Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60401) #94529552 válasza Beni2360 (#60396) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azonnal felmondanám az IPTV szolgáltatást a helyedben, ha nem tudják a megfelelő minőségű szolgáltatást adni. Főleg így, hogy a DIGI-t is fizeted párhuzamosan.

(#60402) Thomyyyyy


Thomyyyyy
tag

Sziasztok!

Kérdeznék is egyet. (49UB850v) Beállítottam wifire a smartshare-t. Elindítom a 3d filmet, de nem tudja streamelni, állandóan megakad. Ez normális dolog? Vagy csak kábelen keresztül bírja?

Tamás

(#60403) Gtaati válasza Thomyyyyy (#60402) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Grat atv-hez!:) Nekem minden kábelen megy és semmi gond. Próbáld ki lan-on, de úgy tuti h jó lesz!

(#60404) yvsmad válasza Thomyyyyy (#60402) üzenetére


yvsmad
őstag

Még egy 49LB850V, remélem nem lesz eladó 1 hét múlva. ;]
Hány GB-s a filmed? Ha 8 GB-nél nagyobb, akkor a kábel segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#60405) K Norbi válasza Danecay (#60400) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez már 4D ;] Elképzelhető hogy rossz helyen tárolták és bemászott valami a panelek közé.

[ Szerkesztve ]

(#60406) szente válasza Sárpac (#60389) üzenetére


szente
addikt

Gondolom ***CO-ban megvették kiárusításban 150-ért itt meg nyerészkednek rajta.

(#60407) Thomyyyyy válasza yvsmad (#60404) üzenetére


Thomyyyyy
tag

Nagyobb, mint 8 giga. Kábelt nem akarok áthúzni, pláne, hogy a media lejátszóban már van egy. Idővel veszek egy 3D képeset és akkor majd azon nézem a filmeket.
Egyelőre nem akarom eladni! :) Egyébként UB. :) Nem tudom mi az oka, hogy ennyire árulják. Nekem is valszeg egy utolsó darabot sikerült megvennem. Lehet olcsón hozzájutottak és drágábban árulják, mert nincs több belőle...

A Tag On-t hova kell ragasztani a tv-n? Tudom, hogy nfc-hez van, de pontosan mire való? Az alkalmazásokat már leszedtem hozzá.

[ Szerkesztve ]

Tamás

(#60408) aram01 válasza Thomyyyyy (#60407) üzenetére


aram01
nagyúr

pen-ről nem megy? én egy 32GB-ost használok erre a célra.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60409) Thomyyyyy válasza aram01 (#60408) üzenetére


Thomyyyyy
tag

De, vinyóról penről megy, csak kényelmesebb lenne hálózatról, mert akkor a torrent is futhat és nem kell feszt átdugdosnom. Ennyi :)

Tamás

(#60410) aram01 válasza Thomyyyyy (#60409) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem is akadt a 10+GB film.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60411) #94529552 válasza Thomyyyyy (#60402) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nálam gond nélkül megy. Külön routered van vagy valami kombó ? A wifi jel erősségétől is függ, és a használt csatorna terheltsége is befolyásolhatja, ha többen ugyanazt használják. A keresővel itt jobb felül is próbálkozhatsz, mert máskor is voltak hasonló kérdések.

(#60412) Rico45 válasza Thomyyyyy (#60402) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!Nekem is akadtak a nagyméretű 3D-s filmek.Aztán vettem egy wifi extendert és akadás mentesen megy minden. (30/5 net)

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#60413) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

adott egy LG 47LM660S tv. Szeretnék rajta sorozatokat, animeket nézni amiknek a legtöbbje .ass felirattal van ellátva.
ezeket a gyári beépített lejátszó szarul kezeli, eltolja, krikszkrakszként jeleníti meg a pozíciókordinátákat, stb.

van valami LG storeból, vagy máshonnan telepíthető lejátszó amivel normálisan lehetne külső vinyóról MKV + ass fileokat lejátszani ?

sajna a windows 10 a widit nem supportálja, egyelőre így gépről widivel kilőve opció kiesett. Kábeles megoldás sem játszik (rohadt messze van tőle a gép).

Egyéb ötletek ?

(#60414) dokee78


dokee78
félisten

Adott egy LG 47LB65.
Elfelejti az időt a TV-je.
Beállítja az időt majd 3-4 nap vagy 1 hét ...mikor meddig birja.
Bár mostanában jó neki.

Hogyhogy csak 2 szám a vége?
Nem 47LB650 vagy ilyesminek kellene lennie,ezt nem értem.

(#60415) TeeJay válasza Rico45 (#60412) üzenetére


TeeJay
félisten

akinél akad ott valami gebasz lesz...
én egy 42LB650V-n egy UPC-s Technicolor csodával N-es wifin 2,4GHz-en 20MHz módban
sima 30GB BD filmet néztem Serviio-val és vitte mint a huzat a szomszéd szobában.
idehaza TP-Link WR1043ND router szintén simán vitt mindent, tehát akinek akad az nézzen szét a router meg wifi beállítások tájékán mert ott lesz a hiba

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60416) #94529552 válasza dokee78 (#60414) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem megfelelő hely, idő, időzóna stb. esetén lehet gond az idővel. Automatikusra kell tenni.
A dobozon lehet ilyen rövid jelölés , mert van több kivitel is ezen belül, pl. 650V, 652V, stb., de a tévén teljes típus jelölésnek kell lenni. Az Általános menüben a TV leírása alatt is nézd meg.

(#60417) dokee78 válasza #94529552 (#60416) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#60418) Danythedog


Danythedog
csendes tag

Sziasztok!

Segitsegeteket kernem!
Van egy LG LA740S tv-m es ra van dugva egy PS4 hdmi kabellel es az a problemam hogy szeretnem hasznalni a tv simplinkjet. De sajnos egyaltalan nem tudom be allitani.
A konzolon be van kapcsolva ez a funkcio, lehet hogy a hdmi kabele nem megfelelo?

Elore koszonom a segitseget!

(#60419) aram01 válasza TeeJay (#60415) üzenetére


aram01
nagyúr

szerintem nekem a upc modem hulladék, van itthon egy 30-ast tudó tplink de unom már a sok kábelt, jó a pen.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60420) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

A minap a kezembe került az LG 2015-ös termékkatalógusa, érdeklődve lapoztam a FHD szekció felé, ahol az LF65x és az LF63x szerepelt a hatos sorozatból 2-2 talpszerkezettel.

Az LF65 esetében a leírás és a kép is egy 4 pontos talpat említ illetve mutat, titán vagy króm verzióban.

Ha jól láttam akkor itthon az LF650 és az LF652 is "nagy talpas", a 4 pontos talpat ami pl. volt az LB-k (LB 671) esetében tavaly a 6-os szériában, itthon nem lehet kapni FHD-ben.

[link]

E mellett engedjetek meg egy általános kérdést az idei LF-ek kapcsán (6-os szériára vonatkozóan), ha jól gondolom, hogy a tavalyi direkt led-es sötét foltos és dirty screen-es jelenség nagyságrendekkel csökkent az idei modellek esetében (?)

:R

[ Szerkesztve ]

(#60421) aram01 válasza aram01 (#60419) üzenetére


aram01
nagyúr

*300 :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60422) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Eltudnám cserélni az 47LA660S-em egy 55LB652V-re. 60 ezret kellene ráfizetnem. Szerintetek megérné a csere? Az enyém összes tartozékos jó állapotú, még fél év Euronics garanciával. Az övé is elvileg minden tartozékos, de PH-s sráchoz van csak gari.
Mire kellene figyelnem ha megnézem? Néztem DSE tesztvideókat a Youtube-on de igazából nem láttam, hogy mi a hiba a képen. Mit kellene néznem? :B

Köszi!

(#60423) K Norbi válasza #94529552 (#60345) üzenetére


K Norbi
addikt

;] ;] [link] [link] Azért van különbség

(#60424) #94529552 válasza K Norbi (#60423) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mondta valaki, hogy nincs különbség? Minden tévé más. Főleg ilyen háttérképeknél, amit nem szoktunk nézegetni, csak az első nap. Írtunk neked ötleteket, próbáltunk segíteni, hogy mik a lehetőségeid, a többi már a te dolgod/döntésed lesz.

(#60425) K Norbi válasza #94529552 (#60424) üzenetére


K Norbi
addikt

Pedig egy fehér/fekete kép sok mindent elárul! Kíváncsi lennék másnak milyen, ha valaki kedvet kapott hozzá küldetne nekem képet be, vagy akár privátba is jöhet. :) Maradok mindenképp az Lg nél csak egy szinttel feljebb lépek hátha nem lesz ennyire hálós.

[ Szerkesztve ]

(#60426) rongylab válasza K Norbi (#60425) üzenetére


rongylab
tag

" egy fehér/fekete kép sok mindent elárul"

akkor küldj egy fekete fehér teszt képet a tvd-re, ne pedig jel nélküli kijelzőt nézegess.

(mért akar mindenki adás nélküli tvt nézni, sose fogom megérteni)

(#60427) Csibe78


Csibe78
tag

Sziasztok.
Vetem egy Lg 49UB850v-t...szuper minden de akad egy-két dolog amihez kérnék pici segítséget.
Házimozira lenne kötve a tv de a házimozin nincs optikai bemenet ( HDMI is csak OUT van rajta:( )ezért RCA -n vittem át a hangot (Tv-n a fülhallgató kimenetről) viszont így a hang késik a képhez képest...ez elég zavaró sajnos hiába állítgattam a tv-n a késleltetést nem segített :(

A másik hogy a tv-hez jó az újabb 2015-s LG-hez járó távirányító?
Esetleg tudtok segíteni a kalibrációba?
Van a tv-n usb3.1-es csatlakozó...csak a hdd-re való rögizést támogatja pendrive nem fog menni sehogy sem?
Van pár olyan DIGI HD adó aminek a képe szétesik a tv-n...van rá valami megoldás?

(#60428) yvsmad válasza Csibe78 (#60427) üzenetére


yvsmad
őstag

Ezek szerint a füles hangja és késne a képhez képest?
Normál távból jó hozzá a 2015-ös, Magic Remote-ból csak a saját 2014-es verziója.
Pendrive kevés neki, min. 80 v. 160 GB HDD kell (típusonként változó, nézz utána az e-Manualban).
A képét én is 2 napig állítgattam (LB730V), mert esett szét az egész. A mozgással kapocsolatos beállításokkal kísérletezz, de javaslom a topic összefoglaló vonatkozó részét is elolvasni.

(#60429) swedish


swedish
csendes tag

Sziasztok, pár napja frissített (04.61.03) a tévém (LM760S) és azóta a NAS szerveren eddig lejátszott filmek 30%-ka érvénytelen fájl lett. :(
Úgyhogy ha van lehetőséged VÁRJATOK MÉG FRISSÍTÉSSEL!
Van valakinek egy egyszerűbb javaslata a régi FW visszatéréshez ennél: http://blog.techflaws.org/2014/05/26/firmware-downgrade-for-lg-smart-tvs/
Mondjuk hogy nyomva tartom a piros gombot, miközben féllábon ugrálok... :)
A régi 04.60.13 FW-m megvan, csak nem egyszerű visszatölteni.

(#60430) K Norbi válasza rongylab (#60426) üzenetére


K Norbi
addikt

Új tv vásárlás esetén szerintem nem árt megnézni pár teszt képet.. pl pixelhiba, vagy ne adj isten úgy járjon mint pl Morris járt.. [link] Fehér/fekete teszt képeknél felfedi a tv a kijelző hibáit. Mert ha időbe észre veszed lehet még vakarózni érted???

(#60431) Asrach


Asrach
tag

Sziasztok!

Olyan tv-t keresek ami még viszonylag új széria jó színhűség jó kép jó kontraszttal rendelkezik.
A hangzása nem számít.
E-mellett 30 alatt legyen input lagja, mert sokat lenne Pc-n használva.
3D nem érdekel , nincs szükségem a 4k-ra sem, ne legyen hajlított (oled).

Ár max 300000 Ft.

ÜDV!

(#60432) Thomyyyyy


Thomyyyyy
tag

Sziasztok!

A Tag On alkalmazást szeretném használni UB850-hez. Néztem videókat hogyan kell használni, de nem működik. Van ilyen nfc-s levonóm. Ráteszem a telót és el is indul az app, csak hogy nem találja a telefonom a tv-t. A wifi direct engedélyezve van. Miracast app-al megy a dolog, de a tag on-nal nem. A neten fellelt videókban azt írják, meg az app is azt kéri, hogy aktiváljam a tv miracast opcióját, de webos 2 alatt sehol sem találok ilyen beállítási fület. Elképzelhető, hogy mivel nem LG telóm van ezért nem működik?
Segítsetek légyszi.

Köszi! :R

Tamás

(#60433) yvsmad válasza Asrach (#60431) üzenetére


yvsmad
őstag

Méret?

(#60434) Asrach válasza yvsmad (#60433) üzenetére


Asrach
tag

46-50"

(#60435) szente válasza szente (#60422) üzenetére


szente
addikt

Valaki? :R

(#60436) Danecay válasza K Norbi (#60405) üzenetére


Danecay
őstag

A TV már megvan vagy 3 éve és ez nálam keletkezett a képen látható jelenség. Sajnos a készülék már nem garanciás :(

(#60437) Sakab


Sakab
senior tag

sziasztok, 50lb650v-hez illetve a többi 2014-es tv-re lehet e tudni, hogy pontosan mikor érkezik a várva várt web2.0?

(#60438) yvsmad válasza Sakab (#60437) üzenetére


yvsmad
őstag

Őszre ígérték, de az is 3 hónap időtartamot jelent.

(#60439) *H*


*H*
aktív tag

Pár napja elérhető az LG szerverén az új webOS a tavalyi modellekhez. Nem 2.0 a száma, de egyértelműen látszik, hogy ez már a beígért, újításokat tartalmazó verzió a 2014-es modellekhez. A webOS verzió 1.3-ról webOS 1.4.0-re (2501) ugrott és afro-arches helyett afro-ashley. Feltettem, hibát még nem tapasztaltam. Gyorsabb, új funkcók (csatorna váltáskor kiírja az aktuális műsort, my programmes, menü változások, stb.) Aki ki szeretné próbálni itt a közvetlen LG link:

webOS 1.4.0-2501 afro-ashley

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#60440) Gtaati válasza *H* (#60439) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Ez az LB650-hez lett kiadva?

(#60441) *H* válasza Gtaati (#60440) üzenetére


*H*
aktív tag

Igen, ahhoz is jó. Én először pont azon teszteltem.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#60442) ruti válasza *H* (#60441) üzenetére


ruti
Közösségépítő

van esetleg saját gyakorlati tapasztalatod, webOS 2.0-höz képest miben tud kevesebbet?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#60443) Gtaati válasza *H* (#60441) üzenetére


Gtaati
őstag

Értem, köszi! Milyen más típushoz tetted fel ezt még? Én lehet inkább megvárom h kijöjjön kimondottan az UB850-re is...

(#60444) *H* válasza ruti (#60442) üzenetére


*H*
aktív tag

Egymás mellett nem volt alkalmam kipróbálni két készüléket ezzel a verzióval és a 2.0-val, hogy minden menüt végignézve megállapítható legyen az esetleges különbség. Viszont emlékezetből a változások egyértelműen a webOS 2.0-ból ismerősek. Hogy van-e ami ebből az 1.4-ből hiányzik, azt jelenleg nem tudom megmondani.

(#60443) Gtaati

Egy pár LB szériásra tettem fel eddig. 650, 670, 730. Ez a frissítés UB szériához nem jó.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#60445) Gtaati válasza *H* (#60444) üzenetére


Gtaati
őstag

Értem és köszi! De legalább már történt valami:)

(#60446) laja80


laja80
tag

Sziasztok!
Következő a problémám.
Van 1 Lg 32L5400-as Tv-m,és emellé digi tv kábeles szolgáltatás és sehogy sem tudom behangolni úgy,hogy minden csatorna meglegyen.Ha elindítok egy automatikus keresést,akkor megkeresei a csatornákat,viszont pl nincs m1 HD,dunaworld stb..illetve csatornák egy részét amit simán kábeltévére keresett/nem kábel dbt-re/ azokat ilyen s06 stb számmal jelzi,és semmi infot nem ír ki róla.Ha beállítom keresésre hogy csak digitálisra keressen,akkor szépen megtalálja a csatornákat/digisporthd stb/,viszont nem talál se m1 hd,m2,dunaworld csatornákat.
Valaki segítsen légyszi hogy hogyan állítsam be a keresést,mert sehogy sem akar tökéletes lenni! :W

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#60447) LucasGrant válasza laja80 (#60446) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Hello,
Az S06 os meg ilyen elnevezések, ahol nincs infó azok analógok lesznek.
Hangolásnál a teljes keresést válaszd ki, és ne a gyorsat, szerintem ott lesz a probléma.

(#60448) laja80 válasza LucasGrant (#60447) üzenetére


laja80
tag

Szia!
Igen először úgy csináltam,viszont dunaworld és m1 HD ,M2 HD csatornáim úgy nincsenek,illetve program rendezésnél nem tudom az analóg keresés által talált csatornákat rendezni együtt a digitálissal!

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#60449) Beni2360 válasza Sakab (#60437) üzenetére


Beni2360
félisten

Sajnos a szervizzel egyeztetve azt az értesítést kaptam, hogy nem kapunk WebOs 2 frissítést hanem egy araní középút készül ami hasonlít a 2-es verzióra de csak 1.5 verzió számot kapja. Sok minden benne lesz ami 2-esben van. :Y technikai okok miatt lesz ez a könnyített verzió.
Pontos időt még nem mondtak. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60450) laja80 válasza laja80 (#60448) üzenetére


laja80
tag

Voltam bent a Diginél,azt mondták az a baj hogy 6900-tól keres a tv nem pedig 6000től,ez szép és jó de hol lehet ezt beállítani?Mert csak a manuális keresésnél van ilyen állítási lehetőség.

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.