Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#84451) membrandj válasza .:Secur:. (#84449) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ram: Ha 1600 mhz-es áron van, akkor veheted. Vissza fogja állítani a proci miatt 1600 mhz-re, tehát előrébb nem leszel.Szóval csak akkor, ha jó áron.
Corsair Lp 1600 mhz cl9 ~ 25k. Nem számít a késleltetés se. i5+ 8GB ram mellett 95%-ban a vga-tól függ a teljesítmény.

SSD: Ennyiért használt max.
120GB samsung ~ 20k, cruical m500 ~18k újonna ezek a legolcsóbbak.
Hyper x 3k esetleg.

Hűtő: Még mindig a 3570k mellé? Mert az 15-20k alatt nem áll meg.
Sima 3470 mellé akár egy cm hyper 212 evo is bőven elég, igazából már túlzás is.

Asrock b75 pro3-m nem jó?

ASRock H77 Pro4-M
MSI H77MA-G43
Asus P8H77-M PRO

ATX:
Asus P8H77-V
ASRock H77 Pro4/MVP

mATX:
ASRock B75M-GL R2.0
Asus B75M-A
MSI B75MA-P45
Gigabyte GA-B75M-D3H (rev. 1.2)
ASRock B75 Pro3-M
Asus P8B75-M

ATX:
ASRock B75 Pro3
Asus P8B75-V
MSI B75A-G43
MSI B75A-G43 Gaming

Ezek jók i5-3470 mellé, szemezgess.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84452) .:Secur:. válasza membrandj (#84451) üzenetére


.:Secur:.
tag

Low profile semmiképpen nem akarok, az miért jó? Kisebb, szarabb a hűtése.

Nem akarok hűtőre annyit költeni, de azért ennél ami most van komolyabbat akarok.
Azért csak kell ide a hűtés.
Ha már 15-20e akkor inkább víz...
De nem kutyulom a cuccot, csak akkor már szerintem jobban megérné.
Olcsóbb de jó hűtők? 3470-hez pl.? ami 3570k-t is szeretné? 3470 húzással? 1-1 darabot kérnék szépen ezekre is.

Nos, amiket linkeltél alaplapokat azokon egyiken sincsen Power, Reset és Clear CMOS gomb, ami engem különösen érdekelne.
Más?
ATX vonalon...
ASrock megbízható? (régebben volt AMD mellett, gondom nem volt vele de kicsit félek tőle)

[ Szerkesztve ]

(#84453) Kristof9094 válasza DR|FTK|NG (#84450) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Hát én is, de örülök, hogy VGA cserével ütöm az ajánlott gépigényt :)

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#84454) nfsu17 válasza membrandj (#84448) üzenetére


nfsu17
veterán

köszi a választ. :R
most nyomozom amiket írtál, itx, meg m-atx, meg stb.
megnézem mi mekkora és akkor eldöntöm melyik lenne a jó.

(#84455) .:Secur:. válasza Kristof9094 (#84453) üzenetére


.:Secur:.
tag

Legújabb fejlesztésemnek köszönhetően az ajánlott gépigénnyel megegyezek :B

(#84456) DR|FTK|NG válasza .:Secur:. (#84452) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Az a Corsair LP igazából a normál magas RAM, csak a Corsair akarja azt mondani, hogy batár nagy hűtés kell rá.

Pl egy komolyabb toronyhűtő alatt csak a normál magas RAM-ok(pl HyperX Fury, Corsair Vengeance LP, Crucial Ballastix Tactical) férnek el rendesen.

15-20k-ból csak játékvizet lehet venni, nem érik meg az árukat. Nem hűtenek jól, és mi van akkor, ha meghibásodik(és már lejárt a garancia)?
20k-ból amúgy is 120/140mm-es radiátorú viccek jönnének ki, ennyi pénzért sokkal jobb tornyot kapsz.

Ezt a topicot ajánlom a figyelmedbe: Milyen CPU hűtőt vegyek?

(#84457) membrandj válasza .:Secur:. (#84452) üzenetére


membrandj
nagyúr

Low profile befér a hűtő alá, magas bordás nem.
Ram hűtés? Lényegtelen.
15-20-ért kabaré vizet kapsz.
[link]
3470-ről a 3570k, ha szénné húzod se lesz gyorsabb a gtx 660 mellett, de még egy 970 mellett se. Ezt kellene megérteni.

Hűtésnél írd oda,hogy milyen házad van.

Tehát összegezve: Írtam b75, h77 lapokat, abból válogass.
Hűtő: Cpu hűtős topicba rákérdezel, egy 3470 alá nem kell komoly hűtés. Igazából a gyárival is el lehet lenni, max játék alatt hangosabb egy kicsit.
Ram : Írtam.

Ha költeni akarsz, akkor add el a vga-d és vegyél erősebbet, de mint írtam már ezt is, az se gyenge.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84458) .:Secur:. válasza membrandj (#84457) üzenetére


.:Secur:.
tag

Nos, amiket linkeltél alaplapokat azokon egyiken sincsen Power, Reset és Clear CMOS gomb, ami engem különösen érdekelne.
Más?
ATX vonalon...
ASrock megbízható? (régebben volt AMD mellett, gondom nem volt vele de kicsit félek tőle)

Látom miket írsz, csak én gondolok pl. a 3570k mellett a fejlesztésekre is mert 660 oc-ból jövőre lehet 2db ketyeg majd aztán nem akarok cpu-t cuccolni mellé.
RAMból miért árulnak nagy mhz-st ha úgy sem fut, mihez árulják?

[ Szerkesztve ]

(#84459) membrandj válasza .:Secur:. (#84458) üzenetére


membrandj
nagyúr

2x gtx 660 még nagyobb hülyeség. Egyedül 2-3 monitornál van előnye a cf/sli-nek, 1 monitornál 1 db erősebb kártya mindig jobb lesz sokkal. 2-3 monitorra pedig édes kevés 2 db 660.

Amd kihasználja a magasabb ramokat, oda kell is,hogy normálisan menjen.
Alaplapos topicba kérdezz rá akkor.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84460) DR|FTK|NG válasza .:Secur:. (#84458) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Az ASRock-nak vannak jó és rossz nem ajánlott lapjai is, itt az előbbiket szoktuk ajánlani.

GTX 660-ból nem készítenék SLI-t, hisz rosszul skálázódik(csak high-end VGA-knál van valamennyi értelme), és 2db 660 árából jobb videókártyát is vehetsz. ;)

"RAMból miért árulnak nagy mhz-st ha úgy sem fut, mihez árulják?"
-Marketing
-Vannak olyan platformok, amik magas órajelen is tudják kezelni(pl AMD FM2+ APU-i, Intel Socket 2011-V3)
-tuningolással elvileg mehet magas órajelen is
-tudod csökkenteni a késleltetését is(késleltetésből a kisebb a jobb), az órajellel együtt. > nem minden esetben éri meg

Átlag user-nél nem nagyon jelentkezik a RAM-ok sebességének a különbsége(kivéve, ha iszonyatosan lassú).
Benchmark-oknál(nem játék benchmark-okra értem most) viszont meglátszódhat.

[ Szerkesztve ]

(#84461) .:Secur:. válasza DR|FTK|NG (#84460) üzenetére


.:Secur:.
tag

"tudod csökkenteni a késleltetését is, az órajellel együtt. > nem minden esetben éri meg"

Tudom, hogy a kisebb a jobb, pl. egy 2133mhz-es ramból milyen késleltetési időt lehet kihozni ha 1600mhz-en tud futni max.? gondolom erősen alaplapfüggő, de mennyi kb. amit ki lehet hozni?

Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#84462) DR|FTK|NG válasza .:Secur:. (#84461) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Mekkora a késleltetés az 2133MHz-s RAM-nál?

Ha pl CL9-es, akkor tudtommal így van:
2133MHz/CL9 > 1866MHz CL8 > 1600MHz CL7

Nem biztos, hogy mindegyik RAM engedi az ilyen lépcsős lecsökkentés(lehet, hogy a késleltetés magasabb lesz).
Ezt itt kérdezd meg: Milyen RAM-ot vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#84463) eddyhun válasza Liar (#84436) üzenetére


eddyhun
csendes tag

A gépösszerakónál van odaírva, hogy kérek-e összeszerelést, ami 1905-ft (az nincs odaírva, hogy bruttó vagy nettó)

http://steamcommunity.com/id/eddy25

(#84464) eddyhun válasza imyourfriend (#84445) üzenetére


eddyhun
csendes tag

Nem a pénz miatt érdekel, hogy ipon vagy pcx, hanem a garancia illetve egyéb ügyintézések miatt. A pcx-nél pont annyival lenne ugyanaz a konfig olcsóbb, amennyivel az összeszerelés többe kerül, szóval a komplett konfig összeszereléssel szinte ugyanannyiba kerülne pcx-en mint iponon. Egyébként pcx-nél egyszer vettem egy egeret, ami kb 1 hetet bírt, viszont lusta voltam visszavinni megnézni kicserélik-e, vettem inkább egy újat. Nem tudom hogy egy 180 ezres gépet rájuk merjek-e bízni. Iponról nincs tapasztalatom, arról is olvastam negatív tapasztalatokat, viszont kevesebbet mint iponékról.

http://steamcommunity.com/id/eddy25

(#84465) Kristof9094 válasza eddyhun (#84464) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Áruld már, hogy ennek:

"Egyébként pcx-nél egyszer vettem egy egeret, ami kb 1 hetet bírt, viszont lusta voltam visszavinni megnézni kicserélik-e, vettem inkább egy újat. Nem tudom hogy egy 180 ezres gépet rájuk merjek-e bízni. Iponról nincs tapasztalatom, arról is olvastam negatív tapasztalatokat, viszont kevesebbet mint iponékról."

Mi köze bármilyen bolthoz is? Vettél egy egeret, ami elromlott (bolttól függetlenül), mivel vissza sem vitted, nem is garanciáztattad, így nincs is tapasztaltod a garanciális ügyintézéssel.

Mind a két boltról van bőséggel negatív tapasztalat.

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#84466) .:Secur:.


.:Secur:.
tag

Köszönöm a segítséget.

(#84467) koko1238640


koko1238640
tag

1. Mire fogod használni a gépet?
Főként komolyabb játékra használnám(GTA IV, V, Újabb COD-ok, Battlefield 3,4, Witcher 3, esetlegesen Guild Wars 2), de mellette használnám videószerkesztésre, továbbá Photoshop CS6 és After Effects CS6-ra, filmezésre, netezésre.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
Nincs egy alkatrészem sem.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Szükségem lenne egy komplett gépre gépházzal, de csak a gépre egyéb periféria(monitor, egér, billentyűzet stb.) nem kell!

4. Mennyi a kereted rá?
A keretem kb. 150 ezer magyar forint lenne.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
1920x1080p-ben játszanék, ennyiért természetesen nem várható el hogy minden maxon menjen de azért jó lenne ha egy Witcher 3 is menne legalább mediumon!

(#84468) membrandj válasza koko1238640 (#84467) üzenetére


membrandj
nagyúr

i5-4440 ~ 45k
asrock b85m ~15k, asrock b85m pro4 ~17k
2x4GBddr3 hyper x fury 1600 mhz ~ 22k
gtx 750 Ti 2GB ~ 40k
aakx wd blue 500GB ~12k
cm n300 ~13k
fsp hexa+ 400W ~11k
~160k, ennél lejjebb max 1x4GB rammal kezded és később bővíted.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84469) feedme válasza membrandj (#83984) üzenetére


feedme
tag

Már csak meg kéne rendelni, de megérné mondjuk most venni 1 fokkal értelmesebb lapot, főleg ha később lecserélném a procit? B85M-HDS vagy az annyival nem jobb mint a H81M-HDS? Gondolom ami megérné az a B85M-Pro4 lenne, de ezen kivűl valami más, ami olcsóbb? Szóval mitől lesz nekem jobb ha B85 a chipset? :DDD

(#84470) eddyhun válasza Kristof9094 (#84465) üzenetére


eddyhun
csendes tag

Ez így van ahogy mondod, pontosan ezért kértem tanácsot, mert akik itt fórumoznak több tapasztalatuk van e téren mint nekem (meg egy gagyi egér tök más kategória mint egy komplett gép). Többet nem offolok, köszönöm akik adtak tanácsokat a géphez!

http://steamcommunity.com/id/eddy25

(#84471) membrandj válasza feedme (#84469) üzenetére


membrandj
nagyúr

B85M, b85m pro4.
Több usb, sata 3, minőségibb alkatrészek. Asrock b85m pro4-en szinte minden megtalálható. Optikai hangkimenet, 4 ram slot. B85m kb ugyan ez, csak 2 sloton és valamivel talán gyengébb hangchip,de ez nem tuti.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84472) feedme


feedme
tag

Akkor megrendelem a h81m-hds-t, ami marad pénz meg megy majd valami másba.

Köszönöm szépen még egyszer! Sokat segítettél! :R

(#84473) Kristof9094 válasza membrandj (#84471) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Az alap B85M-en van +2 SATA3, Pcie 3.0, kicsit jobb hang, +2 RAM Slot.

A "minőségi alkatrész"-re van hivatalos forrásod? Mert szerintem 2-3k-ba (H81M-HDS, meg B85M-HDS közti különbség) nem fér bele semmilyen minőségibb alkatrész, csak a plusz csatlakozók.

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#84474) koko1238640 válasza membrandj (#84468) üzenetére


koko1238640
tag

köszi a választ, ezeket az árakat hol nézted?

(#84475) imyourfriend válasza eddyhun (#84464) üzenetére


imyourfriend
őstag

Véleményem szerint ha így kezded hogy pcx-re nem bíznál ilyen összegű gépet akkor azt a céget ne válaszd, ennyi. Én elutaltam előre az összeget iponnak gondolkodás nélkül majd bementem a boltba és két szó meg egy személyi igazolvány szám után elhoztam a gépet gond nélkül. Amiatt sem aggódok hogy a garanciával valami probléma legyen, már rég rossz ha azon aggódok hogy egy tiszta új konfiguráció mikor szarik be. A régi gépemben egy hd4850-es vidkari adta meg magát, annak is csak a ventilátora szart be 5 év után, de már szereztem egy 4870-es hűtést rá, hűtőpaszta meg idő kell és működni fog újra. :)

(#84476) membrandj válasza koko1238640 (#84474) üzenetére


membrandj
nagyúr

Kb árak, a proci lehet drágult, nem nézem naponta.
Ipon,pcx,google.

Kristof9094
Nagyon erőlteted ezt a minnél olcsóbb lap dolgot,de csak az általad felsorolt dolgok megérnek 2-3k-t szerintem.

De pl a b85m-re 2 db házventi köthető. Több pci slot. Hang kimenet optikai pl, több jack.

Értem én,hogy ez nem az amd,de ez olyan,hogy xy meg majd azzal jön,hogy végülis a GPS táp se rossz, nem egy codogen szint.
Ez az én személyes véleményem, nem kötelező elfogadni. Alapból h81m-hds-t írtam,de ha már rákérdez,hogy nem e járna jobban 2-3k-val drágábban más lappal, akkor az a válaszom,hogy DE, jobban járna,de ha nem futja, akkor nem lesz probléma a h81m-hds-el se.

B85m-hds-t én nem írtam.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84477) Kristof9094 válasza membrandj (#84476) üzenetére


Kristof9094
senior tag

"Nagyon erőlteted ezt a minnél olcsóbb lap dolgot,de csak az általad felsorolt dolgok megérnek 2-3k-t szerintem."

Akkor figyelmesebben kell olvasnod.

Senki nem erőltet semmit, csak amit leírtál az nem igaz. Én mindig írok H81, és B85 alternatívát is, így a kérdező eldönti, melyik a pénztárcájának megfelelő.

Ez nálad azzal egyenlő, hogy "illik" a B85. Miért illik?

Mert vannak rajta olyan csatlakozók, amibe lehet hogy soha semmi nem lesz dugva?
Mert bizonyíthatóan kevesebb a meghibásodás, vagy hosszabb az élettartam?

"Értem én,hogy ez nem az amd,de ez olyan,hogy xy meg majd azzal jön,hogy végülis a GPS táp se rossz, nem egy codogen szint."

A példa abszolúte rossz, ugyanis itt ténylegesen kimutatható/tapasztalható a minőségbeli különbség.

"Ez az én személyes véleményem, nem kötelező elfogadni."

Ismételten nem ezzel van a baj, hanem azzal, hogy amit leírsz, az nem igaz, vagy legalábbis légből kapott, nem bizonyítható. Ez pont olyan humbug mint az, hogy az Asrock szarabb mint más márka. Oké, hol a meghibásodási statisztika?

"Alapból h81m-hds-t írtam,de ha már rákérdez,hogy nem e járna jobban 2-3k-val drágábban más lappal, akkor az a válaszom,hogy DE..."

Ezzel egyetértek, csak te azt írtad, hogy "jobb minőségű", ami nem igaz.

Nem veled szemben akarok ezzel támadólag fellépni, csak tényleg olyan dolgokat írjunk le ami igaz is...

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#84478) membrandj válasza Kristof9094 (#84477) üzenetére


membrandj
nagyúr

"Ezzel egyetértek, csak te azt írtad, hogy "jobb minőségű", ami nem igaz."
Attól mert te ezeket nem tekinted jobb minőségnek,attól még azok. Az más kérdés,hogy ki mit használ ki.
Több pci,usb,sata, jobb hang, több hang kimement, optikai hang,több venti vezérlés.
Ezek mind 1 fokkal jobb minőséget képviselnek.

Igazából nem a b85m lett "jó", hanem a h81m-hds lett borzasztóan jól beárazva és felszerelve.
H61-nél még lényegesen nagyobb volt a különbség a b75-höz képest.

Nem nyúl mellé egyáltalán a h81m-hds-el,de továbbra is fenntartom a véleményem,hogy 2-3 ezer ft-al drágábban ezek " minőségibbek" . Ha a tartósságra, stb-re akarunk menni, akkor nyilván egy b85 vanguard a "jobb minőségű" lap.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84479) Kristof9094 válasza membrandj (#84478) üzenetére


Kristof9094
senior tag

""Ezzel egyetértek, csak te azt írtad, hogy "jobb minőségű", ami nem igaz."
Attól mert te ezeket nem tekinted jobb minőségnek,attól még azok. Az más kérdés,hogy ki mit használ ki.
Több pci,usb,sata, jobb hang, több hang kimement, optikai hang,több venti vezérlés.
Ezek mind 1 fokkal jobb minőséget képviselnek."

Nem vagy tisztában a "jobb minőség" fogalmával.

Egy autó nem attól lesz jobb minőségű, hogy 4 helyett 6 kereke van, hanem azért, mert jobb anyagból van pl.

"Igazából nem a b85m lett "jó", hanem a h81m-hds lett borzasztóan jól beárazva és felszerelve.
H61-nél még lényegesen nagyobb volt a különbség a b75-höz képest."

Teljesen igazad van!

"Nem nyúl mellé egyáltalán a h81m-hds-el,de továbbra is fenntartom a véleményem,hogy 2-3 ezer ft-al drágábban ezek " minőségibbek" . Ha a tartósságra, stb-re akarunk menni, akkor nyilván egy b85 vanguard a "jobb minőségű" lap."

Na akkor mégis csak tudod mit definiál a jobb minőség. Több gari, nagyobb élettartam, vagyis jobb alapanyagok. Attól, hogy 2-vel több a SATA, nem fogja tovább bírni, ergo nem jobb a minősége.

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#84480) Darkness1 válasza koko1238640 (#84467) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Az a baj, h a Witcher 3 gépigénye igen-igen magas lett és ez a pénz nem elég hozzá. Kérdés, h mennyire jogos, de ezt majd csak a megjelenés után látjuk majd.

The Witcher 3: Wild Hunt hivatalos gépigény.

No stress, no work Today!

(#84481) koko1238640 válasza Darkness1 (#84480) üzenetére


koko1238640
tag

OFF:

Witcheresek legalább reális gépigényt hoztak össze nem úgy mint GTA V-nél a Rockstar:

https://support.rockstargames.com/hc/en-us/articles/203428177-PC-System-Requirements-Grand-Theft-Auto-V

Kizárt dolog hogy azon az ajánlott vason fullon menjen a játék...anno GTA IVnél is így volt és még manapság sem képes fullon egy GTX 980 sem kicsikarni belőle a 60 fps-t olyan optimalizálatlan lett.

Ha pedig az a GTA V gépigény reális akkor le a kalappal a Rockstar előtt(nem mellesleg lehetséges mert a minimum gépigény kb. a prevgennel egyenlő, az ajánlott pedig a "nextgen"-el, vagyis inkább currentgennel a PS4el és Xbox One-nal)

(#84482) Blue meth


Blue meth
senior tag

Sziasztok!

WD 1TB-os winyóknál az EZEX végűt (blue) érdemes venni? Mert eddig az FZEX-et (black) akartam, de most nagyon jó árban van 15-ért a blue, a black viszont 22. Mennyivel járnék vele rosszabbul?

(#84483) Darkness1 válasza koko1238640 (#84481) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Az az igazán szimpatikus bennük, hogy a megjelenés után is dolgoznak a játékaikon. Az elején erős volt az 1 meg a 2 gépigénye is, az EE után mindkettőnél javult a helyzet. Mindenesetre a 3 alá erős vas kell, ha most a megjelenés után akarsz vele játszani, nincs mese.

No stress, no work Today!

(#84484) JegesEmber20 válasza Blue meth (#84482) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

EZEX tökéletes :) 95%-ban azt ajánlják itt nem véletlenül :)

(#84485) Blue meth válasza JegesEmber20 (#84484) üzenetére


Blue meth
senior tag

Hmm, csak most nézem, hogy FZEX-re 5 év gari van, EZEX-re csak 2. Azért nem mindegy szerintem. :) Igaz, 8k-val drágább is.
Ja még annyit hozzátennék, hogy adattárolásra kéne elsősorban, a win SSD-n lesz.

[ Szerkesztve ]

(#84486) .:Secur:. válasza Blue meth (#84485) üzenetére


.:Secur:.
tag

Tökéletesen megfelel neked a Blue, nekem is az van.

[ Szerkesztve ]

(#84487) birozoli7800 válasza Blue meth (#84485) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Ha lesz ssd bőven elég az exex!

(#84488) Frenky89


Frenky89
őstag

Van egy netezős, sorozatozós, filmezős gép:
ASRock M3A785GMH/128M
AMD Athlon II X2 245
4GB DDR3
Crucial M4 64GB
miegymás

Szerintem nem elég pörgős, pedig a fentiek nem is túl erőforrás igényes dolgok. Lehetne ezt úgy tuningolni, hogy legalább az SSD "erejét" jól át tudja adni? Pl. a klasszikus kombóval, amit itt szoktatok ajánlani:
ASRock H81M-HDS
Intel G3220

(#84489) zoli7903


zoli7903
csendes tag

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne gépet vásárolni.
1. Mire fogod használni a gépet?

Netezés, filmnézés és a Need for Speed széria valamelyik régi darabja is eldöcögjön rajta. Felbontás részletesség mindegy, csak lehessen játszogatni néha.

2. Mennyi a kereted rá?

75 - 80 ezer

Az alábbi konfigot már többször ajánlottátok. Az lenne a kérdésem, hogy a fenti kívánalmakat teljesíti-e? Az 1x4GB memória helyett nem lenne-e jobb a 2x2 GB?

Intel Pentium G3220 processzor
Asrock H81M-HDS alaplap
Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black HX316C10FB/4 memória
Western Digital WD5000AAKX
Cooler Master N300 NSE-300-KKN1
FSP 400W HEXA+ tápegység

(#84490) Balathruin válasza Blue meth (#84482) üzenetére


Balathruin
veterán

FZEX az rendszernek lenne jó vagy ha nagyon kell akkor talán kicsit gyorsabb a játékokhoz meg tovább is bírhatja.

(#84491) membrandj válasza Frenky89 (#84488) üzenetére


membrandj
nagyúr

Táp?
ok amúgy.

zoli7903
2x2GB-al valamivel jobb lenne,de 2 slotos a lap.. Ha fejleszteni akarsz, akkor szívás, mert adhatod el vagy vehetsz megint drágábban 2x2GB-ot.

Értelmes játékra nem alkalmas ez, oda legalább egy használt hd 7770 kellene.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84492) Frenky89 válasza membrandj (#84491) üzenetére


Frenky89
őstag

Egy pár éves FSP 350-60APN.

A G3220 HD Graphics-a hol lehet a jelenlegi integrált HD 4200-höz képest (számít-e ez ilyen felhasználásnál)? Illetve kell mellé az 1600-as RAM, vagy megelégszik az 1333-mal is?

(#84493) zoli7903 válasza membrandj (#84491) üzenetére


zoli7903
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

(#84494) Blue meth válasza Balathruin (#84490) üzenetére


Blue meth
senior tag

Értem. De szerinted/szerintetek megéri a felárat a black? Mert azért 8 ezer az nem kevés jelen esetben.

(#84495) Balathruin válasza Blue meth (#84494) üzenetére


Balathruin
veterán

SSD mellé nem fontos.

(#84496) ggbuffon1897 válasza Blue meth (#84494) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

ha nem másolsz lépten nyomon, illetve ahogy írtad lesz SSD is, akkor nem hiszem h Black kellene neked, max ha van rá kereted, akkor nyílván vedd azt

(#84497) imyourfriend válasza Blue meth (#84494) üzenetére


imyourfriend
őstag

Attól függ, ha el tudod viselni egy ütvefúró hangját amikor a gép megy akkor megéri, ha nem akkor nincs mit tenni venned kell egy greent. Én is így tettem, igaz nekem bad sectoros lett az 1tb black, de se aludni se pihenni nem tudtam mellette amikor meg dolgozott akkor még lehetetlenebb hangokat produkált az a hdd...

(#84498) Blue meth válasza imyourfriend (#84497) üzenetére


Blue meth
senior tag

Mármint a black hangos? Azt olvastam, hogy halk. Ellenben a blue-val. Mondjuk a mostani 20-as illetve 40-es Maxtoromhoz képest kussolni fog szerintem. :DD

(#84496) ggbuffon1897: Igazából átlagos használatra lesz, netezéshez (képek, zenék, filmek rátöltése), esetleg 1-2 játékot raknék rá. Eredetileg blacket akartam, úgy voltam vele, hogy jó pár évig legyen egy fasza gépem, egyszer belefér a drágább. Csak sajnos most már úgy állok, hogy eléggé ki kell centiznem a dolgokat, és most nem keveset tudnék spórolni ezen. Csak ugye minőségibb a black (hosszútávra tervezek), meg több garancia van rá. Viszont jóval drágább. Ezért vagyok nagy dilemmában. :O :F

(#84499) 4just1quest válasza membrandj (#84424) üzenetére


4just1quest
csendes tag

Processzor:
Intel Core i5-4590 processzor

44,279 Ft +áfa (56,234 Ft)

Alaplap:
Asrock H97M PRO4 alaplap

18,623 Ft +áfa (23,651 Ft)

Memória:
Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz HX318C9SRK2/8 memória

21,851 Ft +áfa (27,751 Ft)

SSD meghatjó:
Samsung 120GB EVO Basic MZ-75E120B/EU SSD meghajtó

20,108 Ft +áfa (25,537 Ft)

Videokártya:
Gigabyte GTX750 Ti 2GB DDR5 GV-N75TWF2BK-2GI videokártya

36,182 Ft +áfa (45,951 Ft)

Ház:
Zalman Z9 U3 fekete számítógép ház

14,564 Ft +áfa (18,496 Ft)

Monitor:
Samsung S22D300NY monitor

24,392 Ft +áfa (30,978 Ft)

Tápegység:
FSP 500W Hyper 500 tápegység

13,010 Ft +áfa (16,523 Ft)

Errol így mi a véleményed? Tudom, h még egy proci hűtő elférne, utólag pótolva lesz 1-2 hét múlva...

[ Szerkesztve ]

(#84500) Balathruin válasza imyourfriend (#84497) üzenetére


Balathruin
veterán

Kérlek ne írj hülyeséget.
FZEX közel sem olyan vészes mint a régebbi Blackek, beáldoztak egy kis elérési időt a hangért cserébe..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.