Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#24451) B-L-A-C-K válasza Shad0wking (#24450) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#24452) Miamiquake válasza Chaser (#24449) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Mondj pár tuti business gépet illetve tipust, ami megfelene kb a leírtaknak. :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#24453) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Notebook kiválasztásában szeretnék segítséget kérni, az alábbi szempontok alapján.

1) Maximális keretösszeg Ft-ban? 130K, lehetőleg kamamentes részeltre szeretnénk venni, pl az edigitalban.
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
15,6", nem hátrány ha 1600*900-as :), mindegy, hogy fényes vagy matt
(3) Notebook súlya?
max 2,8Kg
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Lány részére, általános otthoni felhasználás, estenként filmnézés.
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
Megbízhatóság
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
Lehet FreeDOSos is.
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
min 320GB, 4GB RAM bőven elengendő
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Min 2 év garancia, Nem volna rossz, ha már USB3-as port is volna rajta.
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni),
Dell Inspirion, HP Pavilion, Lenovo B/G, Samsung Series 3
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Elkövetkezendő hetekben.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#24454) Shad0wking válasza B-L-A-C-K (#24451) üzenetére


Shad0wking
csendes tag

Köszönöm, ahogy nézem ez egy kicsivel tényleg jobban viszi a játékokat.
Annyit még kérdeznék, hogy érdemes-e esetleg várni egy kicsit, ígértek-e belátható időn belül jobb "gamer" laptopokat 200 körül?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Shad0wking

(#24455) csobanandras válasza Shad0wking (#24454) üzenetére


csobanandras
tag

A következő lépcső a Lenovo Y580 225-230 körül, nem valószínű hogy lemegy az ára 200 körülre.

(#24456) grigo


grigo
őstag

Bakker beleszerettettetek a 7520ba :D

Most már szarok a Lenovo-ra. Tudtam én hogy ide kell jönnöm az anyagi romlásért és jó ötletekért :D
Már azon is agyalok, hogy bevállalom az i7-es 7520-at. Feltéve ha azt mondjátok, hogy megérti a különbözetet a i7.
Mert ha azt mondjátok, hogy megér annyit, hogy jó ideig nem lesz proci gondom akkor inkább rászánom és beleugrok akár ebbe is http://www.laptop.hu/termek/dell-inspiron-7520-i7750-6gb-3y

Szóval melyiket válasszam?
i5 4GB ram 188e
i7 /GB ram 210e

Agyalni fogok az este az biztos...

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24457) B-L-A-C-K válasza Shad0wking (#24454) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Rövid időn belül nem hiszem lesz most más, esetleg y580-asnak ha lemegy az ára, de ezt is kétlem rövid időn belül. Persze 200 ezerre azt is beakciózhatják nem kizárt.

grigo: Ha processzorigényes dolgokat fogsz rajta használni akkor megéri, de ha nem akkor teljesen felesleges. Ha nem lesz elég arra amire neked kell az i5, akkor már az i7-es sem.

[ Szerkesztve ]

(#24458) fatallerror


fatallerror
addikt

netezős, filmezős gép kellene lánynak, én a lenovo g580assal szemezek a topik olvasása után

nagyon max 150e a keret. minél mattabb kijelző jó lenne de nem olyan fontos neki szerintem. súlya se szerintem. lány miatt szerintem nem árt ha masszív, megbízható :DDD win8 jó ha van rajta. 500-1000 gb hdd meg 4 gb ram se árt. szóval 1 alap gép. nem tudom mikor venné de mostanában szerintem és szerintem a g580as jó meg 1 jó boltot ajánljatok budapesten :]

ui: jó sok szerintem xDD

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#24459) runner 125 válasza fatallerror (#24458) üzenetére


runner 125
nagyúr

G580 jó vétel lehet, de ha van rá 150k, akkor az A532 még jobb.

Vagy, marad a G580 és belefér még egy SSD is.

mod. Pl. laptopszalon.hu

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24460) grigo válasza B-L-A-C-K (#24457) üzenetére


grigo
őstag

Ami leginkább igénybe veheti, az egy Fifa13, World of tanks, HD filmek. Nagy rajongója nem vagyok az aktuális FPS sorozatoknak. Szóval ezek az igényeim. Vélményed alapján jól érzem, hogy inkább rongyrázás lenne részemről az i7-es proci?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24461) Borote válasza grigo (#24460) üzenetére


Borote
addikt

Totál fölösleges az i7 :) FPS játékok tekintetében is :) a 7730M nem az lesz, ahová 4 magos CPU kell ;)

(#24462) grigo válasza Borote (#24461) üzenetére


grigo
őstag

Szuper, így mintha talált pénz lenne :D
Utólag megéri még belegyűrni 4GB ramot szerintetek?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24463) fatallerror válasza runner 125 (#24459) üzenetére


fatallerror
addikt

értem, köszi. megmutatom neki őket és dönt az ízlése :K bolt is jó lesz, thx :]

ssd-t ha teszek neki bele az ugye garanciális fennakadást nem okoz?

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#24464) Tikakukac válasza fatallerror (#24463) üzenetére


Tikakukac
titán

Tömheted bele, a gari az marad :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24465) EstiloL2 válasza grigo (#24460) üzenetére


EstiloL2
tag

Nekem nincs panaszom az i7-re, tegnap 9 óra Assassin's Creed III után a max proci és gpu hőfok 78°C volt. A HDD 44.

(#24466) fatallerror válasza Tikakukac (#24464) üzenetére


fatallerror
addikt

köszi, akkor ezt átgondoltatom vele v rábeszélem mert nem bánná meg :D

g580ból am sok összeállítás van, mind ugyan az igaz csak a cpu, os, ram, tárhely változik de a fícsörök ugyanazok igaz?
ivy bridge i3-ig mennék el, hd 4000es igp már hibátlanul viszi a fhd filmeket is tudtommal

don't tell me what i can't do!

(#24467) grigo válasza EstiloL2 (#24465) üzenetére


grigo
őstag

De ha a srácok szerint ez a vga nem indokolja ezt a procit akkor feleslegesen nem költök rá 20ezerrel többet. Inkább akkor ramot tolok még bele.
Assassins Creed pl engem le se nagyon köt, egyszer volt fent, de 1 órát játszottam vele, azóta sem. Néha vannak csak ilyen bekattanásaim ezekkel a játékokkal. Inkább Fifázok vagy WoT-ozok ha van pár szabad órám. De mondjuk megnyugtató lenne ha az Assát is elvinné az i5 :DDD

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24468) Pali23


Pali23
csendes tag

Sziasztok!
A véleményetek érdekelne, Lenovo g580 helyett (630M vga).
http://www.edigital.hu/Notebook/Packard_Bell_F6244-HC-845HG_notebook_feher-p343002.html
Előre is köszi.

(#24469) runner 125 válasza Pali23 (#24468) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne.

laptopszalon.hu-nál van még B960 GT635M G580, 125k-ért. Vedd azt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24470) Pali23


Pali23
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

(#24471) Pali23


Pali23
csendes tag

Még egy kérdés.
G580-ba 64GB vagy 120GB SSD-t érdemes tenni és beépítve vagy usb3-as kerettel.

(#24472) B-L-A-C-K válasza Pali23 (#24471) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én 120-ast raknék, nem olyan sok köztük az árbeli differencia sem.

(#24473) B-L-A-C-K válasza grigo (#24462) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ami legjobban megéri az egy SSD bele (gyorsabban tölt be/áll le a win, a programok nem gondolkoznak annyit stb...), persze + 4GB se hülyeség meg ez már pár ezer forintos tétel, és gari vesztés nélkül is cserélheted.

Szerk: Sorrrry most látom 1 hozzászólásba is mehetett volna...

[ Szerkesztve ]

(#24474) i.csab válasza Tikakukac (#24356) üzenetére


i.csab
csendes tag

Szia Tikakukac!

Köszönöm szépen a válaszod!
A Thinkpad T5xx jó ajánlatnak tűnik, húz a szívem hozzájuk. Konkrét hardver összeállítást azért nem írtam, mert nem igazán tudom, hogy ennél a kategóriánál - az üzleti mivolta miatt - mi férhet bele az összegbe?! Illetve milyet érdemes keresni (i3 vagy i5 CPU-vav, stb. vagy esetleg C2D ) ill. GPU-nál NVS/quadro, stb.?

Az usb-s megoldás alatt mit értesz?

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24475) Richee11


Richee11
senior tag

80-90 ezer forint értékben lehet kapni normális netbook-ot? a lényeg hogy a maximális képátló 13.3 colos legyen

(#24476) AxBattler válasza dni (#24453) üzenetére


AxBattler
félisten

Samsung NP300E5X-A01HU
Samsung NP300E5C-S04HU

A második már kilóg a keretből, de Win8 van hozzá (amit lehet downgrade-elni), és játszogatni is lehet vele! Persze az adott feladatra mindkettő bőven elég.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24477) grigo válasza B-L-A-C-K (#24473) üzenetére


grigo
őstag

SSD mennyit kóstál, mit éri meg?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24478) Chaser válasza Pali23 (#24471) üzenetére


Chaser
titán

Amennyit a pénztárca enged:). USB3 rackben használnád az ssd-t, vagy hogy érted? annak úgy nem sok értelme lenne. DVD helyére lehet optibaybe rakni ha kell a hdd is. Vagy hdd az optibaybe, ssd a keretbe.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24479) B-L-A-C-K válasza grigo (#24477) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

120-ast 20 körül már kapsz, hogy mit ér meg azt neked kell eldöntened...Azaz tartasz e rá igényt, vagy sem hogy gyorsabban töltsenek be a dolgok Ezt még régebben csináltam egy kis összehasonlításként.

(#24480) _adaml21_ válasza grigo (#24477) üzenetére


_adaml21_
őstag

A legjobban úgy költheted el a pénzedet, hogy i5+8GB RAM+128-as SSD :)

(#24481) AxBattler válasza _adaml21_ (#24480) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 :K
...vagy elmész a barátaiddal az állatkertbe.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24482) pet07


pet07
csendes tag

Szép jó estét mindenkinek,

Erről a gépről mi a véleményetek:ASUS K55VD-SX023D

Átlagos irodai felhasználás, FHD film és némi játék

Ha erre a felhasználásra nem is ajánkátok ezt a gépet akkor is mondjátok el véleményeteket róla.

Köszönöm

Sziasztok

(#24483) G-lader


G-lader
tag

Esetleg erre a konfigra tudtok olcsó hazai boltot ajánlani?

DELL XPS 14z - Core-i7-2640M 8GB/750GB 14

http://www.niedermeyer.at/computer/hardware/notebooks/dell-xps-14z-core-i7-2640m-8gb-750gb-14.html

(#24484) btudos válasza pet07 (#24482) üzenetére


btudos
veterán

A felhasználással nincs baj, magával az Asus K-szériával van baj inkább. Gyenge burkolat, rossz zsanérok, a merevség teljes hiánya... Általánosságban nem a tartósság mintapéldányai.

Ráadásul az általad nézett darabban a GT610m dGPU pont semmit nem ér, mert gyengébb mint az IGP önmagában.

Inkább egy Lenovo G580 i5+GT635m, jobban jársz.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24485) Tikakukac válasza i.csab (#24474) üzenetére


Tikakukac
titán

A baj az, hogy a T510 elég durván kapós, aprón nem is nagyon van, máshol sem, arra vadászni kell.

USB alatt pedig az USB hangkarit javasolnám.

A piac beárazza magát, de mivel ebből nem nagyon van választék, így meg nem merném mondani mit kapsz ennyi pénzért jelenleg. Érdemes lenne külföldi, német ebay stb.-t nézegetni első körben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24486) panpeter92


panpeter92
tag

Hali
Külföldi, konkrétan amerikából tudtok ajánlani nekem jó laptopot? Olyat ami olyan mint a dell 7720-as széria.

(#24487) AxBattler válasza panpeter92 (#24486) üzenetére


AxBattler
félisten

Mit szólnál mondjuk egy Dell Inspiron 7720-hoz?

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24488) runner 125 válasza panpeter92 (#24486) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amcsi rendelésekkel az a gáz, h manapság egyre több mindent megfognak vámon. S, ha már rápakolják a vámot, áfát, semmivel nem jössz ki jobban, mintha itthon vásároltad volna meg.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24489) spyduck válasza runner 125 (#24488) üzenetére


spyduck
nagyúr

Többségében a gari idő hossza se egyezik, valamint egyes modelleknél honosíttatni kell. Nem éri már meg külföldről vásárolni. :(

(#24490) panpeter92 válasza runner 125 (#24488) üzenetére


panpeter92
tag

Kint leszek, és akkor gondoltam megvenni, hazafele meg nem vámolják meg, már voltam úgy kint, hogy egyik ismerősömmel, és ő vett 2 laptopot, és az egyiket én hoztam haza, és nem vámolták.

(#24491) panpeter92


panpeter92
tag

Erről az oldalról tudtok valamit? Egész olcsó, bár nemtudom hogy mennyi a szállítás végül, meg asszem erre nem jön vám stb mert au-n belülről rendelem, ugye?
[link]

(#24492) B1T3


B1T3
addikt

Üdv!

170000 (plusz/mínusz pár ezer) Ft körüli áron kapható laptopok között nézelődök. Ami alap kritérium, hogy a kijelző 17,3"-es legyen, mivel viszonylag keveset hordoznám, és egyébként is ezt szoktam meg; mindezekből kifolyólag a súly mindegy, lehet nehéz is, ha cserébe jó ár-érték arányú. Ha már a jó ár-érték aránynál tartok, akkor itt említem meg, hogy viszonylag (árhoz képest) értelmes VGA jól jönne, mert sosem tudni, milyen játékhoz jön meg az ember kedve. :) A procit minimum egy (Sandy Bridge) core i3-asnak képzelem el (teljesítményben), a minimum 4GB RAM-ot pedig talán már mondanom sem kell. Operációs rendszerre nincs szükségem hozzá.

Már elkezdtem nézelődni, szóval elsősorban azért jövök, hogy hátha átsiklottam egy ütősebb ajánlaton, illetve a legtöbben tapasztaltabbak vagytok a témában.
Szóval az eddigi kiszemeltek:
1. Asus K75VJ-T2066D
Nagyvonalakban i5-3210M proci, 4GB RAM, 500GB HDD, GeForce GT 635 2GB VGA. Tudom, Asus, K széria… Ugyanakkor jelenleg a K73 szériából használok gépet, és a billentyűzet „kopásán” (fényesedésén) kívül nincs rá panasz. A specifikációk tehát meglehetősen tetszetősek, ennek megfelelően picit 170 fölött is van az ára.
2. Lenovo IdeaPad G780A 59-336042
Intel Core i3-2350M processzor, 4GB RAM, 750GB HDD, GeForce GT 630M 2GB VGA. Erről a modellről a specifikációkon kívül nem tudok semmit. A tárhelyet leszámítva mindenben gyengébb, mint az Asus, ám az árkategóriában a többihez képest csak ez nem komolytalan (ugyanis van egy halom noti GeForce 610M VGA-val, de azokat kapásból kilőttem).

(#24493) grigo válasza B-L-A-C-K (#24479) üzenetére


grigo
őstag

Mindenképpen jó ötletnek tartom, hiszen szerintem igen növelné a konfortérzetemet. Meg fogom lépni biztos. Egyedül azt nem tudom, hogy mekkora kapacitás az ami már jó. Gondolom a 120 az már elég kényelmes, na meg idővel itt is beköszönt az áresés majd.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24494) B-L-A-C-K válasza grigo (#24493) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Értelemszerűen minél nagyobb annál jobb, viszont ugye nem éri meg 120-asnál nagyobbat venni szerintem. Én mivel nem vagyok egy nagy adatgyűjtögetős, ezért nekem is 120-128-asok szoktak lenni, amit 2 részre megosztva használok. Az áruk meg ahogy mondod nagy valószínűséggel esni fog, a 120-asok is nem olyan régen háromszorosába kerültek a mostani árukhoz képest.

OCZ Agility 3/4 teljesen jó, és 120-asban már lehet itt venni 20 ért is.

(#24495) szhunor


szhunor
tag

Üdv !

Kérnék egy kis segítséget, laptopot vásárlás előtt állok, kb. 220.000 FT- az összeg határ.
összetevők:
- Core i5 vagy Core i7
- 15,5 " (kisebb is jó)
- integrált videókártya mennyire erős egy Core i7-ben (pl. Radeon HD 8750 1GB vagy GT 630M 2 GB)-hoz képest ?
Igény: Full HD videók lejátszása, ArchiCAD 3D-s rajzok futtatása, forgatása, zökkenő mentesen ?
- márka nem számít, de aki ért hozzá úgyis tudja, hogy melyiket ,,nem szabad" venni

Előre is köszönöm !
Ha lehet , kérnék linket is, privátban is jó.

Jiayu G4 Advanced Black 2GB/32GB

(#24496) szhunor


szhunor
tag

Ahogy eddig néztem, ennyi pénzért SSD szóba sem jöhet.
Pl ha 24 GB SSD +500 GB SATA3, akkor telepítéskor mindíg ki kell választani, hogy a másik vinyóra telepítsen ? Mivel 24 GB gyorsan megtelik.

Jiayu G4 Advanced Black 2GB/32GB

(#24497) _adaml21_ válasza B-L-A-C-K (#24494) üzenetére


_adaml21_
őstag

Az SSD-s topikba azért nézzen el, mielőtt vásárlásra adja a fejét. Az Agility széria kifejezetten nem ajánlott kategória, elég nagy a hibaszázalék. Samsung 830 (ha még kapható), 840, Crucial M4, esetleg Vertex 3/4 sokkal ajánlottabb.

szhunor: Full HD videók lejátszásához, meg ArchiCAD-hez biztos, hogy több, mint elegendő egy iHD 4000, így én ebből a pénzből egy üzleti szériás gépet vennék, ha tényleg nem lesz játék, meg ilyenek. Latitude E5*** széria, E6*** széria (ez utóbbi boltból nem lesz jó, mert ott meghaladja az általad szabott keretet, viszont Mosquito-nál érdeklődj hardveraprón, számla nélkül, de garanciával tud gépeket), Thinkpadből van most ha jól emlékszem T*30 jó áron.

(#24498) B-L-A-C-K válasza _adaml21_ (#24497) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor te is nézzél utána kicsit, mivel azért több ebben a szériában a hibás mivel ebből adják el a legtöbbet...:)

(#24499) grigo


grigo
őstag

Hehe, felment tegnap óta a 7520-as ára :D
195e-re. De ez már nem fog eltántorítani.
Viszont így már elgondolkodok újra, hogy 195ért az i5 vagy i7 210-ért. Vagy esetleg 195i5+ssd.
Franc bele vagy a dolgok változásban vannak :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24500) B-L-A-C-K válasza grigo (#24499) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mindig is ilyen árban volt, szóval az akciónak lett vége csak...:) De laptopszalonnál van az úgynevezett "Happy Hours" akció, azaz bizonyos időközönként egyes típusok árát pár ezerrel beakciózzák.

Mint már mondtuk ha nem lesznek processzor igényes programok használva akkor teljesen felesleges az i7-es, sőt jobban melegszik is.

Viszont használtan nem tudom mennyire szeretnél venni, de ha én ilyet akarnék erre egy 175 ezres ajánlattal ráírnék, hátha belemenne. Kicsit túlárazta amúgy is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.