Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) Syz válasza Shingen (#60550) üzenetére


Syz
senior tag

A 2 TB akkor viszont tuti,ugye?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#60552) DeMarco20


DeMarco20
újonc

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne, hogy az LG 3D Cinema tévémen normál állapotban, állandóan felugrálnak az alján ablakok "Komponens (5)" és "Kábel (3)". Irtó zavaró, mert egymás után akár harmincszor is ugrabugrálnak. Eddig még sehogy sem tudtam kikapcsolni, sem letiltani, ugyan kiveszi a menüből, de vissza is teszi és kezdődik elölről. Ha valaki tudja az okát, vagy a megszüntetésének lehetőségeit, akkor legyen szíves ossza meg... Előre is köszönöm!

(#60553) aram01 válasza Syz (#60551) üzenetére


aram01
nagyúr

mire nem elég 2 TB?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60554) Stevenstyle válasza direwolf (#60542) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Egyet kell, hogy értsek kedves kolléga :)

2-3 m-ről egy 55"-os Tv esetében sem kell a fejet mozgatni, ahogy mondtad is kb mint a mozi hátsó, max hátsó-középső sor. Ezen mezsgyén tovább haladva a "gyereknek fárasztó" című történet is valóságtartalmát veszti.

Ugyanez persze más lenne, ha 1 m távolságról beszélnénk, de itt ugyebár 2-3 m-ről van szó, szóval szerintem a valóság valahol ott van, hogy a 49-50" is jó lesz (érezhető lesz nem kicsit 42" után, én is anno 42-ről váltottam), de a legalább 55" lenne az ideális, fej forgatás és hasonló okosságok nélkül.

(#60555) aram01: " legalább 55" " :)

[ Szerkesztve ]

(#60555) aram01 válasza Stevenstyle (#60554) üzenetére


aram01
nagyúr

2-3 méterről nézzük az 55-öst, karcsú. f@sz voltam hogy ekkorát vettem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60556) Syz válasza aram01 (#60553) üzenetére


Syz
senior tag

Kollégának lesz,nem nekem.De állítólag felvenni akar rá,hogy mit azt nem tudom.Engem csak azzal bízott meg hogy szerezzek neki vinyót de hát inkább kérdezek előtte nehogy az legyen majd hogy nem látja,nem ismeri fel a tv.Egyébként ő egy nagybevásárló központokon szocializálódott ember aki a Tescoba/Auchanba nézeget 38 ezerért 2 TB-os vinyókat,szóval tőle hiába is kérdeztem volna bármit is..

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#60557) aram01 válasza Syz (#60556) üzenetére


aram01
nagyúr

alkalmatlan vagyok a válaszra :))

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60558) olasz69 válasza Syz (#60551) üzenetére


olasz69
senior tag

Szia! Nekem is 2 TB-s hdd van rajta!

más: Feltettem a WebOs 1.4-es frissítést,nálam a bootidő szinte 0, Tetszik nagyon! Még tesztelem!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#60559) olasz69 válasza fecosrac (#60516) üzenetére


olasz69
senior tag

"Mi évek óta egy 42", azaz 102 cm-es HD ready..... "

a 42" vagy 106 cm vagy 107cm!
A 102 cm inkább a 40" lehet szerintem!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#60560) Syz válasza aram01 (#60557) üzenetére


Syz
senior tag

A tv-t is egy multiban vette,nem egy műszaki cikkekkel foglalkozó áruházban..Képzeld el azt a képet amikor reggel 7-kor jön a futószalagon a munkások reggelije,ilyen 5 kifli - 1 kakaó - kis felvágott leosztásban és egyszer csak érkezik utána egy bazi nagy LG doboz :DDD :D

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#60561) fecosrac válasza olasz69 (#60559) üzenetére


fecosrac
tag

Jogos. A 102 cm a helyes, úgyhogy csak 40"-os a meglévő.

Egyébként köszönöm mindenkinek, aki segített ma a választásban. Végül megrendeltem a tv-t, de a 49-es mellett döntöttem. Irreálisnak tartom a méretbeli különbségért a felárat.
Remélem jól döntöttem.
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#60562) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!!

UB850 tulajok a mai napon felkerült ide a 05.10.01 firmware ez már az újabb webos, szedem le és frissítem, és írok a tapasztalatokról. :)) :)

(#60563) #94529552 válasza gerejoe (#60545) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mi nem tudhatjuk. Ezt az LG-vel kellene tisztázni, mert az outletekben árulhatnak, több éves, akár javított, használt tévéket is. Olyan tv is volt onnan, aminek a gyári száma ki volt szedve a tévéből. Ettől még lehetséges az is, hogy teljesen új tévét is árulnak. Milyen típus?

(#60564) Gebriel


Gebriel
veterán

Sziasztok!

Egy LB67-en képi beállítást próbálom elfogadható szintre hozni, de istenért sem sikerül. :(
Ha focit nézek rajta rendesen minősíthetetlen képet ad.
Valaki tudna ebbe segíteni? :R

Illetve milyen távolságból érdemes nézni egy 47"-t?

(#60565) Beni2360 válasza Gebriel (#60564) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia! 6 hetes tulaj vagyok és nem vagy egyedül, kitartás. :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60566) #94529552 válasza Beni2360 (#60565) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R 6 hetes vagy, és már írni is tudsz, ez derék. :D

(#60567) Gtaati válasza Gtaati (#60562) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Tegnap este feltettem az UB850-re az új firmwaret. Verzió 1.4.0-2301 első benyomásra gyorsult a rendszer, menü változott minimálisan. Tv műsor esetén ha magic remottal kattintunk másképpen jeleníti meg a csatorna számát, kijelzi h sd hd adás 576i vagy 1080i jelerősséget stb. Ha pendive-t vagy külső vinyót csatlakoztattam akkor a gyökérben azonnal létrehoz automatikusan egy könyvtárat a felvételnek. Sd adások esetén mintha kicsit szebb lenne a kép, de lehet ezt már csak én képzelem bele:) Média szerver esetén lehetséges hangsáv váltása:) film lejátszásakor ha normál távkapcs.-on megnyomom a settings gombot akkor jobb oldat kis szines ikonokkal egy gyors menü jelenik meg ahol gyorsan a főbb paramétereket állítani lehet. Médialejátszó része amit eddig lejátszott azt most is amit eddig nem azt továbbra sem, 4K videók melyek nagy adatfolyamúak és szaggatott lejátszás közben az továbbra is szaggat. Hirtelen ennyi, ha még valamit észreveszek megosztom veletek:) :DD

[ Szerkesztve ]

(#60568) Shingen válasza Syz (#60551) üzenetére


Shingen
addikt

Az tuti nyugodtan veheted! :))

風林火山

(#60569) cidalain válasza Gtaati (#60567) üzenetére


cidalain
veterán

TV Guide-ot ha behívom, akkor az aktuálisan nézett műsornak megy a preview képe? egyáltalán van preview?
Jelenleg sokszor nincs Guide-ba lépéskor preview kép, a hang meg mindig az RTL klubbé, akkor is ha tök másról léptem a műsorújságba :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60570) Beni2360 válasza Shingen (#60550) üzenetére


Beni2360
félisten

Én nem preferálom az ilyen nagy vinyókat, ha elszáll akkor vele a hatalmas mennyiségű adat-film is. :W
Nekem is volt 1T WD külsős vonyóm és bedöglött az usb portja és mivel egybe volt építve a vinyó mechanikájával oda lett az összes film. Na akkor 3t-nál?.Azóta csak külön szerelhető ház+vinyo van.
Nem állítom, hogy minden komplett külső házas vinyó ilyen technológiával van szerelne, de a hosszára rövid házas vinyoknál figyelni kell és érdemes megnézni, hogy cserélhető-e a vinyó. Még szm tech üzlet sem tudta, hogy ilyen egybeszerelt a WD egyes vinyója, csak néztek nagyot.Javítást senki nem vállalt.Külön háznál csak a ház csere megoldotta volna a filmek mentését. :Y
Én mindenképpen két részre osztottam, (250+500 a mostani) első rész ment e Tv-nek - felvétel, és műsormegállítás céljára.a második meg a filmjeimnek.Külön használok egy külső házas 3.5" vinyót a megtartandó filmeknek és ha nagyon muszáj még azt is rá tudom csatlakoztatni. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60571) #46136832


#46136832
törölt tag

Félteném a webOS 1.4-et a LB650v-re de lenne egy olyan kérdésem, ha kijön a rendes végleges verzió akkor arra tudok majd frissíteni?

Meg mivel ez fejlesztői verzió tud e magyarul?

[ Szerkesztve ]

(#60572) Lacielvtárs válasza #46136832 (#60571) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

erre mondjuk engem is érdekelne a válasz...
meg hogy tud e magyar nyelven ez a frissítés...
bár az LG magyar nyelvű oldalán nem látok újabb frissítést :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#60573) *H* válasza #46136832 (#60571) üzenetére


*H*
aktív tag

Van benne magyar nyelv (is) és fel tudod majd tenni a publikus változatot is. A lényeg, hogy magasabb verziószámú legyen majd. Az is lehet, hogy ez lesz a következő publikus is, verziószám változás nélkül. Volt már rá példa.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#60574) Shingen válasza Beni2360 (#60570) üzenetére


Shingen
addikt

Nekem is is külön van 3.5" 2TB WD RED és alu házba van benne.
De hiába van külön ha elszáll a hdd akkor minden.
Nincs lényege egybe épített a vinyo vagy külön van felépítve.

風林火山

(#60575) yvsmad válasza Shingen (#60574) üzenetére


yvsmad
őstag

Én már jártam úgy, hogy áramszünet miatt nem lett szabályosan leválasztva a HDD és a vezérlője meghalt.
Szerencsére csak a külső dobozt kellett cserélni, a HDD-nek és rajta az adatoknak semmi baja nem lett. Egybeépített verzió esetén kuka az egész, viszlát 2 TB! :W

[ Szerkesztve ]

(#60576) Shingen válasza yvsmad (#60575) üzenetére


Shingen
addikt

Értem jó tudni, hogy az egybeépített verziónál így megy ez........... :)

風林火山

(#60577) Stevenstyle válasza yvsmad (#60575) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Nem kötekedni akarok, félre ne értsd, de az max az áramszünet miatti feszültség ingadozásba halhatott bele, a szabályos leválasztásnak ehhez aztán vajmi kevés köze van. A Leválasztásra leginkább az FS hibák elkerülése végett van szükség, hogy ne írjon még egy app vagy az OS a HDD-re amikor lehúzod és ne vágja haza az FS-t. ennyi :)

Shingen: Azért azt tegyük hozzá, hogy a megvásárolható külső HDD-k zöme nagyon design-os külső keretbe rakott HDD-k. Ha elszáll a keretben az elektronika és nem viszi magával a HDD-t csak ki kell szedni belőle és venni neki egy sima USB-s keretet.

[ Szerkesztve ]

(#60578) yvsmad válasza Stevenstyle (#60577) üzenetére


yvsmad
őstag

Lehet, az eredmény ugyanaz. Az FS-ért is kár egyébként, mert az adatok azzal is sérülnek.
Az egybeépített cuccok integráltságának a mértéke is különböző lehet (spórolás), nem mindenből lehet teljesen elkülöníteni egy komplett HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#60579) Stevenstyle válasza yvsmad (#60578) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Kis szerencsével minden adat visszaállítható gond nélkül. Persze feltételezve, hogy szakmailag kompetens személy kezeibe kerül :)

(#60580) yvsmad válasza Stevenstyle (#60579) üzenetére


yvsmad
őstag

Optimális esetben igen. Viszont minél nagyobb a tárkapacitás és azon minél több adat van, a nagy számok törvénye alapján annál nagyobb az esélye az adatok sérülésének. Mondjuk egy 50 GB-s BD ISO film a közepén megszakad sérülés miatt, akkor mind az 50 GB-nek annyi. Vagy ha ezres nagságrendű fénykép 10-20%-a sérül, az sem nagy móka, abból sem lesz már élvezhető kép soha.

[ Szerkesztve ]

(#60581) Stevenstyle válasza yvsmad (#60580) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Ez így van, de azért maradjunk a realitások talaján és lássuk be, hogy Tv-re rádugva leggyakrabban szimplán átmegy RAW-ba a kötet amikor elszáll az FS, azt meg visszaállítani adatvesztés nélkül nem egy nagy történet. Na de nem akarom szét Offolni a topic-ot :)

(#60582) Beni2360 válasza Stevenstyle (#60577) üzenetére


Beni2360
félisten

kedves gazda!
Shingen: Azért azt tegyük hozzá, hogy a megvásárolható külső HDD-k zöme nagyon design-os külső keretbe rakott HDD-k. Ha elszáll a keretben az elektronika és nem viszi magával a HDD-t csak ki kell szedni belőle és venni neki egy sima USB-s keretet.
Evvel mi a baj ? igaz csak USB 2, én ezt a fajtát vettem, fémházas és kaptam még bőr tokot is adtak hozzá és nem fog elszállni a csatija.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60583) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

Van egy 42 670V TV és szeretén a PC vel összekötni wifin keresztül. Mint pl laptop - PC otthoni hálozatban.
Hol tudom a TV-megkeresni a PC met? Illetve a PC-m hogyan fogja látni a tv-t.

Előre is köszönöm.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#60584) amtibacsi válasza Killerlaca (#60583) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Ha azonos IP tartományban vannak (általában igen), akkor a smartshare menüben meg kell jelennie a laptopnak. Sajnos csak a média könyvtárakat látja, abban is csak az avi kiterjesztést. (Speciális megosztással bármelyik könyvtárat látja, de ott is csak az avi-t. Szerencsére bármelyik filmet átnevezed avi kiterjesztésűre, azért le tudja játszani :-) )Ha filmezni akarsz róla, akkor valamelyik DLNA szervert telepítsd a laptopra (Serviio pl.) Arra számíts, hogy a nagyobb 3D filmek szaggatni fognak. Nekem a laptop is és a TV is kábellel csatlakozik, így nagyon ritka a szaggatás, csak a nagy (20 Giga) körüli 3D-s filmnél szokott néha. Kisebb filmnél elég volt, ha a TV kapcsolódott kábellel. Sok múlik a routeren is, mennyire van közel a gépekhez. A legjobb, ha egy légtérben vannak, falak nélkül.
A géped képét akkor tudod átküldeni, ha a videókártya tudja a vidi-t. Keress rá a tipusodra.

[ Szerkesztve ]

(#60585) Gebriel válasza Beni2360 (#60565) üzenetére


Gebriel
veterán

Most teljesen megnyugtattál. :D

Pumma
Esetleg valami ötlet, te nagy spíler vagy ebbe a témában ha jól tudom. :B

[ Szerkesztve ]

(#60586) Stevenstyle válasza Beni2360 (#60582) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Semmi! Sima 2,5"-os HDD keret ha jól látom. Miért kellene, hogy baj legyen vele? :) teljesen jó az...

[ Szerkesztve ]

(#60587) blakey válasza Gebriel (#60564) üzenetére


blakey
titán

Innen leszeded a "kalibráló anyagot" és annak megfelelően megpróbálod beállítani, nem lesz tökéletes, de feketeszint, kontraszt fényerő viszonylag pontosan beállítható. A szürkeskálához, fehéregyensúlyhoz ne nyúlj, mert ahhoz érteni kéne, hogy mit csinálsz. Ha ezzel megvagy akkor mehet a többi képjavító ki- vagy bekapcsolása.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60588) Gebriel válasza blakey (#60587) üzenetére


Gebriel
veterán

:R

(#60589) Killerlaca válasza amtibacsi (#60584) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Köszönöm a választ.
Délután megpróbálom hanem megy még jövök kérdezni. ;)

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#60590) fecosrac


fecosrac
tag

Sziasztok,

Hol érdemes olcsó de mégis normális wifi billentyűzetet vásárolni a Tv-n történő netezéshez?
Használ esetleg valaki olyat amit tudna ajánlani?

(#60591) Gebriel válasza Gebriel (#60588) üzenetére


Gebriel
veterán

Köszi még 1x a linket, mivel az angolom elég gyenge így sok segítséget nem nyújtott. :(

(#60592) Stevenstyle válasza fecosrac (#60590) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Nem akarok bele okoskodni, de tényleg a Tv böngészőjét szeretnéd használni netezésre? Kb. mint sajtreszelővel r*cskázni, mazohista hajlamúaknak javasolnám csak.

Ezek a Smart Tv-k (márkától függetlenül) korlátozottan alkalmasak böngészésre, illetve alkalmasnak ugyan alkalmasak, de helyén érdemes kezelni a dolgot. Pusztán segítő szándékkal, én nem javasolnám, hogy súlyos ezreket kiadj egy billentőért amiből aztán, ha úgy akarnád használni mint egy asztali gépet vagy notebook-ot csak hajtépés lenne a vége.

Részemről úgy fogom fel, hogy igen van bennük böngésző ha gyorsan meg kell megnézni valamit és éppen nincs más, akkor arra az 1-2 esetre ok, de mindennapos használatra szerintem alkalmatlanok.

Persze ön dönt... illetőleg ízlések és pofonok... ez csak egy vélemény :)

(#60593) blakey válasza Gebriel (#60591) üzenetére


blakey
titán

Az internet világába ez nem lehet gond.
Ezek közül valamelyiket töltsd le, amelyiket le tudod játszani, pl.:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60594) gerejoe válasza #94529552 (#60563) üzenetére


gerejoe
tag

50lb650v

(#60595) Shingen válasza Stevenstyle (#60592) üzenetére


Shingen
addikt

súlyos ezreket kiadj egy billentőért amiből aztán, ha úgy akarnád használni mint egy asztali gépet vagy notebook-ot csak hajtépés lenne a vége.

Támogatom.
Én megszívtam azóta is a polcon hever, mert egy nagy 0 a Tv böngészője, főleg a telo után.....

風林火山

(#60596) aram01 válasza Shingen (#60595) üzenetére


aram01
nagyúr

én még a toshibához vettem 10k-ért (polcon figyel) Nem tudtam használni mert csak pár gombot ismert fel :D
Jó nagy balek voltam hogy megvettem.Az LG-hez meg sem próbálom.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60597) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Ez a 2015-ös Magic Remote AN-MR600 működik vajon a 2014-es modellekkel? Egészen pontosan egy 42LB650-vel működne-e?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#60598) Shingen válasza aram01 (#60596) üzenetére


Shingen
addikt

Te sem jártál akkor jól........... :)

風林火山

(#60599) aram01 válasza embe (#60597) üzenetére


aram01
nagyúr

én úgy tudom hogy nem, csak az 500-as. de ne vedd 100%-ra

Shingen: hát ja, de nem érdekel :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60600) Stevenstyle válasza embe (#60597) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

hivatalosan biztos, hogy nem! Írja is linken:

"LG Magic Remote Control AN-MR600 Compatibility

The LG TV Magic Universal Remote Control AN-MR600 is compatible with the following LG Smart TV series:
OLED TV: EF9500, EG9600, EF9800
UHD 4K TV: UF9500, UF8500, UF7700, UF7690, UF7600, UF7590
LED TV: LF6300
Please check your TV's owner manual to ensure product compatibility"

Tudtommal gyakorlatilag sem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.