Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) pcMANiac válasza huncutka1029 (#7998) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

De az szolgáltató függő, hogy rosszul ismeri fel az adókat a tv. Gondolom valami szabványt nem tart be a t-home, amiről az LG nem tehet. Elmosódott szar képminőség, gyenge hang, ez is szolgáltató függő.

Freki korlát sem megoldás, mert egy kupacban vannak az adók és a klónjuk is, nem tudom a felső vagy alső freki értékkel kikerülni a duplán látást. Ez a duplázás különben más tv-ken is van (samsung, panasonic,sony) Arról viszont az LG tehet, hogy dtv-n nincs piros, törlés gomb. Reménykedem egy újabb firmware-ben.

Köszi a segítséget Neked! :R

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8002) handras1969 válasza delig (#7982) üzenetére


handras1969
csendes tag

Amúgy én meg a tv-vel voltam múltkor pont ugyanígy. USB-ről ment a frisítés és 99%-nál megállt. Kb. 45 percig néztem, aztán lesz ami lesz alapon kihúztam a 220-ból. Kicsit levert a víz, de jó lett. Azért drukkolok Neked! Majd írj, hogy mi lett a vége...

(#8003) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv

Ismerosomnek van egy lg lk530 tv-je mukodik rajta az usb ir hack?
LF/LH/LD tipuson tudom hogy meglehet, probaltam is egy ld420-on regebben, keznel volt egy symbianos telefon hala az egnek:K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#8004) drjb23


drjb23
csendes tag

Sziasztok!
Tv vásárlás eőtt állok a kiszemelet egy LG 42LW4500-as.A kérdésem az lenne,hogy külső mervlemezről indított mkv fájlok hangsávjait lehet-e változtatni a tv-n,hogy melyikkel nézzem?a filmhez elindítandó felirathoz is ugyanez lenne a kérdésem.A választ előre is köszönöm

(#8005) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

26"-os méretben van 100hz-es LCD vagy LED TV? Keresgélek, de nem találok. Kinéztem az Euro**-ben egy Samsung LED TV 26-ost, de az is 50hz-es.

(#8006) XtremLor válasza XtremLor (#8003) üzenetére


XtremLor
őstag

kozben kiderult lejatsza aalapbol csak nem kezeli igen csak az ntfs-t, a pendriveot felismeri de a kulso hdd-t nem az elmondasuk alapjan

"Legen...Wait for it...Dary"

(#8007) Dany007


Dany007
veterán

Azért ide is beírom, hátha van valakinek konkrét tapasztalata.
Melyik boltból ajánlanátok vásárlást?

A lehetséges jelöltek a következők:

Nehagyjaki.hu

iPon.hu

Jóféle.hu

Elsődleges szempontok a garanciális ügyintézés gördülékenysége, illetve a szállítás.
Nehagyjaki.hu-ról már rendeltem 2 éve egy hűtőt. Elsőre úgy hozták ki, hogy be volt szakadva az oldala. Nem a csomagolásé, a hűtőé. Persze szó nélkül cserélték, de újabb 2 hetet kellett várni míg kihozták. Egy tévénél nem akarom ezt eljátszani...

(#8008) Zolom89 válasza Dany007 (#8007) üzenetére


Zolom89
senior tag

iPon.hu-ról csak jó tapasztalatatom van!

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8009) PLaci58 válasza drjb23 (#8004) üzenetére


PLaci58
őstag

Az mkv-ba beépített hangsávok és feliratok simán válthatók. A felirat mérete és helye is állítható. Külső feliratfájllal nem próbáltam mkv-t, de az aviknál megy, ha betűre egyezik a fájlok neve.

kerlac!
26"-hoz minek a 100Hz? Úgyse látszik belőle semmi.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#8010) drjb23 válasza PLaci58 (#8009) üzenetére


drjb23
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm

(#8011) Akos2110


Akos2110
aktív tag

Mi a véleményetek az 32lk530ról? Vagy van ebbe a kategóriába jobb (95-105k)?
Leginkább ps3hoz és sportközvetítések nézésére kellene. Ja és 82cmesnél nagyobb nem lehet mer nem fér el :D

(#8012) vidap válasza drjb23 (#8004) üzenetére


vidap
tag

Ha a tv álltal ismert fájlrol van szó, akkor igen, lehet válogatni.
Nézd meg a leírást, milyen fájlokat ismer fel a tv!

(#8013) Dany007


Dany007
veterán

Segítenétek, hogy a következő képen milyen 3D megjelenítési módok láthatóak?
Ez az LW5500 3D mód választó menüje. [link]
Az elsőt felismerem :) az a 2D->3D konverzió. A második a half sbs, gondolom a harmadik mód is az, de a negyedik ötödiket nem vágom.

És akkor ha jól sejtem ez a TV ebben a 4 módban készített 3D adásokat képes rendes (tehát nem konvertált) 3D-ként megjeleníteni?

(#8014) Cocos válasza Dany007 (#8013) üzenetére


Cocos
tag

A harmadik half tab.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#8015) Cocos válasza Dany007 (#8013) üzenetére


Cocos
tag

Egyébként mi a rendes 3D fogalma??

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#8016) tomyka74 válasza Dany007 (#8013) üzenetére


tomyka74
senior tag

próbáld ki másképp nem tudod meg!
Én is szétnyomkodtam az agyát mikor megvettem! :))

(#8017) Laca0 válasza yanagawa35 (#7954) üzenetére


Laca0
addikt

Azt megtudnád mondani hogy az aktív hub, minden egyes portjára egyenletesen kiadja az 5V-ot, vagy csak átlagban.

Jót kérdeztél... fogalmamsenincsen... gondolom mindegyiken megvan az 5V...
Nálam egyébként az a sorrend, hogy 1-es a magic remote, 2-es dvr hdd, 3-as filmes hdd.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8018) _balint válasza delig (#7982) üzenetére


_balint
csendes tag

Nekem is ugyanez történt a tegnapi frissítésnél a BD670-el! Update után újraindult, de beragadt a boot-nál és azóta sem jut tovább. :(

Nekünk már közel 1 éve megvan és eddig mindig működött a frissítés wifin keresztül, semmit sem csináltam máshogy.

Tartok tőle ez szervíz, majd írj te mire jutottál!

[ Szerkesztve ]

Ami üres azt megtöltöm, ami tele van azt kiürítem. || Samsung Wave

(#8019) Dany007 válasza tomyka74 (#8016) üzenetére


Dany007
veterán

Épp azért kérdezem meg olyanoktól akik már tudják, hogy megtudjam. A Tv még nincs meg amúgy, de szeretek minél több információt beszerezni vétel előtt. :)

@Cocos:

Hogy mi a 3D azt elég sok nézőpont szerint értelmezhetjük. Jelenleg olyan 3D-re gondolok ami gyárilag 3D-ben lett felvéve. Két külön képfolyam picit egymástól eltérő szögben.
Sajnos nem tudom jobban megfogalmazni. Nyilván az anaglyph (vörös-cián) 3D megoldás kiesik a körből. Azért az lópikula se a rendes képeltolásos 3D-hez képest.

Plusz már évek óta létezik olyan program sz.gépre, ami képes minden tartalmat (filmet, játékot) átkonvertálni különböző 3D-s megoldásokra. Köztük van a vörös ciánk, a zöldes megoldás és asszem talán a stereo 3D is. De mind hiába, mint tudjuk ez sose lesz olyan, mint az "igazi". És ma ezt már a TV-k is tudják. Ez az a bizonyos 2D-3D konverzió.

Szórakoztam vele 1-2 játékban. Itt is lehet mélységet állítani. A probléma az, hogy vagy a hozzánk közeli tárgyakat hozza ki 3D-be vagy a tőlünk távoli tárgyakat. Minden más iszonyúan szellemképes lesz és nem 3D-s.
Példa: TDU, autós játék külső nézetben. Vagy maga az autó emelkedett ki a térből és az előttem lévő út, meg táj 2D maradt + szellemképes, vagy az előttem levő út és a fák jöttek ki a térből és az autó maradt 2D-ben szellemképes. Egyszóval szart se ért az egész.

Ami "rendes" 3D-t én láttam (iMax, 3D tévék), ott az egész környezet térben van, térben mozog. Plusz vannak elemek, amik képesek kijönni, hozzám közelebb jönni a térben.

Egyébként az egészet csak azért kérdeztem, mert leakarok tölteni 1-2 sample-t 3D-s filmekből. Csak tesztelni, hogy mégis milyen. És láttam olyat, hogy half-SBS meg full-SBS. Meg az egyik filmhez az volt odaírva, hogy aktív szemüveges verzió (gondolom ez nem jó az LG-khez mert az passzív).

(#8020) Márton válasza Dany007 (#8019) üzenetére


Márton
nagyúr

Nincs olyan, hogy aktív szemüveges meg passzív szemüveges verzió.
Ez bullshit.
Minden formátumot le lehet játszani pc-ről, megfelelő playerrel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8021) tomyka74 válasza Dany007 (#8019) üzenetére


tomyka74
senior tag

itt már a vörös-cián-t el kell felejteni!!! az egész kép térben van megjelenítve, és igen az LG az passzív szemüveg! tehát nem kell töltened állandóan a szemüt mert lemerül , és villódzás mentes.
ha rám hallgatsz akkor csak passzív szemüs TV-t válassz ergo LG!!!!!!!!!!!!!
vedd meg minnél hamarabb, meglátod beszarsz tőle!! :Y

(#8022) Cocos válasza Dany007 (#8019) üzenetére


Cocos
tag

Ok! :DDD
Direkt kérdeztem a 3D fogalmát.Ugyanis a gyári demokat kivéve ami filmeket letöltenek (ÉN NEM :DD ),annak a nagy része nem "valódi" 3D, pedi half sbs-ben,vagy half tab-ban fogod lehúzni.
Valóban az az igazi,amit 3D-re forgattak.Pl. hiába nyomják a reklámját a StarWars-nak 3D-ben!Mert ugye tudjuk, hogy "lukas" bácsi nem forgatta újra, hanem konvertálták.Persze komolyabb programmal, mint a tv. 2D-3D konverziója, de mégsem 3D.
Volt már aki itt a fórumon csatlakozott hozzám azzal a nézettel, hogy csalódtam az egészben.(Én a tv-ben is, de az egy kicsit bonyolultabb és nem csak a 3D miatt).A demok, természetfilmek legtöbbször jók, aztán egy-két film elmegy, a többi szar. Na azoknál nem fog kijönni semmi feléd.De ez csak az Én személyes véleményem az egészről!

Én nem szartam be! ;]

[ Szerkesztve ]

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#8023) tomyka74 válasza Cocos (#8022) üzenetére


tomyka74
senior tag

[link]

ezt nézd át !!!
csak a valós 3D fimet nézd meg!

a "kijövős" filmektől sztem még messze vagyunk, azért csak egy-két demo egy-két jelenete olyan, hogy miért azt nem tudom!
de sztem nem az a lényege nekem,hogy abból a tv-ből film közben akármi is "kijöjjön" elém
( bár persze az élményt jobban dobja ) hanem ,hogy az egész eseményt a tv-ben térben látod nem csak egy sík képet nézel!!
és igen vannak felkonvertált 3D fimek meg vannak úgy forgatottak, természetes olyat kell " leszedni " és élvezni a házi mozit!!!
a 3D fogalmát azt fingom sincs :Y

[ Szerkesztve ]

(#8024) pcMANiac válasza Cocos (#8022) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Én már normális minőségű HD tv csatornáknak is örülnék, amik nem arany árban vannak. 3D-re meg nekem elég az IMAX. Nekem többet jelent a tű éles kép tévézés közben, mint a 3D, ezért sem vettem 3D tv-t. Majd ha letisztul a szabvány és nem szemüvegben kéne ücsörögnöm a hírek alatt. :B

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8025) Cocos válasza tomyka74 (#8023) üzenetére


Cocos
tag

Ismerem a linket, ezért írtam :C
Nekem a 3D a kijövős kép. A mélységérzetet keltő pedig a "kacsintós pénztárca" :)
De ezt már írtam párszor.

A mostani tapasztalatokkal (mindent egybe véve) nem vennék ilyen tv-t!

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#8026) Kroni1 válasza Cocos (#8025) üzenetére


Kroni1
veterán

Ha valaki venni akar MOST akkor sztem nem rossz választás. Néha 1-1 filmet meg lehet nézni 3D-ben, de igaz én se vettem elő a szemcsiket hónapok óta, nem mozgat már.. Viszont jelenleg nem drágább már sokkal mint a sima 3D nélküli társaik, és 2D alatt is szebb a képe, a 3D-s paneleseknek.. Szóval aki nem akarja megvárni a szemcsinálküli 3D-t, nincs normális HD TV-je és most akar venni annak ez tuti biznisz most sztem, én is ezokból vettem.

[ Szerkesztve ]

(#8027) tomyka74 válasza pcMANiac (#8024) üzenetére


tomyka74
senior tag

Digi tv-nek van " normális " HD csatornái, persze csak HD box-al ( nem set top box !!!!! )fogod őket, Én is így csinálom! bérlek tőlük plusz-ban egy HD box-ot , hogy kihasználjam a tv potenciálját, akarom mondani tudjak full HD tv adásokat nézni!
10 HD csatornát fogok vele mint pl: digi sport HD, nat geo HD, nat geo wild HD, music 1 HD stb.
és azért full HD tv-n HD csatornát nézni 1080p felbontásban , hidd el összeszarod magad!!!
mondjuk a motogp futamot digisportHD-n!

(#8028) Zolom89


Zolom89
senior tag

Én pl samsung 51d550 és LG 42LE8500 között vaciláltam. LG-t választottam és nem bántam meg..gyönyörű képe van. Samsung sógor jelöltnek van ott nézegettem, probálgattam. Nem rossz nem rossz, de nekem képminőség számított és ezért az LG nyert.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8029) tomyka74 válasza Zolom89 (#8028) üzenetére


tomyka74
senior tag

jó döntés volt! Én Samsungot akkor sem vennék ha "ingyen adnák"!!! most nem akartam senkit megsérteni! :) nekem ez a 3. LG tv-m előtte volt egy 72-es slim-es síkképcsöves utána egy 106-os plasma és most egy lw4500-as 3D ! és mindegyiket imádtam!

bár én most azt mondanám,hogy tv adások nézésére nekem valahogy a plasma képe volt a légjobb mert ugye ez már LED-es.
persze ha filmet nézek akkor nincs miről beszélni de hát ez dupla akkora felbontású is mint a plasma de nekem tv-zni valahogy annak barátibb képe volt!
ez valahogy túl éles túl telt szinek olyan túl tökéletes! :Y

[ Szerkesztve ]

(#8030) Dany007 válasza Márton (#8020) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, ennél a résznél én is furán néztem. De reméltem, hogy valaki megerősít ebben.

Azt hogyan érted, hogy megfelelő playerrel? Kell hozzá külön player? Múltkor szedtem le Avatar 3D-t csak kíváncsiságból, hogy milyen. Half SBS képet adott. Egymás mellett volt két ugyanolyan kép. Most ahhoz, hogy ezt PC-n keresztül 3D-ben lássam a tévén külön player kell? Mert eddig úgy gondoltam, hogy csak kiválasztom a TV-n az a half sbs módot és már megy is... :U Vagy akkor most külön player kell a gépre?

@tomyka74:

A vörös ciánt csak példának írtam. :) Szeretném elfelejteni. És igen, megveszem, mindenképpen LG-t. LW5500-at.

@Cocos:

Egyetértek én is. Más a térben látni és más, amikor kijön a képből. Valójában egy jól megcsinált full HD-s vörös - ciános film is eltudja érni ezt a hatást. Csak sokkal csúnyábban. (ha gondolod linkelek youtube videót)

Amúgy ha jól tudom most már azok a filmek, amik újonnan jönnek ki és 3D-vel reklámozzák őket azok mind gyárilag is 3D-sek, nem csak utólag konvertáltak. Tehát azért ott biztos van értelme. Mind1, v.színűleg egy iMax filmet fogok letölteni próbának. Az talán biztos, hogy gyárilag 3D és nem konvertált. Aztán majd ahhoz viszonyítok.

Egyébként én sem a 3D miatt veszek TV-t. Jelenleg egy TN paneles 27 colos LCD monitor szolgál TV-ként a családban. Már legalább 3 éve szeretnék egy rendes nagyképernyős tévét. A 83 éves öreganyámnak nagyobb TV-je van, mint nekem (82-es Samu LCD), sőt, mikor gyerek voltam, a 90-es évek elején, már akkor is nagyobb TV-nk volt otthon, mint most az enyém (72cm-es fadobozos Videoton). Szóval már nagyon ideje lenne.
Továbbá azt olvastam, hogy az LG-nél az 5500-as szériának igen jó paneljei vannak. Jobbak mint egyes drágább tévéinek. Ezért kis is néztem a sima mezei 5500-ast 3D nélkül. Majd megláttam, hogy ennek a 3D-s verziója alig 30 ezerrel drágább csak. Na mondom azon már ne múljon.

(#8031) Márton válasza Dany007 (#8030) üzenetére


Márton
nagyúr

A half SBS, meg above-below formátumokhoz nem kell spec. player,
de pl. 3dbluray iso-hoz, vagy ha külön fájlban van a bal és jobb kép, akkor
igen. Stereoscopic player-re keress rá. Ez a leguniverzálisabb jelenleg.

Dehogy mind valódi 3D a ma kijövő filmekből. Ha egyszer konvertált, akkor
konvertált, attól még ráírják sajna hogy 3D.
Olyat érdemes nézni, amin fel van tüntetve a borítón, hogy
"Filmed in real 3D" Pl. ez vagy ez.

Töltsd le ezt a sample-t. Garantáltan valódi 3D SBS felvétel.. Remélem sokaknak ismerősek a képek :B

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8032) pcMANiac válasza tomyka74 (#8027) üzenetére


pcMANiac
aktív tag

Tetves T-home 2000Ft pluszért akarja adni ezt a pár HD adót. Hamarosan lejár a hűség szerződésem és megyek át a digihez. Tőlük még set top box vagy hd box sem kell, mert a tv-m tudja ezeket magától is fogni. Beszéltem most velük és elég rugalmasak, nem olyan vaskalapos multifaszok mint a t-home.

[ Szerkesztve ]

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#8033) Dany007 válasza Márton (#8031) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm az infót! Máris többet tudok a dologról, mint két perccel ezelőtt.
A sample-t szedem! :R Ezzel legalább tutira letudom majd csekkolni milyen is az igazi!

(#8034) tomyka74 válasza pcMANiac (#8032) üzenetére


tomyka74
senior tag

:K

(#8035) Flashget válasza Dany007 (#8030) üzenetére


Flashget
félisten

Azt hogyan érted, hogy megfelelő playerrel? Kell hozzá külön player? Múltkor szedtem le Avatar 3D-t csak kíváncsiságból, hogy milyen. Half SBS képet adott. Egymás mellett volt két ugyanolyan kép. Most ahhoz, hogy ezt PC-n keresztül 3D-ben lássam a tévén külön player kell? Mert eddig úgy gondoltam, hogy csak kiválasztom a TV-n az a half sbs módot és már megy is... :U Vagy akkor most külön player kell a gépre?

Nem tudom milyen messze van a PC-d a tévétől..de ha ATI a vga-d veszel egy [1.4-es HDMI kábelt] amivel öszekötöd. PC-n beállítod a klónozást stb. majd powerdvd-t elindítod és a filmet betallozód. TV-n ott lesz a 3D kép és a hang..szemüveg fel, hátra dől és örül.
Nem kell külön playert venni.

Realme GT Master Edition

(#8036) Flashget válasza tomyka74 (#8027) üzenetére


Flashget
félisten

Digi tv-nek van " normális " HD csatornái, persze csak HD box-al ( nem set top box !!!!! )fogod őket,

ez most tányéros vagy digikábel? mert utóbbin nem kell semmi ha DVB-C tuneres a TV, de szerintem a tányéroshoz sem kell ha DVB-S tudó a tévé.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#8037) Márton válasza Flashget (#8035) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez nvidia-val miért ne menne?
Half sbs-hoz, above-belowhoz, line interleavedhez még 1.4-es kábel sem kell.
1.4 tudtommal egyedül a 3D bluray szabványhoz kell.
Másrészt a powerdvd kezeli pl. a külön bal-jobb fájlokat?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8038) Flashget válasza Márton (#8037) üzenetére


Flashget
félisten

A konkrét kérdése ez volt:
Most ahhoz, hogy ezt PC-n keresztül 3D-ben lássam a tévén külön player kell?

Erre válaszoltam, hogy powerdvd 11-es verzió + 1.4 HDMI kábel és nézheti a blue ray 3D filmet tévén. 1.4 kell a 3D-hez + hanghoz is.
Mivel nekem ATI van csak arról tudok nyilatkozni NV nekem 6600GT volt legutoljára így nem tudom napjainkban miként van.
power dvd-vel kapcsolatban nem tudok mit mondani annyira nem vagyok szoftverguru...de felismerte az 1.4 HDMI-t és a tévét is amire nyomtam a képet.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#8039) Márton válasza Flashget (#8038) üzenetére


Márton
nagyúr

De kell ha pl. külön fájlokban van a film..
Ha sbs, ab, akkor nem, bármely mediaplayer is viszi,
sőt a legtöbbet a tv is usb-ről.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8040) delig válasza _balint (#8018) üzenetére


delig
tag

Akkor lehet, hogy rossz a szoftver...
Baró egy ekkora cégnél...

Odáig eljutottam, hogy szerdán jön egy futár, felkapja a lejátszót, és elviszi az üzletbe, ahol vettem. Ők elküldik szervizbe, és remélhetőleg meg tudják javítani, és garanciába.
Én biztos nem nyomogattam el rajta semmit frissítés közben, és gondolom Te sem.

Amint lesz infóm, közlöm.
De azért nézd meg, hogy garanciás e még, és ne késlekedj kijavíttatni. Olcsóbb, mint ha vennél egy újat, vagy a javítás egy új gép árába telik.
Szombaton kicsit megbántam, hogy LG-t vettem, pedig rohadtul vaciláltam, de remélem nem lesz gond már a jövőben.

(#8041) Samoa


Samoa
csendes tag

Sziasztok !
Érdeklődnék akinek műholdas (tányéros) (pl:upc direct,digi tányéros)módszerrel veszi a tévé adást annak milyen a képminősége?Kábelről szeretnék váltani,ott elég gyenge a minőség még a digitális adásoknál is! A tv lw5590.Köszönöm a véleményeket!
Üdv:Samoa

(#8042) Zolom89 válasza Samoa (#8041) üzenetére


Zolom89
senior tag

Sima digis tányéros minőségnél elég gyér. LG 42LE8500 tv-n.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#8043) Dany007


Dany007
veterán

Hehe, nemsemmi ez a Jóféle.hu!
Rábeszéltek egy LG 42LW5590-es TV-re. Ugyan azon az áron, mint amennyiért az LG 42LW5500-t adták volna. Csak azért, mert épp az van nekik raktáron. :D

Ha jól tudom a panel ugyan az az 5500-ban és az 5590-ben is igaz? IPS - IPS... Remélem.

(#8044) Kroni1 válasza Dany007 (#8043) üzenetére


Kroni1
veterán

ugyanaz a ket tv. csak az 5590-ben be van kapcsolva a dvr (kulso usb meghajtora felvetel keszitese) funkcio, mig az 5500asban neked kell ezt megtenni.. gondolom azert sincs az nekik mert az 5500 mar joideje kifutott, az 5590 gyakorlatilag az uj neve vagy az utodja ha ugy tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#8045) Dany007 válasza Kroni1 (#8044) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm! :R
Megnyugodtam! A héten jön a cucc! A többieknek is köszönöm a segítséget. Sokat segített a fórum és fórumozók a döntés meghozatalában. Remélem jól döntöttem. :) Hétvégén majd írok tapasztalatokat!

(#8046) Flashget válasza Samoa (#8041) üzenetére


Flashget
félisten

a digi tányérosa elég tré viszont olcsó...ellenben a digikábel az nagyon rendbe van.

Realme GT Master Edition

(#8047) Samoa válasza Flashget (#8046) üzenetére


Samoa
csendes tag

Köszi a választ ,sajnos arra nincs lehetőségem.Nálunk csak egy kisebb szolgáltató van arany áron + nem valami jó minőségben még a digitális se.Esetleg valakinek upc ?

(#8048) Flashget válasza Samoa (#8047) üzenetére


Flashget
félisten

akkor upc direct lesz a megoldás.

Realme GT Master Edition

(#8049) d.tiborz válasza Samoa (#8047) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Szia!
Nekem UPC Direct van, még SD, de már megrendeltem a HD csomagot.
42LW5590-es TV rákötve HDMI-vel (csak a rögzítős cuccon van HDMI). Eddig meg vagyok elégedve a képpel, bár nagyon várom a HD-t (szerettem volna a F1-et HD-ban nézni, de lassúak az aktiválással). UPC-t én ajánlom, nekem eddig bejött.

(#8050) tomyka74 válasza Flashget (#8036) üzenetére


tomyka74
senior tag

digi kábel! a plasma-m DVB-C tuneres és mégis kellett HD box, próbáltam faszább volt a kép!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.