Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#24851) Richee11 válasza urdug (#24847) üzenetére


Richee11
senior tag

Köszi, gondoltam van itt olyan aki rendelt már egy megfelelő oldalról, de a te tipped tökéletes, eszembe sem jutott volna! Még egyszer köszönöm!

(#24852) urdug válasza Richee11 (#24851) üzenetére


urdug
aktív tag

:R

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#24853) f4cg80 válasza Attila_26 (#24850) üzenetére


f4cg80
tag

Kb. Intel HD4000-es szintjét hozza,tehát a melegedésen és nagyon fogyasztáson kívül semmiben sem eredményez pluszt,hd4000 mellé nincs is nagyon értelme betenni (vagy amiatt megvenni a laptopot,mert dedikált kártya van benne)

(#24854) Dhampir válasza Borote (#24809) üzenetére


Dhampir
félisten

Amit lehet, nagyítok. Egy HD vagy még gyengébb minőségű film (egy-két sorozatot megnézek) viszont gyengén mutat fHD-n. Viszont lejjebb véve a kijelzőfelbontást, már szintén életlenebb lesz a kép.

(#24855) f4cg80 válasza Chosen (#24838) üzenetére


f4cg80
tag

30-ból nagyjából semmit. 1 magos celeron processzorok vannak ennyiért normális gépekben. Nagyságrendekkel jobbat kapni 40-45 körül. Mindenképpen üzleti vonalon nézelődj (dell latitude, ibm thinkpad),ezek még sok évesen is minőségi,megbízható gépek. Nézz szét itt: [link]
Csak tájékoztatásképpen mutattam ezt,és egy megbízható eladó,a fórumon mindenki őt ajánlja.
Nézelődhetsz apróhirdetéseket is,40-45 körül találni jó IBM T61-eseket,és Dell D630-akat is,ezt a két típust ajánlanám. Hogy melyikből milyen erősek veszel,az pénztárca függvénye.
Szóval nézhetsz sokkal régebbieket,akkor főleg IBM T-szériát,és próbálj meg 2 magost szerezni,sokat számít.
Összességében azért én valahogy feltornásznám 40-45-re a keretet,azok a gépek kb. 2x olyan jók ár/érték/teljesítmény arányban.

(#24856) Borote válasza Dhampir (#24854) üzenetére


Borote
addikt

Egy 720p-s (1280x720) film nézésére az fHD kijelző pont, hogy alkalmasabb, mint egy 1366x768.

"Viszont lejjebb véve a kijelzőfelbontást, már szintén életlenebb lesz a kép." - a felbontás az tabu, azt nem tényleg piszkáljuk :) Bár fHD-ról 720p-re még relatíve értelmesen lehet skálázni.

Nem vagyok meggyőződve arról, hogy az a sorozat, ami fHD-n csúnyán mutat, az ugyanazon méret mellett, de 1366x768-on szebb lenne - kivétel, ha a sorozat felbontása 1366x768 (ilyet még nem láttam). Ráadásul erre a felbontásra minden filmet torzítani kell, mert ezzel nem kompatibilis szinte semmi sem. már várom, hogy mikor fogják örökre elfelejteni.

[ Szerkesztve ]

(#24857) tomahawkwind


tomahawkwind
csendes tag

Sziasztok!
Laptopot vennék,150e-ig,
14-15 colos kijelzővel, 1366x768 minimum
netezésre, filmnézésre(HD is).Összeköthető legyen tv-vel (hdmi és/vagy vga port)
nem árt egy jó webcam,de nem muszáj hogy hd legyen
megbízható legyen, oprendszer nem muszáj, de ha van, inkább windows7 legyen
tárhely 500giga körül
memória:minimum 4giga
a vétel a következő 1-2 hónapban esedékes
Ezt néztem ki eddig:
http://laptopesztergom.hu/images/Lenovo_IdeaPad_S400_59-350207.jpg (bár ennél láttam mondjuk,hogy az amazonon becsmérelték a touchpadet)
A lényeg, hogy esztétikus és megbízható legyen, jól működjön, jóféle borítással, szép kijelzővel.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#24858) SzalaiG válasza Borote (#24848) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hali!

Erről mi a véleményetek?
Lenovo G580 (59-355637)

Processzor : Intel Pentium Dual Core, B960, 2.2 GHz
Képernyő : 15.6", 1366 x 768 (WXGA), HD LED Glare
Memória : 8 GB, DDR3, 1333 MHz, (2x4 GB)
Merevlemez : 1 TB, S-ATA, 5400 rpm
Grafikus vezérlő : Nvidia GeForce GT635M, 2 GB

Br.: 140eFt.

Jó ez ennyiért vagy van jobb vétel?

(#24859) Ivan15 válasza SzalaiG (#24858) üzenetére


Ivan15
senior tag

a merevlemez lassu lesz, ha lehetseges tetess bele egy 7200rpm-es -et! 5200rpm -es merevlemez egy idö utan idegesitöen lassu lesz

(#24860) SzalaiG válasza Ivan15 (#24859) üzenetére


SzalaiG
addikt

SSd lesz helyette. Az már meg is van Intel 330 120Gb.

(#24861) btudos válasza SzalaiG (#24858) üzenetére


btudos
veterán

15 k-val olcsóbban van Laptopszalonnál ugyanez, csak 4 giga rammal és 500 GB HDD-vel. Így mérlegelj, egyébként jó vétel.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24862) urdug válasza tomahawkwind (#24857) üzenetére


urdug
aktív tag

Ehhez mit szólnál? [link]

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#24863) btudos válasza urdug (#24862) üzenetére


btudos
veterán

Na azért meggondolatlan javaslatot ne tegyünk már :U Felejtsd el az Asus K-szériát, ezerszer le lett írva miért.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24864) csobanandras válasza btudos (#24863) üzenetére


csobanandras
tag

Hát azért ennyiért nem rossz, nem igen kapsz i7est 170ért.

(#24865) Tikakukac válasza urdug (#24862) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor egy remek kérdés: ez miben fedi le a kérdező igényeit? Van i7, bazinagy dedikált kari, 20k-val drágábban, mint ami a keret. Tehát gyakorlatilag egy MX5-ös Mazdára vágyó embernek ajánlottál egy Caterpillart.

tomahawkwind: Mindenképp új kell? Mert amiket írtál így egyben újonnan, az én értékrendem szerint lehetetlen. A szép kijelző meg borítás stb. az mit takar nálad?

csobanandras: Az biztos. Cserébe kapsz mellé egy raklap műanyagot, ami vagy összetartja az i7-et vagy nem. Ha nem, akkor meg van 170k-nyi szemeted.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24866) btudos válasza csobanandras (#24864) üzenetére


btudos
veterán

Áruld már el, mennyit ér egy i7-es proci egy ilyen házban? Attól mert jó hardvert kapsz jó áron, a gép még szar marad. Szar anyaghasználat, szar összeszerelési minőség, a masszivítás teljes hiánya... Ja, de legalább megfőzi az i7 az egészet, tuti gép ennyiért :(((

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24867) tomahawkwind válasza Tikakukac (#24865) üzenetére


tomahawkwind
csendes tag

http://laptopesztergom.hu/images/Lenovo_IdeaPad_G580_59-346857.jpg
Ez alumíniumos borítású.Nekem ez pl. szép.De az előző hsz-ben a 400-as lenovo is jól néz ki..
Amúgy szerinted -összességében milyen a fenti masina?

(#24868) Borote válasza btudos (#24863) üzenetére


Borote
addikt

Mondjuk itt K53-ról volt szó, de szerinte sem a legjobb :DDD
Amúgy X szériát is bőszen szokott ajánlani a kolléga :P

(#24869) Tikakukac: G580-nak alumínium a palmrestje (GH és AH verziók esetén). Ez tény. Strukturális szerepe pedig nem túl sok van. Ez egy másik tény :D
De ha megtapogatod, lehet érezni, hogy 'hidegebb' mint a műanyag részek, jobban elvezeti a hőt, tehát fémből vagyon. Az már más kérdés, hogy mennyire vastag :P

[ Szerkesztve ]

(#24869) Tikakukac válasza tomahawkwind (#24867) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó gép, de az i5 felesleges. Továbbá ez azért még mindig inkább alumínium hatású műanyag vagy valami hasonló, ismeretlen anyag. Az Elitebookokon, na azokon alumínium van, amíg nem fogsz meg egyet, addig jó az illúzió. Jó kis gép ennyiért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24870) urdug válasza btudos (#24863) üzenetére


urdug
aktív tag

Ezt keményen gondold át! :P

[ Szerkesztve ]

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#24871) Tikakukac válasza urdug (#24870) üzenetére


Tikakukac
titán

Okés, legyen K széria. De attól még akkora orbitális hülyeséget válaszoltál, mint egy ház. Ha ez nem esik le, akkor súlyosak a gondok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24872) urdug válasza Tikakukac (#24871) üzenetére


urdug
aktív tag

Látom téged sem zavar az tény, hogy most sem ajánlottam csak egy kérdést tettem fel a kollégának.

Azt kérdeztem, hogy mit szólna hozzá, ennyi és nem több!

150.000.-ért egy gépet szeretne de az eladásra kínált gép viszont számára megfelelő lehet.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#24873) Borote válasza urdug (#24872) üzenetére


Borote
addikt

És ez nem meríti ki az ajánlást fogalmát? :DDD

Erre még emlékszel? :)

(#24874) Tikakukac válasza urdug (#24872) üzenetére


Tikakukac
titán

Látom téged meg az a tény nem zavar, hogy itt nem teszünk fel random hülye kérdéseket, mert csak.

Tehát akkor napi 30 alkalommal én is belinkelgethetek random, értelem és gondolkodás nélküli gépeket, csak, hogy lássam mit szól hozzá? Ehh, ennek mi az értelme?

150k-ig keres gépet, a linkelt gép 170k. Ő filmet nézni akar, meg hasonló dolgok, akkor miért fizetne 20-30k-t az i7-es procira meg a dedikált vidkarira? Nem, a linkelt gép marhára nem megfelelő neki. Max akkor, ha hirtelen elkezdene videókat konvertálni 0-24, 10 virtuális gépet futtatni, meg játszani az újabb játékokkal.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24875) urdug válasza Borote (#24873) üzenetére


urdug
aktív tag

Nézd meg az akkori dátumot és nézd meg a mait! Nézd meg, hogy akkor mire mondtam azt amit és most mit mondtam!

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#24876) vataneiro


vataneiro
csendes tag

Szevasztok!

Notebook vásárlás előtt állok max 150.000 a keret
Asus x55VD-SX004-ről mi a vélemény?
Hp pavilon dv6 beats by dre edition, itt árulják az aprón 129-ért.

Előre is köszönöm, segítő és útmutató válaszokat :R

(#24877) Tikakukac válasza vataneiro (#24876) üzenetére


Tikakukac
titán

0. hsz.-t megválaszolod és máris jobb lesz mindenkinek.

urdug: Házifeladat: keresd meg a K53-n típushibás dolgokat, majd hasonlítsd össze a k55-el. Ha megvan, akkor rájössz, hogy a különbségek olyanok, mint a DV5-DV6 változás volt. Kis kozmetika, azt szevasz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24878) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Néha csak szeretnék nem foglalkozni az ilyen okoskodó emberekkel, akik mellé még hülyeséget is mondanak, de természetemtől fogva annyira felcsesz, ha valaki olyat ajánl másnak, ami alapból szar a pénzéért... :O

The glass is already broken.

(#24879) urdug válasza piRate_nEx (#24878) üzenetére


urdug
aktív tag

Indok nincs?

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#24880) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Az Intel HD 3000 integrált videokártya megbírkózik a full hd filmek lejátszásával?

(#24881) Borote válasza Tappancs2001 (#24880) üzenetére


Borote
addikt

Igen :) (Még a processzor is elbírna vele, amiben benne van - ULV i3 talán nem).

(#24882) giga1010


giga1010
csendes tag

1, 150.000ft max
2, 15,6-os HD LED
3, tömege m1
4, Felhasználás kissebb játékok net egyetemre kell. (intel 3g i3 u-s modelleket néztem mi a vélemény?)
5, teljesítmény is de a megbízhatóság sokáig jó legyen működjön aksija sokáig bírja illetve ha csere kell ne túl drága legyen hozzá
6, freedos
7, tárhelye minimum 500gb de inkább több, ramból bőven ölég a 4gb, dvd ram (író olvasó)
8, legyen hozzá beépíett mikrofon, minimum 3db usb-port wifi
9, tavasz vége felé
10, várnám a lehetőségeket mit ajánlotok ezekre az ínfókra valami jó kis laptopot kérlek privi-be írjatok.
Köszönettel, Gyula

CUCCAIM: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=giga1010&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#24883) piRate_nEx válasza giga1010 (#24882) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Tavasz végére még bőven változni fog a piac. Még tél közepe sincsen. :)

The glass is already broken.

(#24884) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Szép jó napot az Uraknak! Gyors égető kérdésem lenne. Igazából nem nekem egy kollégámnak kellene. Holnap már mennének is venni gépet, tehát időm nem volt most átnézni a piacot. Amire a srácnak kell suli + játék (nyilván kompromisszumokkal). Amit Ők kinéztek két típust és a Véleményetekre lennék kíváncsi. A keret 100k. Amit én néztem rajtuk, hogy az egyiknél kisebb HDD van de ez szerintem nem érdekes, mert később ezt lehet pótolni. Az egyiknél van bluetooth a másiknál nincs, az egyiknél van Win8 a másoknál nincs (szerintem nem kell), ezt nekik kell eldönteni. Ami igazán érdekelne az a bennük lévő proci és videokártya, mert ezekről nem tudok semmit. És ha van más ötlet helyettük természetesen minimális többlettel akkor várom(juk) a javaslatokat.
A két játékos: 1. Lenovo IdeaPad G585A Brown 59-334362 FD
2. Lenovo IdeaPad G585GC Brown 59-356312 W8 4GB
A válaszokat előre is köszönöm.

(#24885) piRate_nEx válasza GeriCool (#24884) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ezek közül egyik sem. Nem is tudtam, hogy ilyen hardverrel létezik G580, mert abszolút szar az áráért.
Helyette EZT kéne venni. :P

Ja, most olvasom, hogy játékra is kéne. A baj, hogy 100-ért így nincs. Az általad említett kettőben lévő VGA-val sem fog tudni normálisan játszani, azok inkább parasztvakításnak vannak ott.
Javasolnék inkább valami használtat innen, vagy még egy kis pénzspórolás. Így feleslegesen költik a pénzt, ha nem tud rajta játszani.

125 ezerért van G580 játékra, ez és a másik kettő ég és föld. Ezen a mai játékok is medium-high beállítások mellett mennek. Most best-buy laptop. :)

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#24886) Bozso68


Bozso68
senior tag

Szevasztok!

Laptop vásárlás előtt állok.
Már eldöntve, hogy egy Lenovo Y500 I7 GTX650SLI 8GB FreeDos lesz, szóval jó ideig nem akarok cserélni :) .
Ahhoz, hogy SSD-vel tudjam használni, a HDD-t kell kivenni, és helyére az SSD-t, vagy esetleg ezekben már plusz csatlakozó is van?

Köszi előre is:
Zsolt

(#24887) runner 125 válasza Bozso68 (#24886) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem kell kivenni, van benne mSata foglalat is, ilyen SSD-t keress.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24888) btudos válasza Bozso68 (#24886) üzenetére


btudos
veterán

mSATA csatlakozo elvileg van benne, oda mehet egy mSATA SSD, es akkor maradhat a HDD adattarolasra.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24889) Bozso68


Bozso68
senior tag

Köszi szépen a válaszokat!!!

(#24890) GeriCool válasza GeriCool (#24884) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat. Sajna a 100-as keret az marad nincs több, így a kettő közül kell választani A suli a fontos és arra pedig még sok is. Ha esetleg ebben az árban van jobb vétel akkor azokat szívesen várom bár gondolom, hogy nem nagyon van itt különbség. Használtat nem akarnak.
Esetleg a két linkelt közül lehet szavazni ;)

(#24891) piRate_nEx válasza GeriCool (#24890) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

"Helyette EZT kéne venni."

Annyit fog tudni vele játszani, mint az általad említettekkel, csak a proci mérföldekkel jobb, és a borítása sem az a fényes, újlenyomatmágnes, karcolódó műanyag, hanem egy vékony szálcsiszolt alumínium réteg. Amiket linkeltél régi modellek, 1 évesek talán - ettől függetlenül a neve ugyanaz.

The glass is already broken.

(#24892) btudos válasza GeriCool (#24890) üzenetére


btudos
veterán

Ekkora keretből inkább rakjanak össze egy asztalit, azon még talán játszani is lehet majd, de 100 k-ból újonnan a játékokat notebookon el lehet felejteni. Ha megbarátkoznak a gondolattal hogy nem lesz játék, akkor ez a legéletképesebb alternatíva.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24893) Borote válasza piRate_nEx (#24891) üzenetére


Borote
addikt

Az G580GC is lakkos borítású, csak az AH és GH verziók alu borításúak.

(#24894) GeriCool válasza btudos (#24892) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Köszönöm a válaszokat és a gyors reagálást!

Elköltözik otthonról és 2in1 kell neki. Sajna a keret meg nagyon limitált. Ez van :O

(#24895) piRate_nEx válasza Borote (#24893) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ó, ez ismét sajnálatos csalódás. :((

The glass is already broken.

(#24896) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

A barátnőmnek keresek új laptopot. Kérlek segítsetek!

Elvárások az alábbiak:

- Ár: max. 110.000 forint.
- Szín: fehér, esetleg rózsaszín.
- Kijelző méret: > 15"
- Matt kijelző. Felbontása mindegy.
- Laptop súlyát nem tudom, de lehetőleg minél vékonyabb kivitel legyen.
- Nem baj, ha nincs optikai meghajtó.
- Webkamera legyen.
- Operációs rendszer nem kell.

Én ezt találtam: Asus X501A-XX119D White FD

Gyakorlatilag a megjelölt árig a lehető legjobb laptopot szeretnénk.

(#24897) runner 125 válasza €uro (#24896) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fentebb is linkelt G580 ennél sokkal jobb business.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24898) €uro válasza runner 125 (#24897) üzenetére


€uro
őstag

Köszi. És ez kapható fehérben is vagy rózsaszínben?

(#24899) btudos válasza €uro (#24898) üzenetére


btudos
veterán

Nem. Az előbb azt írtad a lehető legjobb kell. Abba a szín kitétel nem fér bele. Vagy vesztek jót ami nem fehér, vagy vesztek vackot, és akkor lehet fehér. A döntés a tiétek.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24900) €uro válasza btudos (#24899) üzenetére


€uro
őstag

Kitétel: fehér szín. Ezen belül szeretném a legjobbat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.