Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) brugo válasza olasz69 (#61250) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm szépen .

(#61252) yvsmad válasza olasz69 (#61248) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez jó, csak éppen nem lehet kapni.
MM honlapján fent van, de már nem rendelhető.
Egy webshopban találtam, rendeltem 2 db-ot (az asszonynak is), de csak 1 volt nekik és már több, mint 2 hete várja a szállítmányt, amiben talán benne lesz a második db.

(#61253) Beni2360 válasza olasz69 (#61248) üzenetére


Beni2360
félisten

És még használtam a xnview progit is. :))

------------------------------------------

yvsmad: most láttam a jófogáson, aki keres az Emil. :Y

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61254) olasz69 válasza yvsmad (#61252) üzenetére


olasz69
senior tag

Miskolci MM-be hozták az asszonyomét anno!

a Tv-m innen rendeltem : raktáron van nekik,Debrecen

[link]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61255) yvsmad válasza Beni2360 (#61253) üzenetére


yvsmad
őstag

Köszi, de már meg van rendelve. Csak nem egyszerű hozzájutni.
Az MM-ben már nincs, mint írtam és nem is rendelhető.
A debreceni jó, csak megduplázza az árát, mire ideér.
A boltot egyébként ismerem, az előző Samu tévét még tőlük vettem
lehet, hogy a mosogatógépet is(?).

[ Szerkesztve ]

(#61256) olasz69 válasza Beni2360 (#61253) üzenetére


olasz69
senior tag

Szerintem használtam 3D kép készítésre?
Ha jól emlékszem? :F
.... de Fiatot én most használok,de te régebben...

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61257) K Norbi válasza Beni2360 (#61247) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez nagyon király! Ez jó lenne a mozikba is?

(#61258) olasz69 válasza K Norbi (#61257) üzenetére


olasz69
senior tag

Nem engem kérdeztél,de jó lenne a mozikba is!

pl: LG ag-f420

A link:

AG-F420

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61259) K Norbi válasza olasz69 (#61258) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi! :K

(#61260) AMI-512 válasza huncutka1029 (#61192) üzenetére


AMI-512
csendes tag

Köszönöm a segítséget működik a hotel mód, csak nincs benne csatornamentés :-)

(#61261) direwolf válasza yvsmad (#61246) üzenetére


direwolf
őstag

"A 3D pontosan a szemüveg miatt nem lett népszerű"

Hát pont nem azért. Egyszerűen azért, mert a filmek 99%-ához nem ad semmi pluszt. Sőt, a technológia miatt csak szarabb lesz nézni (itt azért a szemüveg is játszik) Gondolj vissza egy random 3 éve nézett filmre, meg tudod mondani, hogy 3D-ben nézted, vagy nem? ;)
Azért a pár filmért amiért tényleg megéri a 3D ( NEM, NEM az avatár ;] ) meg minek erőltetni...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61262) yvsmad válasza direwolf (#61261) üzenetére


yvsmad
őstag

Amit te írsz, az a mozira vonatkozik, amit én, az meg az otthoni tévénézésre.

(#61263) olasz69 válasza direwolf (#61261) üzenetére


olasz69
senior tag

"Hát pont nem azért. Egyszerűen azért, mert a filmek 99%-ához nem ad semmi pluszt."

Nem értek veled egyet!!Ez nem igaz!! :(

Jó éjt!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61264) nimfas válasza vigyori78 (#61241) üzenetére


nimfas
addikt

Hát ezek a képek szépek.... nekem a 15 éves Panasonic katódos 72"-os tévém a mai napig működik, amit a 40"-os Samsung LCD-ről nem mondhatok el.... még garis 2,5 éves korában látogattam a szervízt, azóta is volt vele baj, kb 4x volt szervízekben.

Üdvözlünk a fogyasztói társadalomban! Régen tartós fogyasztási cikket készítettek, manapság meg csilli-villi szarokat, örülünk ha a gari végéig kihúzza....

Lásd LCD, plazma és projektoros TV-k hibái

(#61265) TRob1 válasza nimfas (#61264) üzenetére


TRob1
veterán

"amit a 40"-os Samsung LCD-ről nem mondhatok el...." - Nehogy azt mondd hogy mást vártál egy samsungtól. ;] :DDD

szerk: Úgy látom a linkelt topik is főleg a samukról szól. :U Látod-látod, LG-t kellett volna venni már akkor is. :))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#61266) Zap-Em


Zap-Em
tag

Hi!
Szerintetek jó választás lehetne pc-re kötve az Lg UF7787-es sorozat, ebből is a 43 col-os kb. 1-1.2m lenne a nézési távolság. A képe szép lehet, és az input lagg-ja mennyi lehet?

(#61267) TeeJay válasza yvsmad (#61262) üzenetére


TeeJay
félisten

tény és való hogy értelmes 3D film max az Arénában az IMAX 3D lesz pláne ha magát a filmet is úgy forgatták 3D kamerákkal és nem utólagos 2D-ből konvertálás

itt egy tuti lista a 3D filmekről
[link]

egyébként 42"-os LG-n 2méterről nekem teljesen bejött egy Half-OU 3D film, párommal vagy 10-et megnéztünk és teljesen király. a passzív 3D számomra bőségesen elég és nem fáj a fejem 3óra után sem ráadásul a szemüveg is minimálisan csökkenti csak a fényerőt és olyan pihekönnyű hogy észre sem veszem
nálunk bejött kár hogy már egyre kevesebb film van csak amit nézni lehet így

most pl a MadMax jött ki, kíváncsi leszek rá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61268) fulton válasza foxymaci (#61056) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok

Vettem egy LG55LB730V tv-t. Nagyon tetszik viszont jelenleg dlna keresztül nem tudok hangsávot váltani, olvastam hogy a legujabb nem hivatalos! szoft ezt orvosolja. Mik a tapasztalatok?
nincs hibája az uj firmwarénak? félek hogy valami baj lesz a tv-vel... gondolom utána már nem lehet visszatenni a régebbi firmwarét.

(#61269) #94529552


#94529552
törölt tag

Van valami változás a 05.10.02.-es fw-n? Érdemes feltenni?

(#61270) vigyori78 válasza nimfas (#61264) üzenetére


vigyori78
őstag

Ismerősöm 32"-es Panasonic Lcd-je 2010-es és még nem volt szervizben :U

Amúgy már régóta nem az a világ van, hogy tartós fogyasztási cikkeket gyártanak, de ez a legtöbb helyen normális mivel még a garancia lejárta elött cserélik a készüléket, nálunk is az lenne ha a fizetések normálisak lennének :K

(#61271) olasz69 válasza vigyori78 (#61270) üzenetére


olasz69
senior tag

Van egy 37" samum 2007-es még 185ezer Huf-ért vettem akciósan Hd ready, még nem volt szervízben,igaz t-con panelt kell cserélnem ,illetve ccfl csövek is cserére érettek!

Pumma Szerintem simán feltheted,még ha nem vettünk észre változást,(tutti,hogy van amit javít!!) de egy javítás a 05.10.01-re ártani nem árt,illetve meg is várhatod a publikus verziót,csak jön már
A teszt időszak végezetével. :)

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61272) yvsmad válasza olasz69 (#61271) üzenetére


yvsmad
őstag

Akkor jó, mert én a 37"-os 2008-as Samumat most adtam el, amíg még működik és amíg adnak érte pénzt. Jövőre lehet, hogy én költöttem volna rá azt az árat, amit most kaptam érte? :D

[ Szerkesztve ]

(#61273) olasz69 válasza fulton (#61268) üzenetére


olasz69
senior tag

Szerintem fel teheted,orvosolja a hangsáv váltási hihát dlna-án,olyan komoly hibát ami miatt nem lehetne feltenni,nem tapasztaltam,ez most a WebOs 1.3-2.0 közötti átmenet! Lb 731v-n "tesztelem "jelenleg!
Van downgrade lehetőség,ha gáz vissza mehet az alap sw!
Biztos lesz még aki véleményezi az új sw-t,de ha visszaolvasol akkor is találsz....egy-két oldallal visszább

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61274) olasz69 válasza yvsmad (#61272) üzenetére


olasz69
senior tag

Ez is működik teljesen,csak kicsit fakóbb a háttér világítás,illetveve a txt vagy egy infó sáv az élőadásból a képen marad pár másodpercig! Kellemetlen!De nem reménytelen.....

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61275) direwolf válasza olasz69 (#61263) üzenetére


direwolf
őstag

Amit én írtam az nem (csak) az én véleményem. Olyanok mondják akik nálunk sokkal jobban értenek a piachoz :)

yvsmad: nincs különbség ebből a szempontból. A 3D ebben a formájában egy filmtechnikai eszköz, nem pedig megjelenítő funkció. Hibásan marketingelték.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61276) vargalex válasza olasz69 (#61250) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Akartam már jelezni, hogy lehet, hogy az összefoglaló nem teljesen fedi a valóságot. Nekem van egy 37LH3000-em, de szerintem ez még CCFL háttérvilágítású. Legalábbis mindenhol ezt írják.

De hogy a meghibásodáshoz is hozzászóljak: 2009-től van meg a TV, de még soha nem járt szervizben (ezt most jól lekopogom). Pedig rendesen igénybe van véve (kapott anno USB hack-et is, majd később LGMOD-ot is).

Alex

(#61277) nimfas


nimfas
addikt

Azért annyit még hozzátennék ha hogy a 42“730as lg-t 5 év garanciával vettem...

Több szervizest kérdeztem azt mondták a 32" méret a választó, azokkal kevesebb baj van mint a 40" és felette.
Azért a linkelt fórumban van LG is bőven, ebből Max annyit lehet levonni hogy vagy jobb az LG, vagy 3x annyi Samsung kelt el. ;]

(#61278) papp_no1 válasza tgeeb92 (#61230) üzenetére


papp_no1
senior tag

Nem tudom,hogy az a jobb e ha kapsz 1 panelhibásat v valaki kipróbálta h működik e hibátlanul?! Szerintem ink próbálja ki..

(#61279) Benoe77 válasza fulton (#61268) üzenetére


Benoe77
őstag

Ha esetleg használsz Simplink-et (HDMI CEC) más eszközök vezérlésére, akkor lehetnek gondjaid az új firmware-rel.
Egyébként jó.

(#61280) asturel


asturel
őstag

Végre megjött a TV (50LF652V) a MM-ból, HDMI(3)-n rádugva a gépet (nem raktam át PC módba) olyan mintha a film néha felgyorsulna majd visszalassulna (mint mikor a hdd/cpu nem bírja a tempót) nagyobb mozgásnál, ez a képjavítók miatt lehet? Illetve próbáltam volna DLNA-n nézni sorozatot, viszont WMV, Plex szerverekkel elég sok videót nem listázott ki (ugyanaz az mkv container, h264 codec, még a releaser group is ugyanaz csak a sorozat más), ez a tv vagy a dlna szerver hibája? Illetve DLNA-n külső feliratot csak úgy lehet megjelenítettni tv-n, hogy transcode-val belemuxolja a containerbe a feliratot?
HDMI-CEC viszont ha jól értem, "átlag" videokártyákkal nem megy? (néztem, hogy kéne hozzá egy adapter ami usb-n továbbítja a key eventeket pc-re, illetve a hdmi streambe injectelni azokat -- csak "kissé" drága), jó lenne ha a PC kapna standard key eventeket (vagy legalább media play/pause -t :))

(#61281) gyugyo79 válasza asturel (#61280) üzenetére


gyugyo79
addikt

Sajnos csak CEC adapterrel fog működni. Ráadásul amit linkelté az nem 100% -os LG TV-vel. Ezt azért tudom mert nekem ilyen van.
Szóval azok az eventek amik működnek : ki / bekapcsolás, jobbra, balra, le, fel, ok, sárga, zöld, kék, piros,
play, pause, előre hátra tekerés. (Persze eventh ghostal ezekkel is simán irányítom a htpc -t de a számok néha jól jönnének)
Nem tudom másik fajta adapterrel jók e a számok pld. mert Samsug tv-vel próbáltam még azzal azok is működtek ezzel a pulse eight adapterrel is ...

(#61282) Client


Client
tag

Feltettem az 1.4.0-2501 verziójú firmware-t, kérdésem, hogy hová tűnt a műsorinfo sávból az "Emlékeztető" és az "Ütemezett felvétel" gomb.

Ex - WaterLo

(#61283) Mormota72


Mormota72
csendes tag

Ha uhd tv-re hdmi-n kötöm a laptopot, de csak fullhd-ra állítom a felbontást, a tv felkonvertálja a képet vagy ablakban mutatja?

(#61284) #94529552 válasza olasz69 (#61271) üzenetére


#94529552
törölt tag

Köszi, eddig gyorsba felraktam mindig a béta verziókat, és szinte semmi eredménye nem volt. A 05.10.01.-es az első, ami komoly változást hozott, ezzel sokkal fürgébb lett a tévém. Ezt fenn hagyom most amíg nincs érdemleges, észrevehető változás, vagy a végleges verzió kiadásáig.

Client A live menüben kerested?
Mormota72 Szerintem felkonvertálja.

[ Szerkesztve ]

(#61285) huncutka1029 válasza AMI-512 (#61260) üzenetére


huncutka1029
addikt

Tv link loader néven keresd. abban az almenüben kell a send to usb opciót.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#61286) Dezső73 válasza Mormota72 (#61283) üzenetére


Dezső73
csendes tag

Teljes képet ad . Legalábbis nekem pc van rákötve 1920x1080 felbontásnál teljes kép van (55ub850)

(#61287) Mormota72 válasza Dezső73 (#61286) üzenetére


Mormota72
csendes tag

Köszönöm! És milyen minőségű a kép ha kisebb felbontású divx vagy más tömörített filmet nézel usb-ről? 49lb820v-n gondolkodom.

(#61288) Mormota72 válasza Dezső73 (#61286) üzenetére


Mormota72
csendes tag

Bocs, 49UB820V-n

(#61289) Tarlóbetyár válasza Dezső73 (#61286) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Szia! Írnál pár infót a 850V -ről ! Kép minőség kezelhetőség tv gyorsasága! Leginkább tv nézésre használnám leginkább full hd filmek illetve hd adások! Köszi :R

(#61290) huncutka1029 válasza Mormota72 (#61287) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szia van a tv-ben felskálázás elég jól elboldogul a kisebb felbontások teljes képernyőn való megjelenítéséhez.
Közel FHD-ra

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#61291) olasz69 válasza direwolf (#61275) üzenetére


olasz69
senior tag

:R Értettem,tudomásul vettem!
:))

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61292) kocsij


kocsij
tag

Sziasztok!

Van egy Hyundai DLF40285 Smart Led tv-m és a következő alkatrész kellene hozzá: 17MB95S-1 Main Board.
Esetleg nem tud valaki egy ilyet? Mert én nem találok sehol sem.

Galaxy S23 Ultra

(#61293) Client válasza #94529552 (#61284) üzenetére


Client
tag

Ott csak a jelenlegi és a következő műsorok vannak, azzal nehéz lenne beütemezni egy későbbi felvételt. Az előző verzióban közvetlenül az infóból lehetett indítani ütemezett felvételt vagy emlékeztetőt.

Ex - WaterLo

(#61294) Dezső73 válasza Mormota72 (#61287) üzenetére


Dezső73
csendes tag

Meglepően jól skálázza fel a filmeket bár divx filmeket nem igazán nézek rajta. A 720p filmek már gyönyörűek rajta , bluray lejátszóról az avatar 3d brutális! Előtte egy d szériás samu plazmám volt (D6900) van összehasonlítási alapom.

(#61295) olasz69 válasza kocsij (#61292) üzenetére


olasz69
senior tag

Sajnos nem! Legalább is én nem!
A elektrotanyán nem érdeklődtél?
Amúgy meg,ez az LG fórum! :)

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61296) cidalain válasza kocsij (#61292) üzenetére


cidalain
veterán

Tele van vele az ebay. 15-20 rugo + szallitas.
De ez valami Toshiba alkatresz, gondolom eladtak a Hyundai-nak, meg Hitachi-ban is feltunik...
Itthonrol szerintem eselytelen, vagy horror aron (aki eredetileg ebayrol veszi)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61297) olasz69 válasza cidalain (#61296) üzenetére


olasz69
senior tag

orion-ban,westel-ben is láttam ....

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61298) cidalain válasza olasz69 (#61297) üzenetére


cidalain
veterán

Ez a makja, hogy akkor egy nagyon nagy szamban gyartott panel.
20 rugo nem draga egy teljes alappanelert, es kulfoldrol konnyen be is szerezheto.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61299) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Sokan irtak hogy ha 3D filmet Half-Ou szedjünk , mert az jobb minőség. Hat nem tudom, leszedtem a gravitaciobol az sbs es ou verziót, az sbs szerintem szebb. A masik olyan szemcsés vagy nem is tudom...

Lg 55lb730v készülék.

Illetve azt szeretnem megkérdezni, a laptopom Dell 7537 támogatja a wifi funkciót, igen am de egy hd film sem megy at rajta akadás mentesen, mi lehet a baj? Kb 2m re a tvtol.

[ Szerkesztve ]

(#61300) blakey válasza fulton (#61299) üzenetére


blakey
titán

Az SBS a "jobb", de a passzív 3D tv-ken az OU jobban "mutat". Az igazi a Blu-ray 3D.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.