Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#24551) Borote válasza Tikakukac (#24550) üzenetére


Borote
addikt

Ott azért volt 'probléma', mert forrasztás helyett paszta köti össze a CPU lapkát a kupakkal - notebookban ugye ez nem játszik szerepet, mert itt a hűtő közvetlenül a CPU-lapkát érinti (természetesen a paszta közbeiktatásával).
Ami végülis nem egy eget rengető probléma, mert több hőt nem termel a CPU (és nem is fogyaszt többet), csak lassabban vezetődik el. Meg magának a lapkának is kisebb a kiterjedése, így (közel) ugyanaz a hőmennyiség kisebb területen keletkezik.

(#24541) csibor: amúgy aaaaaaannyira nem szörnyű, amit így leír, vannak benne értelmes pontok, csak eléggé a nesze semmi, fogd meg jól kategória :D én inkább úgy fogalmaznék, hogy kevés, nagyon :P

[ Szerkesztve ]

(#24552) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!
Notebook-ot szeretnék keresztapámnak. 100-120.000 Ft-ot szánnánk a dologra.
Főleg irodai alkalmazásokra lenne használva, de sokat utazik, így fontos a fogyasztás és az üzemidő is.
Mit ajánlotok?
Mi a jobb választás? Inteltől az i3, esetleg AMD-től az A4 széria?

Köszönettel: Gábor

[ Szerkesztve ]

(#24553) Pali23


Pali23
csendes tag

Köszönöm ismét a segítségeteket.
A Lenovo G580 lesz a választás Laptopszalon.hu-ról 125e Ft.
SSD meg valószínű majd csak később.

(#24554) biroatis válasza Tikakukac (#24540) üzenetére


biroatis
tag

Hát egy két ien gpu igényes játék mint, need for speed vagy UT vagy iesmi, szokott stratégiával is ahhoz elég lenne de mással is!!!

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#24555) dunc válasza Pali23 (#24553) üzenetére


dunc
nagyúr

(vedd meg 4 ezerért rá a pixelhiba garanciát !) Csak akkor nézheted meg ,hogy van e ha kifizetted ,és utólag nem köthetsz rá pixelhiba garanciát ! (nekem is volt egy csere emiatt !!!)

(#24556) LaptopSystem válasza dunc (#24555) üzenetére

annyit megér :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#24557) runner 125 válasza dunc (#24555) üzenetére


runner 125
nagyúr

..vagy megrendelni neten és 8 napon belül szó nélkül eláll a vásárlástól, ha pixelhibás.
De, szvsz ez a pixelhiba kicsit túl van pörgetve. Némi gép megfordult már nálam, eddig eggyel sem volt pixelhibás probléma.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24558) LaptopSystem válasza runner 125 (#24557) üzenetére

nálam előfordult főkép Dell-nél volt az Újaknál,de cseréltettem őket :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#24559) AxBattler válasza csibor (#24541) üzenetére


AxBattler
félisten

A szmájliból gondolom, hogy csak humorizálsz. ;)

"Minden szakmabeli azt mondja, hogy a két fő processzorgyártó közül az Intel termékeit érdemes megvenni, mert az AMD nagyon lemaradt és alig olcsóbb, mint a hasonló Intel termék. Ezért én is csak az Intel termékeit mutatom be, már csak helytakarékossági okokból is."
Nem kezdődik rosszul a bejegyzés, de a fenti bekezdés elolvasása után elment a kedvem a dologtól.
No további comment. Ezért is tart ott a cpu-piac, ahol... :W

"Az átlagos garanciaidő egy év, de több cég kínál két éves garanciát."
Hát, nem úgy tűnik, mintha sokat bújná a webshopokat. :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24560) B1T3 válasza biroatis (#24554) üzenetére


B1T3
addikt

Nem bűn ám a ly használata, :U

(#24541) csibor
Ír okosságokat is, csak még így, nyíltan laikusoknak szánva is felületes a bejegyzés. Na, meg van pár mellélövés…

AxBattler, dunc és runner 125, nektek pedig köszönöm, még fontolgatom, mi legyen a győzted. Úgy 2 hetem még van eldönteni, addig pedig akár újabb versenyző is a képbe jöhet, mert eléggé változékony most a 17,3"-es gépek piaca ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#24561) dunc válasza runner 125 (#24557) üzenetére


dunc
nagyúr

Jah csak 30 napig lesheted a pénzed ! :) Pedig most sokall van probléma ! Nekem is az volt a G580 am ! (bontatlan)

[ Szerkesztve ]

(#24562) biroatis válasza B1T3 (#24560) üzenetére


biroatis
tag

Köszönöm a felvilágositást!! :C :R

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#24563) Tikakukac válasza biroatis (#24554) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, ha azt is megmondod melyik NFS-ről van szó sokat segítene. Én a Runt most toltam le, és csont low-on tudtam tolni egy olyan karin, ami azért még beint a legerősebb integráltnak is. Szóval pontosíts plz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24564) biroatis válasza Tikakukac (#24563) üzenetére


biroatis
tag

Oksa! Aszem Run és Shift ezzel próbálta de gondolom ha futna az új MW az sem lenne az ellenére :D Vagy GTA 4 most mondta :D

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#24565) Borote válasza biroatis (#24564) üzenetére


Borote
addikt

GTA4-t nem néztük, az új Most Wanted pl szépen futott szobatárs i3 3110M-jén HD4000-rel.
Részletességre nem emlékszem, de gondolom nem ultra-n :DDD

World of Tanks is szépen elgurul rajta, 40-60 FPS-sel. (Minden low, látótávolság maximum).

[ Szerkesztve ]

(#24566) BullZeye


BullZeye
veterán

Nagyon maximum 100.000Ftért, mi mostanában a sláger? Foglalkozik valaki PHn olcsóbb laptopokkal? régen volt aki 30-40 % al olcsóbban tudta őket adni a bolti árakhoz képest. :)

(#24567) rizso


rizso
addikt

Helló Srácok!

Megint jövök tanácsokért. Ismét egy ismerősnek (ezúttal mondjuk egy közeli ismerősről van szó) kellene gép. Két fontos kitétel van, amik alapján talán nem is olyan nehéz gépeket ajánlani:
- abszolút alap, hétköznapi felhasználás
- 100eFt alatt, de inkább 90-95eFt

Javaslatok? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24568) Richee11


Richee11
senior tag

erről valakinek valami véleménye? nem értek nagyon hozzá de ez az ár még belefér :)

(#24569) btudos válasza Richee11 (#24568) üzenetére


btudos
veterán

Még mindig van netbook topik, miért olyan nehéz megérteni? :(((

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24570) runner 125 válasza rizso (#24567) üzenetére


runner 125
nagyúr

.. és BullZeye

Ebben a kategóriában a G580 az egyik legjobb alternatíva.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24571) Tikakukac válasza BullZeye (#24566) üzenetére


Tikakukac
titán

+rizso

Kitételek, hogy új gép legyen?

100k körül a már említett gépezet van, vagy apróból lehet találni használtakat, de ugye ezek minőségben fentebb lesznek a létrán.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24572) rizso válasza runner 125 (#24570) üzenetére


rizso
addikt

Kösz a tippet! :R

Tikakukac: na ezt nem tudom. De ha használt is lehet, akkor ott elvárás a hibátlan állapot és a min 1,5-2 év garancia :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24573) rizso válasza rizso (#24572) üzenetére


rizso
addikt

Közben rákérdeztem: csak új érdekli:)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24574) balaaazs


balaaazs
senior tag

Sziasztok!
Na megjött a thinkpad, egyelőre jónak tűnik (kop-kop)
:)

¯\_(ツ)_/¯

(#24575) btudos válasza balaaazs (#24574) üzenetére


btudos
veterán

Ha kérdésed van, a Thinkpad topikban örömmel segítünk :) Milyen konfigot vettél végül?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24576) Tikakukac válasza rizso (#24573) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt hívják tuti vételnek, így van 1 gép amit vehettek és kész :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24577) rizso válasza Tikakukac (#24576) üzenetére


rizso
addikt

Nők...

G580-nál amúgy a billentyűzet nem tetszik ;]

HP 650-ről mik a vélemények? Amúgy ezt nézték ki eredetileg, és erre keresek alternatívákat...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24578) Tikakukac válasza rizso (#24577) üzenetére


Tikakukac
titán

G580 lesz a vége, hidd el.

650 az majdnem olyan, mint a 630 volt. Az pedig eléggé zűrös volt. Egérnek a gombjai szerettek kiesni, meg 2 hónap alatt kifényesedtek a billentyűk... nem kell az nektek.

X55 főleg felejtős.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24579) panpeter92


panpeter92
tag

Hali
Gamer notebook-ot tudtok mondani 200 körüli összegben?

(#24580) AxBattler válasza panpeter92 (#24579) üzenetére


AxBattler
félisten

Dell Inspiron 7520

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24581) rizso válasza Tikakukac (#24578) üzenetére


rizso
addikt

Mondtam neki, de tényleg rávágta, hogy nem tetszik a billentyűzete. Mondjuk mikor elkezdtem mondani, hogy párom (akivel barátnők) nagyon szereti a billentyűzetét (mondjuk neki Z570 van, de szerintem ugyanaz van a kettőben), akkor már annyira nem ellenkezett. Majd holnap kiderül mire jutunk vele...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24582) panpeter92


panpeter92
tag

Ezt a gépet nézegetem most, nagyon megtetszett, bár kint van a keretből, de lehet gyűjtögetek rá egy keveset még... :)
[link]

(#24583) Watto1991 válasza panpeter92 (#24582) üzenetére


Watto1991
senior tag

Ide lehet, hogy elkéne már az i7 az SLI miatt .. :)

(#24584) panpeter92 válasza Watto1991 (#24583) üzenetére


panpeter92
tag

Mit változtatna rajta, hogy ha i7 lenne benne i5 helyett?

(#24585) AxBattler válasza panpeter92 (#24582) üzenetére


AxBattler
félisten

Épphogy egy kicsit lóg ki... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24586) Tikakukac válasza panpeter92 (#24582) üzenetére


Tikakukac
titán

Valóban jó ennyiért. Csak ugye 200k körül kezdtünk ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24587) B1T3


B1T3
addikt

A computerimperiumról tudtok valamit? 17,3"-es gépet nézek, mint azt már említettem korábban, és az ő kínálatukban pont akad néhány figyelemreméltó. Pl. egy Asus, egy Lenovo és egy Acer. Vélemény?

(#24589) B1T3 válasza btudos (#24588) üzenetére


B1T3
addikt

Jogos, a Lenovot elnéztem. A Dell valóban megfontolandó, mert bár kicsit gyengébb benne a VGA, de talán nincs annyi panasz rá, illetve 2 helyett 3 év garancia jár hozzá.

(#24590) btudos válasza B1T3 (#24589) üzenetére


btudos
veterán

Vagy Lenovo G780, vagy Dell Inspiron 5720, mást nem mernék venni ekkora méretben ilyen áron, de főleg az utóbbira mennék rá.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24591) B1T3 válasza btudos (#24590) üzenetére


B1T3
addikt

G780-at is néztem, de sajnos az alig kapható valahol, de akkor már inkább a Dell. Egyébként nem olyan vészes az Asus K7X szériája, jelenleg is azt használom, és a billentyű „fényesedését” leszámítva nem lehet rá panasz, ezen pedig túl tudom tenni magam, bár nyilván nem örülök neki. (De mivel legfőképp itthon használom, így nem igazán zavar.)

(#24592) dismarc


dismarc
csendes tag

Sziasztok, tudnatok nekem is egy kicsit segiteni.
17 es laptopot keresek, egy lenovo egy dell es egy asus között nem tudok választani.
Mindegyikbe 635m van, és i5 3210
a vinyo mérete nem számIt, inkább a melegedés, megbizhatóság, minőség, akksi.
tudnátok tanácsot adni?

http://laptop.hu/termek/lenovo-ideapad-g780-brown-59-356088-fd-8gb

http://notebookstore.hu/Notebook/ASUS-K75VJ-notebook-K75VJ-T2062D-p27299.html

a dell linkjét nem találom :(

vagy esetleg ez a 650m miatt?

http://notebookstore.hu/Notebook/DELL-Inspiron-7720-notebook-ezust--148287-p27173.html

én már teljesen tanácstalan vagyok, főleg azért mert nekem ezekről a márkákról nulla infom van.
Mik az elonyok hatranyok minosegben melegedesben asus/lenovo/dell ?
létezik ezeknél jobb választás?

Ezekbe lehet rakni egyébként egy plussz meghajtót? (ssd)

Köszönöm mindenkinek előre is a segitségét.

(#24593) dismarc válasza dismarc (#24592) üzenetére


dismarc
csendes tag

Kozben latom hogy par hsz el ezelott mar van roluk szo.
Asust nem ajanljatok.
Egy szamitogepboltban dolgozo ismerosom egyszeruen fogalmazott:
a lenovo melegszik
a dell szethullik
asust kell venni....

na most akkor?

udv

(#24594) M3oH válasza dismarc (#24593) üzenetére


M3oH
addikt

Dell sztem a legjobb valasztas a 3bol, bar ugye a legdragabb is. Viszont 3ev gari, jo szervizhatterrel, ha gond van, es az a legcombosabb.

(#24595) dunc


dunc
nagyúr

Lenovo G580 ba néztem SSD-t samsung 840 pro (csak a pro az ajánlott) és a benne lévő HDD t szeretném külső USB 3 porton használni,milyen házikót vegyek neki? (egyszerű a ssd behelyezése? )

(#24596) premete válasza dismarc (#24593) üzenetére


premete
veterán

Olvasd el a Tesco-titkot: a főszereplő kocsitologatóként kezdte, pár hónap narancsfacsarás után már a számítástechnikai osztályt vezette. :)
Szóval, ennyit a bolti eladók hozzáértéséről. Persze, nettó 70k-ért nem kapnak hozzáértő alkalmazottat :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#24597) i.csab válasza Tikakukac (#24485) üzenetére


i.csab
csendes tag

Üdv Tikakukac!

Köszönöm még egyszer a választ, tudom hogy, nagy szerencse kell hozzá és alkalmi vétel lenne egy ilyen üzlet...

Picit még hezitálok, hogy a T500 vagy a T510-es modelleket hajtsam, melyik megfelelőbb a felsorolt elvárásoknak - mi a különbség köztük? Van értelme az core i CPU-val szerelt gépeket keresni, vagy teljesen megfelelő a C2D is magas órajellel?

Üdv.

(#24598) B-L-A-C-K válasza dismarc (#24593) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt tudni kell sose azt fogja ajánlani az eladó ami a legjobb, hiszen akkor csak egy márka fogyna egy árkategórián belül, és senki se az üzlete ellensége...:)

Amúgy meg nem lehet azt mondani mi a jó márka, és mi nem, mivel minden kategóriának megvan a maga legjobbja, sőt ahogy kijönnek az új típusok ezek változnak is. Az Asus is jó, de nem az alsó/közép kategóriás gépei jelenleg.

(#24599) runner 125 válasza premete (#24596) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jópofa történeteket, elolvastam annó mindkettőt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24600) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok.

Jómagam részére kívánok venni egy üzleti laptopot. Kizárólag új érdekel, áfás számlával. A keret rá max 230e. Dedikált grafika nem kell. Fontos: matt kijelző (előny, ha HD+ vagy FHD), ,minimum i3 proci.

Amiket eddig kinéztem:
Dell Latitude E5530
Thinkpad L530

Ti melyiket vennétek és miért? Esetleg van e más jobb vásár szerintetek?

Sometimes you win, sometimes you learn.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.