Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) deadwing válasza Yany (#31150) üzenetére


deadwing
addikt

Igazad van! Nem is tudom, hogy írhattam ilyet :)
Egész pontosan egyébként a boost 3.0 jellemzőire gondolok :)
Sosem fogom megérteni az első pár lépcsőt, hogy azok minek vannak... 50 foknál már droppol egyet lefelé.
Ez nevezhető throttlingnak? Nemtom nekem ez a szó egybeforrt a forrósággal, mikoris szegény procik 95 foknál throttlingolnak lefelé elég drasztikus mértékben :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31152) BandiT85 válasza szazbolha (#31143) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Én voltam, legalábbis a 1070-eket felesleges, nálam nem hoz számottevő eredményt, max 1-2%. Azt hittem ez általánosságban igaz, de volt akinek egy újabb fajta 1080-on szépen hozott.

(#31153) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Mivel eddig főleg nvidia kártyáim voltak, nem eth-t hanem zec-et bányásztam.

Most betáraznék eth-ból is, és talán egyszerűbb össze bányászni mint venni, ha már itt vannak rigek.

Olvastam valahol, hogy eth-t nem lehet tőzsdére utaltatni, tényleg így van, hogy csak walletbe lehet?

(#31154) Ideg válasza Zlcsi (#31153) üzenetére


Ideg
aktív tag

Nekem krakenre megy egyből.

(#31155) tom120514 válasza Zlcsi (#31153) üzenetére


tom120514
őstag

Simán megy Krakenre, poolon beállítod mekkora osszegenként. Nézd meg a váltód minimum mennyiségét és ahhot igazítsd.

Never go full retard.

(#31156) tom120514


tom120514
őstag

Találkozott valaki olyannal hogy a hónapokkal ezelőtt telepített Teamviewer egyszer csak új kód alatt érhető el ugyanazon a gépen? Az egyik gépemen csinálja most másodszor. :F

Never go full retard.

(#31157) szazbolha válasza Yany (#31150) üzenetére


szazbolha
addikt

Ne wiccez már. Ha csökkentjük a power limitet akkor csökken az eszköz által felvett elektromos és leadott hőenergia is (100%-os kihasználtság mellett) ha csökken a leadott hő akkor azonos hűtés mellett csökken a hőmérséklete is.

Nem jól gondolom? vagy másra értetted?

[ Szerkesztve ]

(#31158) bobalazs válasza tom120514 (#31156) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Új kód? Én ahányszor bezárom, annyiszor kér új kódot.

(#31159) szazbolha válasza deadwing (#31124) üzenetére


szazbolha
addikt

Kipróbáltam 1080/GDR5x-el azt a beállítást ahol neked 535 Sol/s és 3,72 Sol/W eredmények adódtak.
Beállítás: 74%, GPU+80 MEM+550

Nem tudtam elérni az eredményeid: https://prnt.sc/he518e
522 Sol/s 3,52 Sol/W

Vagy gyengébb a kártyám, vagy más a def értéke és a +80 +550 máshova tolta el, mint neked.. Pl. a memória csak 5062-re állt be. Hiába az 550-es OC.
A te eredményed mikori? Egy adott beállításhoz tartozó Sol/s érték változhat? Pl. ha nehezebb lesz bányászni, vagyis növekszik a diff érték.

[ Szerkesztve ]

(#31160) deadwing válasza szazbolha (#31159) üzenetére


deadwing
addikt

Kicsit fáztam tegnap ezért nyomtam fel rajta én is, ez már a téli üzemmód :)
Vram nálam is 5063
Nálad kisebb a fogyasztás, kb pont annyival mint amennyivel kevesebb a hashrate, szóval valszleg csak kicsit kell a power limiteden feltolni és ugyan ott vagy.
Ezért mondtam, hogy az órajeleket is figyeld közben. Nálad nyilván most kisebbek.
Többet kéne kísérletezned...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31161) deadwing válasza szazbolha (#31159) üzenetére


deadwing
addikt

Diff értéktől független a sol/s.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31162) szazbolha válasza deadwing (#31160) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen... erre nem figyeltem, bár 2 napja még itt is megjegyeztem vagy kérdeztem, hogy +xxx órajel emelés nálam sosem hoz annyit. De akkor másnál sem, nyilván a powerlimit miatt veszi vissza automatán.

Ez a powerlimit nagyon hasznos dolog, de régebben talán egyértelműbb volt az OC-zás, mikor egy fix GPU MEM párost beállítottunk akkor az annyi is volt. a fesszel kellett játszani, hogy a fogyasztás csökkenjen, de még ne szálljon el a kártya.

(#31163) techie_guy


techie_guy
tag

1070-el bányászó kollégáktól érdeklődnék Equihash algo alatt ti milyen pow/core/mem OC beállításokkal csákányoztok és mekkora kb. a kártyák hőmérséklete?

(#31164) ktg3 válasza techie_guy (#31163) üzenetére


ktg3
őstag

65%, +150/+500, 63-64 fok 115-120W/kártya, 430 sol, 3.7-3.8 sol/W

(#31165) szazbolha válasza techie_guy (#31163) üzenetére


szazbolha
addikt

Lenne egy megjegyzésem, amit a 1080 állítgatással kapcsolatban tapasztaltam. Hiába kértük le egymás beállításait nem ugyanazok az értékek jöttek különböző kártyáknál. (Giga vs Asus)
Minden fórumon azt látom hogy GPU+ Mem+ értékeket adnak meg hiszen az állítható az OC szoftveren, de mégsem lesz a legideálisabb az eredmény

Két lehetőség van.
1. A megadott ++ értékekre finomhangolást kell végezni. Kb 30 perc alatt kitotózható melyik a legjobb. Minimálisan változik a GPU és MEm freki, de jelentős bevétel növekedés érhető el. (5-8% annak számít)
2. Sokkal eredményesebb lehetne ha konkrét freki értéket adunk meg egymásnak, és ahhoz próbáljuk állítgatni a GPU+ és MEM+ értékeket.
Ez esetben is kell finomhangolni, mert lehet a hűtés teljesítmény más. és pár %-al eltolja az eredményeket.

Szóval nagyon jó támpontok egymás beállításai, de van értelme utánhangolni.
Ehhez kéne egy excel tábla is ami azonnal bevételt számol. Szívesen átadom a sajátomat, ha valakinek nyilvánossá tesz egy g.drive táblát, ahonnan bárki elérheti.

A 1070-re ez jön ki ktg3 beállításaival: (ha 1 VGA/gép)

és ez ha 6db VGA van egy gépben:

[ Szerkesztve ]

(#31166) deadwing válasza szazbolha (#31165) üzenetére


deadwing
addikt

Mondom hogy túlpörgöd! Nem ennyire bonyolult ez a téma...
A vram órajel minden 1080 esetében kb ugyan annyi, ami jó.
Gpunak meg 1800 körül kell lennie, a power limitet ehhez mérten kell belőni, ennyi. Kész.

Táblázatok gyártása helyett inkább a neked megfelelő beállításokat kéne próbálgatnod ;]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31167) szazbolha válasza deadwing (#31166) üzenetére


szazbolha
addikt

Biztos igazad van, de a táblázatokat nem kitalálom, hanem ahogy írod a "nekem megfelelő beállításokat próbálgatom" és azt közzé teszem, hátha másnak is hasznos.
De ha zavaró, akkor leállok vele.

A táblázat azért is kell, mert az én egyszerű eszemmel a Sol/s és SolW értékeket nem tudom azonnal fejben bevételre váltani, mert egy sok változós képlet. Csak úgy tudom eldönteni egy beállításról hogy nekem megfelel, ha rögtön látom a forintosított eredményét is. Ebben segít a táblázat.

Te nem így csináltad, amikor belőtted a neked legmegfelelőbb értékeket?

(#31168) Zoo123 válasza techie_guy (#31163) üzenetére


Zoo123
senior tag

Szia, egy kép többet mond ezer szónál:

Biztos lenne még mit finomítani rajta, de jó lesz ez így most átmenetileg örökre.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#31169) Dr.FantastiK válasza Zoo123 (#31168) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' átmenetileg örökre.''
:DDD :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#31170) Yany válasza szazbolha (#31157) üzenetére


Yany
addikt

Pontosan. Éppen ezért egy csökkentett power limit nem fogja "lehúzni" az elért hőmérséklet miatt, épp ellenkezőleg, még segít is, hogy lassabban melegedjen fel a kártya. Ilyen szempontból én is pontatlanul fogalmaztam, mert összefüggés az van, csak a hőmérsékleteken éppen hogy segít. Ld. a gyakorlatban a 2 dolgot: 1080 tdp & thermal throttling.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31171) robika88


robika88
tag

monerot hogy érdemes bányászni, hogy a legolcsóbban a bankszámlámra vagy kp-ban a kezembe kerüljön? ;)

(#31172) szazbolha válasza Zoo123 (#31168) üzenetére


szazbolha
addikt

Egy képnél maradva.
Sikerült átlépnem a fórumtárs által megadott ref. értékeket: 550 Sol/W 3,73 Sol/W

Napi 1000 Ft,

3 db VGA (1030+106+1080) napi 1810 Ft, https://prnt.sc/he8nio

[ Szerkesztve ]

(#31173) mepet válasza bobalazs (#31158) üzenetére


mepet
addikt

teamviewer helyes beállítása regisztráció nélkül: [link] Az itt bemutatott módszerrel természetesen megjegyzi az usernév számot is.

(#31174) deadwing válasza szazbolha (#31167) üzenetére


deadwing
addikt

Engem nem zavar, sőt, a jó szándék dicséretes :)

(#31172) szazbolha: forintosítani nem szoktam és nem is fogok mert az olyan szinten függ sok dologtól, hogy nem látom értelmét. Adott coin árfolyam, aztán forint/euró árfolyam, a váltó sápja, stb...
Vizes a kártyád egyébként? Ez az érték hány perccel a bánya elindítása után volt? 45 fokon nyilván más értékek jönnek ki. Ezek jó értékek felettébb, ezért kérdezem :)
Ha mondjuk fél óra múlva is ilyen eredményeid vannak, akkor grat hozzá! :K

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31175) bobalazs válasza mepet (#31173) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

portable verziót használok, arra ez nem vonatkozik, mert nem lehet hozzáadni a gépet.

(#31176) Smithy87


Smithy87
senior tag

Nicehashen a kiutalás határt lehet állítani? értem ezalatt, hogy mennyi btc től utaljon ki.

(#31177) Zoo123 válasza Smithy87 (#31176) üzenetére


Zoo123
senior tag

Nem lehet állítani:

Payouts for balances less than 0.1 to external wallet ------------------------------- 4%
Payouts for balances greater than or equal to 0.1 BTC to external wallet ----- 3%
Payouts for balances greater than or equal to 0.001 BTC to NiceHash wallet 2%

A forrás: https://www.nicehash.com/help/fees

Szóval legalább 0,001 BTC-t el kell érni és Nicehash saját pénztárcája kell hozzá és akkor utalnak, külső pénztárcára csak 0,01 BTC fölötti összeget utalnak ki. A nicehash miner írja is hogy várhatóan mikor fognak kiutalni a view my miner opciónál.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#31178) Smithy87 válasza Zoo123 (#31177) üzenetére


Smithy87
senior tag

Az megvolt csak össze vissza összegeket látni itt a linkelt képeken is. :)

(#31179) mepet válasza bobalazs (#31175) üzenetére


mepet
addikt

igen, én is úgy emlékszem a quicksupport verzió nem jó hozzá, a teljeset kell feltelepíteni

(#31180) szazbolha válasza deadwing (#31174) üzenetére


szazbolha
addikt

Kb 2 óra után is ennyi. Zárt házban, aminek jó a szellőzése. Külső hőmérséklet 23°
Tényleg jó az ASUS hűtése.

A forintosítást nem én végzem, hanem a WinMiner.
Én csak a váltószámot olvasom ki, amit beteszek a képletbe.

(#31181) deadwing válasza szazbolha (#31180) üzenetére


deadwing
addikt

Egyedi ventiprofilod van?
Mennyin pörög a venti?
Saját szabályozással ezt fura elképzelnem, hogy nem megy feljebb a hőfok.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31182) Pioneer


Pioneer
senior tag

ETH Bányászok figyelem!

Közületek volt már valakinek olyan problémája, hogy megolvadt / megfeketedett a PCI-e tápcsatlakozója?
(Főleg a nagy fogyasztású régebbi kártyákra jellemző.) Ha igen, akkor keress meg privátban, tudok segíteni ;)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#31183) szazbolha válasza deadwing (#31181) üzenetére


szazbolha
addikt

Ennél a beállításnál 71% fixre van állítva a venti, mert ott még nem tűnik hangosnak, bár hallható a zárt házban. Amíg nem maxoltam addig auton volt, nem használok saját profilt.

(#31184) deadwing válasza szazbolha (#31183) üzenetére


deadwing
addikt

Értem.
Én nem hajtanám annyira a ventit, ha nem muszáj de ez a te döntésed. Mondjuk ha gyárin hagyod, droppolni fog és kevesebb lesz kicsivel a hashrate.
Egyébként a Strix bitang egy kari! Iszonyat jó hűtése van, nekem Ti van belőle, de sokkal jobb mint az Aorusom. :R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31185) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Valaki tudna mondani eth- banyaszatra zotac 1060 6gb samsung mem es 1080 gaming x-hez egy gyors beallitast ? Zec-hez vagyok szokva, igy a amsiktol amr elszoktam ! Kicsit atkacsintanek ! Koszonom ! :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#31186) Zoo123 válasza Fiddlestick (#31185) üzenetére


Zoo123
senior tag

Eth bányászat a gyors memóriát szereti: GPU minimális tuning, MEM +600 vagy amit bir, power limit 70% környékén jó lesz. Gtx 1060 22-23 Mhs/s fogyasztás 90w körül, Gtx 1080-asom nincs, de kb 23-25 Mhs/s, fogyasztás 150 w körül. A 1080 memóriája nem alkalmas eth-ra, annak inkább NeoScrypt, Zec, Lyra2REV2, stb. fekszik, szvsz. ne azzal bányássz étert.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#31187) deadwing válasza Fiddlestick (#31185) üzenetére


deadwing
addikt

1060 nem tudom mit tud, -1070 nekem még oké volt ami nem gddr5x-es- de a 1080-at hanyagold ETH-ra.
Semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#31188) shteer


shteer
titán

ETH ár ugrott, és vitte magával a diff-t is

..szerintem jónak tűnik

(#31189) JohnyBlue válasza shteer (#31188) üzenetére


JohnyBlue
őstag

óóó ez még nem vészes :D első körben azt hittem amikor olvastam, hogy nahh a szokásos ráduplázunk a diffre van de ez még teljesen jó ( ííígy maradjon jó sokáig :D )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#31190) shteer válasza JohnyBlue (#31189) üzenetére


shteer
titán

ja persze, nem vészes még :K

..szerintem jónak tűnik

(#31191) Fiddlestick válasza deadwing (#31187) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

a samsung ramos 6gigasom 25mh/s-t ! :) valoban, a 1080 is ennyit tud ! :))

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#31192) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok,

Hobbi szinten kezdem ezt a témát, egy levedlett 1060 3gb-os kártyával.
Ethermine-nal ismerkedem és kapirgálok eth-t. gépem szerint 20-22MH/s az oldalon érdkesen 15-30 között mozog ez.
De ami elsőre érdekelne ha elérem a most beállított 0.05-ös payout értéket, akkor mi is fog pontosan történni? Az oldalon a payouts / Rounds fülön meg fog jelenni az aktuális értéke, ezt tudom majd elutalni automatikusan magamnak (pl paypal) vagy még tennem kell valamit, hogy $ (illetve majd huf-ot) lássak belőle?

Sorry a "hülye" kérdésért, csak nem igazán találtam erről egyértelmű infót, ami nekem hasznos lett volna.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#31193) shteer válasza lafaty80 (#31192) üzenetére


shteer
titán

automatikusan átkerül a walletba, aminek a címét beállítottad a minerben

$ úgy lesz belőle, hogy eladod

..szerintem jónak tűnik

(#31194) tom120514 válasza lafaty80 (#31192) üzenetére


tom120514
őstag

Nézd meg a váltón ahol a wallet van, mennyi a minimum deposit, nehogy a minimum alatti összeg miatt rosszul járj.

PayPalon gondolom nincs ETH, át kell váltani, eladni.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#31195) lafaty80 válasza tom120514 (#31194) üzenetére


lafaty80
őstag

Köszi, nézem (keresem) egyébként a wallet ethereum-on van.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#31196) varmi2 válasza lafaty80 (#31195) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hol? Nem teljesen világos. myetherwallatre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31197) lafaty80 válasza varmi2 (#31196) üzenetére


lafaty80
őstag

Ezt találtam legutóbb, innen van: https://ethereum.org/

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#31198) varmi2 válasza lafaty80 (#31197) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ja, hogy desktop wallet, így már értem. Ahhoz, hogy magyar forintot láss belőle, át kell váltani, mondjuk btc-be. Vagy olyan helyre utalni, ahonnan közvetlenül ki tudod utalni a bankszámládra. Ilyen oldal a uphold.com. De ha mondjuk btc-be váltod, valamelyik exchangen, akkor pesten van bitcoin autómata, amiből ki tudod venni a pénzt. De ha igazán jól akarsz járni, akkor vagy marad eth-ban, vagy átváltod btc-ben, és pár évig megtartod

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31199) lafaty80 válasza varmi2 (#31198) üzenetére


lafaty80
őstag

Igazából ezt csak elsőre találtam, ha tudtok ajánlani valami más wallet-et, elfogadom :) még ezt a bányászást is csak kapirgálom a felszínen.
Igazából windows-os klienssel bányásznák és szeretnék pénzt kapni érte :) ha szabad így egyszerűsíteni így itt :D

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.