Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#210951) szabonagyur válasza kenwood (#210950) üzenetére


szabonagyur
félisten

Debrecen Fórum is hasonló agyatlan megoldás, a %-t nem tudom a lejtőnek sajna. És ott még egy kanyar is van benne. :DDD

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#210952) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Szerintetek egy ilyen papír (kép) mennyire hiteles, mennyire kell ezt komolyan venni?
Egy hirdetésben van benne.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#210953) dong86 válasza TrollBalint (#210948) üzenetére


dong86
csendes tag

Mindenképp vinnék valakit magammal, a flottás octaviában tisztelet a kivételnek mindenki autóversenyzőnek képzeli magát és kapnak rendesen. A carnext oldalán le tudod kérdezni milyen javítások voltak az autóra köztük az olajcserék milyen km-nél voltak amúgy 20 ezres a gyári intervallum mindenképp barátibb mind a szokásos 30 ezres.

(#210954) Qru válasza kenwood (#210950) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A tervezonek gondolom nem dsg-s autoja van. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#210955) Biqci válasza AssAssynn (#210952) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ez az olasz műszaki vizsga adatlap. Én is ilyet kaptam a motoromhoz, mert még nem volt honosítva, nekem kellett. Elfogadták a hivatalban minden gond nélkül. Bár ez néhány országgal nyugatabbra történt...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#210956) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Corolla Verso 1.8 benzinbe milyen az automata váltó? Most látok először ilyet, eddigi mind manualis volt.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#210957) cappa72


cappa72
nagyúr

Na... 3 éves görcsölés után úgy tűnik, hogy tán beérik: idén kellene vennünk autót.

2012-2015 közötti, max 2.6M HUF az amit most rá tudnánk szánni (ezen felül az átírás és első szerviz az másik büdzséből megy).

Ugye a Megane lenne az első számú versenyző, de amiket néztem, azokat már elvitték.
A Tce motorok mennyire nyűgösek? (1.2 és 1.4 is van, ha jól láttam)
Merthogy alapvetően a használat agglomerációsnak nevezhető, így még megmaradnék a szívó benzinesnél.
Második autó lenne, bár úgy tűnik, hogy ezzel is elérjük a 10k km / év futásteljesítményt. (Mert az F Astra helyett lenne...)
Javasoltá(to)k az 1.6-os verziót (főleg a 110LE-s kiadást), de hát nem nagyon van, vagy csak nagyon durván messze (300+ km),

Aztán néztünk még (egyelőre csak a hahu-n) Seat Leon-t is, aminek CMB 1.4Tsi motorja van (JSZP alapján).
Ez a CMB vállalható motor?

Van még néhány további típus, pl. a Cee'd, esetleg Mitsu Lancer, esetleg Mazda 3.
Citroën C4 talán...

Opel kilőve, most anyóka nem szeretne Opel-t (2 Astra F után).

Persze más modellre is nyitott vagyok én és jöhetnek is az ötletek, de ugye anyóka lesz a design választásért a felelős (ahogy eddig is).
Előre is köszönöm!

Lehet, hogy kicsit összeszedetlen vagyok még, jellemzően nagyon megvisel az autóvásárlás minden alkalommal...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#210958) zgospel válasza AssAssynn (#210956) üzenetére


zgospel
őstag

Én nekem úgy rémlik (remélem nem keverem az akkori sima Corollával), hogy az egy robotizált váltó, szóval borzasztó lassan és körülményesen váltogat.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#210959) AssAssynn válasza zgospel (#210958) üzenetére


AssAssynn
őstag

Robotváltó, azt mondja most a tulaj. Ezek jók, vagy felejtősek? Fogyasztás, megbízhatóság, szervíz?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#210960) grizlisandor válasza cappa72 (#210957) üzenetére


grizlisandor
addikt

Korai TCE motor nem ajánlott, a kis köbcentisek meg főleg. Az 1.6 szívó a 110 lóval jó motor, 6-os váltó. Szíjas vezérlésű, egy okoskerék van rajta, amit érdemes cserélni vezérléssel együtt és szigorúan bele való 5w30 olajjal szabad üzemeltetni.

1.4 TSIből csak a CAXA 122 ló, meg legyen zsebben egy utolsó cikkszámos gyári vezérlésre és cserére pénz vagy 2012 utánit, ami gyárilag ezzel a vezérléssel jött ki. Vagy 2014 utáni TSI motor autó, azok szíjas vezérlésűek és jobb motorok az elődjeiknél.

(#210961) zgospel válasza AssAssynn (#210959) üzenetére


zgospel
őstag

Amiben én ültem (2-ben ültem, az egyik ismerős volt, a másik taxi) az mindkettő borzasztó volt. Kézivel sokkal finomabban és enyhébben tud váltani még egy enyhén fakezű sofőr is szerintem. Nagyokat rántott, durva volt a kapcsolás a fokozatok között. Főleg a taxiban, ami nem csoda, gondolom meg volt már gyalázva rendesen :DDD De az ismerősömé sem volt sokkal jobb emlékeim szerint (mondjuk nem ma ültem benne, az tény).
Közelében sincs egy hagyományos olajos automata komfortjának. Após 23 éves Volvojában az olajos Aisin a mai napig olyan finoman működik, hogy elképesztő, pedig abban van egy olyan 400 ezer km, plusz amit előtte visszatekertek :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#210962) kerxy válasza tboy93 (#210940) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi a megerősítést! A tesztvezetes alapján jó volt ez az automaták, bár nyilván hosszabb távon derül majd ki...de ezek szerint megbízhatónak tekinthető.

Közben beszéltem más kereskedéssel, van ahol április-május körül biztosan lesz autó (visszamondás miatt), kérdés, hogy addig emelnek-e, mert feljebb már nem megyek árban.

(#210963) TrollBalint válasza dong86 (#210953) üzenetére


TrollBalint
addikt

igen az első és a második olajcsere az 21 és 25 ezer km után volt, de azután meg 5ezrenként, ami nekem kicsit gyanús... Viszont akkor kerítek valakit. Köszi mindkettőtöknek

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#210964) Qru válasza cappa72 (#210957) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig 3 eve mennyivel jobb lett volna bevasarolni... de ki latta elore!? Amugy Focus? Ha mar Ford a nagyobbik vas is. Esetleg Volvo mint atnevezett Ford.

Mazda nagyon rohad, Lancer szinten es az meg fapados is. Azokat skippelnem, pedig tudod, hogy Japo berenc vok.

#nincsbennetarcsi

(#210965) kenwood válasza cappa72 (#210957) üzenetére


kenwood
veterán

Ezeket te hol nezted ?
Ha az apro kocsikat ignoraljuk (ahogy te is tetted), akkor 2012-es,vagy fiatalabb jo kocsit annyi penzert sajnos nem fogsz talalni. Benzines Lancerbol peldaul a legolcsobb,amit nyilvan nem veszunk meg, 2012-es 2.9 millio. Mazda 3 szinte 3 millio kornyeken van a 2012-es benzines.
Es akkor meg 2015 szoba sem kerul :)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#210966) Tothgera30 válasza cappa72 (#210957) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Értem én hogy Opelt ne... (Fater is így indult anno), de H Astra Classic III (2012-13), A16XER. Keretbe belefér, mindent tud amit kell, nem rohad és fenntartható. Vagy korosabbak között mk2.5 Focus, Ceed, I30.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#210967) Gombinyó válasza cappa72 (#210957) üzenetére


Gombinyó
őstag

Meganeból 1.2 és 1.4 tce helyett sokkal inkább 1.5 dci, bármilyen felhasználásról van szó. Egyébként meg 1.6 kfu.

(#210968) f4lcon


f4lcon
őstag

az az 1.2 TCe az egyenlő a Nissan 1.2 Dig-T-vel, és az híresen sz.r motor
https://hu.motor1.com/news/559772/renault-motor-hiba-per/
a korai 1.5 dci-knek is voltak csapágyazási gondjaik, főleg a hajtókarnál: [link] de alapjában véve jobb motor, mint a benzines, és a módosítot verziók tényleg a világból kimennek

a másik meg: 2,6-ért én bizony megnéznék pár J asztmát.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#210969) rbalint88 válasza f4lcon (#210968) üzenetére


rbalint88
addikt

Tegnapelott en meg lettem fikkantva, hogy annyiert csak szar J asztma van :R

(#210970) hege1989


hege1989
tag

Sziasztok!
Családi autót szeretnék venni nagy csomagtérrel, benzinest, automata sebváltóval.
Új autó, 13 milliós kerettel.
Kombi lenne szerintem az ideális.
Most a Swace GLX ami jónak tűnik.
Mit tudtok még ajánlani?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#210971) vzsryl válasza hege1989 (#210970) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Használtan biztosabb vétel egy ilyen Toyota hybrid (Swace=Corolla), de újonnan inkább valami autószerűbb talán jobb vétel.
Pl Octavia (Leon, Golf 8) 1.5 TSI csendesebb és belül sokkal tágasabb. Vagy egy 308/L Astra (ez a kettő is egyforma építőelemekből készül) is többet ad a pénzedért.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#210972) hobizoli válasza f4lcon (#210968) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a 1.5dCi csapagygondjai abbol adodtak, hogy tul ritka volt a gyari olajcsere periodusa

miutan azt utolag surubbre vetettek, ez elmult

több drón kell ;P

(#210973) Tothgera30 válasza rbalint88 (#210969) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Annyiért tényleg sok kaka van. Eleve fl előttieket elengedném, utána meg olyan 3m körül indulnak a szebbek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#210974) rbalint88 válasza Tothgera30 (#210973) üzenetére


rbalint88
addikt

Kicsit korbeneztem es momentan az astra az utolso a listajan :))

(#210975) zgospel válasza hege1989 (#210970) üzenetére


zgospel
őstag

Szerintem a Swace (Corolla) nem számít nagy csomagterű családi autónak. Egy Octavia kombira már sokkal inkább illenek ezek a jelzők.
Ha mégis a Swace mérete megfelel neked, akkor rengeteg a lehetőség, Ceed kombi, Focus kombi, stb stb.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#210976) hege1989 válasza zgospel (#210975) üzenetére


hege1989
tag

Most egy Nirom van. Ahhoz kepest sokkal nagyobb. Jo lenne vmi hibrid megint. Ezert gondoltam a Swacere. Felszereltebb mint egy atlag Corolla de olcsobb.

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#210977) zgospel válasza hege1989 (#210976) üzenetére


zgospel
őstag

Sima benzinest írtál először :D De így hibridként és újként eléggé lecsökkentek az opciók, hahu ezeket dobja kombi-hibrid-újautó beállításokkal, javarészük ráadásul nem is kombi, vagy csak mild hibrid.

A Niroban a magasabb üléshelyzet miatt én a 182 centimmel elöl és hátul is kényelmesebben elfértem, mint a Corollában. A Corollába beszállni is - főleg hátra - nehezebb volt, és a gyerekülést meg a gyereket bepakolni is egyszerűbb a Niroba. A csomagtere valóban nem túl nagy.

Ha a Swace jön be, neked tetszik és az igényeket kielégíti, akkor ennyi :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#210978) TZ1


TZ1
csendes tag

Sziasztok! A K Astra mennyire rozsdásodó? 2016-tól melyik motor a megbízható benne? Köszönöm!

(#210979) Bdanyy válasza zgospel (#210977) üzenetére


Bdanyy
addikt

Pont a napokban lepett meg engem is az "új" Niro, talán még az Octavianal is kényelmesebb volt abba beülni. A corolla borzasztó kényelmetlen hozzájuk képest (nekem a RAV4 sem jött be, ellenben a camryt eltalálták, kár hogy nem abból van a kombi).

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#210980) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Kezd letisztulni, hogy mely' modellek maradtak ringben.*
Ti a következő három közül melyiket választanátok?
Vagy másként megfogalmazva, szerintetek ezek közül melyik a jobb autó?

1.- Citroen Xsara Picasso (1.6 benzin, 2009/2010 évjárat)
2.- Toyota Corolla Verso (1.8 benzin - a javított motoros változat, 2007-2009 évj., esetleg az 1.6 benzin)
3.- Honda FR-V (1.8 benzin, esetleg az 1.7, 2007-2009 évj.)
(az összes kézi váltós)

* én 90%-ban helyben szaladgálnék az autóval 1-2 kilométert, de havonta 1-2x be kell férnie a családnak, hogy hosszabb távra utazzunk. Hátulra be kell férnie 2 gyerekülésnek, plusz középre az asszonynak.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#210981) alázógyík válasza hege1989 (#210970) üzenetére


alázógyík
őstag

Korando?
Az se kicsi, nem kombi létére 550l-es csomagtérrel.

(#210982) TrollBalint válasza Qru (#210949) üzenetére


TrollBalint
addikt

Elolvastam, háát... eléggé sok mindent felsoroltak, mint hiba lehetőség. Az ilyen cikkek után mindig összezavarodok. Írnak egy autóról, felsorolják mennyi mindennel lehet hiba, ami nyilván azt jelenti, hogy ezek nagyobb arányban fordulnak elő, mint más hibák, a másik irányból meg dícsérik, hogy milyen olcsó a Skoda (mármint az alkatrész hozzá), megbízható...
Ráadásul ebben a cikkben azt írták, hogy egyáltalán nem olcsó hozzá az alkatrész. :)

Közben ránéztem mégegyszer a kiszemelt autóra és mára már eladták :(Sebaj, vadászok tovább :)

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#210983) f4lcon válasza rbalint88 (#210969) üzenetére


f4lcon
őstag

ugye-ugye, a szelektív figyelmem :D nem munka közben kéne fórumoznom :U

#210976 hege1989
egy kicsit használt Mondeo kombi? amin még van garancia [link] például
Toyotától liszenszelt hibrid hajtás, 4 hullás csomagtartó
vagy csak új-új jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#210984) cappa72 válasza grizlisandor (#210960) üzenetére


cappa72
nagyúr

Neked is és a többieknek is köszönöm a válaszokat, javaslatokat.

Alapvetően is az 1.6-ot néztem, de akkor a Tce-vel nem is kezdek.

A Tsi-re többször került sor már itt, hogy van olyan, ami már jó, köszi a motorkódot és az évjáratot is!

@#210964Qru
Hát biza'... akkor valahogy mások voltak a priorítások. Mindig az autócsere volt a legutolsó helyen, de idén asszonyka az aztalra csapott, és most már akar egy biztonságosabb autót. (Na persze mindig ő tolta az utolsó helyre az autóvásárlást :D)

@#210965kenwood
A hahun néztem, jellemzően bedobálom a parkolóba ami esetleg érdekelhet, utána szanálok, szűkitem a listát.

@#210966Tothgera30
Vegyük figyelembe, hogy asszonyi fennhatóság alatt lesz az autó. Én simán vennék Astra-t továbbra is, de hát na... szóval ééérted. :B

@#210967Gombinyó
Dízel kizárva. Anyóka hallani sem akar róla. Neki az autó benzines, a dízel az olajkályha.

Fordot nem akar, nehogymá' ugyanolyan márkájú legyen ;)

Érzem én, hogy nehéz lesz... illetve a rászánt idő is kérdéses. Főleg, hogy korán sötétedik (bár egyre javul a helyzet)...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#210985) f4lcon válasza cappa72 (#210984) üzenetére


f4lcon
őstag

én is a feleségemnek keresek autót, valóban nem könnyű :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#210986) JackFeryll


JackFeryll
őstag

mk5 mondeo illetve focus zajszintben komoly különbség van ?

(#210987) MM válasza JackFeryll (#210986) üzenetére


MM
őstag

Focust nem ismerem, de mkV Mondeoban k. jó a zajszigetelés!

(#210988) Qru válasza TrollBalint (#210982) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek az elfordulo hibak kozel sem biztos, hogy mind elojon nalad is. De ezekre erdemes lelekben/anyagilag felkeszulni. Ha pl nem dsg-set veszel akkor mar egy nagy szopi faktort kilottel.

#nincsbennetarcsi

(#210989) Qru válasza TZ1 (#210978) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem jellemzo a rozsda, az 1.4 turbo kimondottan jo motor, az 1.6 dizelnel a lanccsere ami koltseges de alapjaiban az sem egy rossz motor.

#nincsbennetarcsi

(#210990) stephan0s_ válasza AssAssynn (#210980) üzenetére


stephan0s_
csendes tag

Szia! Nálunk a családban 2 db (Corolla) Verso van, egy 2007-es, 1.8-as benzines manuális váltós, meg egy 2011-es 1.8-as benzines automata váltós. 4 éve használjuk őket, kb. 30-35e km-t tettünk mindkettőbe, 128-130e km van bennük. A manuálban ennyi idő alatt egy gyújtótrafót kellett cserélni, a kopó alkatrészeken kívül, az automatában egyszer a generátorban romlott el vmi, nem töltött, de nem volt drága javítani. Évente egyszer átnézetjük őket, ennyi a tennivaló. A manuál fogyasztása olyan 8-9 liter, az automatáé városban 10, pályán 9-10, szóval nem olyan jó, de ezt tudtam előre. A manuálváltósban csak 5 fokozat van , ami pályán hátrány, 130-nál 4000-et forog. Az automatás az 6 fokozatú, az csak 3000-et ugyanitt. Ja, mert ez nem ugyanaz a 2 széria, a 2007-esben 129Le motor, a másik 2011-esben 147Le motor van. Szerintem az 1.6-os motor gyenge ebbe a kaszniba, de ha spórolni akarsz a fogyasztással, akkor válaszd azt, de az csak manuállal van. Mi 5 fővel használjuk a kocsikat, mindkét kocsi 7 üléses, de a 2 kihajtható hátsó csak olyan 150-160-cm-ig jó, rövidebb távra. Mi elégedettek vagyunk velük, van elég hely még benne, de városban is könnyebb a parkolás. (Anno mikor néztem 2017-es új Versót, kb. 5.8 millió volt az ára, most ugyanez 100e km-el 6 évesen 7-7,5 millió.) A többi kiválasztottadat nem ismerem, de hátha ez segít a döntésben.

A Honda FR-V-t is néztem anno, azt azért vetettem el, mert csak 2004-2009 között gyártotta a cég, utód nélkül, arra gondoltam, a Versóhoz mindig lesz bontott alkatrész ha neadjisten kellene valami sérülés/elromlás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#210991) hege1989 válasza f4lcon (#210983) üzenetére


hege1989
tag

Ez a Mondeo vonal nem rossz, de most inkább az új-új amit nézek.

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#210992) AssAssynn válasza stephan0s_ (#210990) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nagyon szépen köszönöm, ez már önmagában nagy segítség volt! :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#210993) starius


starius
tag

2-3m körül van "best buy" autó ? hétköznap városi napi 10-15km , hétvégente 150km pálya

(#210994) f4lcon válasza starius (#210993) üzenetére


f4lcon
őstag

minden best buy, ami ennyiért nem rohad :D
szarkazmust félretéve családnak? 1 személynek? kombi? öt ajtós? SUV?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#210995) kisspici81


kisspici81
csendes tag

Üdv,nem tudom jó helyre irok e,de megpróbálom!

Autóvásárlás előtt állunk
2 versenyző van:

Skoda Rapid 1.2Tsi (2014) 139ezer km,
Ford Focus 1.0 Ecoboost (2013) 150ezer km

Kinek mi a tapasztalata,ezekkel a modellekkel kapcsolatban?

06202906981

(#210996) Qru válasza kisspici81 (#210995) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkabb a Skoda, az 1 literes ecoboost problemas tud lenni. [link]

#nincsbennetarcsi

(#210997) kenwood válasza f4lcon (#210994) üzenetére


kenwood
veterán

Hat a Bmw-k nem rohadnak ennyiert, csak kb. nincs olyan pontja a negyhengeres motorjaiknak,ami nem tud elromlani :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#210998) TrollBalint válasza Qru (#210988) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hát eddig úgy kerestem, hogy mindegy. (nem vagyok híve az automata váltóknak, de úgy láttam az a trend, hogy manuálisat egyre kevesebbet gyártanak :() De akkor Skodából nem nézek automatát :)
(ahogy elnéztem a használt autó kínálatot, pár hét szünet, majd újra jelenetkezem kérdezni :D )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#210999) Paxker315 válasza Qru (#210996) üzenetére


Paxker315
addikt

azért a minőségérzet-beltér nem egyforma, érdemes kipróbálnia a rapidot, mielőtt döntene :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#211000) cappa72 válasza cappa72 (#210984) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na, ma végre el tudtam cibálni asszonykát Tbányára, hogy akkor legalább legyen egy nulladik kör.
A célunk az volt, hogy legalább lássuk élőben, üljünk bele, hogy milyenek az egyes típusok.
9-11:30 között nem sokat tudtunk megnézni.
Sajna Mégane-t nem találtunk (csak a régebbi furaseggűt, meg II-es kombit).
Hát bíz' 3M alatt nem nagyon volt legalább látványra megnyerő autó.

1,Az első, amit már meg tudtunk nézni, az egy Kia Cee'd volt.
Nem volt leélve, de a festék bizony itt-ott hiányzott, és nem volt lejavítva, rozsdapöttyök árnyalták a barna színét.
Természetesen "teljesen megbízható, költségmentes autó"

2, Beleszaladtunk egy Hyundai i20-ba is, ami kicsit meglepetés volt, na az egyben volt (nekem, laikusnak).
Mondták, hogy megbízható láncos vezérlésű. Nem pont ezeknél az 1.25 HP motoroknál nyűg a láncos vezérlés?
Itt elgondolkodtunk, hogy hát ez azért elég kicsike, kevesebb a hely benne, mint az Astra-ban, gyerekeket fuvarozni azért nem feltétlenül a legjobb, illetve talán a heti fél bevásárlás elfér benne.

3, Persze megnéztük a Seat Leon-t is, anyó egyik kedvencét.
Ez már nagyobb volt, rám a belseje nem tett különösebben bármilyen benyomást; kicsit olyan semmilyennek éreztem. (Talán többet vártam tőle).

4, Aztán megnéztük végül az általatok régebben is javasolt ufó Civic-et.
Tudom, a link az dízel, de legalább megnéztük, hogy milyen, mekkora. Meglepődtünk, mert belül tágasabb, mint arra a külméret engedni következtetett volna. Még a csomagtartó is egész jónak tűnt.
Most majd jól mehetünk ide-oda ufó Civic-et nézni, mert ez bejött.
Itt van esetleg ajánlott motorkód, vagy arra kérdezzek rá a Honda topikban?

5, már nem volt, pedig egy Astra-t is megnéztem volna, de mentünk élelmiszert vásárolni, aztán haza főzni...

Asszonyka megjegyezte, hogy kissé tudálékosan kommunikálok. Mondtam, hogy ez most ilyen, mert rögtön teljesen hülyére vesznek. Hátha normálisabb hangvételt lehet kicsikarni...

Abban egyeztünk meg a délelőtt végére, hogy a Civic vonal tetszik, illetve látjuk, hogy 3M felett kell keresgélni (ennek persze nem örülünk).
Továbbra is Civic, Mégane, i30, Cee'd, Leon (nem sorrendben) vonalon gondolkodunk, persze lehetőség szerint azon motorkódokból választva, amelyek a megbízhatóság szempontjából a legelőkelőbb helyen vannak.
:R

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.