Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61851) asturel válasza _Dumber_ (#61844) üzenetére


asturel
őstag

Viszont akkor így csak max. a pénzt kapom vissza, tv-t nem. (legalábbis nem az akciós áron). Szóval ha hibás nem veszik figyelembe, de nem elég hibás ahhoz, hogy cseréljék? :W
p.s.: 14 napon belul vagyok meg

[ Szerkesztve ]

(#61852) direwolf válasza Sholom (#61848) üzenetére


direwolf
őstag

Mi van??? Ki személyeskedik??? És mitől lenne szar egy android tv???
Pl.: Sony Android TV-i

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61853) Sholom


Sholom
tag

Nem ertitek. Nem varom hogy ipad legyen a tv. De azert cserebe hogy legyen rajta par hasznalhatatlan app, ne legyen csigalassu a csatornavaltas kartyaval (erdekes, a 3 eves modellen villamgyors igy egyertelmuen a webos hibaja, ne legyen koszos a kep, stb. Nekem igy nem kellenek az okos funkciok. Ha arulnanak alternativat ... De nincs semmi. Az androiddal 6 evig szenvedtem tobb marka flagship keszulekevel, de elegem lett. Igy meg van rola a velemenyem.
Htpc az egyetlen megoldas, hogy kompromisszum nelkul tudjad kihasznalni a tevedet. De igy nincs ertelme a smartnak.

(#61854) rongylab


rongylab
tag

itt a legtöbbünket az zavar, hogy a több millió darab tvből van egy két hibás, ami teljesen természetes ekkora eladásnál, még is csak a köpködés megy rá.. Ez a dlna, meg kép beállítás hiba. nem hiszem hogy igaz lenne. vannak a technológiának hátrányai ez igaz, de az előnyeit mindenki elfelejti. holdudvarok vagy mik nálam sose látszottak, se felhők. Ha adás, jel nélküli képet nézek, akkor a jobb felső saroknál sötétebb, viszont amint ráküldök bármilyen jelet, legyen az tv antenna,vagy upc beltériből, vagy pc-röl hdmi-vel vagy bármi féle jelforrás, azonnal eltűnik, semmiféle folt meg bevilágítás nem látszik. dlna-t sose használtam, és nem is fogom, biztos rossz lehet. Ez egy tv. antenna jel megjelenítésére szolgáló kijelző, ami fel van vértezve monitor funkciókkal, webes böngészővel meg még számtalan apró élményfokozó lehetőséggel. vettem 118-ért egy 42 collos 3D-s fhd-s tv-t lecserélve a 10 éves LG crt-met. A 3d olyan, hogy hanyatt esel ha megfelelő tartalmat nézel. pl hétvégén benyomtam az LG gyári demo anyagát. A pattogatott kukorica 2 méterre kijött a tvből.. szinte bekaphattam volna. ilyet otthoni körülmények között sose láttam, de még a moziba is ritka, és mellette tűéles képe van. mindenféle zavaró zaj nélkül. A webes böngészőt bevallom sose használtam a tvn, mivel van pc. meg lapos, meg tab arra való célkészülék.
A beépitett youtube app-ot néha benyomtam. és szépen működött. órákig mentek a kedvenceim a tv-n. memória hiba, vagy akadozás nem volt.

és nálam a mindenki által szidott. 42LB650V fut, ez ips kijelzős..még januárban feltettem a 05.99-es szoftvert innen, és most végre letudtam downgradelni, mert ez a verzió nem engedte a frissítéseket, és most hogy lassan megérkezik a webos2 hasonmás, kelleni fog.
Az általam használt képbeállításokat, már vagy 3x betettem, beírtam ide. soha senki nem szólt vissza hogy nála milyen, mit lát, pedig érdekelt volna.

na uff

[ Szerkesztve ]

(#61855) Intelligencs válasza asturel (#61851) üzenetére

Én is várom az új akciós tévémet, és pont azon gondolkodom, mi lesz akkor, ha pixelhibás lesz. Vagy megbékélek vele (ha mondjuk a szélén van a hibás pixel), vagy visszaküldöm 14 napon belül, azaz elállok a vásárlástól, de akkor bukom az akciót.

Nem tudom, hogy meg lehet-e velük dumálni, hogy cseréljék ki egy másikra, mert valójában te elégedett vagy a tévével, csak zavar a halott pixel. Majd mindenképpen számolj be róla légy szíves, hogy mit sikerült intézned.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#61856) rongylab válasza Intelligencs (#61855) üzenetére


rongylab
tag

az LGnél nincs pixelgarancia?

(#61857) Beni2360 válasza rongylab (#61856) üzenetére


Beni2360
félisten

De van csak egy bizonyos pixel szám után, de ezt most nem tudom, hogy mennyi.
Ezt meg kell a központban kérdezni vagy gugli. Lehet, hogy le van írva a garancia feltételeknél.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61858) asturel válasza Beni2360 (#61857) üzenetére


asturel
őstag

Garanciapapíron nem találtam (de lehet üzbégül vagy hasonló nyelven ott van, magyar nyelven 2 sor van benne, egyik a címlapon hogy "Garancia" illetve a végén hogy régi tv-t hova vidd..). Chat-en beszéltem velük, 1 pixelhiba vagy 4 subpixel után cserélnek.

Jelenleg MM-al ott tartok, hogy cserélik 14 napon belül, de a korábbi raktár címre kell visszajuttatni, de mivel egyedi beszerzési határidő van megint több hét mire lesz új tv.., ha elállni akarok akkor leadhatom az üzletben is.

(#61859) ViSAS


ViSAS
senior tag

A következő évi szériát mikor szokás piacra dobniuk a gyártóknak? Jelen esetben 2015 vége, vagy 2016 eleje?

[ Szerkesztve ]

(#61860) #94529552 válasza Sholom (#61846) üzenetére


#94529552
törölt tag

Amiről beszélünk, az tudott dolog volt régóta, aki tájékozódik időben, annak ez nem meglepetés. Csak neked. Ezen kár problémázni. Persze hogy gyorsabb a régi tévé, de cserébe nem tud semmit.
A Smart kártya és a kártyaolvasó miatt ilyen a csatornaváltás. Ha nem tetszik igényelsz beltérit a szolgáltatódtól. Mindenre van megoldás. De ki nem tudta ezeket? Olvastál, vagy kérdeztél róla vétel előtt?
Nem személyeskedett itt senki, direwolf csak segíteni akart. Az android rendszert nem nagyon dicsérik, de mindegy. Utána lehet nézni.

ViSAS Nem tudhatjuk előre. Idén április és május volt a megjelenésük, ha jól emlékszem. Előtte Március végén bejelentették a felhozatalt. Múlt hónapban bővült a lista 2 új OLED tévével.

(#61861) Sholom


Sholom
tag

Elnezest a kirohanasert ha megsertettem valakit, de bosszantanak ezek a dolgok annak ellenere hogy lehet tudni ezeket es az is hogy sokan elneznek barmilyen hibat mert nem akarjak bevallani onmaguknak sem hogy rossz a tevejuk. En is tudtam nagyjabol, de egyertelmuen hallgattam multevben azokra akik innen mindenaron a 650v-re beszeltek ra. Akkor meg az volt hogy "a 730V csak a local dimminggel tud tobbet, nincs ertelme annyival tobbet adni erte". Amikor beuzemeltem a tevet, a baratnom mar a konfig kepernyonel elkezdte torolgetni a tevet mikroszalas ronggyal mert "ossze van fogdozva". Hat bekapcsolva tenyleg ugy nez ki a mai napig. Aztan most mar fordult a kocka par honapja, mar senkinek nincs ajanlgatva a 650.
Kijottek a hibak, ez van.
En ugy erzem mindenki jobban jarna ha lenne egy brutal jo kepminosegu buta LG 200e korul es aki akar vesz hozza android, apple vagy barmilyen tv okositot.

Sajnos olyan "jo" a szolgaltatom hogy nincs belteri egyseg csak kartya. Cserebe kivalo hd minoseg van es 120-as net.

[ Szerkesztve ]

(#61862) direwolf válasza Sholom (#61861) üzenetére


direwolf
őstag

"En ugy erzem mindenki jobban jarna ha lenne egy brutal jo kepminosegu buta LG 200e korul es aki akar vesz hozza android, apple vagy barmilyen tv okositot."

Ebben maximálisan egyetértek veled, már régóta ez a vágyam. De nem csak LG, hanem egyik gyártó sem hajlandó ilyen paneleket kihozni :(

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61863) Beni2360 válasza asturel (#61858) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudtommal ez törvény ellenes: Jelenleg MM-al ott tartok, hogy cserélik 14 napon belül, de a korábbi raktár címre kell visszajuttatni, minden ilyen nagy terjedelmű gépet kötelesek csere és szervizelés végett nekik szállítani.
Nekem egy 2.1 hangprojektor cserénél szó nélkül küldték a futár céget, és vissza is.
Ennek azért utána néznék ha gond volna a vissza szállítás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61864) #94529552 válasza Sholom (#61861) üzenetére


#94529552
törölt tag

mindenaron a 650v-re beszeltek ra.
Megmutatnád ezt a rábeszélést? Mert én csak a 630V és 650V-ről láttam, hogy érdeklődtél, és csak simán válaszoltak a kérdésedre. Mást így hirtelen nem találok.
Akkor meg az volt hogy "a 730V csak a local dimminggel tud tobbet,
Nem lehet, hogy rosszul emlékszel? A 730V magasabb kategória, és nem csak az LD-vel tud többet.

(#61865) Sholom válasza #94529552 (#61864) üzenetére


Sholom
tag

Topiktemarol beszeltem. Keress vissza nyugodtan ne csak az en irasaimra hanem azokra a honapokra. Egyontetu velemeny volt hogy a 650V bestbuy, a legjobb vetel.

A 730V-re tisztan emlekszem. Tanakodtam rajta meg az uzletben is, de a beirasok alapjan ugy gondoltam hogy egy nem annyira lenyeges funkcio miatt (akkor ezt hittem mert semmit nem ertettem hozza) nem fizetek tobbet

[ Szerkesztve ]

(#61866) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#61768) üzenetére


_Dumber_
őstag

Lentebb kérdeztem, hogy tud e valaki képbeállításról (menüpontok jelentéséről) valami bővebbet:

Nem minden, de azért elég sok dolog megtalálható itt.

Hogy mennyire pontos szakmailag azt nem tudom....

(#61867) cidalain válasza Sholom (#61865) üzenetére


cidalain
veterán

a bestbuy az teljesen mást jelent.
jó ár-érték arányt. ahol a jó tartalomhoz kellemes árcédula társul.
nem mondhattad azt 42"-os méretben hogy a 730-at vegye az ember, mert a 42LB650 volt 115 ropi addig a 42LB730 volt 190 ropi.
ez olyan minthogy bestbuy a dacia duster pl, és megveszed de utána meg sír az ember hogy de hát olyan ormótlan, a panamera sokkal szebb.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61868) huncutka1029 válasza GZB01 (#61822) üzenetére


huncutka1029
addikt

a YT app nem támogatja, ami a tv-re elő van telepítve. próbáld böngészőből indítani.
Én is úgy nézem a 4K demókat

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#61869) direwolf válasza Sholom (#61865) üzenetére


direwolf
őstag

"egy nem annyira lenyeges funkcio miatt (akkor ezt hittem mert semmit nem ertettem hozza) nem fizetek tobbet"

Ha ezen a local dimminget érted, akkor amiatt ne fájjon a fejed, tényleg semmit se ér :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61870) Beni2360


Beni2360
félisten

Egy kis SOS segítség kellene.
Újból kellett hangolnom a csatikat és hiába szerkesztem meg a chansort-tal nem menti el a beállított kedvenceket, pedig eddig megcsinálta. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61871) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Helyzetjelentés:
Tesco, 42LF652v : kiállított darab IPS paneles

(#61872) yvsmad válasza Sholom (#61865) üzenetére


yvsmad
őstag

A kategóriák között nem egy funkció a különbség, hanem jobb panel, jobb elektronika, esetenként gyorsabb proci, nagyobb memória, sokkal több beállítási lehetőség, stb. akármi is lehet. Ezt nem látod meg az öszehasonlító oldalakon sem. Ami bajod van az LB650V-vel: felhő a 730-nál nincs, koszos képernyő minimális és csak bizonyos helyzetekben látszik, memória nagyobb lehet, mert nekem sohasem állt még le app memória probléma miatt, az OS-t folyamatosan javítják, 1-2 havonta jön a frissítés, stb.
De vehetsz más márkát is, ennyiért nem lesz jobb, csak más. Vagy ha tényleg a szemkiverő minőség kell, akkor gyúrj még rá egy kicsit és vegyél OLED-et.
Ha nem okos tévé kell 3D nélkül, akkor nézd meg az LF671-et.

[ Szerkesztve ]

(#61873) #94529552 válasza Sholom (#61865) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez is topiktéma. Én emlékszem, nagyon sok 650V-s kérdésre itt a 671V volt az ajánlás, mert alig volt drágább, és vagy 5-6 jellemzőben többet nyújt, nem pedig a 2 kategóriával drágább 730. Elég csak a Magic Remote-re gondolni, ami megkönnyíti a smart navigálást és 8-10 ropiba került volna külön. A többit nem is mondom, mert csak a szíved fájdítanám vele. Szóval ha volt is Bestbuy, akkor inkább a 671V volt az, de nem szokták ezt így mondani tévékre.
direwolf Nagyon szeretem a Local Dimming funkciót, neked is van?

yvsmad Nincs LF671, csak UF671V van most, ami UHD.

[ Szerkesztve ]

(#61874) yvsmad válasza #94529552 (#61873) üzenetére


yvsmad
őstag

Az az, UF671. Minden sallangot kihagytak belőle, csak a tévét kell megfizetni, "okosságot nem".

[ Szerkesztve ]

(#61875) olasz69 válasza yvsmad (#61872) üzenetére


olasz69
senior tag

A memo problémára reagálnék kicsit a LB731V-mostanában böngésző app-om töbször leállt ,pontosan újra indult a memória mennyiségre panaszkodva!!
Megjegyzem ezt a friss ,a legfrissebb beta, illetve a legfrissebb hivatalossal is (factory reset ) után!

:R

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61876) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Sziasztok

Van egy Samsung Smart TV-m es minden egyes bekapcsolasnal felad egy kis vékony sávot ami azt írja, hogy a transzponder lista frissítése megtörtént es végezzék kézi vagy automatikus frissitest...nem tudom mit csináljak vele, de eléggé idegesítő a felirat minden bekapcsolasnal.

Van valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne ezzel kezdeni?

Köszi előre is.

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#61877) TRob1 válasza RocknRoller (#61876) üzenetére


TRob1
veterán

Mi van a samu totyikban hogy ti is itt kérdeztek állandóan? :DDD

¤ R'n'R ¤

(#61878) cidalain válasza RocknRoller (#61876) üzenetére


cidalain
veterán

Az LG topicban?
Kb mintha a honda club hungary-nal erdeklodnel :DDD

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61879) Beni2360 válasza RocknRoller (#61876) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért áruljuk el mit kellene tenni-e. :Y
Indítsd újra a csatorna hangolást. mert át lettek egyes csatik helyezve.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61880) Shingen válasza direwolf (#61862) üzenetére


Shingen
addikt

+1 ahogy mondod....

風林火山

(#61881) direwolf válasza #94529552 (#61873) üzenetére


direwolf
őstag

Ellenzek minden mesterséges "képjavítást". Viszont ha a kijelző nem tud természetes képet előállítani (és az LCD-k egyike se tud jelen állás szerint) akkor azért kell sajnos pár dolog (főleg a mozgáskompenzálás), de semmiképp sem a local dimming. Semmi értelme. Nekem a dinamikus kontraszt is csak szigorúan minimal szinten megy, és sajnos így is látom néha a negatív hatását.
Ámdebár, ez ízlés kérdése. Van aki az óriás szilikon mellekér van oda ;)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61882) #94529552 válasza direwolf (#61881) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van LD a tévéden? Vagy csak szilikonos? ;]

[ Szerkesztve ]

(#61883) Gianni57


Gianni57
újonc

Van már valakinek 43LF632V vagy 43LF630V TV-je? Sehol nem olvastam még véleményt róluk.
Egyébként mi a különbség köztük?
Én a 42LF652V -t céloztam meg, de az Árukeresőn nem túl jó véleményeket láttam erről.

[ Szerkesztve ]

(#61884) Benoe77 válasza Benoe77 (#61567) üzenetére


Benoe77
őstag

Most én is kipróbáltam a 2504-es (05.00.04) verziót, nálam ezzel is van simplink hiba. Ment vissza a hivatalos...

(#61885) olasz69 válasza Benoe77 (#61884) üzenetére


olasz69
senior tag

szomorú!
Lehet a 21.-ei már jó lesz!
Nálam nincs simplink hiba,de van más!
:((

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61886) asturel válasza _Dumber_ (#61871) üzenetére


asturel
őstag

MM-ben 3 tv-t megneztunk 50LF652V-bol mindegyik BEED volt :/

(#61887) direwolf válasza #94529552 (#61882) üzenetére


direwolf
őstag

Hogy lenne egy LB650-en LD? De ha ezzel arra akarsz utalni, hogy nem tudom miről beszélek, akkor mellélőttél :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61888) #94529552 válasza direwolf (#61887) üzenetére


#94529552
törölt tag

Honnan tudhatnám mid van. Amióta itt beírtad, azóta simán lehetne akár 2 db OLED tévéd is.
Tök jó így, hogy ha neked nincs, akkor már nem is lehet jó az a valami. :N

(#61889) herdsman12 válasza Gianni57 (#61883) üzenetére


herdsman12
őstag

Az LF630V fekete talpú, a 632V titán, ennyi a különbség, ezek Edge LED-es készülékek.
Az LF652V a 2014-es szériához hasonlóan Direct LED-es, 3D és szemüveg van hozzá.

(#61890) soldi3r válasza asturel (#61886) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez mit jelent pontosan?

E30 (oo=[][]=oo)

(#61891) asturel válasza Intelligencs (#61855) üzenetére


asturel
őstag

Webshop sajnos azt eroltette, hogy kuldjem a raktaruk cimere vissza vagy ha penzt szeretnem akkor leadhatom az egyik aruhazban is, de cserehez hozzajuk kell kuldeni es mivel egyedi beszerzesi idovel aruljak a tv-t akkor megint varni kell. Kozben irtam az egyik aruhaznak is ok meg azt mondtak, hogy vigyem be es kicserelik, ma be is vittem hozzajuk, a pultnal mar tudtak, hogy mit szeretnek, visszaadtak a penzt es azon az (akcios) aron elhozhattam egy ujat, ott helyben viszont kibontottuk es leteszteltuk (tv-seknek meg test pendrive-ja is volt rgb kepekkel). Meg a Product Code-ot is megnezhettem a raktaron levokon, illetve leakasztottak a kiallitott darabot is a falrol :R . LG promoter csavo eroskodott, hogy az LG mar csak IPS panellel gyart tv-t, sot azt is mondta, hogy nem szamit, hogy nincs rairva, hogy ips :DDD, mert akkor is az. Allitolag nagyon ritka az ilyen sub/pixel hiba, de ilyenkor visszakuldik az lg-nek (legalabbis o ezt mondta), legalabb egyet ertett velem, hogy a szurke menun pirosan vilagito pixel erosen rontja az user experience-t. :D
Igazabol eleg nagy pozitiv csalodas ert a MM-al szemben (a webshoppal valo rosszabb tapasztalat utan), mindenki kedves volt, nem ugrottak ra nagyitoval a visszavitt tv-re se.

Erdekes amugy, hogy a webshopos LG garanciapapiron szinte 0 magyar szoveg volt (boriton kivul) itt meg teljesen normalis garanciapapirt kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#61892) Intelligencs válasza asturel (#61891) üzenetére

Na, ez szuper hír, örülök! Remélem, hogy azért nekem nem lesz pixelhiba. :D

Egyébként érdekes, hogy ennyire elfogadóak és megértőek a pixelhibával manapság. Emlékszem, hogy amikor elkezdődött az LCD monitorok kora, akkor még az volt a szöveg mindenhol, hogy a halott pixel velejárója ennek a technológiának, és akinek olyan van, az sajnos úgy járt. Volt olyan gyártó, már nem emlékszem melyik, amelyik hat halott pixelnél cserélt, meg ilyenek. És akkoriban még nem volt 14 napos elállás, meg ilyesmi. Azok voltak a vadregényes idők... :DDD Azért vettem akkoriban Samsung monitort, mert az volt az egyetlen, ahol 3 napig vissza lehetett vinni a monitort, ha volt rajta akár csak egy halott pixel is.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#61893) asturel válasza Intelligencs (#61892) üzenetére


asturel
őstag

Nem tudom hova tenni, hogy az új tv gyorsabb, annyi különbség volt a kettő között hogy ez csak 1 frissítést rakott fel, míg a régi kettőt vagy többet (lehet kellett volna egy resetet nyomni utána?) Appokat nem hogy felraktam, hanem leszedtem amik nem kellenek, szóval az se lehet..

(#61894) hhheni válasza Yogi Bear (#61839) üzenetére


hhheni
tag

köszi, ez nagy könnyebbség lenne, ki fogom próbálni!
örök hála :)

(#61895) direwolf válasza #94529552 (#61888) üzenetére


direwolf
őstag

"Tök jó így, hogy ha neked nincs, akkor már nem is lehet jó az a valami."

Aha, na erről beszéltem...
Szóval tök jó így, hogy ha nekem nincs, akkor nem is tudhatok róla. :N

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61896) futizoli


futizoli
tag

Sziasztok!

Szüleimnek szeretnék venni egy 42"-os készüléket, az LG 42LF5610-re esett a választásom.
Szinte semmilyen felhasználói véleményt nem találok erre a tv-re vonatkozóan.
Van valakinek tapasztalata vele?
Az igények teljesen átlagosak, ezért is kerestem nem smart, de full hd-s tv-t.
Valamint az eddigi analóg csomagot cseréltetem nekik HD adást is tartalmazó digitálisra.
Ezzel kapcsolatban is adódik egy kérdés.
CI kártyát vagy set top box-ot kérjek? Az egyszerűség, valamint a plusz távirányító, plusz fogyasztó nélkülözése miatt a CI-t választanám.
Vajon jó döntés?

(#61897) cidalain válasza futizoli (#61896) üzenetére


cidalain
veterán

2015-ös modell, azért kevés a feedback. kb májusig-júniusig még mindenki a tavalyi LB szériát vásárolta, mert azok olcsóbbak voltak. Most azok más lassan kifutnak mindenhonnan, így most kezdik majd csak ezeket venni a népek (nem mellesleg olcsóbbak is lettek kicsit, mint februárban-márciusban voltak)

Teljesen jó választás csak TV funkcióra.
CL kártya jó ötlet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61898) pomk válasza pomk (#60162) üzenetére


pomk
őstag

Ismét előjött a csatornaátrendeződés. Vasárnap este néztük a tvt és a párom az M1-re akart kapcsolni, ami nálam az 1-es helyen van. Odakapcsolt semmi, eltűnt mint a kánfor. Nem is létezik sem az 1-es, sem a 2-es hely, 3-assal kezdődik a lista. Erre tegnap megtaláltam az M1-et, de a 7. vagy 8. helyen, ahol anno azt hiszem a Viasat3 volt. De most 2db 8as helyem van, egyik M1 másik Viasat3. Ezen kívül van még 3-4 ilyen duplázódás, hogy két különböző csatorna van egy számon.
Ki érti ezt?! :F

(#61899) futizoli válasza cidalain (#61897) üzenetére


futizoli
tag

Köszönöm a tájékoztatást!
Azért is voltam picit bizonytalan a CL kártya/set top box-al kapcsolatban, mert amikor vettem a 47LB679-em, inkább boxot javasoltak, mondván a CL használatával lassabb a csatorna váltás. Meglátjuk.

(#61900) Watt25 válasza futizoli (#61899) üzenetére


Watt25
veterán

CI! Common Interface!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.