Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) macska válasza aag (#1900) üzenetére


macska
tag

.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1902) macska válasza macska (#1901) üzenetére


macska
tag

Ez a témakör is lebeszélve, már vagy 3x.

macska

(#1903) -szabi-


-szabi-
őstag

Ha annyira nincs időd, akkor miért vesztegeted a sok haszontalan hozzászólással? ;)

üdv
szabi

(#1904) jozsi252 válasza -szabi- (#1903) üzenetére


jozsi252
veterán

Mert talán próbál segíteni a felhasználóknak akik lusták a keresőt használni. Illetve a Kingston-ra lehet talán mondani hogy az ő pendrive-jaikat lejátsza minden lejátszó. Legalábbis az ismerettségi körömbe nemtalálkoztam olyannal aki panaszkodott volna rá hogy pl nemjátsza le a kocsiba a médiarendszer, vagy a dvd lejátszó, vagy a tv.

iPhone 13 Pro Max

(#1905) aag válasza jozsi252 (#1904) üzenetére


aag
őstag

Mert talán próbál segíteni a felhasználóknak akik lusták a keresőt használni.

Ne szórakozzatok már! Itt kérdeznek és érdemi válaszokat kapnak. Erre való egy szakmai fórum. Aki nem akar válaszolni, az ne válaszoljon. Aki meg válaszol, az ne hánytorgassa fel. Ez ennyire egyszerű. :K

(#1906) jozsi252 válasza aag (#1905) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen igazad van ebbe is csak tudod ottvan a topic címébe az a bűvös

"Mielőtt kérdezel, olvasd el az 1. hsz-t!"

iPhone 13 Pro Max

(#1907) -szabi-


-szabi-
őstag

Nem tudod a-data, sandisk pendrive-ok is működnek tv-dvd-bluray stb. lejátszókkal?

(#1908) BullZeye válasza aag (#1905) üzenetére


BullZeye
veterán

Így van, szakmai fórum, és nem egy kérdez-felelek társalgó chat szoba. Ha valami érdekel 99%, hogy már megkérdezték, ha nem képes elolvasni pár oldalt, nem is érdekli igazán, és semmi keresni valója egy szakmai fórumon. Ilyen kérdésekkel van teleoffolva az egész topic, ami miatt a többi hülyegyerek se fogja végig olvasni az előző pár oldalt.

Ha unatkozol válaszolj a kérdésére, és ne kötekedj mással, mert annak megint semmi értelme egy szakmai fórumon.

(#1909) macska válasza -szabi- (#1907) üzenetére


macska
tag

Valószínűleg igen, mivel a fogadó eszköz USB 2.0 pen drive fogadására is képes. Eszközként kezeli, típustól függetlenül. Úgy, ahogy a PC USB port.

macska

(#1910) macska válasza aag (#1905) üzenetére


macska
tag

Ha ajánlhatom, akkor érdemes elolvasni 1850-es hozzászólásnál kezdődő egy oldalig terjedő hozzászólásokat. Bizonyos dolgok lettek ott megfogalmazva, például, hogy milyen infók kellenének ahhoz, hogy segíteni is lehessen + itt lehet látni az 1-es számú hozzászólás kialakulását, és okát, hogy miért is jött létre.

macska

(#1911) macska válasza macska (#1910) üzenetére


macska
tag

1801-töl 1850-ig lévő hozzászólások. (kb max. 5-7 perc elolvasni)

[ Szerkesztve ]

macska

(#1912) -szabi-


-szabi-
őstag

Jah, de nem akarok úgy járni mint a corsair pendrive-ommal.
Semmilyen multimédiás cucc nem ismeri fel csak pc.

üdv
szabi

(#1913) jozsi252 válasza -szabi- (#1912) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha neten rendelsz valamit akkor 8 napon belül visszaviheted az adott terméket.

iPhone 13 Pro Max

(#1914) macska válasza -szabi- (#1912) üzenetére


macska
tag

Akkor a Corsair-t hagyd ki a lehetőségek közül. Nem ütköztem még ilyen problémába. A 6 éves Tiny disk-ről (1GB), is tudtam képeket megjeleníteni a plazmámon.

macska

(#1915) bul07


bul07
nagyúr

macska az utolsó 20 hozzászólásból 9 a tiéd , és ezzel mire akarok célozni, van szerkesztés gomb + egy hozzászólásban több hozzászólásra is lehet választ adni
És ezeken felül még te is felrovod neki hogy olvasson vissza mikkor te generálod hozzászólások 30-40%-át , és itt nem azzal van a bajom hogy segítesz másoknak hanem azzal hogy egymás után 3 hozzászólás is van hogy a tiéd

Na de hogy ne csak OFF legyen

Gondoltam frissítem az alaplapom USB3.0 driverrét hátha tudok még sebességet kicsikarni
Itt található az előző mérésem

És akkor itt a friss mérések USB3.0 :

Hát nem kicsit lepet meg az eredmény , nem hogy gyorsult volna hanem nem kicsit lassult :W

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1916) -szabi- válasza macska (#1914) üzenetére


-szabi-
őstag

(#1917) macska válasza bul07 (#1915) üzenetére


macska
tag

Pontosan azért van, mert én benézek, és segítenék, ha tudnék, és lenne alapinfó az elképzelésekről. 1801-1850 hozzászólások között szépen meg van fogalmazva, mikor tudnánk segíteni. Más az, aki feljön, visszaolvas kicsit, és a hiányzó dolgokra kér infót. Aztán 3 évig ide sem néz. Ehelyett azzal kell birkózni, hogy nem az a megoldás, hogy majd más 20 linket belinkel, ő meg idejön másnap és elolvasgatja, megnézegeti.Valamint mi sem vagyunk szakértők, teszt van. De ne én olvasgassak már vissza, és irogassam 1000x újra.

(Volt egy fórumtárs, pont az ő hozzászólása miatt vettem a Silicon Poweremet, amivel sok a problémám. Majd cserélem később. A lényeg. Az én első Silicom Powerem hibás volt, 21 MB/sec írt 2.0-án. USB3.0-án 66MB/sec volt az olvasás, az írás 25-26MB/sec. A nyugati tesztoldalon viszont 49MB/sec volt az írás. Ezért cseréltettem, 3 hét múlva jött az új szállítmány, kicsit más csomagolás, azaz más forrás, vagy más sorozat, ez már hozta az 50MB/sec körüli írást 3.0-án, és 2.0-án is a 25-26MB/sec-et. (21MB/sec helyett) Ekkor vissza kerestem a fórumtárs hozzászólását , mivel az én rossz Silicinom is ezt tudta. Jeleztem, hogy nézze meg USB 3.0-án is valahol, mert lehet az övé sem okés. Mindezt priviben megírtam neki. Hát, fel volt háborodva, hogy az övé jó. Ok, ennyi. )

Válasz a te gondodra. Én kicserélném, mert valami nem stimmel, vagy ha a gyári oldalon 10MB/sec írásra megadva, akkor bármit teszel, így marad. Alapvetően én is anno próbálkoztam a rossz Silicon Poweremmel driver cserén, nem segített. Szerintem alapból azt tudja az eszköz, amit normál szinten visz, driver csere nem megoldás, nálam sem volt az.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1918) macska válasza -szabi- (#1916) üzenetére


macska
tag

Ok. Szerintem más tipussal nem lesz gond. A-Data S102Pro. Nálam ment a média lejátszóban, és a tv-ben is. Silicon Powert ne vegyél.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1919) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Honnan tudhatom meg hogy a számítógépem usb portjába (ahová bedugom a pendrive-ot) lehet e csatlakoztatni Usb 3.0 pendrive-ot?

[ Szerkesztve ]

(#1920) Alex91 válasza creed33 (#1919) üzenetére


Alex91
félisten

Megprobalnam radugni, azt majd kiderul... :W

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1921) jozsi252 válasza creed33 (#1919) üzenetére


jozsi252
veterán

Ezt sokféleképpen meglehet tudni.

1; A gyártók a 3.0-ás portokat más színnel jelölik általában ( piros, kék )

2; Megkeresed az alaplapod a gyártó cég honlapján majd belemész guide-ba vagy manual-ba és ott felfogják tüntetni hogy van-e 3.0-ás usb port a lapodon.

iPhone 13 Pro Max

(#1922) creed33 válasza Alex91 (#1920) üzenetére


creed33
aktív tag

Az a variáció megse fordult a fejedben ugye hogy esetleg pendrive vásárlás előtt vagyok? :P :Y

jozsi252
Sajnos csak fekete színű usb port van a lapon és egyébként sem egy csúcsmodell úgyhogy biztos nincs a lapon 3.0
Köszönöm a segítséget! :R

(#1923) Alex91 válasza creed33 (#1922) üzenetére


Alex91
félisten

Hulyeseget kerdeztel, vagy nem jol fogalmaztal...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1924) macska válasza creed33 (#1919) üzenetére


macska
tag

Ha működő USB 2.0 port, akkor igen, mivel az USB 3.0 pen drive lefelé működést tekintve kompatibilis, tehát megy USB 2.0 portról.

USB 3.0 csatlakozója egyszerűen megfogalmazva kb. így fest, ha szemből belenézel:

Az alsó négy db lapos lemez megegyezik tökéletesen az USB 2.0 csatlakozójával.
Felül van valójában az 5db "tüske", amely az USB 3.0 csatlakozó. Az 5 tüske közül a középső tüske kicsit kisebb, mint a mellette lévő 4 másik.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1925) creed33 válasza macska (#1924) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
Közben megtudtam biztosan hogy a lapomon csak usb 2.0 port található.
Ha igazad van (remélem te vagy akkor az igazi szakértő :D ) megvehetem a 3.0 pendrive-ot így is nyugodtan,mert ezt csatlakoztathatom minden gond nélkül a 2.0 portra ha jól értem.
Ha így van akkor tényleg jogos volt a kérdésem és szerintem sokan megköszönhetik neked velem együtt a felvilágosítást mert ezzel biztosan sokan nincsenek tisztában. :K
Köszönöm!!! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#1926) macska válasza creed33 (#1925) üzenetére


macska
tag

Az 1 számú hozzászólásból idézet.

" Akkor is érdemes 3.0-ás meghajtót venni, ha a gépünkön csak 2.0-ás port van, mivel a jövőben jól jöhet az extra sebesség, illetve olvasásban biztos hozni fogja az USB2.0 maximális sebességét, ami az olcsóbb 2.0-ás modellekre nem feltétlenül igaz."

Azaz működik a 2.0 porton is a 3.0-ás eszköz. De ha visszaolvastál volna kicsit, akkor még láttál volna jónehány tesztet, 2.0-ás porton, 3.0-ás pen drive-val. :)

Egyébként szívesen.

[ Szerkesztve ]

macska

(#1927) creed33 válasza macska (#1926) üzenetére


creed33
aktív tag

Bocsi így egyszerűbb volt megtudni mint elolvasni sok más hozzászólást és vagy megtalálom a kérdésemre a választ vagy nem. :B
Ha már ilyen segítőkész vagy..... :DDD
egy alap (10e körüli) asztali DVD lejátszó amire lehet pendrivot csatlakoztatni az is képes kezelni 3.0-át ?

(#1928) creed33 válasza macska (#1926) üzenetére


creed33
aktív tag

Még egy utolsó kérdés.Pár típust írnál melyeket ár érték arányban a legjobb választásnak tartasz
8GB,3.0 esetén?
Előre is köszönöm! :R

(#1929) jozsi252 válasza creed33 (#1928) üzenetére


jozsi252
veterán

A-DATA S102 8GB - 4700 HUF

iPhone 13 Pro Max

(#1930) creed33 válasza jozsi252 (#1929) üzenetére


creed33
aktív tag

Köszi ennek utánanézek. :R
Gondolom ez az ár a netről való rendelésre vonatkozik.
Remélem itt ahol lakom pl media marktban vásárolható ez a típus és hasonló árban mert akkor ok a dolog.

(#1931) jozsi252 válasza creed33 (#1930) üzenetére


jozsi252
veterán

MM-be hasonló ár?? áhh kizárt :DDD drága nagyon

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1932) creed33 válasza jozsi252 (#1931) üzenetére


creed33
aktív tag

Látom már alig vártad a választ a reakcióidődből ítélve :DD
ok csak viccelek ;)
most néztem olvasási sebessége 11 körül van
van jelentősége hogy ez 11 vagy 20?

(#1933) jozsi252 válasza creed33 (#1932) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem csak igazából ilyenkor folyamatosan a ph-n élem az életem, és jobb sávba kiírja nekem az oldal a legutóbb hozzászólt topicok nevét, illetve ugye kiis jelzi ha valaki hozzászólt. Aztán így tudok válaszolni gyorsan :U

Illetve sebességbe egy kis 8Gb-ostól ne várj sokat. Minél nagyobb a tárhely annál nagyobb az olvasási írási sebesség.

S102PRO

8GB 80 MB/sec 12 MB/sec
32GB 100 MB/sec 50 MB/sec

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1934) creed33 válasza jozsi252 (#1933) üzenetére


creed33
aktív tag

Amindenit akkor ez neked kitöltheti az egész napodat :DD
Most néztem hogy valószínű mégse jó ez mert 2.0 port esetén még kevesebb az olvasási sebessége,végülis olyan kellene ami 2.0 porton is képes 20mb olvasási sebességre

(#1935) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, windowst teleputettem es veletlen az usb rol toroltem a particiot, fontos adatok vannak rajta hogy tudom visszahozni? jelenleg formazni akarj

(#1936) feri1


feri1
aktív tag

Vettem egy Kingston DataTraveler 109 típusú 16 gb pendrive-ot és amikor a urDrive-ot szeretném telepíteni az avast bejelezz és megáll.
Amúgy működik,de szeretném ezt a funkciót is használni.
Valaki tudna segíteni?
http://www.bevezetem.hu/cikk/kingston-digital-urdrive-szoftvere-aktiv-taroloeszkozze-alakitja-az-usb-meghajtokat

Előre is köszi a segítséget!

Sürgős lenne a válasz!

(#1937) macska válasza feri1 (#1936) üzenetére


macska
tag

Nem tudok választ adni, de nekem az Avast bekavart akkor, amikor a nyomtatóról szkennereltem, egyszerűen nem volt képes a gép a file-t lementeni, mert az Avast bekavart, mindenféle üzenet nélkül. Amikor az Avastot kikapcsoltam, simán ment a scan-nelt dokumentum mentése. Avastot akkor használom, amikor valami gondot észlel, egy másik vírusellenőrző. Ilyen még nem volt, csak egyszer cserélnem kellett a régi vírusellenőrzőt, egyéb ok miatt, ekkor lett Avast. Egyébként az Avast nagyon fogja a gépet. Próbálj valahol az Avastban "kivételezést" keresni, hogy az adott problémát, amire most jelez, ne vegye figyelembe. Nem tudom, van e ilyen lehetőség benne, de nekem is okozott alapvető problémát, ami miatt leszedtem a gépemről. (Epson nyomtató gyári scennerelő szoftware-ének kavart be az Avast.)

[ Szerkesztve ]

macska

(#1938) FefeeX


FefeeX
veterán

Kérdés - van egy A-Data S805 8Gb pendrive-om, brutál gyors sebességekkel, DE
Ma lettem rá figyelmes, hogy nem olvasható egy mappa rajta... Plusz egy másikban, amiben flac zenék vannak, szintén nem mind olvasható. Kb 2 hónapos a pendrive, eddig semmi gond nem volt vele, filmeket másoltam rá és vissza, tényleg brutál gyors. A zenéket erről hallgattam hetek óta, és ma megtréfált, nincs zenehallgatás. Szerencsére a fontosabb mappa adatait tudja másolni a gép, de ennyire vannak biztonságban az adataim? Valami félremehetett, vagy hibás lehet a cucc? Van erre valami program, amivel lehet tesztelni?

(#1939) dt-ulti válasza FefeeX (#1938) üzenetére


dt-ulti
csendes tag

Sajnos én is elkövettem azt a hibát hogy túlzottan bíztam a PEN mindenhatóságában. Most legutóbb egy Kingston DT Ultimate G2 / 32GB-s pen amortizálódott ell a szemeim láttára 3-4 perc alatt. Folyamatosan dolgoztam vele, egy könyvtárbam olvasás-hibát dobott. Belenéztem, gépi kód a fájlok helyett. Na, gyorsan menteni akartam az egészet, de addigra már minden második könyvtár olvashatalan volt. Röviddel utánna már csak lemez nélküli USB eszköznek ismerte fel minden PC. (Én marharépa, nem mentettem egy hónapja. Másfél hónapja vettem, többször gondoltam a mentésére, de hosszabb idő óta problémás melóim voltak. Ráadásul 32GB mentése is igényel némi helyet, ami persze sosincs elég. Gondoltam még "fiatal". - Hát nem! Ha fontos, az USB kulcson tárolt információ, naponta menteni.!!!!!!!!

Mondjuk jó pár darab hibás hever már a fiókomban. Folyamatos használat esetén fél vagy egy évet talán kibírnak. Van amelyik csak "read-only", írni, formázni nem lehet semilyen módom. És persze jellemző, hogy némelyik könytárban a fájlok helyén már csak némi "random titkosítás" maradt. Nem értem a gyártókat! Hogyan lehet elterjeszteni ilyen megbízhatatlan adattárolási technológiát globális méretekben. (Lsd. pl. SSD) Éppen tegnap néztem rá egy öregebb gépben lévő 60 GB-s merevlemez "öntapijára". 2004-ben gyártották. A gép még ma is 8-10 órát dolgozik naponta.

Mi a véleményetek. Garanciális cserére le kéne adnom. Olyan eljárás, ami biztosan olvashatatlanná teszi a pendrájvot bármilyen fejlett "recovery" technológiával szemben is, - és persze ami nem veszélyezteti a garit, - létezik-e? (Mondjuk a nagykalapács hatásos lenne tudom, de itt egy "húszasról" van szó és máris félkezű vagyok nélküle.....!) :F

(#1940) djculture válasza dt-ulti (#1939) üzenetére


djculture
félisten

Nem sokat érnek az biztos, nálunk is ömlik be a sok hibás ssd meg pendrive. 2-3 éve még azért nem volt ennyi probléma ezekkel. Most elég annyi hogy egy fat32 re formázott penre 4,5 giga wmv akar valaki felmásolni.. Nem egy emberke mondta már ilyenkor kifagy egy idő után win7 alatt és annyi..

[ Szerkesztve ]

(#1941) dt-ulti válasza FefeeX (#1938) üzenetére


dt-ulti
csendes tag

A legfontosabb! - Sajnos legtöbbször már "nem tud" ránézni....

USB Flash Drive Tester

http://www.vconsole.com/client/?page=page&id=13

(#1942) djculture válasza dt-ulti (#1941) üzenetére


djculture
félisten

A nálam lévő 5 db hibás penböl egyet se tud letesztelni nincs elég rendszererőforrás a művelet elvégzéséhez dumával:)

(#1943) dt-ulti válasza djculture (#1940) üzenetére


dt-ulti
csendes tag

Elképzelhető, hogy a nagyobb méretű PEN-ek használatánál is kell nagyobb tartalék területet fenntartani. Még a gyártóén kívül is? Mert Nálam például már csak 200 MB volt a végén szabadon. Pl. az én esetemben, 32 GB-nál, - mondjuk hasra ütve, - 2 GB-nek állandóan maradni kellene a használat során? (SSD-k analógiájára!) Segítene ez a jövőben a használatnál valamit? (Természetesen ez naponta sokszor olvasva és írva is volt.)

(#1944) dt-ulti válasza djculture (#1942) üzenetére


dt-ulti
csendes tag

Hát igen! Tesztelni azt lehet, amelyik még működik. De azt meg minek? :(

(#1945) djculture válasza dt-ulti (#1944) üzenetére


djculture
félisten

Minél több garival kell venni és megbizható nem eltünő cégtől, más megoldás nincs. Ez a flash technika csak rosszabb lesz évről évre.

(#1946) FefeeX válasza dt-ulti (#1944) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem elindult a teszt (előtte amúgy formáztam)
A log file-t ha nem létezik, nem indítja el a tesztet, ha a logolás is be van pipálva :)
A 8 gigás drive-on most fut a program, aztán majd megírom, mi lett :R

(#1947) djculture válasza FefeeX (#1946) üzenetére


djculture
félisten

Az a vicc hogy nekem is elindult az egyiken a 5 ik ki be huzgálás után, de erre a pendrivera egyszerűen nem lehet particiót létrehozni.. Akkor most mit tesztel rajta?:)

(#1948) FefeeX


FefeeX
veterán

Ha végigmegy zölden az egészen, az akkor azt jelenti, hogy nem állítottam le megfelelően, és ezzel én idéztem elő az adatvesztést? :F
Csak mert már 80%-nál tart és tiszta zöld...

djculture: tudtommal az írástest programok partíció nélkül tesztelik az írás-olvasást szektoronként, azok is amikkel az SSD-k sebességét szokták mérni... Egyébként nem lehet, hogy MBR-ről valamiért átállt? Lemezkezelővel mindent próbáltál már?

Szerk: közben végigfutott, de kiderült hogy eddig csak a write teszt volt :) Fain, akkor mégegyszer ennyi idő :)

[ Szerkesztve ]

(#1949) djculture válasza FefeeX (#1948) üzenetére


djculture
félisten

Á kár ezen filózni, ezek már attól is eltudnak szállni hogy rádugva hagyod és túl melegszik a vezérlő. Nekem zöld minden :D Én már mindent próbáltam, a pen működik csak épp semmivel nem lehet rá particiót alkotni.

[ Szerkesztve ]

(#1950) dt-ulti válasza FefeeX (#1948) üzenetére


dt-ulti
csendes tag

Meg lehet még próbálni ezt is:

HDD LLF Low Level Format Tool - http://hddguru.com/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.