Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#84901) schray válasza minih (#84896) üzenetére


schray
tag

Szia!

Utólag RAM bővítésre várni nagyon kockázatos, 2x-esére nőtt az áruk egy év alatt és azóta is drágulnak. Én a saját gépembe 8Gb-ot raktam 21ért, egy szál modul, így csak single channelben megy (tehát lassabb, mint 2x4,) akármit meg nem tehetek mellé, mert azzal nem fog dualban együtt működni. Namost ugyanez a modul KÉT hónap alatt 26ra drágult - ha kapható egyáltalán, ritkán sajnos - és a DDR3 már nem lesz olcsóbb, mert "nyakunkon" a DDR4 és fokozatosan egyre kevesebb DDR3at fognak forgalmazni, egyre drágábban. Csak a RAM miatt meg nem akarok majd alaplapot/procit cserélni 1 év múlva. 4x4 modult nem akartam, mert elég szűkös a hely a hűtő alatt.

Nálam ha egyszerre fut PS és LR, megy egy chrome meg valami zenelejátszó, akkor 7,5Gb-ot simán megtölt és mióta ez a gépem van, úgy igazán nagy 20+ megapixeles smart layeres képekkel még nem is foglalkoztam (hozzá kell tenni, hogy a samsung ssd rapid módja is sokat lefoglal) szóval simán indokolt a 16Gb. Folyamatosan naplózom a processzorterhelést (i7-4771) és 60% fölé még sosem ment, a LR 1:1 előnézet generálásnál megnyomja az egyik magot, de a másik három talonban van. Annyi az előnye az fejlettebb procinak, hogy egyszerre mehet a LR exportálás és PS-ben a munka. Az i5 egy szálra vetített teljesítménye nem marad el drasztikusan az i7-től szóval inkább a multitaskingban gyengébb ezt pedig nem érzem olyan nagy kompromisszumnak, mintha figyelni kellene, hogy ne töltsd meg a ramot, meg folyton a merevlemezre cachel...

A Liquify szerintem a videókártyán múlik inkább szerintem.

Hasonló a gépünk amúgy, meg a tápegységet én is benéztem (EVGA G1 650W)

Nálad hogy alakulnak a cpu/ram terhelések?

LEDek: szoftver nem lesz hozzá, mert nincs hardveres felület, amin keresztül vezérelné. Talán a venti teljesítményének a leszabályozásával (ellenállást elé) vagy egy teljesítményszabályzóval ~5e egy 5,25"-ös előlapi

71% víz

(#84902) schray válasza membrandj (#84898) üzenetére


schray
tag

Nekem CNPS10X optima van, 1100RPM-en nagoyn halk (a táp túlkiabálja sajna) és Intel Burn test alatt 75fokig megy vele a proc (FD R4 házban, ami azért nem a szellőzés világbajnoka) szóval korrekt cucc szerintem. A 212-vel nincs tapasztalatom, de amikor a 10X-et vettem, néztem grafikonokat és egy leheletnyit jobbnak tűnt, meg olcsóbb is volt.

71% víz

(#84903) schray válasza minih (#84896) üzenetére


schray
tag

Jah, a monitorra akartam még írni: ugyanilyen monitorom van, csak egy éve még 67e volt. Tényleg nagyon jó, de ennyiért már elég erős egy három éves konstrukcióhoz és az eIPS panelhez képest. Szerintem egy újabb 60ezres IPS-ből is ki lehet hozni hasonló minőséget kalibrálással. :/

71% víz

(#84904) rendzso


rendzso
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ismerős szeretne összerakni magának egy új gépet, általános felhasználásra. (net, film, office ilyesmi, semmi extra, a HD film ne akadjon gondolom bele fér) Én valami AMD-s APU-ra gondoltam neki, szerintem megfelelő lenne erre a célra, de nagyon nem vagyok otthon ebben a körben. Gépházon, és perifériákon kívül minden kellene, a legminimálisabb költségeken. Keretet nem mondott.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#84905) kgb12


kgb12
csendes tag

Sziasztok!

-Asrock H97 Pro4 ( még nem végleges, alternatívákat szívesen várok h97-es lapokra)
- Intel Core i5-4590 3.3GHz BOX (s1150)
- SAPPHIRE R9 270X 2GB GDDR5 OC with Boost
- Corsair Vengeance DDR-3 8GB/1600 LP
- Chieftec 500W OEM (CTG-500-80P)
- 1TB vinyó
- 120GB SSD
- Zalman Z5

Mi a véleményetek erről a konfigról? Jó ez így?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#84906) DR|FTK|NG válasza rendzso (#84904) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Elég erre egy Intel is, az is elviszi az IGP-jével a FullHD filmeket.

G1820 ~ 9k
ASRock H81M-HDS, Asus H81M-A ~ 13-14k
4GB(1×4GB, szóval nem kit) DDR3 RAM, pl HyperX Fury ~ 11k
WD Blue 500GB AAKX/1TB EZEX ~ 12-15k
FSP 350-60APN(felső táposba)/FSP Hexa+ 400(alsó táposba is) ~ 9-11k
Összesen: 55-58k

Használtan:
-G1620 ~ 7k
-H61-es lap, lehetőleg nem lutri ~ 7k
-4GB DDR3 RAM ~ 7k
-SATA HDD ~ 5k
-Seasonic SS-300TFX(egy kicsit "moddolgatni" kell, de a gyorskötöző is megteszi :DDD ), FSP 350 ~ 3-5k
Összesen: 29-31k(+ sokkal drágább postaköltség)

Ha a ház régi, vacak, venti nélküli, akkor lecserélném.

(#84907) rendzso válasza DR|FTK|NG (#84906) üzenetére


rendzso
tag

Köszi a gyors választ! AMD-ből se jön ki olcsóbban akkor?

(#84908) membrandj válasza kgb12 (#84905) üzenetére


membrandj
nagyúr

Asrock h97m pro4, giga h97m-d3h.
CTG-500 mehet,de oem-hez nem jár hűtő, csak box-ra, erre figyelj.
Z5-öt nem ismerem. Zalman z9, cm n300?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84909) DR|FTK|NG válasza rendzso (#84907) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

AMD-nél csak az FM2 jöhetne szóba, de nem hiszem, hogy megérné az ismerősödnek. Oda illene egy normális hűtő(pl Deepcool Gammaxx 200, ez kb 4k), nehezebben bővíthető(pl ott az ilyen árban levő lapokon tudtommal nincsen USB 3.0, meg hát a legerősebb FM2-es proci is kb i3 szint :DDD ), CPU erőben gyengébb, IGP erőben jobb(játékokra egyik sem elég, netezésre "túl sok" az, amit az APU nyújt).

Én az AMD APU-kat(azokat, amik most kaphatóak) extra kis méretű ITX-es gépekben tudnák elképzelni, ahol nincs DVGA-nak hely, viszont kell a combos IGP.


membrandj(#84908)
Zalman Z5 teszt(asszem a sima és a Plus között nincs sok különbség, csak pár extrában van): [link]
És így szellőzik(5. a 110-ből): [link]

Én úgy tudom, hogy max 158mm-es hűtő fér bele, az egyik nap szó volt róla a Milyen házat vegyek? topicban.

[ Szerkesztve ]

(#84910) kgb12 válasza membrandj (#84908) üzenetére


kgb12
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Rendben arra figyelek. Zalman Z5-ről pozitív dolgokat olvastam.
Asrock lap megbízható?

(#84911) Krajoka88


Krajoka88
újonc

Sziasztok,

Szeretnék egy komplett asztali gépet venni.
Lehet akár már előre összerakott, de ha valaki tud segíteni az összeállításban, akkor nekem az összeválogatott megoldás is szóba jöhet.

-Elsősorban játékra használnám a gépet.
-Jelenleg egy 24" Samsung Full HD monitorral rendelkezem és természetesen minden egyéb kiegészítővel. Egér, hangfal stb...

Körülbelül 300.000-350.000 Ft-ot szánnék rá.

A VGA-tól és a monitortól függően, mindig max felbontásom játszottam az eddigi gépeimmel.

Amennyiben valaki tudna segíteni, azt megköszönném. Sok fórumot olvasgattam már és a vita mindig azon megy, hogy AMD, vagy Intel, illetve AMD, vagy Geforce.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#84912) schray válasza Krajoka88 (#84911) üzenetére


schray
tag

Szia!

Ha intel/nvidia mellett döntesz és nem tuningolsz+léghűtés, akkor valami ilyesmit vennék a helyedben:
Asus H97Plus
i5-4690 (vagy *K, de akkor egy jobb hűtés és jól szellőző ház is dukál... játék szempontjából előrébb nem leszel vele most még)
HyperX 8Gb 1600Mhz CL9 (jó kérdés, hogy hány évig érik be még a játékok 8Gb-al és mikor akarsz legközelebb alaplapot venni. Viszont játékhoz JELENLEG bőven elég, a 16Gb overkill lenne)
EVGA GTX970 4Gb ACX (vagy egy másik 970GTX Asus STRIX, vagy Gigabyte, vagy MSI, vagy amelyik szimpatikusabb)
WD Black 500Gb (ez elég gyors, töltőképernyőknek jót tesz, de ebben az árban lehet kapni 1-2Tb-os Blue-t vagy Greent is)
Samsung 850EVO 120Gb (ehelyett lehet kisebb vagy a lassabb 840EVO és akkor egy picit olcsóbb)
Corsair Graphite 230T (vagy ami tetszik, szellőzzön jól és legyen benne porszűrő, a ház-topicban olvashatsz sok javaslatot)
XFX Pro 650W modular (vagy más 600W környékén, FSP, BeQuiet, EVGA - de nem a G1! - Corsair, Seasonic márkákból, kérdezz körbe a táp-topicban)

71% víz

(#84913) membrandj válasza DR|FTK|NG (#84909) üzenetére


membrandj
nagyúr

VGA-ra tippeltem,hogy nem fér bele nagy, de a képeket elnézve, ez nem probléma.

kgb12
Ha nem lenne megbízható, akkor írnánk szerinted?:D Hibás példány persze mindenből van.
Asus-tól Gigabyte-ig bezárólag,mindenki gyárt " selejtet".

Krajoka88
i5-4590 ~ 52k
asrock h97 performance fatality ~ 28k
cm hyper 212 evo ~10k
2x4GB ddr3 hyper x fury 1600 mhz, vagy corsair LP vagy kingston PNP ~ 25k
ezex 1TB wd blue ~16k
120GB ssd samsung pl ~ 22k
gtx 970 msi gamni vagy asus strix ~ 120k
zalman z9, corsair 200R, fractal design core 3500 ~ 16-25k
fsp raider 550 , xfx 550 ~ 17k
~306-315k.
GIGA 970 is mehet,de akkor a zalman ház kizárva, mert abba nem fér bele.
i7-4790 is mehet, ha futja.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84914) zolee06 válasza DR|FTK|NG (#84909) üzenetére


zolee06
tag

Az a baj hogy kifutott termék már a Zalman Z5 PLUS !! Néztem én is,ilyet akartam rendelni, de nem találtam !!!

VGA 330mm fér el benne!! :W :W

[ Szerkesztve ]

I7-4770 CPU 3.40Ghz 2*8-2*4gb Ram Geforce GTX970 Epic: Zotyius

(#84915) Bass


Bass
addikt

Sziasztok,anyukam athlon 2000xp gepenek ereje a veget jarja es szeretnek neki valami uj alaplapot procit es ket giga ramot venni. Valami olcso alaplap kellene amin van meg ata csati(a regi 80-s vinyo miatt) , affele irodai gep lenne (integralt vga) youtube, filmek, face ennyi semmi extra. Melyik olcso alaplapot erdemes megvenni a kombora max 25-t szannek.Eleg sok 10-11000ft koruli cpu talalhato de hogy melyiket erdemes??? Koszonom

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#84916) membrandj válasza Bass (#84915) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nincs már ide csatis lap, az egész konfigot cserélned kell, gondolom a táp is vele egy idős, tehát az is már lutri.

Használtan:
celeron 1610 ~ 6k
h61 lap ~ 6k
satás hdd ~ 6k
4GB ddr3 ram ~ 7k
fsp 350 60 apn, fsp hexa 400W ~ 4-6k
Ez az alja, egyesével össze kell válogatnod.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84917) acel41


acel41
újonc

Sziasztok!
Elsősorban játékra szeretném összeállítani a gépet, de nem az ultra high beállítás van becélozva.
Ami megvan: Acer X203H 20" TFT monitor 1600x900
Cooler Master Elite Power 500 W
valami 250-es HDD, de SSD-t mindenképpen intézek bele
illetve nagy ATX-es ház

Mi a véleményetek erről az összeállításról? (szeretném majd még bővíteni)
Asrock Z97M Anniversary
Intel Core i3 4160
ATI Radeon R7 260x 2GD5
CRUCIAL 8GB Ballistix Sport DDR3 1600MHz CL9 KIT

Pénzem ezekre van, de ha valami hatalmas különbséget el lehet érni pár ezer forinttal, akkor mindenképpen megoldom.
Köszi ;]

[ Szerkesztve ]

(#84918) danielsos2


danielsos2
csendes tag

Ismételten az ismerősömnek teszek szívességet ezzel a kérdéssel. Ezen a számítógépen futna a FIFA 15, a Call of Duty (Advanced Warfare) és az ezekhez hasonló újabb játékok? Én abszolút laikus vagyok a témában – sajnos nem értek a hardverekhez.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

(#84919) membrandj válasza acel41 (#84917) üzenetére


membrandj
nagyúr

Borzasztó, z97,de abból is a legfapadosabb.
Nem húzható proci, aminek semmi értelme z97 mellett.
260x-ből sok a hibás, 2GB-ot nem igazán használja ki.

i5-4440
asrock b85m, asrock b85m pro4
1x4GB ddr3 ram, majd később fejleszted.
gtx 750 Ti 2GB vagy r9 270.

danielsos2
Lap tápellátása nem jó, hűtő alig jobb a gyárinál, nem igazán jó.Táp se, hiába 600W.

i5-4440
asrock b85m
1x4GB ddr3 ram
gtx 750 Ti 2GB
ezex 1TB wd blue
cm n300
fsp hexa+ 400W

Ezt rakd össze.
pcx, ipon.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84920) baggio0326


baggio0326
csendes tag

sziasztok!

A korábbi hozzászólások alapján állítottam össze az alábbi konfigurációt, kérlek nézzétek azért át valóban jó e így? ha igen, akkor ez maradna a végleges.

Intel Core i5-4440
ASRock B85M Pro4
Kingston 8GB DDR3 1600MHz HyperX Fury piros HX316C10FR/8
ASUS ENGTX750 Ti 2GB 128bit DDR5 PCI-E GTX750TI-PH-2GD5
FSP 400W HEXA+ tápegység
Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 WD10EZEX
Samsung SH-118BB
Cooler Master N300 NSE-300-KKN1

köszönöm!

(#84921) membrandj válasza baggio0326 (#84920) üzenetére


membrandj
nagyúr

Vga-t linkeld még be, azt megnézem. EN nem tudom,hogy mit keres a leírásában. A bolt linkét add, ahol vennéd.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84922) acel41 válasza membrandj (#84919) üzenetére


acel41
újonc

Köszi :)

(#84923) schray válasza baggio0326 (#84920) üzenetére


schray
tag

2x4Gb-os memóriamodult vegyél, dual channelben gyorsabban működnek, amit kinéztél úgy látom egy modul

71% víz

(#84924) baggio0326 válasza membrandj (#84921) üzenetére


baggio0326
csendes tag

http://www.aqua.hu/asus-geforce-gtx750ti-ph-2gd5-2gb-ajandek-36000-huf-jatekbonusz-274571.html

(#84925) Krajoka88 válasza schray (#84912) üzenetére


Krajoka88
újonc

Szia!

Köszönöm a felvilágosítást. Sajnos ennyire nem vagyok otthon a témában, így az általad leírtak egy része kissé kínai :D. Próbálom kibogozni.
Nálam az első eldöntendő kérdés az a proci-VGA párosítás. Ahogy látom Te az Intel mellett tetted le a voksod.
AMD-ben ezek a 6-8 magos procik is jók, vagy nem tudnak annyit, amennyit írnak róluk sok helyen?
Illetve mi a véleményed egy intel proci-AMD kártya párosításról? Mondjuk R9 290X, vagy ennél jobb AMD-s VGA-ról?

[ Szerkesztve ]

(#84926) Balathruin válasza Krajoka88 (#84925) üzenetére


Balathruin
veterán

Ne hallgass rá, DC csak integrált videokártyánál számít.

schray: 750 Ti mellett meg sem érzed a Dual Channelt. :N

(#84927) schray válasza Krajoka88 (#84925) üzenetére


schray
tag

Megvallom őszintén, én mindig is intel-nvidia párti voltam, AMD oldalhoz kevésbé értek és csak hallomásból ismerem, vitát meg nem akarok kirobbantani. Jellemzően az AMD cuccok magasabb órajeleken üzemelnek, ami miatt azonos áron, egy picivel nagyobb teljesítményt tudnak kicsikarni belőle, de nagyobb hőfok és fogyasztás árán, aminek a stabilitásra is van hatása (negatívan,ha nem ismered elég jól a rendszert). Az AMD videókártyák driverei sem a legjobbak (ahogy hallom) ez pedig elképesztően sokat jelent, egy új kártyánál egy friss driver +20% teljesítménynövekedést is okozhat néha az aktuális játékoknál. Én azt mondom ez ízlés kérdése, a különbségek nem olyan nagyok, mint leírva hangzanak. De majd valaki, akinek mindkét rendszerrel több tapasztalata van, mindjárt kijavít. :)

Vannak területek, ahol kétségkívül az intel vagy az nvidia nyerő, de az is tény, hogy sok témában az AMD jobb. A Crossfire (több videókártyás rendszer) egyszerűbben működik, mint az SLI, az olcsóbb amd APU-kra (processzor+integrált videókártya), meg nincs az intelnek nincs normális alternatívája.

A 6-8 magnak viszont személy szerint nem látom sok értelmét. Nekem 4 magos i7-van, magonként két logikai szállal (effektíve 8 szál) és azt látom, hogy mindig egy mag dolgozik igazán, az is 50%-nál feljebb ritkán megy. Ennek szoftveres oldalon van az oka, egyszerűen nem tudják még jól kihasználni a játékok és a programok a többszálas procikat. Játéknál kifejezetten sokat számít az egy magra jutó teljesítmény, ezért az i5 a legjobb erre a célra. Négy mag, egy-egy szál, játékban képes arra, amire a legerősebb i7-esek, de szinte fele áron. Ez lehet a jövőben változni fog és tényleg kelleni fog az i7, de csak szépen lassan. Amúgy egy Pentium G3258 is kihajt egy GTX780-at állítólag (vannak vad tesztek az interneten) csak nyilván nem csupán grafikából áll egy játék, amint mást is kell számolni, már kevés lesz. A lényeg, hogy az i5 manapság bőven elég, a videókártyán vérzik el a dolog szinte mindig.

Az R9 290X többet fogyaszt, melegebb és gyengébb, mint a GTX970.

71% víz

(#84928) schray válasza Balathruin (#84926) üzenetére


schray
tag

Ne hallgass rá, DC csak integrált videokártyánál számít.

Ez CSAK játékoknál igaz.

A választ rossz embernek címezted, én nem neki írtam a dual channelt, akinek írtál ott 970GTX-ről van szó.

71% víz

(#84929) membrandj válasza baggio0326 (#84924) üzenetére


membrandj
nagyúr

Hm,hát ez valami alap ventis, ennyiért máshol rendes hűtéses van. pcx,ipon pl?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84930) baggio0326 válasza membrandj (#84929) üzenetére


baggio0326
csendes tag

szerintem ugyanez van pcx-nél is kicsit drágábban.

https://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=60337

esetleg tudnál linkelni, hogy te mire is gondolsz pontosan?

köszi

(#84931) qnadam válasza membrandj (#84838) üzenetére


qnadam
veterán

:R

akkor inkább úgy kérdezem, hogy mibe kerülne egy mostanihoz hasonló teljesítményű lap+proci+ház, és mik lennének azok? egyáltalán érdemesebb újabb generációt nézni, vagy tökmindegy? :)

köszi!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84932) Headless válasza baggio0326 (#84930) üzenetére


Headless
őstag

Amit te néztél ki az kis házakba való.
Asus GTX750 TI

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#84933) kerekfej válasza schray (#84928) üzenetére


kerekfej
addikt

Talán olyan 3-5% teljesítmény többletet jelent általában AMD oldalon.

(#84934) schray válasza kerekfej (#84933) üzenetére


schray
tag

De ti csak a grafikai műveletekről beszéltek, nyilván ha a gpu-nak van fedélzeti memóriája, akkor a 3D-nél nem számítanak a RAM tulajdonságai, mert nem azt használja. De kismillió program van még, ami a processzornak ad feladatot és olyankor tökmindegy milyen videókártya van a gépben. Még a képszerkesztő szoftverek is főleg a rendszermemóriába tárolnak inkább mostanában. És mennyi az árkülönbség most, 2ezer forint? Simán megéri.

71% víz

(#84935) Nazara válasza membrandj (#84883) üzenetére


Nazara
őstag

+ (#84885) Coolmat: Köszi a választ srácok!

Nézelődtem a javasoltaknak megfelelően, akkor az AMD-s részt elvetettem prociban.
Viszont csak lecserélném az alaplapot, mert nem mindegyik USB működik már rajta, plusz jó lenne némi további időtállóság is, és akkor nem kell hozzányúlnom vagy 5 évig. Ahogy figyeltem H81-es lapok vannak aprón 11-12 körül újonnan. Tekintetbe véve, hogy anno is a legolcsóbb lapot választottam (H61, Asrock) és panaszom nincs rá, igy most is efelé tekintgetnék, hiszen semmiféle igényem nincsen vele szembe, nem tuningolok, csak berakom a procit és az egyéb komponenseket, és működjön. Ennek fényében két Asrock és egy Asus alaplapot néztem ki, sorrendben 11.5, 12.5, 14K-ért.

Van valami előnye napi használatban, ha ezeknél drágább chipsetes lapot választ az ember?

A hangkártyámat (Asus Xonar Dx) ezek tudják majd fogadni egy VGA-val karöltve?

Persze az alap kérdés, hogy egy i5-3470S procihoz képest (40K) megér-e egy i5 4440 8,5K plusz költséget? Az új lapok (H61 vs. H81) árban hasonló áron mozognak.

VGA: előbb találjam ki a proci részt, aztán kiderül ez is.

:R

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#84936) baggio0326 válasza Headless (#84932) üzenetére


baggio0326
csendes tag

amit belinkeltél az kell nekem? az nem probléma akkor, hogy az alaplap micro atx? a jobb hűtés miatt választottam a nagyobb házat.

(#84937) Pete55555 válasza Nazara (#84935) üzenetére


Pete55555
addikt

Én a jobbik ASRockot venném a helyedben. Nem túl drága, és azon van előlapi usb3.0 kivezetés, az olcsóbbikon nincs.
Szerencséd, hogy pci-e-s a hangkártyád, így azt fogadja a két ASRock lap is. Ha PCI-s lenne, akkor csak az asus jöhetne szóba.

Persze az alap kérdés, hogy egy i5-3470S procihoz képest (40K) megér-e egy i5 4440 8,5K plusz költséget?
Meg hát :K

...Szeretem leracsniztatni...

(#84938) Headless válasza baggio0326 (#84936) üzenetére


Headless
őstag

Ha asus-t szeretnél akkor igen az. Csatlakozója ugyanaz az atx és matx lapon is. Csak amit te linkeltél az le van kicsinyítve, hogy beférjen a kis házakba de az n300-ba simán belefér, amit linkeltem. De van még MSI, meg gigabyte is. N300-as házba gyártó szerint 320 mm-es VGA fér bele, ezt 750ti-k nem lèpik át.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#84939) baggio0326 válasza Headless (#84938) üzenetére


baggio0326
csendes tag

köszi!

(#84940) kwzatz válasza baggio0326 (#84939) üzenetére


kwzatz
őstag

Most, hogy napról napra erősödik a forint, gyorsan rádobtak 15 ezret az i5 4440-re... Remélem csak valami tévedés, mert lassacskán rendelni akartam. Vártam, hogy az erősödő forint miatt picit lejjebb menjenek az árak, erre tessék. :D (mellé meg ki van írva, hogy régi ár 68.000 Ft, nc)

[ Szerkesztve ]

(#84941) bunygyi válasza kwzatz (#84940) üzenetére


bunygyi
tag

[link] miért is?

[ Szerkesztve ]

(#84942) #22794496


#22794496
törölt tag

Megjött karácsonyra az itt ajánlott konfig, de az Asrock b85m Pro 4 hibás volt, most a PCX azt mondta, "ebből az alaplapból átlagon felüli mennyiség érkezik vissza, így feltételezhető, hogy az adott széria hibás", gondoljam meg, esetleg vegyek mást.

1. Tudunk erről valamit?

2. Mit tanácsoltok?

- Kérjek másik példányt ugyanebből?
- Kérjek Asrock b85m-et, de nem Pro 4-et?
- Vagy?

Köszi!

Fasza, húsvétra meglesz a gép a gyereknek...

i5-4440 3.1GHz LGA1150 ~ 45k
Asrock b85m (Pro 4) - 15e
1x4GB ddr3 kingston hyperx fury ~ 11k
TwinFroz gtx 750 ti 2GB - 43k"
WD blue ezex 1TB ~14k
fsp hexa+ 400W ~11k
Samsung 840 EVO 120GB SATA3 2,5" - 20k
Zalman Z9 - 16k"

(#84943) membrandj válasza qnadam (#84931) üzenetére


membrandj
nagyúr

i5-4440 ~ 50k + itx b85 lap ~ 20-25k + normális itx ház 15-20k és nem lenne sokkal erősebb a mostanidnál.
Ez az új. ( ASROCK H81M-ITX,bár ahogy nézem EZ most 23k, ASROCK B85M-ITX ~ 30k, wtf? Baromira drágák lettek ezek is. )

Vagy nézel egy b75 itx lapot a meglévő procid alá, esetleg használtan + itx ház szintén.
Mondjuk ezzel az a baj,hogy itx házat+ lapot nem sokan árulnak használtan..

Nazara
Emeletileg nincs hátránya,de én nem ezen a 3 ezren spórolnék kb.
Asrock b85m pl. Asrock b85m pro4, giga b85m-d3h, akár használtan.

Ha marad a h81. Asrock h81m-hds, Asus h81m-a.

Ha viszont hangkártya is bejön, akkor az olcsó h81 lapok kapásból kiesnek, mert nem fér be a vga mellé vagy alapból kevés a slot.

Így tehát asrock b85m pro4 alá nem mennék.

3470S-t nehogy vegyél, az butított verzió.
Szó se volt róla, nem véletlen.

tetutso
Te vagy az első,aki ide ír.
Asrock b85m, gigabyte b85m-d3h,mondjuk én lehet gigát kérnék ez esetben.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84944) kwzatz válasza bunygyi (#84941) üzenetére


kwzatz
őstag

PCX-en néztem. És amúgy meg wow. Ez mennyire megbízható webshop?

(#84945) membrandj válasza kwzatz (#84944) üzenetére


membrandj
nagyúr

Kérd utánvéttel és kiderül,de gyanítom,hogy elírás vagy kapsz majd levelet,hogy sajnos nincs készlet.

Pcx-en az i5-4440 65 ezer ft. :D Gondolom egy darabjuk nincs már, ezért felverték az árát,hogy vigyék a többit inkább.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84946) deadelon válasza membrandj (#84943) üzenetére


deadelon
aktív tag

egy i5 3470s mitől butított,hogy a kezdő órajele 2.9-3.6 ghz?vagy másban is különbözik egy sima 3470-től?

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#84947) membrandj válasza deadelon (#84946) üzenetére


membrandj
nagyúr

Logikusan gondold végig. Ha valami kevesebbet fogyaszt, akkor az kisebb teljesítményere is képes.
1-2 éve alaki belinkelte már, az első és a 2. mag megy normális órajelen,de a harmadik, negyedik már csökkentett órajelen, így jön ki a kisebb fogyasztás.

Ha a 3470s ugyan azt tudnád teljesítményben, kisebb fogyasztás mellett,mint a sima 3470, akkor értelmetlenné válnának az s nélküli procik..

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#84948) Nazara válasza Pete55555 (#84937) üzenetére


Nazara
őstag

Akkor marad az i5-4440, ha minden jól megy.

(#84943) membrandj: Nézek egyet a javasolt B85-ös lapok közül.

:R

[ Szerkesztve ]

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#84949) krysztyan válasza kwzatz (#84944) üzenetére


krysztyan
tag

Garancia: 36 hónap
52,573 Ft 1-2 munkanap Régi ár: 55,202 Ft

Nálam ezt írja a pcx oldalán. :F

"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot"

(#84950) Pete55555 válasza Nazara (#84948) üzenetére


Pete55555
addikt

B85: Sokáig ne nézegess. Giga B85M-D3H vagy ASRock B85M Pro4
Azért ezt a boltot linkelem, mert pl iponban 20k a giga, és az asrock is.
A hangkártyád egyébként befér a videokártya mellé, csak félig eltakarja a ventilátorokat. Egy 750Ti-nél pl ez nemhiszem, hogy gondot jelentene, az nem melegszik nagyon.
De egy B85 lapban távolabb tudod rakni 1 slotnyival a kártyát, így jobb/halkabb lesz a VGA hűtése.

...Szeretem leracsniztatni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.