Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#24751) eksunmen


eksunmen
csendes tag

Érdemes notebook-ra pixelhiba garanciát és laptop biztosítást kötni?

(#24752) dunc válasza eksunmen (#24751) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen !!!

(#24753) piRate_nEx válasza dunc (#24752) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Online rendelés esetén? :) Csak hogy erre is kapjon véleményt.

The glass is already broken.

(#24754) Andyka0908


Andyka0908
tag

A HP Probook 4340-as laptopnak milyen lehet a billentyűzete mert ugye már hallottam, hogy éppenséggel nem a legjobb nekik vagy az ilyen szériájúnak mindnek ugyanolyan lehet? :U :F

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#24755) premete válasza Chaser (#24744) üzenetére


premete
veterán

Köszi, na ez "i" még egy jól sikerült átb@szás: bevett dolog, hogy az "i" jobb, újabb, továbbfejlesztett változatot jelentett (eddig), a Thinkpadek esetén kb, hogy "így jártál, ha nem figyeltél". De legalább mindegyik cég megpróbál átb@szni, ebben sem különböznek. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#24756) dunc válasza piRate_nEx (#24753) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen mert hiába a pénz vissza gar,ha eláll a vásárlástól a bolt 30 munkanapig ülhet a pénzén !

(#24757) eksunmen válasza dunc (#24756) üzenetére


eksunmen
csendes tag

Köszönöm!

(#24758) piRate_nEx válasza dunc (#24756) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ja, értem, ezt nem tudtam. :)

The glass is already broken.

(#24759) sunpswd


sunpswd
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata az ASUS K55VM-mel? Erdemes lehet itt megvenni?
http://www.radium.hu/asus-k55vm-8g-112.html

Koszi,
Janos

(#24760) Xhell válasza dunc (#24756) üzenetére


Xhell
csendes tag

Ha pixel hibás lesz a gépem, akkor azt a sima garanciával nem kötelesek helyreállítani, ezért van külön pixel garancia ?

(#24761) Borote válasza sunpswd (#24759) üzenetére


Borote
addikt

Ott főleg nem, de máshol sem :)

(#24755) premete: értem én, hogy a Dell-t szereted, de ez már a kákán is a csomót kategória ;] Miért gond az, hogy az i-vel ezt jelölik? Az meg csak feltűnik, hogy i5 vagy i7 helyett i3 van benne (más különbséggel még nem találkoztam).

(#24760) Xhell: ITT láthatod, hogy hány pixelhiba fölött cserélik a kijelzőt - az alatt az ISO szabvány értelmében nem vállalnak garanciát. (Ezl alól vannak kivételek, mint a Dell UltraSharp kijelzők).

[ Szerkesztve ]

(#24762) premete válasza Borote (#24761) üzenetére


premete
veterán

A Dellnél sem szeretem az átverős neveket, azt is írtam: hozzám került egyszerre egy e6410 és egy e5410-es: mintha nem is egy gyártótól lettek volna, akkora volt a különbség a kettő között.
Jó, páran tudjuk, de az átlag usert úgy beviszik az erdőbe a különböző Thinkpad és Latitude számokkal, hogy sose talál ki.
Ez az "i" azért bosszantó, mert az eszközök jobb, újabb, továbbfejlesztett változatára volt standard elnevezés az "i", nem a lebutiított változatokra. Gondolom, a marketinges komoly lét kapott az ötletért. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#24763) Borote válasza premete (#24762) üzenetére


Borote
addikt

"mert az eszközök jobb, újabb, továbbfejlesztett változatára volt standard elnevezés az "i","
Na ez engem biztos azért nem zavart, mert eddig ez nekem nem tűnt föl :B
Nagyon sokan, nagyon sokféle jelölést használnak a jobb, újabb modellekre. Nekem speciel azok szimpatikusak, akik a számokkal oldják meg. De aztán itt is rendesen be lehet hülyíteni az embereket.
Illetve őszintén, akit az i a T430i végén megtéveszt (és nem veszi észre, hogy baromira i3 van benne és nem i5 vagy i7), azt akkor mi nem tévesztené meg?

[ Szerkesztve ]

(#24764) kripo


kripo
tag

Megjött a Lenovo G580 :C

Csak ajánlani tudom, főleg úgy hogy az itt és PM-ben kapott tanácsok és leírások, valamint a PH! topikja alapján választottam.

A szállítással is minden rendben volt...

Kicsi plusz, hogy benne volt a win7 driver lemez is, annak ellenére, hogy nem volt rajta oprend... ( Úgy tudom, h ez nem járna hozzá, mert "csak" dos van a gépen) :C

Köszönöm mindenkinek a segítséget... :R

[ Szerkesztve ]

"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

(#24765) dunc válasza kripo (#24764) üzenetére


dunc
nagyúr

Én is most vettem ha elakadsz szólj ! :C :C :C

(#24766) kripo válasza dunc (#24765) üzenetére


kripo
tag

;)

Köszi, már rendszer ghostnál járok (full telepítés után, hogy ne kelljen újra installnál vacakolni).

Ha elakadok megkereslek PM-ben... :R

"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

(#24767) gilfoyle válasza Borote (#24761) üzenetére


gilfoyle
őstag

Nálam a Latitudenél egy pixelhibával másnap cserélte a Dell. NBD rulez :)

(#24768) premete válasza gilfoyle (#24767) üzenetére


premete
veterán

Dell NBD-nél mindegy, azt mondod sok, a kutya se nézi, a szerelő pedig hozza az új kijelzőt (esetenként zsanérostól, fedelestől, mindenestől).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#24769) gilfoyle válasza premete (#24768) üzenetére


gilfoyle
őstag

Fotót kértek a kijelzőről és a pixelhibáról.

(#24770) btudos válasza Andyka0908 (#24754) üzenetére


btudos
veterán

Furcsa, megszokást igényel a billentyűzete, mivel betonstabil, de elég rövid úton jár. Bestbyte-nál egyébként Allee-ban ki van állítva, ott meg lehet nézni, ha pesti vagy vagy jársz Budapesten valamikor.

ocsi12: Van beárazás topik.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24771) ocsi12


ocsi12
csendes tag

Sziasztok árazásban szeretnék segítséget kérni. A laptopom HP pavilion 1110eh. 2010.-ben vásáról. Minden tartozéka, doboza meg van. Mi volna a reàlis ár amennyiért el lehetne adni?

Köszönöm a segítô vàlaszokat!

(#24772) grigo


grigo
őstag

Sziasztok!
1 nap után sem találok az ati oldalán olyan drivert amivel frissíteni tudnám a 7730M vga-mat. Állítólag számítógépem nem rendelkezik a kompatibilis driverrel....

Tudtok tanácsot adni?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24773) Borote válasza grigo (#24772) üzenetére


Borote
addikt

A Dell-es driverrel próbálkoztál már?

(#24771) ocsi12: beárazós topicban kérdezd ;)
Mondjuk amikor felteszed a kérdést, akkor lehetőleg egy picivel több információt adj meg róla, mondjuk részletesen, mindent.

(#24774) grigo: milyen sorrendben tetted fel a drivereket? Először az Intel, aztán az AMD - mindkettő a hozzávaló, Dell-es driver legyen!

[ Szerkesztve ]

(#24774) grigo válasza Borote (#24773) üzenetére


grigo
őstag

Azt vadászom most, eszközkezelőben azt írja az eszközállapot: a windows leállította az eszközt mert az problémákat jelzett kód:43

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24775) csobanandras válasza grigo (#24774) üzenetére


csobanandras
tag

Hali!
Úgy keress rá hogy AMD Catalyst Mobility 13.1 és az fel fog menni :)

Szerk: tessék itt van [link]

[ Szerkesztve ]

(#24776) grigo válasza csobanandras (#24775) üzenetére


grigo
őstag

Megpróbálom még úgy is, de ha az sem akkor van esély rá hogy leszedem a win8-at és win7-el már jobban fog menni?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24777) szecska24


szecska24
tag

Sziasztok. Sok vélemény elolvasása után döntöttem úgy, hogy beruházok egy Dell 7520-ra.
Itt is van előttem a gép, nagyon megnyerő, de van egy bibi. Nem tudok róla USB-ról bootolni. Létezik, hogy ez nem is lehetséges? Annak nagyon nem örülnék...

(#24778) ocsi12 válasza Borote (#24773) üzenetére


ocsi12
csendes tag

Köszönöm és bocs, hogy ide írtam.

(#24779) csobanandras válasza grigo (#24776) üzenetére


csobanandras
tag

Ami fent van a Dell oldalán driver az jó win7/8-hoz is, de ezt amit linkeltem újabb és több fps van a játékokban. Én win7en vagyok itt megy rendesen, win8on nem tudom hogy milyen, de sztem ott se lehet gond vele.
Én 1 hónapig szivtam a rendes driver keresgélésével de most már jó hogy kiadták a 13.1 et

(#24780) btudos válasza szecska24 (#24777) üzenetére


btudos
veterán

Ha van rajta USB 2.0-s port, próbáld azzal. Én is buktam már olyanon, hogy 3.0-s portról nem tudott bootolni, csak 2.0-ról. Amúgy elvileg mennie kéne.

Kell lennie boot sorrendnek, vagy indításkor boot menünek, nincs olyan hogy nincs :N

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24781) szecska24 válasza btudos (#24780) üzenetére


szecska24
tag

A probléma ott van, hogy nincs ilyen opció a boot menüben (setupban sincs). Van legacy meg UEFI mód, azt ennyi... Amúgy 4db USB 3.0 van a gépen.

(#24782) AxBattler


AxBattler
félisten

Háát!
Körbenéztem ma pár üzletben, notebook ügyben, és kicsit elszontyolodtam.
Lehet, hogy hozzászoktam a 2540p-mhez, és csak azért tűnt szinte mindegyik (nem üzleti) notebook ropogósnak: még az új Probook-oknál, és egy 6460b-nél is az alsó, műanyag burkolat gagyinak, recsegősnek tűnt, illetve nem tűnt olyan masszívnak az egész...

Eddig egy Probook-on gondolkodtam, de ezek után eléggé elbizonytalanodtam. :(

Ami viszont meglepett: a Pavilion Sleekbook-ok meglepően masszívnak tűntek a vastagságához, és az előzetes várakozásaimhoz képest. Műanyag, de nem olyan gagyi, mint a 635-ös; egy reccsenés nem sok, annyit sem sikerült kifacsarnom belőle - persze csak kulturáltan próbálkoztam. A zsanérja is egész korrekt, és a zsírlerakódásokat sem gyűjti olyan durván.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24783) szecska24 válasza btudos (#24780) üzenetére


szecska24
tag

Legacy mód esetén van olyan, hogy hdd, v. odd, vagy network. De azon belül semmit sem lehet állítani.

(#24784) Tikakukac válasza btudos (#24780) üzenetére


Tikakukac
titán

A még nem integrált, hanem külső vezérlős 3.0 esetében lehettek ilyen szopóágak. Elviekben az olyan, amiben integrált a vezérlő már tuti, de ez inkább csak erős tipp :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24785) Borote válasza AxBattler (#24782) üzenetére


Borote
addikt

A zsanérja? o.O Én megnéztem közelebbről, szerintem elég rémisztő volt :DDD
Nekem baromira nem tetszett a Sleekbook, se az anyaghasználata, se a billentyűzete...

(#24786) AxBattler válasza Borote (#24785) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem mondom, hogy magamnak ilyet vennék, de egész tűrhető volt. Na jó, a billentyűzete tényleg gyenge, de inkább ez, mint egy Asus K53... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24787) Borote válasza AxBattler (#24786) üzenetére


Borote
addikt

Nézz meg mellette egy 3521-t is, én meglepődtem :)

(#24788) grigo válasza Borote (#24773) üzenetére


grigo
őstag

Most újra húztam egy 64bitesre a rendszert, mert a driverre is húzta a száját. Nem is tudom alapból miért nem ezt raktam fel.
És a dell oldaláról minden drivert tegyek fel ami ott elérhető?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24789) Borote válasza grigo (#24788) üzenetére


Borote
addikt

Eddig komolyan egy 32 bites operációs rendszerrel próbálkoztál?
Ehhez a géphez nincsenek is 32 bit-es driverek o.O

(#24790) btudos válasza grigo (#24788) üzenetére


btudos
veterán

Eleve az x86-ot felejtsd el, másrészt lehet hogy a "talált" Windows-t sem szeretik a driverek :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24791) AxBattler


AxBattler
félisten

Szerintetek a kisméretű kijelzők, huzamos használat után maradandóan ronthatják a látást?

Csak mert alapvetően ezért tervezek nagyobb gépet venni: néha észreveszem, hogy fárad a szemem, de nem tudom, hogy ez egy 14,1'-os kijelzőnél sokkal jobb lesz-e. Annyira most nem zavar, de a hosszú távú hatásoktól kicsit tartok.

(#24787) Borote
Olyat nem láttam, de képek alapján jobbnak tűnik a HP-nél!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24792) Tikakukac válasza AxBattler (#24791) üzenetére


Tikakukac
titán

A fos panel, az cseszi ki a szemet. 10" viszont órahosszat már kényelmetlen. Szóval subnoti rendes panellel már tuti. Nekem is allergiás a szemem a vackokra, panelcsere óta békésen megvagyok :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24793) piRate_nEx válasza AxBattler (#24791) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ha a könyvolvasás nem rontja a szemet, akkor a 13 colos monitor hogy rontaná? :) Ezek az urban legendek, hogy a monitor, sötétben olvasás, közelről TV nézés, vagy más szemüvegének viselése rontja a szemedet, mind hülyeségek. :D

Az egyetlen dolog ami ronthatja a szemedet, az a genetika. Vagy a szarul elvégzett szemműtét.

The glass is already broken.

(#24794) Borote válasza AxBattler (#24791) üzenetére


Borote
addikt

Ha PWM-es panelt nem 100%-os fényerőn használsz, akkor attól pl könnyen fáradhat a szemed, vagy fájdulhat meg a fejed. (Ha LED-es, akkor még jobban is érezhető, háttérvilágítás frekvenciájától függ).

(#24795) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem tudom pontosan milyen panel, csak azt hogy LED, és kb. 75-80% fényerőn használom, az erősebb már vakít. Aggaszt ez a dolog, de sajnálom feladni a kis készülék előnyeit.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24796) Tikakukac válasza AxBattler (#24795) üzenetére


Tikakukac
titán

Kis készülékbe jó panel, és meg van oldva. Nem boszorkányság ez :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24797) troland26


troland26
őstag

Kedves ismerősöm apja tegnap ezt a notit vette az Auchanba Acer E1 571 Vélemény ? ja 119k volt...

(#24798) AxBattler válasza Tikakukac (#24796) üzenetére


AxBattler
félisten

Annyira nem szeretném buherálni...
Szóval akkor azt mondjátok, hogy ezért nem érdemes nagyobbra váltani?

(#24797) troland26
Fogalmazzunk úgy, hogy lehetett volna rosszabb is. Bár a V3-as szériáról nincs annyi infóm... Valaki?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24799) troland26 válasza AxBattler (#24798) üzenetére


troland26
őstag

Próbálgattam elég korrektnek tűnt a masina , de hang nem volt valami meggyőző ..mondhatni elég gyengén szólt .. tudom , hogy persze a laptopok nem a hangra vannak kihegyezve , de létezik olyan ami normális minőségben szól ? A kijelző betekintési szöge sem volt túl jó ...

(#24800) btudos válasza troland26 (#24799) üzenetére


btudos
veterán

Alsó kategóriás gép, ráadásul Acer... Csodák nincsenek, vagy legalábbis nem ezen a szinten.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.