Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) herdsman12 válasza olasz69 (#61942) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, akkor nincs service menu piszkálás.

(#61952) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Ismét itt vagyok!
A panasonic fórumon lebeszéltek a Panasonic VIERA TX-40CS520E készülékről így néztem másikat. Amit találtam: PANASONIC TX-47ASM651E 3D tv. A MM-ban forgalmazták, árukereső szerint még mindig, viszont felhívtam őket és nincs már sehol ilyen tv.
Így ismét nincs semmi ötletem milyen tv-t vegyek :(((
120-130e ft az összeg amit rászánnék de ha nagyon-nagyon jó vétel lenne akkor 150e ft is szóba jöhet (mint a
PANASONIC TX-47ASM651E 3D esetében: 340e ft-ról 159e ft-ra majd 130e ftra csökkent az ára).
Elvárások: 98-120cm képátló, minimum 200MHz képfrissítés, szép kép, jó hang, usb-n mkv lejátszás, sok garancia és alacsony fogyasztás (<50w) megbízhatóság.
Samsung tv továbbra sem szeretnék!
Az ajánlott tv mellé kérnék érveket.
Kérlek segítsetek!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#61953) pomk válasza menyoronc (#61946) üzenetére


pomk
őstag

Ezek szerint igen...
Nálad is újra átrendeződött a csatornalista? Milyen tvd van? FW száma?
Sajnos fogalmam sincs, milyen irányba kéne elindulni, de azt gondolom ez valami szoftveres gond lehet.

(#61954) Balázs1986 válasza _Dumber_ (#61949) üzenetére


Balázs1986
addikt

Köszönöm, hogy szóltál, eddig azt hittem, hogy ez biztosan IPS.
Rákérdeztem, kicsit nehézkesen, de meg tudták mondani: za.beedljp. Ebből, ha jól tudom, az derül ki, hogy nem IPS panel.

(#61955) _Dumber_ válasza Balázs1986 (#61954) üzenetére


_Dumber_
őstag

Igy van.. ez nem az. Ha jól tudom az egri euronics-ban van IPS-es.. de lehet már máshol is találni (pl szolnoki MM-ben is... csak szét kell nézni.
Ha az MM-ből szeretnél akkor érdemes weben megrendelni (már ha olcsóbb) és bolti átvételt kérni. A boltban válogathatsz.. és ha nem találsz akkor elállsz addik míg nem fizetsz (a webes bolti átvételeket 2 napig tartják utána automatikusan törlik)

Én már csináltam olyat, hogy bementem a boltba .. kinéztem, .. weben megrendeltem bolti átvéttel, és kb fél óra után már jött is a mail, hogy mehetek (persze helyben megvártam :) )

Ha jól emlékszem itt IPS volt mikor rákérdeztem.

(#61956) Balázs1986 válasza _Dumber_ (#61955) üzenetére


Balázs1986
addikt

Közben az Aqua-val is beszéltem, pontosan az előbbi típusszám volt náluk is.
A Tvraktar-ban nincs most :/ Lehet, hogy MM lesz a vége, de az sokkal drágább, mint a többi hely. Na majd még kiderül, nem kell ezt elkapkodni, már 2 hete járom az utat :D

(#61957) dewil666 válasza dewil666 (#61952) üzenetére


dewil666
őstag

Bocsi rossz fórumba írtam!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#61958) Yogi Bear válasza Intelligencs (#61950) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Privát

[ Szerkesztve ]

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#61959) Beni2360


Beni2360
félisten

Nem tudom, hogy érdemes-e várni a szept.21.-ei frissítésre? :F
Szeptember 22-én jön a világvége: két hetünk maradt? :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61960) Beni2360 válasza Intelligencs (#61950) üzenetére


Beni2360
félisten

Én annao 72 CM-ről váltottam 102 cm-re egy hétig nekünk is fájt a fejünk 3.2-3.5 méterről.
Most váltottunk 102-ről 127-re de most már nem volt zavaró tényező a nagyobb kép. Várni kell.
Ti mennyiről váltottatok?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61961) Intelligencs válasza Beni2360 (#61960) üzenetére

80 centiről váltottam 140-re. Kissé nagy váltás, nem tagadom. Igazából nem is az zavar, hogy olyan nagy a képernyő, hanem az, hogy a helyet teljesen kitölti most, uralja a lakást. A 123-as jobb választás lett volna.

The Amiga, Born a Champion

(#61962) Jorgos01


Jorgos01
tag

Sziasztok!

Most vettem egy LG 42LF652v-t. A TV- t UPC Mediabox HD-Pace HD típusi beltéri egységgel használom.
A TV-hez sajnos nem jár Magic távirányító.

Ha veszek egy AN-MR 600-t, akkor szerintetek ki tudom vele váltani a TV és UPC távirányítóját úgy, hogy a másik kettőt soha se kelljen elő venni, mégis minden funkciót elérek mind a TV-n, mind a UPC egységen.

Ki, hol, mennyiért látott az utóbbi időben MR600-at?

Köszi.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#61963) Watt25 válasza Jorgos01 (#61962) üzenetére


Watt25
veterán

Kérj inkább a UPC-től MediaCard-ot. (Vagy műhold esetén DirectKártyának hívják.)
Akkor nem is lesz box.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#61964) TRob1 válasza Beni2360 (#61959) üzenetére


TRob1
veterán

Na látod, én már ezért tettem fel rég a frissítést. Aki 21-én rakja fel az max 1 napot élvezheti, én meg már lassan meg is unom. :P

(#61943) olasz69 :
Tehát akkor nulla előny az idei felhozatal. ;] Hisz frissítés már megvan, ennél jobb sztem nem kell, az mr600 meg számomra semmivel sem nyújt többet mint az 500as.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#61965) BodyGekko


BodyGekko
tag

Sziasztok!

Az MR600 remote kompatibilis a 2014 LB6xx sorozattal?

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#61966) TRob1 válasza BodyGekko (#61965) üzenetére


TRob1
veterán

Nem.

¤ R'n'R ¤

(#61967) Balázs1986 válasza Jorgos01 (#61962) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szia! Most voltam a MM-ban tv-t nézni. Ott még biztosan nincs idei táv, elvileg hamarosan érkezik. Állítólag LG szervizpontokon / ügyfélszolgálaton elérhető, 10.000-15.000Ft közt valahol. Ebay-en láttam 10.000Ft-ért is.
Szerk.: Közben rákerestem, úgy tűnik, csak a szegedi MM-ben nincs, máshol van.

_Dumber_: MM-ban cselesek: a bemutató darab Y, az összes többi, ami dobozban van, az már D. A srác, aki épp ott volt, rendes volt, segített válogatni, illetve kihozta a bemutatódarab dobozát, hogy megnézzük, azon is Y van-e kívül. Azt mondta, még ő sem hallott erről a kétféle kijelzős dologról. Addig nézegettem végül, hogy elrakattam a kint levő Y példányt. Azért majd visszamegyek valamikor, és megnézem, hogy a D mennyiben különbözik az én szememnek (bár neked elvileg van tapasztalatod e téren).

[ Szerkesztve ]

(#61968) Müszi válasza Balázs1986 (#61967) üzenetére


Müszi
senior tag

Most vettem, és itt is annyi.

[ Szerkesztve ]

(#61969) _Dumber_ válasza Balázs1986 (#61967) üzenetére


_Dumber_
őstag

Olvasd vissza az agonizálásomat. Izlés és használat kérdése. Én nem adnám oda az IPS-t másért.
Az MM ben nem fogod látni a különbséget a fények miatt. Én bemutató darabon csak D-t láttam, és utólag is alig láttam különbséget, pedig már tudtam tudtam mit keresek. Otthon viszont tuti látható.

Weben a MMnél van akcio.

[ Szerkesztve ]

(#61970) Balázs1986 válasza _Dumber_ (#61969) üzenetére


Balázs1986
addikt

Elolvastam az egész IPS vs. VA csatát :) Nekem is jobb az IPS, egyrészt mert én is mászkálva tv-zős vagyok, másrészt meg néha bele-belefér pár Fifa meccs is, és VA panelen nagyobb a válaszidő (a csíkhúzás-elmosódás időszak már talán véget ért). Ezért is tetettem el az Y panelest, mert az elvileg IPS ugye. Azóta már el is hoztam, csak még nincs idő beüzemelni :)
A MM akció nem akció (illetve, az előző árhoz képest az, de nem webshop akció), boltban is annyiért adták ide, direkt rákérdeztem megvétel előtt. Sőt, voltam olyan pofátlan, hogy bepróbálkoztam plusz akcióval, ha már bemutatódarabot hozok el ;] De nem engedtek :)

Müszi: Akkor nem éri meg az ebay-es vacakolás. Sőt, most néztem, az Euronics is ennyiért adja. Én egyelőre szerintem telefonos Magic Remote app-pal irányítom, aztán ha kényelmetlen, akkor veszek MR600-at.

[ Szerkesztve ]

(#61971) Müszi válasza Balázs1986 (#61970) üzenetére


Müszi
senior tag

Én régebben próbálgattam az android appot az LA660-nal, de nem jött be. Ezért sem próbáltam megint az LF630-al és vettem másnap egy MR-t hozzá.
Viszont jópofa hogy a telómon nézhetem tovább a műsort, ha pl. WC-re kell mennem. Ezt az MR nem tudja :O

(#61972) olasz69 válasza TRob1 (#61964) üzenetére


olasz69
senior tag

:C
Nálam az Mr500, enyém az Asszonyé az AKB73975761 ez nekem többet ér mint 1 mr600.

(#61970) Balázs1986 Gratulálok a 2015.Tv-hez!:F

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61973) Müszi válasza olasz69 (#61972) üzenetére


Müszi
senior tag

Nálunk is így van csak az a gond, hogy egy TV volt hozzájuk és a képet nem lehet felezni :W

Most ha minde kötél szakad, akkor vonulok a kis 32LF630 elé és közelebb ülök hozzá, de akkor azon azt nézek, nyomok amit én akarok.

[ Szerkesztve ]

(#61974) olasz69 válasza Müszi (#61973) üzenetére


olasz69
senior tag

Felezni lehet,csak nem érdemes! :DDD

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61975) hitman, válasza yvsmad (#61944) üzenetére


hitman,
őstag

Köszönöm, én is ezt mondtam neki és persze hogy az is szürke. :DD

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#61976) yvsmad válasza TRob1 (#61964) üzenetére


yvsmad
őstag

Miért lenne nulla előnye az idei felhozatalnak?
A WebOS 2 gyorsabb, alatta a hardver is gyorsabb és több a memória. A WebOS 1.X sohasem fogja azt elérni a gyengébb hardver miatt. Fejlesztések pl. micro pixel control, stb.

(#61977) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Most már jó helyre írok :)
Kérdésem az LG 42LF652V-tv mennyire ajánlott vagy nem ajánlott? 150e ft-ért jó vétel?
Elsőnek az LG 42LF632V néztem. De az LG 42LF652V 10e ft-al több és van 3D.
Szerintetek?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#61978) olasz69 válasza yvsmad (#61976) üzenetére


olasz69
senior tag

Kérhetek egy forrást az erősebb hardverről,a több memóriáról?
Köszönöm :R

Ha megnézed mégegyszer amit nekem írt "
(#61943) olasz69 :
Tehát akkor nulla előny az idei felhozatal. ;] Hisz frissítés már megvan, ennél jobb sztem nem kell, az mr600 meg számomra semmivel sem nyújt többet mint az 500as."

A kulcsa az ördög : ;] !

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61979) TRob1 válasza yvsmad (#61976) üzenetére


TRob1
veterán

Ahogy az előző hsz-ben már kifejtették... ;)

szerk: Amúgy meg nekem bőven elég a sebessége.. krv-ra nem érdekel hogy 20mp múlva indítok el egy másfél-két órás filmet a bekapcsolástól számítva, vagy csak 13... Valakit lehet ilyenekkel hülyíteni, valakit nem. Memória gondom meg utoljára kb. tavaly októberben/novemberben volt még az alap szofttal.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#61980) mitibi


mitibi
csendes tag

Sziasztok!
Tv vásárlás elött állok, ebben kérném segítségeteket.
Piciny kis tömblakásunkban kb 2m a távolság a mostani képcsőves tv és köztem. Lakásunkban kábel tv rendszer mükődik, analog illetve digitális adással. Nem vagyok nagy tévézős, legfőképpen sportot, illetve néha filmet ebből is a dokumentum fajtát szoktam nézni. Amit emelett szeretnék Youtube-on videókat nézni, wifi-n csatlakozva a netre(ez lenne a vásárlás legföbb oka).
Továbbá fontos, hogy külső winchestert csatlakoztatthassak a tv-hez, arra az esetre ha foci nézés közben hirtelen akad valami tennivaló, esetleg tudom, hogy nem leszek otthon és akkor megállítani illetve felvenni a műsort.
2 éve vásároltam kisfiamnak egy LG 22MA-53D-PZ szerintem jó , tavaly Decemberben unokatestvéremnek segítettem egy LG 47LB650V vásárlásban, akkor a budaörsi Metróban láttam a Samsung illetve az LG képét. Nekem tetszik az LG képe, habár lehet ez is csak beállítás kérdése.
3D - nem fogom gyakran használni, de szeretném, ha jó lenne. Olvastam LG passzív - Samsung aktív - ez a jobb. Akinek volt szerencséje mindkettőt összehasonlítani tanácsoljon valamit.
Hang - ténykeg szebb a hangzása a 2.1-nek?
Interneten olvasgattam egy pár tv tesztet, meg fórumot, de szokás szerint ahelyett, hogy tisztázódna a kép, inkább bizonytalanná válok.
Lg-re gondoltam, de az aktív 3D miatt a Samsung-on is gondolkodok, közben nemrég egyik ismerősöm a Philips-et ajánlotta, szerintetek?
A legfontosabb - 160k-180k körül szánok rá.
Bocsánat a hosszú hsz-ért, minden tanácsot és segítséget előre is köszönök.

mitibi

(#61981) gubolaa


gubolaa
tag

Sziasztok ismét. 2 témám lenne. Az elsőben kérdésem lenne. Van nekem egy LG 47LB650v tv-m. Ezen felül egy 150 megás router, egy 100 megás net és egy 150 megás wifi adapter a pc-n. Nem szerettem volna pendriven hurcolni az adatokat(film) Nos a kb. 2 gb-os filmek minden gond nélkül mennek, viszont pl 8 gb-os 3d vagy hd film akad. Próbáltam már a saját lg proggal, win media player, és még valami de nem tudom mi :D ha jól láttam a gép olyan 1 mb/s kimenő forgalmat generált amit nem tudtam megnövelni. Keresgéltem és itt a plexet ajánlották többen és valaki említett 15mb/s-es sebességet.... ez reális? lehet nem is kell pendrivet használnom?
Köszönöm :R

A másik is ide tartozik, hátha segít valakinek. Van még egy sony házimozi csak scart bemeneti csatlakozással.... Viszont scart csak a tv hangot vitte át, stream film hangot nem.... Megoldás az itt javasoltak alapján.... Optikai kimenet, optikai - analóg átalakító, majd végül egy rca - scart átalakító. És láss csodát megy a házimozis hang :R

Adam

(#61982) yvsmad válasza olasz69 (#61978) üzenetére


yvsmad
őstag

2014: Dual Core Plus,
2015: Quad Core.

Ugyanolyan hardver esetén minek szenvednek a WebOS 1 toldozgatásával, miért nem rögtön a 2-essel frissítik a 2014-es szériát?

(#61983) yvsmad válasza TRob1 (#61979) üzenetére


yvsmad
őstag

Az egész tévé kezelése lassú.
Nézd meg a reakcióidőt a Magic Remote 123/Input gombjának megnyomása után, vagy hogy mennyi idő alatt jön be az EPG. Vedd a kezedbe a hagyományos távot , hívd be a menüt és menj az egyik alsó menün belül valamelyik almenüre. Utána nézz meg egy 2015-ös vagy 2013-as tévét és rájössz, hogy mi a különbség.

(#61984) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Volt már? Még most olvasom a hivatalos közleményt a frissítésről: [link]

Pixel 8 Hazel

(#61985) Balázs1986 válasza olasz69 (#61972) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ez kicsit majdnem cinikusan hangzott így. 3 lehetőségem volt:
- NoName Kft. bolti garanciás utolsó darab tavalyi tv, bolti garanciával;
- használt tv;
- idei modell.
Az első ponttal próbálkoztam, aztán mikor az x-edik bolt sz*patott be, hogy igazából már nincs és nem is lesz raktáron, csak még nem vették le a webshopról, akkor azt mondtam, hogy nekem ennyit nem ér.
A második pontot kb. 3 hete nézegetem minden nap, de az az 1-2 ami volt, egyből elkelt, esélyem nem volt.
A harmadik pontot választottam így pár hét után. Őszintén szólva nem vagyok meggyőződve róla, hogy a lehetőségeimhez képest rossz döntés volt: megbízható helyről új és könnyen elérhető / szükség esetén cserélhető (garancia) darab. És kb. 10k többlet a seholsekapok 42LB671V-hez képest. Akkor miért volt ez ennyire rossz döntés? :F

(#61971) Müszi: Hátha azóta frissítették :) Minden esetre ma vagy holnap én is kipróbálom, aztán ha úgy látom, jöhet a MR600.

[ Szerkesztve ]

(#61986) TRob1 válasza yvsmad (#61983) üzenetére


TRob1
veterán

Ok.

Amennyit én a menükben lépkedek, arra nekem pont elég. (Az összes android fórumban is mindenkinek azért kell újabb és újabb telefon - mióta csak kijött az első android - , hogy gyorsabban tudják görgetni a menüt. Meg mióta kijött a Win8, ott is mindenki Start menüt akar. Én hülye meg csak használom a rendszert, a telefont, a tv-t. ;] :)) ) Asszem ideje minden platformon átszoknom nekem is a menükre ha már ilyen jó időtöltés. :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#61987) yvsmad válasza Balázs1986 (#61985) üzenetére


yvsmad
őstag

1. pont: én is pont ugyanígy jártam 2 hónapja, a minden szempontból legkedvezőbb kedvenc tévémet a 4. helyen sem tudták adni, pedig a webshop még hozta. Az 5. helyen már túl drága volt és ugyanúgy "rendelésre" volt a státusza, úgyhogy letettem róla és kerestem mást, ami a kategóriájához képest olcsó volt és a boltban még volt raktáron is.

(#61988) yvsmad válasza TRob1 (#61986) üzenetére


yvsmad
őstag

Mint írtam, nem csak a menüben lépkedésről volt szó, hanem az egész kezelésről, kár, hogy leragadtál az egyik példánál.
És nem is arról, hogy mindig a legújabb kell, mert 2013-ig bezárólag senkinek sem volt gondja a lassú kezeléssel. Csak az új op.rendszer első verziója sikerült feltűnően lassúra.
De vegyük a másik példát: EPG-be belépés WebOS 1-nél 15-20 s típustól függően, Pana tévénél a gombnyomás pillanatában kint van az egész műsorújság és folyamatosan görgethető fel-le, jobbra balra.
Lehet, hogy te csak a ki/bekapcsoló gombot használod a távon, de a felhasználók másik 99,95%-a többet is használ a tévéjéből. Egy ilyen alapfunkció használhatósága múlik pl. a sebességen is.

[ Szerkesztve ]

(#61989) olasz69 válasza yvsmad (#61982) üzenetére


olasz69
senior tag

Nem írtam,hogy a tavalyi modellek és az ideieknek azonos a hardvere,csak azt szerettem volna látni,hogy melyik milyen valahogy ilyesmi formában :kép ha van ? :RR

Az epg-re szerintem meg nem a hardver a ludas,hanem az app aminek elkell indúlnia ,de ha betölt,ugyanolyan gyors mint bármelyik japán tv ,a pana meg máshogyan oldotta meg az epg-t az alap fw része,ha jól tudom!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61990) huncutka1029 válasza TaylorPro (#61984) üzenetére


huncutka1029
addikt

volt
de a korábbi híresztelésekkel ellentétben nem lesz 2.0 a atavalyi modellekre, miről az alap hír szólt, csak az 1.4 ben kapott olyan funkciókat, és optimalizálást, ami az eredetinél 2-3 x gyorsabbá, és ésszerűbbé tette.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#61991) yvsmad válasza olasz69 (#61989) üzenetére


yvsmad
őstag

A gyártó nem ad ki publikusan ilyen összehasonlítást, egy ausztrál oldalt találtam, ahol összehasonlítottak néhány típust, de volt közte Európában nem forgalmazott is, ezért könnyen bele lehetne kötni. A procikat egyértelműen feltüntették, a memóriáról csak a tesztoldalakról tudok, több helyen írták, hgoy a nagyobb memória miatt is gyorsbbak az új tévék és nem áll le app hibaüzenettel, de számszerű értéket a WebOS 1-re nem találtam. A WebOS 2-nél volt valahol szó 1 GB-ról. Mivel nem publikus adat, ezért szét kellene szedni egy tévét és megnézni, hogy valójában mi van benne, de erre a tesztoldalak sem vállalkoznak, mivel bemutató tévéket kapnak, amit illik egészben visszaadni a forgalmazónak. Kategóriőánként is lehet eltérő a belső, ezért nem lehet egyértelműen kimondani, hogy egyévjárat minden tévéjében ugyanaz van. Össze lehetne hasonlítani mondjuk a 6-os ill. 7-es széria tévéit a két évjáratból, hogy ne általánosítsunk annyira

[ Szerkesztve ]

(#61992) olasz69 válasza Balázs1986 (#61985) üzenetére


olasz69
senior tag

Először nem olvastam végig,azt hittem még nem döntöttél,majd elolvastam s ezért szerkesztettem át!
Elnézést,ha cinikusnak tűnt,nem állt szándékomban! :R

Biztosan jó döntés volt, nagyra becsűlt yvsmad fórumtárs kifejtette,köszönetetem neki! :R

yvsmad@ 1'5Gb ddr3 ,4Gb eMMC,socM14'' WebOs 1
Fent volt anno az developer lg com-on

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61993) TRob1 válasza yvsmad (#61988) üzenetére


TRob1
veterán

Na pont ezért emeltem ki pár hsz-el korábban a 20mp-et és a másfél-két órát. De ezek szerint nem jött be az "érzékeltetés" hogy mi az az x másodperc egy műsor megnézéséhez képest. De tudom, vannak akik csak kapcsolgatnak össze-vissza, meg menükben lépkednek ( ;] ) ahelyett hogy végignéznének valamit. Ültem már olyan autóban is ahol a tulaj kb 1db számot sem hallgatott végig, folyamat nyomkodta, léptette 10-20-30-40mp-enként a trackeket. Na ezt a tv-zést is így tudom elképzelni sok embernél. Én meg bekapcs, megnézem a kívánt műsort, aztán kikapcs. Gyerkőcök meg bekapcs rajzfilm, átkapcs másik rajzfilm, vissza... Kb. ennyi. Azért is volt az is kiemelve, hogy Nekem elég. (Na jó, asszony azért pödri rendesen a magic-et, de ő sem panaszkodott a sebességre soha - pedig azóta még gyorsult is :) )

(#61991) yvsmad:
Tényleg! A memó nem bővíthető? :B :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#61994) #94529552 válasza TRob1 (#61993) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyetértek veled, nagyon jól használható az LB széria az új webos fw frissítés óta, ebbe már nem érdemes belekötni. Bár, mint mondtam, nekem a frissítés előtti verzió is megfelelt a 671V-n.
yvsmad Ha sürgős a dolog :K , akkor a Smart menüből is elérheted az EPG-t, vagy a csatlakozásokat is.

(#61995) yvsmad válasza #94529552 (#61994) üzenetére


yvsmad
őstag

Smart menüből ugyanolyan lassú.
Az 123/Input gombot meg többször is megnyomom, mert olyan, mintha nem venné. Aztán kiderül, hogy vette, csak tetű lassú a szerencsétlen. Más tévéken ez elképzelhetetlen, hogy normálisan érintkező gombra egy aktív funkció 5-10 s-ig nem reagál.

(#61996) yvsmad válasza TRob1 (#61993) üzenetére


yvsmad
őstag

Kezelésről írtam, nem bootolási időről. Ott javult kb. 4 másodpercet a frissítés óta, na ez az, ami nem sokat számít. A bootolási idő egyszer van bekapcsoláskor, utána senkit nem izgat. De ha akarsz is valamit csinálni egy okos tévével, akkor vigyél magaddal kispárnát, mert ez a leglassabb rendszer a smart megjelenése óta.
MM-ben voltam az öcsémmel, egy 2015-ös tévénél álltunk meg, ott akartam neki bemutatót tartani a tudásáról, aztán a végén én csodálkoztam jobban, mert a WebOS 2 alatt semmire sem kellett várni, minden ment rendesen gombnyomásra.

[ Szerkesztve ]

(#61997) #94529552 válasza yvsmad (#61995) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem lassú. Most miattad lepróbáltam, és kb. 0 és 1 mp között mindkét módszerrel bejön az EPG. Próbálj meg egy gyári visszaállítást, nem használt és felesleges alkalmazások, üzenetek és a memória törlését. Meg 15-20 perces áramtalanítást. Aztán ejtsük a témát. Ne is haragudj, de úgy látom, hogy kissé túlspilázod már azokat a mp-eket. Ha annyira sürgős, akkor van pl. a port.hu is...
Szerk, nem 4 mp-et javult a boot, hanem sokkal többet.

Még egyszer szerk. semmi fajta memória üzenet nem szokott jönni, már bocs. :K Nem próbálom újra, mert használom folyamatosan. Talán nálad van valami inkább.

[ Szerkesztve ]

(#61998) yvsmad válasza #94529552 (#61997) üzenetére


yvsmad
őstag

Majd holnap próbáld ki bekapcsolás után, az app első betöltése lassú, utána meg foglalja a memóriát.
Ahány ilyen funkciót indítasz, annyi app lesz betöltve egyszerre. Utána meg ha akarsz valami smart funkciót is használni, jönnek a memória hibaüzenetek.
Külföldi fórumon olvastam, hogy az egyik júzer szívesen szétkapná a tévét és tenne még bele olcsó kínai memóriát (ahogy ő írta). Azért tényleg nevetséges, hogy százezres nagyságrendű készülékeken filléres tételekkel sprórolnak.

[ Szerkesztve ]

(#61999) Balázs1986 válasza olasz69 (#61992) üzenetére


Balázs1986
addikt

Akkor félreértettem, bocsánat :)

(#62000) Jorgos01


Jorgos01
tag

Magic távirányító kiváltására letöltöttem az LG TV Remote appot, de nem tudom párosítani a TV-vel.

A TV 2015-ös (LG42LF652V) és nem találom az app listájában.

Ki, hogyan oldotta meg, ha meg lehet oldani (esetleg másik app)?

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.