Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#24501) grigo válasza B-L-A-C-K (#24500) üzenetére


grigo
őstag

Csak úgy érdeklődésképpen, mi számít processzorigényes programnak?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24502) _adaml21_ válasza B-L-A-C-K (#24498) üzenetére


_adaml21_
őstag

Nem véletlenül írtam hibaszázalékot, nem hibaszámot írtam. Te is figyelj oda. Hónapok óta követem az SSD-s topikot, és az Agility egyáltalán nem tűnik megbízható darabnak.

(#24503) B-L-A-C-K válasza _adaml21_ (#24502) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én pár hónapja nem követtem, akkor mindenki ajánlotta, lehet akkor pont ebben a pár hónapban hirtelen megfordult a világ...:( Plusz nekem vagy 3-4 db volt már, lehet akkor iszonyat szerencsés vagyok hogy semmi bajuk sem volt.

grigo: Tömörítéseket végző programok, videó vágás/szerkesztés, különböző tervezői programok stb.

[ Szerkesztve ]

(#24504) szhunor


szhunor
tag

Üdv !
Kérnék egy kis segítséget, laptopot vásárlás előtt állok, kb. 220.000 FT- az összeg határ.
összetevők:
- Core i5 4 magos vagy Core i7
- 15,5 " (kisebb is jó)
- integrált videókártya mennyire erős egy Core i7-ben (pl. Radeon HD 8750 1GB vagy GT 630M 2 GB)-hoz képest ?
Igény: Full HD videók lejátszása, ArchiCAD 3D-s rajzok futtatása, forgatása, zökkenő mentesen ?
- márka nem számít, de aki ért hozzá úgyis tudja, hogy melyiket ,,nem szabad" venni
Előre is köszönöm !
Ha lehet , kérnék linket is, privátban is jó.
Sz.H.

Jiayu G4 Advanced Black 2GB/32GB

(#24505) _adaml21_ válasza B-L-A-C-K (#24503) üzenetére


_adaml21_
őstag

Igen, azóta sok minden változott. Ha eddig nem volt vele bajod, akkor valószínűleg már ezután sem nagyon lesz, de egy ismerősöm 1 hónap alatt már a 3. darabot nyúzza...

szhunor: egyszer már válaszoltam, nem kell 2szer ugyanazt leírni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24506) Chaser válasza szhunor (#24504) üzenetére


Chaser
titán

FHD kijelző erre a célra előnyös lenne, talán Y580 belefér. Vagy vmelyik újabb dell inspiron.
GT630 azért jóval erősebb a legújabb intel HD4000-nél is. Legjobban valami üzletivel járnál ha már munkára kell.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24507) runner 125 válasza spyduck (#24489) üzenetére


runner 125
nagyúr

...na igen, a garis ügyintézés meg a másik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24508) AxBattler válasza B1T3 (#24492) üzenetére


AxBattler
félisten

Mindenképpen a Lenovo! Jobb minőség, megbízhatóbb szerviz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24509) dunc válasza B1T3 (#24492) üzenetére


dunc
nagyúr

+1 Lenovo , az avatarod király!

(#24510) runner 125 válasza B1T3 (#24492) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az Asus-nak akármennyire jónak tűnik az ár/érték aránya, én nem javasolnám ezt a szériát.

A G780 viszont jó vétel lehet, vagy a Dell Inspiron kicsivel többért, ib i3-mal.

Igazság szerint a probléma, h 17,3"-ból most is elég szűkös a kör ennyi pénzért.
Lehet okosabb döntés lenne kicsit spórolni még, és 200k környékéig feltornászni a keret.
Akkor szóba jöhet pl. egy ProBook, G780 ib i5 - GT635M kombóval, 5520 ib i5-tel, vagy a még frankóbb 7720 GT650M + bill. világítással, 3 év NBD garival.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24511) Richee11


Richee11
senior tag

80-90 ezer forint értékben lehet kapni normális netbook-ot? a lényeg hogy a maximális képátló 13.3 colos legyen

(#24512) runner 125 válasza Richee11 (#24511) üzenetére


runner 125
nagyúr

Van netbook-os topik is, de minden tekintetben jobban járnál egy üzleti géppel a linkelt kínálatból.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24513) brumi1024 válasza _adaml21_ (#24497) üzenetére


brumi1024
veterán

Az Agility 3-ra mondták páran, hogy elromlott a sajátjuk, de tényleg messze abból van a legtöbb szóval nem lehet ilyen egyszerűen következtetéseket levonni. A 4 továbbra is ajánlott mint a vertexek is. A 840-et pedig én nem nagyon ajánlanám(sőt ott sem annyira szeretik), mert amíg van nem TLC-s ssd azonos áron addig inkább azt, jóval hosszabb élettartamúnak igérkezik egy MLC-s mint egy TLC-s.

[ Szerkesztve ]

(#24514) Chaser válasza brumi1024 (#24513) üzenetére


Chaser
titán

Nekem 840 van. Szerintem mire elfáradnak benne a cellák eredeti árának ötödét se fogja érni, szóval teljesen mindegy:) Anno az MLC is "rém" volt, most meg már lassan az lesz az elit kategóriában. Samu meglépte, többiek is nyomni fogják a TLC-t, más kérdés hogy lehetne barátibb az ára.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24515) emitter


emitter
őstag

Sziasztok,

a cégemnél cafeteriára lehet venni laptopot, a segítségeteket kérném (elég sürgősen, 12:00-ig :D), hogy melyiket érdemes választani a kettő közül (ár/érték), ill. hogy nagyjából reális-e az árazásuk:
230.000 Ft - LIFEBOOK E752 Intel® HM76 (i5-3320M 2,6GHz; 4GB; 500GB)
290.000 Ft - DELL Inspiron 7520 SE 148281 (i7-3632QM 2,20GHz; 8GB; 1000GB+32GB) + Windows 8
Köszi!

(#24516) runner 125 válasza emitter (#24515) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mire kell és mi a max keret, illetve csak ezek közül lehet választani?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24517) emitter válasza runner 125 (#24516) üzenetére


emitter
őstag

Nincs nagy választék, ezeken kívül csak kisebb kijelzőjű Fujitsuk vannak, ezért csak ez a 2 jön szóba.
Hardverileg a Fujitsu is bőven elég lenne (nem játszom a legújabb játékokkal..), de anyaghasználat, megbízhatóság stb. érdekelne az ár/érték arányon kívül.
szerk: és mindkettőre 3 év gari van

[ Szerkesztve ]

(#24518) urdug válasza emitter (#24517) üzenetére


urdug
aktív tag

Üdv

Én a DELL-t választanám. Jó anyagminőség strapabíró. Az ára is megfelelő. Jó konfiguráció.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#24519) runner 125 válasza emitter (#24517) üzenetére


runner 125
nagyúr

Őszintén, ezt a Fujitsu szériát nem láttam még, de fotókból ítélve elég komolyan business kategória. Biztos patent mód össze van rakva, úgyhogy átlagos célokra szerintem teljesen jó választás lehet az is.
A keretet azért kérdeztem, mert akármennyire rendben van már a 7520 Inspiron, én 290k-t fix, h nem adnék egy Inspiron-ért.
Annyi pénzért már kapsz Precision-t, 6570b ProBook-ot, E6530 Latitude-öt, vagy az olcsóbb E5530-at.
Szívem szerint én ezekből választanék.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24520) Chaser válasza runner 125 (#24519) üzenetére


Chaser
titán

Vagy kicsivel többért apróról IPS M4700-et számlával :)) persze cafeteria keretein belül ha úgyis el kell költeni a pénzt és nincs választék valszeg inspironnal jobban jár. eladja és vesz rajta olyat amilyet akar.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24521) Borote válasza emitter (#24515) üzenetére


Borote
addikt

Pontosan mire fogod használni?
Az SE 7520 egy középkategóriás consumer gép, semmi különlegesség.
A Fuji pedig egy relatíve hosszú élettartamra tervezett business gép.

Ha nincs olyan felhasználás, amihez kifejezetten kellene az i7 + a HD7730M, akkor én a Fuji-t választanám :)

Mi van még a választékban?

[ Szerkesztve ]

(#24522) runner 125 válasza Chaser (#24520) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azt nem linkeltem, mert tuti nem jó neki, privi ment.

De, jahm, így is fel lehet fogni. Ha, el lehet adni, akkor azt kell megvenni, és az árán vásárolni valamilyen business gépet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24523) emitter válasza runner 125 (#24519) üzenetére


emitter
őstag

Köszi mindenkinek a segítséget, végül a Fujitsu lett, a jobb minőség és tartósság reményében :)
Jó ötlet lett volna a DELL eladása is, de sajnos 3 évig nem kerül a tulajdonomba, nem adhatom el. Majd csak 3 év után vehetem meg 10%-os maradványértéken..

(#24524) runner 125 válasza emitter (#24523) üzenetére


runner 125
nagyúr

Világos, azért is írtam a feletted lévő hsz.-ban, h "Ha, el lehet adni,..", de ilyen esetekben ugye nem lehet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24525) Richee11


Richee11
senior tag

utazásra, internetezésre, szövegszerkesztésre, filmezésre nézegettem netbookot és ezt találtam, szerintetek elég erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#24526) runner 125 válasza Richee11 (#24525) üzenetére


runner 125
nagyúr

Most írom másodszorra, h van netbook-os topik is. Ott minden bizonnyal többet tudnak ezekről, egy ideje én már nem követem őket.
A 1015BX széria nem volt rossz egyébként, a C60 viszonyt elég gyér, de továbbra is jobban járnál valamely linkelt, üzleti, használt darabbal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24527) Richee11 válasza runner 125 (#24526) üzenetére


Richee11
senior tag

mindenképpen újat szeretnék venni

(#24528) Dhampir válasza Richee11 (#24527) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen NETbookot vegyek?

Látom, hogy időközben megtaláltad. :D

[ Szerkesztve ]

(#24529) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sziasztok, a barátom tanácsot kért tőlem, én meg most tőletek, mivel ilyen árkategóriában ilyen igényekkel fogalmam sincs mit ajánljak... :D

(1) Maximális keretösszeg 300.000Ft
(2) Kijelző mérete, felbontása: 13-15" matt
(3) Notebook súlya: mindegy
(4) Felhasználási kör: internet, filmezés néha...
(5) megbízhatóság fontosabb, mint teljesítmény
(6) oprendeszerrel, windows-al
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége: tárhely mindegy, ram legalább 4gb
(8) Egyéb kívánság: aluminium vagy fém borítás, világító billentyűzet, nagy touchpad...
(9) Eddig kinézett notebookok: nem nézett ki semmit szerintem a gyerek, és angliában lakik, tehát ott fogja megvásárolni...
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás...:szerintem bármikor...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24530) Watto1991 válasza jjeahh (#24529) üzenetére


Watto1991
senior tag

Dell Latitude 6330 / 6430

[ Szerkesztve ]

(#24531) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Erről mi a vélemény:
[link]
Édesanyámnak lenne, csak arra kell hogy megnézze a facebook adatlapját, és az rtlmoston a Barátok köztöt.
Mindenképpen új gépre van szükség 100e ft alatt.

(#24532) Watto1991 válasza Gergőke88 (#24531) üzenetére


Watto1991
senior tag

Ezzel jobban járnál.. megbízhatóbb és minőségibb: [link]

Acert nem nagyon ajánlanék senkinek sem.

[ Szerkesztve ]

(#24533) runner 125 válasza jjeahh (#24529) üzenetére


runner 125
nagyúr

Watto1991 ajánlása, plusz olcsóbban az E5530, illetve ennek a 14"-os testvére.
Vagy Precision is kijön már ennyiből.
(Van ezekből drágábban Win-es verzió is, rá kell keresni.)

Gergőke88

A linkelt G580 jobb választás, mint az az Acer.
Mindenképpen csak 14" körüli méret jöhet szóba?
Ha tényleg csak ilyen célokra kerestek gépet, akkor szerintem jobban jártok 60-70 körül valamilyen minőségi, üzleti kategóriás géppel. Innen tudsz válogatni, s még fél év garit is kaptok rá.

Minőségben sokszorosát kapjátok ezért a pénzért, még használtan is.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24534) csobanandras válasza Gergőke88 (#24531) üzenetére


csobanandras
tag

Hali!
100e-ért ezt vagy használt üzletit innen.

Szerk.: mindig megelőznek :(

[ Szerkesztve ]

(#24535) Gergőke88 válasza runner 125 (#24533) üzenetére


Gergőke88
addikt

Eddig egy 9 colos netbookja volt(4 évig), és igazából a 14 col is nagy lenne neki. De körbenézek.
Tudom, hogy egy használt készülékkel jobban járna, de mindenképpen kellene róla számla, tehát így csak új jöhetne szóba.

(#24536) jjeahh válasza runner 125 (#24533) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ultrabook, vagy bármilyen vékonybook téren van valami ajánlatotok 250-max 300e ft-ig? na meg jobb lenne 15"-es, ami gondolom ritka... :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24537) runner 125 válasza jjeahh (#24536) üzenetére


runner 125
nagyúr

Samsung Series 7, Toshiba Satellite Pro, Tecra, vagy Portege, - de ebből szerintem csak 13,3"-os méret van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24538) Chaser válasza jjeahh (#24529) üzenetére


Chaser
titán

Angliai árakat nem ismerem, itthon nagyon jó áron van M4600 Dell Precision. Lehet jobb áron is, mint ott.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24539) biroatis


biroatis
tag

Sziasztok!

Segitségetek kellene, milyen laptopot vegyek, hugomnak fősulis használatra, néha játékkal megspékelve??

Samsung, Asus, Dell,Toshiba márkák közül, max 150eFt,win nem szükséges de ha Win7 van nem probléma,min core i3,4 gb,500 gb, normális videokártya,15", lehetőleg matt de nem fontos, ha vmit kihagytam szóljatok!!

Jah és meik jobb proci "ivy bridge" vagy "sandy bridge" és lényeges-e h core i3 2330 vagy 3110???

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#24540) Tikakukac válasza biroatis (#24539) üzenetére


Tikakukac
titán

Mire kell a videokártya? Csinál valami extra érdekes dolgot, amiért nem elég az integrált?

Amúgy agyam eldobom, a hülye trollok semmi büntit nem kapnak, mert kiemelt topikokat vernek szét, én mikor segíteni akarok, egyből megtalál valami ... , majd felrobbanok.

csibor: 3-4 kiló hülyeség van benn azért...

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24541) csibor


csibor
őstag

Javaslom 1.hsz átszerkesztését, erre :DD

(#24542) _adaml21_ válasza csibor (#24541) üzenetére


_adaml21_
őstag

Teljesen rossz. 2 olyan alap dolgot nem említ meg, amik tényleg döntő tényezők lehetnek vásárláskor:
Manapság egy SSD részét képezi egy modern konfigurációnak. Ez a cikk meg sem említi.
A processzoroknak pedig nem csak a teljesítménye nő, szériáról szériára, hanem a fogyasztása és a hőtermelése. Az akku élettartamot nem elsősorban az akku kapacitása, hanem a gép fogyasztása határozza meg. A hőtermelés pedig a komfortérzetet, alapjaiban.

Szóval, jó az az 1. hsz, úgy, ahogy van.

(#24543) runner 125 válasza csibor (#24541) üzenetére


runner 125
nagyúr

..tipikusan ilyen Media Markt-os, fél óra alatt beoltott, eladói "tanácsok".

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24544) Watto1991 válasza _adaml21_ (#24542) üzenetére


Watto1991
senior tag

A hőtermelés, meg a fogyasztás nem inkább csökken a kisebb csíkszél miatt ?

(#24545) btudos válasza _adaml21_ (#24542) üzenetére


btudos
veterán

Részben igazad lehet a hőtermelést illetően, fogyasztás terén viszont semmiképp, az Ivy Bridge processzorok ha nem is sokkal, de kevesebbet fogyasztanak mint az előd Sandy Bridge-ek.

SSD-t csak utólag érdemes belerakni a gépbe, a szabad csere lehetőségét illik szem előtt tartani, de gyári megléte szerintem nem szempont :N

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24546) _adaml21_ válasza btudos (#24545) üzenetére


_adaml21_
őstag

A szériáról szériára kifejezést én nem úgy értettem, hogy SB-ről IB-re, hanem i3-ról i5-re, i7-re, stb...
Rosszul fogalmaztam, de erre gondoltam :)

(#24547) brumi1024 válasza csibor (#24541) üzenetére


brumi1024
veterán

Tipikus. Minnél jobb egy gép processzora, annál jobb a gép. És 1600mhz alatti ramot ne vegyünk.

Elég sok ferdítés van a cikkben, ahogy a többiek is mondták, szóval ezt nem nagyon kellene berakni ide az 1. hszbe.

[ Szerkesztve ]

(#24548) runner 125 válasza brumi1024 (#24547) üzenetére


runner 125
nagyúr

..nálad a smiley-k nem jelennek meg?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24549) brumi1024 válasza runner 125 (#24548) üzenetére


brumi1024
veterán

Vagy akkor nem jelentek még meg(nem tökéletes a net), vagy nem vettem észre, de mostmár látom, bocsi :DDD

(#24550) Tikakukac válasza Watto1991 (#24544) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, ennek így kéne lennie. Gyakorlatban pont asztali Ivy prociknál (talán notiknál is) volt az, hogy emelkedett az alap hőmérséklet, de ez pár fok, durva asztali tuning mellett lehetne gond, meg gagyi hűtésű notiknál esetleg. Talán. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.