Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Jarod1 válasza MC Pite (#1250) üzenetére


Jarod1
addikt

tudtommal a pendriveokat csak fat32 re érdemes-lehet formázni, hisz ez nemmágneses tárolás..

(#1252) MC Pite válasza Jarod1 (#1251) üzenetére


MC Pite
veterán

Azzal nem megyek messzire amikor egy-egy hd filmet szedek le, ami esetleg 6-8 giga...
Egy flashteszt 8órán át írta/olavasta; de a routeres topik szerint a torrent sokszálas működését már nem bírja valószínű.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1253) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Nem tudom hogy keressek rá amire kíváncsi vagyok, ezért megkérdezem.

Kellene egy pendrive 16giga körül, igazából 10-12k-t szánok rá.
Olyan kellene ami kis file és nagy file írásban is elég jó.
A Kingston Ultimate G2-t néztem, de most van egy teszt amiben kis file-okat lassan másol, elég lassan, nagy file-okat pedig nagyon gyorsan.
Van, hogy rengeteg fényképet hurcolok van, hogy nagy file-okat.
Legtöbbet nyilván nem írnám nagy adatmennyiséggel, de ha kell akkor se legyen akadály.
Jó nekem kompromisszum is, hogy a nagy file-okat kicsit lassabban a kicsiket viszont gyosabban, ne gatyázzon.

Melyiket kell választani?

(#1254) Jarod1


Jarod1
addikt

na erős felindulásból 1 sony 4 Gigás sony t vettem 5 év Garancia, tolós és rudós visszahúzója van..

(#1255) Gerisz válasza Gerisz (#1253) üzenetére


Gerisz
addikt

Hozzáértő adhatna tanácsot

(#1256) FireKeeper válasza Gerisz (#1253) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sajnos amióta mindegyik pen MLC-s, inkább nagy fájloknálá tudnak gyorsan írni. egyedül egy 8GB-os SLC-s OCZ-t találtam de az is 15ezer. azt mondjuk nem tudom, hogy az új usb3-as penek között van-e amelyik gyors kis fájlokkal, talán valakinek van tippje itt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1257) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

rendeltem magamnak egy kingston ultimate g2-t iponon, érdekes, meg volt hirdetve ugyanaz a termék két különböző áron, az olcsóbbat rendeltem, remélem nincs semmi különbség.
ha lesz időm egy rövid tesztet is összeröffentek róla logoutra, csak kéne egy USB3-as tesztlehetőség, ugyanis sajnos az még nincs a gépemben :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1258) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok,
olcsó, ennek megfelelően gyors, 8 gigás pendrive-ot szeretnék venni, de nagy a választék a piacon, s nem tudom mi nem pénzkidobás. Suliba kellene, többnyire videók, képfájlok tárolására (írás, olvasás), de sok kis fájlt is minél gyorsabban olvas/ír, annál jobb. Nem szeretnék rá túl sokat áldozni, 5ezer ft a lélektani határ (s az már drága nekem), de azért jó volna, ha később másra is tudnám használni. Mit ajánlotok?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1259) #68216320


#68216320
törölt tag

Üdv! Sok apró fájlhoz szeretnék USB 3.0-s pendrive-ot. Linux menne rá. Olyan 8-16GB körüli kellene. Valakinek tipp?

(#1260) Complete


Complete
tag

Help! :Y
Sürgősen be kéne szereznem egy gyümölcs formájú pendriveot!
Mindegy mekkora,milyen forma stb. csak holnap meg kéne vennem!
Van valami ötletetek,hogy merre induljak? :) Bp...

(#1261) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok!

Volt egy 4 és egy 8 gigás pqi mini pendriveom, valamint egy normál méretű 4 gigás pqi is.
Hát most jelenleg nincs egy darab pendrive-om se. A normál méretűről letörött a chip a zsebemben. A két mini azért tetszett jobban mert be lehetett húzni a chipeket a házba, de azoknak meg első körben eltörött az a behúzó és csak úgy lehetett bedugni őket a portba, hogy az újjammal ki kellett tartani a chipet. Majd egy idő után mindkettő tönkrement. Egyszer csak lefagyott a szgép, majd nem lehetett megnyitni többé a pendrivot, mert kiírta hogy formázni kell. Mindkét pendrive-al ez történt. A legfontosaabb adatokat le tudtam menteni róluk utánna, így nagy adatveszteeség nem ért, csak anyagi.

Szerintetek így van rá jótállás? Próbáljam meg visszavinni? Se a kis doboza se a számlája nincs meg szerintem.

A következő kérdésem, hogy milyen pendrivot vegyek ami bírja a gyűrödést és 8 gigás. Sokszor hordom zsebben így ki van téve ütésnek, nyomásnak. Persze az is előny, ha be lehet húzni a chipet a házba, és az se törjön el.

Kezdésnek egy ilyet néztem:
[link]

Mi a véleményetek?

(#1262) medium84


medium84
aktív tag

Hi!

Olyan 32 gigás pendrive kellene, ami írási sebességben kihasználja az USB 2.0 sebességét. Mit ajánlotok? Kezdjük a legolcsóbbal, ami ezt tudja.

(#1263) FireKeeper válasza medium84 (#1262) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

olcsón nehezen tudsz találni. ami először eszembejut, hogy talán tudja az a kingston dt ultimate g2.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1264) medium84 válasza FireKeeper (#1263) üzenetére


medium84
aktív tag

Nem azt írtam, hogy olcsón, hanem hogy kezdjük az aljával, ne egyből a 30ezresekkel. :
Ettől még a Corsair is olcsóbb.

Ebből mennyi az igazság?:

Corsair Flash Voyager USB 3.0 32GB
USB stick - memóriakapacitás (GB): 32 GB - olvasási sebesség: 70 MB/s - írási sebesség: 39 MB/s ...

[ Szerkesztve ]

(#1265) DarkDeer válasza Octopus21 (#1261) üzenetére


DarkDeer
senior tag

(#1266) FireKeeper válasza medium84 (#1264) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a 32gigás akár még tudhatja is, de ezeket az adatokat érdemes mindig szkeptikusan kezelni, mert kaptam már a 30/24-es pendrive helyett 24/18-asat is, és reklamációnak helye nincs.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1267) Octopus21 válasza DarkDeer (#1265) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Nem néz ki rosszul. Mit tud?:D Azért kérdem mert elég drága.

(#1268) medium84 válasza FireKeeper (#1266) üzenetére


medium84
aktív tag

Csak van valakinek ilyen pendrive-ja.
Reklamációnak meg szerintem van helye, hiszen a gyártó megadja a terméke sebességét! Ha veszel egy 100 Le-s autót, ami valójában csak 89, akkor sem reklamálsz?

(#1269) DarkDeer válasza Octopus21 (#1267) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Víz, ütés, rázkódás és porálló.

(#1270) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Sziasztok egy kis segítség kellene. Szeretnék venni egy 32gb pendrivot.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyiket vegyem (Silicon power usb 3.0 32Gb Blaze B10) vagy (Kingston 32GB, DT Ultimate USB3.0, G2) 3500Ft különbség van a kettő között.
Tudom, hogy jobb a Kingston, de nem tudom, hogy megér e annyival többet?

[ Szerkesztve ]

(#1271) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Urak, kéne egy kis segítség.

Vettem postán egy fake 128 GB-os pendrive-ot. Nyilvánvaló, hogy fake, mert 4 GB-nál több adatot nem tudok rámásolni, de már az is össze-vissza íródik rá.

Megírtam az eladónak, hogy ez nem frankó a dolog. Ő persze azt írta vissza, hogy lehetetlen, hogy fake legyen, mert már sokat eladott, senki sem problémázott, tesztelte, neki jó volt.

Gondoltam, hogy tesztelem és is és küldök neki teszteredményt, hogy lássa, hogy csak 4 GB a kapacitása.

És ekkor ért a meglepetés, mert mind a Flash Drive Tester, mind a H2testw pen drive tesztelő programok hiba nélkül mennek rajta végig, mind a 128 GB-ot hiba nélkül írják és olvassák. :(

Gondolom, hogy olyan elektronikát raktak bele, ami szépen sokszor végigmegy ugyanazon a területen és látszólag megvan a 128 GB kapacitás.

Mondjatok már egy korrekt tesztprogramot, amivel ki lehet szűrni a hamisított pendriveokat, ami megmutatja a valós kapacitásukat.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1272) Gerisz válasza Donki Hóte (#1271) üzenetére


Gerisz
addikt

Az eBay-es módszer jó lehet, de dolog van vele.
[link]

(#1273) Sanyig4


Sanyig4
tag

Szükségem lenne egy 8gb-os pendrive-ra. A tesztek alapján ki is néztem Corsair Flash Voyager USB 2.0 (8GB) 3400ft-ért.

Tudtok esetleg jobbat ajánlani?

(#1274) Donki Hóte válasza Gerisz (#1272) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, de ez a batch file csak azt csinálja automatikusan, amit én már kézzel megcsináltam, vagyis állományokat másol sorban a pendrive-ra.

Ráadásul nálam a névleges kapacitás eléréséig nincs is olyan hibaüzenet, hogy megtelt a drive, mert írja rá az állományokat rogyásig, de úgy, hogy a régebbieket egyszerűen felülírja.

A hiba akkor jön ki, ha egy korábban ráírt állományt meg akarok nyitni, na akkor teljesen összezavarodik a rendszer, mert az állomány sokszor már teljesen más adatokat tartalmaz, mint amikor felmásoltam. :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1275) Gerisz válasza Donki Hóte (#1274) üzenetére


Gerisz
addikt

De ott azt írja, hogy képet másolj rá, aztán thumbnail nézet és ott látod a hibás file másolatokról nem jelennek meg rendesen. Ezért gondoltam, hogy segít.
Tehát nem csak a másolás a fontos.

(#1276) ZolikaE46 válasza Donki Hóte (#1274) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Nem lehet hogy fat32-es fájl rendszerű, mert az 4gb többet nem enged egyszerre rá másolni. Formázzad NTFS fájlrendszerre és próbáld meg úgy!

(#1277) Sanyig4 válasza Sanyig4 (#1273) üzenetére


Sanyig4
tag

Mi a véleményetek a GOODRAM Gooddrive Twister 8GB pendrive-ról?
Olcsóbb lenne mint a Corsair, viszont sebessége hasonló, illetve jobban is tetszik.

(#1278) Donki Hóte válasza ZolikaE46 (#1276) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem egy db 4 GB-os fájlt akarok rámásolni, hanem sok, kisebb állományt. Erre pedig tökéletes a FAT32...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1279) Complete válasza Donki Hóte (#1271) üzenetére


Complete
tag

Szerintem csalás áldozata lettél.
Tele van ilyenekkel a net... [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1280) robi0604


robi0604
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Silicon Power Marvel M01-el? Egész jó áron tudnék hozzájutni egy 8gb-hoz.

Előre is köszi!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1281) Sanyig4


Sanyig4
tag

Vettem egy GOODRAM Gooddrive Twister 8GB pendrive-ot.
A gyártó azt írja róla hogy 10 MB/s az írási, és 23 az olvasási sebessége.
Nekem pedig az írási sebessége nem 2,3 fölé!!!
Ez most hogy van? Ennyire túloznak? Vagy mivel mérjem le hogy tényleges eredményt kapjak?

(#1282) Sanyig4


Sanyig4
tag

Vett valaki mostanság Corsair Flash Voyager 8GB pendrive-ot?

A valós sebességére lennék kíváncsi!

(#1283) engine88


engine88
aktív tag

Egy 16-os Sandisk Cruzer Blade pendrive-ot tervezek venni.

5/15MB/s sebesség az kevés egy pendrive-nak?

TV-hez használnám fullHD lejátszásra

(#1284) dzs23 válasza robi0604 (#1280) üzenetére


dzs23
csendes tag

Sziasztok!
Ez engem is érdekelne... ez vagy az Adata S102. Mindkettő USB 3.0-s, és árban is ugyanott mozognak (legalábbis a 8 GB-s, a többit nem figyeltem). Viszont az M01-ről sehol sem találtam sebességadatot. :( Akinek esetleg van, írhatna pár sort a tapasztalatokról! :U

(#1285) medium84 válasza Sanyig4 (#1282) üzenetére


medium84
aktív tag

Én 4 éve vettem. 7-8 MB/s írás.

(#1286) dzs23 válasza dzs23 (#1284) üzenetére


dzs23
csendes tag

Közben az S102 kiesett az írási sebessége miatt, inkább a SP LuxMini 920 8GB, mégha 2.0-s is, de biztos, hogy gyors. Szerintetek 920 vagy M01?

[ Szerkesztve ]

(#1287) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Sziasztok egy kis segítség kellene. Szeretnék venni egy 32gb pendrivot.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyiket vegyem (Silicon power usb 3.0 32Gb Blaze B10) vagy (Kingston 32GB, DT Ultimate USB3.0, G2) 3500Ft különbség van a kettő között.
Tudom, hogy jobb a Kingston, de nem tudom, hogy megér e annyival többet?

[ Szerkesztve ]

(#1288) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Olvasom mostanában hogy egyre jobban mennek ezek az USB3.0 pendriveok, csak nem értem annyira hogy miért. Ha nincs gyors memóriachip beleépítve, akkor semmi értelme az egésznek nem?

Tudom vannak olyanok amik hasítanak, de az egyszerűbb USB3.0 pendriveok, szerintem nem gyorsabbak mint a 2.0 pendriveok. Vagy tévedek?

(#1289) ZolikaE46 válasza easy...rider (#1288) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

usb 2.0 nagy átlagba 8-10 Mb/s, az usb 3.0 60-70Mb/s körül mozog.

[ Szerkesztve ]

(#1290) DarkDeer válasza easy...rider (#1288) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Olvasásban a legolcsóbb 3.0-ások is dupla sebességet tudnak a 2.0-ásokhoz képest. Írásban már nem olyan gyorsak, de még abban is gyorsabbak kissé.

(#1291) FireKeeper válasza DarkDeer (#1290) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

attól is függ, hogy mekkora pendrive-ról beszélünk. itt is megfigyelhető az, mint az ssd-knél, hogy az olvasási tempó általában minden modellnél azonos egy családon belül, az írási tempó pedig nő ahogy a kapacitás is nő. nyilván mert több chipet használnak fel egy adott NYÁK-on.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1292) netseft


netseft
aktív tag

ADATA S102 USB 3.0 16GB

Saját tesztek:
CrystalDiskMark
HD Tune
Total Commander

Érdekes, mert jóval nagyobbak a sebességek, mint a specifikáció szerinti 68. ill. 18 MB/sec. :Y

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#1293) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Szükségem lenne egy 4v8 Gb-os USB 2.0 pendrive-ra gyors írási és korrekt olvasási sebességgel. A mostani csak 3-5 Mb/s-mal ír. A max. keret rá 5k, ha ebbe kisebb és gyorsabb fér csak bele, akkor ő volna számomra a nyerő..

:R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1294) draco31


draco31
veterán

Elhunyt szeretett Verbatim pen-em, és utódot keresek. Még csak 2 éves lenne jövő hónapban, de a garit nem tudom érvényesíteni, mert nyeremény volt, és így nincs blokkom róla. Vagy így is lehet valahol?
Kinéztem ezt a Kingston-t. Árban szerintem remek, de a sebességét nem tudom. A Verbatim-ról 19megával száguldottak lefelé az adatok. Az írást nem néztem, de elég jó volt e téren is.
Megközelítőleg tudja ezt a sebességet a Kingston?
Vagy ilyen mini méretű 8gb-os változatot hol lehet a legolcsóbban találni?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1295) draco31 válasza draco31 (#1294) üzenetére


draco31
veterán

Ez mennyire megbízható? Megéri ennyiért?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1296) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Sziasztok.

Tudna nekem valaki segíteni, hogy a 16GB-tos USB 3.0-ás Stickek közül melyik gyártónak a darabjai megbízhatóak és gyorsak?

Én ezt a kettőt néztem ki, elég sok pozitív HSZ van róluk a neten:

1. Transcend JetFlash 700 16GB, USB 3.0 (TS16GJF700) 20€
2. Super Talent Express DUO 16GB, USB 3.0 (ST3U16EDB) 28€

Ha van azonos árban jobb, gyorsabb természetesen kíváncsi vagyok rájuk.

Még 1 feltétel lenne, hogy bootolhatová lehessen őket tenni!!! Ez fontos lenne! :R

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#1297) FireKeeper válasza Tauren45 (#1296) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kingston dt ultimate g2 16gb - megbízható márka, sok gari és nagyon gyors.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1298) Tauren45 válasza FireKeeper (#1297) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Tényleg nagyon gyors na de 40€-ért ez egy picit sok.

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#1299) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv!

Kérnék szépen véleményeket, tapasztalatokat az alábbi két feltételezhető gyanusítottról:
OCZ Rally2 vagy Corsair Flas Voyager GT.
Melyik lenne a jobb vétel sebességet tekintve? 16GB változatra gondoltam mindkettőnél.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1300) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Gyors 16GB-os pendrive-ot keresek minél olcsóbban. Eddig őt nézegettem. Tudtok jobbat mondani, amit hazai webshopban hasonló áron lehet kapni? X360-hoz használnám.

:R

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.