Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198301) grizlisandor válasza szabonagyur (#198300) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az nem állítás, hanem csak ellenőrzés, és ha rossz még be se állítják utána, hanem kérj időpontot rá. :U

(#198302) szabonagyur válasza grizlisandor (#198301) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, direkt írtam, hogy fényszóró állítás. Nem arra gondolok amikor a rendőrök egy pláza parkolóban vannak, hanem van ennek a program sorozatnak olyan pontja is, hogy bizonyos autó szervizek beszállnak és ingyen (az autós oldaláról nézve) beállítják.

(#198303) bitpork válasza Veron (#198293) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy vastagabb papír és vasaló nem tudja kicsit javítani?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#198304) MC Pite


MC Pite
veterán

Így van. Attól tekintsünk el, hogy 90%bann meg így sem jól állítják be*, de (néha csak kicsit) jobb a semmitől.

*: Hossztengelyt nem tudják ellenőrizni/állítani, ahhoz sínes műszer kell, illetve a lézer/pálca sincs használatban, és a legtöbb helyen a 15⁰ös törésvonal tetejét( :W ) állítják oda, ahol a vízszintesnek kellene lennie. Így van az, hogy 80-120(-150+) méter helyett 25-60 métert világít a magyar autóspark nagyja, és széltében össze vissza. Beleértve az új autókat is, ahol az üzembehelyezési díjért cserében sem állítják be se a tompítottat(!), se a ködlámpát, és az 1,0 helyett 2-3%-al találkozok, az 1,3 helyett 2-10(!!!!)%-al! Akkor is, ha reklamálták a ködlámpát, akkor sem állítják be sokszor :( . Suzukik azért ilyan jók, (a ledesek), mert valamilyen csoda folytán azokat beállítják. Amcsiknál is vizsgálja az IIHS az új autókat, ugyanez a tapasztalat, még a feláras ledex/xenonos/lézeres rendszerek sincsenek sokszor a prémiumokonnsem beállítva, így pár tíz métert világítanak el. Pedig éve óta nézik, mai napig nem sokat javult a helyzet.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#198305) KoVee84 válasza Veron (#198293) üzenetére


KoVee84
senior tag

Én valamivel eltakarnám
pl :DDD

[ Szerkesztve ]

(#198306) Stylewars_kp válasza tboldi (#198296) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Havonta vagy kéthavonta el kell vinni egy nagyobb útra.

(#198307) tboldi válasza Stylewars_kp (#198306) üzenetére


tboldi
nagyúr

Végül is ja, egyszer-egyszer azzal menne anyum dolgozni Győrbe, nem vonattal. :)

(#198308) mobal


mobal
MODERÁTOR

Nagyon beszéltek le az 1.4-es civic-ről. Tényleg ennyire gyász? Nem volt még autóm nincs viszonyítási alapom. :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#198309) tboldi válasza mobal (#198308) üzenetére


tboldi
nagyúr

A kisebb Jazz-ben is csak so-so az a motor. :D

(#198310) FireShadow


FireShadow
senior tag

Abban kérném a segítségeteket hogy egyáltalán hogyan lőjem be az alap szűrőket (év, márka, üzemanyag - minden játszik). Kb 10 évre és 100e km távra kéne az autó. Többnyire sok kicsi útra, (Budapesten parkolva - zöldrendszám?), de rendszeres, olykor európai utazásra/kirándulásra, síelésre. Csak ferdehátú vagy coupé, minél kisebb, amibe egy bringa vagy síléc épphogy elfér külső tartó nélkül. Automata (DSG) váltónak örülnék, de kormányváltóval, és napfénytető sem hátrány. Kb ennyi, ezzel máris ilyen alacsony 2 számjegyű a lista hahun. Élményt szeretnék azért a vezetésbe, nem tisztán A-ból B-be autó. 5 millió a keret, abban reménykedem hogy ebből azért ki lehet hozni valami használhatót.

Ami eddig nagyon megtetszett az a PHEV Golf GTE, csak a tartósságától tartok, mi lesz abból az akksiból az autó 15 éves korára? Tavaly voltak Hyundai i30-ak jó áron, most az is felszáradni látszik. Kia Ceed? Audi A3 tetszett, pár éve vezettem olyat.

Ilyesmi igényekre milyen márka/modell jut eszébe az embernek? Mennyi idősre állítsam a szűrőt? Bármilyen ajánlást szivesen fogadok, mert nem nagyon ismerem a piacot.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#198311) diegho válasza FireShadow (#198310) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha van havi szinten 1-2 hosszabb etap (100+ km), akkor erre be merném venni az Octavia 3, 2.0crtdi DSG-t.

(#198312) MC Pite válasza mobal (#198308) üzenetére


MC Pite
veterán

Együtt lehet vele élni, de főként városba jó. Évente párszor a hegyekbe is elmegy akár, de meg kell tanulni vezetni. Amit nehezít, hogy rosszul tanítják az embereket (eleve sebesség váltónak hívják a nyomaték váltót). Engem pl eléggé idegesít, mindegy milyen autót hozok el ismerősökkel, mindig én hozom a gyengébbet (50-80LE) de másfél-kétszer erősebb autóban is lemaradnak minden egyes gyorsításnál, pedig normálisan megyek, nem racsingolok. Éppen ezért eléggé utálok vonatozni...

FireShadow: Ceed, Leon, Megane, Auris HSD a hagyományosabb vonalon.
I30 Fastback illetve Ioniq a Fastback vonalon.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#198313) tboldi válasza MC Pite (#198312) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, én is hasonlóképp vagyok, amikor a 83 pónimmal akarom tolni hátulról a 150-200 tagú angol telivéreket zöldre váltás után. :D

(#198314) Veron válasza bitpork (#198303) üzenetére


Veron
őstag

nem tudom sajnos. :(

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#198315) Qru válasza mobal (#198308) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az 1,8-al sem eszik többet érdemben de azzal legalább nem gond egy előzés országúton.

#nincsbennetarcsi

(#198316) Qru válasza Veron (#198314) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A használt nem új, ezt el kell fogadni vagy kicsnegetni egy új autó felárát... :K

#nincsbennetarcsi

(#198317) molnarpeter válasza FireShadow (#198310) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Írtad az élményt, igazából a GTE pont ezt az ígéretet hozza (GTI jellegű menés, csak takarékosabb). Más ilyen PHEV nekem nem jut eszembe hirtelen :F A3 e-tron hybrid ugyanaz még, csak négy karikás köntösben. Esetleg a 330e és C350e jutott még eszembe, de az 6-7 körül kezdődik hahun jelenleg.

Konnektoros hibrideknél szerintem nem jellemző az akku probléma, mivel szinte mind lassú töltéssel rendelkezik (1-2 kivétellel, pl Outlander, ott már van számottevő degradáció).

(#198318) Qru


Qru
MODERÁTOR

Kollégám keres kompakt* SUV-ot földút/telekjárásra az 1.4-es Fusion helyére. 4x4 nem feltétlen szükséges de benzines kell mert nem megy nagy távokat vele. A keret kb 5-5,5M (+ átírás, első szerviz, stb).
Természetesen rögtön ajánlottam neki egy jó XV-t, de ő inkább az ASX felé kacsingat...

*: 2 méteres garázskapunk kell beférnie (behajtott tükrökkel) ahol 5 méter hossz van szabadon.

#nincsbennetarcsi

(#198319) bitpork válasza molnarpeter (#198317) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nana! Hans akksija is már viseltes 200k méterrel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#198320) molnarpeter válasza bitpork (#198319) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen mértékben csökkent a kapacitás/hatótáv? Mitsu körökben azért látok sokat futott és villámtöltött példányoknál 20-25 km-t a 40-50 helyett, többi csoportban nézelődve egy számjegyű km csökkenést saccolnék, de ez csak népi megfigyelés :D
Doki Golfja is 150-200 között van, ha erre jár, kíváncsi vagyok :R

(#198321) grizlisandor válasza szabonagyur (#198302) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nálunk itt a DK-i sarokban nem volt sehol ingyen (vacsora) beállítás... :U

(#198318) Qru:
Mióta néhány hete bedobtál egy hasonló XV-t, azóta tetszik a típus. :B

(#198322) mobal válasza Qru (#198315) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

1.8-ból kevés van. 1.4-ből több. És lassan kéne már valami. :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#198323) pècsimunkás válasza Qru (#198316) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:K

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#198324) pècsimunkás válasza mobal (#198322) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Menj el vele pröbaútra, aztán meglátod...
Ha elég, vedd meg az 1,4- et.
Nekem a Meganom 1,4- es volt, ott elég volt az 1,4. Könnyebb autó volt mint a Civic, és nem euró 6- os volt.
Szóval menj, és próbálj ki egyet, aztán meglátod :K .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#198325) szabonagyur válasza grizlisandor (#198321) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt nem mondta,, hogy minden garazs ceg csatlakozott.

(#198326) Doki16 válasza molnarpeter (#198320) üzenetére


Doki16
addikt

A GTE jól bánik az akksival. Fireshadow kollégával már felvettem a kapcsolatot messengeren :)

A Golf 38-ra tölt fel jelenleg ebben a szar időben. 172k km van benne. Degradálodott, de normális mértékben. A Passat 47-50 körül tölt fel, ebben 182k km van. Elég jónak számít mindkettő. És ennyit el is tudnak menni amennyit kiírnak. A Golfal a rekord 42 km volt. A Passatot még nem teszteltem, mert nem rég óta használom, de tippre az is el fog menni 50 körül.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#198327) Stylewars_kp válasza MC Pite (#198312) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mert nem tudják, hogy hogyan kell vonatozni. 3 autóval rendszeresen mentünk 1000km körül. Amennyiben úgy adja a forgalom is, ahogy írod, nagyon jól lehet haladni, bármi racse nélkül.

(#198328) rasotamas válasza Stylewars_kp (#198327) üzenetére


rasotamas
veterán

Én azt utálom nagyon mikor 2-3 kocsival megyünk többen valahova és valaki mindig nagyon gyorsan akar menni meg mikor más kocsik közénk jönnek mert nem tudják hogy együtt vagyunk. Kéne valami kis kék vagy lila zászló, hogy látszódjon, hogy konvojban vonulunk.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#198329) Stylewars_kp válasza rasotamas (#198328) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Lengyeleket látod, azoknak van megkülönböztető jelzésük. Kani nagy cb antennával zsavelnek. :DDD

(#198330) rasotamas válasza Stylewars_kp (#198329) üzenetére


rasotamas
veterán

Jaja, szoboszlón már a kilencvenes évek elején-közepén azzal csapatták a nagypolszkikon:D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#198331) Paxker315 válasza rasotamas (#198328) üzenetére


Paxker315
addikt

színes papírcsíkok, koszorú, lufik. :R Meg rátenyerelni a kürtre.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#198332) Stylewars_kp válasza rasotamas (#198330) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Vegyetek nagypolákot! :DDD [link]

(#198333) rasotamas válasza Stylewars_kp (#198332) üzenetére


rasotamas
veterán

Ja várják, Polonezre gondoltam. Asszem ez a gyártó is a GM Daewoo Chevrolet sorsra jutott.
Érdekes ez, hogy a kis európai országoknak nem volt autómárkája, a közepeseknek (spanyol, lengyel, román) volt de beszántották a nagy országok márkái.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#198334) tboy93 válasza mobal (#198257) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nincsenek buktatói. Az egy elég jól sikerült autó. Az 1.4 viszont városon kívül nagyon gyenge ahhoz a kasztnihoz.

(#198335) syberia


syberia
veterán

Sziasztok, ez a típus mennyire ajánlott megbízhatóság szempontjából?

https://howbad.info/

(#198336) BigBlackDog válasza syberia (#198335) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A típus szerintem nem nyűgös különösebben, de a motort ez alapján elengedném.

(#198337) MC Pite válasza Qru (#198315) üzenetére


MC Pite
veterán

Szűk lityivel eszik többet az 1.8 as amúgy azzal sem megy kifejezetten jól. 1.8ban van több akarat, de japánosan magasan (4400rpm) van a nyomatékmaximum, szintén ügyesnek kell lennie hogy kiautózzuk. A kollégák 70% váltig állította, hogy az 1.8as Civic gyengébb mint a (vérszegény) 101 lovas Focus 2 (abban rövid a váltó és gyenge a zajszigetelés, de bőven gyengébb volt a Civictől, mégis így érezték). Én sokkal jobban szerettem a Civicet mint a fókát. (És a 2.0 Accord relatív gyengébbnek érződőtt még ettől is.)
Városba 1.4et vennék, magamnak 1.8, és egy kis kezelés hogy normális vegye a lapot. 1.8as Civies kolléga ugye -chip után- turbósnak tippeke a K4M-et a sajátomban, mert ez alul nyomatékos, az meg seh...fent.

tboy93: Nem tudom mennyivel lett jobb mint a 8gen, ott azért akadtak dolgok.

Qru: S-Cross, 2008.

Stylewars_kp: Számos alkalommal jöttem többszáz km-t vadidegenekkel pályán vonatozva, (némelyik el is köszönt mikor lehajtott :D ). Úgy tök jó, bevédjük egymást, haladunk, takarítunk, praktikus.
Nem lenne lehetetlen küldetés, de jellemzően a magyarok nagyjának alapvető vezetéstechnikai hiányosságai és vezetési kultúra és előrelátási képesség hiánya miatt akkor sem nagyon megy, ha az úton többször próbálom elmagyarázni, hogy szerintem hogyan kellene mennünk.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#198338) syberia válasza BigBlackDog (#198336) üzenetére


syberia
veterán

Köszönöm szépen a választ, a benzines változat gondolom megbízhatóbb.

https://howbad.info/

(#198339) Qru válasza grizlisandor (#198321) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És ez még FL előtti, a FL-es már belül is tök jól néz ki. :K

#nincsbennetarcsi

(#198340) Qru válasza mobal (#198322) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tegyél egy üléspróbát, ás előzz egyet az M0-on pl. Ha után azt mondod elég a dinamika akkor sima ügy.

#nincsbennetarcsi

(#198341) rasotamas válasza Qru (#198339) üzenetére


rasotamas
veterán

Neked milyen Subarud van?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#198342) Qru válasza MC Pite (#198337) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Le vannak ezek szedálva, én csak mk9 1,8i-t próbáltam az elég hurka volt még az én autómhoz képest is, pedig az aztán tényleg nem megy.

S-Cross jó tipp, köszi.

#nincsbennetarcsi

(#198343) Paxker315 válasza syberia (#198338) üzenetére


Paxker315
addikt

Ecotec? Annak sincs jó híre (lusta, de olajat nyeli) :B

Opel topikban mi a konszenzus egyébként?

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#198344) Qru válasza rasotamas (#198341) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

5 ajtós Impreza mk3.

#nincsbennetarcsi

(#198345) akooos


akooos
veterán

Sziasztok, egy 99-es T4-es V40-el mennyire lehet mellélőni / felülni a rollerre? Eddig szinte csak jót olvastam róla, de ugye elég idős autó. Van valami pro tip? :)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#198346) Biqci válasza Qru (#198342) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nem az lehet a gond, hogy a 9-ben már Euro5-ös motor van, a 8-ban csak Euro4?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#198347) Stylewars_kp válasza BigBlackDog (#198336) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

2 autónk is volt ilyen motorral. Igaz csak 200 ezret tekertünk bele, de semmi hiba nem jelentkezet. 3 céges autónk volt ilyen motorral 400+ km-el, a kötelező szervízen kívül semmit nem kértek, pedig ebből 2 kulcsos autó volt amit tapostak ám rendesen.
Városban van 4 futár ismerősöm, ugyan ilyen motorral szerelt Puntókat taposnak. 400+ van bennük, de mennek még mindíg. Bár Ők nem nyilatkoztak a szervízköltségekről illetve nagyobb meghibásodásról.

(#198348) Qru válasza Biqci (#198346) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Motorváltozattól függ (pl a Jazz motoros 1.4-es csak Euro 4-es) de Euro5-ösök jellemzően azok is már. A 9. gen meg már Euro 5-6-os (előbb tudták a 6-ot, mintsem életbe lépett volna).

De igen, agyon van fojtva, főleg ha az Econ. gom is be van kapcsolva. Az aztán úgy leszedálja...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#198349) BigBlackDog válasza Stylewars_kp (#198347) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Hasznos olvasni pozitív tapasztalatot is.

(#198350) Biqci válasza Qru (#198348) üzenetére


Biqci
aktív tag

De a Jazz motorból is volt kétféle, a 83 lovas és a 99, ami váltotta már a 8-asban is a fészliftkor a gyengébbet. Ebben nem vagyok biztos, de az is csak a 9-ben lett Euro5, úgy mint az 1,8-as. De teljesen mindegy, az Euro5-tel olyan pofont kaptak, mintha mindig behúzott kézifékkel mennének :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.