Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) Watt25 válasza vargalex (#60850) üzenetére


Watt25
veterán

Miért is lenne érdemes az általad javasolt "Levágás nélküli" beállítást használni?
A válasz meglepő: azért, mert így nem vágja le a kép szélét... Persze visszakérdezhetsz, hogy mit számít az a kb. 1cm, de megelőzlek és megfordítom a kérdést: miért kéne levágni a kép szélét? Miért ne lássam, hogy mi van a legszélén? Illetve a másik ok, hogy levágás nélküli módban pixelpontosan jelenik meg a kép. (Ez mondjuk nem észrevehető, csak elvi dolog.)

Az 1-ből következik, hogy ilyennel sem találkoztam
Ez nem igaz, illetve akkor nagyon keveset tévézel. Van olyan, amikor a csatorna (nem a szolgáltató) rontja el a dolgot, ilyenkor - szolgáltatótól függetlenül - mindenkinél rossz. (Ez talán egyre kevesebbszer fordul elő, de még mostanában is megesik.) Vagy ami szintén egyre ritkább, de a szélesvásznú filmet 4:3 letterbox-ban küldik. Ilyenkor "Eredeti" beállításban gyászkerettel nézheted a filmet. Ez esetben a "Teljes szélesség"-et kell választani.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#60852) direwolf válasza Watt25 (#60851) üzenetére


direwolf
őstag

Egyetértek veled, a képarányt a telekom sattv stb-jén se lehet úgy beállítani, hogy mindig normálisan jelenjen meg a tv-n. Amíg nem képesek a forrásnál normálisan beállítani, addig szükség lenne a képarányváltó gombra.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#60853) vargalex válasza Watt25 (#60851) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ezt megnézem. De úgy emlékszem, hogy anno, amikor próbálgattam az "Eredeti" és a "Levágás nélküli" azonos képet adott.

Alex

(#60854) Watt25 válasza vargalex (#60853) üzenetére


Watt25
veterán

amikor próbálgattam az "Eredeti" és a "Levágás nélküli" azonos képet adott.
Ezek szerint nem figyelsz a részletekre... :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#60855) vargalex válasza Watt25 (#60854) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Lehet. Persze az hozzá tartozik, hogy egy UPC STB-n keresztül és egy 2009-es LG 37LH3000-en néztem. Lehet, hogy ebben a felállásban másként viselkedik.

Alex

(#60856) blakey válasza vargalex (#60853) üzenetére


blakey
titán

Overscan a másik neve, tehát 5% "eltűnik" a szélekből és a megjeneítés nem pixel pontos hanem minimálisan nagyított.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60857) fecosrac


fecosrac
tag

Sziasztok!

Pár napja vagyok 49UB850V tulajdonos és a tv kép módjaival nem vagyok kibékülve, főleg a frissítések óta. Egyik előre kalibrált beállítás sem tűnik igazán jónak. Találtam a neten egy profilt amit kipróbáltam, de az sem volt jó. Tud valaki ajánlani esetleg egy bevált egyéni beállítást?

A másik, hogy amikor focit nézek és hirtelen mozog a kép jobbra vagy balra, akkor a képernyő közepén mint ha egy halvány függőleges sávot látnék a mozgás idején. Minden kép módnál látom, de csak a focinál és csak akkor amikor hirtelen oldalirányú mozgása van a képnek.

Ötlet vagy javaslat esetleg?

(#60858) rongylab válasza vargalex (#60853) üzenetére


rongylab
tag

Igen mert a upc-nél normális adást adnak. a digi kábelt én se ismerem, így lehet ott van/lenne létjogosultsága egy képarány gombnak.

Az biztos egyedül PC-nél használom a levágás nélkülit, tv adásnál tökéletes az "eredeti".

(#60859) ptesza


ptesza
senior tag

Sziasztok.

Most nemrég vettem egy LG49UB820V Tv-t és szeretném összekötni a PC-vel. Játszani szeretnék rajta.
HDMI kézenfekvő megoldás lenne ,csak eléggé messze van a gép és hosszú kábel kellene.

A TV wifi-vel kapcsolódik a routerhez , a PC közvetlenül kábellel.

Lehetséges vagy vennem kellene a PC-be egy vezeték nélküli kártyát?

Köszi.

(#60860) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

LG TV-t keresek 60" (esetleg 65" méretben). 60UF770V vagy 60UF778V amit eddig néztem. Katalógus alapján nagyon nehéz lenne választani, így jó lenne némi segítség. Egy samsung 46-os B650-est váltana, az a "viszonyítási" alap illetve a piac hasonló áru/tudású készülékei.

Van említésre méltó jó vagy rossz tulajdonsága?
Összehasonlítva más gyártókkal, milyen különbségek lehetnek?

Felhasználás: kábelTV adás, DLNA-n keresztül film, YT video, 3D nem érdekel.

köszi előre is

(#60861) vargalex válasza blakey (#60856) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Én minden eszköznél (ahol lehetőség van rá, így pl. a Raspberry Pi-nél is) azzal kezdem, hogy kikapcsolom az overscan-t.

Alex

(#60862) Watt25 válasza vargalex (#60861) üzenetére


Watt25
veterán

azzal kezdem, hogy kikapcsolom az overscan-t.
Kivéve, amikor nem kapcsolod át a tévédet levágás nélküli képarányra. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#60863) vargalex válasza Watt25 (#60862) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ennek mondjuk ellentmond az, hogy az RPi-n kikapcsolva az Overscan-t, a TV-n "Eredeti" képarányt beállítva nincs levágás. Továbbra is a 37LH3000-ről beszélek.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#60864) Watt25 válasza vargalex (#60863) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt le tudnád ellenőrizni? Mert elég fura...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#60865) vargalex válasza Watt25 (#60864) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, ma este mindenképpen megnézem.

Alex

(#60866) huncutka1029 válasza ptesza (#60859) üzenetére


huncutka1029
addikt

minek wifi kártya?
Telepíts a pcre egy DLNA kliens programot.
Összefoglalóban minden benne van.
De jobban jársz, ha a tv- is kábellel kapcsolódik a routerre, stabilabb a jelátvitel.

Plex, universal media server, serviio, ezek jó kis DLNA kliensek

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60867) vargalex válasza huncutka1029 (#60866) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A kolléga játszani akar a TV-n, arra a DLNA nem nyújt megoldást (legalábbis szerintem). Egyébként az általad felsorolt alkalmazások éppen DLNA szerverek, nem kliensek. A kliens a TV software-ében van.

A widi lehet a kérdésre a válasz és szerintem mindkét oldal lehet vezetéken is kapcsolódva. Persze én még soha nem próbáltam...

Alex

(#60868) direwolf válasza vargalex (#60867) üzenetére


direwolf
őstag

Widit nem ismerem, de Miracasthoz wifi kell mindkét oldalon.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#60869) datomi


datomi
tag

Korábban írtam, hogy szeretnék venni egy LG49UF7707 típusú tv-t, de aztán tovább túrtam a netet és találtam mégegy típust, ami szóba jöhetne: LG 49UB850V.
Ha jól tudom ez tavalyi modell.
Valakinek van ezzel a típussal tapasztalata?
Megkapta ez a tv a webos 2.0-t? (erről sehol nem találtam infot)

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#60870) fecosrac válasza datomi (#60869) üzenetére


fecosrac
tag

Múlt héten vettem egy ilyet. Hetekig bújtam a netet hogy melyiket válasszam, de a tesztek, fórumok és tulajdonosok véleménye alapján döntöttem végül emellett. A mm-ban a tv-szaki azt mondta hogy a minősége alapján veri az idei modelleket, bármily fura is ezt kimondani. Véleményem szerint egyébként külsőre is nagyon szép készülék.

Mondjuk nekem a kép kalibrálással akadt némi problémám, ezt épp ma írtam és még nem reagált rá senki. Az előre beállított módok egyike sem tökéletes a számomra. A neten amit találtam egy konfigot kipróbáltam, de az sem jó.

Ezen kívül foci meccs alatt a hirtelen oldal irányú mozgások közben halvány függőleges sávot látok a háttérben. Ez picit idegesít. Minden kép módnál ugyanúgy látom, de csak a foci meccs alatt. Remélem kapok rá magyarázatot vagy javaslatot amivel eltűntethető.

Ezeket leszámítva egyelőre elégedett vagyok.

Nem 2.0-ás a webos egyébként, de kapott frissítést. 1.3.x vagy 1.4.x ha jól emlékszem, de most melóban vagyok.

ui.: ha emellett döntesz, akkor ne tökölj, mert utolsó darabok vannak a boltokban. Én a 7. webshopot felhívva találtam készleten. Kettőben azt mondták tudnak még szerezni, a többiben pedig hogy már nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#60871) datomi válasza fecosrac (#60870) üzenetére


datomi
tag

Köszi a választ :R
Erősen bent van a jelöltjeim között, szerintem a héten eldöntöm mit szeretnék :)
Webos 2.0 fut rajta vagy a tavalyi?

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#60872) fecosrac válasza datomi (#60871) üzenetére


fecosrac
tag

"Nem 2.0-ás a webos egyébként, de kapott frissítést. 1.3.x vagy 1.4.x ha jól emlékszem, de most melóban vagyok."

(#60873) huncutka1029 válasza vargalex (#60867) üzenetére


huncutka1029
addikt

a játék felett elsiklottam, csak az összekötést figyeltem, köszi a korrekciót.

Amúgy DLNA kliens progamot írtam, ne légy szőrszál hasogató! ;)
Ilyen aspektusból a smart share is szoftver a tv-n nem kliens! :B

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60874) #94529552 válasza Lipton (#60860) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van a Téma összefoglalóban egy leírás amit huncutka1029 fórumtárs készített nemrég az 55UF8517-es tévéjéről, ami kb. csak a 3D-vel és a Harman/Kardon féle audio rendszerrel különbözik [link] az általad kiszemelt UF77-es tévéktől: [Első benyomások] Szóval kiindulásnak talán jó lesz.

datomi Én úgy mondanám, hogy a webos2.0-hoz hasonló fw-t kaptak a 2014-es tévék, de ez még nem a végleges hivatalos verzió. A lényeg, hogy jobb, és gyorsabb, mint az 1.0

[ Szerkesztve ]

(#60875) vargalex válasza huncutka1029 (#60873) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem szőrszál hasogatás. A DLNA kliens-szerver felépítésű. A kliens a lejátszó eszköz, a szerver pedig a média kiszolgáló.

Alex

(#60876) blakey válasza vargalex (#60875) üzenetére


blakey
titán

Annyi szól huncutka1029 mellett, hogy a Plex-nek van kliens, azaz app része is. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60877) vargalex válasza blakey (#60876) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem használok plex-et, de ez pont az, amit írtam. Tehát a szerver tartalmát lehet böngészni/lejátszani vele.
Ilyen szempontból ugyan olyan, mint a TV-ben található alap DLNA kliens.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#60878) blakey válasza vargalex (#60877) üzenetére


blakey
titán

A Plexnek 2 oldala van, nem kötelező együtt használni, tehát a Plex szervert feltelepíted NAS-ra, gépre, bármire ami futtatni tudja, ez DLNA-n megosztja a tartalmakat, van a Plex lejátszó ami a Plex szerver által biztosított tartalmakat megfelelően jeleníti meg. Egyébként egy nagyon jó szolgáltatás, minden platformra beszereztem.
Amúgy nem olyan, mint a TV-ben lévő DLNA kliens, ezerszer jobb, nézz utána, olyan mint egy Jukebox.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60879) Gtaati válasza fecosrac (#60870) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló! Nekem 55UB850-em van küldök majd munka után általam használt beállításokat:)

(#60880) Limari


Limari
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem (tévém: 42LB5700)
Én a filmeket, médiakiszolgáló (NAS-os) keresztül nézem. Tökéletesen működik minden. De kezd idegesíteni hogy a vinyón több száz film van, és ez a mappa szerkezet borzasztó. Ha sok a film, baromi nehéz megtalálni bármit is, a képernyőre kevés mappa ikon fér. De ami a legnagyobb bajom, hogy a filmekhez semmi infót nem lehet fűzni. Arra már rájöttem hogy a nas-on Twonky server fut, és a film mappájába beleteszek egy folder.jpg fájl-t akkor az lesz az ikon képe. Nem tudjátok esetleg nem lehet megvariálni a tallózási, vagy külső dolgokat? Ha nem, ti hogy oldanátok meg? (A legjobb lenne olyan mint a plex, de szerintem arra még várni kell hogy használható legyen.)

(#60881) fecosrac válasza Gtaati (#60879) üzenetére


fecosrac
tag

Köszönöm előre is. Várom.

(#60882) yvsmad válasza Watt25 (#60849) üzenetére


yvsmad
őstag

Az egygombos képarány váltást a tévé tudja, csak a gyári távra nem tettek ilyen gombot.
Akinek Logitech Harmony távja van, annak az LG tévéknél is felajánlja a képarány váltás funkciót és nekem ki is van téve egy külön gombra. Sajnos a gyári távról ezt (és még néhány más) funkciót simán lefelejtették.
Mellesleg nálam Digi kábelen mindig automatikusan kapcsol a megfelelő képarányra.

[ Szerkesztve ]

(#60883) vargalex válasza blakey (#60878) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ahogy korábban írtam, a DLNA minden esetben ilyen kliens-szerver alapú. Az, hogy most az általad vázolt esetben a kliens is plex, semmin nem változtat. Ugyan úgy DLNA protokoll, csak esetleg több mindent támogat. Nálam egyébként a kliens Kodi, a szerver pedig miniDLNA.

Viszont Huncutka1029 ezt írta: "Plex, universal media server, serviio, ezek jó kis DLNA kliensek". A vázolt felállásban ezek mind szerver alkalmazások, ahogy az összefoglalóban linkelt DLNA ismertetőben is. Csak ezzel kapcsolatban reagáltam...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#60884) blakey válasza vargalex (#60883) üzenetére


blakey
titán

Én meg csak arra, hogy a Plexnek van kliense is. Felesleges körbe magyarázni, azt ami már egyértelmű a kezdetek óta, annyi különbséggel, hogy nem tudtad, hogy a Plexnek van kliens része is. :D Legalább 8 éve használom ezeket, nyilván a Plex DLNA alapokon nyugszik, de ha egyszer kipróbálod, akkor elfelejted a Kodit. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60885) Limari válasza vargalex (#60883) üzenetére


Limari
csendes tag

Az LG TV-re lehet tenni olyat hogy Kodi? Tudnál erről egy kis infót írni? Mert nekem a twonky a szerver, és kliensnek a gyári TV lejátszóját használom. Ami nagyon nem tetszik

(#60886) vargalex válasza blakey (#60884) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Látom, nem olvastál vissza, mert ez volt a kezdet. Nem kifejezetten a plex-ről szólt, hanem csak általánosságban a DLNA-ról. Sőt, a topictárs leírása pont csak szerver oldali telepítéssel foglalkozik, mégis kliensnek hívja. Erre hívtam fel a figyelmét.
Szóval, nem tudom, hogy mi van körbemagyarázva. Eddig is tudtam, hogy van Plex kliens, de nekem teljesen jó a Kodi.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#60887) vargalex válasza Limari (#60885) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A Kodi nekem egy Raspberry Pi-n fut...

Alex

(#60888) blakey válasza Limari (#60885) üzenetére


blakey
titán

Nem lehet, Plex-et viszont igen, legalábbis én olvastam ill. youtube-ot láttam a telepítésről. Pl. és egy videó.

(#60886) vargalex
:) Hihetetlen, egyetlen ártatlan mondat miatt ennyit nyüglődni. Annyit írtam, hogy van Plex kliens is és csak a védelmében írtam, ennyi. Kár már ezen bármit is elmélkedni.

Ja, még valami. Tudom, hogy nem a legjobb dolog, de a fórum szabályzata szerint 5 percen belül illik szerkeszteni a hozzászólásokat és nem külön.külön reagálni, hiába nem a legjobban lekövethető, de akkor is ez van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60889) Limari válasza blakey (#60888) üzenetére


Limari
csendes tag

Igen, köszi ezt próbáltam. A Plex- fent volt a szerveren, és a kliens lejátszóját is használtam, ahogy a videóban is volt. Tetszik meg minden. De ráment egy hétvégém, de akkor sem tudtam megoldani hogy a felíratok megjelenjenek. A másik meg hogy mkv-fájl nem támogat. így passzoltam...

(#60890) blakey válasza Limari (#60889) üzenetére


blakey
titán

Nem támogat? Akkor az LG-re nincs normálisan megcsinálva? Samsungon, iOS-en, Androidon, WP-n tökéletes visz gyakorlatilag mindent az ISO-kon kívül, ami szintén meglesz oldva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60891) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Hát én is lecseréltem az általatok ajánlott webOS frissítést, azt kell, hogy mondjam nagyon barátságos tele újdonsággal és átláthatóbb menürendszerrel.
A gyorsaság nem annyira egekbe menesztelő de valami javulás azért van.Ez nem egy táblagép.
Köszönöm. :C :C :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60892) huncutka1029 válasza yvsmad (#60882) üzenetére


huncutka1029
addikt

Nekem az LW és az Ln tévéimen a hagyományos távon még volt egy Ratio feliratú gomb, amivel lehetett képarányt váltani.
amúgy sem bonyesz webos alatt sem (legalább is webos2.0 alatt nem) ott a settings gomb megnyomása után a jobb oldali felugró ikonsorból a kép opció egyből a képarány váltásokat adja.
Ez azért j, mert csak magic van a tv-hez, így hiába kiegészített a hagyományos gombkkal (számok, és szines gombok, guide), nem mindent tettek rá... :K

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60893) huncutka1029 válasza blakey (#60890) üzenetére


huncutka1029
addikt

Dehogy nincs simán viszi az mkv-t is,minden filmem abban volt meg szinte... én azért használtam sokáig, mert a dts-t is lekonvertálta, mivel az LW sorozat még nem tudta kezelni.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#60894) blakey válasza huncutka1029 (#60893) üzenetére


blakey
titán

Akkor user error lehet, mert a Plex (általánosan) minden visz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60895) Limari válasza blakey (#60894) üzenetére


Limari
csendes tag

legalsó sor. Szerény fordításom szerint, és tapasztalatból is, a plex nem támogatja az mkv-fájlt
https://support.plex.tv/hc/en-us/articles/204377253-What-media-formats-are-supported-

(#60896) vargalex válasza blakey (#60888) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem én nyűglődtem rajta. Csak egy fogalmi zavarra (kliens/szerver) hívtam fel a kolléga figyelmét. Erre te hoztad fel, hogy van plex kliens is (amit eddig is tudtam). De ennek semmi köze nincs az észrevételemhez.
Mindegy, a lényeg, hogy mindketten tudjuk, hogy miről van szó...

Egyébként a fórum szabályzattal tisztában vagyok. Ez áll benne: "Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál. Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat.".
Szerintem nem 1-2 szavas válaszokat adtam...
Az 5 perc a hosszabb, de azonos hozzászólásra adott válasz módosítására/kiegészítésére vonatkozik. Különben nem követhető, hogy mire válaszolsz...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#60897) Beni2360 válasza Limari (#60895) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát, hogy mit írnak és mit nem de ebben a pillanatban nyitottam meg egy HD és utána egy FULL HD MKV filmet és gyönyörűen szakadás mentesen lejátszható.
Bitrate........: 14,6 Mbps :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60898) blakey válasza Limari (#60895) üzenetére


blakey
titán

Mondom, hogy user error. PlayStation app esetén. :)
Támogatja, napi szinten használom, igaz nem LG tv-n.
Egyébként miért a PlayStation-nél nézed? LG-n használnád, nem? PlayStationhöz UMS (Universal Media Server) ajánlott.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60899) Watt25 válasza yvsmad (#60882) üzenetére


Watt25
veterán

Az egygombos képarány váltást a tévé tudja, csak a gyári távra nem tettek ilyen gombot.
Pontosan.
Mellesleg nálam Digi kábelen mindig automatikusan kapcsol a megfelelő képarányra.
Ezeknél is jó?
DuckTV
CCTV
hatoscsdatorna
d1

Ezek 4:3-as kapcsolójellel jönnek, pedig 16:9-cel kellene.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#60900) yvsmad válasza Watt25 (#60899) üzenetére


yvsmad
őstag

A tévém Eredeti képarányra van állítva.
duck tv: kitölti a képet, tehát 16:9
A többi nálam is 4:3
Mondjuk a d1-ről azt hittem, hogy eleve 4:3-ban sugároz, a többit nem nézem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.