Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#24651) balaaazs válasza Matthisa (#24646) üzenetére


balaaazs
senior tag

Szia,
Én ebből a HP -t venném, de ez csak egy vélemény. A többi nem győz meg. De majd az okosok, mert lehet nincsen igazam.
Ám egy jó tanács és úgy többen néznek utána neked: linkelj :)

¯\_(ツ)_/¯

(#24652) lsc


lsc
nagyúr

Dell Inspiron 5423 teszt.

Az élet kegyetlen .

(#24653) Gergőke88 válasza Matthisa (#24646) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ebben az ársávban ez a tuti:
[link]

(#24654) AxBattler


AxBattler
félisten

Valaki bennfentes nem tudja véletlenül, hogy a közeljövőben érkezni fog-e hazánkba hasonló HP 4545s?
Mármint nem szürkeimportban, hanem "rendesen".

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24655) Borote válasza lsc (#24652) üzenetére


Borote
addikt

Még egy Ultrabook féleség, aminek csapnivaló a billentyűzete :( Kipróbáltam, brrrrrrr....

(#24656) Andyka0908 válasza Borote (#24655) üzenetére


Andyka0908
tag

Sziaa! :P

Jövök a szokásos témával, hátha van valami változás a kínálat terén. :)
Talán a paraméterekre emlékszel (13"-14", 2kg alatt, átlagos felhasználás (net, office, film) és kisebb játékok, i3 3.generációs procit szeretnék HD 4000 videokarival, a ram annyira nem fontos, HDD jó lenne 500 GB körül, meg ugye két év gari legalább)...ha esetleg nem emlékszel rá, azért leírtam. :) Az ár az olyan 160 000 Ft körül mozog még mindig. :B

Köszi szépen! :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#24657) B-L-A-C-K válasza Andyka0908 (#24656) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Használt nem jó? Mert ilyen áron már lehet alig használt Dell Latitude E5430-asokat találni (i3/i5 HD4000...stb). Igaz kicsivel több mint 2 kiló (2,12 kg), viszont nagyon strapabíró minőségi gépek, világítós, cseppálló billentyűzettel, és alapból 3 év garival.

[ Szerkesztve ]

(#24658) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

HP 6710b tipushibáról tud valaki? Mire érdemes ennél a típusnál odafigyelni használtan?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#24659) Andyka0908 válasza B-L-A-C-K (#24657) üzenetére


Andyka0908
tag

Hát ugye a hurcolás miatt fontos lenne, hogy minél könnyebb legyen. Tudom az üzleti gépek nagyon jó állapotba vannak használtan is, sokkalta jobb minőség...de valahogy még mindig az új vonz. :B
Esetleg egy konkrét ajánlatot (gépet) nem tudsz mutatni, linkelni csak kíváncsiságképpen. :)

Köszi. :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#24660) AxBattler válasza Andyka0908 (#24656) üzenetére


AxBattler
félisten

Parancsolj: HP ProBook 4340s C4Y07EA.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24661) biroatis válasza AxBattler (#24660) üzenetére


biroatis
tag

Egy magán jellegű kérdés:

[link]

Ez a gép mennyivel számit gyengébbnek vagy kevésbé megbizhatónak!!???
A fentebb emlitett hphoz képest?

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#24662) B-L-A-C-K válasza Andyka0908 (#24659) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amit AxBattler kolléga linkelt az is jó, én észre vettem hogy ezek már ennyiért is vannak.

Amúgy pl itt egy E5430-as olyan ár körül (ugyan ez újonnan 50 ezerrel drágább).

(#24663) AxBattler válasza biroatis (#24661) üzenetére


AxBattler
félisten

Samsung Series 3 - consumer
HP Probook - small business
... tehát a HP minőségre sokkal jobb, és 3 év garit adnak hozzá.
A Samuban több a ram, és a vga is erősebb, viszont 15,6'-os.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24664) szhunor


szhunor
tag

Üdv !

Ez lett a választás, de sehol sincs, tudna segíteni valaki, hogy hol lehetne megvenni, pár napon belül.
Dell Inspiron 7720

Intel® Core™ i7-3630QM Processzor / 8GB / 1TB / NVIDIA GeForce GT 650M / Linux / Fekete

kb .250.000 FT-ért !

Köszönöm !

Jiayu G4 Advanced Black 2GB/32GB

(#24665) balaaazs


balaaazs
senior tag

Sziasztok!
Véleményetek a következő párosról? DELL e5430 vs. ThinkPad t430i
Az árat ne nézzétek, utóbbihoz most jutottam hozzá, még olcsóbban is egy picivel mint a dell. Netes vásárlás volt, szóval még van 6 napom dönteni, szerintetek melyik a jobb gép?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#24666) biroatis válasza AxBattler (#24663) üzenetére


biroatis
tag

Köszi!!!

Csak azert mert hugomnak lesz majd noti fősulira aztán tájékozódo és olvasok!! :D

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#24667) thomeef válasza szhunor (#24664) üzenetére


thomeef
őstag

Szvsz jobban járnál egy i5+full hd comboval.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#24668) Tikakukac válasza balaaazs (#24665) üzenetére


Tikakukac
titán

Én kipróbálnám a Dell-t. Gari miatt is, meg azért, mert van már elég Thinkpad meg adom is el őket, Dell ritkább, pláne az új.

De ez eléggé érdekes téma. Tudunk vitatkozni, de én azért vinném a Dellt. Egy generációval régebbi TP esetén már nem így lenne, de nekem az újak már annyira nem jönnek be. Ez van, bezzegrégenmindenjóvolt felfogás, de tényleg van benne valami, és ezt elég sokan mondjuk :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24669) B-L-A-C-K válasza szhunor (#24664) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én csak 270 ezerért találtam jelenleg, mondjuk az jobb FULL HD kijelzővel van. Érdemes felhívni a laptopszalont hogy ilyen áron lesz e még, és mikor...

Tikakukac: Arra a ThinkPad-ra is 3 év gari van, amúgy ettől függetlenül én is a Dell-t venném.

[ Szerkesztve ]

(#24670) balaaazs válasza Tikakukac (#24668) üzenetére


balaaazs
senior tag

Nem cél vitatkozni :) El kéne mennem megnézni ezt a dellt magamnak talán. Amúgy a thinkpadre egy 230ezres ajánlat vitt rá :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#24671) B-L-A-C-K válasza balaaazs (#24670) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én a ThinkPad-okat utálom, ugyan az a kinézet 80 éve.... :N

(#24672) runner 125 válasza B-L-A-C-K (#24671) üzenetére


runner 125
nagyúr

Csúnyán hangzik, de bennem is van egy ilyen ellenszenv. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24673) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#24669) üzenetére


Tikakukac
titán

De az szervizgari, ez meg helyszíni. Elég nagy a különbség, bár tudjuk, Smarték jól gariztatnak, de akkor is jobb meg kényelmesebb :K

Külsőre meg: Ahogy az ellenőrzőbe beírják: Nem szagolni, tanítani! :DDD
Én meg kifejezetten gerjedek a baltásformára, de ez szubjektív. Mindenesetre én a Dell-t is kipróbálnám huzamosabb ideig, hogy mennyire tudunk együtt élni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24674) B-L-A-C-K válasza Tikakukac (#24673) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt hittem arra érted hogy arra 1 év van, mert ugye régebben úgy volt. De akkor nem szóltam....:)

Nekem amúgy 1x volt ThinPad-om de valamiért nagyon nem szimpatizáltam vele, pedig tényleg strapabíró de nagyon nem jön be.

(#24675) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#24674) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha már lehet olyan gari is egy nagyjából hasonló gépre, hasonló időre, amihez fel nem kell emelnem a popómat otthonról, akkor az csábít, na :B De ugye új gépem egy darabig nem lesz, van már elég kacatom.

Az a baj, hogy kényeztetnek ezek a gépek. Főleg mivel azért eléggé egzotikus példányokat tartok meg saját használatra, így főként nincs alternatíva. Arra a körre, amire vettem az x200s-t más nem is létezik, így meg gyakorlatilag konkurencia eliminated, TP win :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24676) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Üdv mindenkinek!

Az alábbi lenovo gépet néztem ki magamnak. Nagyon sokat fogok vele utazni ezért kíváncsi lennék a minőségére. Anyaghasználata, és felszereltsége jónak számít ebben a kategóriában?

(#24677) runner 125 válasza birozoli7800 (#24676) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezért a pénzért a lehető legjobb választás minden tekintetben.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24678) szhunor válasza thomeef (#24667) üzenetére


szhunor
tag

15,6"-os ra gondolsz ? Mert 17,3"-os FullHD nincs 250.000 ért.

Jiayu G4 Advanced Black 2GB/32GB

(#24679) meone


meone
tag

Sziasztok!

Egyik barátom meg kért, hogy keressek már neki notebookot, melyik a jó miért, ezen a téren én nem vagyok járatos.

A maximális keret 120 000Ft.
Minimum RAM 4GB.
500 GB körüli HDD.
Főleg inkább iroda munkára kéne, max Medal Of Honor Allied Assault meg hasonló régebbi játékokat tolna rajta.
OS nélkül kéne.
Minimum Dupla magos procival.
Képernyőfelbontás 1280 x 800 körüli.
Mérete 15.6" körüli

Preferált márka: ASUS

Milyen típusokat tudtok javasolni?

Köszönöm előre is.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#24680) sunpswd


sunpswd
csendes tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnek asztali gep kivaltasra kb 150 es 180 kozott.

Szempontok:
-Minoseg/Anyaghasznalat
-starcraft II ill diablo fusson :)
-hdmi kimenet, amivel ossze tudom kotni a tv-vel, ha megneznek egy-ket filmet
-csendesebb hutes

Koszi,
Janos

(#24681) Tikakukac válasza meone (#24679) üzenetére


Tikakukac
titán

Elviekben elég lenne egy integrált kari is ennyihez, de sajnos nem találok hd3000-4000-es 500gigás vinyós gépet, így kap egy ilyet. Erre nyugodtan küldheti az új játékokat is, tuti nincs gond, régebbiekkel főleg. Asusból ennyiért elég gatyamodellek vannak.

sunpswd: Szvsz Inspiron 5520 lesz a vége, de egy Probook 4540s lenne talán a legkarajabb, állítólag nagyon szerethető, nagyon sok a 4-5 csillagos értékelés a neten.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24682) runner 125


runner 125
nagyúr

Dhampir Precision-je ennyiért frankó vétel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24683) zimek válasza Tikakukac (#24673) üzenetére


zimek
csendes tag

az inspironokra is csak szervízgari van múlt évtől. Most vettem egy 7520ast, akkor mondták...

(#24684) Tikakukac válasza zimek (#24683) üzenetére


Tikakukac
titán

Valamit benéztél... Dell E5430-ról beszélgettünk, arra márpedig helyszíni gari van.
Az inspironokra most már valóban szervizgari van, de ezt nem is firtattuk :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24685) kissit


kissit
csendes tag

Sziasztok,

Vettem egy dell 5520 notebook-ot. Olyan problémám lenne vele, hogy a gyárilag telepített linux alatt netezés közben is már fél óra után elkezd melegedni, és a ventilátor elég hangosan kezd dolgozni, valamint az aksi is kb 2 órát bír sima netezés közben. Kérdezném, ha valakinek van tapasztalata evvel a típussal, hogy windows rendszer alatt is hasonlóan melegszik és hangosan dolgozik a venti, illetve hasonlóan gyenge az akkuidő?
Köszi a segítséget.

(#24686) dunc válasza kissit (#24685) üzenetére


dunc
nagyúr

Lehet maxon megy a procid,linux alatt nem tudom hol van de energiaellátásnál nézz körül ! Kiegyensúlyozott téma lenne jó ahol szabályozza a cpu órajelét !

(#24687) EstiloL2 válasza kissit (#24685) üzenetére


EstiloL2
tag

Szia, nekem 7520-am van, de nem hiszem, hogy más lenne benne a hűtés. Win7 alatt nagyon hűvös, csak játék alatt megy a venti. Alapjáraton 45-50°C a proci. Az akkuidőről nem igazán tudok semmit sem mondani, mert eddig még nem használtam akksiról.

[ Szerkesztve ]

(#24688) dunc


dunc
nagyúr

Lenovo G580 AH notiba gondolkodtam ssd várárlásán,de úgy érzem
ssd nélkül is élég fürge ! Win 8 pillanatok alatt ki,be kapcsol,és pl a torrent nem a rendszerwinyon ,hanem egy usb 3 as porton lévő hdd -n,és a rendszert nem lassitja !

[ Szerkesztve ]

(#24689) G-lader válasza balaaazs (#24670) üzenetére


G-lader
tag

Meg szabad kérdezni hogy hol találtál ennyiért T430i-t, és milyen felszereltséggel?

(#24690) Tikakukac válasza G-lader (#24689) üzenetére


Tikakukac
titán

Usanotebook-ot keresd meg, ha rákeresel a t430-ra akkor tudsz böngészni rendesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24691) Chaser válasza zimek (#24683) üzenetére


Chaser
titán

Nagykertől függ, de jellemzően szervizgarosak. Ugyanakkor lűttam vostrot is szervizgarral, ami meg legtöbbször NBD-s szokott lenni. Jó hír az, hogy szerviz gar kiváltható NBD-re, + garancia vásárlásával. Persze ez nincs ingyen, de ha csak 1x beüt a gebasz már megérte az árát.

szerk: dunc: Nem csak a bott időn javít az ssd:) Az csak egy a sok közül.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24692) G-lader válasza Tikakukac (#24690) üzenetére


G-lader
tag

Köszönöm!

(#24693) dunc válasza Chaser (#24691) üzenetére


dunc
nagyúr

Volt ssd m,de nem érzem indokoltnak egy ilyen notinál.

(#24694) btudos válasza dunc (#24693) üzenetére


btudos
veterán

Akkor Téged vagy átvertek, vagy nagyon rég volt SSD-d, és nem emlékszel rá. :U Minden notinál indokolt egy SSD beszerzése annak, aki komolyabb mértékű sebességnövekedést szeretne elérni. Mert bármennyire erős egy i7-es proci egy HDD mellett, egy B960 SSD-vel akkor is állva hagyja betöltési sebességben.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#24695) Tikakukac válasza dunc (#24693) üzenetére


Tikakukac
titán

40 rugós notitól megkezdve az első dolog amit bővítünk meg cserélünk, az ram és ssd. Ha neked olyasmi volt ssd-vel is minden, mint HDD-vel akkor nem tudom :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24696) Enzo_86


Enzo_86
tag

Sziasztok!
Erre a kérdésre tud esetleg valaki nekem válaszolni?
[link]

(#24697) CTM


CTM
csendes tag

Sziasztok! Holnap megyek használt notit kipróbálni. Tudnátok akár itt akár privátban tanácsot adni, hogy mire figyeljek nagyon oda?

Szerkezetét meg tudom vizsgálni magam, illetve AIDa64-el a hardvert, stabilitás tesztet, hűtést, stb... de elég ennyi? monitort nem tudok vinni, hogy HDMI port jó-e. :D
Amúgy ezt nézem meg: Dell Latitude E5420 A DELL-nél van olyan, hogy weboldalon keresztül vagy valamelyik alkalmazásával lecsekkolni, hogy mi a hivatalos Service Tag-ja a gépnek?

HA valakit érdekel, most vennék először használt notebookot. :D

(#24698) Tikakukac válasza Enzo_86 (#24696) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem magyar és K53. Jahhj. Hát váltottál menetjegyet az ördög hullámvasútjára ;]

CTM: Garipapír azért legyen. Service tag stimmeljen. Ha ezek megvannak akkor olyan mindegy, kínja van a gépnek, kapod az új alkatrészt már másnap :K Így kéne nekem is, nem pedig 3 órákat matatni minden géppel :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24699) Enzo_86 válasza Tikakukac (#24698) üzenetére


Enzo_86
tag

Akkor ezek szerint nem élne a gari itthon? Amúgy K55-ről lenne szó, nem K53-tól. Ezek rossz gépek nagyon?

(#24700) premete válasza CTM (#24697) üzenetére


premete
veterán

E5520-as nem ér ennyit, ezért a pénzért lehet már E6420-ast venni, ami sokkal jobb anyaghasználatú és több szolgáltatással bír, nem véletlenül kerül kb. másfélszer többe. A Service tag-et beírod ide és megtudsz mindent. A BIOS-ban lévő (AIDA is azt írja ki) a biztos, az aljára bárki tud fehér alapon 7 karaktert nyomtatni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.