Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181451) Tin válasza Baltincs (#181450) üzenetére


Tin
veterán

Persze, friss muszakival konnyebb eladni egy autot, mert minusz egy kor, de a mondas szerint is allapotra veszunk autot, nem pedig a papirjai vagy az oraallasa alapjan.

(#181449) aero.: a klima, legzsakvisszajelzo, check engine az teljesen mas. En nem azt nem ertem, hogy 2 azonos kozul valaki miert nem a lejaroban levo muszakisat veszi, hanem azt, hogy miert kizaro ok egyeseknel, hogy 1-2 honap mulva muszakira megy a kocsi. Foleg, hogy ugyis at kell akkor nezetnie, akkor mar "nullazza", plusz igy ha barmi garis problema van, rogton az elejen kiderul, nem pedig akkor, amikor molnarpeter mondja.

(#181452) Baltincs válasza Tin (#181451) üzenetére


Baltincs
tag

Mert nem normális emberek gondolkodását kell nézni, aki amúgy is átnézetné, hanem olyan lusták gondolkodását, aki megveszi és amíg valami probléma nincs, addig meg se látogatja a szerelőt.

(#181453) aero. válasza Baltincs (#181452) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Na, kösz, hogy leírtad helyettem.:D Emberek azt sem tudják, hogy a motorban egyáltalán van olaj meg, hogy azt cserélni is kell. Ezek az emberek okosműszakit sem tudnak intézni maguknak. Ők csak autót keresnek amibe beülnek és megy. Ha hülye hang jön belőle, akkor elviszik szerelőhöz, de ezen kívül nem fognak kicserélni semmit, mert megy az autó amúgy is. Ezért van ennyi fos, lelakott autó. Ha a 2 hónappal később esedékes műszakin lengőkart meg mittudomén mit kell cserélni, akkor az egy szar, megbízhatatlan fos. Sajnos így gondolkozik az egybites felhasználó.

(#181454) Tin válasza Baltincs (#181452) üzenetére


Tin
veterán

De en a te gondolkodasod neztem!!! :D :D :D

Te irtad, hogy kizarod (lista vegere rakod) azokat, amiknek hamarosan lejar a muszakija. Te vonod le belole a kovetkeztetest, nem az "atlag auto vasarlo". Rolad beszelek, teged proballak megerteni, hogy miert.
De kozben meg kiderul hogy igenis vagod a dolgokat, de akkor meg vegkepp nem ertem, miert kerul a lista vegere az ilyen azzal szemben, aminel minden "jonak tunik", hirdetes szovege alapjan.

(#181455) kisza25 válasza Tin (#181448) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Vevő szemszögéből:
nem műszakiztattad le:
1.,Nem menne át valami miatt amit elhallgatsz
2., Még ennyi pénzed sincsen, tehát amíg nálad volt se nagyon csináltál vele semmit, ha még műszakira sem futja.
Nagyon túl tudják ám a dolgokat gondolni a vevők.
Ez pont ugyanaz a hozzáállás, mint házaknál, hogy nem festek ki, mert majd az új tulaj olyanra festi amire akarja és hasonló dolgok.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#181456) Tin válasza kisza25 (#181455) üzenetére


Tin
veterán

Ja, mondom, most adtam el egy kocsit, var ram meg egy, es parszor felszaladt a szemoldokom, hogy milyen emberek milyen okokbol mennek autot megnezni vagy erdeklodni utana.

Kivancsi leszek a kovetkezo autonal. Annal full ismerem az eloeletet, es nehezen lehetne idealisabb peldany annal, mint amilyen. Erdekel, hogy milyen musor megy majd le az eladasnal :)

(#181457) kisza25 válasza Tin (#181456) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egyik háznál amit árultam a tulajnak volt egy teherautója, hallom susmorognak az érdeklődők.
Megkérdezem:- Tudok esetleg segíteni?
- Ez a gép jó hangos lehet amikor reggelente melegítik.
- Ez a tulajdonosé, ha megveszik a házat, akkor nem lesz itt ez a teherautó.
- Ja tényleg.

Másik:
Új építés, csak mondom, hogy azért nincsen még készen, mert az első villanyszerelő aki elvállalta a munkát el sem jött. Keresni kellett másikat, addig nem tudtak a festők, burkolók dolgozni.
Vevőnél ez hogy csapódott le: A lakásnál rosszul csinálták meg a villanyt :W
Nem szól szád, nem fáj fejed :DDD
És sorolhatnám egész nap :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#181458) SaNyEe válasza Tin (#181454) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Azért írta, hogy a lista végére került, mert (okosan) megszűri előre a piacot.
Hányszor hallottam, hogy megnézett 20 .. leírom húsz autót a polgár mire megvett egyet. :DDD

Mondom jóvan, biztos örültek neked mindenhol, és ugyanabból a típusból nézte :D ez a legjobb.

Ha előszűrte volna 2-3 autónál fix nem nézett volna meg többet.

-- end of transmission --

(#181459) dj79 válasza SaNyEe (#181458) üzenetére


dj79
senior tag

Dehogy, sajnos rettenetes állapotok vannak a használtpiacon.

(#181460) rbalint88 válasza SaNyEe (#181458) üzenetére


rbalint88
addikt

En anno mikor alfat akartam venni, 40 auto tulajat hivtam fel kb. Maradt 10, amit meg is neztem. Ebbol 7 kuka volt, 2 jo, de tularazott es nem kelloen alkudhato, 1-nel stimmelt a fellelesi allapot * es az ar is, aztan persze erre is kellett kolteni boseggel :)
*
13+ eves autokat neztem 200+ ezer bevallott km-rel :)

btw iden mikor vettunk autot, nem volt szempont a muszaki ervenyessege, de mivel kereskedesbol vettuk, megkertem, hogy intezzek el, mert ket honap mulva lejart. Igy nekem nem kellett vele
futni egy kort. Szoval az eredeti kerdezo helyeben megcsinaltatnam es beepitenem az arba.

(#181461) molnarpeter válasza kisza25 (#181455) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézd a másik oldalt: ha friss a műszaki, azt biztos okosba' csinálták... ;]

Amúgy ilyen esetben szerintem bírnám a lejárathoz a plusz két évet, hirdetés szövegében meg mondjuk kitérnék rá, hogy együtt megyünk majd műszakira, nincs takargatni való.

(#181462) 8th válasza tzimash (#181439) üzenetére


8th
addikt

Ha tényleg annyira kell a hely azoknál is nagyobb autót leszel kénytelen venni. Scudo, Vivaro stb...

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#181463) kisza25 válasza molnarpeter (#181461) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ezért kell új autót venni, problem solved :DDD
Ui.: Ráadásul 4év műszaki van rajta :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#181464) SaNyEe válasza rbalint88 (#181460) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Hát nemtom :)

Ennyire koros autókat még nem vettem sose és nem is tervezek, de a 40. hívásnál már azért elgondolkodnék.

Mondjuk ha a "jóáras" ársávban próbáltad megtalálni az aranyat a szarkupacban azt megértem, viszont az már sport, nem autóvásárlás :))

-- end of transmission --

(#181465) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

párára valakinek vmi jó 5lete? Legalább az első ablakon ne csapódjön le, meg vmi ami csökkenti a mennyiségét. Ceresit nem túl ideális egyrészt fejnehéz és borul másrészt egy 0.2-0.3dl szed ki a levegöből ez láthatóan nem oldaja meg a problémát.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#181466) tzimash válasza 8th (#181462) üzenetére


tzimash
őstag

Az már túlzás lenne, 5-en vagyunk, de nyáron gyakran mennénk együtt rokonnal, barátokkal.

(#181467) MunezXBK válasza Dare2Live (#181465) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Macskaalom.

(#181468) Qru válasza Dare2Live (#181465) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szilikonos macskaalom, bevált nálunk is. :K

#nincsbennetarcsi

(#181469) _q válasza Qru (#181468) üzenetére


_q
addikt

Hova teszitek és milyen formában?

(#181470) Tin


Tin
veterán

Na, kezdhetem újra az autókeresést.... már csak röhögök az egészen :)

(#181471) Qru válasza _q (#181469) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zokniba teszem és megy a pohártartóba, az elég közel van a szélvédőhöz. Nem éppen red dot díjas a dolog de hatásos. :D

#nincsbennetarcsi

(#181472) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Milyen körülmények között okoz ekkora nyűgöt a pára?

-- end of transmission --

(#181473) Qru válasza SaNyEe (#181472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nincs pl klíma akkor elég egy őszi párás nap. :(

#nincsbennetarcsi

(#181474) SaNyEe válasza Qru (#181473) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

áh, vagy úgy. Azt hittem azért manapság már kihalnak a klímátlan gépsárkányok a hétköznapokból :F
Akkor víztartályos mobil klíma a csomitartóba? :))
Jó dolog a klíma az fix, hűt, fűt, párátlanít meg mindent is csinál :) pl berreg. Tök fura, hogy az az autónk hangos alkatrésze meg a vákuumszivattyú a féknél

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#181475) rbalint88 válasza SaNyEe (#181464) üzenetére


rbalint88
addikt

gyakorlatilag ami motor és felszereltség tekintetében szóba jött a keretből, azt mindet végighívtam. referencia gyanánt elmentem megnézni a két legdrágábbat, abból az egyik nagyon szép volt, de végül pont a feléért vettem autót ( árban a kínálat aljáról, mert az legalább őszinte volt). most tavasszal nagyon szerettem volna akár új, de mindenképp fiatal autót venni, végül a racionális autóért eladósodás helyett vettünk egy 2004-es kabriót YOLO jeligére :DDD eddig mondjuk nem bántuk meg.

(#181476) SaNyEe válasza rbalint88 (#181475) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

"eladósodás helyett vettünk egy 2004-es kabriót YOLO jeligére :DDD eddig mondjuk nem bántuk meg" - Na várj csak, rákérdezek még erre január közepén :DDD

-- end of transmission --

(#181477) _q válasza Qru (#181471) üzenetére


_q
addikt

Pohártartóm nincs, de akkor teszek egy próbát és teszek a műszerfalra valahogyan, mert a klíma sokszor el se indul télen (vagy nem tudom mi történik, de nem szedi le a párát, nyáron meg hibátlan), pára viszont mindennapos.
Köszi.

(#181478) Dare2Live válasza SaNyEe (#181474) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Van klíma de ketto +1 ok miatt nem jó a klíma.

-Az egyik, hogy amikor bejönnek a rendesebb -ok, akkor a pára először lecsapódik az ablakra majd jól rá is fagy. A jeget eddigi tapasztalatom alapján nem vitte le a klíma hipphopp. Lehet kaparni lepotyog a műszerfalra vagy várni 5+percet és nézni ahogy lefolyik amikor megjön a meleg. Egyik se ideális.
-Másik, hogy amikor reggel beülök az 5Cs autóba és beindítom annyira nem kellemes a klíma.

+1, hogy ha bőven van pára nem feltételnül csak üvegen csapódik le. A víz, pára meg a gombák nagy barátja.

Köszönöm a tippet megnézem ezt a szilikonos almot.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#181479) Qru válasza _q (#181477) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A oszlop tövénél esetleg? Nem tudom milyen kialakítású ott az a rész neked.

Hidegben azért nem megy a klíma, mert nem engedni működni a párologtatóban lévő hőkapcsoló. Különben nagy hidegben ráfagyna a párologtatóra a kondenzvíz. Legalábbis a régebbi manuális klímák így működnek/működtek.

#nincsbennetarcsi

(#181480) rbalint88 válasza SaNyEe (#181476) üzenetére


rbalint88
addikt

garázsban áll, van mellette céges ;) egyébként eléggé télies teteje van, tök jól használható és bírja is alapvetően, de nyilván nem koptatjuk, ha nem muszáj. most voltunk Amszterdamban, az se a száraz időjárásáról híres és abból a kb 10 kabrióból, amit láttunk, 4 ilyen Audi A4 volt :) és ahhoz képest, hogy "nem is használjuk", beleugrott 6k km március óta :Y

(#181481) _q válasza Qru (#181479) üzenetére


_q
addikt

Ja hogy ez az oka, nem is értettem eddig miért nem működik kb. 5 fok alatt. Logikus már a magyarázat alapján köszi. G astra, manuális klímáról van szó. A 2010 utáni autóknál már elektromosan van megoldva a fűtés? Mondjuk amíg nem meleg a motor addig elektromos, utána meg kombinálva van?

(#181482) SaNyEe válasza Dare2Live (#181478) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

háztartásban használtunk anno kalcium kloridot ilyesmi célra.

Ezeket a problémákat sose tapasztaltam. Mármimt ha problémának tekinthető, hogy párátlanítás közben melegebb sanszosan nem lesz az autóban abban a pár másodpercben, úgy igen.
Automata klíma kívánt hőfokra beállít, ha némi pára felépült volna mégis (esős időben 4- 5 fővel beszállás után), párátlanító funkció kb 20s alatt szedte le az egészet.

Mondjuk ha már mindenhol is lecsapódik a pára az régen rossz szvsz.
Ha sokszor nedves cipővel lépsz az autóba, időnként érdemes lehet egy szárítás a szőnyegeknek. Hiába párátlanítasz, ha amúgy korlátlanul pótolható, pont kisfiam copatott minket így meg. Nem fért a szárítóba a kedvenc párnája, szárítóról tépte le és rakta az autóba ... szerettem érte nagyon, Budapesttől Debrecenig pár percenként ment a párátlanítás:DD

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#181483) Dare2Live válasza SaNyEe (#181482) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Vszeg garázsos vagy. Ha nem akkor neked szerencséd van pl sose fagy rá az ablakodra a lecsapodott pára. Sajnos az én autómat nem kerüli ki a fagy.
btw neked kivülről se szokott ráfagyni az autódra a lecsapódott pára/víz? wow

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#181484) SaNyEe válasza Dare2Live (#181483) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

kívülről hogyne fagyna oda :)
Belül viszont még sose kapartam.

2 éve garázsolok, addig csillaggarázsban parkoltam. Legnagyobb bajom az volt, hogy rohadt hideg volt minden IS az autóban, párával nekem bajaim belül nemigen voltak.

Madarakkal annál több, szerencsére a garázs azt is javarészt megoldotta.

-- end of transmission --

(#181485) Dare2Live válasza SaNyEe (#181484) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akkor a te kocsidban hálisten nem volt fagy, hogy odafagyjon belülről az ablakra a pára. Csak kívül. Sajnos az enyém nem ilyen. Ha kint keményebb -5c alatti fagy van belül is fagy lesz és ráfagy az ablakra a lecsapodott pára.

Hideggel nagy bajom nincs, beülök korményfűtés, ülésfütés indul 1perc mulva már kellemesen langyos, 2perc múlva már meleg ülés és kormány is. Váltást kerülöm. :) Fa alá nem állok.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#181486) footy válasza Dare2Live (#181485) üzenetére


footy
addikt

Automata klimanal kevesbe jelentkezik a problema, mert az altalaban lezarja a legrostelyokat leallitasnal.

(#181487) Dorian válasza Dare2Live (#181483) üzenetére


Dorian
félisten

De jó lenne garázsban állni! De a garázs tele van minden szarral, nem fér be az autó :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#181488) Tin


Tin
veterán

Mivel a Toyota nem jott ossze (es hagyjuk is, elegem van a nemet Toyora kereskedesek benazasabol), milyen autot vennetek 7-8M-ig?

Kovetelmenyek:
- evi 20.000 km, 1/3 - 2/3 aranyban varosi rovidtavok-autopalya
- benzinmotor, ami lehetoleg nem fogyaszt rosszul se itt, se ott
- rendes meretu, rendesen pakolhato csomagtarto
- kenyelmesen elferjen benne 2 felnott + 2 gyerek
- kozepes felszereltseg

Nem orok eletre, nagyjabol 2-3 evre, max 5 evre tervezek vele.

(#181489) Qru válasza Tin (#181488) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elsőre a Seat Leon kombi ugrik be.

#nincsbennetarcsi

(#181490) molnarpeter válasza Tin (#181488) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van olyan típus, ami tetszik, vagy vonal, amit kizársz?

(#181491) BigBlackDog válasza Tin (#181488) üzenetére


BigBlackDog
veterán

VAG vonalon mozogva kifutó Golf kombi/Leon kombi 1.4/1.5 TSi-vel?

(#181492) Tin válasza molnarpeter (#181490) üzenetére


Tin
veterán

Toyotat kizarom.

(#181489) Qru: Leon nem rossz, de annak a hasznaltpiaci ara eleg szar, nem? Mint a Skodanak is.

(#181491) BigBlackDog: Ja valami hasonlo. Csak nem tudom, van-e ezeknel jobb vetel.

(#181493) Baltincs válasza Tin (#181492) üzenetére


Baltincs
tag

Nekem mostanság a Golf Sportsvan tetszik, esetleg nézz rá. Nem olyan batár nagy mint a touran, de nem is olyan kicsi, mint anno a plus.

(#181494) Tin válasza Baltincs (#181493) üzenetére


Tin
veterán

Ultem is benne, ronda. Kenyelmes belul, de pont annyival nagyobb, amitol sokkal rondabb is lesz.

(#181495) focvis válasza Tin (#181488) üzenetére


focvis
veterán

Ha 2-3 évre veszed, akkor inkább pár éves használtat vennék.
VAG 1.4 TSI, manuális váltóval. Az Octavia jól tartja az árát, a Golf is. A Golf kombi formája az én ízlésemnek kevésbé jön be; akkor inkább Octavia kombi, de abban olcsóbb hatású a beltér, cserébe jó nagy a csomesz már az 5 ajtós Octiban is.

Múltkor linkelt Sky11 kolléga egy új Kia Proceed Hunyadi i30 Fastback
hirdetést 20 k €-ért; az is jó vétel lehet. (A bele vélhetően puruttyább, a motor gyengébb a tesztelők szerint.)
Szerk: Szóval nem Kia Proceed, hanem Hunyadi i30 Fastback. Nem kombi, attól még formás. [link]

[ Szerkesztve ]

(#181496) doc válasza Tin (#181488) üzenetére


doc
nagyúr

Ennyibol kapsz egy 5 ajtos Honda Civicet 1.5T-vel (nekem itthon 7.4-et mondtak ra vegso arnak, ebbol meg aprosagokat esetleg lehet faragni). Szerintem minden igenyedet kielegiti, sot, a felszereltseg, foleg a driving assistok mennyisege baromi magas.
Cserebe nagyon csunya :D Persze ez izles dolga, en a negyajtost nezegettem nagyon, az baromi szep, de ugye sedan, tehat a jol pakolhatosag elegge kiesik (bar legalabb nagy az a csomagtarto). Mondjuk belulrol is szokni kell (ezert vettem inkabb Hyundait).

Tenyleg, ha mar Hyundai: i30 kombi?

(#181497) doc válasza focvis (#181495) üzenetére


doc
nagyúr

Hehe, en most vettem Fastbacket :D
Viszont amit linkeltel hirdetest az az N-es, a sportvaltozat, nagyon nem csaladi auto. A "sima" fastback nagyon jo auto, es 7-8 millabol mar Premium felszereltseggel is barmikor elviheto.
A "puruttyat" kikerem magamnak es neki, szerintem nagyon jo a belso tere, koroket ver a Hondara pl, az Octavia meg a Hyundai utan egy rossz vicc :D
Az 1.4T motor 140 loeros, normal autozasra abszolut eleg es a fogyasztasa sem vallalhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#181498) Tin válasza focvis (#181495) üzenetére


Tin
veterán

Par eves hasznaltak 1-2000€-val olcsobbak, mint a vadiuj. Nincs ertelme, foleg egy ismeretlen eloeletu turbonal megvenni a hasznaltat. Itt sokan lizingelnek, adjak vissza, igy eleg linearis az arak esese.

Peldakent: zsir uj, azonnal elviheto Golf Variant 1.5 TSI, Comfort, 21500€. R-Line LED-el 22500€. 1-2 eves hasznaltban meg 19000€. Skoda azonos felzereltsegben durvan 1500€-val megy olcsobban (uj es hasznalt is).

(#181499) Tin válasza doc (#181496) üzenetére


Tin
veterán

Hondanak nincs kombija. 2 Hondam is volt, szerettem oket, es barmikor vennek ujra Accordot, de megszuntettek. Ahogy a Toyota az Avensist is. Az volt az elso valasztasom, de annyira nulla a felszereltseguk es a motorvalasztekuk, hogy az egy vicc.

Hyundai-okat megnezem majd alaposabban. Max kombi, mert tenyleg kell a hely, 1000 km-es utazasoknal mar nem mindegy, mit tudsz elvinni, es mit nem. Belul amugy kicsit tenyleg puruttya, na :)

(#181500) focvis válasza doc (#181497) üzenetére


focvis
veterán

Szép autó, grat! :)

Ez csak N Line, nem N. Olyan mint a VW-nél a Golf R (300 le) és a Golf 1.0 R Line (115 le és tetszetős spojlerek, stb.)
Az Octi 3-asnak valóban sorjásra sikerült a bele.

A motor kérdésre: a VAG 1.4 TSI-k nagyon mennek, különösképp a 140/150 lovasok. Nem kétlem, hogy elég az 1.4T a Hunyadiba.

@ Tin: Ha nem tudsz alkudni a 19 ezerből, akkor részemről az R-Line LED-del 22500€.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.