Corsairokat nem tudom mennyire jók, ugyanis kollégának lejött róla az a gumi borítás, és úgy rémlik nekem is lejövőben volt. Ez egyedi, vagy mind le fog jönni? Ha lejön mivel lehet vissza ragasztani anélkül hogy károsodna a cucc?
Az alaplapomon nincs USB 3.0, ha veszek PCI karit hozzá, az ugyanolyan gyors lesz mint ha eleve lenne a deszkán USB 3.0?

(#1785) csƵ válasza macska (#1783) üzenetére


csƵ
őstag

Na és vajon mi okozhatja azt, hogy kevés? Az E-SATA port, vagy a pendrive-val nincs valami rendben?

(#1786) perempe


perempe
addikt

Kingmax 4GB PD-07 USB 2.0 Flash Drive
Write: 4.16MB/Sec
Read: 20.26MB/Sec
/USBDeview/

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1787) macska válasza csƵ (#1785) üzenetére


macska
tag

Nem biztos, hogy kisebb az írási sebesség. Ár-érték, kisebb pénz, kisebb sebesség. Meg talán USB 2.0 porton kéne letesztelni, mivel, mindenki azon teszteli. Akkor tudsz viszonyítani kicsit.

macska

(#1788) macska válasza Vesztor87 (#1784) üzenetére


macska
tag

Tehát, aki írásban olvasásban gyorsat szeretne USB 3.0, az tudja mit nézzen, és mennyi kb. Kisebb anyagi lehetőségek az olvasás, és írás sebesség rovására megy.
Ha ma csak USB 2.0 portod van, akkor is a fent leírtak alapján USB 3.0-át kellene ma már venni, mert max kihasználja az USB 2.0 sávszélességét most, tehát USB 2.0 is gyors. Ha meg lesz egyszer USB 3.0 portod, vagy így, vagy úgy, akkor már lesz.
Nekem nem alaplapi, PCI-E kártyás az USB 3.0. Hozta a nyugati tesztoldalon hozott értékeket, gondolom, ott valószínű alaplapival tesztelték, de ha nem, akkor a teszt oldalon leírt érték lehet irányadó. Valószínű sokkal nem roszabb, a kártyás, mint az alaplapi, de figyelembe véve az 5Gbit /sec USB 3.0 sávszélességet, ezen a szinten ki sem jön különbség.

macska

(#1789) macska válasza csƵ (#1782) üzenetére


macska
tag

Most jutott eszembe, hogy 32GB-os A-Data 102 Pro 3.0-nak volt az írása 27MB/sec körül, 16GB esetén nem biztos, hogy a 18 MB/sec karcsú, de talán mégis USB 2.0 kéne tesztelni, legalább.

macska

(#1790) csƵ válasza macska (#1789) üzenetére


csƵ
őstag

Lemértem USB2.0-án is szekvenciálisan.
29.93MB/s / 17.88MB/s

szerk: nekem a Pro verzió van, nem a sima.

[ Szerkesztve ]

(#1791) macska válasza csƵ (#1790) üzenetére


macska
tag

Ennyit tud, én is a Pro-ról írtam. 16GB, nem 32GB. Ennyi. Más chip készlet van benne, és lassabb az írás USB 2.0 is.

macska

(#1792) perempe


perempe
addikt


Kingmax 4GB PD-07

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1793) sutyesz96 válasza FireKeeper (#1) üzenetére


sutyesz96
őstag

A Kingston a legjobb/leggyorsabb pendrive, nem?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#1794) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy van egy 8gb-os pen driveom, és ugye fat fájlrendszer van rajta!
Régebben halottam, hogy nem tesz jót a pen-nek ha ntfs re formázzuk, így viszont max 4gbos fájlméretet lehet rá másolni! Ez igaz vagy csak legenda nyugodtan lehet formázni ntfs-re?
Illetve még annyi ha ntfs a fájlrendszer ugyanúgy olvassák a kütyük? Pl.: tv, stb.

Köszi
Üdv:MF

(#1795) Alex91 válasza MinionFlasH (#1794) üzenetére


Alex91
félisten

IMHO formazhatod NTFS-re. Kutyuje valogatja, valoszinuleg a regebbiek kozul lesz amelyik nem fogja szeretni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1796) FireKeeper válasza sutyesz96 (#1793) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem feltétlen...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1797) BullZeye válasza FireKeeper (#1796) üzenetére


BullZeye
veterán

HyperXnél mi gyorsabb?

(#1798) FireKeeper válasza BullZeye (#1797) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

most hasból nem tudom, de biztos van a többi nagy gyártónak is extrém sebességre képes modellje.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1799) taltos


taltos
senior tag

Sziasztok!

Egy pendriveot szeretnék venni a e-boltban (azért írom, mert olyat keresek, ami ott is van). Félig meddig backup célokra, illetve pár portable program (VIM, KeePass, VLC stb.) futtatására és talán 1-2 DVD utaztatására, ha úgy hozza a sors. Szóval a felhasználásban úgy gondolom semmi extrém nincsen, ami kritériumok vannak, azok:
- Szeretném minél olcsóbban kihozni.
- Mivel mindenhol csak USB 2-es csatlakozóval lesz használva, ezért nem szükséges az USB 3.
- Lehetőleg legyen minél több garanciával.
- Mint mondtam az e-boltban kapható legyen.

Méretben olyan 8-16 GB -osra gondoltam. Mivel mindenhol az A-DATA-t ajánlottátok, ezért a A-DATA 16 GB-osokat néztem első körben:
A-Data Classic C802 16GB USB pendrive fekete - 5.245 Ft
A-Data Classic C906 16GB pendrive fehér - 5.245 Ft
A-Data Classic C906 16GB pendrive fekete - 5.245 Ft
A-Data Classic C802 16GB USB pendrive kék - 5.245 Ft
A-Data Classic C003 16GB pendrive kék - 5.814 Ft
A-Data Classic C103 16GB pendrive fekete USB 3.0 -
6.400 Ft

Tudtok ajánlani valamit? Ez utóbbi meggyőzőnek tűnik, valamiért esetleg nem ajánlott?

(#1800) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Azt meg tudja mondani valaki hogy miért annyival lasabbak a 8 gigás pendrive-ok mint a 16-osok?:S
A-data pendrive-okkal szemezek, tetszik hogy az S102p az alu borítást kapott, kérdésem az, hogy mennyire erős ez? Ha leejtem akkor nem jön szét? A Corsair Flash Voyager ugye simán bírja, az annyiból szimpatikus. A data 005-ös milyen anyagból van?
Köszi előre is! :))

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.