Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#24401) Tikakukac válasza Miamiquake (#24398) üzenetére


Tikakukac
titán

Kuka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24402) Chaser válasza Borote (#24397) üzenetére


Chaser
titán

Kezdem azt hinni tényleg jó gép az Y500:) Gondolom FHD-sat néztél, milyen?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24403) Borote válasza Chaser (#24402) üzenetére


Borote
addikt

Nem voltak bekapcsolva :(
De a billentyűzet az szerintem álom. Persze ez mindenképp szubjektív, viszont érdemes kipróbálni :)

(#24404) Miamiquake válasza runner 125 (#24400) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

1 megveszekedett darab nincs nála ami ilyen áron LED kijelzős lenne.
Elitebookok tömkellege ami kicsi is és full TFT.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#24405) kripo


kripo
tag

Üdv!

Lapira váltanék s kinéztem ezt a HP Pavilon G7-st...

Ami szimpi benne (leírás szerinti sorban): viszonylag nagy kijelző (fényes, de kompromisszum), Trinity, VGA, USB3... 2 év háztól házig gari (vidéki vagyok)...

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, vagy ebben az ársávban használhatóbb ajánlata?

Amire kellene: családi kis irodai általános felhasználás azaz office, kép szerkesztések, néha videó vágás, ritkán game, fhd filmek hdmin kitolva fhd led tv-re... Szóval semmi komoly ;)

Előre is Köszönöm szépen. :R

"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

(#24406) Borote válasza Miamiquake (#24404) üzenetére


Borote
addikt

Ugye tudod, hogy az ÖSSZES LED kijelző TFT? :DDD
A LED csak a háttérvilágítást jelenti. Ki lehet fogni ennyiért LED-est is, de speciel mi a gond a CCFL-lel?
Vagy a LED-ről hallottál, ezért olyat szeretnél? :B

ITT nézelődhetsz még alfa gépeit tekintve.
65 ezerért már ThinkPad T400-t kapsz. Összehasonlíthatatlanul jobb, mint a linkelt MSI.

[ Szerkesztve ]

(#24407) G-lader válasza Borote (#24397) üzenetére


G-lader
tag

Köszi, holnap felhívom őket (mert hát érdekel mibe kerül egy magyar bill. ha ezek után egyáltalán rendelhető), de azért csuda furi egy dolog ez nekem hogy nincs a lenovo-nál egy központi support mail cím.

(#24408) Miamiquake válasza Borote (#24406) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Nem nekem kell a gép, egy ismerősömnek venném ajándékba, csak ilyen paraméterekkel kérte.

Ha nincs ennyiért ilyen akkor oké nem gond.
Az MSI-t mint márka nem ismerem de erre legalább 8 hó GYÁRI gari van és kb teljesíti a szempontokat azért kérdeztem a véleményeteket.
teljesen átlagos netezős gépnek kéne...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#24409) Chaser válasza Borote (#24403) üzenetére


Chaser
titán

Kár érte.

Miamiquake: Az összes panel TFT, de ezt már tudod. Tévhit, hogy LED panel, marketing, 10 emberből 8-nak lenyomták a torkán. Sokkal kevesebb fogyasztás? Hát tudnám cáfolni. Samu 102 centis tv-m ccfl-lel 50W-ból elmegy úgy hogy nappali fénynél is jól látható. És ami a led hátránya, az apwm vezélrlés. Hasonló effektet produkál mint anno a 60-75hz-es crt monitorok, "villódzik". Ezt közvetlenül nem látod, de a szemdnek megterhelő. 1-2 értelmesebb gépnél normális a vezérlés, de az esetek többségében pocsék. Addig örülj, míg CCFL világítású kijelző előtt ülsz. LED-nek max a fényerő az előnye, más semmi.

szerk: Ha neked meggyőződésed az MSI, vedd azt. 8 hó gyári gar? Hát nem tudom. Részemről inkább gar nélküli üzleti. De ha van annyiért garral is nem igazán értem miről beszélünk.

szerk2: IPS precision újan 340k-ért? Jajjjj..

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24410) Borote válasza Miamiquake (#24408) üzenetére


Borote
addikt

Keresd meg a T400-t, 65k, és vedd meg neki :) Van T500 is 70k-ért 9 cellás akkuval.
Akkor leírom még egyszer: a kinézett MSI egy 3-4 éves ipari hulladék. Ennek a gyártónak van a legszarabb magyarországi garanciája, alfa156-tól sokkal gyorsabb és korrektebb ügyintézésre számíthatsz.
Ha ki szeretnél cseszni ismerőssel, hajrá!

(#24409) Chaser: PWM-es CCFL is villódzik, csak nem annyira. (Pl nagyon alacsony fényerőn a tollas próbával meg lehet nézni az X61-emen is).

IPS Precision - arra utaltam én is korábban, csak nem emlékeztem, hogy 350k alatt van egy picivel. Nem semmi egy gép az :)

[ Szerkesztve ]

(#24411) Chaser válasza Borote (#24410) üzenetére


Chaser
titán

Ez az, hogy nem annyira. Normál fényerőn " kimutathatatlan". LED-esnél viszont ált-ban csőgáz kell hogy megszűnjön a jelenség, az meg kiveri az ember szemét.
Precision? Most próbálom meggyőzni magam, hogy nincs nekem szükségem új gépre...:D Az M4600-ról a TN miatt gyorsan lebeszéltem magam, ez nehezebb lesz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24412) Tikakukac válasza Miamiquake (#24408) üzenetére


Tikakukac
titán

MSI gyári gari... az ami alapból akkora trágya volt, hogy fél évekig álltak a gépek, vagy az ami most van a hol is? Mert ugye Albacompnak annyi. Szóval az a 8 hó gyári gari az annyit ér, mint nagymamám csípője. Nem sokat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24413) CHIPman válasza Borote (#24392) üzenetére


CHIPman
nagyúr

SSD miatt, lényeges különbséget érzek a boot-időben SATA3 és a notim SATA2-je közt. Köszi. :R

hardverapro.hu/tag/chipman

(#24414) LaptopSystem

a Precision a laptopok királya :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#24415) Chaser válasza Tikakukac (#24412) üzenetére


Chaser
titán

Arról nem beszélve, hogy kicsivel többért hasonló tudású PB van újan 2 év garral, ha már annyira fontos a LED meg a gyári gar.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24416) Borote válasza CHIPman (#24413) üzenetére


Borote
addikt

Processzor, memória, CPU is egyforma? :D

(#24417) thomeef válasza Chaser (#24409) üzenetére


thomeef
őstag

"LED-nek max a fényerő az előnye, más semmi."

Azért ez így nem teljesen igaz:
-jobb betekintési szög,
-használható dinamikus kontraszt
-feketébb fekete
-tágabb színkorlát
-általánosságban kevesebb fogyasztás
-hosszabb élettartam minőségromlás nélkül

Ugyankkor a ccfl panel is vibrál, és semmivel sem szemkímélőbb. Még alacsonyabb frekvencián működik mint a led, így még jobban károsítja a szemet. (led 240hz-en a ccfl 175-ön üzemel)

Akármilyen panelről is legyen szó, 100%-os fényerő használata ajánlott, az a "legszemkímélőbb üzemmód".
Viszont ha csökkentjük a fényerőt, csökken a frekvencia, így a szemnek is megerőltetőbb.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#24418) Chaser válasza thomeef (#24417) üzenetére


Chaser
titán

Azért ez így nem teljesen igaz:
-jobb betekintési szög, - nem igaz, csak a paneltől függ
-használható dinamikus kontraszt - húha, tényleg használható, mire is?:)
-feketébb fekete - TN panelnél ne beszéljünk már feketéről meg színekről, TN-nél FHD alatt nem igazán van élet 15"-on
-tágabb színkorlát - színtartományra gondolsz? az is a paneltől függ, nem a háttérvilágítástól
-általánosságban kevesebb fogyasztás - kb tévhit, sok mindentől függ a fogyi
-hosszabb élettartam minőségromlás nélkül - ez igaz lenne, kár hogy a notebook addigra meghal mire elfogy a ccfl ereje
CCFL monitor/tv egyáltalán nem bántja a szemem. Ugyanakkor ha gond van a led-es cucc pwm vezérlésével pár másodperc után "látja" az agyam a villódzást és fárad a szemem. sokáig nem tudtam mi az oka, itt láttam egyik topikban az okfejtést.
Ami még előnye lehet, tud homogénebb megvilágítást. Illetve tudna, mert ahhoz szórtan kellene elhelyezni a led-eket, pár tv-ben úgy is van. De notebook kijelzőben úgy van elhelyezve mint a ccfl cső/csövek. Ennek ellenkezőjét még nem láttam. Amiért a színeket jobbnak érzékelheted, az meg a glossy kijelző miatt van. Az kontrasztosabb képet ad mint a matt és erősíti a színeket. Cserébe akár szobában is a tükörképed látod benne.

szerk: Én pl a 7 egységes állítási lehetőségből 6-ik egységen használom a T60 kijelzőjét. Úgy adja a legjobb színeket és nincs villogás sem. Kb mintha az ablakon nézek ki mikor tájkép van berakva háttérnek. Igaz, nem is fosch TN panel.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24419) Tp_fan válasza Borote (#24406) üzenetére


Tp_fan
tag

Ezek is alfa gépei?

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#24420) Borote válasza thomeef (#24417) üzenetére


Borote
addikt

"-jobb betekintési szög,
-használható dinamikus kontraszt
-feketébb fekete"

Ez honnan jött? Ennek nem sok köze van a háttérvilágításhoz. Ezek mind a panel típusától függenek... És dinamikus kontraszt? Az a világ legnagyobb átverése :D

"Ugyankkor a ccfl panel is vibrál, és semmivel sem szemkímélőbb. Még alacsonyabb frekvencián működik mint a led, így még jobban károsítja a szemet. (led 240hz-en a ccfl 175-ön üzemel)"
Azt tudod, hogy CCFL-hez sokkal kisebb frekvencia kell (PWM-ről beszélünk), hogy ugyanannyira legyen 'szemkímélő/szemgyilkoló'/villódzó? Ugyanis míg a LED totál négyszöghullámban képes világítani (villogni), addig a CCFL-nek van egy adott afterglow-ja, azaz nem azonnal szűnik meg a fényerő, miután levetted róla a feszültséget.

"Akármilyen panelről is legyen szó, 100%-os fényerő használata ajánlott, az a "legszemkímélőbb üzemmód"."
Ha nem PWM-es a háttérvilágítás, akkor nem kell ilyesmivel foglalkozni :)

"Viszont ha csökkentjük a fényerőt, csökken a frekvencia, így a szemnek is megerőltetőbb."
A frekvencia állandó, a világítással eltöltött idő változik.

(#24419) Tp_fan: alfa=laptopsystems :)

[ Szerkesztve ]

(#24421) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok.

Segítsetek nekem légyszi.

Ajándéknak lenne 1 laptop amit szeretnék:
- Hölgynek lesz :B
- Legyen gyors, de nem játékra kell :)
- Megbízható, masszívabb - ez fontos!
- 15-ös kijelző minimum
- max 100.000e Ft a keret de lehet kevesebb is :)

Mit tudnátok ajánlani?

Köszönöm előre is! :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#24422) Tp_fan válasza Borote (#24420) üzenetére


Tp_fan
tag

köszi :P

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#24423) drzozo


drzozo
senior tag

Sziasztok!

Annak ellenére, hogy követem a fórumot, nem minden lapost csekkolok le, ezért a segítségeteket kérném.

Nevelőfater kitalálta, hogy venni akar magának egy laptopot általános felhasználásra, minél hosszabb távra, minél több garanciával és meglepő módon minél jobbat (office, internetezés, skype). Kinézte magának ezt. Azt azért elfelejtette megnézni, hogy most ez a gép alsó hangon is 300k fölött van.

Keret: 200-250k

Kitétel: legyen benne ssd, nem akar külön bajlódni a szereléssel.

Gondolom üzleti kategória már bőven van ennyiből, és ha tudjátok, légyszíves, ebben az árszegmensben lévő összes szóba jöhető gépet jelezzétek, hogy esetleg külső alapján is tudjon válogatni.

(#24424) runner 125 válasza Sziszifeca (#24421) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lenovo G580

zoltankakuk

Mekkora méret jöhet számításba?

Egyébként gyárilag SSD-vel szerelt notebook-ot nem szabad venni, mert pofátlanul drágább, mint amennyibe egy SSD kerül. Ennyi plusz energiát azért szánjon már rá..

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24425) Chaser válasza drzozo (#24423) üzenetére


Chaser
titán

Üzleti kategória ssd-vel ennyiből nem nagyon. Nagyon megkérik az ssd felárát, azt külön érdemes venni. Szerelés? Olyan gépet kell választani aminél pár csavar a hdd-hez vezető út. Méretbeli dolgokat is jó lenne tisztázni. Nem mindegy hogy 13" v 15.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24426) drzozo válasza Chaser (#24425) üzenetére


drzozo
senior tag

Na mondom direkt nem írom oda a méretet. :) Szerintem 14-től felfele. Viszont ha ssd nincs és bár könnyen szerelhető, akkor szükségem lenne egy ssd merevlemez linkre is, ami pontosan illik a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#24427) Sziszifeca válasza runner 125 (#24424) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Köszi :)

Ez nem hangzik rosszul.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#24428) Chaser válasza drzozo (#24426) üzenetére


Chaser
titán

Amit linkeltél 13-as, ezért kérdeztem. 15"-ban sok lehetőség van. HP probookok 3 év garral, matt kijelzővel. Komolyabb egy dell E5520 pl. Ha nincsenek extra igények akár egy fuji A532, az már 130k körül is megvan i3-mal és jó gép. De ha kinézet is fontos akkor probook vagy latitude. Utóbbinak legjobb itthon a garija. SSD pl samu 840. 120-asnál kisebb ne legyen, vannak még ajánlott szériák, ssd topikban megmondják. Csak a méret a lényeg, sok gépbe max 7mm-s hdd megy, és van pár ssd ami magasabb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24429) CHIPman válasza Borote (#24416) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem, de mindkettő i3 és memóriának nincs szűkén egyik sem. Csak egy ártatlan kérdés volt, no.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#24430) veréb


veréb
tag

sziasztok! Packard Bell EasyNote TK81 465 HG ez megér 90k-?RAM: 4 GB DDR3 | PROC: AMD PHENOM II X4 2,2 Ghz 4 magos | VGA: AMD HD 6650 M 1 GB DEDIKÁLT VRAM| HDD: 640 GB | OS: WIN 7 64 BIT PREMIUM JOGVÉDETT | 1,3 MPX WEBCAM - HDMI - 15,6" HD LED LCD kijelző :F

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#24431) B-L-A-C-K válasza veréb (#24430) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem nem kellene.

(#24432) veréb válasza B-L-A-C-K (#24431) üzenetére


veréb
tag

kicsit bövebben :R

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#24433) grigo


grigo
őstag

Szép estét mindenkinek!
Nagyon rátok vagyok ma szorulva, egyre égetőbb laptopvásárlás előtt vagyok. Jövő héten szeretném lezavarni. De még mindig nem tudom mi lenne a jó választás.

Ami biztos, hogy jó lenne 630M/635M bele vagy Ati oldalról a 7670 verzió.
Ilyen téren amit meg kéne mozgasson, az Fifa aktuális kiadása és World of tanks. Komolyabbal, már vagy 2 éve nem játszottam, de ugye sose lehet tudni.
HDD nem fontos, úgyis külső tárolón lenne sok adat egy idő után.
Memória, szerintem ezzel úgy vagyok mint ti, sosem elég.
Proci...No igen, i3 vagy i5 és itt vagyok sokszor meglőve.
Mert találtam ma is Toshibát (Toshiba Satellite C855-1CG) amiben Intel® Core™ i5-3210M van, viszont a videókártya AMD Radeon HD 7610M.
Vagy éppen SAMSUNG NP350V5C-S03HU ugyanezzel csak GT610M.

És sajnos itt jön egy újabb csavar. Jó lenne Auchanban venni a gépet. Igen, na nem vagyok valami beteg perverz, hogy ott és csak ott :D Arról van szó, hogy ott önrészbe be tudok szállni, úgy hogy felét kpban, felét cafeteria kártyáról (amin most kaptam meg visszamenőlegesen több hónapot) szóval jobban járnék kézpénzmozgás ügyileg.

De amit igazán jónak ítéltem meg, az egy Lenovo Z580, konkrétan ez: http://www.digiprime.hu/laptopok/9304-lenovo-ideapad-z580-gamer-edition-20-keszletkisopres-leiras
Viszont itt nem biztos hogy lesz áruhitel...

Helyre tudnátok rakni, hogy mi lenne a legjobb lépés? Most mindjárt nekiugrok videokari teszteket kutatni, de az érdekelne, hogy ti beáldoznátok az i5 érdekében hogy 7610 és 610M legyen a gépben? Összteljesítményt tekintve mi lenne a jobb döntés?

Szóval a fent említett típusokat nézem most.
Valamint most akadtam még ezekre.

http://www.laptop.hu/termek/lenovo-ideapad-g580-brown-59-357742-gf-fd (ez mennyiben rosszabb vétel mondjuk a z580-től? Később esetleg felturbózom memóriával....)

http://laptop.hu/termek/dell-inspiron-3521-i5-m-lx

Tudom, hogy sokat írtam. Köszönöm ha valaki véleményez és tud segíteni!

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24436) grigo válasza AxBattler (#24434) üzenetére


grigo
őstag

Ezt a szürkeimportos dolgot kifejtenéd? Mivel tudom itt megszívni?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24437) grigo válasza Borote (#24435) üzenetére


grigo
őstag

Borote a cél az 170-180 körül volt.
Ha valami megfogna, mint pl a digiprime nagyon megfogta a fantáziám a z580-al, akkor feljebb is mennék.
Most szintén agyalok ezen is http://www.laptop.hu/termek/dell-inspiron-7520-i7750-4gb-3y, ezt te is említetted.
Bár ezzel már túlcsúsztam volna a magamnak megszabott határon.
Szóval 170-180-190 is játszik.

Illetve ezen akadt még meg a szemem, csak fehér.... :W

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24438) Borote válasza grigo (#24437) üzenetére


Borote
addikt

7520 már van 195k-ért is :)

(#24439) AxBattler válasza grigo (#24437) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenovo IdeaPad Z585A is bejövős lehet, vagy ez a Dell 7520.
Core i7 fölösleges az általad írt célokra...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24440) csobanandras válasza grigo (#24437) üzenetére


csobanandras
tag

Tessék itt ÁKCIÓS a 7520

(#24441) B-L-A-C-K válasza veréb (#24432) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

PB. a notik legalja, inkább használtan néznék valamit, bár ezt se tudom új vagy használt lenne.

(#24442) Imy válasza B-L-A-C-K (#24441) üzenetére


Imy
veterán

Nekem ez a legalja amit emlegetsz, 3 éve hibamentes, érdekes...

(#24443) B-L-A-C-K válasza Imy (#24442) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet venni sz@rt aminek nem jön elő a hibája, de ha adott áron lehet venni normálisabbat, és minőségibbet miért erőltessük azt?

(#24444) Imy válasza B-L-A-C-K (#24441) üzenetére


Imy
veterán

Asus, Dell, Lenovo, Sony, Samsung jó?

(#24445) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Köszi hogy lebeszéltetek az MSiről, tényleg furcsa lett volna.
Ettől függetlenül sajnos még mindig nem találtam az adott ár szegmensben olyan gépet ami megfelel.

Dell Latitude D630 majdnem tökéletes lenne de sajna nincs benne kamera (ami skype miatt kötelező)
Elitebookban nincs DVD kombo és minimum 14 colos azért legyen.
Toshiba Satellitek tetszenek de nem ismerem, HP Pavillionok ha jól tudom alaplap hibásak lehetnek...

Tehát mégegyszer:
max 55ezerért
minimum 14' műszakilag tökéletes jó aksis nagy HDD-s strapabíró gép kell média csomival (DVD, wifi, kamera)
semmi játék semmi csili-vili nem kell csak biztos működés és a fent említett dolgok.

Köszi :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#24446) B-L-A-C-K válasza Imy (#24444) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mindegyikben van jó, illetve rossz széria is. Adott árkategórián belül van, hogy az egyik jobb, van hol a másik. Sony-k általában kerülendőek, mert attól hogy rá van írva hogy Sony nem ér annyit amennyiért árulják.

[ Szerkesztve ]

(#24447) btudos válasza Imy (#24444) üzenetére


btudos
veterán

Nem lehet általánosítani, minden márkának vannak jó és rossz szériái. Hol több, hol kevesebb, de leginkább csak konkrét típusra, vagy adott széria 1-1 évjáratára lehet mondani maximum hogy ajánlott vagy nem.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24448) Tikakukac válasza Imy (#24444) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó márka nincs, jó típus, az van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24449) Chaser válasza Miamiquake (#24445) üzenetére


Chaser
titán

Veszel egy business gépet meg egy csíptetős kamerát, az nem jó?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24450) Shad0wking


Shad0wking
csendes tag

Üdv! Lakótársamnak nézek laptopot. Főként játékra kéne neki, az én lenovo y570-esemhez hasonló kéne pont. De ez régóta a piacon van, szóval arra lennék kiváncsi, hogy van-e játékra alkalmasabb laptop jelenleg max. 200 ezer körül. Használt is játszik, oprendszer nem kell, van. Akkuidő nem fontos, mert főként asztaligépet helyettesítene (monitor, egér, billentyűzet, hangfal lenne rákötve). De asztali nem játszik, mert hurcolászni kell majd néha. választ előre is köszönöm :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Shad0wking

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.