Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) tom_tol válasza golya87 (#31550) üzenetére


tom_tol
addikt

Nekem átlag 3 óra. Ha jól emlékszem volt már valakinek sokkal több is, de nincs köze a NiceHash-hoz.

(#31552) Tamás9x válasza default. (#31547) üzenetére


Tamás9x
őstag

Sajna ennyire nem vagyok jártas a szakmában, még én is tanuom, van kapacitiv és induktív terhelés a lakásban, és a fogyazstók is változnak nem megy minden egyszerre, így egy leselejtezett UPS jobb megoldás akár akarjuk akár nem ez van :) [link]
[link]
Ez nem hiszem, hogy eviselheteten ár lenne.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#31553) aleister válasza Tamás9x (#31542) üzenetére


aleister
veterán

Nájsz! :R
Jó kis ajtónyitó. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#31554) melkah


melkah
tag

Nicehas-nel ti hogyan szoktatok huzni a kartyakat ? En eddig csak ethasht es equihast csakanyoztam nvidiaval, de az nem teljesen kerek, hogy a nicehash program kepes huzni a kartyakat mint ahogy claymore-ban lehet az amd-t parameterezni, vagy ilyet nem tud ? Tenyelg tobb btc-t kapar ossze osszesen, mint ha mondjuk a whattomine szerinti legjobbak kozotti nem egy percig felkapott coint turnank vele ?

(#31555) szazbolha válasza melkah (#31554) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem a methodnak megfelelően kéne beállítani a kártyát. Ez szinte mindig a power limit csökkentésével jár, mindig +Mem és az változó, hogy + vagy - GPU. A defaulthoz képest egy jó beállítás akár 10-20%-al több profitot is termelhet.
Nicehash esetében valamelyik claymore átállítja a VGA-t. Ezért (is) kezdtem el hanyagolni. Az EWBF viszont nem. Így aztán elég unhatékony lesz a váltogatás.

Az lett a megoldás, hogy a beállításokban csak 1 féle methodot engedélyezek és manuálisan állítom be a VGA-t.

(#31556) madpapa válasza szazbolha (#31555) üzenetére


madpapa
senior tag

Igen, én is ezt az elvet követem AMD kártyák esetén a cryptonight és ethash algo váltásnál. Bár érdekes módon, nem tud váltani a kettő között. Illetve a Claymore elindul, az sgminer pedig folyamatosan újraindul és nem bányászik. Ezért is csak egy algot engedélyezek. Meg ahogy néztem hiába a whattomineon hogy jobb az ethash, itt bizony ( Nicehash ) kőkeményen a cryptonight jött ki profitábilisabbnak.

(#31557) mepet válasza aleister (#31553) üzenetére


mepet
addikt

Ajtókitámasztóra gondoltál? :)

(#31558) abrakadabra9


abrakadabra9
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek. Én nem rég vettem egy geforce 1050 ti videókarit és szeretném munkára fogni de csak 350 kH/s al dolgozik és nem értem miért. A különböző oldalakon azt írják, hogy ő ~10 MH/s ra képes és nem értem, hogy mi lehet a baj?
Tudnátok segíteni mi lehet a baj? (win 10, easyminer)

(#31559) kem válasza JohnyBlue (#31528) üzenetére


kem
addikt

Fent van a legfrissebb CUDA. Valami nagyon nem oke az egesszel, mar tobb modot is probaltam. Lehet inkabb feladom ez a linux magamnakcompilolos megoldas egy rakas talicska.

Köszi!

(#31560) shteer válasza abrakadabra9 (#31558) üzenetére


shteer
titán

Claymore 10-et engedd rá

Az a 10 inkább 12 alapon és 14-15 tuninggal

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#31561) tom120514 válasza abrakadabra9 (#31558) üzenetére


tom120514
őstag

Creators Update fent van a gépeden? Ethash-en ennyi?

Never go full retard.

(#31562) abrakadabra9


abrakadabra9
csendes tag

Szia épp a claymore-t próbálom beállítani. Majd tesztelek és utána írok mi történt? A Creators Update nem tudom fent van-e. Tegnap raktam fel a win 10 et. A legfrissebbet. Szóval gondolom fent van. Minden driver új.

Ahogy jut rá időm megnézem. Most épp polonix szivat. Igyekszem mindent beállítani rendesen, legalább egy teszt erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#31563) Qrcy


Qrcy
csendes tag

Ez lehet jó lesz bankkártya helyett:
https://blog.payza.com/payza-updates/announcements/buy-altcoins-payza-introducing-altcoin-withdrawals/

Qrcy

(#31564) tom120514 válasza abrakadabra9 (#31562) üzenetére


tom120514
őstag

FYI [link]

Szintén csak FYI, nem javaslat, csak tapasztalat: Poloniex barátomnak csak gondot okozott, eltűnt az utalás és meglett ugyan hetek múlva, addig kb. semmit nem mondtak vagy segítettek, eljöttünk onnan.

Never go full retard.

(#31565) lafaty80


lafaty80
őstag

Egy kis segítség (illetve magam részéről nagy segítség) kellene olyantól, aki etherminer-t használ ethereum wallet-tel. (most értem el az első payout-ot, de a továbbnál most megakadtam). Lehet pü-is nem szeretném a topik-ot szemetelni a hülyébbnél is hülyébb kérdésekkel :R

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#31566) tom120514


tom120514
őstag

Lenne valaki olyan jó és csinálna cgminer start.batot nekem és átdobná emailben pl. (xtom@freemail.hu)?

Esküszöm csináltam már többféle minerhez de ez nem akar indulni, megőrülök :)

STRATUM: stratum+tcp://poly.suprnova.cc
PORT: 7935
Username: Weblogin.Worker
Password: Worker Password

Nagyon köszönöm előre is!

Never go full retard.

(#31567) Qrcy válasza Qrcy (#31563) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Ahogy nézem nem is fogadják már el szinte sehol :O régen 2-3 éve még pörgött a cucc.

Qrcy

(#31568) BandiT85


BandiT85
aktív tag

Sziasztok!

Nicehash-nak van valamilyen rendszer követelménye? Eddig csak Zcash-t bányásztam a rigemmel, kipróbáltam nicehash-t, de bizonyos algo-nál kidob, és újraindul a miner. A gép egy g4400-as proci 4 gb rammal, ami hajt 6 db 1070-est. Lapozófájlt 200-20000mb-ra állítottam, és így is. Valami ötlete lenne valakinek? :U

(#31569) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

A hardveres wallet (Ledger) által generált 24 szavas seed alapján akartam kipróbálni a wallet visszaállítását Parityben (szoftveres ETH wallet), de miután megadtam a 24 szót (alaposan írtam fel és vissza, biztos nem írtam el), egy másik üres account állt helyre. :Y

Amikor Parityben hozol létre walletet, az alapból 12 szót ír ki. Ezek a megoldások nem kompatibilisek egymással? Úgy tudtam ez egy szabványos protokoll (BIP39/BIP44) alapján megy. Hogy tudnám ezt letesztelni, hogy a létrehozott walletemet később ez alapján vissza tudom állítani? (Azon kívül, hogy a hardveres walletet resetelem és ott próbálom ki. Pont azt akartam kipróbálni, hogy más wallettel is működik.)

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#31570) techie_guy válasza Sidorovich (#31569) üzenetére


techie_guy
tag

A protokoll lehet, hogy szabványos, de hogy tudnál visszaállítani egy szoftveres ETH walleten egy olyan walletet, ami ETH mellet Bitcoint és egyebet is tárolhat?

(#31571) varmi2


varmi2
nagyúr

Ismertek olyan programot vagy appot, ami időnként egy pár wallet címet leellenőriz, és mutatja a növekedést?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31572) Sidorovich válasza techie_guy (#31570) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Mivel lehet visszaállítani akkor? Csak ugyanilyen hardveres walleten? Vagy más típusún is? Szoftveresből nincs ilyen? :)

Bocsi, ez a 24 szavas seed megoldás még kicsit új nekem. :R

Azt gondoltam, ennek az a lényege, hogy wallettől független szabvány és így bármilyen más walleten is visszaállíthatom így. Parityben legalább az ETH részét.

[ Szerkesztve ]

(#31573) abrakadabra9


abrakadabra9
csendes tag

Köszönöm sikerült megoldani. A szoftver volt a ludas, a claymore megoldotta. Közben sokat tanultam is. :)
Köszönöm mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#31574) szazbolha válasza abrakadabra9 (#31573) üzenetére


szazbolha
addikt

Hogyan? Engem is érdekelne.

(#31575) techie_guy válasza Sidorovich (#31572) üzenetére


techie_guy
tag

Ja nekem is új még, ma jött épp meg az enyém is. Elsőre inkompatibilisnek tűnt, amit írtál, de kis keresgélés után találtam egy leírást, ami alapján szerintem meg tudod csinálni: Restoring your Ethers (ETH or ETC) without a Ledger Nano S

(#31576) Sidorovich válasza techie_guy (#31575) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Kipróbáltam, működik. Köszönöm a tippet! :R

(#31577) Reggie0 válasza varmi2 (#31571) üzenetére


Reggie0
félisten

blockchain.info?

(#31578) haxiboy válasza golya87 (#31532) üzenetére


haxiboy
veterán

De igen, de még erősen pre alpha állapotú.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31579) outdoor


outdoor
aktív tag

Kereskedési céllal nem bányásztok?

Nekem nem csak a közvetlen kifizetés lenne érdekes, hanem a megszerzett altcoinok forgatása, befektetése .
Szerintem ezzel tovább sokszorozhatom a hasznot rövid idő alatt.

Bitcoint venni most nem éri meg, még altcoin vásárlási szándékkal sem vennék most bitcoint. Ennyire vagyok hajlandó várni. Addig hardverben tartom a tőkét. A GPU kódú elemben.

Egy 500000 forintos bányászgép mennyi ideig lesz aktív? Feltételezve, hogy lesznek jobb hardverek, és egyszer elmarad.

A proper digital assistant could be my best friend

(#31580) shteer válasza outdoor (#31579) üzenetére


shteer
titán

Crypto Trade topik

majd szólunk ha már "nem aktív" egy 500k értékű bányászgép ;)

..szerintem jónak tűnik

(#31581) outdoor válasza shteer (#31580) üzenetére


outdoor
aktív tag

Meddig marad aktív és hatékony?

A proper digital assistant could be my best friend

(#31582) shteer válasza outdoor (#31581) üzenetére


shteer
titán

aktív addig amíg ki nem kapcsolod. hatékony addig amíg többet termel mint amennyiből üzemelteted. nincsenek dátumok.

..szerintem jónak tűnik

(#31583) BandiT85 válasza outdoor (#31579) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Kereskedési céllal nem bányásztok?

Szerintem 10-ből 9 ember ezt csinálja.

(#31584) aleister válasza BandiT85 (#31583) üzenetére


aleister
veterán

Én mondjuk pont nem. :)
Kikaparom. Tőzsde. Kiutalom. Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#31585) varmi2


varmi2
nagyúr

Én kibányászom, és megtartom, időnként egy kis tőzsde, uton vann egy ledger nano s, azon fog pihenni minimum 2-3 évig. A tőzsdéken meg hagyok 100$ értékben tradelni

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31586) techie_guy válasza outdoor (#31579) üzenetére


techie_guy
tag

"Bitcoint venni most nem éri meg"

Ezt azért majd lehet beidézem neked jövőre valamikor. :)

(#31587) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

A wallet téma még szerkesztés alatt van, ezért bátorkodom megkérdezni, hogy melyik a legajánlottabb wallet ETH megőrzésére?
Van valami gyakorlati hátránya egy szoftveres walletnek (Exodus - ingyenes) a hardver wallethez (Ledger Nano S) képest?
Ahogy olvasgatom ez a kettő a legnépszerűbb, de van kb 30ezer forint különbség köztük. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#31588) golya87 válasza s7evcsenko (#31587) üzenetére


golya87
őstag

(#31589) PonPon


PonPon
senior tag

NeoScrypt-et kapar valaki? mi számít inkább a gpu vagy memória órajel?

(#31590) charg


charg
tag

Sziasztok!

Van egy keveset használt asztali gépem egy 1050TI kártyával.
Tervezem a kártya lecserélését 2 db 1070-re (MSI GeForce GTX 1070 Armor).

Whattomine szerint $5-t hozna per nap, így kb 8 hónap a kártyák megtérülése.
Ez reális?

A bányászat mennyire rövidíti meg a kártyák élettartamát? (melegedés OC miatt, 24/7 használat)

Előreláthatólag bírná-e a két kártya úgy, hogy alaplapban használnám őket közvetlenül PCI riser nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#31591) shteer válasza charg (#31590) üzenetére


shteer
titán

az 5$/nap szerintem túlzottan optimista profit

bírná riser nélkül is ha van elég hely és kellően megszellőzteted

..szerintem jónak tűnik

(#31592) szazbolha válasza charg (#31590) üzenetére


szazbolha
addikt

Én fenntartásokkal kezelném a kalkulátorok eredményét.
Megkérdezte a géped menyit fogyaszt VGA nélkül? Megkérdezte milyen hatásfoka van a tápodnak?
Az áramért mennyit kell fizetned? Lakossági 37 FT/KWh? Ezzel számolt a kalkulátor vagy USA 0,1 USD árral?
Nagyon nem mindegy.....

(#31593) madpapa


madpapa
senior tag

sgminert szeretném indítani cryptonight algoval. Letöltöttem a githubról az 5.5.5 verziót, de a batch file a loopban folyamatosan újra indul és nem bányászik.

Az xmr config:
{
"pools":
[
{
"name": "DwarfPool",
"url": "xmr-eu.dwarfpool.com:8050",
"user": "wallet address",
"pass": "x",
"priority": "0",
"profile": "xmr"
}
],
"profiles":
[
{
"name": "xmr",
"algorithm": "cryptonight",
"rawintensity": "896",
"worksize": "8",
"gpu-threads": "1"
}
],
"default-profile": "xmr",
"no-extranonce": true,
"gpu-platform": "1"
}

A start.bat file:

@echo off

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_MAX_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_MAX_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

:loop
sgminer -c sgminer-xmr.conf --gpu-reorder
echo restart miner...
goto loop

A gpu- platformnál ha az 1-t cserélem -2 re akkor a program elindul, de mindkét GPU OFF. Amúgy Nicehash alatt meg minden jó, ha az indítja el ezt. Ötlet?

(#31594) charg válasza szazbolha (#31592) üzenetére


charg
tag

Egy 450W-os Seasonic Gold tápom van ami elvileg elég.
400W-tal és $0.14/kWh-val számoltam.

(#31595) Smithy87 válasza charg (#31594) üzenetére


Smithy87
senior tag

450W-ra nem bíznék 2db 1070-et. Nekem 2 1060 van egy 630-asra bízva. (thermaltake Berlin 630W) ez mondjuk csak sima 80+ de legalább rendesen túl van méretezve. :)) a két kártya úgy 160-17W +az apró az még úgy 100 ha pesszimista vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#31596) B4l!nt válasza charg (#31594) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

2db 1070 power limittel, konnektorból 330-340w, (bronz táp) 900sol.
Szerintem 450-es gold bőven elég lesz.

(#31597) szazbolha válasza charg (#31594) üzenetére


szazbolha
addikt

A 12V-os ágat nézd meg mennyi árammal terhelhető.

Nincs 1070-en, de azt gondolom még egy 70% power limitnél is 8-9 ampert benyelnek /db.
Viszont van amikor a kiakad újraindul és akkor 100%-on tolja szóval lesz ott 11-12 A is.
A kettő együtt legyen 24A ehhez jön a rendszer 3-4 A felvétele és az egészre illene ráhagyni 20%-ot
Szóval 33-35 A kéne a 12V-os ágon. 28-30-al még csak-csak...

A tápod 37A-t tud a specko szerint szóval szerintem elég. Sacc/kb 60-70%-os terhelésnél 90% lesz a hatásfoka.

(#31598) shteer válasza szazbolha (#31597) üzenetére


shteer
titán

115W-tal lehet számolni 75% power lmittel, arra elég kell legyen az a 450-es seasonic

ETH-val kalkulálva 3,4$ jelenleg(!) a nyereség naponta

hát van itt valaki biztosan aki így kezdte :))

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#31599) szazbolha válasza shteer (#31598) üzenetére


szazbolha
addikt

Az 9,5A ,70%-ra saccoltama 8-9-et.

B4l!nt adatai szerint 900 sol/s és 340W a teljes fogyasztás.

900 sol/s a jelenlegi WinMiner adatokkal számolva (-8% fee) = 3,75 USD ebből lejön a 0,34*0,14= 1,14 USD
Az napi 2,6 USD profit.

[ Szerkesztve ]

(#31600) shteer válasza szazbolha (#31599) üzenetére


shteer
titán

kb ugyanúgy gondoltuk :K

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.