Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#24351) AxBattler válasza Chaser (#24350) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, alfa kínálatából az a legjobb, na meg a 2530p.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24352) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Köszi szépen mindenkinek! Már meg is rendeltem, HP EliteBook 2530P lett a kiválasztott. :R

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#24353) virkir


virkir
veterán

Kezembe került az alábbi gépezet
FUSI ESPRIMO V5535
T2370, 2GB, 160GB WD, wifi, DVDRW, meg a szokásos.
Kb 2008-9-ben lett beüzemelve nem kopott, nem törött, nincs pixelhiba, szép állapotúnak mondható.
Ja van hozzá egy Vista Home Basic liszensz.
Az everest 80%-os aksit ír a HDDSentinel szerint össz 70 napnyit pörgött a vinyó.

Namost mennyit lenne érdemes adni érte egy netezős videózós kölökgépnek.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#24354) Tikakukac válasza virkir (#24353) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha azt nézem milyen gépet lehet venni 35k körül is, akkor nem sokat. Biztos, hogy kell nektek ez a gép?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24355) i.csab


i.csab
csendes tag

Sziasztok!

A G580 után/mellé keresek egy strapabíró üzleti (akár 1-2 éves gépet), amivel az elkövetkezendő kb. 2 évet nagy biztonsággal letudhatom.

(1) Maximális keretösszeg: max. 120-130e Ft
(2) Kijelző mérete: 15,4", matt/antiglare
(3) Notebook súlya: mindegy
(4) Felhasználási kör: általános, valamint zeneszerkesztő programok, illetve sok VSTI egyidejű futtatása, néha autoCAD és PhotoShop is, néha egy-egy régebbi játék (grafikus téren nem számítok csodára, de nem is szeretnék teljesen elveszett lenni ezen a téren)
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény: megbízhatóság és a minőség
(6) Operációs rendszer: nem
(7) HDD: nem maghatározó, inkább SSD-vel szeretném majd csak használni, RAM: 4-8 GB DDR3
(8) Egyéb: usb 3 és pcmci lehetőleg legyen benne, az üzleti gépek valamelyikében van 5.1-es hangkártya (a zenecsatornák szétoszthatósága miatt lenne lényeges – van usb-s hangkártyám csak néha problémás a hordozása)?!
(9) Eddig kinézett notebook: a Thinkpad-ek nagyon vonzanak, de nem igazán tudom, hogy melyik széria mit jelent, L, T vagy S illene inkább az elképzelésekhez?
Inkább itt szeretnék pontosabban látni, hogy az elképzelésekhez melyik modell közelít leginkább?

Köszönöm előre is!
Üdv.

(#24356) Tikakukac válasza i.csab (#24355) üzenetére


Tikakukac
titán

Thinkpadból a T a Tuti, meg a W, az Workstation.

A baj itt ezzel az 5.1 hanggal meg USB3-mal lesz, de azzal nagyon. Előbbi EC karival orvosolható, de akkor utóbbihoz kell az usb-s valami.

Nem írtál pontos hardvert, ami kell, ennyiből a 8440p elitebook adja magát. T410 és T510 pedig Thinkpadokból. A konfigok meg a garik erősen meghúzzák, hogy mennyibe fájnak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24357) virkir válasza Tikakukac (#24354) üzenetére


virkir
veterán

Milyet lehet 35-ből ami hasonlóan keveset használt?
Egyébként 25-öt kérnek érte.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#24358) Tikakukac válasza virkir (#24357) üzenetére


Tikakukac
titán

Patika állapotú T60-at.

Ahogy nézem ez a gépsas új korában is egy abszolút belépős valami volt, ahhoz képest egy T60 gyilkosmocskos, pláne ha használni is kell rendesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24359) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Unokahúgom ugrasztott rá a témára, neki keresünk új lapost.

(1) Max 150k. Akár használt is, de inkább ilyen kirakati v bemutató darab.
(2) 12-17"-ig, kicsi és nagy is érdekelné. Felhasználásából adódóan szerintem matt.
(3) Nem volt téma.
(4) Munkára is: Photoshop, Illustrator, InDesign, Corel DRAW.
(5) Megbízhatóság.
(6) Nem mondták. -> Win x64 és nélküle is érdekelne*.
(7) HDD-ből elég nagyot szeretne, mert a használt alapanyagok és a projektek méretei is igen komolyak. RAM dettó, mivel a programok elsősorban azt zabálják, de nagyon.
(8) Nem mondták. -> USB, HDMI*.
(9) Nincsenek.
(10) Nincsenek.

* - Saját vélemény.

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24360) Dhampir válasza virkir (#24357) üzenetére


Dhampir
félisten

אַי, עס ס ייִדיש. :)

[ Szerkesztve ]

(#24361) Tikakukac válasza TESCO-Zsömle (#24359) üzenetére


Tikakukac
titán

Méretet lőjétek be, mert így bizony van gép, tonnaszám.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24362) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Egyszerű kérdésem lenne, talán többen tudtok rá válaszolni. Mik azok a most kapható notebook-szériák, amikben van SATA3 csati? :R

hardverapro.hu/tag/chipman

(#24363) grigo


grigo
őstag

Jó reggelt mindenkinek.
Olyan infóval tud valaki segíteni, hogy a GT630/635 videókártyáknakb mi a radeonos megfelelője?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24364) Gergőke88 válasza grigo (#24363) üzenetére


Gergőke88
addikt

Amd 7670

(#24365) G-lader


G-lader
tag

Nahhh, még mindíg nem sikerült eldöntenem a laptop kérdést, de már alakul, azt hiszem lenovo T430u lenne a kiszemelt, csak azt nem tudom melyik modellt és honnan érné meg megvenni.

A következő lehetőségek lennének:

i5-3317U, 1 év gari, USA-ból, ca. 240e (Bruttó)
i5-3317U, 3 év gari, Ausztriából, ca. 280e (Bruttó)
i5-3427U, 3 év gari, USA-ból, ca. 265e (Bruttó)

Én az i5-3427U-s felé tendálok, de tartok picit a LENOVO nemzetközi garanciától, illetve persze az Osztrák cuccnak az lenne a nagy előnye hogy csak besétálok, leveszem a polcról és kifizetem. Szerintetek melyik lenne a jó választás?

(#24366) csikiati81


csikiati81
csendes tag

Jó reggelt, Sziasztok!
Tegnap voltam németo a Media marktban a g580 ügyében. Ez op rendszer nélküli. Mondtam a srácnak hogy nem kell op, mert van otthon xp-m. azt mondta hogy az nem jó mert a barátjának nem kezelte jól a hűtőt és lefüstölt a gépe. Kérdeztem adja e hozzá a telepítő cdket mármint a videokártya stb, most ezt vagy nem értette vagy nincs hozzá, mert azt mondta hogy a munkatársa rak fel win 7 vagy win 8 +50 € ami elmondása szerint normál esetben 130€ és felrakja a driwereket is. Most el kellene döntenem melyik win kell. Nem ismerem őket, csak láttam de nagyon FÉLELMETESEK ;] !!! Szerintetek melyik az egyszerűbb a 7 vagy a 8 ? És létezik hogy nem adnak driwereket egy új géphez?
Köszi a választ !!

(#24367) premete válasza csikiati81 (#24366) üzenetére


premete
veterán

Szerintem a W7-tel jobban jársz. Ha nem kérsz windows-t, akkor meg tudom érteni, hogy windows drivereket sem adnak, de mindent le tudsz hozzá tölteni. Ilyen elfüstöléseket ne higgy el, az az 50.- Euro miatt került szóba szerintem.
Annyiért én is felteszem, RDM-mel. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#24368) Tikakukac válasza G-lader (#24365) üzenetére


Tikakukac
titán

USA cuccra ÁFA tuti van, így én azt úgy felejteném, plusz szállítás meg macera, inkább ne.
Osztrák már haladósabb.

Konkrét konfigokat linkelj, mert mostanság helyben is elég mocskosul jó vételek vannak T430 fronton.

Igaz U verziókat nem nézegettem, az lehet borsos itthon is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24369) csikiati81 válasza premete (#24367) üzenetére


csikiati81
csendes tag

Tehát szerintetek az xp is jó lenne hozzá?

(#24370) TESCO-Zsömle válasza Tikakukac (#24361) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor legyen 13-15 környéki (is-is). legalább 500, de inkább 750GB HDD-vel és 8GB rammal. Mindkettő minimum. Minél nagyobb felbontással, lehetőleg IPS vagy xVA panellel.

Így már szűkül?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24371) Tikakukac válasza TESCO-Zsömle (#24370) üzenetére


Tikakukac
titán

Ram az bagó, azt nem nézzük, ettől el is tekintenék.

Vinyó is hasonló lehetne, üzleti modellek jellemzően kis vinyókkal jönnek, de árban mondjuk tudunk kalkulálni.

A kijelző. Na az ami beüt. Még a felbontás hagyján, beleférhet, de az IPS panel az legyilkolja a piacot ennyiből, főleg a nagy felbontással. Itt én is elakadtam, ide durvább piackutatás kell. A többi topiklakó segíthet tipp-osztásban :B

Szóval jah, szűkül, majdnem nullára ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24372) AxBattler válasza TESCO-Zsömle (#24370) üzenetére


AxBattler
félisten

Fujitsu Lifebook LH532
+4gb RAM kb. 6.000,-
+1év garikiterjesztés 8.000,-

vagy

Fujitsu Lifebook AH532
+1év garikiterjesztés 8.000,-

IPS esélytelen ilyen konfigokkal, de ezek legalább antiglare kijelzősek!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24373) dni


dni
őstag

Sziasztok,

1) Maximális keretösszeg Ft-ban? 130K, részletre szerletfizetéssel
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
15,6", nem hátrány ha 1600*900-as :)
(3) Notebook súlya?
max 2,8Kg
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
általános otthoni felhasználás, filmezés, játékot kivéve, lány részére.
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
Megbízhatóság
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
Lehet FreeDOSos is.
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
min 320GB
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Min 2 év garancia, Nem volna rossz, ha már usb3-as port is volna rajta.
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni), Dell Inspirion, HP Pavilion, Lenovo B/G Samsung 3
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#24374) TESCO-Zsömle válasza Tikakukac (#24371) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

IGazából nem volt semmi ilyesmi megkötés, magam írtam bele, de mint láthatjátok, a fő felhasználás grafikázás, ahova nem árt az IPS vagy a VA. Nem tudom mivel szűkíthetném még.

Quadro kártya -gondolom- szintén esélytelen ennyiből. Lemaradt a listából a CAD.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24375) #94477440


#94477440
törölt tag

Sziasztok!
Tudnék szerezni egy HP ProBook 4530s-t (i5-2450M, 4GB, 7470M, 750GB) 120k-ért. Megér ennyit a gép?

(#24376) veréb


veréb
tag

sziasztok! mit ajánlotok
venni szeretnék notit ami lényeg lenne ddr3 memoriás i3 proci webkamera min1.3 használtan max 90 ezerért márka asus vagy msi kijelzöje min 15.1 mit ajánlotok?
elöre is kösz

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#24377) AxBattler válasza #94477440 (#24375) üzenetére


AxBattler
félisten

Simán, főleg ha még garanciális!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24378) #94477440 válasza AxBattler (#24377) üzenetére


#94477440
törölt tag

Rendben, akkor lecsapok rá, Köszi! :)

(#24379) Golfi19


Golfi19
csendes tag

Sziasztok!

Mit gondoltok erről a laptopról: Samsung Series 3 350V5C
Amire használva lenne: Irodai munkák, netezés, filmnézés esetleg tantárgyfelvétel egyetemen, ilyesmik.

Nem sok mindent találtam róla a neten, ez kicsit aggaszt, van valami gond ezzel a géppel?

Most ezen egyébként eredetileg win 7 volt és csak frissítették win8-ra, mert sok helyen win7-et írnak operációs rendszernek?

Köszi!

(#24380) Tikakukac válasza TESCO-Zsömle (#24374) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez csak természetes, én pölö soha az életben nem veszek több sima paneles gépet :P

Meglátjuk, ha nem lenne ilyen fosos a ph, akkor nyálaznám az aprót, majd mindjárt lépek gondozni a biliárd asztalt a garázsba, és közben agyalok rajta milyen általam ismert eldugdosott gép tudja a fentieket.

Amúgy ennyiből már volt NVS karis, 1600-as paneles, i5-ös 8440p. Nem IPS, de a semminél meg az alapnál előrébb vagyunk. De ez ritka. Azzal mindenképp számoljatok, hogy ha lesz is ilyen gép, az nem lesz minden bokorban.

veréb: Ennyiből használt üzletit. MSI-t nagyon nem, konzumer Asust se nagyon. Pontosíts plz.

Golfi19: Szódával elmegy, az NP300 "felfúrt" változata (autós hasonlattal). Nem fogsz hátast dobni tőle minőség terén, de gondolom jól fel van hardverezve, viszonylag olcsón. Terhelés alatt nekem a ventije kicsit ércesebb volt, de én nagyon "igényes" vagyok, rám ilyenekben ne nagyon hallgasson senki :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24381) G-lader válasza Tikakukac (#24368) üzenetére


G-lader
tag

Tudom hogy van rá áfa, azért írtam hogy bruttó, azaz ez már a magyar ÁFÁ-val megnövelt ár lenne!

Konkrét konfig ugyanaz mindenhol, csak a proci illetve a garancia tér el:

Processzor
Gyártó: Intel
Család: Core i5
Típus: a leírtak szerint

Memória
Méret: 4 GB
Jellemzők: 1x4GB, max. 8GB

Merevlemez
Méret: 24 GB
Tipus: SSD
Jellemzők: SATA 6.0Gb/s, 2.5"
+500GB/7200rpm SATA 3.0Gb/s, 2.5" HDD

Optikai meghajtó
Típus: Nincs

Kijelző
Méret: 14,1 "
Felbontás: 1366x768 WXGA HD
Típus: Matt, LED
Jellemzők: anti-glare, 200 nit, 16:9, 500:1

Videókártya
Gyártó: Intel
Típus: HD Graphics 4000
Jelleg: Alaplapi integrált

Akkumulátor
Jellemzők: 3 cellás Li-Polymer, 47Whr

Portok
HDMI, USB 3.0, Bluetooth, Memóriakártya olvasó, Ujjlenyomat olvasó, MiniDisplayPort, USB 3.0, HDMI

Operációs rendszer
mindegyiknél van, de az gyakorlatilag mind1

Fizikai paraméterek
Méret: 340mmx236mmx21mm
Súly: 1.852kg

(#24382) TESCO-Zsömle válasza Tikakukac (#24380) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tisztában vagyok vele.

Meg is zörgetem a nagysasszonyt, hogy legyen nála a lovetta, mert ha van akkor izibe!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24383) Chaser válasza TESCO-Zsömle (#24382) üzenetére


Chaser
titán

Ha IPS kell 13"-ban van asus zen FHD IPS. 350k-tól kb. Vagy több. Van valami 15-ös FHD sony 250k körül. Ezeken felül néhány hp elitebook vagy workstation van IPS-sel, de azok már 400k+ kategória, ahogy dellnél is. 12.5"-ban lenovo tabletek vagy sub gépek érhetőek el IPS-sel, de csak HD felbontás. Pl x220, x230. Meg az ilyen 12.5-es gépekbe lehet utólag is hackelni IPS panelt. Régiekből x200 x201 1280-as felbontással amik viszonylag olcsón upgradelhetők IPS-re. Persze ez a méret valszeg neked már kicsi. Vagy 15" T60 IBM, de ott meg a hw nem túl acélos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24384) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Stornó az egész.

Nem gondolták, hogy ilyen gyorsan lesz is belőle valami... :W

Elnézést.

sz: Azért ez elég baba lett volna, ha egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24385) Kubak92


Kubak92
csendes tag

Üdv!

ASUS X501A-XX119D, ACER ASPIRE V3-531-B822G32MA

Melyiket ajánljátok? Acernek jobban tetszik a külseje. :P

(#24386) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!

Minőségben melyik a jobb?
Packard Bell vagy Acer.
A Pb az acer tulajdonában van. Az acerrel rossz tapasztalataim vannak, de 3 éve Pb-t nyúzok hiba nélkül. (TJ65) A hw elég erős, és a háza is stabil, strapa bíró, az akksija sem sokat romlott ennyi idő alatt. De van pár márka amit nem vennék, főleg az olcsóbbakat (HP, FuSi, Acer), rossz tapasztalatok miatt.

(#24387) runner 125 válasza Imy (#24386) üzenetére


runner 125
nagyúr

Consumer kategóriában egyik sem jó vétel manapság. De, a mostani PB-ek még az Acer alatt vannak.

HP-val mi a gond? Pontosabban melyik típus miatt 'nem jó' az egész márka?
Persze ez így akkor sem helytálló. A HP-nak is vannak olcsó, gagyi gépei (630, 635, 650, G6..), de a többi típus kifejezetten ajánlott, szóval súlyosan sztereotip vélemény konkrét márkát leírni.
FuSi gépekről is számtalanszor volt már szó. Mint FujitsuSiemens már jó pár éve nincs is jelen a piacon, az új Fujitsu szériák meg száltól szálig nagyon jó, és ajánlott gépek.

Mire kellene a gép? Első hsz.-ban lévő kérdésekre kérlek válaszolj.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24388) Chaser válasza Imy (#24386) üzenetére


Chaser
titán

Egykutya. Legtöbb PB gép ugyanúgy néz ki mint az acer, kisebb külső moddolásokkal. Ki kell fogni, abból is van ami elmegy több évet, de 10-ből 3-5 a legalja kategóriában. Ha kevés a pénz előrébb vagy egy használt garanciás üzleti géppel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24389) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Üdv

Ajándékbe szeretnék egy teljesen megbízható 15' gépet venni használtan.

Ami fontos:
50ezer lenne rá (60 még belefér)
Megbízható és tökéletes működése legyen (ne melegedjen, zsanérok tartsanak rendesen stb)
LED kijelző
minnél nagyobb wincsi (minimum 320-as)
jó aksi

Nagyjából ennyi. Esetleg ha van valakinek és megfelel a kritériumoknak akkor PM.

Köszi.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#24390) Imy válasza runner 125 (#24387) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm, akkor úgy néz ki, hogy a Pb egy erős hátra arcott vett?

Hát a cégnél a több 100e Ft-os HP-k egyes szériái gagyik voltak, apró cseprő dolgokkal, nem bírták a strapát... Igaz az újabbak jobbak. HP-ból ahogy Te is írod a drágább a jó, az olcsó az nem jó. HP-t ezért nem vennék. Egyszeri csalódás rossz fényt vetett belém. (Meg van amit ide nem írhatok le, hogy miért nem vennék HP-t)

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150e Ft alatt
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt? 15.6"
(3) Notebook súlya? mindegy
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)? internet/film
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény? megbízhatóság
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred? Windows8 gyárilag
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? HDD 500Gb, 3-4Gb RAM (min)
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nem követelmények
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Akkor márkában mit lenne érdemes? Asus, Dell, Toshiba? Vagy esetleg tudtok valami jó vételt? Nőnek kellene, ugyhogy a bordó, kék szín lenne elsősorban a jó. :)

A PH oldala egyszer jó, egyszer nem, mi van vele?

(#24391) runner 125 válasza Miamiquake (#24389) üzenetére


runner 125
nagyúr

Innen válogass.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24392) Borote válasza CHIPman (#24362) üzenetére


Borote
addikt

Szinte az összes gépnek SATA3-as csatlakozója van a HDD-nél, az ODD-hez rendszerint csak SATA2 megy.
SSD miatt lényeges, hogy szépek legyenek a benchmarkok? ;] Vagy valóban valami fontos dolog miatt kell?

(#24369) csikiati81: nem tudja kezelni a váltható grafikát - 2012 van, ne használj XP-t. Ennyi erővel Win98-t vagy DOS-t is használhatnál... Ráadásul a 64 bit-es XP sem a legjobb.

(#24370) TESCO-Zsömle: IPS 300k fölött kezdődik a notebookokat tekintve :( sajnos a tabletek hatása még nem gyűrűzött be... de a felsőházban egyre inkább terjed az IPS

(#24374) TESCO-Zsömle: ez olyan 350-400k környéke, amit elmondtál - Precison-t már kapsz itt az aprón ennyiért (ha minden igaz IPS-sel is), illetve a notebookstore-nál elő szokott fordulni DreamColor IPS EliteBook workstation.

(#24375) m.Sjani: jó gép, de én szerintem ennyiért az egy évvel azelőtti gépeket nézném, név szerint ThinkPad T510, T410, EliteBook 8440p, 8540p, Latitude E6510, E6410

(#24384) TESCO-Zsömle: ha sornó, akkor stornó :(

[ Szerkesztve ]

(#24393) runner 125 válasza Imy (#24390) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Meg van amit ide nem írhatok le, hogy miért nem vennék HP-t)"

Mert szarok a nyomtatóik? ;]
(by Spyduck)

Egyébként kb. minden márkára igaz, h van olcsó, gyengébb minőségű gépe, - max. 1-2 kivétellel -, de alapvetően konkrét gyártót kerülendőnek titulálni nem szabad.

A532, 5520, G580 + SSD, 4545s, NP350
mod.: AH552 - csak h legyen piros is.

Az oldal sajna már több mint, 1 napja folyamatosan bugzik'.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24394) G-lader válasza G-lader (#24381) üzenetére


G-lader
tag

Na most nagyon elgondolkoztam a lenovo vételen, nézem a honlapjukat, sehol egy magyar support mail elérhetőség, hívom a 0-24-ben hívható szervizszámot, ott meg az automata közli hogy már nem ők a hivatalos lenovo szakszerviz, csak szervizpartnerek, kérdéseimmel keressem a lenovo-t. Qrva jó, ha ilyen a support akkor felejtős, ehhez képest pl. PB support csehországból 3 nap alatt leszállítatta nekem az alkatrészt, itt meg még embert sem sikerül találnom aki foglalkozna az ügyféllel. Másnak milyen tapasztalata van velük?

Amúgy írtam a FB oldalukra is, hogy nincs-e magyar support e-mail, de válasz helyett inkább törölték!!!

[ Szerkesztve ]

(#24395) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Most nézem x év után: létezik hogy nem lehet ár szerint keresni vaterán??? 50 és 60ezer között például???

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#24396) runner 125 válasza Miamiquake (#24395) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mért ne lehetne?
Részletes keresőt előhozva a bal sávban, annak a legalján ugyanúgy be lehet lőni, h mettől meddig rostázzon.
Tessék.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24397) Borote


Borote
addikt

Az új Inspironokat nézzétek majd meg, ha tudjátok, én egészen kellemeset csalódtam bennük.
A belépő Inspiron (ami eddig 5040, 5050 és 3520 néven volt átnevezve most már eltűnt), az új belépő a 3521 - a rémesen kattogó touchpad-et leszámítva egy meglepően jó gép a maga árában - matt, dombormintás felület, billentyűzete sem csapnivaló a korábbiakhoz képest.
5521 is teljsesn korrekt gép - a zsanérjuk alsó/alsó-közép kategóriás consumer gépekhez gépekhez képest meglepően stabil.

Találkoztam Z500-zal is, nagyon szépen össze van rakva az is, a Kepler-es változatok egészen érdekesek lesznek majd, egyedül a billentyűzete (Lenovo-hoz képest) nem tetszett annyira.
Az Y500-nak a billentyűzetét viszont a T60-ammal tudnám egy szinten emlegetni. Aki nem hiszi, próbálja ki. A gombok kellemesen hosszan, és baromi könnyen járnak, mégis határozott nyomáspontjuk van, mondhatni álom rajta gépelni!

(#24394) G-lader: ThinkPad garanciális szervizek. a Smartservice-t ajánlja mindenki, nagyon rugalmasak!

[ Szerkesztve ]

(#24398) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Prohardvert akartam írni nem vaterát :) csak pont ott jártam és az ugrott be.

Erről vélemény???

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#24399) Borote


Borote
addikt

Drága és borzasztó.
Nála keresgélj, illetve úgy általában ThinkPad, Latitude, EliteBook - ha használt gépet szeretnél venni, vegyél normális minőségű üzletit.

(#24400) runner 125: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24400) runner 125 válasza Miamiquake (#24398) üzenetére


runner 125
nagyúr

Elég szelektív a felfogásod. Fentebb linkeltem alfa gépeit.
Ha, minőségi, megbízható, garanciális gépet akarsz a fentebbi ársávban, máshonnan aligha találsz jobb vételeket.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.