Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61751) direwolf


direwolf
őstag

Downgradehez kérdés:
A TV specifikus xml fileban az epk file neve így néz ki:
starfish-dvb-secured-m14tv-32.arches-3251-04.45.25-prodkey_nsu_V3_SECURED.epk
Az én letöltött fileom meg:
starfish-dvb-secured-m14tv-32.arches-3251-04.45.25-prodkey_usb_V3_SECURED.epk

Emiatt nem is találta meg, hanem letöltötte. Ez egy kicsit fájdalmasan érintett mobilneten, de mindegy, ez az én bajom. A kérdés, hogy a két file ugyan az, és ha legközelebb átírom a filenévban az usb-t nsu-r, jó lesz, vagy vadásszak egy másikat?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61752) soldi3r válasza _Dumber_ (#61738) üzenetére


soldi3r
veterán

Rakerdezek. Ha a dobozra ra van irva, hogy IPS, akkor az biztos?
Illetve a 652 vegzodes hoz valami hatranyt?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#61753) forras2 válasza cidalain (#61745) üzenetére


forras2
őstag

Tűzfal ki van kapcsolva. Vírusirtóm nincs. Youtube-on mennek a videók, filmek rendesen, mind a gépen mind a tv-n. TV reset megvolt, de a hiba továbbra is fenn áll. A vicc a dologban, hogy Anyum samu tv-jén minden gond nélkül mennek a filmek szaggatás nélkül. Próbáltam a tv-t kábellal összekötni a routerrel, de így sem változott semmi.

(#61754) olasz69 válasza direwolf (#61751) üzenetére


olasz69
senior tag

Véleményem szerint az nsu az engineer módban letöltött verzió,az usb pedig a linkről ,az user módban,letöltött! Persze megadott linkről szabadon tölthető,de a tv csak a módnak megfelelő szerverrel(ekkel) kommunikál!
Szerintem nincs különbség! Ha átírod az nsu-t usb-re se lenne,gond,de tettem fel nsu-t is és usb-t is!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61755) _Dumber_ válasza soldi3r (#61752) üzenetére


_Dumber_
őstag

Akkor az biztos.. de ennek a dobozán nincs rajta.

A trükk az, hogy ehhez a modellhez az LG sem a weboldalon, sem a dobozon nem szerepelteti az IPS felíratot, mivel bármelyik előfordulhat. (nyugarta - spanyol, angol - LG oldalon megtalálható az IPS felírat mivel gondolom oda CSAKIS IPS kijelző megy). A pontos paneltípusról csakis a dobozra nyomtatott címke (vagy a TV hátuljára ragasztott címke) ad hiteles tájékoztatást.

Illetve a 652 vegzodes hoz valami hatranyt?
Ezt nem értem.. a TV 42LF652v típus.. más 65. ről még nem hallottam (a dobozon 42LV65 van grafikázva ezen is)

Intelligencs:
Ez 99%, hogy IPS. Az LG ha leírja akkor vállalja is (ha nem az akkor téves a honlap.. de ez ritka, és nem ugyanaz a sztori mint az enyém amiben ELEVE 2 panel van forgalomban)

egyébként: Először nem akarták nekem sem átcserélni, mert mondván most már a TV 200eFt a boltban (weben én 141 eFt-ért vettem), és hogy ez már a (saját bevallásuk szerint ) " jobb" és "drágább" IPS ára. (ezzel a szöveggel akartak lerázni) Erre megkérdeztem, hogy akkor vehetek még egy VA paneleset (az is volt a boltban) olcsóbban mint 200eFt? Azt mondták NEM ennek ennyi az ára.. Mondom akkor most a "rosszabb" VA-t drágábban akarják rámsózni, vagy ez csak csupán szerencse kérdése, hogy melyiket húzzák ki a raktár polcáról? és ha ez így megy akkor nekem 20 napja miért a VA-t húzták ki.. mert ez a rendelésen sehol sem volt megjelölve, hogy 2 féle van, és én mit szeretnék. Ezt az LG által odadelegált szakember (fiatal srác) megértette és felment a vezetőséghez, és elintézte a cserét-- ezúton is nagy köszönet Neki)

[ Szerkesztve ]

(#61756) fricc66 válasza cidalain (#61748) üzenetére


fricc66
újonc

Szemre mondom, mert a w650-es sony előtt elmgyek a fakulástól megörülők, ennél viszont nem. A másik, hogy idei uhd nem direkt ledes, szerintem a kódok alapján dönteni sem 100%.

(#61757) ruti válasza _Dumber_ (#61755) üzenetére


ruti
Közösségépítő

és raktáron volt nekik ott helyben IPS paneles ?
és mi volt az érved a csere mellett? elállás?
mert gyakorlatilag a rendelt terméket kaptad, hiszen nem volt a speckóban IPS leírva sehol

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#61758) yvsmad válasza fricc66 (#61756) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem mindegyik VA fakul, valamelyiknél a feketéből lesz lila vagy más módon változnak a színek.
Nálam meg az IPS-es LB730 sötétedik oldalról, úgyhogy tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

(#61759) _Dumber_ válasza ruti (#61757) üzenetére


_Dumber_
őstag

Igen volt..

A történet az, hogy bejelentkeztem, hogy visszahoztam. Az LG szakembere átvette, hogy akkor a TV-m rendben van, és visszaveszik.
Elkezdtem vele beszélgetni, és kiderült, hogy nemcsak VA paneles van forgalomban Mo-n. Mikor rákérdeztem, hogy itt is van e IPS-es, akkor elkezdte keresni, és a kb 20db TV-ből 2 volt IPS-es. Ekkor mondtam, hogy én szívesen cseréném, és vinném az IPS-t mert alapvetően nincs bajon a TV-vel.
Nyilván az LG szakembernek felcsillant a szeme, hogy akkor mégsem -1 TV lesz az eladása. Ezután már csak az árról kellett elvitatkoznunk., ugyanis egyszerű cserével már ezt nem lehetett megoldani, így ez technikailag egy Webes elállás, és egy bolti vásárlás lett. Csakhogy nem bolti áron, hanem az eredeti Web-es áron. (így már nem lehet 14 -60 napos ellásom, de ez már nem is érdekelt mert ismerem a TV-t.. 20 napig teszteltem :) )

És igen az érvem az volt, hogy NEM volt odaírva hogy milyen . Így a pénzemért lutri, hogy mit kaptam.. nekem meg nem VA kellett. Ha egyértelműen odaírták volna hogy ez az akció a VA panelesekre van akkor nem mondhattam volna semmit (igaz akkor is elállhattam volna 60 napig indok nélkül, de az IPS-t biztos nem kaptam volna meg az eredeti áron.. csak a boltin)

#61758) yvsmad

Egy kicsit nálam is sötétedik mindkét TV-n, de ezt az én szemem (agyam) jobban tolerálja mint a fehéredést., valamint ez csak tényleg extrém szögben érezhető, ellenben a VA fehéredésével.
Mondjuk ez a tolerálás emberfüggő.. nekem jobb az IPS.

Mindenesetre az MM management és (leginkább) az LG szakemberélnek pozitív hozzáállása miatt, elégedett TV használó és MM vásárló vagyok .... ismét (az LA is onnan származik)

[ Szerkesztve ]

(#61760) *H* válasza direwolf (#61751) üzenetére


*H*
aktív tag

Nem ugyanaz a két fájl. Az hálózati frissítőfájl, amit a készülék online tölt le az NSU (Network Software Update) kisebb, mint az USB frissítőfájl. A hozzátartozó fájlban a néven kívül más adat is van, ugyanúgy nem fogja megtalálni, ha csak simán átnevezed. Úgyhogy töltsd le mindig az NSU fájlt másik gépen vagy kapcsolattal downgrade előtt, ha nem akarsz forgalmat generálni a mobilnetes előfizetéseden.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#61761) olasz69 válasza *H* (#61760) üzenetére


olasz69
senior tag

Már vártam,hogy válaszolj! :R

Attól függetlenül,mind kettőt használok usb-ről! :)
Éljen az nsu!
a verzió ugyanaz,és a céleszköz is. :)

direwolf (#61751)
"szerintem nincs különbség" TÉVEDÉS VOLT :R

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61762) *H* válasza olasz69 (#61761) üzenetére


*H*
aktív tag

USB-ről működik mindkettő, ha magasabb a verzió, mint ami a készüléken van. Downgrade esetén nem mindegy.

(#61747) _Dumber_

Igen, jól gondolod újabb van rajta. De az még elvileg egy augusztusi változat, ami nem publikus. Azért nincs a hivatalos honlapon.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#61763) soldi3r válasza _Dumber_ (#61755) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszi. Angol vasarlas lesz. Azt hittem a "fo" tipus a 650 es ez annak valamilyen formacioja.

E30 (oo=[][]=oo)

(#61764) _Dumber_ válasza *H* (#61762) üzenetére


_Dumber_
őstag

Köszönöm.

Valahol azt meg lehet találni, hogy a menüben melyik beállítás valójában mit csinál?
Olyanra gondolok pl, hogy a Mpeg zajcsökkentés esetén mit tapasztalok, vagy pl a valósághű mozi mit csinál, vagy hogy melyiket nem érdemes valami mással párban alkalmazni, mert egymás ellen dolgozik.

(#61765) _Dumber_ válasza soldi3r (#61763) üzenetére


_Dumber_
őstag

Azért jól nézz szét ott is.. Az angol LG oldal nem tér ki az IPS-re, de pl a egyik partnere (Currys) igen.

Ami LG és biztos jeli az IPS létét az ez vagy ez.

[ Szerkesztve ]

(#61766) olasz69 válasza *H* (#61762) üzenetére


olasz69
senior tag

Köszönöm a választ!
Downgradre nem használom..
:R

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61767) kelepce válasza _Dumber_ (#61764) üzenetére


kelepce
tag

Itt nézz körül. [link]

(#61768) _Dumber_ válasza kelepce (#61767) üzenetére


_Dumber_
őstag

király.. köszi :R

szerk: csak pont az nincs benne ami nekem kell :O

[ Szerkesztve ]

(#61769) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok! Ha nekem a 650v-n ez van fent 2502-05.10.02 ,akkor downgradre?

Vagy magától tudja majd frissíteni webos 2-re?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#61770) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok

Lb650v tv-n valaki használja az optikai kimenetet? Az érdekelne hogy az 5.1 ki egy e rajta ha mondjuk nem a tv-n játszok le egy filmet?

Köszönöm

(#61771) szente válasza huliganboy (#61770) üzenetére


szente
addikt

Kimegy.

(#61772) huliganboy válasza szente (#61771) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm ennek örülök... Volt olyan tvm amin csak sztereó vagy 2.1 jött ki...

(#61773) BodyGekko válasza huliganboy (#61770) üzenetére


BodyGekko
tag

Én használom és nekem működik az optikai kimenet!

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#61774) huliganboy válasza BodyGekko (#61773) üzenetére


huliganboy
addikt

Akkor jó. Házimozira akarom "dugni" a kimenő optikai jelet...
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#61775) direwolf válasza *H* (#61762) üzenetére


direwolf
őstag

Köszi! Van esetleg egy linked nsu filera?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61776) soldi3r válasza _Dumber_ (#61765) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszi. Igen, valoszinuleg a Currysben vagy az Amazonon fogom megvenni. Igazabol mindket helyen £440. Van 1-2 nem tudom mennyire szurke webshop, ahol £400, de nem biztos, hogy megeri kockaztatni ennyiert.

E30 (oo=[][]=oo)

(#61777) olasz69 válasza direwolf (#61775) üzenetére


olasz69
senior tag

[/201505/starfish-dvb-secured-m14tv-32.arches-3251-04.45.25-prodkey_nsu_V3_SECURED.epk]

valamit jóvá teszek! :)
628Mega
a másik :
640Mega
Ez kellett?

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61778) olasz69 válasza Rico45 (#61769) üzenetére


olasz69
senior tag

Szerintem várjuk meg a 21.-ét akkor biztosat tudunk a verziószámról!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61779) TRob1 válasza olasz69 (#61778) üzenetére


TRob1
veterán

Én sem értem miért teszik fel naponta 2-3szor ugyanazt a "Tudok majd frissíteni vagy downgrade?" kérdést. 21-én (vagy amikor tényleg kijön), minden kiderül. Addig meg úgyis mindenki csak találgat meg tippelget.

¤ R'n'R ¤

(#61780) yvsmad válasza TRob1 (#61779) üzenetére


yvsmad
őstag

Igazából amit a 21-i frissítésről írtak, az már mind benne van a legújabb FW-ben. Még a bugokat kivehetik belőle, de szerintem funkcionálisan már nem lesz több benne.
Akik eddig downgrade-eltek, mert valami nem ott jelenik meg, mint régen, azok a hivatalos újjal sem lesznek előrébb.

[ Szerkesztve ]

(#61781) olasz69 válasza yvsmad (#61780) üzenetére


olasz69
senior tag

Igazad van,akik downgradeltek azok vagy azért,hogy vissza a régit,vagy azért mint én is ,hogy a legutolsó nem hivatalosat feltegyem! Lb és Ub legutolsó(talán)a végleges előtt
Túl sokat már nem lehet várni a hivatalostól!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61782) #94529552 válasza huliganboy (#61772) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mert csak az LG-n van ez a feature, a többi márka ezt nem tette bele a tévéibe.

olasz69 Várni lehet, tudni nem. A hivatalos verzióba akár még valami új meglepetés funkció is lehetne. ;]

(#61783) TRob1 válasza #94529552 (#61782) üzenetére


TRob1
veterán

"A hivatalos verzióba akár még valami új meglepetés funkció is lehetne." - Ja ja. Meglepiként az fw-vel beletolnak még 2 magot meg egy kis memót a tv-be hogy a türelmetlenebbek 6mp-cel hamarabb indíthassák a jutyúbot... :))

(#61780) yvsmad:
Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#61784) szente válasza #94529552 (#61782) üzenetére


szente
addikt

Ez tuti? Akkor még jó hogy LG-t vettem, különben cseszhettem volna a házimozimat.

(#61785) Rico45 válasza olasz69 (#61778) üzenetére


Rico45
őstag

Rendben ! :R

:B

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#61786) direwolf válasza olasz69 (#61777) üzenetére


direwolf
őstag

Ezaz, köszi!

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#61787) yvsmad válasza TRob1 (#61783) üzenetére


yvsmad
őstag

A cél ugye a WebOS 2 megközelítése minél jobban. Tehát olyan funkciót nem kap az új FW, ami a 2-esben sincs benne. Akit érdekel, nézzen meg egy 2015-ös tévét, hogy mit tud a WebOS 2, aztán döntse el, hogy az jó irány, vagy jobban tetszik valamelyik régebbi FW.

(#61788) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello!
Kerdeznem elso sorban az UB850 tulajokat, h van-e valaki aki hasznalta a 05.10.02-t es firmwaret majd ez utan visszaallt regebbire es eztan feltette a 05.00.04-et es vett-e eszre barmi kulunbseget?

Engineer modot service menuben lehet bekapcsolni? UB850-nel csak a fizetos service menu explorer-el lehet elerni a service menu-t?

Koszonom, valaszotokat varom! :R

(#61789) olasz69 válasza #94529552 (#61782) üzenetére


olasz69
senior tag

Remélem,van még valami
kép

(#61788) Gtaati
SZerintem: Az engineer módot a szerviz menüben lehet bekapcsolni, szervíz-távval,természetesen,és másfajtákkal is lehetséges,a fizetős szervice menü explorer valószínű,hogy infrás mobillal mehetne

Majd kijavítanak,ha hibás az információm!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61790) #94529552 válasza szente (#61784) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, az. Így továbbra is használhatók a HDMI csatlakozó nélküli házimozi erősítők. :K
olasz69 :R Jó ez nekünk így, sőt az az újabb plusz, hogy még további x évig marad az LB széria támogatása. :)

[ Szerkesztve ]

(#61791) yvsmad válasza olasz69 (#61789) üzenetére


yvsmad
őstag

Szerintem a WebOS 2 további fejlesztéseit fogja megkapni majd az 1-es is, de nem most, hanem amikor már a 2-esben kiadják a következő hivatalos frissítést. Már persze annyit, amennyit a 2014-es hardver enged.

[ Szerkesztve ]

(#61792) BodyGekko válasza yvsmad (#61791) üzenetére


BodyGekko
tag

Úgy legyen! :D

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#61793) olasz69 válasza yvsmad (#61791) üzenetére


olasz69
senior tag

Igen,ennek volna értelme,a hardver engedi még...
Most van olyan /talán/ami az 1-be van a 2-be még nincs,legalább is nem ott,olyan módon....(lehet kimaradt) :F

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61794) cidalain válasza fricc66 (#61756) üzenetére


cidalain
veterán

Meglepoen jo az auo va panelja. Az enyemben tuti az van (39"-osom van, ami eleg ritka meret lg-nel, ebbol 99% hogy nincs ips paneles).
Mondom, 170 fokrol nem fakul, legalabbis az en szemem nem veszi eszre. A tabom IPS nyilvan ezzel nem tudom osszehasonlitani, de semmivel sem tunik jobbnak.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61795) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

ha van új frissítés érdemes felrakni? tudom hogy a changelog-ok nem publikusak de azért ezek a frissítések általában pozitívak?

(#61796) aronpapa válasza weedoor (#61742) üzenetére


aronpapa
tag

1 éve van meg, tökéletesen teszi a dolgát.
Ha van elég hely és kereted rá, vegyél ebből eggyel nagyobb méretet. Ha nincs erre lehetőséged, akkor is nagyon jó vétel ennyiért.

(#61797) olasz69 válasza baandii (#61795) üzenetére


olasz69
senior tag

szia!
linkbe a linkek

nekem jó,tetszik!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#61798) yvsmad válasza cidalain (#61794) üzenetére


yvsmad
őstag

Nekem van 39"-os Panám (39AS650) és IPS panel van benne.

(#61799) baandii válasza olasz69 (#61797) üzenetére


baandii
senior tag

nem mai tv, egy 42LA690S ehhez érhető el 04.27.02 frissítés (ami fent van 04.22.11), esetleg erről tudna nekem vki nyilatkozni?

(#61800) Sholom


Sholom
tag

32LB650V
Vagy
32LF592U

Melyik éri meg jobban ha ugyanannyiért van? 3D-n es WebOS2-n kivul mi a kulonbseg? Nem nekunk lesz, ugy segitenek valakinek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.